RECLAMES. Niet ver van Woensdreehl. Openbare Veitoosingen. ilitp Verknopingen, enz. AdwertcnUën. e is. L. Uit de Tweede Kamer. UIT DE PERS. LAATSTE BERICHTEN. Telegrafisch Weerbericht. ces en volgen ekte hebben q uitslag haar sen geweldige wereld, in der ambte- 1e hoofdstad ).000 hronen, toor naar de de stad be- vvaardoor het >reeht kwam, fKecskemeti ietgevonden. bij den com- 7 He district die sedert 20 New-Yojrk verwierf, en een maand 'in een lands- onderhoud. antwoord, en loos gekleed dedeelde dat Sedert kig in hij rondge- hy ui moede len te stellen ij slechts met vluchten en nd begraven t in Amerika en verzocht te geven of begeleiden, ïst de premie kon ontvan- bakkerhij en ging met in Budapest ge man zieh it de voeten, oorloos ver- jas vond de :fje van zijn hartelijk be- i de nieuwe zijn spijt te sskemeti niet lat deze grap olitie is den S. iwaan, cand. kers, cand. te Nobel te v. Hoorn te v.Schouwen- ling H.Dane Jansen, in liet meer in en. gekozen tot >rk de heeren le Bande met en van de 29 en de heeren 'abeke en M. men. VS. de Theolo- 21. Er zijn wen. Middtlburg. eeld wegens K., 17 j., sui- gedetineord raf, met min- Middelburg, ;ev.straf, met N. W. v. H., ige, tot eene 1 wanneer hij n nieuw feit i j., arbeider, •af; j., landbou- 5 b. s. 5d.h.; loor een amb- gier, Middel- 35 j., wed. >eklaagd van lijke Scheur- J. N. Voor leer op dezen i zoowel wat uden toegift onk voor htt la huiskamer, shte kleuren eloofde Land, laleachi 36. bevatten den s- en maans- es met zorg ;n twaalftal de blaadjes isiDg voor do )r een brief te afwerking 3 mooiste van gen mochteq brengen. Het is geen lange reis van Goes naar Woensdrecht. Wy zien inderdaad de Woensdrechtenaren als onze buren aan. Het volgende zal daarom voor ons allen belangrijk zijn. De heer A. de Krom, wonende Ant- werpsohe straatweg 226 te Woensdrecht, meldt onsSedert geruimen tijd was ik aangedaan mat een ellendige nierkwaal, waardoor ik onophoudelijk een snijdende pijn in den rug had, ter hoogte van de nieren. Ik had soms een gevoel alsof men mij met messen stak, ook had ik dikwijls rheumatiek en 's morgens bij het opstaan was ik veelal zwaar vermoeid. Ik beklaagde mij doorloopend over duizelingen en had steeds een kil, huiverig gsvoel in den rug. De urine was meestal onnatuurlijk rood gekleurd en mijn maag geheel van streek. Toen mij overal zulke goede berichten omtrent Poster's Rugpijn Nierenpillen ter oore kwamen, liet ik dadelijk eon doosje komen en hoe groot was mijn blijdschap en verwondering, toen ik reeds na acht dagen een groote verlichting bekwam en nadat ik de behandeling een paar weken had volgehouden, was ik geheel en al van mijn pijnlijke ziekte verlost. Het zal mij steeds een genoegen zijn, wanneerikandere menschen door het aanbevelen van Uw krachtig middel van hun lijden kan ver lossen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De bovenstaande oprechte eenvoudige getuigenis bewijst dat wanneer de nieren aangetast zijn, de rug zwak wordtde pijn komt voort uit de nieren, die in het onderste gedeelte van den rug geplaatst zijn. Pleisters en zalven kunnen deze pijn niet verhelpen, daar ze de nieren, welke de smart veroorzaken, niet bereiken. Fos ter's Rugpijn Nierenpillen bereiken de nieren zelf en zijn een speciaal middel, voor de nieren en blaas. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Den Heer De Krom gehad heeft. W\j waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de tirma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Door afwezigheid van te vele leden kon de Kamer eerst een uur later beginnen. Zoo schiet men niet veel op met avondzittingen. Aan de orde was het tractaat ten opzichte van den „handel in vrouwen en meisjes". Het werd aangenomen nadat 3 kamerleden Van Bij landt, Van Wijnbergen en Van Kol alsmede 8 Ministers Justitie, Koloniën en Buitenland er het hunne over hadden gezegd. Allen waren met het ontwerp ingenomen. Van Kol wilde het kwaad scherp onder de oogen zien en was zelfs voor „strafbepalingen". Volgens den afgevaardigde van Enschedé is dit tractaat nog maar de eerste schrede op een breeden weg. Hy drukt zyn bevreemding er over uit, dat nergens uit blijkt, hoe de zaak zal moeten geregeld worden in de Koloniën. Minister Fock zal met de Ned. Indische en West-Indische autoriteiten in overleg tre den, om de toetreding van onze Koloniën zoo spoedig mogeiy'k te bevorderen. Verder ligt het in de bedoeling van Minister Van Raalte een Regeeringsbureau in het leven te roepen met de commissaris van politie aan het hoofd en naast hem een ambtenaar, speciaal met dat belang belast. Daarna wordt aangenomen de internationale sani taire overeenkomst. Het overige van den dag wordt aan Justitie gewyd. Een stroom van klachten, wonschen en verlangens. Schaper had het over de „klassenjustitie". Vergrijpen tegen den eigendom worden vaak strenger gestraft dan andere ernstige gevallen bijv. vergrijpen tegen het leven. Een dokter, die ten gevolge van een ver keerd recept, een kind deed sterven, kreeg in plaats van gevangenisstraf 14 dagen hechtenis eene boete van f 300, de man verdiende meer per maand en iemand die een haas, zegge een haas gestolen had, kreeg 3 maanden. Denk verder aan het geval te Groningen, waar twee fabrikanten, die feiteiy'k door niet nakoming van de Veiligheidswet, den dood van een arbeider hebben veroorzaakt en nog gratie kregen. En waarom gratie Wel, de rechters, „hoogst achtenswaar dige personen", zooals de Minister zegt, hadden het verzoek om gratie geteekend en de fabrikanten hadden reeds geboet voor het gebeurde. Zwakke argumenten,meende dhr. Schaper. Die kerels hadden eenige jaren in de kast moeten gaan, dat ware volgens hem beter geweest. Ook dhr. Van Idainga meent, dat in dit geval geen goed gebruik is gemaakt van het recht van gratie. Wat de Minister op een en ander zeggen zal. Voorts klaagt dhr. Van Doorn over de lichte straffen menigmaal opgelegd bij ernstige misslagen, wat dhr. Hugenholtz in de avondvergadering aanleiding geeft om te betoogen, dat geen verzwaringmaar wel verandering van straf heilzaam kan werken dhr. Bolsius klaagde over de moeilijke uitvoering der kinderwetten, een pnderwerp, waarover dhr. Regout, alsmede dhr. Limburg in de avondvergadering uitweidden. En nu eenige wensohen. Ze liggen voor het grijpen. Om te beginnen met dhr. ltuys de Beerenbrouek den laatstenspreker Donderdagavond. Deze zou gaarne zien de gedwongen opneming van drankzuch tigen in Sanatoria. Het spijt hem, dat de Minister dit denkbeeld niet welgezind is. In bepaalde gevallen is die opneming zoo noodig. Het is ook liet advies van vereeni- gingen, die zich op dit gebied bewegen. Dhr. De Stuers wil eene wettelijke rege ling van het auteursrecht op producten der „beeldende kunst". Daarmede moesteens niet gedraald. Maar deze minister is als zoovele ministers vóór hem aan het «over wegen''. En wel met zijn collega Veegens. De afgevaardigde van Weert, die nog al goed gemutst schijnt, hoopt nu, dal uit die verbintenis een wetsontwerp geboren worde zonder zwangerschap van 20 jaren. Dhr. Hugenholtz berijdt zijn stokpaardje, nl. de celstraf. Met de oei moet gebroken worden. Wat komt er van de ontslagen gevangenen terecht. Het Genootsogap tot zedelijke verbetering dier ongelukkigen kan in dezen niet veel doen. De resultaten zijn pover. Over het «gevangeniswezen en strafstelsel" zou dhr. Hugenholtz onuitputtelijk wezen. Voorts verlangt dhr. De Klerk bij de toepassing der notariswet meer waarborgen van de belangen der minderjarigen, meer bepaald betreffende de inschrijving of door haling van hypotheken. Meer voor de hand liggend is de wensch van dhr. Kooien. Hij wil schrapping van een artikel, dat strafbaar stelt de voltrekking van hetkerke- lijk vóór het burger huwelijk. Het strijdt met de grondwet en er is geen enkel motief meer voor te vinden. En de kerk wordt er door geschaad, want haar wordt het vrije gebruik van een harer «sacramenten" ontnomen, zegt dhr. Kooien. Verder verlangen sommigen, zooals dhr. Janssen uit Maastricht, Van Wijnbergen en Regout, dat het geheele Wetboek van Strafwet zal worden herzien meer bepaald met het oog op dezeden. Dhr. Van Wijn bergen zou zelfs een rijkswet willen tegen de bordeelen. En al durft de afgevaar digde van Den Helder geen nieuwe wetten van den Minister vragen, wijl de agenda zoo overvol is, zou hij toch een uitzondering willen maken voor het «proces-recht". En al is er volgons den Minister dit jaar niet veel te verwachten van een algeheele her ziening, zoo kan toch z. i. een partieele, gedeeltelijke herziening bezwaarlijk op zich laten wachten. Als de rechtbank maar de bevoegdheid verkrijgt om de zaken, die afgedaan moe ten worden naar ééa rechter te verwijzen. Dan komen we wêer op de «historische lijn" en is dhr. Van den Bergh tevreden. Vandaag is de Minister aan het woord Z Exo. heeft de verlanglijst nagezien en zeker op het rijtje af vele artikelen als «ondoenlijk" of «ongewensoht" geschrapt. Natuurlijk na nauwkeurige «beschouwing" of rijpe „overweging". Want volgens den afgevaardigde Van Weert, jhr. De Stuers, is Minister Van Raalte een excellentie, die evenals 's Ministers voorgangers het werkwoord «overwegen" in alle tijden en wijzen vervoegt. Wij voelen veel voor het bezwaar van De Standaard om aan het Centraal Comité op te dragen, gelijk De Rotterdammer wil, iets wat haar, formeel althans, nooit is te beurt gevallen, namelijk leiding eu advies te geven in een bepaald vraagstuk. Daarom wil De Standaard niet het Cen traal Comité maar de Depulatenvergade- ring uitspraak laten doen, gelijk tot hiertoe gewoonte was. De Rotterdammer die gelijk ons nu blijkt volstrekt niet wil publiceering van het kiesrecht-rapport, gelijk de Ililver- bode, blijft echter bij haar meening dat juist het Centraal Comité «het aangewezen college om dergelijke zaken te behandelen, veel meer dan een groote vergadering, die wel geschikt is om elkaar eens uit alle oorden des lands te ontmoeten en samen te zingen, maar niet om besluiten te nemen of uitspraken te doen." «Belangstellend ziet de anti-revolutio naire partij uit naar de welomschreven voorstellen", die de Standaard na de Depu- tatenvergadering van 1901 van het Cen- traal-oomité tegemoet zag en waarvoor dat comité de bouwstoffen moet ontleenen aan het rapport der kiesreohtcommissie, bestaande uit de heeren Fabius, Heemskerk en Talma. Wel zegt de Standaarddat de anti-re volutionaire partij zich sedert lang beslist voor het «kiesrecht van gezinshoofden" heeft uitgesproken, maar wat zij daarmee bedoelt, weet men niet, evenmin wat zij inzake het kiesrechtvraagsluk wil en waar heen zij stuurt". Wachten tot de Grond wetscommissie met haar voorstellen gereed is, komt de Rotterdammer niet aanbevelens waardig voor. Bovendien moeten de anti revolutionairen dan maar voortgaan met onder elkaar over het kiesrecht te kakelen, tot groote vreugde der vrijzinnigen Neen het Centraal-eomilé moet hier leiding geven, evenals in de verzekeringsquaestie. Het staat zeer te bezien, of, toen de Deputa- tenvergadering dan zoogenaamd „besloot", men weet hoe het er gaat, om „verplichte verzekering" op het programma te zetten, daar mede de grootste meerderheid der anti-revolu tionairen wel gewild heeft, dat de arbeiders zouden gesteld worden onder staatscurateele en gedwongen worden van hun loonen een premie te storten voor ziekt everzekering, egn premie voor invaliditeitsverze kering, een premie voor ouderdoms- I verzekering, een premie voor werkloos heids verzekering, een premie voor b e- g r a f e n i s verzekering, een premie voor brand verzekering, een premie voor verzeke ring tegen alles, wat de staatsalmacht meer zal begeeren dwingend te regelen. Men heeft eenvoudig niet geweten wat men deed, toen men in allerlei kring zich verklaarde voor „verplichte verzekering". Menigeen komt thans tot bezinning. Daarom eerst over beide quaesties het advies van het Centraal-comité, al moet er dan ook een extra-Deputatenvergadering op volgen. Deze meent de Rotterdammer die „f 10,000 aan de beurzen der anti revolutionairen kost", zou daaraan wel be steed zy'n.Er zou door een leidendoptreden van ons Centraal-comité in onze kringen veel rudt kunnen komen. Beroepssoldaten. In verband met den strijd over het blij vend gedeelte, is het plan ter sprake ge bracht, om 'n klein staand leger te vormen van beroeps-soldaten, zooals vroeger de huurtroepen waren. Het verschil zou dan echter zijn, dat die soldaten geen vreemde lingen meer zouden zijnmaarNederlanders. Dat legertje zou dan, evenals 't koloniale leger, door werving en niet door loting worden gevormd. Nieuw is het plau niet. Ook in Frankrijk is het na 1870 in den breede besproken. Nederland heeft boven dien reeds eenige stappen in die richting gedaan. Men denke byv. aan ons corps mariniers, aan onze matrozen, die grooten- deels vrijwilligers zijn, aan de koloniale reserve en desnoods ook aan de marechaus sees. De voordeelen van zulk een plan zyn velerlei. In de eerste plaats is er steeds eene wel kleine, maar uitstekend geoefende legermacht op oorlogssterkte, in een cen traal gelegen permanent kamp vereenigd, gereed om dadelyk uit te rukken. Hetzij tot beteugeling van binnenland- sche onlusten, hetzij tot dekkiDg van be dreigde grenzen en mobilisatie, hetzij tot tijdelijke versterking van de legermacht in de kolouiën. Alle ofïioieren zouden bij die legermacht hunne eerste vorming kun nen ontvangen en zij zou zonder twijfel een groot aantal menschen opleveren die tot bruikbare korporaals en onderofficieren zouden zijn te vormen. Het kadervraag- stuk zou dus door de vorming van eene dergelijke staande legermacht voor een groot deel zijn opgelost. Ook voor het voorbereidend militair onderricht aan de burgers zou die macht veel bruikbare elementen opleveren, terwijl ten slotte nog mag gewezen worden op de goede ge legenheid tol vorming van hoofdollicieren en tot beproeving van nieuwe uitvindingen op militair gebied. Tegenover al die voordeelen evenwel staan ook nadeelen. lu de eerste plaats de kosten Zullen die niet zeer aanzienlijk zijn en de bezuinigingen verslinden, die uit anderen hoofde zouden kunnen worden verkregen In de tweede plaats rijst de vraag, of ons land een voldoend aantal vrijwilligers zal opleveren. Wij hebben ons op dat punt vroeger ook wel eens droombeelden geschapen, die op ontgoo cheling zijn uigeloopen. Vroeger is het altijd het denkbeeld geweest, dal ons mili- tieleger in de eerste plaats uit vrijwilligers zou zijn saamgesteld. De loling zou dan slechts dienen tot aanvulling van de ont brekende plaatsen, maar ten slotte is de loteling regel, de vrijwilliger uitzondering geworden. Ook voor ons Indisch leger levert de werving in Nederland alleen niet genoeg op. De voorwaarden voor de indiensttre ding zullen dus verbeterd moeten worden, zal men menschen vinden, die soldaat wil len wordeD, zooals een ander timmerman wordt of metselaar, maar dan ontstaat er licht na-yver tusschen de gewone troepen van miliciens en die vaste kern van be roepssoldaten, die toch alreeds door hunne meerdere geoefendheid met zskere min achting op hunne kameraden-miliciens zullen neerzien. Het plan mag dus wel ernstig overwogen en van alle kanten bekeken worden voordat het ooit tot uitvoering komt .(Nederlander.) Dinsdag 11 Dec. Serooskerke, door not. Hosang 10 uur bij Melse het hofsteedje van J- v. d. Broeke 1,2541 H. En om I uur op de hofstee 1 zwarte merrie, 3 melkkoeien, 2 geiten, 70 kippeD, 1 hond met ketting, menwagen, kleine wagen, 3 eggen, 1 ploeg, enz., bokkenwagen, kiekenren, hooi, stroo, landbouw-, melk-en zoldergereedschappen. Te zien 8 en 10 Deo. Woensdag 12 Deo. Kruiningen, 11 uur in de Koren beurs door not. Schram voor wed. De Visser een huis, schuur en tuin Moolmeet 220 o.A. Ovezande, 10 uur door deurw. Hollmann Verhoek 2 kruiwagens, een moesmolen, houtwaren en varkens. Middelburg, door den le luitenant kwartiermeester de buiten dienst gestelde goederen uit de garnizoens kleedingmaga- zijnen Middelburg en Vlissingeu 12 uur. Nieuw- en St. Joosland, half 2 bij Baurdoux door not. Hosanglo. een huis en tuin; 2o. een huis; 3o. een huis en tuingrond resp. 159, 55 en 400 o.A.; 4o. 129 o.A. tuingrond5o. een huis en tuin 306 o.A.6o. een huis7o. een dito, resp. A 165 en 166, groot 42 en 45 o.A. 8o. een huis met tuingrond, A 188 en 189 groot 454 o.A. Te zien 1012 en 1—4 uur 10 en 11 Deo. Wolfaartsdijk. Gekozen totouderlirg der Ned. Herv. Kerk A. Huisson (aftr.) en tot diaken N. Valkier (aftr.) 's-Gravenhage - Tweede Kamer. Bij het voortgezette debat over hoofd stuk Justitie, zette Minister Van Raalte uiteen dat zijn werkplan zoo overladen is, dat de afwerking daarvan niet toelaat zich met nog meerdere wetsontwerpen bezig te houden. Hij wees op de verschillende ontwerpen, onder anderen op de administratieve recht spraak welke reeds tot stand gekomen zijn; deelde mede dat aan het vraagstuk omtrent het zeerecht druk gearbeid wordt alsmede een ander militair strafrecht en verandering inzake naamlooze vennoot schappen wordt voorbereid waaromtrent wetsontwerpen spoedig kunnen worden verwacht. In afwachting daarvan was hij van oordeel te dezen aanzien deskundigen te raadplegen. Ook kan hij niet toezeggen een herzie ning van de wet op het accountants-wezen. Wel is aan een commissie van deskundige ambtenaren een voorloopig onderzoek op dit stuk opgedragen. Na afdoening van deze omvangrjjke onderwerpen zal de mi nister zich zetten tot wijzigingen van het Wetboek van Strafrecht. Bij het ter hand nemen van de herzieniog van het Strafwetboek zal de Minister de speelwoede en de beteageling der bordee len niet uit het oog verliezen. Ook de zaak van het kerkelijk huwelijk zal hij over wegen. De opheffing van artikel 449 van het Wetboek van Strafrecht is eohter van hem niet te verwaohten. In antwoord aan dhr. Schaper zegt hij dat voor'n goed hooggaand rechter, zooals verreweg de meeste rech ters in ons land zijn een klasse-rechts- standpuut uitgesloten is. De regeering kan zich niet mengen in de meerdere of mindere zwaarte van straf fen dat moet zij aan den rechter over laten. Het gratiereoht, waarvoor de mi nister alleen de verantwoordelijkheid heeft, heeft de heer Schaper niet juist bekeken. Wat de zaak der Groningsche fabri kanten betreft, die heeft de heer Schaker onjuist voorgesteld. Het ongeluk had plaats gehad door eigen schuld. Blijkbaar heeft het gerechtshof met het oog hierop in zijn advies meegedeeld dat het Hof als de wet het had toegestaan, slechts een geld boete en geen gevangenisstraf zou hebben opgeleid. Dit gedeelte van het advies had op den Minister een sterken indruk ge maakt, en hem geleid de Koningin tot gratie verleening te adviseeren. Inzake de Kinderwetten belooft de minister dat hij zijn volle aandacht aan de uitvoering zal schenken. Bij de replieken handhaafde de heer Regout zijn grieven tegen de uitvoering der Kinderwetten. De heer Schaper hield vol dat de gratie aan de Groningsche fabrikanten verleend een verderfelijke daad voor de rechterlijke macht is. Hij diende een motie in: „De Kamer, gehoord den minister, niet over tuigd dat inzake de fabrikanten Pop en Ter Borg te Groningen een juist gebruik gemaakt is vau het middel der gratie- verleeuing, gaat over tot de orde van den dag". Deze motie zal op een nader te bepalen dag worden behandeld. Besloten werd Maandag, Woensdagen Vrijdag a s. ook 's avonds te vergaderen. De heer Loeff verklaarde dat zoowel uit staatsrechtelijk oogpunt als met het oog ook op het karakter van het gratie- recht inzake de fabrikanten het gelijk aan de zijde van den minister is, en drong aan op een wijziging in den bestuursmaatregel betreffende de uitvoering der Kinderwetten, al is die maatregel ook afkomstig van Spr., terwijl hij zelf minister was. De heer Troelstra verzoekt den minister overlegging van alle officieele documenten betrekkelijk de gratie verleening aan de fabrikanten, opdat de Kamer met volledige kennis van zaken haar stem kan uitbrengen. De heer Okma bestreed dit als zijnde de verkeerde weg, daar de beslissing der Raadkamer geheim moet blyven. De heer De Visser verzocht den minister de bestaande ongerustheid bij de besturen der particuliere gestichten omtrent de wy- ziging der Koninklijke Besluiten weg te nemen, opdat die besturen geregeld zullen kunnen saamwerken met de regeering tot uitvoering der Kinderwetten. Het Loo. Den 15 Dec. vertrekt H. M. te half 10 naar Den Haag. Het gevolg volgt te 12 uur. Madrid, 7 Dec. Volgens berichten uit Melilla (Marokko) trokken de troepen van den Sultan de rivier Momlonga over. Aangekomen gevluchte Mooren berichten dat de troepenmacht van den pretendent tot den aanval zal overgaan, doch wel door de troepen van den Sultan zal ver slagen worden. Londen, 7 Dec. De Tribune verneemt uit San Francisco dat de toestand er aller treurigst is. Het feit met de Japansche schoolkinderen is slechts een dei onder- deelen van het oeconomisch vraagstuk. De vakvereenigingen beheerschen den toe stand. De buitensporige eischen der werk lieden beletten den herbouw der stad. De Japansche kapitalisten trekken van den twist tusschen werkgevers en werknemers partij om de beste terreinen op te koopen. Zij herbouwen vele nieuwe huizen op die gronden met behulp van Japansche werk lieden. Londen, 7 Gee. De Tribune vernoemt uit New-York dat President Roosevelt aan de Japansche regeering geantwoord heeft dat de betrekkingen met Japan door een nieuw werklied eu verdrag niet in ge vaar wordt gebracht. Is Japan tot een dergelijk verdrag inzake de landverhuizers bereid dan zal de regeering der Vereenigdo Staten een wet op de neutraliseering van Japansche emigranten indienen. Oudelande. Bij de gehouden aan besteding door het waterschap Baarland c. a. van het verhoogen en verzwaren van een gedeelte zeedijk is ingeschreven door A. Karelse, Borssele, 1 1235, An. Wiskerke, Ellewoutsdijk f 1214 en A. Moerdijk, Baarland, f1205. Het werk is niet gegvnd. B JJRGERL1JKE STAND. Van 57 Dec. MIDDELBURG. Ondertro uwd: W. Flink, 57 j. wednr. en N. W. Leijnsr, 47 j. s.J. Looise, 21 j. jm. en C. A. Gillissen, 35 j. wed J. Poot, 23 j. jm. en C. Brouwer, 21 j. jd. Bevallen: A. H. A. van Kregten geb. Rompelman z. Overleden: J. F. Wiessner, 9 j., z. Van 1—7 Deo. IERSEKE Ondertrouwd: 6, An- dries Pieter Kosten, 23 j. jm. en Janna Minnaard, 23 j. jd. Geverleden: 1, Adriana Kooman, 65 j., echtg. van Gommert Mieras; 5, Pieter Sandee, 58 jeohtg. van Jannetje Pieter- nella Karman. f/i a r k t b e r i c h t e r. Veilingsvereeniging „Walcheren" MIDDELBURG, 6 December 1906. Aardappelen (Bonte) f 2, Uien f 1,50f i,6o, Grauwzoet f 440,Pondspeien f 4,50,Zoete Belle fleur f 4,40, alles per H.L.Kleiperen (2e soort) f l,tof 1,60, Rietperen (2e soort) f 1,30, Geezer Wildeman (2e soort) f 1,05, Zure Bellefleur f 3, alles per kinKoningspipping 42 ct. per 5 liter; Beurré Clairgeau 3—10 ct., Generaal Tortleben 3 ct., Roode Kool 34'/2 ct., Savoije Kool i— 2'/2 ct., Wite Kool 1 ct., Bloemkool i'/j13 ct., Boerekool 1 </2 ct., alles persuk; Spinasie 10—11 ct., Veldsla.#5 ct., beiden per benZuring 7 ct. per 5 liter mandje Spruiten 70 ct. per griet; Andijvie 16—115 ct. per 100 struikSla 1225 ct. per 100 krop Peën 23 ct., Rapen 12 ct., Karoten i'/22 ct., Prei 2'/2—4 ct., Selderij t i'/j ct., Kervel 1 ct., alles per bos Eieren f 8,35 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 6 December 1906. Boter f 0,65 a f 0,80 per pond. Kipeieren f 1,25 a f2.de 25 stuks. Kleine eieren f a f de 25 stuks. Sr. MAARTENSDIJK, 6 Dec. '06. Nieuwe Tarwe per H.L. f6.a f7. Wintergerst per 100 kilo f8,25 a f8,50; Haver per 100 kilo f 0,a f0, Paarden- boonen per 80 kilo f0,a f0,Witte Boonen f 13.a 114.Bruine Boonen f 9.a f 9,25 Kookerwten f f 9,25 Ajuin per 60 kilo f0,a f 1,10Aard appelen per 70 kilo f 1,50 a f2,10. Waar 't er niet bij staat is de prijs per H.L. VLISSINGEN, 7 December 1906. Boter f-,f-,per kilo. Eieren f 4 f per 104 stuks. Heden geen aanvoer. THOLEN, 7 December 1.906. Tarwe f 8,50 a f 9.Haver f 0, a f 0,Karwij faf 14.Rogge f5,50 a f5.75; Witte Boonen f12.— k f14.Bruine Boonen f8.f9. Kleine Erwten f8.f8.50; Kroon- erwten f9.f9,25; Gerst*) f8. f8,50; Aardappelen f0.f2.10; en Ajuin f0,a f0.90. per 10O K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren f 5.per 100 stuks. Boter f 0,57'/2 per '/a K.G. naar waarnemingen in den morgen van 7 December medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.9 te Horta, laagste stand 745 5 te Bodö. Verwachting (tot den avond van 8 Dec.): veranderlijke, later Westelijke wind, toe nemende bewolking, mogelijk sneeuw of regen. Iets minder koud. Dinsdag 11 December as. hopen 5? I GERARD VAN WEELE en 1) KAATJE SLABBEKOORN K te Wolfertsdijk (Perponchepolder) hun 50-jarig Huwelijksfeest te herdenken. Namens kinderen, behuwd- eu kleinkinderen. J. M. VAN WEELE. Voor de vele bewijzen van deel neming gedurende de ziekte en bij het. overlijden van onzen geliefden echtge noot, broeder en behuwdbroeder ontvan gen, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. D. DOBBELAAR—Melse. Koudekerk e, N. Vliss. Weg, December 1906. Predikbeurten Ger. Kerk Zondag 9 December. Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. v. n. Véev. Namiddag 2 uurIdem. H. C. Z. 45, Avond 6 uur: Lezing,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3