Kerknieuws. Schoolnieuws, Bechtsïakei!, LEESTAFEL. de moreele waarde van het stuk. Wat er al schoons en indrukwekkends was te genieten in het machtige spel van den heer V.^waagt onze pen niet te beschrijven welk'n har monische stem, hoe diep-ernstig is alles opgevat, hoe fijn begrepen Het was als stond een held uit den heroëntijd der Grieken voor ons. Wel mocht de zaal zoo stampvol met aandachtige hoorders en hoorderessen zyn, die allen met dankbaar heid zullen terugdenken aan dien avond, die hen in de gelegenheid zag op zulk een wijze kennis te maken met een van de meesterwerken der hoogbegaafde Grieken, die men helaas te weinig kent. Middelburg. In de heden te houden buitengewone vergadering van leden der Vereeniging „De Ambachtsschool" ter verkiezing van nieuwe bestuursleden zal indien de eerst voorgedragenen van de dubbeltallen benoemd worden het nieuwe bestuur als volgt worden sam jO- gesteld dr. H. Japikse, M. C. O hijsen, G. J. Krijger (met de heeren mr. M. J. de Witt Hamer, J. J. A. Sprenger en E. H. P. Peek, voorgedragen door het departement Middelburg der Maatschappij van Nijver heid) mr. J. A. He jse (met jhr. A. A. v. v. Teylingen voorgedragen door het de partement Middelburg der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen)J. G. Ermerins (door den gemeenteraad voorgedragen met mr. A. A. de Veer)J. A. v. d. Heil (door de Timmerliedenpatroonsvereeniging voor gedragen met dhr. J. A. Vertregt)H (voorgedragen doordeSmidspatroons- vereeniging met dhr. A. M. Koppejan) H. Pieterse (met dhr. A. P. Noest voor gedragen door de Schilderspatroonsver- eeniging)mr. A. A. de Veer (voorgedragen met mr. J. P. v. Deinse door het bestuur der Ambachtsschool)A. C. Zoethout en G. v. Neder veen (voorgedragen met de heeren A. R. de Muynck en J. P- Munters.) Middelburg. Voor het nationaal con- oours voor harmonie en fanfaregezelschap pen, uitgeschreven door de vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk alhier, te houden op '20 en 21 Mei 1907, is een eere-oomité gevormd, bestaande uit de heeren mr. H. J. Dijokmeester, Commis saris der Koningin, eere-voorzitter, jhr. mr. L. Sohorer, burgemeester, H. P. den Bouw meester, wethouder, Herman Snijders, majoor-commandant der d.d. schutterij, E. M. Alberts, lid der commissie van toezicht op het muziekkorps, en H. J. G. Hartman, bestuurslid van Vreemdelingenverkeer. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor het radicaal der telegraphie zijn o. m. geslaagd de heeren F. Bossohaert, klerk der posterijen en telegraphie te iJzendijke en J. A. van Dale, in gelijke betrekking te Hulst. In verband met de vroegere gemelde postbestelling is het postkantoor teSeroos- kerke, behalve de gewone uren des mor gens en des middags, ook des avonds geopend van 68 uur (plaats, tijd). Tot postbode voor den bodeloop Middelburg St. LaurensSerooskerke vice versa is benoemd C. L. Priem te Middelburg. Bij het Donderdag (e Utrecht ge houden examen voor klerk-telegralist derde klasse bij de „Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen" slaagde o. a. de heer J. W. A. Manders, surnumerair te Krulnlngen—Ierseke. Bij de De Ruy terhulde te Vlissingen zal in de Groote kerk uitgevoerd worden de feestoantate van den heer P. Landsman, voor soli, gemengd en kinderkoor met orkest en o/gel, gecomponeerd door M. H. van 't Kru'js. (M. C Hoedekenskerke. Zware zeeën nood zaakten Donderdagavond het met pypriet geladen Belgische schip „Regina", schip per Van Damme, den zoogenaamden „Val" onder deze gemeente binnen te loopen. De equipage bestaande uit den schipper met vrouw en knecht zijn er in geslaagd aan wal te komen. Het zal ten spoedigste worden gelost en aldus worden getracht het vlot te krijgen. Het schip is verzekerd. Aan de equipage werd hier de meest mogelijke hulp verleend. Vanwege de Provincie wordt alhier in de verhoogde kruin van den zeedyk een gemetselden doorrit naar den Provin cialen steiger gemaakt. Nisse. Het jaehtreoht behoorende aan den ambachtsheer van Nisse is reeds vele jaren t erpaoht geweest aan een gezelschap heeren uit Rotterdam en Den Haag. Dit najaar is het contract weer vernieuwd tot groot genoegen der burgerij, daar toch genoemde heeren zich steeds roijaal ge dragen tegenover klein en groot. Aan het armbestuur werd dezen winter een gift van ruim 40 gulden geschonken. Ook de kin deren genieten mee van de gulheid der jagers, een hunner heeft met Sint Nioolaas de schoolkinders op zulk een ruime wijze getraeteerd, dat een woord van dank hem niet mag onthouden worden. Behalve de stroopers ziet ieder hen gaarne in ons dorp komen. Stavenisse. In de eerste helft der zeventiende eeuw werd hier door jonkheer Hijronymus van Tuyl van Sero iskerke een slot gebouwd, van een gracht en uit- estrekte luinen omgeven, van welk slot e plaats nog steeds kenbaar is. De poort van de oprijlaan naar het slot is nog te kennen aan een boogvormig deel van de huizen, die daar in later tijd zijn gebouwd. Thans zij a die gebouwen voor afbraak verkocht en verdwijnt daarmee weer eene herinnering aan vroegere grootheid. Hansweert. Het met steenkolen ge laden sleepschip „Clementine", schipper Peulen, komende van Pruisen en bestemd naar België, is alhier zsvaar lek geworden. Pompers zijn aan boord. De lading wordt gedeeltelijk overgeladen in het aakschip „.Johanna". Ierseke. De heer J. de Schipper al hier heeft voor zijne herbenoeming tot lid van het burg. of algem. armbestuur bedankt. Riliand-Bath. Ia de gezainentlijke polders Dames-Anna- Maria-Viilkerpol- der werden in enkele dagen niet minder dan 734 hazen geschoten. Arme haasjes! MenschrijftuitZeeuwsch-Vlaanderen: Ia de aangrenzende Belgische provincie Oost-\ laanderen neemt het mond- en klauwzeer meer en meer toe en daardoor wordt het gevaar van besmetting van ons vee met den dag grooter. Reeds heeft de ziekte zich geopenbaard te Selzaete een dorp een kwartier van Sas van Gent ge legen. Onze landbouwers moeten dus voorzichtig zijn. De Rotterdammer maakt melding van een ergerlijke wraakneming van den te Weesp by eene verkiezing voor den gemeenteraad gevallen liberalen eaudidaat Bode, die aan een katholieken bakker en aan een katholieken melkboer in verband met zyn nederlaag de leverantie opzegde. (N. R. C.) Volgens oorgetuigen moet de man den bakker Schafstall en het melkmeisje van den melkboer Versteeg hebben toegeroe pen ga maar naar Enkelstroth. (De keer Enkelstroth is de gekozen Roomschetegen- candidaat van dhr. Bode). Uit Hillegom meldt men De uitslag van het gehouden referendum in zake kermis of volksfeest is als volgtUitge geven zijn 1749 stembriefjes; ingeleverd werden 1580 biljettenvoor volksfeest 891 stemmen, voor kermis 574 stemmeD, van onwaarde 115 biljetten. De gemeen teraad zal heden beslissing nemen. Ruim 90 pet. van de stemgerechtigden heeft zyn stem uitgebracht. Bij een kort maar hevig onweder sloeg Woensdagavond 6 uur de bliksem in een boerenwoning te Kuijk 't geheele gebouw en aangrenzende schuur met in houd werden een prooi der vlammen. Gisterennacht omstreeks één uur ver voegden zich drie personen aan de woning eener vrouw in de Prinses Sophiastraat te Tilburg en verzochten te worden binueDgelaten. De vrouw die met hare kinderen reeds te bed lag, weigerde, waarop de drie mannen de deur intrapten en alzoo binnendrongen. Bevreesd voor hunne bedreigingen, vluchtte de vrouw met hare kinderen naar een der buren. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld, waarop zich eenige agenten naar de woning begaven. De politie trof de indringers aan, zich te goed doende aan een pan met gebraden spek en brood. Ze werden gepakt en naar het bureau gebracht. Niet minder dan vier vrouwen werden eergisterenmiddag in den Pranschen Bazar te Amsterdam op heeterdaad betrapt toen zij bezig waren hare zakken te vullen. Tegen vier uur werden twee zeer fraai gekleede „dames" moeder en dochter ge- gesnapt. Zij droegen wijde mantels, met moderne wijde mouwen, en in de diepe zakken werden verschillende voorwerpen gevonden. De beambten van denPraDschen Bazar liet de dames eerst vertrekken, en riep ze op straat even terug. Ze werden toen door eenige dames gefouilleerd en gilden huizen hoog. Onder politiegeieide werden ze weggebracht. Prins Hendrik is thans in onderhan deling over den aankoop van hetGortelsche bosch, gelegen nabij Epe. Slagen de onder handelingen dan kouat de Prins door dezen aankoop in het bezit van een complex gron den, bij uitstek geschikt tot het aan kweeken van grofwild en met de overigegronden van Het Loo een uitgestrekt wildpark vormend van eenige duizenden hectaren oppervlakte Reeds is men druk bezig van Bet Loo af een weg door de nieuw aangekochte bezittingen aan te leggen. Benige dagen geleden werd een knaapje te Hoogvliet door een pulpwagen overreden en gedood. Thans zjjn de ouders van dit kind krankzinnig geworden. Een reiziger werd gisteren in de electrische te Scheveningen onwel, en toen hij bij aankomst aldaar bij een dokter werd bin nengedragen bleek hy reeds te zijn over leden. Te Hoofddorp is een dame, die door hare kinderen onverwachts ge mist werd, na lang zoeken dood uit een regeDput opgehaald. Te Borne had een slager bij het doorsnijden van een aan de ladder hangend varken het ongeluk door het uitschieten van het mes zich in het bovenbeen de slagader door te snyden. De man stierf kort daarop ten gevolge van het groote bloedverlies. Het kasteel te Wijchen, dat gisteren nacht is afgebrand, was (op dezelfde plaats moet een Romeinsche burg hebben gestaan) door Don Emanuel, zoon van Don Antonio, den rampspoedigen door Fhilips II ont troonden koning van Portugal gesticht, die daar eenigen tijd met Emilia van Nassau, de zuster van Prins Maurits woonde. De inrichting van hel kasteel, getuigt voor den bouwmeester, ofschoon het een zonderling mag heeten, het getal beelden gelijk te doen zijn aan dat der maanden, dat der vertrekken te doen overeenstemmen met het aaDtal weken, zooveel ramen erin te stellen als het jaar dagen telt en de vensterruiten met de uren in aantal te doen overeenstemmendoch dit viel in den smaak dier tijden en het schijnt dat de Prinses, die uit liefde hare hand reikte ann den als balling ouizwervendeu wettigen erfgenaam van den Portugeeschen troon, er ettelijke jaren de genoegens der huwelijks- en moederliefde heeft mogen smaken, hoezeer ramp op ramp haren ge maal vervolgde, die als Roomsgezinde bij de Algeuieene Stalen in geen goeden reuk stond. Later was het kasteel in het bezit van de geslachten van Van Scherpenzeel en Van Wevelioxhoven, welke laatste het onheugelijkejaren bezaten.In 1840 behoorde het aau jonkheer J. F. C Osy (enkele jaren nog aan baron üsy de Zegwaart, gouverneur der provincie Antwerpen). Omtrent den brand verneemt men nog het volgendeToen mevrouw met het dienstpersoneel ouge'veer 1 uur te ruste waren gegaaD, kwamen de meiden haar met allen spoed wekken, reeds sloegen de vlauiineu nit de twee ramen der i oorzijde van de bibliotheekzaal zonder lijd te heb ben om zich geheel aan te kleedeu liepen de meiden in alle haast naar den heer L. Weve, die vlak tegenover het kasteel woont. Spoedig was voornoemd persoon tegenwoordig om de noodige hulp te biedeu toen hij op de open plaats vau het kasteel kwam stond reeds het eene gedeelte van het dak in brand, zoodat de gloeiende leien van het dak op de binnenplaats vielen, üp het hulpgeroep van den huisknecht, liep de heer Weve de trappen op waar hij mevrouw in een zeer zenuwachtigen toestand vond en haar met behulp van den knecht de trappen afleidde en vervolgens naar zijn woning bracht. Van de groote verzameling van antiek aardewerk, schilderijen en zilver werk zijn slechts 2 schotels, 4 schilderijen en een zilverservies gered. Kasteel en inboedel zijn verzekerd. Onlangs ontsnapten eenige patiënten uit het Morningside krankziunigengestioht in Schotland. Een patiënte, een getrouwde vrouw, maakte een eind aan haar leven door zich te verdrinken een ander patiënt, een welgesteld man, werd op den spoor weg vermorzeld. Men vond een briefje van hem, dat hij genoeg had van het ge sticht. De derde patiënt keerde terug. De zieke Chamberlain wordt weer heter en zal binnenkort weer aan 't poli tieke leven kunnen deelnemen. De nieuwe commissie uit de Belguche Kamer, belast met het onderzoek van de verkiezing van den socialist de Bunne te Kortrijk, had met groote meerderheid be sloten tot toelating. De Kamer heeft eoh- ter met 75 tegen 73 stemmen en 2 ont houdingen de zaak ten derden male Daar een commissie van onderzoek verwezen. Bij loting werden in de commissie weer vijf vrijzinnigen en 2 katholieken gekozen. Een van de drie leden van de com missie, door den kerkeraad van de St. Paul te Londen benoemd, om onderzoek te doen naar de verzakking van de kerk, heeft aau de Daily mail gezegd, dat er spoedig groote herstellingen aan het bouw werk moeten geschieden. Aangezien daar mee groote sommen gelds gemoeid zullen zijn, vindt hij 't best, dat de Lord Mayor een inschrijving opent. De politie-beambte Sjeremetef, de hoofdschuldige aan de jodengruwelen te Bielostok, is te Petersburg, werwaarts hij was overgeplaatst door een werkman dood geschoten, die daarna ziohzelf'doodschoot. De vrouw van den politiebeambte ontving een pak, waarin een dolk met het bijschrift: „Aan den organisator van de moorden te Bielostok, ter herinnering". Ook te Genua hebben de matrozen van enkele stoomschepen gestaakt. Hier door ligt onder anderen een schip met 1300 landverhuizers voor Buenos Ayres in de haven stil. De 28-jarige Duitsche violiste Eveline Never, heeft zich te Gardone, aan het Gar- dameer, op verschrikkelijke wijze van het leven beroofd. Zondagochtend by zonsop gang begaf zij zich op het terras van den toren der door haar bewoonde villa en sneed zich daar met een scheermes de polsaderen aan beide handen door. Toen de dood niet terstond wilde intreden, sneed zy zich nog den halsslagader door. On gelukkige liefde schijnt de oorzaak. Het meisje was eersteen paar dagen geleden uit Daitschland ge komen. Te Odessa zouden marine-matrozen aankomen om de stakers op de booten te vervangen. Er zijn vele Mohamedanen te Odessa, die niet naar Mekka kunnen vertrekken. In Bretagne zyn ook nog trouwlustige jonge dames Op een dag in het laatst van November breDgen velen een bezoek aan den heilige Guirec de Ploumanach. Zij klimmen dan tot aan het gelaat van den heilige, en prikken hom met een speld in zyn vermolmden houten neus. Wanneer men n.l. in den neus van den H. Guirec geprikt heeft, is men zeker vóór St. Syl vester te tr luwen. Daar de hu wb.ire meisjes in die streek nogal talryk zijn,gelyktde neus van den eerbiedwaardigen heilige ten slotte op oen waar speldenkussen 1 Alle middelen moeten aangewend worden om de sohaarschte aan vleeseh in Duitschland, veroorzaakt door het sluiten der Nederlandsche grenzen voor ons vee, te helpen overwinnen. Hoe sterk zich de behoefte laat gevoelen kan men o. a. op maken uit het besluit van den gemeente raad van Charlottenburg (bij Berlijn) om 100,000 M. beschikbaar te stellen ten einde de ambtenaren der stad over de duurte van het vleeseh heen te helpen. Van 1 October 1.1, tot 30 Juni 1907 krijgen zij die ten hoogste 2000 M. verdienen 5 pet. opslag, ten hoogste 2500 M. 4 pot. enz. Oud-ambtenaren en betrekkingen van ge storven ambtenaren krijgen opslag van pensioen. De prijzen van varkens dalen in Duitschland, maar in somnrge striken houden de slagers het varkensv leesoh op prijs, waardoor de verdieuste op een var ken 40 Mark is Uit Koburg en Tiibingen komt bericht, dat het varkensvleesoh in prijs gedaald is van 54 tot 48 et. per pond. Een treurspel. Te Szilagvsonbyo in Hongarije werd een meisje, dat in het huwelijk zou tredenmetzekerenKasiminski zoo gedurig lastig gevallen en met den dood bedreigd door een vroegeren vrijer, dat de reeks van emoties haar zenuwen te veel aanpakte. Zij kreeg een llauwte en een poos later constateerde de dokter dat het leven geweken was. Kasiminski was zoo wanhopig dat hij een eind aau zijn leven wilde maken. Alleen gelaten met het lijk, trok hij een revolver en legde die op tafel naast de doodkist. Hij kuste de lippen der doode en schreef een briefje, dat hij zelfs in den dood niet vau zijn geliei'de wilde worden gescheideu. Toen v atte hij met zijn linker hand de hand van het meisje en schoot zich met de rechter door het hoofd. Plotse ling rees de gewaande doode op met een gil. De familieleden, die op het liooren van het schot waren toegesneld, deinsden ont zet terug toen zij in de kist de jonge vrouw zagen zitten in haar lijkwade, wild haar armen zwaaiende en uit de kist trachtende te komen. Eerst geruimeu tijd later dorst men haar te helpen. Zij vertelde toen, dat zij volkomen bij haar bewustzijn was ge weest, maar zich alleen niet kon bewegen noch kon spreken. De gedachte om levend begraven te worden had haar met een door niets te beschrijven angst vervuld. Zij had waargenomen hoe haar minnaar aanstalten maakte om zieh van kant te maken, maar zij kon geen enkel teeken geven totdat het schot viel en de vreeselijke zenuwschok haar de spraak ineens teruggaf. De onge lukkige ligt thans tengevolge van al het doorgestane ernstig ziek. In China moet tegen het opium schui ven een geneesmiddel ontdekt zijn van welks uitwerking zeer sterke staaltjes wor den verhaald. Iemand uit PeDaDg schrijft dat hij er van gehoord had maar er eerst niet veel van geloofde. Nu is hij echter volkomen overtuigd. De genezingen zijn talrijk. Het is een plant die in Selangor rijkelijk in het wild groeid en familie van gambir schijnt te wezen. In Kuala Lampur is reeds een vereeniging opgericht om met dit middel de opium te bestrijden. En met hel plukken van de plant wordt al veel verdiend. In Kuala Lumpur komen er dagelijks wel tweeduizend menschen om hel vocht te koopen. In enkele we ken, zegt men, zijn er 14,000 menschen in dat disirict genezen. De kuur duurt een week of twee, drie. Zoodra men be hoefte aan amtioen krijgt, diinkt men wat van de thee. Iemand die m la ikoppen teelt, de plant waaruit de opium wordt bereid, zegt, dal zijn bedrijf met twee derden verminderd is en versoheiden opium kitten zijn gesloten. Te Penang was men, eerst kort met de kuur begonnen. Toen waren daar reeds genezingen bekend. Twee rijke Chineezen, die ruim twintig jaar ijverig amtioen schoven, brachten hun kostbaar rookgerij op hun sooieleit en verbrandden het daar plechtig. Een Japansche matroos op een oor logsschip, ran diefstal verdacht, is onlangs aan een balk vastgebonden en met staal draad afgerosd. Daaraan is hij gestorven. Zoo vertelt men in Tokio. Al dikwijls hebben er geruchten geloopen over de wreede behandeling van de manschappen van vloot en leger door onderofficieren. Gisteren is in een storm, die reeds eenige dagen op de westkust van Schotland woedt, een 150 M. hooge stalen toren, te Machrihanish in Argyllshire voor drade- looze telegrafie opgericht, ineengestort. Carnegie heeft gisteren aan de uni versiteit van Princeton, op New Jersey, het Carnegie-meer overgedragen. Dit is een kunstmatige watervlakte, lang ruim 5'/a K.M. en van 130 tot ruim 300 M. breed, die Carnegie aandestudentenschonk in de hoop, dat zij er veel op roeien zouden en daarvoor het ruwe voetbal zoudeu lalen staan. Hij had nooil een voetbalwedstrijd bijgewoond, maar uit de platen die hij er van gezien heeft, is hem gebleken dat dat spel, waarbij de spelers over elkaar op den grond rollen geen spel voor heeren is. Sommige studenten mompelden een protest bij die woorden. Men herinnert zich nog wel den k naap, die verleden jaar al de Parijsche taalkun digen op hol bracht, omdat hij een voorallen onbekende taal sprak, namelijk het Agrach, en dat ten slotte bleek een gebrabbel te zijn van eigen vinding. Die knaap is nu weer aangehouden wegens landlooperij. In den ineetkundigen dienst heeft men hem aanstonds herkend. Hij sprak nu dadelijk gewoon Franseh. De oorrespondent van de New-York Herald te Teheran seinde gisteren dat de sjah van Perzië geen 24 uur leven meer heeftanderen beweren dat hij beier is. Te Omaha, in Nebraska, heeft een dame tegen de Norddeutsche Lloyd een eisch tot schadevergoeding inge-teld, omdat zij op de Chemnitz van die m atschappij, op reis van Bremen naar New York, door 't overmatig rollen van 't schip bevig aan zeeziekte heeft geleden, waarl j het per soneel haar verwaarloosde. Zy verlangt 1970 dollar. Wint zij haar proces en volgen alle meusehen, die aan zeeziekte hebben geleden, met eveD gelukkigen uitslag haar voorbeeld, dan staan wij vooreen geweldige Kraoh in de reederijen der wereld. Voor vier jaren stal een der ambte naren van de Hongaarsche hoofdstad Budapest een bedrag van 480.000 kronen, dat hij van een belastingkantoor naar de hoofdkas moest brengen, en de stad be loofde voor eene aanwijzing waardoor het geld of een gedeelte ervan terecht kwam, eene premie van 10 Den dief Keeskemeti heeft men tot heden evenwelnietgevonden. Voor eenige dagen kwam nu bij den com missaris van politie in 'tVIIe district zekere Mysok, een Hongaar die sedert 20 jaren eene broodbakkery in New-York heeft en daar vermogen verwierf, en vertelde liem dat hy voor een maand een brief had ontvangen waarin een lands man hem verzocht om een onderhoud. Mysok gaf een toestemmend antwoord, en daarop verscheen een haveloos gekleed jonginensch, hetwelk hem mededeelde dat hij de dief Keeskemeti was. Sedert hij in Amerika gekomen was had hij rondge zworven, maar dit leven was hy ïu moede en hy weuochte zich in handen te stellen van de politie, te meer daar hy slechts met weinig geld had kunnen vluchten en 400.000 kronen in 't vaderland begraven had.Hij zoa evenwel liever niet in Amerika gevangen genomen worden, en verzocht Mysok daarom hem reisgeld te geven of wel hem naar Budapest te begeleiden, waar hij dan voor dezen dienst de premie van 10 pet. dus 40.000 kr., kon ontvan gen. Dit voorstel beviel den bakker; hij gaf den dief nieuwe kleeren en ging met hem op reis. Maar toea zij in Budapest aankwamen, maakte de jonge inan zioh in 't gedrang op het station uit de voeten, en sedert dien tjjd is hij spoorloos ver dwenen. In den zak van zijn overjas vond de bakker daarentegen een briefje van zijn reisgenooot, waarin hij hem hartelijk be dankte voor de reiskosten en de nieuwe kleereD, en verklaarde tot zijn spijt te moeten meedeolen, dat hij Keeskemeti niet was. De arme bakker zegt dat deze grap hem 400 dollars kost. De politie is den schelm nog niet op het spoor. Ned. Herv. Kerk. Tweetal te Heemse J. de Zwaan, eand. te 's-Gravenhage en A. Dronkers, caud. te Middelburg. Beroepen te Kediohem K. Nobel te Berkhoutte Gnlpu J. v. Hoorn te Veldhoven. Bedankt voor Elden door N.v.Schouwen burg te Hien. Nisse. Herkozen als ouderling H. Dane en gekozen tot diaken Johs. Jansen, in plaats van C. Hoebeke, die niet meer in aanmerking wensohte te komen. Rilland. Bij herstemming gekozen tot notabelen by de Ned. Herv. Kerk de heeren L. van Weele met 22, J. van de Sande met 21 en C. Traas met 20 stemmen van de 29 uitgebrachte. Verder bekwamen de heeren N. Nieuwdorp 9 en J. Q. C. Wabeke en M. N. van de Linde elk 7 stemmen. Het aantal studenten aan de Theolo gische School bedraagt thaDS 21. Er zijn 4 nieuwe studenten iDgesobreveD. Arrondissement»-Rechtbank te Midddburg. Heden, Vrydag, zijn veroordeeld wegens brandstichting: P. Ph. do K., 17j.,sui kerbakkersknecht, Biervliet, gedetineerd te Middelburg, tot 3 m. gev straf, met min dering der voor-arrest diefstalM. P., 18 j., smid, Middelburg, aldaar gedetineerd, tot C m. gev.straf, met mindering der voor-arrest, en N. W. v. H., 11 jzonder beroep, Kloet inge, tot eene berisping en 3 m. tuchtschool wanneer hij binnen het jaar zich aan een nieuw feit schuldig maakt mishandelingJ. F. W., 61 j., arbeider, Westdorpe, tot 14 d. gev.straf vermeiing: P. J. de B., 19 j., landbou wersknecht, Schoondyke, tot f 5 b. s. 5 d.k belemmeren van handelingen door een amb tenaar J.'de J., 43 j., herbergier, Middel burg, tot 14 d. gev.straf. Vrijgesproken: J. A. de K., 35 j., wed. L. de P., arbeidster, Axel, beklaagd van diefstal. Giillustreerde Christelijke Scheur kalender voor 1907. J. N. Voor hoeve, Den Haag. Met genoegen vestigen wij weer op dezen kalender de aandacht. Hij is zoowel wat kleur en afwerking, als inhoud en toegift aangaat een uitnemend geschenk voor het huisgezin en een sieraad voorde huiskamer. Het •schild vertoont in zachte kleuren Mozes op Nebo ziende het Beloofde Land, waaronder Gods woord uit Maleachi 3 6. De voorzijtjes van het blok bevatten den dagtekst met opgaaf van zons- en maans- verandering. De achterzijtjes met zorg gekozen verhaleD, enz. Een twaalftal nieuwe tekstkaarten tusschen de blaadjes zijn weer een welkome verrassing voor do kinderen, die gaarne elkander een brief kaart zenden van zoo fraaie afwerking als deze. Deze kalender is de mooiste van al degene die wij 't genoegen mochten hebben onder de aandacht te brengen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2