RECLAMES. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. IÜ8GEZ0WDEW IflEDEDEELINGEH. Bergen-op-Zoom en Boes. I Uit de van de K., Wolfaartsdijk, ieder f I b. s. d. h., J. de K., 's-Heeienhoek, 3 maal f I b. s. 3 maal 1 d. h., W. N., Kapelle, L. N., Kruiningen, ieder f 2 b. s. 2 d. h., M. C. V., Wissenkerke, J. V., Rilland- Bath, ieder 1 3 b. s. 2 d. h., P. M. C. P., Cats, f 4 b. s. 3 d. h.jagen zonder acte en vergunning J. v. 'tW., Baarland, 2 maal f3 b. s. 2 maal 3 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer of f I s. 1 d. h., patrijzen verb, verkl.C. L. S., Rilland-Bath, 2 maal f 3 b. s. 2 maal 2 d. h., verb, verkl. geweer Joh. B., Kruiningen, 2 maal f 5 b. s. 2 maal 3 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 5 s. 3 d. h. 's nachts jagen zonder acte of vergunning: W.L., Hoedekenskerke, 2 maai f 10 b. s. 3 maal 5 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 1 s. 1 d. h., patronen vernietigd zich met geladen geweer in hat veld bevinden A. de C Goes, f 1 b. s. 1 w. tuchtschoolverb, verkl. geweer, W. L., zonder bekende woonplaats, f 5 boete subsidair 3 dagen hechtenis, verbeurd verklaard geweer en vogel niet beletten dat hond wild opspoortL. M., 's-Heerenhoek, f 1 b. s. 1 d. h., W. M., Borssele, f2 b. s. 2 d. h., J. R., Oudelande, f 3 b. s. 2 d. h. met kunstlicht iemand 's nachts bij opsporen van wild bijstaan C. P., Baarland, f 10 b. s. 5 d. h., lantaarn vernietigen strooperijP. de V., Bors sele, f 15 b. s. 5 d. h.straatschenderij F. V., Wemeldinge, f 5 b. s. 3 d. h.in dronkenschap openbare orde verstoren J. v. 't W., Baarland, f 10 b. s. 5 d. h., P. J. V., 's-Gravenpolder, f 5 b. s. 3 d. h.verwekken nachtelijk rumoerC. M. H., lerseke, f 2 b. s. 2 d. h.in het openbaar voor de eerbaarheid aanstootelijke toespraak houden I. L. Gz., lerseke, f 10 b. s. 3 d. h.vee laten loopen over weiland M. S., 's-Heer Abtskerke, tot eene berispingloopen over verboden ter rein F. de R., J. de R., J. F. v. d. B., Bosch- kapelle, ieder 1' 2 b. s. 2 d. h.overtreding drankwetI. v. R., Goes, f 3 b. s. 2 d. h.over treding wapenwetA. T., Heinkenszand, f 1 b. s. 5 d. h.overtreding brandweerverordening J. L., Heinkenszand, f 1 b. s. 1 d. h., M. van O., J. de L., J. van der W., Cortgene, f 3 b. s. 1 d. h. na sluitingsuur nog bezoekers in herberg hebben: C. de P., Hoedekenskerke, f3 b. s. 2 d. h.na sluitingsuur zich als bezoeker in herb, bevinden P. C., L. R., A. B., A. v. d. V., Hoedekenskerke, ieder f 2 b. s. 2 d. h.straat verontreinigen B. V., Colijnsplaat, f 1 b. s. I d. h.openbaar water verontreinigen A. B., Colijnsplaat, f 1 b. s. 1 d. h.op openbare plaats zijn gevoeg doenF. M., Goes, f 1 b. s. 1 d. h.niet gekeurd spek ver- koopen P. H., Heinkenszand, f 2 b. s. 2 d. h. overwegboomen niet 3 minuten vóór komst trein sluiten A. de R., Rilland-Bath, f 5 b. s. 3 d. h., A. K., Rilland-Bath, f 10 b. s. 5 d. h.M. N., Kruiningen, f 5 b. s. 3 d. h.gesloten over wegboomen niet onmiddellijk na voorbijgaan trein openen: M. N., Kruiningen, f 5 b. s. 3 d. h.; rijden op spoorbaanJ. J. V., Kapelle, f 3 b. s. 2 d. h.; loopen op spoorbaan: A. J., J. H., J. V., F. P., C. T., J. VV., J.M., C. T., M. K., M. T„ A. M., M. v. d. K., J. v. d. K. Az. en J. v. d. K. Jz., allen te Rilland-Bath, C. B., zonder bekende woonplaats, A. M. G., Halsteren, J. v. G., Wouw, ieder f 2 b. s. 2 d. h.in trein rooken in niet rooken afdeeling, A.P. M., Bresken, f 2 b. s. 2 d. h.zonder noodzaak trein door noodrem doen stoppen J. L. S., Huizen (Noord-Holland), f 5 b. s. 3 d. h.'s avonds rijden zonder lantaarn A. d. V., Kloetinge, f 2 b. s. 1 w. tuchtschool, J. N., Nisse en A. K., 's-Heer Arendskerke, ieder f 2 b. s. 2 d. h.idem en in dronkenschap ge vaarlijke handeling verrichten J. W., lerseke, f 5 en 1 3 b. s. 3 en 2 d. h.'s avonds fietsen zon der lichtJ. v. R., Goes, f 1 b. s. 1 d. h.M. J., F. C. A. H., M. P. J., Goes, J. V., Ellewoutsdijk, J. V., lerseke, L. de J., Woifertsdijk, H. N., 's-Heer Abtskerke, J. v. L., Borssele, A. v. L., Heinkenszand, J. L., A. W., Wemeldinge, M. B., Kapelle, J. J. Baarland, M. V., Hoe dekenskerke, ieder f 2 b. s. 2 d. h. Schelde bevisschen zonder consent: A. vanZ., C. G. te lerseke, ieder f 3 b. s. 2 d. h., J. P. te ler seke, f 3 b. s. 3 d. h.'s nachts geankerd liggen zonder lichtJ. V. te Clinge, W. v. I. te Grauw, ieder f3 b. s. 2 d.h.; 'snachts zeilen zonder licht: E. B. te Bouchante, f3 b. s. 2 d. h.dronken schap: Th. de B. te Goes, K. O. te Putten, J. H. te Ovezande, A. de B. te Oudelande, P.vanW. en B. H. te Woifertsdijk, S. W. en L. M. te lerseke, Th. P. te Nieuw Vosmeer, P. van W. te Katten- dijke, P. de V. te 's-Gravenpolder, A. van de V. te Hoedekenskerke, ieder f 2 b. s. 2 d. h., P. Z. te Hoedekenskerke, f3 b. s. 3 d. h., P. F. te Hans- weert, f 5 b.s. 3 d, h., P. F. den E. te Sluiskil, f 10 b. 3 d.h. Vrijgesproken werdenA. L. te Rilland Bath, A. T. te Heinkenszand, F. de. P., P. de. J. te 's-Heerenhoek, A. K. te 's-Heer Arendskerke, C. T. te Woifertsdijk, W. J. B., D. V. te Cortgene, J. B te Wissenkerke, allen beklaagd van over treding der leerplichtwet. Middelburg. In de heden gehouden openbare terechtzitting van den Raad van Beroep in de ongevallenverzekering had uitspraak plaata in de zaak van J. F. E. te Hanaweert, waarbij met vernietiging van de beslissing der Rijksverzekeringsbank, aanklager werd toegekend, met ingang van 27 Aug. 1906, voorloopig een rente, waar van het bedrag werd bepaald op f 1,05 per werkdag, zijnde 70 van zijn dagloon. De Raad was van oordeel, gehoord de getuigen en deskundiges en van klager zelf dat klager op 27 Augustus geheel onge schikt was tot werken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bergambacht, G. H. Beeken kamp te Huizen te Peins, B. Tuinstra, cand. te Utrecht. Aangenomen naar Haren door A. O. Heslinga te Harkstede. Ovezand. Herkozen tot ouderling de heer A. van der Slikke en tot diaken de heer J. J. Mol. Geref Kerken. Beroepen te Sleeuwijk, G. de Jager te Bruinisse. Aan de hoogeschool te Groningen is bevorderd tot doctor in de klassieke let teren dhr. D. J. A. Westerhuis, geboren te Landsmeer, zoon van da. Westerhuis. Zaamslag. Vrijdagmiddag werd alhier de (Herv.) Ghr. School geopend. Tegen 1 uur verzamelde zich een 60-tal kinderen pjet ouders, leden, begunstigers en begun- stigsters in de nieuwe school. De twee nieuwe lokalen waren spoedig gevuld. Als vertegenwoordiger van de fioofdver- eenig. voor Chr.Volksonderwijs was in ons midden de heer J. H. Blum van Vlissingen, tevens inspecteur voor de scholen van ge noemde vereeniging in Zeeland en Noord- Brabant. Onder de vele vergaderden was ook ds Knottnerus van Arnhem, vroeger hier predikant. Het was een zeer goede ure, die eerste ure in deze school. Ds. Van Dis verzocht grooten en kleinen eerst te zingen Psalm 119 53 en en daarna werd de By bel ont sloten en voorgelezen Deut. 6 19 en Ef. 6 14. En daarna werd in gebed eerbiedig deze school geopend en opge dragen aan den Heer, waarna de Voor- het openingswoord uitsprak. Deze opening deed hem zooveel denken, danken en bidden. Achtereenvolgens be sprak hij, al wat hij heden denken moest, wat nu stof gaf tot danken en daarin juist tot gebed. In breede trekken schetste hij het ontstaan dezer school, het hoog doel en belang van Chr. Volksonderwijs, als een groote, doch gewone zaak, ook door de Herv. Kerk, tot zegen voor hart en huis, voor kerk en maatschappij. Een woord van 'dank naast God, aan allen die tot de oprichting mede hadden gewerkt, een opwekking tot gebed om het ideaal hoog en zuiver te houden, opdat ook door deze school Gods Koninkrijk in onze gemeente worde uitgebreid. Daarna volgde de installatie van het Hoofd den heer S. Brouwer en van de onderwijzeres mej. S. M. van Wel. Na deze plechtigheid werd gezongen Gez. 3 6. En hierna verkreeg de heer Blum het woord, die namens C. V. O. de gemeente feleciteerde met haar school. Een hartelijk woord sprak hij tot de ouders, en tot het Hoold en de onderwijzeres en van het belang van Chr. Volksonderwijs. Daarop sprak het Hoold der school. «Een ernstige en blijde dag", noemde hij dezen 30en Nov. Duidelijk zette hij uit een, wat men verstaan moet onder Chr. onderwijs, en aangrijpend was zijn woord tot de kinderen zijner school. Het was dan ook uit aller hart, als de voorzitter daarna hem dankte voor zulk een woord, dat ook duidelijk sprak van liefde tot het onderwijs en tot kinderen en bovenal van Helde tot den Heiland van kleinen en grooten. Aan het einde kreeg ds. Knottnerus het woord. Het was hem zoo goed hier te zijn en straks zou hij meer zeggen van al deze dingen, waarvan zijn hart nu vol was. Na het zingen van Gez. 96 dankte hij met allen Hem, naar Wiens naam deze school werd genoemd. Nu werden de kinderen getraoteerd, en een gezellig uurtje volgde, dat steeds afge wisseld werd met allerlei versjes te zingen. Des avonds om halfzes werd in de kerk het middagsamenzijn vervolgd en sprak ds. Knottnerus naar aanleiding van Ps. 33 22 over de goedertierenheid des Hee- ren over de gemeente. De gedachten sche nen zich in hem te vermenigvuldigen, als hij terugdacht vijftien jaren. Door de diepte naar omhoog, en nu een Chr. schoolHij kon het niet anders noe men dan goedertierenheid Gods, en ziende op zooveel, dat hem nu deed danken, daarom ook de bede: Uwe goedertieren heid, Heere zij over ons. Het geheel was een kostelijke dag. De Heere zegene ook deze school op Zaamslag en make ons allen getrouw om mede te werken tot vervulling van den wensoh van den stichter van Chr. volks onderwijs, wijlen Ds. Malcomesiusde geheele Vaderlandsche jeugd opeischen voor den Koning der eere en daartoe de Bijbel op de school". De lezer vindt het Overzicht Ver- koopingen en Bestedingen op de 4de pagina dezer courant. Naar de M. C. verneemt, heeft het bestuur van den polder Walcheren aan de dijkwerkersvereeniging te Westkapeile op het bekende verzoek geantwoord dat er z.i. geen sprake kan zijn van uitge- slotenen, daar toeh alle arbeiders, die tijdig het verzoek deden weder aan den arbeid te mogen gaan, door het polderbestuur werden toegelaten. Het ligt dan ook niet op den weg van dit bestuur om hen, die zich toen vrijwillig buiten het kader der dijkwerkers plaatsten, thans opnieuw aan het werk te stellen. Wat het tweede ver zoek betreft: om het volgende jaar weder de werken op Domburg en Zoutelandete mogen uitvoeren, zoo zou bij inwilliging daarvan, volgens dat bestuur, de polder tegenover de arbeiders van Domburg en Zoutelande zoo'n schromelijke onrecht vaardigheid begaan dat daaraan zelfs niet kan gedacht worden. Middelburg. Zaterdag had de slot vergadering plaats van de oommissie voor de alhier gehouden tentoonstelling van goud en zilverwerk. Blijkens de rekening van den penningmeester, den heer H. J. G. Hartman, was het totaal der uitgaven f2873.016 en dat der inkomsten f1862 35, zoodat er een tekort is van f 1010.66s. Onder de ontvangsten komen vooraan entree's f 1281 55aan catalogussen f209.58 aan advertenties in den catalogus f146.aan verkoop van briefkaarten f92.47. Ter dekking van het tekort is er een waarborgfonds van f2125, waarvan tot een bedrag van 48% zal worden be schikt. Op verzoek is eervol ontslagen I. de Hullu te Cadzand als lid van het bestuur der waterkeering van het calamiteuze waterschap Tienhonderd en Zwarte". Goes. De te Middelburg gearresteerde Maarten Steketee, wordt 0. a. verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan dief stal van hologes te of onder Zierikzee, waarvan reeds een door hem was verkocht. Zyne aanhouding werd verzocht door den commissaris van politie aldaar. Na den diefstal hield hij zich het meest op N.- Beveland s.huil. De Harmonie «Euphonia" alhier zal bij gelegenheid van haar 20jarig bestaan in de eerste week van Juli a. s. een in ternationaal festival en concours houden. Hoedekenskerke. In de Vaadsverga- dering van Vrijdag j.l. waren tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. Medegedeeld werd dat van den directeur van het postkantoor te Goes bericht ont vangen is, dat door den directeur-generaal der posterijen en telegraüe afwijzend is beschikt op het verzoek van den gemeente raad om te Kwadendamme een hulpkan toor der posterijen op te richten, zulks op grond van het te geringe postverkeer, maar dat het volgende jaar eene nieuwe opne ming zal geschieden en de zaak dan nader zal worden overwogen. Verder dat is in gekomen een verzoek van eenige bewoners van den Steigersweg om eene lantaarn en verbetering van den weg voor hunne wo ningen. De voorzitter zegt daaromtrent dat volgens de Gemeentewet aan B. en W. is opgedragen, de zorg voor de veiligheid en vryheid van wegen, straten, enz., dat daaronder ook behoort de straatverlichting, en dat hij daarom voorstelt dit request in handen van B. en W. te stellen ter af doening en zoo noodig tot het doen van voorstellen daaromtrent aan den Raad in eene volgende vergadering. Hiertoe wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Allereerst komt daarna aan de orde de benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur, vacature C. Boogaard, die niet meer in aanmerking wenscht te ko men. De door liet armbestuur ingediende aanbeveling van 2 personen de heeren J. D. Blenbaas en J. Bliek is inge volge de verordening op het armbestuur door B. en W. met 2 personen vermeer derd, daar een der voorgeuragenen een der vereischten mist als zijnde hij nog geen jaar ingezetene der gemeente. De door B. en W. voorgedragenen zijn de heeren C. de Ruiter en H. de Regt. De heer de Ruiter, raadslid, verklaart eene eventueele benoeming niet te zullen aan vaarden. Hierop wordt bij 2e vrije stem ming benoemd de heer H. de Regt met 4 stemmen (1 op C. de Ruiter, 1 op J. Bliek en 1 op J. Jasperse. Daarna wordt op voorstel van B. en W. zonder discussie of hoofdelijke stemming besloten in den loop der volgende maand wederom voor het jaar 1907 te verpachten het recht tot heffing van haven-, los-, leg en laadgeld aan de haven der gemeente. Aan J. Visser wordt wegens vertrek naar elders afschrijving van 3 maanden H. O. verleend. Voorzien wordt in de met 1 Jan. a.s. ontstaande vacatures in de 2 commission tot wering van schoolverzuim. Voor de wijken A en C worden herbenoemd de heeren W. C. Groenewege, M. G. Verbeek en J. Louisse, gekozen uit 2 vacatures de heeren J. Ermerins en L. Minderhoud en in de vacature J. de Reij, die niet meer in aan merking wil komen volgens ingezonden kennisgeving, de heer W. Drenth, meer derjarig onderwijzer aan de O. L. school. In de commissie voor wyk B worden her benoemd ,de heeren A. van Ryn, J. F. Depondt, J. de Jonge Az. en J. Keijzer. By de rondvraag informeert de heer Wal- raven of B. en W. reeds nadere mededee- lingen kunnen doen omtrent het al of niet verplaatsen van een lantaarn te Kwaden damme. De voorzitter antwoordt dit nog niet te kunnen doen en het antwoord hierop te moeten uitstellen tot eene volgende vergadering, waarna de vergadering wordt gesloten. Naar de Bergen op Zootnsche Courant verneemt is een schipper van St Maar tensdijk die in 't begin der vorige weak een puistje aan zijn hals openkrabde, Vrijdag in het Gasthuis te Bergen op Zoom aan bloedvergiftiging overleden. Te Tilburg in de buurt Oerle is Vrydagnaeht een maD, inwonende bij zijn schoonouders, door zijn zwager in een twist gedood. Er was een slagader door gesneden. Bij het rooien van boomen te Oosterbeek geraakte een 22jarige ar beider onder een boom en bleef op de plaats dood. Bij beschikking van den Minister van waterstaat is IJ. M. Koole benoemd tot buitengewoon opzichter bij den aanleg van een rijwielpad langs gedeelten van den rijksweg van 's-Hertogenbosch over Hees naar Grave. De generaal majoor der artillerie Van Löben Seis, die na de bevordering tot zijn tegenwoordigen rang ter beschik king van den Minister van Oorlog werd gesteld, wordt na zijn herkiezing als lid der Eerste Kamer eerstdaags weder op non-activiteit gesteld. Een dolle koe van een landbouwer in de gemeente Ferwerderadeel, wist zich van den stal los te rukken, liep in de kamer, waar de vrouw zich bevond, vernielde eenige meubelen, sprong door het raam en liep pardoes in de vaart, waaruit zy met moeite gered en vervolgens naar den stal teruggebracht werd. De vrouw bleef ongedeerd, Tarantula en tarantella. Een inzender schrijft in Het Vaderland Wordt het niet langzamerhand tijd om de tarantella, die, gehuld in een banaan, uit Middelburg in de pers geïmporteerd werd, terug te zenden naar Sioilië om daar door de landgenooten van Turiddu en Santuzza (en Archimedes) gedanst te te worden Tot verklaring diene «Tarantella" is een Z.-Itaiiaansche dans. «Tarantula" is de bekende giftige West- Indische spin. De ramp te Witten. Door de ijselijke ramp in de roburietfabriek zijn tal van fa milies te Witten en te Annen in bitteren nood geraakt. Maar de liefdadigheid laat zich niet onbetuigd. Van verschillende zijden komen reeds gaven. Het gemeente bestuur van Witten heeft 20,000 Mark uitgetrokken om in den tersten nood le voorzien en verschillende groote maat schappijen zonden belangrijke sommen. Op kosten van de stad zullen de huizen van stadswege worden hersteld. Het schijnt, dat men tot dusverre een geheel verkeerde meening had van het gevaar, dat door roburiet kon ontstaan. Men nam aan, dat een open vlam niet schaadde, dat deze stof in het vuur eenvoudig opbrandde. Een der fabrieksdirecteuren, de heer Francke, is ernstig ziek. Zijn villa, die op 20 minuten afstands van de plaats des onheils ligt, wordt scherp bewaakt en wel omdat bij de justitie de overtuiging veld wint, dat iu de fabriek stoffen werden verwerkt, voor welke ze geen concessies had. Er waren namelijk dynamiet en slaghoedjes aanwezig. Een lont met een slaghoedje werd gevonden. Het is thans uitgemaakt dat de ramp aan kwaadwilligheid is te wijten. De familieleden van den directeur deel den over de ramp het volgende mede De familie zat juist aan het avondeten, toen uit de fabriek telephonisch werd bericht, dat er brand was. Directeur Francke begaf zich dadelijk op weg daarheen. Nauwelijks had hij de villa verlaten toen de eerste ontploffing de lucht deed weer galmen en een dreigende vuurzuil uit de fabriek omhoog stoof. Toen de directeur de fabriek binnenkwam, weerklonk de tweede ontploffing. Het geheele personeel smakte bewusteloos tegen den grond, alleen de heer Francke behield het be wustzijn. Toen hy wilde opstaan, viel een balk naar beneden, vlak op zyn borst, zoodat hij ten tweeden male ineenzeeg. Hy had twee ribben gebroken. Op handen en voeten kroop hij op den tast naar buiten, waar hij in bewusteloozen toestand gevonden werd. Te Dortmund maakte de ontploffing den indruk van een aardbeving. De seismo graaf te Göttingen registreerde de ont ploffing als een sterke beving. Drie schok ken, elk 15 seconden durend, werden gevoeld. Het gevaar voor nog een ontploffing schynt afgewend nu de sappeur» uit Mainz den nog aanwezigen voorraad roburiet uit de fabriek hebben verwijderd. De mate- rieele schade wordt op 2 millioen Mk. geraamd. Het aantal slachtoffers bedraagt 30 doo- den, 62 zwaar gewonden en meer dan 200 licht gekwetsten. Te Witten en te Annen zyn de scholen geslotenin de wacht kamers van de stations zyn tal van dak- loozen voorloopig ondergebracht. In de gangen van de ziekenhuizen loopen rade- looze drommen rond die nog in het onzekere verkeeren omtrent het lot van bloedver wanten. Kinderen die zonder toezicht zyn worden voorloopig naar nabijgelegen plaatsen overgebracht. Ze vertrekken in groepjes van twintig onder geleide van een volwassene. Er was Zaterdag te Berlijn een merk waardige rechtzittingde «kapitein van Kiipenick" stond voor het gerechtshof. Of de zaak ook belangstelling trok Het vonnis verraste denkelijk velen. Voigt kreeg voor ernstige valschheid in authen tieke akte, vrijheidsberooving van ambte naren, oplichting en het dragen van een uniform zonder daartoe gerechtigd te zijn, niet meer dan vier jaren gevangenisstraf. Was het hof nog al zacht in zijn uitspraak, de voorzitter er van was humaan tegen den beklaagde, die overigens een zeer armzaligen indruk maakte, zooals hij daar zat op het zondaarsbankje. Een oud, afge leefd man, met een geel rimpelig gezicht en een verschrikkelijk kaal hoofd, dat door een krans van grijze lokken spaar zaam werd omlijst. Naar het lichamelijke krom van het werken, met soheeve schouders, licht ontstoken leepoogen en werkelijk met handen als klauwen, kort om in zijn uiterlijk optreden geheel en al een schoenlappertje, die glad gescho ren in een goed geborstelde lange jas en zorgvuldig gestrikte das met een op merkzaam en bescheiden gelaat, als een eerbaar ambachtsmannetje op z'n Zon- dagsch, voor het gerecht stond. Alleen zijn ongewoon handige manier om zich uit te drukken, zijn goedgekozen woorden en de verrassende duidelijkheid in zijn ver klaring en verweer, gaven blijken van eene ongewone scherpzinnigheid achter het hoekige voorhoofd van dezen misdadiger, die de geschiedenis van zijn ni'slukt leven en 27 jaar tuchthuis- en gevangenisstraf als een gevolg van het voortdurend vit tende poiaie-toezicht voorstelde, dat een oud-gevangene na den eerste n misstap nergens meer met rust laat, hom niet toe staat. om weer op den burgerlijk georden- den levensweg te komen. Vpi^t heeft 37 jaren gevangenis achter den rug en werd op 30 plaatsjes uitgezet, In de Oostenryksche Kamer ia het de laatste dagen weer erg toegegaan. Het begon reeds Donderdag, toen Holantky een redevoering hield in de Tsjechische taal. De voorzitter ontnam den spreker het W>ord, Holansky sprak voort. Een andere afgevaardigde kreeg het woord, Holansky sprak voort. De voorzitter schorste de zitting, na de heropening hervatte Holansky zijn redevoering. Twee andere afgevaar digden voerden het woord, Holansk y sprak voort. Er werd gestemd en nog altijd sprak Holansky. Vrijdag was de presidiale tribune een strijdperk voor de afgevaar digden van verschillende richting. Er vielen duchtige klappen. De Tsjech Klovac die beweerde dat de uitslag der stemming vervalscht was vocht een apartje met den beleedigden griffier. Men trachtte hen te scheiden, -naar raakte daarbij op nieuw handgemeen en het rumoer be daarde niet voordat de griffier zioh had verwijderd. Te Victoria (Britseh-Columbu) loont het gerucht dat de Canadian Paoific-spoor- weg het plan heeft 150.000 acres bosoh- grond op het Vancouver-eiland te rooien en het land voor den ooftbouw gereed te maken. Die ontbossohing zou den aanleg van belangrijke spoorlijnen ten gevolge hebben. De MAZAWATTEE THEE-COMPAG NIE, de grootste der wereld, maakt, om een lekkere thee te zetten, op de volgende ge gevens attent le. De Thee moet steeds in goed gesloten pakken of doozen zitten, opdat ze van de lucht afgesloten is. 2e. De Theepot moet omgewasschen, ge droogd en gewarmd zijn, voordat de Thee er in komt. 3e. Het water moet kokend zyn, maar niet langer dan twee minuten wanneer 't reeds eenmaal gekookt heeft, mag 'tniet gebruikt worden. 4e. Het kokende water moet direct op de droge thee in den theepot gegoten worden. 5e. De Thee moet 5 k 6 minuten trekken, voordat ze opgediend wordt. Degene, die dit recept navolgt en daarby Mazawattee Thee gebruikt, zal niet alleen een heerlyke thee krijgen, maar ook in het vervolg geen ander merk meer willen drin ken dan Mazawattee, dat verpakt is in prach tige blikken bussen, gedeeltelijk voorzien van dubbele deksels, plat of hoog model, rechthoekig, vierkant, achtkantig of vaas- vormig, verder in pakjes net en stevig in loodpapier. Voor origineels pry zen verkrijg baar by Firma G. VAN DER HOEK, Goes. Waar onze buren te Bergen-op-Zoom belang in stellen, interesseert ook ons wat meer is, het heeft waarde voor ons, wanneer het een bericht is gelijk het vol gende, dat ons nieuws geeft, dat heilzaam voor menigeen hier ter stede zal zijn. Mejuffrouw M. de Jong, woonachtig Dubbelstraat 100 te Bergen-op-Zoom, meldt ons: Voordat ik gebruik maakte van Uw Pillen ben ik zes maanden lang het slacht offer geweest van een onophoudelijke,, slepende pijn in de lendenen, die mij bij, mijn werk zeer hinderlijk was. Wanneer- ik op mijn stoel zat, kon ik mij haast niet meer oprichten, de pijn liet mij nooit met. rust, 's nachts sliep ik er onrustig door en 's morgens bij het opstaan, gevoelde ik mij allerellendigst en in plaats van uitgerust, was ik dan nog meer vermoeid dan bij het naar bed gaan. Ik was ten einde raad toen men mij tot mijn groot geluk sprak van uw Foster's Rugpijn Nierenpillei. Onmiddellijk nam ik hier een proef mee en ik moet zeggen, dat deze mij uitstekend geholpen hebbeD, één doos waa reeds vol doende om mij een ernorme verlichting te geven. Van mijn vroegere pijn kan ik bijna niets meer bemerken en ik reken het mij een plioht tegenover andere lijders, dit uitmuntende geneesmiddel ter alge- meene kennis te brengen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het. publiek te maken op elke wijze die U. goeddunkt. Rugpijn duidt aan dat er een overmatige- hoeveelheid urinezuur in het lichaam is. Dit vergift veroorzaakt de urine-ongesteld- heden want het verstopt niet alleen de nieren, doch belemmert tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaai» en tegelijkertijd brengt het de prikkeling en ontsteking der blaas met zich mede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaas ontsteking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen, enz. Foster's Rugpijn Nierenpillen lossen het urinezuur op en helpen de nieren om het op natuur lijke wijze af te voeren. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde: die Mejuffrouw DE JONG gehad heeft- Wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zyn te Goes verkrijgbaar by de tirma Nathan Emanuel, en te Middelburg by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel 4 f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Uit de uit blad van Vri Drucker en 1 uitlieten over ze zioh ook ni gaan daar nu 1 melden we n klaarde, datz democraten - Minister van Ook trachtt de regeering «het blyvend worden van 1 Daarna kwi het woord. Z. kabinet Jen be in het debat meer dan één in, maar vers afzonderlijke wel eens zuil het regeering in dezer voef weg, zonder We willen ni ostentatief godsdienst is borgd. Over d het best nah zwygen vooi wacht de rege commissie. Oo de wensch na en meer veld v der invaliditei zegt de Min ouderdomsver stige linanciëe met de invalid sche stelsel alzoo overnem naar een bete ouderdomsver den genomen verzekering v Zaterdag is staatsbegrooti van de heeren man en den behalve die v zich voorname door den afge «Benjamin" d gebracht over De Visser zyi lijken, en zei dood was, d. rusten, maar d in de politiek het objectieve tot zijn recht direct een redt dat «godsgeloi er immers nie den afgevaarc stelde met de Minister Vivi Visser een gei Van Kol interi dat de heer Ti de rede van Brian d nieto klaarde, dat dienstig, noct staat eenvoudi, staat boven de van Briand. zegt de heer bestrijden wy zij zich boven De heer T gezegde van geuit en nu geene terecht' Beaufort, gehi er op aangec Troonrede in bjj een onwill van God en worden. Vol Tiel kon er s geweest, die zin over die was nl. dhr. achtte, volger Staatsstukken voor den dag Voorts legd als vertegen wi de verklaring lettend volgt, «blijvend gede Mocht echte niet in slagen tuiging in de regeering, na beteekenis var wat haar te d De algemee daarop geslote: der Koningin) iniddag kwam veertigduizend ling van een debatten. Bedo verslag van waarin aan scheid, zonder positie als vf Kamer-fractie Kamer, evenz aard en het behandelde gedaan word( Kamer zelve staan met de tribune, de Ostentatief snijden), mct

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2