RECLAMES. De bloedarmoede verwoest,. De Pinkpillen herstellen. Kerknieuws. Schoolnieuws. stad beproeven. Toen hij hiermede bezig was, sprong de revolver uiteen en nam do beide voorste vingers van zijn linker hand weg. Door de rijkspolitie te Axel zijn aangehouden twee opgeschoten jongens uit die gemeente, verdacht een zekeren L. van Overslag levensgevaarlijk met een mes gestoken te hebben bij een vechtpartij, die Maandagnacht onder Zuiddorpe heeftplaats gehad. De twee verdachten werden geboeid bij verschillende getuigen in verhoor ge nomen. (M. C.) De stoker die onlangs nabij Kijkuit van de locomotief is gevallen, is in het hospitaal te St. Nicolaas overleden. Hij laat een weduwe met 9 kinderen achter. Over den beker van Maximiliaan schrijft men in verband met het daarom trent reeda gemelde, uit Veere nog het volgende aan de it. Ct.Het aanbod, dezer dagen namens den heer Francois Malfait 99 Rue de Marais te Brussel gedaan, moet wel degelijk gemeend zijn geweest. Dat de beker door Max. van Bourgondië aan Veere gegeven is onder voorwaarde dat hy nimmer vervreemd mag worden, is zeer juist. Hij zou, wilde men daartoe overgaan, weder terugkomen aan de rechte erfge namen, maar... Het huwelijk van Maximi- liaan is kinderloos geblevenalleen was erfgenaam van zijn goederen zijn neef Max. de Hennin graaf van Bossu, doch krachtens sententie van het hof te Meche- len 31 October 1562 werd de boedel door dezen gerenonceerd. Erfgenamen kunnen zich dus niet meer doen gelden. lerseke. Gedurende de afgeloopen suikerbieten-oampagne zijn op de haven alhier aangevoerd 2.166.318 K.G. suiker bieten tegen 3.214 621 K.G. in 1905. De aangevoerde pulp bedroeg in het afge loopen seizoen 1.208.320 K.G. De jongeling uit lerseke, P.de Rooij, wien vóór omstreeks drie weken te Brussel door de eleetrische tram een been werd afgereden, is Zaterdag aldaar in het gast huis overleden. (M. C.J Heinkenszand. Gisterenmiddag is op 83-jarigen leeftijd overleden dhr. F. van der Linde, thans gemeente-concierge en bode van 't waterschap. Voor vijf jaren werd dhr. v. d. Linde na 43 dienstjaren te hebben vervuld, als gem.-veldwachter en bode gepensioneerd. Vlissingen, Dhr. J. H. van de Kop, tot op 1 Oct. jl. brievenbesteller alhier, op welken datum hij eervol ontslag had aangevraagd is bij ministriëele beschik king een pensioen toegekend van f487 jaarlijks. Tot leden van gedeputeerde staten van Utrecht zijn gekozen de heeren baron van Ittersum (antir.) en jhr. W. E. Bosch van Oud Amelisweerd (kath.), ter vervan ging van mr. v. Beeck Calkou (a.) en v. Baarle (k.). Men meldt uit Apeldoorn aan de N. R. Ct.Tegen de gewoonte in ver soheen verleden Zondag het vorstelijk rijtuig 8 a 10 minuten vroeger voor de Luthersohe kerk, waarvan de hoofddeur nog gesloten was. De Koningin stapte echter als gewoonlijk uit, het rijtuig werd weggezonden en H. M. wandelde langs het grindpad, ter zijde van de kerk, naar een achterdeurtje, opende dit en trad naar b unen. De koster was nog druk bezig niet het rangschikken van bijbels en boe ken in de Koninklijke bank, onbewust van de aanwezigheid der Koninklijke be zoekster. Glimlachend het bedrijvig gedoe van den koster volgend, wachtte H. M. bij de» ingang, totdat de werkzaamheden waren afgeloopen. Toen pas merkte de koster met eenige ontsteltenis de hooge bezoekster eindelijk op, die vriendelijk groetend plaats nam. Het openen van de hoofddeur, anders een gewichtig moment voor den koster, had dien morgen voor hem wel iets van zijn aantrekkelijkheid verloren. Bananen en Tarantella's. Naar aanleiding van een uit de Midd. Ct. overgenomen waarschuwing, schrijft een handelaar aan het N. v. d. D. dat hij het publiek wel meent te mogen geruststellen. «In de ruim 20 jaren zegt hij dat ik deze vrucht verkoop en dus duizenden pisangs door mij werden verhandeld, is mij niet één geval van Tarantella's of der gelijke dieren bekend geworden. Evenmin heb ik daarvan ooit in den handel hooren spreken. Ten overvloede heb ik met ken nissen uit onze Oost- en West-Indië over d<t geval gesproken, zij toch zijn uit den aard der zaak kenners van heel wat meer dere soorten pisang dan die welke hier geïmporteerd worden, doch hun antwoord was zeer geruststellend". Ook vestigt deze inzender er de aandacht op, dat spinnen n van een mansvinger grootte" toch moeilijk kunnen huizen in bananen van niet veel meer dan dezelfde lengte. Een man te Rotterdam was door de verschillende kantonrechters aldaar tot vele dagen hechtenis veroordeeld wegens openbare dronkenschap by herhaling, en vroeg aan H. M. de Koningin gratie van die straffen. Het antwoord van den Minister van Justitie namens H. M. was dat alsnog niet op zjjn verzoek zou beschikt worden. Blijkt het nu dat hy zich een geheel jaar niet aan dronkenschap schuldig maakt, dan zal de gevraagde gratie verleend worden, in 't tegenover gestelde geval kan hij 't ver- zosk als afgewezen beschouwen. De man heeft zich acht maanden goed gehouden, maar toen was 't weer mis, zoodat hy thans naar het huis van bewaring is overgebracht p« de straffen te ondergaan. Zaterdag geraakte een dienstmeisje te Amsterdam, dat buiten betrekking was geraakt in handen van koppelaars, die zich over haar zouden ontfermen en het meisje een goeden dienst bezorgen. In die ver wachting reisde het meisje met haar „wel doeners" naar Nymegen, waar zij in een „nette" inrichting met „dames"bediening werd binnengebracht. Al spoedig bleek het arme slachtoffer, dat zij aan slecht gezel schap was verkocht en overgeleverd, en tegen haar wil in een berucht huis was terecht gekomen. De politie kwam er by te pas en twee agenten redden het meisje als het ware van den rand des verderfs. Na vier bange uren was het meisje op 't politie bureau onder dak, vanwaar zy naar haar woonplaats A'dam teruggezonden werd. Het door de justitie te Purmerend ingestelde onderzoek in loco inzake de ver missing van 7 bankbiljetten van f 1000 ten kantore van den rijks-ontvanger, is zonder succes gebleven. De geschorste ontvanger is in ambt en eere hersteld. De L. K. meldt, dat de Roermondsche naaktlooper lijdende is aan hondsdolheid. Eenige jaren geleden is de ongelukkige door een hond gebeten. Wel zijn de won den toen terstond uitgebrand, maar thans heeft zich de vreeselijke ziekte by hem geopenbaard. De man is naar een krank zinnigengesticht ter observatie overge bracht. Sedert eenige dagen heerschen te Kaatsheuvel de mazelen zoodanig, dat van de 382 kinderen, die op de openbare school gaan, er 263 ongesteld zijn. Ver scheidene kinderen zijn reeds overleden. Rumenapp, de ontrouwe burgemees ter van Eiche, die onder den naam W agen- hof te Amsterdam zaken deed en failliet werd verklaard, zal uitgeleverd worden, maar hem wacht hier te lande nog een vonnis, daar hy vervolgd wordt wegens valschheid in geschrifte. Bij K. B. is benoemd tot raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, mr. J. H. van Goor, thans raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam. Het microscopisch onderzoek moet hebben uitgewezen, dat de worst, door het gebruik waarvan verschillende per sonen te Vaals ongesteld werden, uit be dorven vleesch was samengesteld en dat van vergiftiging door schadelijke bijvoe ging van zout of door metaal geen sprake is. Het aantal personen, dat in de ge meente Bunschoten in de registers van den burgerlijken stand ingeschreven staat onder den naam ,,Koelewyn", bedraagt, naar het Hdbl. meldt, niet minder dan 400. Het is ongeveer een achtste der bevolking. Bij een twist die tusschen een tweetal personen te Wousche Hil bij Rozendaal plaats vond, heeft een hunner met een mes eenige levensgevaarlijke sneden en steken bekomen. De dader is gevankelijk naar Breda overgebraoht. Van een te Nieuwe- diep binnengekomen Heldersche visch- schuit is in de Noord zee een der opvarenden, de 15-jarige Wouter van Marle, bij het wegnemen van een lantaarn van den steven overboord geraakt en verdronken. De vader en een broeder van den ongelukkigen knaap werden reeds vroeger offers der zee. Te Lolium werd een 11-jarig dochtertje door haar moeder uit de kamer gezonden bij wijze van straf. Later werd het meisje vermist, men vond het verdronken in den regenbak. Te Dongen is Zondag mej. W., onder 't Hoeike, doodgeschoten. Arre- statiën hebben nog niet plaats gehad. Door het springen van de stop eener buis die met gloeiend zand was gevuld had een rijwielhandelaar te Harlingen het ongeluk het zand in de oogen te krijgen. Het eene oog is verloren, het behoud van hot andere is onzeker. De opkooper Ter Heurne kocht van een kantoor te Zutphen oud papier. Zyn zoontje, zoekende naar vreemde postzegels vond daarin aan bankpapier een som van f 160, welke door den vader aan den eige naar werd ter hand gesteld. De eerlyke vinder kreeg een ruime belooning. Een oud yebrnik. Wie Zondagmorgen op de weinige hoeven in de Lopikerwaard, waar 't melkvee nog niet gestald is, uitging om de koeien te melken, maakte kans op een vergeefsche reis. 't Was St. Katrijn en volgens een wel niet beschreven,doch over oud „recht", waaraan geen enkele boer tornt, staat het dan den minderbedeelden vrij de zich nog in het veld bevindende kooien te melken en de melk voor zich te behouden. Ook dit jaar werd weer aan die gewoonte de hand gehouden en Zondag avond ging in enkele arbeiderswoningen de chocoladeketel rond. (U. D.) Een net gekleede dame, zich uitge vende voor de echtgenoote van een hoog geplaatst R.-K. ingezetene van Den Haag vervoegde zich Zaterdag bij iemand in de Heerenstraat aldaar, wien zij een bijdrage vroeg voor een behoeftig huisgezin een weduwe met zes kinderen dat aan alles gebrek leed. De heer, wiens hulp aldus werd gevraagd, wilde gaarne medehelpen, indien hij bekend was met het adres van het ongelukkige gezin. De dame gaf het adres op, waarop bedoelde heer op onder zoek uittoog en tot de ontdekking kwam.....' dat het ongelukkige gezin niet bestond. Nog by meerdere ingezetenen in den om trek van de Heerenstraat en wie weet waar nog meer 1 stapte de „netgekleede dame" binnen, om voor het „ongelukkig gezin" hulp te verzoeken. En Maandag had de „netgekleede dame" de brutaliteit, het geld op te halen, waarvoor op de lystenwas geteekend. (Res.b.J Celebes. Drie kleinzoons van Kraëng Bonto Bonto, de hoofdaanleggers van de overvalling van deregentswoningteLabak- kang op 5 Augustus j.l., zyn gisteren bij den resident Brugman te Makassar in onderwerping gekomen. Labakkang is een landschap op Celebes, be- hoorende tot de aideeling Noorderdistricten of Maros onder een regent. Het ressorteert onder Pangkadjene. Den ïjen Juli van dit jaar seinde de gouverneur van Celebes, dat wegens welbewezen heulen met een rooversbende uit Lamoeroe en een trawant van den vorst van Boni, de regenten van Labakkang en Boengoro, beiden uitdeonder- afdeeling Pangkadjene, in hun betrekking ge schorst en in de gevangenis te Makassar waren opgenomen. Den dag te voren had degouverneur twee in Labakkang wonende prinsen, waarvan een een kleinzoon van denhoofdvorstvan Wadjo was, in hun woning doen oplichten. Tegen den middag deed een goed gewapende bende een aanval op Pangkadjene om de gevangenen te ontzetten, echter zonder resultaat. De bedoelde bende bestond uit volk van de regentschappen Labakkang en Boengoro. Onder die benden bevonden zich ook kleinzoons van den vroeger beruchten Kraëng Bonto Bonto. Den 5en Augus tus daaraanvolgende deed die bende onder aan voering van de kleinzoons van den geschorsten regent van Labakkang met 50 man een aanval op de regents woning aldaar. Wegens het niet onmiddellijk berichten van de aanwezigheid van kwaadwilligen werd de bevolking van Labakkang tot straf den aanleg van eenige wegen opge dragen. Dit voorval kan dus ook weer haast tot het verleden gerekend worden. N. R. C. Uit Kanton wordt bericht, dat er in een deel van China weder een beweging tegen de zendelingen gaande is. Te Lient- sjan, ten N. W. van Kwantoeng, waar in October van het vorige jaar een aantal Amerikaanschezendelingen vermoord wer den, hebben Chineezen weder kerkelijke eigendommen geplunderd. De Amerikaan sche consul heeft den onderkoning om hulp verzocht. Maandag werd te Sebastopol het vonnis uitgesproken over de personen, be schuldigd van medeplichtigheid aan den militairen opstand aldaar. De hulp-apo theker Kontorowitsj werd veroordeeld tot den dood door den strop, twee soldaten tot den dood door den kogel, drie soldaten tot levenslange tuchthuisstraf,. de verslag gever Frentek tot verbanning en verlies van zijn burgerrechten en een groot aantal anderen tot dwangarbeid en overplaatsing bij strafbataljons. Van de 270 beklaagden werden er 38 vrijgesproken. De Köpenicker oplichter heeft dezer dagen een tamelyk onschuldigen navolger gevonden te Hamburg. Daar komt dezer dagen een man uit de poort van het Damm- tor-station, loopt naar de daar gestation- neerde koetsiers en gebood hunopbarschen toon met hunne rijtuigen wat achteruit te gaan. Hij had het recht te bevelen, want hij was de minister van spoorwegen Breitenbach. De bedremmelde koetsiers trekken hun gedeukte hoeden van het hoofd en haasten zich hunne rossinanten met den grootst mogelijken spoed achteruit te zetten. Daarop begaf de onbekende zich weder naar het station, gaf aan het buffet van de wachtkamer zijn qualiteitop en beval den buffethouder de kas na te tellen. Zulks geschiedde en de minister betoonde zich zeer voldaan, dat alles zoo goed in orde was. Met diepe buigingen van het personeel werd meneer naar buiten geleid. Daar stevende hij op een echten Hamburgschen kofferdrager af, maakte dezen bekend met zyn hooge positie en wenschte de bagage- kas te revideeren. De kofferdrager aarzelde een oogenblik de minister begon daarop grof te worden en gelastte den man nog maals zijn bevel op te volgen. Maar in plaats van aan dien last te voldoen, pakte de kofferdrager den thans van angst Le venden minister kalm beet en gaf hem over aan een politie-agent. De held van deze gebeurtenis was een Beiersch spoor weg-beambte. Te Berlijn hebben vrouwen eene vergadering gehouden, en een motie aan genomen waarin aangedrongen werd dat de verbonden regeeringen maatregelen zullen treffen tegen den vleeschnood. De Japanners hebben besloten bij Jongampho een brug over den Jaloe te leggen. Deze brug zou ongeveer 2'/j mil- lioen gulden kosten en tegelijk met de spoorbaan WidsjoeMoekden gereed zyn. Te Feodosia werd Maandag op straat een bom geslingerd naar generaal Davidof. De generaal bleef ongrdeerd. Een politie agent nam den dader in hechtenis. Deze verklaarde Oostenrijker te zyn en te staan onder de bevelen van de revolutionnair- socialistische party. Hij en een koetsier, die weigerde den politieagent te helpen bij de vervolging, zullen terechtstaan voor een veldkrygsraad. Te Parijs is een aanslag gepleegd op den voormaligen minister Merlou, onlangs tot gezant te Lima benoemd en wel door zyn vroegere minnares mad. Addey, ge naamd Dallemagne. Van de vier revolver schoten, die zy loste, trof er een hem in het rechterbeen. De vrouw werd in hechtenis genomen. Een jaar geleden had zij ook al eens geprobeerd zich over verongelijking aldus te wreken. Van heel zwaar kaliber schijnt de revol ver niet te zijn. Wy lezen ten minste, dat een der kogels in diens kleeren is terug gevonden. Merlou heeft geen klacht inge diend. Natuurlijk, want dan zou er waar schijnlijk nog heel wat vuil loskomen. Uit Kansas City wordt weder een spoorwegdiefstal bericht. Een gemaskerde roover plunderde, terwijl hy hun een pistool voorhield, de reizigers in den trein, dienaar het Oosten voer, totaal leeg. Maar voor het hem gelukte zyn buit in veiligheid te bren gen, werd hij door den machinist gegrepen en gekneveld. Men herkende hem als den zelfden persoon, die ook op 8 Nov. een spoorwegroof pleegde. Een brand heeft een schade van 250,006 gulden aangericht in het Carne- gie-instituut te Pittsburg, in Pennsylvania. Te Pittsburg brak Zondagavond brand uit in het laboratorium voor proef nemingen met bacillen in het Mercy-hos- pitaal. Een ontploffing had in dat gebouw brand veroorzaakt en honderden buisjes met de gevaarlijkste ziektekiemen in het rond geslingerd. Niettemin drongen de brandweerlui onvervaard naar binnen, om de vlammen te blusschen. Toen zij klaar waren, werden zij in baden met ontsmet tende vloeistoffen gestopt. Zy zijn nu afgezonderd, tot het incubatie-tydperk van de verschillende ziekten die zy opgedaan kunnen hebben, geacht wordt voorby tezijn. Gisterenavond is de dierentemmer Hinrichsen in den circus van Schumann te Berlyn door een tijger, dien hy over een zweep liet springen, aangevallen. Hij werd zwaar aan hoofd en armen gewond. Hy schoot, onder den tijger liggende, het dier in de keel, zonder het echter te dooden. De brandweer bestookte den tij ger ten slotte met stralen water, zoodat Hinrichsen de kooi kon verlaten. Te Berlijn is uit Kogarah een tele gram ontvangen, dat de overheid van het Australische gemeentebestuur geweigerd heeft de passagiers en de Chineesche ma trozen van het verongelukte stoomschip Australian, op het Thursday Island te ontschepen, en die opvarenden aan boord van een kolenboot heeft laten brengen, waar zij moesten blijven totdat zij hun reis konden vervolgen. Onder de passa giers bevonden zich verscheidene aanzien lijke kooplieden. In een circus te Berlijn wordt de pantomime Rome opgevoerd, waarin een groep danseressen optreedt, waarvan de rokken met stukjes radium bezaaid zijn. Als het ballet gaat ~beginnen, worden de lichten uitgedraaid en ziet men de danse ressen zich als het ware baden in een zacht groenachtig blauw licht. De uit werking moet verrassend mooi zijn. Elk rokje met radium kost dan ook f3000. Mej. P. Vermeulen, ten huize van den heer J. Vermeulen, adjudant van politie, 194 Goudsche singel, Rotterdam, schrijft ons Mej. P. Vermeulen, portret Ganter. wGedurende langen tijd werd ik onder mijnd door bloedarmoede. Mijn eetlust was geheel verdwenen en mijne krachten verminderden op zoo onrustbarende wijze dat mijne toestand het ergste deed vree zen. Ook leed ik aan zenuwzwakte, mijne zenuwen waren geheel uitgeput. De ge neesmiddelen die men mij had doen ne men, hadden geen enkel resultaat opge leverd, en iedereen in mijne omgeving begon te wanhopen. Gelukkig heeft men mij toen de Pinkpillen aangeraden. Ik heb ze genomen en kan nu getuigen dat ik door het gebruik dier pillen volkomen genezen ben. Ik beveel dat uitmuntende geneesmiddel ten zeerste aan". De bloedarmoede verwoest, zij onder mijnt het gestel. Zij ontneemt u stukje bij beetje al uwe krachten, al uw bloed. Gij verliest uw gezonde kleur, uw eetlust, uw slaap, gij vermagert. Men moet die verwoestingen tegenhouden. De Pinkpillen zullen dat heel goed doen. Niet alleen houden zij de verwoestingen der ziekte tegen, maar zij herstellen ook de gebre ken van het organisme. De Pinkpillen geven bloed en kraohtenzij geven ook eetlust, bevorderen de spijsvertering, en brengen regelmaat in de functies. De Pinkpillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, scheele hoofdpijnen, rheumatiek, onregelmatighe den bij vrouwen, St. Vitus-dans. Prijs f 1,75 de doos, f9,per6doozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depóthouder a oor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wouterswoude N. P. Koe kens te Wins.sente Weerssels C. J. Bartels, cand. te Zwolle. Aaugenomeu naar Angeren door M. LindeDborn te Babylonian broek. Rilland-Bath. Door het kiescollege werden tot ouderling en diaken gekozen de heeren C. Akkerman en I. Minnaard. Souburg, 28 November. De Diaconale Conferentie der Ger. Kerken iu Walcheren, hier ter jaarlijksohe vergadering samen gekomen, werd met de volgende toespraak geopend Broeders Met genoegen roep ik U alweder het welkom toe. Het wordt zoo langzamerhand gewoonte dat we op een der donkere dagen die Kerstmis voorafgaan als Diakenen der Geref. Kerken in Walcheren samenkomen, om een korte winterdag te besteden aan het bespreken van den arbeid die het ge- heele jaar een deel van onze z reen en van onzen tijd vraagt. Dat we dit ieder jaar opnieuw kuni.cn doen legt een merkwaardig getuigenis af van uwe belaugstelling in dezen uw toe vertrouwden arbeid. Immers een vergadering als deze kan alleen steun vinden in gemeenschappelijke sympathie en in onderlinge samenwerking. Niemand kan ons verplichten tot dit doel samentekomen. Hier worden geen besluiten genomen en geen uitgaven of inkomsten beheerd. Hierwordt alle reclame geweerd. Indien ooit ééne vergadering sohuchter en bescheiden optreed, en ook optreden moet, dan zeker wel die van Diakenen der christelijke kerk. De Diaconie vraagt niet anders als stille oefening der barmhartigheid om Christus wil. Zij kan niet den weg opgaan, waarop de philantrofie haar op hedendaagsche wyze voorgaat. Ambteljjk kan zij niet in den weg der reclame, op allerlei wyze, goede gaven of geld voor hare armen zien binnen te halen, want de plaats der Diakenen is in de gemeente die zich naar Christus noemt en niet daar buiten. En ook de uitdeeling der offeranden moet geschieden om Christus wil en ook al naar den regel die voor zijn leven geldt. Hy zal niet schreeuwen, noch zijn stem op de straten doen hooren. Geen zucht om wat te beteekenen, of om van harewerkzaamheden te doen spreken mag een Diaconie verleiden om de grens van hare bevoegdheid te overschrijden. Maar aan den anderen kant mag toch de Diaconie wel eenige waardeering vragen voor haren stillen arbeid in de gemeente. Wat wordt er een ophef gemaakt van eene inzameling die eenige duizenden op brengt. We hebben er dit jaar nog een sterk staaltje van gezien. Voor de watersnood-lijdenden werd iu de Zeeuwsche hoofdstad in ééne collecte tienduizend gulden geofferd. Dat was van belang En zeker er was mild gegeven. Maar, weten wel velen, neen, laat ik liever zeggen, weet iemand uwer wel, dat door de handen der Diakenen van de verschillende christelijke kerken in Mid delburg, jaar op jaar driemaal tienduizend gulden gaat Men behoeft niet zoo'n ophef te maken van het bijeenbrengen voor een heel enkele keer van enkele duizenden als men daar entegen nooit spreekt van de duizenden en nogmaals duizenden die de christenen gedurig, jaar iu jaar uit op het altaar der kerkelijke barmhartigheid offeren. Men maakt zich, vooral in onzen tijd, druk met het beramen van plannen voor ouderdoms- en invalideits-verzekering met behulp van den Staat. Maar, Broeders, telt eens bijeen wat uwe Diaconie aan deze posten vooral aan ouderdoms-pen- sioen uitgeeft, en zult gij dan niet waar- deeren en zoo noodig de waardeeriug be vorderen van het feit dat onze Diaeoniën, zonder reclame en zonder een onhebbe lijke partijstrijd den Staat zooverre vooruit zijn Het was mijn doel met dit openings woord voor onze jaarlyksehe vergadering u te doen gevoelen dat het belang van onzen arbeid een samenkomst als deze teu volle wettigt. Aldus gesplitstNed. Herv. Kerk f I4000; Ger. en Oud-Ger. Kerk f 11000; Luthersche Kerk f 900; Waalsche Kerk f550; Doops gezinde Kerk f 400Roomsch-Katholieke Kerk f 3000. Samen f 29850. Oud Geref. Kerk. Bedankt voor Charlois door A. Makken- sie te Dirksland. Geslaagd voor zijn eandidaats Theologie aan de hoogeschool te Utrecht de heer B. de Ligt, van Middelburg voor de acte Schoonschrijven M. O. te 's-Gravenhage de heer N. Laman, van Leidenen te Arnhem voor het examen apothekers bediende mej. H. P. Boudewijnse, geboren te Middelburg. Benoemd tot hoofd der nieuwe Chr. School te Scharendijke (Schouwen) de heer Hartzema van Wageningen. Met dezen stond o.m, op het drietal de heer L. van Koeveringe van Goes. RIlland-Bath. Dhr. I. van Prooyen, tijdelijk onderwijzer alhier, is tegen 1 December a.s. benoemd als onderwijzer te Dinteloord. De benoemde houdt zyn benoeming in beraad.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2