Openbare Verknopingen. Mj L. IE BBUIJNE, Afioop Verkoopingen, enz. AdvertentiSn. Al Zware Boomeii tij iüsÉijyiiif (e hop. Openbare Verkoopiiig BoaStrias 29 Noronter 1906, Openbare Verkooping op Dinsdag I December 1906, EEH W00HB7IS met Bergplaats, Gang en Erf, fjautr Uit de Tweede Kamer. LAATSTE BERICHTEN. Marktberichten. Telégrafi-ch Weerbericht. H.H. Veehouders! Nu ge in deze dagen zooveel te kampen hebt met zieke kalveren, voor namelijk wat betreft WITTE DIARRHEE, De Middelburgsche Abdijpillen N GELMOLENS S T "ST I 30 cent per pakje. 8 baatgevende Kalfvaarzen, Runderen, Snijmo- len, Moesmolen, Stalgereedscliap- pen, Hooi, Stroo, Mangels, enz. enz. Verwittigt wijders de militieplichtigen die in aanmerking wenschen te komen voor eene op leiding tot milicien-telegrafist, dat zij daarvan hebben te doen blijken door zich vóór 20 februari 1907 schriftelijk tot het Departement van Oorlog te wenden, met opgave van naam. In December van het vorige jaar hadden er onlusten plaats te Krasoeojarsk. Naar aanleiding van die ongeregeldheden zijn thans een vaandrig, 110 soldaten en 104 burgers voor den krijgsraad te Irkoetsk gedaagd. Te Vasguehall bij Rijssel zijn storm achtige tooneelen voorgevallen bij de ker kelijke boedelbesehrijving. De commissaris van politie had de onbeleefdheid in de kerk den hoed op het hoofd te houden, waarop de priester hem te lijf ging. Deze werd daarop gevangen genomen. Uit Rome wordt bericht, dat de Paus het voortbestaan van de door kardinaal Lecot opgerichte diocesane vereeniging zal toelaten, omdat deze reeds werd opgericht vóór de encycliek Gravissimo offici, maar dat hij niet zal veroorloven, dat naar haar voorbeeld nog andere vereenigingen in het leven worden geroepen. Vooral na de anti-olerioale rede van minister Viviani is de Paus vastbesloten niet af te wijken van de in de laatste enoycliek neergelegde beginselen. De krijgsraad te Portsmouth is op het oogenblik bezig met de behandeling van de onlangs plaats gehad hebbende muiterij aldaar. Er zijn elf beklaagden. De raddraaier, de stoker Moodj, gaf toe, dat hij het bevel neder te knielen niet had willen opvolgen en dat hij de aan stoker was geweest van de muiterij. Uit het getuigenverhoor bleek, dat 't bevel tot knielen dikwijls bij toespraken aan het eerste gelid van den troep wordt gegeven, maar nog nooit tot moeilijkheden aan leiding had gegeven. Vrijdag werden bij een huiszoeking in de Petersburgsche voorstad Ochta in de woning van een schoenmaker gevonden 11 bommen, waaronder 8 gevulde, 1800 patronen, geweren en revolvers. De schoen maker en twee zijner huurders, die niet in het bezit van een pas waren, werden in hechtenis genomen. Te Pankaldi, een voorstad van Pera, is Donderdagavond een bom ontploft, dicht bij de Armenische apotheek in de hoofd straat, voornamelijk bewoond door Arme niërs. Een voorbijgaande pasja werd licht gewond. Schade werd er overigens weinig aangericht, 's Nachts hadden tal van huis zoekingen plaats en werden een groot aan tal Armeniërs in hechtenis genomen. Aan bijna niemand werd toegestaan met den trein te vertrekken. Op de Amerikaansehe meeren (Mi chigan Ontario en Erie) heeft een zware storm gewoed versoheid ene schepen zijn gestrand, twee zijn vergaan, waarbij on geveer 12 mensohen omkwamen. Een staking in den katoenarbeid bij Falies River (Massachusetts) is dreigend. Als de loonen niet met 10 pCt. worden verhoogd in plaats van met 5 pCt. zullen de 25,000 arbeiders den arbeid neerleggen, waardoor 75 fabrieken zouden worden stilgezet. Te Tiflis is gisteren de chef van verkeer der Transkaukasisohen spoorweg, Berdt, door twee onbekenden aangevallen. Berdt schoot een der aanvallers neer, dooh kreeg zelf een ernstige schotwond in de borst. De andere aanvaller werd gepakt. De doctoren hopen den onlangs te Tiflis zwaar gewonden oud-gouverneur van Elisabethpol, generaal Golostsjapof, in het leven te kunnen houden. De dader is nog steeds op vrije voeten. Postcijfers. Uit een statistiek blijkt, dat Duitschland aan het hoofd staat van de tot de Postunie toegetreden rijken, wat betreft het aantal postbeambten. In het land, waar volgens den satiricus op elke twee burgers één staatsambtenaar voorkomt, telt men 242,000 ambtenaren, die de dienstpet voor post en telegraphie dragen met inbegrip wel te verstaan van den hoogst enkelen hoogeren beambte, die van het dragen van den kepi is vrijge steld. Na Duitschland zijn de Ver. Staten het land, waar het grootst aantal postbeamb ten werkzaam ismen telt er 239,000. Groot-Britannië volgt pas in de derde plaats met 184,000 De overige landen, die toe getreden zyn tot de Wereld-Post-Unie, hebben allen minder dan 100,000 beamb ten in dienst. De volgorde afwaarts is Frankrijk (81), Engelsch-Indië (60) en Oostenrijk (59). Japan en Rusland deelen broederlijk de volgende plaats met 57,000. De daarop volgende groep, waartoe Italië, Hongarije, Zwitserland en Mexico behoo- ren, beschikken over een leger van 10 k 50 duizend ambtenaren, terwijl de overige landen, waartoe voorop ons land en Zweden behooren, van 1 k 10 duizend postbeambten in functie hebben. Een ander sprekend postcjjfer levert het aantal brievenbussen en op dit gebied laat het practische Ame rika zich niet van de eerste plaats dringen in de Ver. Staten zijn er 129,000, in Duitschland 3000 minder. Vijf weken geleden hebben te Parijs bij de wedrennen ernstige ongeregeldheden plaats gehad wegens een geschil over de geldigheid van een afrit, en toen zijn tal van gewelddadigheden gepleegd, tenten in brand gestoken, biljetten geroofd enz. Donderdag hebben 13 personen deswege terecht gestaan, maar de meesten enkel wegens verzet tegen de politiede bel hamels heeft men niet kunnen opsporen Slechts een der beklaagden werd tot een zware straf veroordeeld, 8 maanden ge vangenisstraf; vijf werden voorwaardelijk tot opsluiting veroordeeld, 4 tot boeten van 5 tot 100 frs. eu 3 werden vrijgesproken. Zaterdag Was met recht opruimingsdag. Veel er van ging zonder «enige bedenking onder den hamer door. Ook werden velen op aanvraag genaturaliseerd. Aardig werd gediscusieerd over het nikkelen vijfcent stukje, dat weldra het„stuivertje" zal ver vangen. Het lijkt te veel op een kwartje meent dhr. Van Bylandt en is moeilijk te onderkennen voor mensehen met slecht gezicht. Men moet het onderscheid kunnen voelenzegt spreker, en dit gaat niet met dit nikkelen stukje. Het is wel iets dikker dan het kwartje, maar men moet het weten, om het te kunnen opmerken. Het verschil loopt niet in het oog en ieder oogenblik zal het met een kwartje worden verward. Ja, zegt dhr. Ketelaar, zoo is het juist. Het zal wel uitkomen. Voor koetsiers is het al heel lastig. Licht geven ze verkeerd terug. En was er nu nog maar een gaatje in, rond of vierkant, maar dat ontbreekt ook al. En ik zie er geen gat in, om zoo'n stukje met een gaatje te maken, zonder vermindering van muntwaarde. En nu komt Minister De Meester zijn nieuw muntstukje terecht een „meesterstukje" genoemd in be scherming nemen, 't Is zoo in 'toog loopend practisch. En de „vrucht van langdurige proefnemingen". Stukken met gaatjes, zoo als dhr. Ketelaar wil, gaat eenvoudig niet. Vierkante gaatjes zooals sommige munten in Oost-Azië, is practisch onuitvoerbaar en ronde gaatjes zou licht tot verwarring aan leiding kunnen geven met de Belgische munt. Denk slechts aan het tiencentime- stuk. Voor verwarring met het kwartje is de Minister niet bang. Het verschilt nog al in dikte en middellijn. En daarenboven zal er voorloopig niet zoo'n groote voorraad van die nikkelen stukjes gemaakt worden. Men kan dan alty d zien. Dat vond de Kamer ook en nam het ontwerp aan. By een vol gend onderwerp, betreffende grondruiling van den Staat met de gemeente Amersfoort, waarbij de Staat grootelijks voordeel heeft, wel vijfmaal aan waarde terugontvangende wat hij aan Amersfoort afstaat, doet dhr. Drucker zijn waarschuwende stem hooren. Hij meent, dat Amersfoort wordt benadeeld ten bate van den Staat. Gemeente en rijk staan niet tegenover elkander. Ze behoeven elkander niet „in den nek te zien". De Minister zegt, dat de overeenkomst is aangegaan met volkomen overeenstem ming van beide partijen. Z.Ex. is zich niet bewust de gemeente Amersfoort eenig onrecht te hebben aangedaan. De stukken geven trouwens geen aanleiding tot de ge maakte opmerking. Nu, zegt dhr. Drucker, het stuk van de tegenpartij mag toch ook wel eens overwogen worden. Overigens gelooft dhr. Drucker ook niet, dat de regeering minder goede bedoelingen in 't zin had met die ruiling. Woensdag 28 Nov. Kwadendamme, voor L. Goense door not. Overman 10 uur 120 canada's. Middelburg, 10 uur voor het Ge meentebestuur 96 y'pen enz. Nieuwlandsche dijk, Brandewijnmolengang, Wagenplein, begraafplaats, singels, bolwerken en hak hout door not. Hosang. Brigdamme, bij van Sorge door not, Struve 2 uur. Twee huizen no. 66 en 65 bij den molen. Een huis 2 woningen, schuren en tuin no. 40 twee bouwterreinen daar tegenover saam 216 c.A. Te zien 10—2 uur. Goes. Door notaris Pilaar werd heden middag voor de gemeente Goes geveild 33 st. zware zachte olmenboomen, staande op den Oostwal. Kooper werd de hoer A. Drijgers te 's-Heer Abtskerke q.q. in massa voor f 1530. Voorts 6 dito aan den 's-Heer Hendrikskinderendijk, die van f 6 tot f78 per stuk werden toegewezen en totaal op brachten f 290,50, alzoo te zamen f 1820,50, d. i. ruim f 45,38 dooreen per stuk, behalve de 10 pCt. onkosten en 10 cent per boom kapgeld. Uit Axel werd de vorige week gemeld van een hooge opbrengst van 92 stuks dito die f 3700 opbrachten, d. i. dooreen f42,17'/2 per stuk. Altijd baas boven baas. Zierikzee. Vrijdag werd door not. Franse publiek verkochteen hofstede aan den grintweg van Serooskerke naar Noordwelle, met 43.62.21 H. erf, tuin, boomgaard, bouw- en weiland, in de ge meenten Ellemeet, Noordwelle en Kerk- werve. Koopers werden vanp. 26 dr Bolle, Middelburg, voor f 725, p. 33 J. A. Franken, Noordwelle, f610 per gemet, p. 37 G. Verseput, Renesse, f 930 den hoop, p. 41 A. v. d. Weijde, f720, p. 42 W. Flohil, f 640, p. 43 A. v. d. Panne, f 690, p. 46 M. O. Hanse, Haamstede, f600, p. 47 J. Steur f 680, p. 55 J. D. Noske, Tholen, f 560, p. 58 P. Hanse, Noordwelle, f 681, p. 61 J. C. Hanse, f 688, p. 62 en 63 J. Viergever, Noordwelle, elk voor f595, p. 66 J. v. d. Hoek Cz., Kerkwerve, f676, p. 71 J. Beijl, Renesse, f430 en p. 72 J. Hanse Pz., f 530, alles per gemet. Zij, bij wier naam geen woonplaats is vermeld, wonen te Ellemeet. Vlissingen. Hedenmorgen kreeg op de werf i/De Schelde" een ketelmaker een stukje ijzer in zijn linkeroog. De man zal waarschijnlijk dit oog moeten missen en is hedenmiddag onmiddellijk naar Leiden vertrokken om onder professorale behan deling te worden gesteld. Wissenkerke. De vergadering van in gelanden van den Wissenkerkepolder be sloot heden met algemeene stemmen tot verharding der aardewegen in dien polder met grind, in 2 jaar, en wel eerst van den molen tot aan den dijk van Klompe en daarna van de hofstede Van den Berg tot aan hofstede G. Maris. ^Middelburg. Eervol ontslagen door Gedeputeerden D. Bimmel, thans te Breda en J. J. de Vos te Oosterland, beiden als lid-werkman van den beroepsraad voorde ongevallenverzekering te Middelburg. Kampen. Gisteravond brak in een wagen van de American Electric Bioscope Company alhier brand uit door 't springen van de motor. Het achtersehot van het spel werd in haast verwijderd om den machinist te redden, die echter reeds zoo danig met brandwonden was overdekt, dat hij spoedig aan de gevolgen bezweek. Posen, 25 Nov. Aartsbisschop Sta ble wsky is gisteravond half 10 plotseling gestorven. Parijs, 25 Nov. De Fransoh Spaansche overeenkomst (betreffende Marokko) zal aan de andere mogendheden worden mee gedeeld. Men zal 800 of zoo noodig 1200 man ontschepen van elke der beide mo gendheden, die in geen enkel opzicht tot een bezetting zullen overgaan, maar er zich toe zullen bepalen om den pacha van Tanger te helpen zijn gezag te her stellen. ROTTERDAM, 26 Nov. 1906. Buiten 1. Granen stil. Binnenlandsche weinig aanvoer, lager in prijs. Nieuwe Tarwe - 7,35 u - 9,50 N. R 0 g g e - 5,50 - 6,25 N. Wintergerst Zomergerst. Chevalier ru N. H a v e r - 7,— - 7,50 Bruine Boonen - 7,- 9,40 Witte Boonen. -13,25 - 15,50 Erwten- 9,- 9,30 Kook erwten - 9,50 - 9,20 Kroonerwten. - 9,50 - 9,20 N. Koolzaad. Kanariezaad .- 9,50 -10,25 Kar wij zaad. -17,50 n -17,75 Lijnzaad - 9,50 -10,50 Bruin Mosterdz. - 29,50 -31, Geel - 25,— - 30, per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansehe) f119. Stoom en d f 119. Grove Donau f117 a f118 Stoomend f115. Zeeuwsche Eieren 16,80 5. f7, Overmaasche Eieren f7,10 ft f7,40. Aardappelen. Zeeuwsohe Blauwe f2,20 a f2,40. Geldersche idem f2,20 a f2,40. Zeeuwsche Eigenheimers f 1,40 a f 1,60. Friesche idem f 1,25 a f 1,40. Zeeuw sche Bonte f2,20 a f2,40. Veel aan voer, weinig vraag. Ajuin 42000 H.L. grootendeels in het land gekocht Verkocht slechts 200 a 300 H.L. groote bruine voor f 1,30. Bijna geen handel. Vlas. 14011 steen blauw. Wit Zeeuwsch 874; Holl. geel niet aangevoerd; Gro- ningseh 2850. PrijzenBlauw Zeeuwsch 42 a 49 stuivers; Wit Zeeuwsch 46 Groningsch 43 a MEEL. De week verliep kalm. De offerten waren nog onvoldoende. De vraag bepaalde zich tot dekkingen voor eerste behoefte. Heden ter beurze stil met goeddeels onveranderde prijzen. Prima qual. Inlandsch f 10.75 k f11,75. Eerste qual. Inlandsch f 10.af 10.50. Prima Amerik. (Patent) f11,50 af 12,50. Eerste qual. Amerik. (Straight) f10,50 5 f 11.25. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 9,75 a f 10,65. Extra puike qual. Iiongaarsch f 13.50 a f 15. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f9.75 a f 10,50. Eerste qual. Duitsche ff Prima qual Belgisch fn.a f12.25. Eerste qual. Bel gisch f 10.75 k fil,75. Prima qual. Fransch fa fEerste qual. Fransch f 10.75 a f11,25. Inlandsch Roggebloem f9,50 a f 10.25 Duitsche Roggebloem f 9,50 a f 10,75. Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, inch zak B VRGB RL IJ KM STANJK Van 23—26 Nov. MIDDELBURG. Getrouwd: A. de Mooij, 24 j. jm. en 53. A. Snoep, 24 j. jd. Bevallen: K. C. Kiigeler geb. Maas, z.C. D. van der Kamp geb. Büteux, z. A. C. Gelok geb. Van Goethem, z. M. E. Baan geb. Grims, z. Overleden: B. P. Tres, 49 j., man van E. Hekkebus H. van Dalen, 76 j., ongeh., z.J. Cornelisse, 62 j., vrouw van H. F. van Maaren. GOES. Geboren: 23, Roberlus Mar tin us, z. v. Adriaan van den Berge en Katelientje van den Boogaart. Van 2024 Nov. VLISSINGEN. Ondertrouwd: E. van Offenbeek, 24 j. jm. en T. J. Jobse, 22 j. jd.H. H. van der Wusten, 25 j. wednr. en M. M. van Noppen, 23 j. jd. P. de Heer, 57 j. wednr. en J. F. Koke laar, 50 j. wed.; P. J. van Wel, 30 j. wednr. en M. J. Annokkee, 26 j. jd. Getrouwd: J.A. Desloover, 25 j. jm. en G. M. Krieger, 27 j. jd. Bevallen: C. L. Lauwereins geb. Dequiok, d.JJ. de Ridder geb. Siere- veld, d. J, M. de Vries geb. Van Hoepen, d.H. J. Blom geb. Ziets»,z A. S. Hay geb. Broobar, z.J. Mans geb. Colijn, d.J. Goedegebure geb. Otle, d.A. M. Vyatie geb. Milh, z. T. F. van Unen geb. Lagaee, z. Overleden: J. P. Adriaanse, 14 m., d.M. Smit, 2 jd.P. F. Pies, 7 m., d.C. E. Kooman, 3 j., d.;J. Bus- quet, wed. van J. P. Baljé, 68 j.; W. J. Wanst, 2 j., z. naar tv aar nemingen in den morgen van 26 November medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bil Hoogste barometerstand 777.5 te Cler mont, laagste stand 742.6 te Haparanda. Verwraehling (tot den avond van 27 Nov.) zwakke Westelijke wind, mistig weer, weinig of geen neerslag. Weinig ver andering van temperatuur. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, in den ouderdom van 23 jaar en 9 maanden onze geliefde Zoon en Broeder LEENDERT MARINUS. Zwaar treft ons dit verlies doch de wetenschap dat hij is heen gegaan in de hope dea eeuwigen leven lenigt onze diepe smart. A. M. STEKETEE. N. STEKETEE-Staat,. E. STEKETEE' J STEKETEE. L. STEKETEE. A. STEKETEE. B. STEKETEE. Ierseke, 25 Nov. 1906. voorzie U toch van het artikel „Wavin" beslist genezend. Vraagt het een. ieder die het gebruikt. Aanbevelend, W. HUBREGTSE, drog., Hoofddepot. J. GELUK, Serooskerke. 25 cent per ons, 15 cent per half ons. Dit beroemd geneesmiddel tegen borst en longaandoeningen zijn verkrijgb. bij Johan de Roos, MiddelburgBakker, BurchtPaulain GortstraatBrouwer, Langeviele, te Middelburg en bij Lebbe, Oostkapelle, J oosse, Serooskerke, Jac. v. d. Bossche, Griipskerke. ZIJN DE voor MOES en SCHIJVEN te snijden. KUIPERS 1 'O ORT of DWARSKADE G 112, Middelburg. 1VB Nog eenige Mammut Stormlantaarns aan den spot- pi'ijs van j' 1,50. GIFT VRIJ RATTENDOOD Bekroond met Gouden Medaille te Keulen. Hoofddepót JOH. DE ROfS, Middel burg, te Oostkapelle bij LEBBE en te Serooskerke by JOOSSE verkrygbaar. No. 1. Bij den pachter Jou. Vette, Geersdi/jk 11 ESSCHEN BOOMEN, dikste 1,50 M., danste 1,02 M. No. 2. Op de hofstede Groenenstein, pachter Vebhulst 4 OLMEN, dikste 1,95 M., dunste 1,85 M. 1 ESSCHEN In het plantsoen 1,08 M. No. 3. Bij Zuidweg onder Cortgene: 10 OLMEN BOOMEN in de groote weide, metende 2,14 M. dunste 1,82 M. 1 ESSCHEN in dezelfde rij 1,20 M. Idem 25 OLMEN in het kleine weidje Hp Hilrcifp 9 1VT Idem 15 OLMEN de dikste 1,93 M., de dunste 1,50 M, No. 4. Hoenderen bij De Looff, in Stadspolder (Keiland) 7 OLMEN, dikste 2 M., dunste J,17 M. 2 ESSCHEN, dikste 1,19 M., dunste 1 M. Inschrijving wordt ingewacht bij den heer DANCKAERTS, geneesheer, vóór 13 December 1906. Conditie met Mei '07 ontruiming van Boomen en Musterds of geslagen Hout. Cortgene, 26 Nov. 1906. A. C. DANCKAERTS. wegens afschaffing van de m e 1 k e r ij, OP des voormiddags te 10 uur te Goes, in de Voorstad aan de schuur van den verkooper, voor dhr. L. Schipper, ten overstaan van den Notaris PILAAR, van HivzEellslszoelerL des avonds te 8 uur te Goesin het koffiehuis „De Groene Jager", aan de Beestenmarkt, voor den heer A. Luijk, ten overstaan van den Notaris JOH. PILAAR te Goesvan in de gemeente Goesaan den West- singel, wijk E nr. 527, groot 1 Are 30 c.A., bewoond door den verkooper. Op gebruik 1 Januari 1907.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3