r¥clames7~~ Een meisjs vat 9 Jaren lerefl. Aanbestedingen. Uit de Tweede Kamer. Kerknieuws. AS, e c ii t s 'i a k e u. LANDBOUW. notaris Zijlstra geveild voor f390 de 11 gemeten, waarvan nog 7 gemeten gerooid moeten worden. Kooper werd de heer Dhuyvetter, die nu andermaal kan aan vangen, waar elders de bieten-campagne voor dit jaar al is afgeloopen. M. C~) Bij de overstrooming in het voorjaar heeft men met alle moeite de sluis, tusschen den Mariapolder en den Noordhofpolder, gelegen naast den Wilhelmuspoldar, be houden, wat zeer veel heeft bijgedragen tot het behoud van Walsoorden. Deze sluis is thans vernieuwd en veel solider gebouwd, zoodat zij bij mogelijke onge vallen als dit jaar veel meer te vertrouwen zal zijn. Middelburg. Van het alhier aan de Loskade liggende stoomschip „Texel" is gedeseiteerd de 3e stoker M. Bij nader onderzoek bleek het echter dat hij zich ook nog heeft schuldig gemaakt aan dief stal van gouden en zilveren voorwerpen. De politie doet onderzoek. Serooskerke (W.) Vrijdagavond ver gaderde onze anti-rev. kiesvereeniging. In deze eerste samenkomst, die als naar ge woonte door meerdere zal gevolgd worden, trad de WelEerw. Heer ds. Bouma op met het onderwerp „In 't historisch spoor Allereerst gaf de geachte spreker 'n schets van het Ministerie, waarin duidelijk uii- kwam, dat we geenszins een massief Minis terie hebben. Vervolgens meer tot het onderwerp komende, werden we in de historie teruggevoerd. Duidelijk werd aan getoond, hoe noch het Humanisme, noch het Anabaptisme, noch de Libertynen bly- venden invloed hebben uitgeoefend. Het Calvinisme alleen was bij machte het volks leven in de rechte bedding te leiden. Wat het licht is voor de oogen en de lucht voor de longen, is 't Calvinisme voor ons Vader land. De revolutie kwam en bracht ons volk uit het rechte spoor. Haar binnenste ge dachte is het volk los te maken van Gods Woord. De politieke partijen links leven niet uit de levensgedachte van obs volk, maar uit de revolutie. Wij willen niet in het nieuwe spoor. Wij verschillen over het Gezag. Frappant was de teekening van het Gezag, uitgeoefend door een Paul Kruger in tegenstelling met een Napoleon. Wij erkennenboven alle Koningen staat de Schepper van hemel en aarde. Het gaat ons niet om Partijbelang, maar wij willen het volk houden in het historisch spoor. Ten slotte wekte de vaardige spreker de kiesv. op in verband met de sociale toestanden krachtig werkzaam te zijn. Naar aanleiding van dit slot werd de vraag gedaan in hoeverre de kiesv. eene roeping had te vervullen in verband bijv. met Patrimonium. Voorts werd gevraagd naar het onderscheid tusschen het Humanisme en de Libertijnen. Eindelijk'of het vorige Ministerie niet beter had gedaan de ouder- domsverzekering aan de onderwijsnovelle te laten voorafgaan. Deze vragen werden op bekwame wijze door den spreker be antwoord. Ds. Bouma mocht zijn rede geen lezing noemen, 't zij zoo, maar we hebben zijn pakkend woord genoten. Zoowel de voorz. als ds. De Jager betuigden met instemming van de goed bezochte ver gadering hunnen dank voor den leerrijken avond. De huilende slagersjongen. Welgemoed reed het kleine slagersknechtje te Utrecht op zyn stalen ros, de eene straat in, de andere uit, hier een kilo vleesch en daar 5 ons vet bezorgende, tot op de Kromme Nieuwe Gracht, 't kleine slagertje plotse ling in de modder lag te spartelen. Wat was er gebeurd Eigenlijk niet veel bij zonders het slagertje wijkt uit voor een wagen en een jongmensch, bang zijnde dat hij aangereden wordt, gooit slagertje met rijwiel en mand incluis, omver, 't Sla gertje huilde geweldig, terwijl de dader op eenigen afstand over het geval staat te delibireeren. Een groot aantal menschen omringen het slagertje en helpen hem zooveel zij kunnen, maar het groote gat in zijn broek en onderbroek blyft open 't Slagertje wordt aangeraden schadever goeding te eischen, en daartoe heeft men den dader noodig, die tracht zich uit de voeten te maken. Hij is echter spoedig door een paar wielrijders ingehaald en nu moet hy met 't huilende slagertje naar het „beröo", om het geval te beslechten. De politie te Amsterdam heeft de daders van den inbraak en diefstal bij den rijksontvanger Spoor te Muiden gevonden. Het zijn drie beruchte sujetten van welke een pas zes weken geleden uit de gevan genis ontslagen was. Vermoedelijk behoort nog een 4e persoon tot de bende, hij is te Leiden, zegt men, waar hij 't gestolene loopt op te makenhij is de gewezen vrijer van de dienstbode van den heer Spoor. Te Delft werd door de politie een jongen een signaalfluitafgenomen,waarmee hij in de nabijheid van het station floot, als een trein tot vertrek gereed stond. De bengel had succes ook. Meer dan eenmaal toch is het voorgekomen dat de trein zich op zijn fluitje in beweging zette, als de portieren ten deele nog gesloten moesten worden. De koetsier van deu heer P., te Rijsertburg, kreeg woorden met zijn meester. In zijn opgewondenheid wilde hij zijn patroon te lijf. De heer P. vluchtte naar boven en sloot zich op in zijne kamer, waar zich ook zijn echtgenoote bevond. De koetsier begon nu in zijne woede de kamerdeur te rammeien. De echtelieden werden zóó bevreesd, dat zij in hun angst van het balkon naar beneden sprongen. De heer P, brak daarbij een sleutelbeen en zijn bovenarm. Mevrouw P. moet inwendig ernstig gekneusd zijn. (N. v. d. D.) De lezer herinnert zioh het tumult eergisteravond in Amsterdam district VIII, door een chrisien-democraat in een vergadering met geestverwanten waar de heer De Wilde optrad, gemaakt. In de gisterenavond gehouden vergade ring van de anti-rev. kiesvereeniging in dirtrict 9 aldaar, is weer eenige wrijving ontstaan door de aanwezigheid van een paar christen-democraten. Alvorens het woord te geven aan den heer De Wilde, vroeg de voorzitter de heer Bijleveld na drukkelijk, of er zich misschien christen democraten in de zaal bevonden, zoo ja, dan verzocht hij dezen de vergadering te verlaten. Hij was niet gesteld op eene herhaling van het gebeurde in district 8 tegen eenvoudig luisteren was geen be zwaar, maar debat zou hun niet worden toegestaan. Daarop stond de christen democraat Kreuzen op met de opmerking, dat hij geen christen-democraat la Staal man is. Noohtans verklaarde de voorzitter hem niet als geestverwant te erkennen, waarop de heer Kreuzen repliceerde dat de Standaard hem toch na de verkiezingen van het vorige jaar bij de geestverwanten had ingedeeld. Dat scheen in te slaan, want, hoewel de beer Bijleveld hiertegen nog inbracht, dat de heer Kreuzen in 1905 toch candidaten heeft gesteund, die tegen over „Nederland en Oranje" stonden, stond het bestuur ten slotte toch toe dat de heer Kreuzen bleef waar hij was. In de klauwen can den leeuw. Een rechercheur van de politie te Amsterdam, speciaal belast met den vreemdelingendienst, werd gisteren op straat aangesproken door twee jeugdige Duitsohers, die hem naar een adres vroegen. Hij vroeg aan de vreemdelingen, die hem onbekend waren, of zij zich al aan het hoofd-bureau van politie hadden gemeld. Dit was niet het geval. Aan het verzoek om dan eerst even mede te gaan, gaven de Duitsohers gehoor. Als u maar eerst geboekt zijt als vreemdelingen, zeide de rechercheur, die van zijn qualiteit niets had laten blijken, dan zal de politie u wel bij alles behulpzaam zijn. Op het hoofd bureau waren de Duitsche jongens zeer zenuwachtig en hun verklaringen over het bezit van een ruim bedrag aan geld, klopten niet al te best. Wat keken de beide vreem delingen den man, die hun den raad ge geven had even mede te gaan, leelijk aan, ze hadden nu ontdekt, wien ze aange sproken hadden. Ze hadden blijkbaar erg het land, dat ze reeds naam en woonplaats hadden opgegeven. U moet nog wat wachten, zeide de reohercheur. Er wordt naar het adres gezocht. De Duitschers keken hoe langer hoe leelijker. Na eenigen tijd verscheen de rechercheur opnieuw, 't Is in orde, zeide hij. Maar u blijft nog wat hier, en dan gaan we op reis. Uit Bielefeld, de plaats vanwaar de jongens kwamen en waarheen inmiddels getelegrafeerd was om inlichtingen, was bericht gekomen, dat beide jongelingen schuldig waren aan ver schillende inbraken. Woedend waren de knapen, toen de rechercheur hen alles ver telde. Wat waren ze in de val geloopen. Ze moesten 't ook net treffen. De eerste de beste, dien ze aanspraken, een stille diender(JV. v. d. D.) De akte van beschuldiging tegen den schoenmaker Wilhelm Voigt, den held van Köpenick, is nu gereed. Het openbaar ministerie heeft de beschuldiging van afpersing en roof laten varen. Wat Voigt ten laste wordt gelegd isoplich ting, valschheid in geschrifte, aanmatiging van een ambt, onbevoegd dragen van een uniform en vrijheidsberooving. De straf kamer van het landgerecht zal de zaak behandelen. De verdediging zal getuigen oproepen om de bewering van beklaagde te steunen, dat hem door de politie meer malen de gelegenheid om te werken is ontnomen. De Volkstem protesteert nogmaals tegen het uitstel van de openbaarmaking van de nieuwe grondwet voor Transvaal, en verlangt dat de verkiezing uitgesteld wordt, wanneer er te weinig tijd is tusschen die openbaarmaking en de verkiezing. Weer hebben Chineezen, te Vlak- fontein een hoeve aangevallen, zelfs twee maal achtereen. De boer schoot op hen en verwondde er de tweede maal twee. Terwijl de stoomboot Chios, op weg naar Hamburg, in de Noordzee was, viel de kajuitsjongen, door het breken van den vlaggesteng, terwijl hij de vlag streek, overboord. Men merkte het eerst niet, en toen men den jongen miste, begreep men dat hij in zee gevallen en verdronken was. Maar de jongen was niet verdronken. Twee uur hield hij zioh aan den vlaggesteng drijvende tot een Engelsche boot hem oppikte. Hij werd naar Hamburg gebraoht, en groot was de verbazing op de Chios, toen de doodgewaande daar aan boord kwam. De Daily Mail verneemt uit Stock holm, dat de vervolging van graaf von Rosen, den kapitein van Zweedsehe garde te paard en lid van een der aanzienlijkste Zweedsehe geslachten, op aandringen van Koning Oscar en prins Karei, inspecteur van de cavalerie, is geschied. Zij wilden de zaak niet gesmoord hebben, hoeveel moeite de familie er zich voor gaf en zelfs de menschen, wier handteekening von Rosen vervalsoht had, ten slotte beweerdeD, dat de stukken eoht waren. Men zegt, dat de familie woedend op bet koningshuis is. Te New-York zyn er de laatste veer tien dagen veel branden geweest. Gister ochtend waren er in twee wijken zes. Een vrouw is verbrand en een dozijn menschen zijn gewond. Men verdenkt een krankzin nige ze aangestoken te hebben. Hij draait daarbij de hoofdgaskraan af, zoodat de be woners in den donker geen raad weten. De Norddeutsche Lloyd heeft geen geluk. Pas is de Wilhelm der Grosse aan gevaren, en gisteren is in de haven van New-York de Matin, van diezelfde reederij, met een schoener in botsing geweest. De Matin is beschadigd. Het bestuur van de fabriek Poznanzky te Lodz heeft bekend gemaakt, dat het, wegens de beleedigingen, den directeur aangedaan en wegens geweldpleging tegen over andere beambten, over veertien dagen het geheele personeel van zevenduizend werklieden zal ontslaan. Caruso, de bekende Italiaansche tenorzanger, is door de rechtbank te New- York, na een geding dat drie dagen ge duurd heeft, schuldig bevonden aan het lastig vallen van vrouwen in het apenhuis van den dierentuin, en tot 10 dollar boete veroordeeld. Vooreen zoo hoogstaand man, die zelfs de tusschenkomst van den koning van Italië wilde inroepen, een veel te lichte straf! De Bulgaarsche schoonschrijver Raj- hof te Sofia heeft op de tentoonstelling te Boekarest een briefkaart tentoongesteld waarop hij 12 duizend zeshonderd woor den gescheven heeft. De kaart bevat de heele Bulgaarsche grond wet in het Fransch, verschillende redevoeringen van aanzien lijke Europeesche staatslieden inhetBul- gaarsch en twee gedichten van Kiplong in het Engelsch. Aan de vervaardiging dezer kaart heeft hij 2'/2 maand lang 9 uren daags gewerkt. Het kunstig werk is onder een stuk vergrootglas gebracht, maar men kan het schrift ook met het bloote oog lezen. Over de opleiding der Indische ambte naren spraken nog de heeren v. Deventer, die vóór 't ontwerp was, alsmede De Waal Malefijt en Van de Velde, die er tegen waren. Ook liet zich dhr. Tydeman uit ten gunste van het ontwerp, enkele bedenkin gen in het midden brengende. De Minister trachtte alle bezwaren tegen het ontwerp weg te nemen. Volgens Z.Exc. komen drie zaken hier in aanmerking en wel, de verbeterde opleiding in Nederland, de bestuurs-academie en de verscherpte eischen voor de opleiding in Indië. De opleiding moest drie jaren duren want twee jaren was te kort. De practische leertijd in Indië is niets nieuws.De bedoeling is alleen om de jongelieden te stellen onder de prac tische voorlichting van ervaren ambtena ren. Reeds veertig jaren bestaat de oplei dingsschool in Indië het gaat niet aan, ze zoo maar op te heffen. En een opleiding in Nederland, stel men kon daartoe dwingen, zou minstens een verbljjf van 12 jaren vor deren. Daaraan is niet te denken, ook om andere redenen. Het denkbeeld van dhr. Van Kol, een keurkorps voor dehoogere ambten, is practisch niet wel uitvoerbaar. Meer heil zag de Minister in eene opleiding aan de bestuurs-academie. Na enkele re plieken werd het debat gesloten. De stem ming over het ontwerp komt later. Na de pauze volgde de mededeeling, dat volgens besluit der centrale sectie op 15 Januari de belastingwetten in de afdeelin- gen zouden worden onderzocht. Dit besluit vond scherp verzet. Waarom reeds zoo vroeg en niet een 14 dagen later of begin Februari, vroegen sommigen, o. a. dhr. Kolkman. Wel, zegt dhr. Lely, de zaak zit zoo. Nog dit zittingjaar dienen de belas tingwetten tot stand te komen. Zy toch zijn de grond en basis voor de sociale wetten, die te komen staan. En daarom hoe spoe diger die belastingwetten ter hand genomen worden, hoe beter het is. Laten wij dus eenvoudig wat vroeger dan gewoonlijk in het nieuwe jaar onze werkzaamheden her vatten. Dhr. Heemskerk is daar beslist tegen. De noodzakelijkheid van dit ver vroegd onderzoek is z. i. niet aangetoond. En waarom nu juist 15 Januari en niet b.v. 22 Januari? 't Is een willekeurig handelen. Een soort dwingpartij, in allen gevalle een allerbedenkelijkst parlementair antecedent. Men zal met het seotieonderzoek beginnen, voordat men tot eenheid gekomen is over het belastiDgvraagstuk. Het is op't kantje af van dwang van de eene helft der Ka mer op de andere. Daartoe werkt de heer Heemskerk niet mee. Ook dhr. Lohman is tegen het vastgestelde tijdstip van 15 Januari. Hij heeft niet tot het besluit der centrale sectie medegewerkt. Dequaestie is zóó urgent, zóó dringend niet, merkt de afgevaardigde van Goes op, en daarom mag men de Kamerleden van buiten Den Haag, niet dwingen voor twee dagen hier heen te komen. Hetzelfde doel om n.l. de belastingwetten dit loopende zittings tot stand te brengen, kan men ook sen, al houdt men het sectieonder- zoek wat later. Hoe was het met de ver mogensbelasting Den llen Maart 1892 werd ze onderzocht en in Juli daarop was ze al tot stand gekomen. Daarom wil hij niet 15, maar 29 Januari, dus 14 dagen later, beginnen. Dhr. Troelstra wil 15 Januari en geen dag later beginnen. Hij houdt niet van die gemakzucht. En die heeren, die zoo op hun gemak gesteld zijn, mogen wel bedenken, dat zij op die wijze, door hun gemakzucht, de noodige sociale hervor mingen tegenhouden. Men heeft heel wat er op tegen om reeds te midden der begrootingsdiscussies het onderzoek te doen houden. Vooral heeft daarover dhr. Heemskerk den mond vol. Dat verwondert hem ten zeerste, vooral van dien afgevaardigde, met wiens steun de snelvuurkanonnen te midden der be grooting werden behandeld. En hoe zijn ia 1903 de Dwangwetten doorgedreven Waren toen alle stukken in handen der ledea En waar het nu wetten betreft, die in 't belang zijn van de arbeidende klasse, nu hebben de heeren geen haast en willen zelfs dit kleine ofler niet brengen. Zooals de lezer bemerkt ging het hard tegen hard. Er was beweging, er ontstond rumoer. Vooral ook toen de Minister van Financiën, dhr. De Meester, zich in het debat mengde. Foitelijk was het een zaak buiten de regeering om. Nog nooit, zegt dhr. Kolkman, heb ik het in mijn 22-jarigeu parlementaire loopbaan dus niet van gis teren, bijgewoond, dat een minister zich partij komt stellen of een sectie onderzoek veertien dagen vroeger of later zal beginnen. De minister zegt wel, geen invloed te willen uitoefenen op de vrijheid van beslis sing der Kamer, maar het heeft er toch anders veel van. En de tusschenkomst van Z Exc. was minstens voorbarig, want de Kamer weigert geenszins de behandeling van regeeringsontwerpen, zij wil alleen degelijk onderzoek. Nu, zegt de minister, dat was mijn bedoeling niet, om mjj in de orde van werkzaamheden der Kamer te mengen. Ik wilde alleen maar zeggen, dat de regeering hoogen prijs stelt op spoedige behandeling van de belastingontwerpen De heer Heemskerk kwam terug op het zeggen van dhr. Troelstra, alsof de oppo sitie van de rechterzijde zou gericht zyn tegen de sociale hervormingen. Niets minder waar dan dit. Maar het schijnt, aldus de heer Heemskerk, de lin kerzijde wil uitgemaakt hebben, dat de financiëele wetten moeten gereed zijn, al vorens de sociale wetten aan de orde komen. Te midden van die Babylonische spraak verwarring komt dhr. Lohman aan het woord. De politieke kweste zal hij laten rusten. Maar nog altyd vraagt hij te mid den der redevoeringennaar gegronde re denen voor het vervroegd onderzoek. Onder het spreken wordt echter het rumoer zóó groot, dat de voorzitter maar werk heeft om met den hamer te kloppen, zoodat op dit moment de Kamer wel een Poolsche landdag geleek. De afgevaardigde van Goes was natuurlyk niet verder te volgen. Toen de stemming over het voorstel of besluit van de centrale sectie afgeloopen was dhr. Kolkman had voorgesteld het eenvoudig niet aan te nemen bleek het, dat de stemmen staakten. Het was rechts tegen links, 43 tegen 43. Zelfs de heer Van Wassenaar, nog pas door ongesteld heid verhinderd, om de zitting by te wonen, was op het gunstig moment verschenen, om tot dien uitslag te geraken. De be slissing werd alzoo aangehouden tot een volgende vergadering. Dan zijn de heeren intusschen wat gekalmeerd. Nog werd een vraag behandeld van dhr. Mees in betrek king tot de emigratie van Javanen naar Nederl. Nieuw-Guinea. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lienden H. A. Heyer te Staphorst. Aangenomen naar Camperland (als hulp prediker) door S. Ybema, cand. teWorkum. Goes. Het Kiescollege benoemde in zijn vergadering van gisteren avond tot diaken in de vacature van den heer De Kruyter, die een benoeming tot ouderling had aangenomen, de heer F. H. Hopster. Biezelinge. Bij de 23 Nov. j. 1. ge houden stemming, wegens de periodieke aftreding van een ouderling en een diaken werd met 53 van de 60 uitgebrachte stem men herkozen de aftredende ouderling J. M. van 't Veer. Als diaken werd herko zen de aftredende A. van der Graaft met 41 van de 60 stemmen. Beiden hebben de benoeming aangenomen. Het Gerechtshof te 's Gravenhage vernietigde de beschikking der Middel- burgsche rechtbank, waarbij tegen A. J. H. v. R., directeur der bierbrouwerij De Drie Kruisen, rechtsingang werd verleend wegens meineed in een burgerlyk geding en stelde hem buiten vervolging op grond dat er geen termen voor de aanklacht aanwezig waren. Voor een waarde van ongeveer een half millioen gulden aan varkens is in de jaren 1904 en 1905 in ons land gered door de inenting tegen vlekziekte. Daarop vestigen wij de bijzondere aandacht van de landbouwers en van hen die zulk een dier mesten. Gelukkig neemt die inenting meer en meer toe. Wat Zeeland betreft, werden in 1904 tegen de vlekziekte preven tief ingeënt 1253 dieren, waarvan er 1249 gezond bleven. Noodenting had plaats van 64 verdachte dieren, die allen gezond bleven. 45 zieke varkens werden ingeënt, waarvan 34 herstelden. In 1905 werden preventief ingeënt 1744 varkens, waarvan er 1739 gezond bleven, 56 uil nood, waar van 55 herstelden, en 143 verdachte, waar van er 125 herstelden. Tegen besmettelijke borstziekte der varkens weiden in 1905 8 dieren ingeënt, waarvan er 1 btierf. Tegen houtvuur werden in 1904 18 en in 1905 105 dieren geënt, waarvan er geen stierven. In verband met de bestrijding der tuberculose werden, wal Zeeland betreft, uit 23 gemeen ten 35 runderen van 29 eigenaren door het rijk overgenomen. De meeste dieren in de gemeente Hontenisse. De opbrengst was f 1982 90, terwijl de waarde getaxeerd was op f4005.50. Eergisteren kon men in de PETIT-JOUR- KAL van Parijs het volgende lezen. Alweer eene genezing door de Pink Pillen. Wanneer men de waarde wil weten der Pink Pillen, behoeft men niet ver te zoeken. Er is altijd iemand in de buurt aan wien de Pink Pillen zijne gezondheid hebben weer gegeven. Dicht bij ons, rue Fontaine-au-Roi no. 5, in het 9e arrondis sement, woont de heer Viel, wiens doch tertje door de Pink Pillen genezen is. Dezer dagen schreef de heer Viel ...ivrover het volgende Jonge Juffrouw Viel. „Veroorloof aan een gelukkig ouderpaar u hunne gelukwenschen voor uwe wonder dadige Pink Pillen aan te bieden. Wij waren ten einde raad over de slechte ge zondheid van ons dochtertje van 9jaren: hare zwakte en hare bleekheid veroor zaakten ons het grootste verdriet en wij waren wanhopig doordat de geneesmidde len die bij andere kinderen slagen, op haar zonder werking bleven. Een sohoonzuster van mij had de Bink Pillen gebruikt en zich daarbij wel bevonden. Toen zij ons zoo ongerust zag over de gezondheid van ons dochtertje, haalde zij ons over de Pink Pillen te probeeren, in een gift zooals die door kinderen moet genomen worden. De Pink Pillen hebben aan ons dochtertje onmiddellijk goed gedaan. Zij heeftdadelijk hare trissche kleur herkregen, haar eetlust is heel goed geworden en zij is veel beter gaan slapen. Weldra gevoelde het kind zioh sterk en vroolijk en ging weer met genoegen naar school. Wij zijn nog eenigen tijd voortgegaan haar de Pink Pillen te doen gebruiken en onze lieveling is nu volmaakt gezond". De Pink Pillen zijn een bijzonder goed geneesmiddel voor kinderen, meisjes en jongens. In de groote steden, in de sterk bevolkte buurten vooral, kwijnen zij, het ontbreekt hen aan lucht, hun eetlust vermindert, zij worden bleek en zwak, doen bij de minste tocht verkoudheden op, deze verkoudheden worden door zor geloosheid chronische keelontsteking en het kind is dan geheel en al vatbaar voor tuberculose, waarvan overal de besmetting zoo veelvuldig dreigt. De Pink Pillen bestrijden kraehtig die toenemende verzwakking der kinderen. Zij helpen hen gemakkelijk door deD groei heen, geven hen rijk en zuiver bloed en een fnssohe kleur. Zij ontwikkelen den eetlust, bevorderen de spijsvertering en de opDame van bet voedsel. Zij zijn onovertroffen tegen bloedar moede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, zenuwlijden, rheumatiek, St.- Vitus-dans. Prijs f 1,75 de doos, f9,per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depöthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en om-treken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Woensdag 28 Nov. Middelburg. Gebouw Prov. bestuur 11 u.le. het onderhoud der ryks groote wegen in Zeeland in 4 perceelen gedurende 19071909 begrooting per jaar le pere. f 2300 2e f12000 3e f 5000en 4e perc. f 6450. 2e. het onderhoud van de Rijkszee weringen en havenwerken te Vlissingen en Veere, gedurende 1907, 1908 en 1909. Raming le perc. f7550 en 2e perc. f4650 per jaar. 3e. het onderhoud havenwerken Breskens 1907, 1908 en 1909, begrooting f 5300 per jaar. 4e. het maken van 2 houten deuren voor de kleine schutsluis van het kanaal door Walcheren begrooting f 3000. 5e. baggerwerk in de tramweghavens aan het Zype van 1907 tot en met 1911begr. f 5500 per jaar. Iul. hoofd-ing.-dir. Bekaar, Middelburg, arr.-ing. Druyvesteyn, en opz. Vroeg, beiden te Vlissingen, en Sc holten te Middelburg. Maandag 10 Deo. Middelburg, in St. Joris dcor d# directie der registratie en domeinen 2 uur

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2