Tienderekening Afloop Verknopingen, enz. RECLAMES. Advertentiën. Onderwijzer of Onderwijzeres, Kerknieuws. Schoolnieuws. II e c Iï t s z a k e ii. Gevonden door een inwoner van Vlissingen. Telegrafisch Weerbericht. Predikbeurten Ger. Kerk. 197 Canada Populieren Boomen, TE KOOP de afd. „Landb. en Veeteelt'' alhier een vergadering. De aftr. bestuursleden J. Koert en A. J. v. Dalen en het lid van de commissie tot aaukoop van kunstmest stoffen I. v. d. Voorde werden herkozen. Do jaarwedde vau den seor.-penningm. der commissie van aankoop is vastgesteld op f 60. Besproken werd de Haagsohe ten toonstelling en een opwekkingswoord door den voorzitter tot deelname daaraan. Door den seor. werd getoond en bespioken een nieuwe meststof, kalkstikstof en gedroogde spoeling. Vervolgens stelde een lid voor om om aan te koopen een pulverisateur, welk voorstel een volgende vergadering al worden behandeld. Donderdagavond bracht het muziek gezelschap „Wolfert's Fanfare" een sere nade aan den Hoog Edelgeb. Heer Baron Heer Creutz, die eenige dagen op zijn buitenplaats „Villa Nova" alhier vertoeft. Het gezelschap werd ruim onthaald. Naar wij uit goede bron vernemen zal dezer dagen vanwege het muziekgezelschap een ljjst by de ingezetenen ter inteekening worden aan geboden voor het onderhouden der instru menten en zoo noodig het aanschaffen van nieuwe instrumenten. Door den Hoog Edel geb Heer Baron Creutz en zijn gasten is reeds voor een gezamenlijk bedrag van f 110 ingeteekend. Nieuwdorp. Donderdagavond had de feestvergadering van de Chr. Meisjesver- eeniging, „Uw Koninkrijk kome", plaats in de Consistoriekamer. Aanwezig waren veel leden en begunstigers, benevens afge vaardigden van Wolfaartsdijk en eenige kerkeraadsleden. Samenspraken, muziek, en zang deden het hunne, tot de gezellig heid toe. Colijnsplaat. In de jaarvergadering van de IJsclub «Ons genoegen" alhier gehouden Donderdag bij dhr. T. G. Scbik- ker, waren aanwezig 17 van de 79 leden. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de uitgaven in het afgeloopen dienstjaar bedroegen f 44,475, de inkomsten daarentegen f146.715, alzoo een goed slot van f 102,24. De aftredende bestuursleden J. L. Stols, penningm. C. Schrier, jvice- voorz. en H. M. Haringman, bestuurslid, werden bij acclamatie herkozen en namen die herbenoeming aan. Daar het wel waar schijnlijk is dat er een andere plaats zal gezocht moeten worden voor het aanleggen van een Ijsbaan, werd er besloten hierover in een volgende vergadering te spreken en in dien tusschentijd naar een geschikt terrein uit te zien, als de tegenwoordige plaats niet kan worden behouden. Goes. Heden werd het adres aan den Raad, inhoudende het verzoek tot wyziging der verordening op de mestvaalten enz. door 123 belanghebbenden geteekend, aan het dagelyksch bestuur dezer gemeente aangeboden. In verband met de reorganisatie der brandweer zijn met ingang van 1 Januari e. k. benoemd tot brandmeester bij spuit II: dhr. Johs. de Jonge Wz.tot brand meester bij de motorspuit dhr. J. C. E. Masseetot onderbrandmeesters bij die spuitle afd. dhr. L. R. de Witte, 2e afd. dhr. T. Faberij de Jongetot hoofdman van de reddingsbrigade dhr. C. den Boer, idem van de brandwacht dhr. H. J. Mol hoek en tot bode bij de motorspuit dhr, W. van Dullemen. Bij kon. besluit is aan P. de Waal te Hontenisse op zyn verzoek eervol ont slag verleend als dijkgraaf van 't waterschap „De vereenigde polders van Ossenisse". Heinkenszand. In een heden gehouden algemeene vergadering van de onderlinge varkensverzekering „Eendracht maakt Macht" werd een reglement vastgesteld. Bereids zyn 52 personen als lid toegetreden. Tot bestuurleden werden benoemdJ. Tramper, voorzitter, E. Ch. Cappon, secre taris, J. A. V. de Jong, penningmeester, A. Verdonk, E. J. de Jong, C. de Visser en Jan Vermeulen commissarissen. Hoedekenskerke. Dhr. C. Boogaard, lid van het Burg. Armbestuur alhier, heeft als zoodanig met 1 Januari a. s. bedankt. Vlissingen. Gisteren bij het zwaajen van het s.s. „Tjikini" aan de maatschappij „De Schelde" is er averij gekomen aan de Tonnenbrug en wel van dien aard, dat voorloogig de passage over genoemde brug gestremd is. Een deurwaarder te Winschoten moest iemand wegens huurschuld uiteen woning zetten. Toen alle huismeubels op straat waren gezet, bleven drie kindertjes in de woning achter, omdat het echtpaar de plaat had gepoetst. De kinderen werden in Let armhuis opgenomen. Een arbeider te Herwen (Gelderl.) heeft en verstandig hondjehet is merk waardig om te zien, hoe dat hondje zich van zijne moeilijke taak weet te kwijten. Tegen half twaalf bindt men hem een keteltje met eten om den hals, en hiermede loopt onze Kees zonder geleider naar zijn baas, die meer dan een half uur ver zijne bezigheden verricht. Dreigt onderweg ge vaar, dan weet hij dit te ontgaan, door een omweg te maken, om op deze wijze toch de plaats zijner bestemming te bereiken. En alleen aan zijn meester staat hij zijn dierbaar vrachtje af. Een jachtopziener te Schoorl (N.-H.) bemerkte Dinsdagmorgen een zeldzaam grooten vogel. Het bleek een adelaar te zijn, die in deze streken verdwaald was. Wijl de jachtopziener ongewapend was, kon hij het roofdier niet onschadelijk maken. Toen in den namiddag het vijftien jarig dochtertje van den heer B., teKoedijk, uit Alkmaar huiswaarts keerde, zag zij den adelaar achter zich aankomen. Het dier kwam steeds dichterbij, en zij begon hevig verschrikt om hulp te roepen. Het krij- sohende beest kwam zóó dicht bij haar, dat zij zich met een taschje, dat zij bij zich droeg, tegen zijn aanvallen moest verde digen. Eenig brood was uit het taschje geslingerd, en toen nu een paar landliedeu, die in de nabijheid werkzaam waren, den adelaar met stokken verjoegen, maakte hij zich van het brood meester en verslond dit op het land. Toen het meisje haar weg ongeveer tien minuten vervolgd had, be dreigde de vogel haar opnieuw. Op haar angstgeschreeuw kwam een werkman toe snellen, waarop het dier de vlucht nain. Gelukkig heeft het arme kind geen licha melijk letsel gekregen, doch haar zenuw gestel was zóó geschokt, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. In de cavaleriekazerne te Amster dam hebben zich opnieuw vier gevallen van typhus voorgedaan. Een patient is overleden. Te Vianen is een koopman bij het afstappen van het bootje Jeannetie te water geraakt en verdronken. Te Vlaardingen is binnengekomen een daar thuis behoorende logger met verlies van twee opvarenden, jongens van 14 en 17 jaar. Zij zijn door een roering of grond- zee over boord geslagen. De stuurmans maat, die mede over boord sloeg, werd gered. Te Zaandam had een fabrieks arbeider die het evenwicht verloor het ongeluk van de derde verdieping der stoomrystpellerij in het ruim van een schip te vallen. Hij stierf aan de gevolgen. Te Nieuweschans is een lOjarig knaapje onder een zwaargeladen wagen geraakt. Het bleef op de plaats dood. TeAkker- woude had het zoontje van een arbeider eenig werk te verrichten op den droog zolder eener cichoreidrogerij aldaar. Later vond men hem dood, hangende aan een koord. Vermoedelijk had hij zich al spelendo verhangen. Een nieuw staaltje van de wijze, waarop de Russische politie te werk gaat, levert de geschiedenis van een achttien jarig jonkman, Schliehter geheeten, die eenige dagen geleden tot tien jaar dwang arbeid werd veroordeeld, wegens 't werpen van een bom naar den kapitein der politie Samsonof. Een jaar geleden kwam hy te Bielostok om werk te zoeken dat vond hij bij de gehoime politie, waar hij de opdracht kreeg, over straat te wandelen en te rap porteeren wat hy zag en hoorde. Zijn bevindingen moest hij in een notitieboekje aanteekenen, waarvoor hy, eiken keer dat het boekje vol was, zestig gulden zou ont vangen. Schliichter maakte, gelijk men begrijpt, dat het boekje snel vol kwam was er niets te rapporteeren, dan verzon hy maar wat, en zoo hadden er op zyn aan wijzingen menigvuldige arrestatién plaats, waarvoor ten deele niet de minste grond bestond. Later werd hij lid van een revo lutionaire vereeniging, en hij verried aan de politie vele namen van personen, die een moord op Samsonof voorbereidden. Doch langzamerhand kreeg hij een sterken tegen zin in zijn Judaswerk, vooral nadat hy aanwezig was geweest by een oploop waar, op Samsonof's bevel, op vrouwen en kin deren werd geschoten. Hy besloot toen Samsonof te vermoorden, hopende, zelf bij den moord het leven te laten. Hij wierp een bom, maar nóch Samsonof, nich hy zelf werden gewond. Gevangengenomen legde het karakterlooze individu een valsche bekentenis af, waarby hij allerlei personen beschuldigde, en beweerde, dat de revolutionnairen hem tot de daad hadden aangezet. Daarom werdzijnlevengespaard. De militaire gouverneur van de vesting (Kars, Kaukasus) heeft bericht, dat in den nacht van 13 dezer gewapende Koerden Jessidische en Armenische reizi gers overvielen en zes Jesiden en een Armeniër doodden. Het districtshoofd Dostanbekof, die naar vermoed wordt, bij het vormen dezer bende de hand in het spel heeft gehad, houdt zich verborgen i u het dorp Digori. Vijfhonderd Jesiden heb ben nu dit dorp omsingeld en eischen de uit levering van Dostanbekof. Men vreest voor bloedige botsingen. Er zyn van regeerings- wege Kozakken naar die streek gezonden. Bij de kerkelijke inventarisatie te Waereghem D épartement du Nord) werden 12 soldaten gewond en zyn zes rustver stoorders in hechtenis genomen. Te Monceaux hebben 1200 mijnwerkers het werk gestaakt. Ook te Forchies zullen de arbeiders het werk nederleggen, wan neer de directie eenige arbeiders, die ze ontslagen heeft, niet weder in dienst neemt. Bij een huiszoeking te Oohta werden 1000 toherpe patronen, een groote hoeveel heid rookzwak kruit, een aantal kisten met revolverpatronen, nitroglycerine, hulzen voor bommen en een groote hoeveelheid revolutionnaire geschriften gevonden. Drie personen werden in hechtenis genomen, in de woning van een hunner legde men nog beslag op een partij geweren, revolvers en patronen. Toen Dinsdag te Odessa een Israëlie- tische begrafenisstoet van den doodenakker terugkeerde,werdenplotselinguitde menigte drie revolverschoten gelost, die den adjunot van den commissaris, belast met de hand having der orde, doodden. Drie jonge lieden trachtten daarop weg te loopen, maar' werden op hun vlucht, toen zij een kazerne voorbij snelden, gedood. De drie gedooden behoorden tot de anarchistisch-commu- nistische partij. Gisteren was het in Duitsohland al- genceone bid- en boetedag; vandaar dat er bijna geen couranten verschesen. In Berlijn was het op straat zoo stil als dat door politiemaatregelen bereikt kan wor den. Onder de predikers in de Duitsche hoofdstad was Generaal Booth, de eer waardige leider van het Leger des Heils, die een rede hield, waarin hij voor de zooveels'e maal den ondergaDg van BerlijD, het moderne Babel, voorspelde. Te Glasgow heeft men een eigen aardige overstrooming gehad. Door het bersten van een reservoir met 70,000 gal lons aloohol in een groote branderij, stortte er een krachtige alcoholstroom als een waterval neer en vloeide door de aan grenzende straten, welke tot een hoogte van 2 voet onderliepen. Er werden men- schen en paarden door omvergeworpen en elf mannen werden naar het gasthuis ge bracht met kneuzingen of gebroken lede maten. Thomas Riicker, de gevangen ge nomen moordenaar van den tandarts Clau sen in een spoortrein tusschen Hamburg en Altona, is waarschijnlijk ook schuldig aan een anderen moord, den 12en Maart 1.1. gepleegd op een 20-jarig dienstmeisje, te Bahrenfeld, bij Altona. Te Toronto (Canada) is Dinsdag voor het eerst eleclrisohe kracht van de Niagara- watervallen aangevoerd. Er zijn 40,000 paarde krach ten beschikbaar. Volgens een bericht uit Klagenfürt is de vermaarde bedevaartskerk teMariarain (daeteekenende uit 1144) voor het grootste gedeelte door brand vernield. De anarchist Lagama, die eenige dagen geleden den Heer Rossi, professor aan de Universiteit van Napels,vermoordde, is gevangen. Hij is een te Napels alge meen bekende figuur, die die van de vrees, welke ieder voor hem koesterde, gebruik maakte om zich geld te verschaffen. Hij is thans vijf-en-dertig jaar en woont sedert twintig jaar in Napels. Toen hij aan de Universiteit ingeschreven was, hadden de professoren hem gaarne weggezonden, doch zij waren bevreesd voor den grooten invloed dien hij op de andere studenten had. Twee keeren reeds was hij in aanraking met de Justitie, in verband met toegebrachte ver wondingen. Het Duitsche stoompchip „Keizer Wilhelm de Groote" van de Noord-Duit- sche Lloyd, bestemd van Bremen naar New-York, is in het Kanaal bij Cherbourgh in aanvaring geweest met de „Orinoco" van de Royal Mail Steam Packet Co., van Southampton naar West Indië. Vier tus- schendekpassagiers van „De Wilhelm zijn gedood en vijf gewond. Beide schepen zijn zwaar beschadigd. Ned. Herv, Kerk. Beroepen te Kropswolde G. A. Sterringa, oand. te Groningen. Goes. Gekozen tot kerkvoogd dhr. J. W. van de Weert W.Jz., en tot leden in de commissie van Toezicht op het beheer der kerkelijke goederen de heeren J. Pijke en M. Iloogesteger Jz. Wemeldinge. In plaats de h.h. J. Oudeman en F. Dominicus, die voor hunne benoeming hebben bedankt, zijn door het kiescollege respectievelijk als ouderling en diaken gekozen de heeren Chr. van Dijl en Jae. Burger Cz. Ellewoutsdijk. In de Maandag ge houden vergadering van notabelen werd tot kerkvoogd benoemd dhr. A. Smalle- gange Jacsz., in de plaats van den heer Abr. Huijzen, die voor zijne benoeming had bedankt. (G. Crt.j De St. Grt. no. 273 bevat o.a. een wijzi ging in de statuten van de vereeniging Christelijk Nationaal Onderivijs te Axel. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens wederspannigheidE. v. d. V., 19 j leurder, Kieldrecht, tot 1 m. en P. J. L., 16 j., werkman, Sluis, tot 14 d. gev. straf; diefstal: A. C. M., 21 j., leurder, Ber gen op Zoom, thans te Middelburg in hechtenis, tot 3 m. gev. straf met aftrek van de voorarrest, en M. N., 37 j., schip per, Ierseke, en M. J. H. K., 50 j., leurder, Middelburg, beiden tot 14 d. gev. straf beleediging van een ambtenaar: J. J. v. T., 23 j., klompenmakersknecht, Clinge, tot f 10 b. s. 10 d. h., en mishandeling: P. P. J. Th., 26 j., tim merman, 's Gravenhage, tot 1 m. gev. straf, en J. B., 51 j., wagenmaker, Wol- phaartsdyk, tot f 10 b. s 10 d. h., en P. G., 24 j., boerenknecht, Kleverskerke (gem. Arnemuiden), tot f3 b. s. 3 d. h. Vrijdag 14 December 1906 zullen voor de arrond. rechtbank te Middelburg behandeld worden de zaken tegen E. S. B 18 jaar, dienstbode, en F. C. C. R., 51 jaar, weduwe van M. A., baker, beiden geboren en wonende teMiddelburg,wegens den gemelden diefstal van verschillende voorwerpen bij een winkelier in de Lange Delft. In beide zaken zijn twee getuigen gedagvaard. 's-Heerenhoek. Donderdag werd door not. Liebert voor de wed J. J, v.EijkerenSr. publiek verkochtde hofstede „de Weel" bestaande in huis, schuur en verderen timmer met bouw- en weilanden, tuin en boomgaard, gelegen in de gemeente 's-Hee renhoek, Borssele en 's-Heer Abfskerke, geheel groot 46,10,36 H.A. als volgt: de hofstede met 18,56,40 H.A. bouw- en weil. door dhr. P. A. Remijn voor f1250 p. H.A., den hoop f23205; 1,74,20 H.A. bonwl., door dhr. J. A. Remijn q q. voor f 1980 p. H.A., den hoop f 3449,16 0,49,40 H.A. idem door dhr. M. Nijsten q.q. voor 1 1657 p. H.A., den hoop f 8i8,15 0,51,40 H.A. idem door dhr. B. de Jager,'9-Het-r- Arendskerke voor f 1881 p. H.A., den hoop f925,71 0,51,70 HA. idem door dhr. L. Martens voor f1771 p. H.A., den hoop f915,60; 0,54,80 H.A. idem door dhr. J. Rijk q.q. voor f1751 p. H.A., den hoop f959,54; 0,55,40 H.A., idem door dhr. A. Rijk Pz., Oudelande, voor 1 1760 p. H.A.den hoop f975,04; 0,58,20 H.A., idem door dezelfde, voor f 1675 p. H.A., den hoop f 974,85 0,57,90 H.A., idem door dhr. N. A. Remijn voor f1701 p. H.A., den hoop f984,87; 1,03,10 H.A., idem door dhr. P. Vette, Borsselen en P. de Jonge Pz. voor f1711 p. H.A., den hoop f 1764,040,83,30 H.A., idem door dhr. Wm. Hoondert, Nieuwdorp, voor f1745 p. H.A., den hoop f 1453,58; I,00,20 H.A., idem door dhr. A. Rijk Pz., voornoemd, voor f 1751 p. H.A., den hoop f 1754,50-, 0,70,60 H.A., idem door dhr. H. de Jonge, Borsselen, voor f1688 p. H.A., den hoop f 1191.720,94,50 H.A., idem door dhr. J. Schrieks, voor f 1611 p. H A., den hoop f 1522,39; 2 97,50 H.A. weiland, door dhr. A. de Winter Lz., voor f 1465 per H.A., den hoop f4358,37 1,97,50 H.A. idem, door dhr. A Ryk Pz voornoemd, voor f 1275 per H.A., den hoop f 2518,12; 1,16,60 H A. bouwland, door dhr. M. Uitterhoeve, Heinkenszand, voor f 1990 per H.A., den hoop f 2320,34 4,29,60 H.A. idem, door dhr. A. Rijk te Goes q.q., voor f 1695 per H.A., den hoop f 7286,72 2,36,34 H.A. weiland, door dhr. N. van Stee Nz. q.q., 's-Heer Arendskerke, voor f 1790 per H.A-, den hoop f 4230,48 3,28,72 H.A. idem, door dhr. M. Acda Jz., Baarland, voor f 1766 per H.A., den hoop f 5805,19 1,43,00 H.A. idem, door dhr. J. v. d. Dries, Heinkenszand, voor f 1765 per H.A., den hoop f 2523,95. Totaal f 69932,72 pl. f 1115 voor accessoren onverm. 8'/2 pCt. onkosten. De koopsrs wier woonplaats niet is vermeld, wonen te 's-Heerenhoek. Er zyn veel mannen en vrouwen in Goes, die met een verdrietige huidziekte aangedaan zyn, ze hebben misschien aam beien of prikkelende huiduitslag en te ver geefs hebben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende, openhartige verklaring van iemand uit hun buurt een welkom, be moedigend nieuws zyn. De heer E. Visser, wonende Marinestraat 230 te Vlissingen, meldt onsOfschoon ik hiertegen reeds verschillende middelen gebruikt had, was het mij niet mogen gelukken verlost te worden van een vinnige huiduitslag op de beenen. Het was zeer lastig vooral wanneer ik warm werd, de jeuking was dan dikwijls niet om uit te houden. Toen ik vernam dat zooveel menschen door Uw Foster's Zalf geholpen waren, liet ik een doos komendadelijk by aanwending hiervan bekwam ik ver zachting en toen ik de behandeling veertien dagen had volgehouden, was tot mijn groot geluk mijn uitslag geheel en al ver dwenen. Bij voorkomende gelegenheid zal ik dit afdoend geneesmiddel gaarne recom- mandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die den Heer Visser gehad heeft. Wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteeke- ning van James Foster voorkomt. Ze is te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Marktberichten. V eilingsvereeniging W alcheren" MIDDELBURG, 22 November 1906. Aardappelen (Blauwe) f 2, Idem Bonte f 1,95 Idem Footers f I,f 1,02, Uien f 1,50, alles per HL.Roode kool 2'/2—4'/2 ct., Savoije kool IV23'/2 ct., Wilte kool 22>/2 ct., Bloemkool (ie soort) 6io'/2 ct., Bloemkool (2e soort) 2—5 ct., Boerekool 2 ct., alles per stuk Andijijie 14108 ct., per 100 struikSla 10 52 ct. per 100 krop; Spinazie 58 ct., Veldsla 25 ct., Spruiten 80—90 ct., alles per ben; Schorseneeren 60 ct., Peen 23 ct., Rapen l'/22 ct., Karoten 21/23l/2ct„Prei35 ct., Selderij '/21'/2 ct., Pieterselie '/2 ct., Ramenas '/2 ct., alles per bos. Eieren f8,04 Per 1O0 stuks; Kieiperen f2 f2,15, Goud Reinette f2,50, Giozer Wildeman f 2,05, alles per kinWitte Pipping f 1,80 per halve kin Weidragers f 4-4o, Zoete Bek. fleur f4.20 f 4.70, Peperappels f 3.70f 4.5o, Zure Bellefleur f 5f5.20, Court Pendu f3,80, Zomer Bonkelié f 2, Reinette d'Or f 4f 4.80, Huismanszoet f 3,80 f 5, Pompernette f 5, Zoete Mispels f 4.10, Zure ispels f 3, Krab de Kru f 3.6o,Ermgaard f 5.20 alles per H.L. Beurré Clairgeau 7 c. per stuk. ZIERIKZEE, 22 November 1906. Boter f 0,52Va f 0,67' 'a per pond. Kipeieren f1,25 a f2.de 25 stuks. Kleine eieren 1 1.a f-,de 25 stuks. St. MAARTENSDIJK, 22 Nov. '06. Nieuwe Tarwe per H.L. f6.a 1'7. Wintergerst per 100 kilo f8,25 f8,50; Haver per 100 kilo f 0,a f0,— Paardeu- boonen per 80 kilo f0,f0,Witte Boonen f 15,50 116.Bruiue Boouen f 9,50 af 10.Kookerwten f-,a l'9. Ajuin per 60 kilo l'O,a 11,20; Aard appelen per 70 kilo 1'1,30 h f2. Waar 't er niet bij staat is de prijs per H.L. VLISSINGEN, 23 November 1906. Boter f-,a f-,per kilo. Eieren f-,a f-,per 104 stuks. Heden geen aanvoer. THOLEN, 23 November 1906. Tarwe*) f8,50 a f9,50; Haver*) 10,— a f 0,Karwij fa f 14,50 Rogge f5,75 16.Witte Boonen f 14.a 1' 14,50Bruine Boonen f9a 19,25; Kleine Erwten f8,75 f9,50; Kroou- erwten f9.f9,25; Gerst*) f8,k f8,25; Aardappelen f0.h 1en Ajuin f 0,4 fl.— per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren 1 5.per 100 stuks. Boter f 0,57*/2 per K.G. naar waarnemingen in den morgen van 23 November medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 781.0 te Mun- chen, laagste stand 750.0 te Horta. Verwaohting (tot den avond van 24 Nov.) meest matige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind, afnemende bewolking, droog weer. Iels kouder. Zaterdag den 24en November hopen onze geliefde ouders M. VAN ANTWERPEN en A. DE FOUW hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te gedenken. Hunne dankbare kinderen. Nieuwdorp. Middelburg. Soe*t. Middelburg, j Voor de ontvangen bewijzen van deelneming gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Behuwd vader de Heer HEN DRIK BARENDS WIJTMAN, betuigen wij onzen hartelijken dank. t Wed. H. B. WIJTMAN- brakman. H. B. WIJTMAN. E. J. WIJTMAN—Brans. C. R. BRANSWijtman, Ds. D. P. BRANS. Th. WIJTMAN. M. WIJTMAN—Brans. Middelburg, November 1906. Zondag 25 November. Voorin, half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. Nam. 2 uurIdem. H. O. Z. 43. Beide beurten collecte v./d. Inw. Zending. Av. 6 uur Idem. Zendingsrede. Het BESTUUR „Een School met den Bijbel" voor üeref. Lager Onder wijs te Oostkapelle vraagt een Salaris f 50,— boven w. m. Soil, worden ingewacht vóór 30 Nov. by A. DE VISSER, Oostkapelle. Met Mei eene aankomende Meid benoodigd, bij P. REIJNIERSE, Kou- dekerke, Westhoek. a.s. WOENSDAG van 1-6 uur. TIE HOOP staande op den dijk van den Middel- burgschen polder, gemeende Nieuw- en St. Joosland. Aanwijzing geschiedt door LEIN K O D D E op het hof Nieuwland aldaar. t/i van een vette Koe, slachttijd ongeveer half December, bij J. HUIJS* MAN, Hoogelande (Orijpskeike).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2