Afloop Verkoopingen, enz. RECLAMES. Kerknieuws. Schoolnieuws. II echtszakc n. "laatste berichten. De dankbaarheid van een inwoner van Vlissingen. Marktberichten. zenden werkloozen aanbellen om werk, zoodat ten slotte de dame de hulp der politie moest inroepen om de menschen van de bel af te houden en te zeggen dat zij geen werk had. Het waren allen werkloozen die afge komen waven op een advertentie in een der Haagsche bladen dat werkloozen aan dat adres voor werk konden aangenomen wor den, en vooral werkloozen in de bouw vakben. Het bleek een flauwe grap te zijn geweest, waarover de teleurgestelden terecht zeer boos waren. De inzender van de bedriegelijke oproeping per advertentie, een joDg bouwkundig teekenaar, is op staanden voet door zijn patroon ontslagen, nadat er niet meer te twijfelen viel aan de schuld van zijn geëmployeerde aan de valschheid. Gisterenochtend werd bij het werkloozen-comitó namens den inzender vau de valsche advertentie verontschuldi ging aangeboden voor hetgeen bij had be- droveD, met betuiging van spijt daarover. Daarbij werd 10 gulden gevoegd voorde werkloozenkas als vergoeding voor de moeite door het gebeurde veroorzaakt, die da dader niet had kunnen voorzien, toen hij alleen uit plaagzucht jegens een zijner kameraden de advertentie liet plaatsen. De Nederlandsche kruiser „Korte- naer" is te Willemstad aangekomen met het bericht, dat op Curacao het hardnekkig gerucht liep, dat president Castro dood is, maar de Venezolaansche regeering dit be richt geheim hield om aan het bewind te kunnen blijven. Voorts wordt door buiten- landsche bladen beweerd, dat de „Korte- naer" last heeft gekregen zich gereed te houden om bij de eerste bevestiging van dit doodsbericht naar La Guayra te stoomen. Bestrijding der tuberculose. De minister van Binnenlandsche Zaken noodigt in de Staatsct. de besturen van de plaatselijke vereenigingen tot bestrijding van de tuberculose, die over 1906 in aan merking wenschen te komen voor 'n Rijks subsidie, uit, hun daartoe strekkend, op gezegeld papier gezehreven verzoek, voor 30 November a.s. voor zoover zjj dat niet reeds mochten hebben gedaan tot de Koningin te richten, met vermelding, zoo de Vereeniging niet reeds over 1905 een Rijks-subsidie heeft genoten, of zij haar werkzaamheden reeds heeft aangevangen. Een 66-jarige vrouw te Puttershoek is bij het waterscheppen in het Lorregat gevallen en ofschoon spoedig gered, een uur na het ongeval overleden. Gister avond is te Daarlerveen in het kanaal geraakt en veidronken een 78-jarige vervener aldaar. Hij ging een boodschap doen en is waarsohijnlijk nog even gaan kijken naar een schuit met aardappelen, die den volgenden dag zou vervoerd worden, en is toen wellicht in het water gevallen. Een pas in de gemeente wonende 80-jarige niet onbemiddelde man is te Qorinchem te water geraakt en verdronken. Een oud gebruik. De vreemdeling, die zich Maandagavond in het dorp Hoevelaken had opgehouden, zou zich zeker wel verwonderd hebben, wanneer hij tal van mannen had gezien, oudere en jongere, met lange pijpen. Hier stonden enkelen kalm te praten, daar stapte 'n troepje bedaard huiswaarts, allen deftig rookende uit de lange Gouwenaars, evenals de Hollanders uit de dagen van den Re- gententijd. Eenmaal in 't jaar kan men die aloude gewoonte daar zien, bij gelegenheid dat de „zaadgelden" worden betaald. Die „zaadgelden'' zijn de b'elastingpenningen, welke aan de N. H. Kerk te Hoevelaken moeten worden opgebracht, 't Is 'n heel oude belasting, waarvan de oorsprong misschien moeilijk is na te gaan en stellig wel eeuwen oud. Zij dateert uit het tijdperk vóór de Hervorming. Zeker is het, dat het geld vroeger schaarsch was en het viel den boeren moeilijk de kerk met geld te helpen en daarom stonden zij een gedeelte van hunnen oogst af. Wellicht heb ben velen zich verbonden hun jaarhjksche gilt geregeld bij te dragen. Hoe het zij, deze belasting is een recht van de kerk geworden en eeuw in eeuw uit, tot op den huidigen dag blij ven bestaan, algemeen bekend onder den naam „zaadgeld". Bijna van alle landerijen in de gemeente Hoeve laken wordt zaadgeld geheven. In de archieven van de kerk berust een staat, waarop is aange geven hoeveel rogge ieder verschuldigd is te geven, uitgedrukt in schepel, kop en maatjes. Sedert lange tijden neemt de kerk echter geen rogge meer aan, doch men berekent de waarde van het verschuldigde, waarbij men als koers aanneemt den prijs van de rogge in 't begin van November. Toen Amersfoort nog geen korenmarkt had, nam men den prijs van de rogge op den laatsten marktdag vóór de betaling der zaadgelden, welke op II November geschiedt (als dit geen Zondag is). Bij de afgelegen boerderijen wordt het geld door den koster gehaald, doch de meeste boeren komen zelf betalen en men zou dit niet gaarne aan een ander overlaten. Men vindt er wat gezelligs in, misschien omdat men reeds jaren dezen tocht maakte (evenals de voorvaderen ook reeds deden) doch ook, omdat men op weg kennissen, buren en familieleden aantreft en niet te vergeten, omdat in de kerke- kamer nog een tractatie wacht. Wie zijn pen ningen heeft betaald, wordt uitgenoodigd een glas bier te drinken, waarvan een heel vaatje voorhanden is, en daarenboven krijgt men een langen Gouwenaar, die men naar believen kan stoppen. Nog een enkel praatje en een troepje trekt deftig dampende de straat op om plaats te maken voor nieuwe betalers. Deze tractatie schijnt even oud als de »zaadgelden" te zijn. (Hdbl.) Over een rechterlijke dwaling, die een zeer eigenaardig licht werpt op de rechtspraak der Russische veldkrügeraden, wordt uit Lodz berichtOp 1 November werden in 't nabijgelegen fabrieksplaats]e l'abianice twee jonge lieden, Skawronski en Kociolek, door een patrouille gevangen genomen. De soldaten verklaarden, dat de gearresteerden op hen hadden gescho ten. De beide beschuldigden werden door den te Lodz zitting houdenden krijgsraad pp 6 dezer ter dood veroordeeld e» zou den op den daarop volgenden dag terecht gesteld worden. Gedurende de behande ling echter begon de als tolk optredende chef der geheime politie twijfel te koes teren aan de waarheid van de verklaringen der getuigen. Hij begaf zich naar de cel der veroordeelden, onderwierp hen aan een langdurig verhoor en kreeg voor zich zelf de overtuiging, dat ze onschuldig waren. Hij deed den waarnemenden gou verneur-generaal verslag van zijne bevin dingen. Deze zond daarop een commissie naar Pabianice, om een onderzoek in te stellen naar den j nieten stand der zaak En nu bleek, dat de beide veroordeelden op 1 Nov. een familiefeest hadden bijge woond, waarbij een zekere Wlasko vreugde schoten had gelost. Op het hooren van die schoten was een patrouille naar de binnenplaats van 't huis gesneld. Wlasko ging toen op de vlucht en liet de revol ver liggen. De patrouille vond de beide jongelieden, en nam ze gevangen, omdat het wapen in hunne nabijheid lag. Het vonnis van den krijgsraad werd derhalve voorloopig opgeheven en de zaak zal op nieuw worden behandeld. De actie tegen de Standard Oil Co. Vol gens bericht uit Washington, heeft de federale regeeriDg een vervolging tegen de Standard Oil Co. en zijn 70 samenstellende maatschappijen voor het Gerechtshof te St. Louis en zou de regeering bereid zijn, haar plannen voor de vervolging der Stan dard Oil bekend te maken. Positief wordt verzekerd, dat er geen crimineele actie zal plaats vinden, doch een proces zal gevoerd worden tot ontbinding der trust, tevens zal zij genoodzaakt worden tot betaling van 125,000,000 dollar schadevergoeding voor overtreding van de „anti-rebate law" (anti trust-wet). De Fransehe stoomboot „Oxus" heeft te Marseille slechte berichten van Mada gaskar gebracht. Eenige stammen in het Zuiden hebben geweigerd, belasting te betalen en zijn oproerig, en er zijn benden roovers in het noorden bezig het land af te loopen. Zij wagen zelfs aanvallen op mili taire posten. Het koffiehuis Aragno te Rome (niet te Brussel zooals wij gisteren meldden) waar Woensdag een bom is ontploft, is de grootste eersterangs-inrichting van dien aard, waar parlementsleden en vele vreem delingen, voornamelijk Engelsohen en Amerikanen, plegen samen te komen. De onbekende die de ontploffing veroorzaakt heeft, had een handtasch onder tafel en er een jas over heen gelegd. Nadat hij een kop koffie gedronken had, ging hij heen, zijn bagage achterlatende. Kort daarop hoorde men een ontzettende ont ploffing, die onder de aanwezige heeren en dames een paniek veroorzaakte. De bom was met spijkers gevuld. Het gebouw werd eenigszing beschadigd en deze en gene liep een liohte kwetsuur op, maar daar bleef het gelukkig bij. Volgens des kundigen was de bom slecht ingericht anders zou zij veel meer kwaad gedaan hebben. De politie meent dat de aanslag een wraakoefening van de anarchisten is, omdat Zondag een van hun vergaderingen verboden was. De rechtbank van de Seine heeft gisteren den eisoh van de gravin Boni de Castellane (Anna Gould) om echtscheiding toegewezen en zonder verder onderzoek het huwelijk ontbonden verklaard, wegens misdragingen van den graaf. De drie kin deren zijn aan de moeder toegewezen, onder beding dat zij ze niet zonder toe stemming van hun vader buiten Frankrijk mag meenemen en de graaf is in de kosten van het geding veroordeeld. John. H. Knight, een ingenieur te Bartield, heeft een metselmaohine uitge vonden, waarmee het volgens hem mogelijk is baksteenen muren op te trekken. Voor de bediening van de machine zijn maar twee arbeiders en een jongmaatje noodig. De eene arbeider spreidt de kalk op het muurvlak uit, de tweede legt de steenen in de maohine, de derde bedient de machine zelf. De uitvinder beweert dat een geheel ongeoefend werkman met zijne maohine dagelijks 50006000 steenen kan vast- metselen. Graaf Fritz Rosen, kapitein van de Zweedsche garde te paard en een lid van een van de oudste families in Skandinavië, is gisteren te Kopenhagen in hechtenis genomen, als verdacht de Zweedsche mili taire overheid voor meer dan 96,000 gulden opgelicht te hebben. Hy wordt ook be schuldigd van het vervalchen van wissels, die hij met de namen van leden van het koninklijke huis voorzag. Hij is door twee speurders naar Stockholm overgebracht. Kort recht. De werkman Korhoen die te Ivkoetsk de bom wierp naar gene raal Rcnnenkamp, is reeds gefusilleerd. Te Jamaica zijn Dinsdagavond twee soherpe aardschokken gevoeld. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Zoeterwoude door J. Nauta, oand. te Ypeoolsga. Bedankt voor 's-Gravenhage door A. J. Montijn te Haarlem. Geref. Kerken. Ds. A. v. d. Sluijs te Renkum is eer- gister op 58-jarigen leeftijd onverwachts overleden. Ds. v. d. Sluijs was van 1872 tot 1875 predikant te Bergum, daarna te Sneek, vervolgens van 1881 tot '83 te Leiden, van '83 tot '87 te Franeker, daarna te EakhuizeD, van 1897 tot 1902 te Baarn, en eindelijk tot heden te Renkum. Hij was geboren te Vlissingen. Ds. C. Steketee te Middelharnis her dacht Zondag zijne 25-jaris:e evangelie bediening in de kerken van Veere, Bolnes in Middelharnis met een feestrede naar Efese 1 3. Zijn zwager ds. Goslinga, van Schiedam, eD ds. Esselink, van Stad aan 't Haringvliet, spraken een woord van hartelijken gelukwenseb. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Apeldoorn M. den Boer te Zaandam. Bedankt voor Apeldoorn door .1. Jansen te Oud Beijerland. Doopsgezinde Gem. Beroepen te Haarlem A. Binnerts te Rotterdam. In de Woensdagavond te Bruinisse gehonden zitting van den gemeenteraad werden benoemd als onderwijzeressen de dames Van de Ree, Van Strijen en Goed- bloed, van Kerkwerve. Tot tijdelijk onderwijzer te Oosterland is benoemd J. M. Nagtegaal van Melissant. Arrondiisements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens diefstalW.W., 12 j., arbeider, Rilland- Bath, tot 6 m. tuchtschool; M. D., 18j., boerenknecht, Oudelande, thans te Middel burg in hechtenis, tot 4 m. gev.-straf, met mindering der doorgebrachte hechtenis; en L. de K., 30 j., arbeider, Hoek, tot 1 m. gev.-straf frauduleus bankroet: E. v. d. B., 42 j commissionair, Hontenisse, tot 6 m. gev.- straf eenvoudige beleedigingc. de C., 47 j wed. P. F. de V., zonder beroep, Koewacht, tot f 3 b. s. 3 d. h. weder spantiigheidA. N., 37 j., schipper, zonder vaste woon- of verblijfplaats, tot 14 d. gev.-straf mishandelingP. Q., 31 j., koopman, Hansweerd, (Kruiningen) tot 14 d. gev.- straf en huisvredebreuk: F. M., 32 j werkman, Goes, tot f 5 b. s. 5 d. h. Vrijgesproken: C. F. D. deS., 14 j., zon der beroep, Koewacht, en F. B. v. H., 23 j., smid, 's-Heerenhoek, beiden beklaagd van diefstal. Het gerechtshof te's-Gravenhage vernietigde heden de volgende vonnissen van de rechtbank te Middelburg, veroor- deelendele, E. de B., veldarbeider te Neuzen tot 1 maand wegens diefstal van een balk te Neuzen 2e, E. H. de S., arbei der Axel, tot een jaar met aftrek van de voorarrest,wegens aanranding der eerbaar heid 3e, E. L. de P., kolenwerker, Vlis singen tot 4 maanden, wegens huisvrede breuk en mishandelingen 4e, E. A. N. G., boerenknecht zonder vaste woonplaats, tot 3 jaar met aftrek der voorarrest, wegens diefstal van spek, brood, een rijwiel, en door inklimming, van 11 franken, benevens een spaarbankboekje te IJzendijke. Het Hof veroordeelde den le tot 14 dagen, den 2e tot 4 maanden, met aftrek voorarrest den 3e tot dezelfde straf en den 4e tot de zelfde straf met aftrek van voorarrest. Voorts eischte de advocaat-generaal tien gulden boete tegen den hoofdonderwijzer J. C. P. K., te Ossenisse, die op 2 Juni jl. een scholier moedwillig had geslagen en geschopt. De rechtbank te Middelburg had den beklaagde, die vroeger nog al misbruik van sterken drank maakte, doch zich daarna gebeterd had, 7 dagen gevan genisstraf opgelegd. Beklaagde bekende de hem te laste gelegde feiten te hebben gepleegd de scholier had gerookt en was daarvoor gestraft. Mr. J. Adriaanse, advo caat te Middelburg, sloot zich als verdedi ger in hoofdzaak by het requisitoir van het O. M. aan. Ten slotte werd nog bevestiging ge- eischt van het vonnis der rechtbank te Middelburg, den oesterkweeker te Ierseke A. H. veroordeelende tot 3 maanden ge vangenisstraf, omdat hy aldaar iemand in een bierhuis met een bierglas zou hebben verwond. Beklaagde vroeg oplegging van een lichtere straf, waaromtrent zich het O. M. aan het .oordeel van den hove refereerde. Uitspraak 29 dezer. Middelburg. Door de politie alhier zijn, wij meldden het in ons no. van gisteren reeds, gearresteerd de dienstbode E. S. B., oud 19 jaar, en de baker, de weduwe M. A., geb. T. C. C. R., oud 51 jaar, verdacht van het ontvreemden van een aantal huishou delijke artikelen ten nadoele van den heer S., winkelier alhier, bestaande uit hang lamp, beelden, klokken, portretlijsten en zeer vele grootere en kleinere artikelen. De brutale diefstal moet geschied zijn terwijl de heer S. voor zaken afwezig was, en de vrouw, die moeder was geworden, te bed lag, en in dien tyd de zorg voor den winkel aan de dienstbode was toevertrouwd. Baker en dienstbode hebben eene volledige be kentenis afgelegd. De politie heeft alle ontvreemde voorwerpen opgespoord en in beslag genomen. Heden morgen werd in de Korte Delft alhier aangereden een bejaarde vrouw, door een fietsrijder, waardoor zy zoo zeer kwam te vallen dat zy bij een der omwonenden werd binnengebracht. Ierseke, In den naeht van Woensdag op Donderdag zijn by C. Verboom een viertal konynen ontvreemd. Dit is in 14 dagen tijds de derde maal dat zulk» alhier wordt geconstateerd. Rilland. De hevige storm, vergezeld van een hoog watergety, het was juist springvloed, is aan de verschillende dyken alhier, zy het dan ook in geringe mate van invloed geweest. Aan den 2den Bathpolder werd een gedeelte krammat vernield hoewel over geringe afstand. By de heeren Broekhoven en Wiegerink, die vandaag of morgen met het grondwerk hoopten klaar te zijn, ging de ringdyk ol' voskaai door, zoodat hierin vertraging ont staat. Gelukkig dat het werk aan den spoordyk klaar was, want ook daar ging de ringdijk, die men nog had laten staan, door. 's-Gravenhage - Tweede Kamer. Voortzetting behandeling Indische Be grooting. De heer Bos betoogt de nood zakelijkheid van standvastig beleid op het gebied van onderwijs in Indië. Proeven nemen met onderwijsinstellin gen keurt hij af als zwakheid verradende. Alleen vakopleiding zou bij den Inlander belangstelling wekken. Spreker dringt aan op vakopleiding met gouvernementsteun. De heer Booqaardt drong er sterk op aan het Inlandsoh onderwijs te brengen onder een afzonderlijke afdeeling met een afzonderlijk hoofd. De heer Ter Baan ondersteunde dit omdat saamkoppeling van Onderwijs met Heeren diensten en Nijverheid Diet bevorderlijk is aan de vastheid van beleid op onderwijs gebied. Het verheugde hem dat de Minister bereid is de afdeeling Nijverheid alvast af te scheiden. Maar dat is niet voldoende. Voorts betoogde hij onder anderen dat de dessa-soholen niet onder de leiding van ambtenaren van binnenlandsch bestuur maar, zij 't ook aanvankelijk, onder die van ervaren onderwijsmannen moeten staan. Hij bepleit dat meer worde gedaan voor de opleiders van onderwijzers. Doet de minister dit niet dan zal hij weldra hon derden onderwijskrachten te kort komen. De heer de Waal Malefijt wees op de onmogelijkheid om voor 700 scholen on derwijzend personeel te vinden. De heer Ketelaar steunde 's ministers plannen en betoogde dat men niet te veel bezwaren in den weg moet leggen, daar niet alles opeens kan gedaan worden» De minister verklaarde dat een proef met dessascholen krachtig zal worden ondernomen. En wel zoo dat de ingeze tenen het goede er van zullen inzien en het eigen initiatief er naar verlangt. Het stellen dier school onder leiding van deskundigen zou een bepaalde fout zyn. De minister kan geen toezegging geven om het onderwijs onder een afzon derlijke afdeeling te brengen, ook met het oog op de kosten. De afdeeling Onderwijs is aangenomen. De voordracht voor een lid van den Hoogen Raad is vervolgens opgemaakt en wel no. 1 mr. J. H. van Goor, lid van 't Prov. Gerechtshof te Amsterdam no. 2 mr. A. J. L. Nijpels en no. 3 mr. P. C. 't Hooft beiden lid van het Prov. Gerechtshof te Arnhem. De voorzitter deelt mede dat na afloop der agenda onder meer in openbare be handeling komthet ontwerp tot het in stellen eener enquête naar den toestand van het tramwegpersoneel. Idem tot invoering van de nikkelen stui vers. Idem onteigening te Beerta. Idem tot wyziging der bepalingen op den accijns op 't gedistilleerd. Den Haag. Bij koninklijk besluit is bepaald dat de notaris-plaats te Kortgene, opengevallen door het eervol ontslag van nu wijlen den heer H. Roelof, niet zal vervuld worden. 's-Gravenhage. De sinds 1902 Ita- liaansche gezant by ons Hof S. Tugini is heden in het R.-K. ziekenhuis overleden. Dinsdag wordt het lijk op het R.-K. kerkhof voorloopig bijgezet om later naar Italië te worden vervoerd. In het zieken huis zal een plechtige lijkmis gehouden worden, waarbij verschillende autoriteiten en leden van het corps diplomatique zullen tegenwoordig zyn. Utrecht. De Centrale Raad van Beroep bij de Rijksverzekering deed heden uit spraak in zake drie gevallen door den Middelburgschen Raad van Beroep beslist, en wel van drie sohippers-vissohers te Veere. Genoemde Raad had dezen geplaatst in Klasse 6, en Gevarenklasse 18, en dus niet als verzekeringplichtig bedrijf aange merkt, daar de werklieden van gedaagden geen werklieden tegen loon waren, doch slechts personen die op deel meevaren. De Centrale Raad bevestigde dit besluit. Santiago de Chili. Een groote brand in de handelswijk van Anta Fagasta heeft een schade van 3 miljoen pesa berokkend. Londen. Te Aldershof wordt een sterke afdeeling genie-soldaten gereed gehouden om op 't eerste bevel te worden ingescheept naar Zuid-Afrika. Men weet nog niet offi cieel of dit in verband staat met het op roer van Ferreira. Hoedekenskerke. De volledige lijst van inschryvers voor het vi'hoogen van den zeedijk alhier isJ. vai. Drongelen, Hoek, ie perceel f 21980A. Karelse, Borssele, 2e perc. f 22400J. van Dron gelen, Hoek, le perc. f 21035; A. P. Volker, Sliedrecht, le pero. f 247402e pere. f 25220 j J. Lindenbergh Cz., Wemeldinge, in massa f52450; C. de Wilde Az., Kat- tendyke, in massa f52800; H. Jansen Jz, Middelburg, in massa f64700; H. J. Keu- lemans, Middelburg, in massa f 64900 J. B. Koch, Hansweert, in massa f 60900 J. Stuurman, Ammerstol, 2e perc. f 22490 J. de Troye, Middelburg, in massa f 66000; L. v. d. Velde, Bruinisse, le perc. f 24980 H. de Kluiver, Sliedrecht, 2e perc. f 35758, le perc. f 31578, in massa f 66328; J.Stuur man, Ammerstol, le. perc. f 25260 L. van 't Verlaat, Giesendam, 2e perc. f23500; P. Sterk, Heukelum, le perc. f 28700 Joh. de Jonge, Middelburg, 2e perc. f 22860, in massa f 50100 A. de Jong Jr., Ammerstol, le perc. f 25000, 2e perc. f 23680 F. H. Swets, Hardinxveld, in massa f 48986 C. de Jonge, Hardinxveld, 2e perc. f 22310 C. Zaneu Hz., Ammerstol, 2e perc. f22800 le perc. f24700; in massa f45840; A. Lodder, Oud-Beijerland, le perc. f29435 A. A. Swets, Hardinxveld, le perc. f28000; J. Leenheer, Heinenoord, le perc. f28749; H. Brand Lz., Gorinchem, iu massa f 49500; P. J. Dubbelman, Dordrecht, le pero. f24820; 2e perc. f23530 C. deJ 'geJz., Hardinxveld, in massa f 48200. Een biljet van onwaarde. Begrooting (die voor de besteding geheim was) f53686,37. Gegund in massa aan C. Zanen Hz., Ammerstol voor f45840. Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wensch dat velen nut mogen trekken van zyne ondervinding, machtigt ons een inwoner van Vlissingen zijne volgende verklaring te publiceeren. De heer J. Ossel, wonende Lange Zelke 136 te Vlissingen, meldt ons Sedert ruim drie jaren klaagde ik over de nieren, ik had steeds verschrikkelijke pijn in den rug en in de lendenen en was immer aan gedaan met een door en door vermoeid, af gemat gevoel hetgeen zich reeds 's morgens openbaarde. Myn eetlust was zeer ver minderd en ik was zeer neerslachtig en moedeloos, toen men my opmerkzaam maakte op Foster's Rugpyn Nierenpillen. Op aanraden van een vriend begon ik deze onmiddellijk in te nemen en dit was myn geluk, want na een paar dagen gevoelde ik reeds dat ik opknapte en veertien dagen later was de pyn geheel en al verdwenen. Uit erkentelijkheid zal ik steeds gaarne de uitstekende hoedanigheden van uw pillen bekend maken en ik geloof dat ik daardoor tevens velen nierlijders een dienst bewijs. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Verwaarloos nooit een pijn in den rug. Het is het spit zegt gyen gaat van zelfweg zooals het gekomen is, maar dat is niet zoo, want al schijnt het weg te gaan, het komt veel ernstiger terug, Deze pijn in den rug is gewoon nierziekte en de natuur waar schuwt u op deze wijze dat uw nieren hun plicht niet doen en niet op de gewone wijze de onzuiverheden afvoeren van het bloed, dat ze filtreeren moeten. Het bovenstaande is een overtuigend bewijs daarvan. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die den Heer Ossel gehad heeft. W y waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Zij zijn te Goes verkrijgbaar by de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg by den heer Joh. de Roos, VlasmarktK 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Veilingsvereeniging «Walcheren" MIDDELBURG, 16 November 1906. Aardappelen (blauwe) f 2,12, id. (bonte) 2 2,05, id. (proleisbl.) f 1,10, Uien, f i,5of1,70, Compagnezoet, f5, Goud Pleinette, 1'5f6,50, Mispels 13,40—14,20, Zure Bellefleur f 6f 7,20 Zoete Bellefleur f 4, Reenette d'Or, 1 4, Peperappels, f 4,50f 5, Court Pendu f 4,60. Huismanszoet f 4, Kleiperen f 5, Meigroen f 4,20, Rood Bakker f 6, Krab de Kru f 4,60, alles per H.L.Jeruzalem f 5, Witte Pipping f 2,5o, Dubbele Paradijs f 2,60f 2,80, Ponds peren f 2, alles per kinRoode Kool 3'/25 ct., Savoye Kool l'/23 ct., Witte Kool 23 ct., Bloem Kool le soort 717 ct., id. 2e soort 26 ct., Boere Kool 1 '/2 ct, alles per stuk; Andijvie 60120 ct. per 100 struik;Sla 1228ct. per 100 krop; Zuring 15 ct., Spenasie711 ct., beide per benSpruiten 7585 ct. per griet Porselein, 3035 cent per vijfkopsmandje. Peeën. 22'/2 ct., Rapen, 2'/23 ct., Karoten, 2—2'/2 ct, Prei, 4 ct., Seldery, '/2— 1 ct, Pieterselie '/2 ct., alles per bos. Eieren, f7.52 per loo stuks. ZIERIKZEE, 15 November 1906. Boter f 0,50 a f 0,65 per ppnd. Kipeieren f 1,25 f2.de 25 stuks. Kleine eieren f 1.èf-,de 25 stuks. Sr. MAARTENSDIJK, 15 Nov. '06. Nieuwe Tarwe per H.L. f5,75 a f7. Wintergerst per 100 kilo f 8,30 a f8,50; Haver per 100 kilo f 0,f 0, Paarden- boonen per 80 kilo f0,a f0,Witte Boonen f 15.f 15,75 Bruine Boonen f 9,25 f 9,75 Kookerwten f-,k f 9. Ajuin per 60 kilo f0,a 11,10; Aard appelen per 70 kilo f 1,40 a f2,10, Waar 't er niet bij staat is de prijs per H.L, VLISSINGEN, 16 November 1906. Boter f-,f-,per kilo. Eieren f-,a f-,per 104 stuks, Heden geen aanvoer,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2