OpenbareTërkoojïagënT Afloop Verkoopittgen, enz. Mgertewtiin. Em '"„If Sckpflraak, ongeveer 100 Olmen en Essebenboomen, Openbare Wjwillip Verkoopi. LAATSTE BERICHTEN. Ingezonden Stukken. Marktberichten, MANNEN DES GELOOFS, Uitgave G, J. L RUIJS te Utrecht. Puike, zachte LIJNKOEK en LtJNMEEL, VEEHOUDERS voorts; Loopvarkens. eenige Fruitboomen en Kaphout, zeer bezwaarlijk ging, 12 November 1906 en dus na een tijdsverloop van juist acht maanden is het geheele werk aan den spoordijk klaar gekomen. Keeten zijn af gebroken en opgeruimd, kortom het werk is kant en klaar. Een kapitale som gelds is er aan verwerkt doch nu is het ook een ilinke breede spoordijk geworden. Ook met de andere werkzaamheden gaat het flink vooruit. Aan de Tweede Bathpolder is nog slechts één ploeg werkvolk en eenige krammers aan het werk, zoodat ook het werk aan dien dijk zijn voltooiing nabij Is- Niettegenstaande men laat op het jaar met de werkzaamheden aan de dijken der Eerste Bathpolder is begonnen is men dank zij het gunstige weer reeds zoover gevorderd, dat men na verloop van een week, hoogstens veertien dagen met het grondwerk klaar komt, zoodat er op ge rekend wordt, buitengewone omstandig heden daargelaten, met 1 Januari kant en klaar te zijn. Als men de dijken nu beziet óf vóór den vloed zou men haast zeggen dat een doorbraak onmogelijk is, zoodat als alles klaar is wij rustiger en veiliger zitten dan ooit te voren. Colijnsplaat. Dinsdagavond trad al hier op voor 'n talrijk publiek mej. Lokerse die alom lezingen houdt over het onder werpOnderzoek naar het vaderschap". Met eenige schetsen uit anderer en ook uit haar eigen leven toonde zij aan hoe nood zakelijk het is dat die wet tot stand kome. Op aangrijpende wijze verhaalde zij van de ellende die er is, vooral in groote plaatsen, waar men veel ongehuwde moeders aan treft, die niet in staat zijn voor haar zelf en haar kind te zorgen. Deze omstandigheid brengt mede dat de krankzinnigengestich ten en gevangenissen overvol raken en de huizen van ontucht in stand blijven. Met aandacht werd de spreekster gevolgd ten einde toe, als wanneer zij den wensch uit sprak, dat ieder zooveel mogelijk daartoe mocht medewerken om die wanverhouding uit onze maatschappij te verwijderen. In tegenwoordigheid van den officier van justitie en een der rechters te Breda, van prof. Spronck te Utrecht, en twee doctoren van Breda is Zaterdag uit het kerkhof Zuylen een lijk opgegraven, dat daar al langer dan een jaar had gerust. Een deel van het lijk is tot nader onderzoek naar Utrecht opgezonden. Te Eijsden (Limburg) heerschte dezer dagen tot laat in den avond een groote opschudding. Met ketels, buizen, bodem- looze flesschen, enz. stroomde eene menigte dorpelingen samen voor het huis van een weduwnaar, die op dezen dag in onder trouw was opgenomen. Er bestaat daar namelijk de zonderlinge gewoonte om bij een aanstaand huwelijk van een weduw naar hem te vergasten op zulk eene serenade. Daaraan is nog een tweede gewoonte verbonden, namelijk, dat de weduwnaar bruidegom die serenade kan doen ophouden door hetzij een ton bier, hetzij eene som gelds te schenken. Doet hij dat niet, dan wordt hij nog verscheidene dagen op de zelfde muziek onthaald. Vergeten voorwerpen. Te Haarlem zou gisterenochtend om elf uur de verkoop plaats hebben van de voorwerpen, door vergeetachtige reizigers achtergelaten in de treinen der H. IJ. spoor. En reeds een uur van te voren werd het lokaal tot bij dooddringen af belegerd door de liefheb bers, die na het opengaan der deuren als haringen in een ton stonden opeengepakt. En daar kwamen achtereenvolgens ter tafel: 1800 parapluies, 600 wandelstokken, reistasschen, hoeden, rokken, vrouwezak- ken, schoenen zelfs, wat goud en zilver, fototoestellen, kijkers voor tooneel en sport, ja wat niet al. Daar waren ook honderden blikken kruikjes, zooals werklieden die gebruiken om hun koffie mee te nemen. Het is allergekst te zien, hoe voor al die voorwerpen vaak prijzen werden betaald, hooger dan in den winkel. De winkeliers klagen er over dat die verkoop juist altijd hier plaats heeftdoch daaraan is niet veel te doen, nu het magazijn der H. IJ. S. M. hier is gevestigd. Door tal van ingezetenen te Haarlem worden pogingen in het werk gesteld, om de ongehuwde moeder, die Donderdag j.l. voor de rechtbank stond, wegens het te vondeling leggen van haar kind, financieel te steuneD. Zooals men weet was bittere armoede de oorzaak van haar daad. N.R.C. Te Arnhem is een man door een trein een arm en beide beenen afgereden. Hij bleef op de plaats dood. Een knecht van het R. K. pensionaat te Bergen (N.-H.) begaf zich, niettegenstaande de waarschuwing met licht in het gashuis dat achter 't gebouw lag. Zijn kleeren geraakten in brand en hij bekwam ern stige brand wonden. Het gashuis verbrandde. Te Amsterdam viel een werkman van een vijf meter hooge stelling aan de Amstelbrouwerij en overleed aan de beko men inwendige kneuzingen. Te Vlaar- dingen is een daar thuis behoorende log ger binnengekomen met verlies van een 17-jarigen schepeling die Vrijdag op zee toen hij bezig was haring te kaken door een stortzee over boord is geslagen en verdronken. Gisteren heeft er te Gastelsveer een botsing plaats gehad tusschen een bietentram en een passagierstram, komende uit de richting Steenbergen. De locomotief van de bietentram had een groot aantal geladen bietenwagens achter zich en kon bij de helling niet boven komen. Hoe ook de machinist remde, hij kon zijn trein niet doen stilstaan, zoodat deze achteruitreed, |te IdSQiBQtief Htsdeeleepende. Juist kwam er toen een passagierstram aan de machi nist van deze tram kon ook niet meer remmen, zoodat een botsing onvermijdelijk was. De passagiers kregen een grooten sohok, enkelen vielen door de ruiten, ver scheidene ruiten sprongen stuk, de loco motief en een bietenwagen vlogen uit het spoor, de locomotief werd zwaar beschadigd en kon den dienst niet vervolgen. De machinist van den personentram werd aan de band gewond, overige persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. De botsing bracht een groote vertraging teweeg, daar de weg versperd was. De passagiers moesten overstappen in een van Roosendaal komende tram. Zaterdagnacht is e«n brutale inbraak gepleegd in de Falckstraat, te's-Graven- hage, waar de dieven door middel van een valschen sleutel zich toegang tot de woning verschaften. De inbrekers hebben f160 aan baar geld medegenomen. Een hunner zou zijn de man, die te Rotter dam het politie-bureau in de Paauwensteeg is ontvlucht. Door de maréchaussée's te Hooge- zand is aangehouden en naar Winschoten overgebracht iemand uit Kielwindeweer, wegens verduistering van f248, welke gelden hij moest innen. Bij zijn arrestatie, in een café met damesbediening te Gronin gen, was hij nog in 't bezit van slechts f 4. Generaal Shalter, opperbevelhebber der Amerikaansehe troepen in 1898 tijdens den Cubaansohen oorlog is te Bakerslield (Californië) overleden. Te W arschau is een aanslag gepleegd op de directeuren der gasfabriek. Een hunner werd gedood. Aan het station te Keulen werd een reiziger toen hij met valies en verdere bagage de toiletkamer binnentrad, door een man op den voet gevolgd, die hem een verdoovend poeder in het gelaat wierp. De reiziger raakte onmiddellijk bedwelmd en zag zich bij het ontwaken van alles beroofd. Te Zurich heeft een 60-jarig wagen maker zijn vrouw met wie hij ruzie had, met benzine begoten en in brand gestoken. Als een vreeselijke wandelende vuurzuil rende de ongelukkige de straat op, waar zij dood ineenzakte. De moordenaar is gepakt. De man die Zondagavond den tand arts doodelijk wondde en berooide in den trein nabij Gross Flotbek (Pruisen) en met 't geroofde verdween, terwijl bij aan komst aan 't station de beroofde alvorens te sterven nog zeggen kon wat er gebeurd was, is gevat. Hij is de 18-jarige Thomas Ruokner, tuinier en werkeloos. Hij werd bij hem thuis te Altona door de politie ingerekend. Eerst ontkende, maar tenslotte bekende hij. Hij had aan 't station zijn slachtoffer uitgekozen, was hem in den trein gevolgd en had hem met zijn bijl doodgeslagen, zoodra de trein uit Gross- Flottbek vertrokken was. Na den moord was hij naar huis gegaan, had zich van het bloed sohoongewassehen en toen een wandeling gedaan. In de geroofde beurs zat honderd mark. De erfprins Ever wijn van Bentheim en Steinfurt (Duitsehland) heeft afstand gedaan van zijn erfrecht, daarmede een toekomstig inkomen van drie millioen gul den prijs gevende, om te kunnen trouwen met een juffrouw Koch, de dochter van den burgemeester van een Duitsche pro vinciestad en voordien winkelier. Hij moest natuurlijk ook zijn ontslag nemen als officier. In de volgende week wordt het huwelijk gesloten. De prins is 25, juffr. Koch ook 25 jaar oud. Naar aanleiding van herhaalde pro testen in de bladen, heeft de groothertog van Saksen-Weimar bepaald dat van 15 dezer af de buitenste vertrekken en pleinen van de Wartburg weer kosteloos voor het publiek toegankelijk zullen zijn. Köpenick maakt school. In den nacht van Zondag op Maandag hebben te Brom berg dieven in ofïiciersuniformin de kantine 80 mark en eetwaren gestolen. Zondag zijn op bevel van 't gerechts hof de nonnen van Plougar (Bretagne in Frankrijk) uit haar klooster verdreven. Een commissaris van politie en verscheiden gendarmen brachten het bevel ten uitvoer. De deuren werden stukgeslagen en de nonnen met geweld naar buiten gehaald. Een groote mensehenmenigte was aanwezig. De nonnen werden luide toegejuicht. Te Valparaiso, in den Staat Indiana, verkeert men in groote ongerustheid over het lot van 50 landverhuizers, die met nog 107 anderen naar nieuwe woonplaatsen waren vertrokken. De 107 zijn terecht maar van de 50 ontbreekt elk bericht. Men vreest nu, dat deze lieden by een spoorwegbrand zijn omgekomen. Deze brand ontstond door de botsing van een personentrein met een goederentrein, tien myl noordelijk van Woodville. De totaal verkoolde wagens van den personentrein zijn natuurlyk teraggevondenen men vreest, dat de vermisten zich in dien trein hebben bevonden. Ierseke. Bij de gisterenavond gehou den herstemming voor de verkiezing van notabelen der Ned. Herv. Kerk zyn de af tredende heeren J. Marteijn en A. Hartoog herkozen. De heer P. H. de Koster klerk bij de post en telegrafie alhier is geslaagd voor zyn postradicaal, 's-Gravenhage - Tweede Kamer. De Indische begrooting Algemeene be raadslagingen worden voortge^t. De heer De Waal MaXefijt erkent de moeilijkheid van volledigheid in de Koloniale Ver slagen. Hij bepleit nogmaals een invoer recht op petroleum en copra. Nu op Atjeh de bevolking is ingelijfd moet zij ook beschaafd worden. Het opium moet geweerd. De heer v. Kar nebeek vraagt en verkrijgt het woord voor eon persoonlyk feit. De heer v. Kol had hem gisteren voor gesteld als de verpersoonlijking van het vleesch geworden conservatisme. Hij had beweerd dat spr. zich zou „verheugd" heb ben over de vooruitzichten der batige sloten. Spr. betoogt dat dhr. v.Kol op'tgebied van het conservatisme ook niet zuiver is daar ook hij niet afkeerig is van het kapitalis tisch stelsel voor Indiö, en voorts ontkent spr. zich uitgelaten te hebben als dhr. v. Kol hem ten laste legde. Noch dit noch iets anders is door spr. bedoeld dat er op geleek. De heer Pierson achtte eon progressieve inkomsten-belasting voor naamlooze ven nootschappen onuitvoerbaar, omdat de maatstaf voor de progressie niet is aan te geven. Na nog in eenige beschouwingen te zijn getreden over de toekenning van meerdere zelfstandigheid aan Indië, brengt de Minis ter van Koloniën ter sprake de opium- quaestie. Hy protesteert nogmaals tegen de beschuldiging van den heer De Stuers, tegen de ambtenaren inzake de waarheid in de oilcieele verslagen. Spr. hield vol dat de expeditie naar het Posso-gebied in verband met de daar door dhr. Emgelenberg zelf erkende noodzake lijkheid, onvermijdelijk was. De gouverneur-generaal heeft de expe ditie op Bali niet bevorderd. Integendeel is hem verweten dat hij er veel te lang mee heeft gedraald. Het pessimisme van dhr. v. Deventer om trent Indië deelde de minister niet. De volkswelvaart is toegenomen, wat bleek uit de toeneming der middelen in de laatste 15 jaren met ongeveer 40 miljoen. De minister zal medewerken aan de zelf standigheid van Indië door uitbreiding van den Raad van Indië en de begrooting door deze vooraf te doen voorstellen. Het eindvoorstel berust echter bij de wetge vende macht. De heer De Stuers, voor de derde maal het woord krijgend, komt op tegen de be wering van den Minister, die sprekers vroegere verhouding als ambtenaar tot den Minister in debat brengt. Spr. heeft niet gezegd dat de ambtenaren //opzettelijk" in de rapporten de waarheid zouden vervalsohen. Hy verklaarde het zich ten plicht te rekenen op te komen tegen het stelsel van geweldpleging in Indie, De kaart van Indië is overal met bloed bespat. Spreker maande tot voorzichtigheid, ingetogenheid en omzichtigheid in naam der mensche- lijkheid en christelijkheid en met het oog op de financiën. De algemeene beraadslagingen worden gesloten. Bij de afdeeling Justitie drong de heer Troelstra aan op nadere wijziging van het drukpersreglement en herziening van het Indische strafwetboekop goed gere gelde arbeidersinspecties in Deli en een nader-onder-zoek inzake de intrigues tegen mr. van den Brand en de mis standen in de LampoDgsche districten waar ambtenaren van hun publiek gezag misbruik maken om zich op bepaalde per sonen te wreken, gelijk de heer Dijkstra in zyn brochure heeft aangetoond. De heer v. Kol dringt aan op een krachtig optreden tegen de Koelie-schandalen by de houtaanplant-o ndernemingen in den Riouw- Archipel en tegen de misstanden bij de ronselarij voor de tinmyn-industrie. Hjj vroeg de stichting van verbeter huizen voor jeugdige misdadigers en be streed de „knoeisryen" der Naamlooze Vennootschappen in Indië; inzonder heid de petroleummaatschappijen, met name de Koninklijke die door Gouver neur-Generaal v. d. Wijcks gunstbetoon een bezit in Indië verkeeg zoo groot als Noord- eD Zuid-Holland saam, en daardoor de opbrengsten in de miljoenen opvoert. Spr. critiseerde scherp de concessiezucht en den zwendel bij den inbreng van con cessies in Naamlooze Vennootschappen. 's-Gravenhage. Minister De Meester vertrok hedenmorgen ten 9.40 u. naar Het Loo op audiëntie bij H. M. de Koningin. Amsterdam. Het pantsersehip Tromp" onder bevel van den kapitein ter zee Coster is naar Indië uitgestoomd ter ver vanging van de //Koningin Regentes" die naar 't vaderland terugkeert. Londen, 14 Nov. De Koning en Konin gin Hakon en Maud van Noorwegen zijn heden uit Windsor alhier aangekomen. Zij werden door den Lord Mayor om geven door een uitgelezen gezelachap ont vangen met een adres van verwelkoming De toejuiching van 't publiek was groot Donderdag 29 Nov. Goes, 10 uur, Voorstad, aan de schuur van L. Schipper, door not. Pilaar 8 baat- gevende melkkoeien, rund, snij molen, moes molen, stalgereedschappen, hooi, stroo, enz. Vrijdag 30 Nov. Wissenkerke, voor dhr. J. Oele Hz door deurw. Gelner 1 uur 200 canada's en 200 zachte olmen te beginnen hoek dijk Rip-, Heer Jans- en Campensnieuwland- polder. Woensdag 5 Dec, Koudekerk©, half 2 bij wed,Dam' pert door not. Loeff een hofsteodje de 3 Turken aan de Duinen by Dishoek 2540 c.A. Te zien dagelyks, en 4 perc. bouwland aan den straatweg naar Biggekerke. Ie en 2o elk 2665 c.A. En 3383 en 4230 c.A. Donderdag 6 Dec. Retranchement, instel, 20 Dec. toewyzing door not. James half 2 bij P.Ris- seeuw de hofstede van H. en L. Basting 43,8761 H.A. December. Middelburg, 8 uur in de Vergenoe ging door not. Struve 5 huizen Korte Delft. Heinkenszand, 10 uur in door not. v. Cleef de hofstede. Goes. Door den ontvanger der Regi stratie en Domeinen, werden Dinsdag ver pacht, 18 perceelen dijken en gronden langs het kanaal door Zuid-Beveland. De pacht die 1 Jan. 1907 ingaat is voorden tijd van 7 jaren. De geheele opbrengst die in de laatste 7 jaren f508 per jaar bedroeg, is nu f515 in totaal. De kosten bedroegen 10% van den pachtprijs voor één jaar. 's-Heerenhoek. De uitslag van de aan besteding van Kunstmeststoffen door de vereeniging „Help u zelf' te Ovezande, ge houden te Goes den 14 Nov., was als volgt Voor de levering van 234000 K.G. super- phosphaat schreven in de heeren P. J. van Aardenne,Dordrecht, f 3,02; Internationale, Zwyndrecht, f3; P. G. Adriaanse, Bergen op Zoom, f 2,91P. de Koster, 's-Graven- polder, f 2,83sJ. Kostense, Kruiningen, f2,79; Glerum Co., Vlake, f2,785;P.J. Scheele, Ter Neuzen, f 2,78 Wijckman en Schippers, Breskens, f 2,76 Wed. Groos- man, IJzendijke, f 2,735en A. Hamelink, Ter Neazen, f 2,705, (gegund). Voor de levering van 2100 K.G. am moniak superphosphaat P. J. van Aardenne Dordrecht, f7,69; P. de Koster,'s-Graven polder, f 7,69; Maatsohij. Dordrecht, f 7,59 A. Boffer, Nieuwdorp, f7,59, (gegund.) Voor de levering van 84300 K.G. Thomas slakkenmeel, P. J. van Aardenne, Dor drecht, f 2,42 Maatschappij Dordrecht, f2,26; A. Bolier, Nieuwdorp, f2,25; P. de Koster,'s-Gra venpolder, f2,24, (gegund;) en wed. Groosman, IJzendijke, f 2,20. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte redactie! Eenigen tijd geleden, toen men overal in onze Provincie hoorde van de oprich ting van afdeelingen der Vereeniging Het Groene Kruis", veroorloofde ik mij de vraag in dit blad, of 't niet veel meer op den weg onzer Armbesturen lag, in de behoeften te voorzien, waarin 't „Groene Kruis" voorzien wil en op verscheidene plaatsen reeds uitnemend voorziet. 't Verblijdt mij, dat in onze gemeente door de samenwerking van Diakonie en Burgerlijk Armbestuur een eerste stap in deze riohting gedaan werd. Door de Dia konie werd, met milden steun van 't B. A. een begin gemaakt met de aansohaffing van de meest noodzakelijke verplegings- artikelen. 't Is de bedoeling, deze in voor komende gevallen voor alle inwoners der gemeente, zonder onderseheid van kerke lijke gezindte beschikbaar te stellen, tegen een vergoeding, geëvenredigd aan hun draagkracht. Op welke wijze deze zaak verder zal geregeld worden, zal belang hebbenden weldra blijken. 't Doel van dit schrijven, dat ik op ver zoek ter plaatsing in De Zeeuw aanbied, is alleen, al vast de aandacht op de zaak te vestigen vooreerst, wijl de moge lijkheid bestaat, dat, nog vóór een en ander nader geregeld is en van die regeling mede- deeling gedaan, iemand behoefte zou kun nen hebben aan één der voorhanden zijnde artikelen en in de tweede plaats, wijl 't de moeite waard schijnt, de aandacht ook van Armbesturen in andere plaatsen op deze zaak te vestigen enleeringen wekken, voorbeelden trekken. Inlichtingen worden des noedig gaarne verstrekt door onzen Predikant, die de zorg voor de aangeschafte artikelen wel willend op zich genomen heeft. Met dank voor de plaatsing, Uw dw. dr., K. WIELEMAKER. Biggekerke, 14 Nov. 1906. BURGERLIJKE STAND. Van 1214 Nov. MIDDELBURG. Getrouwd: J. Lahr, 27 j. jm. en J. Wouterse, 26 j. jd. J. W. de Oude, 23 j. jm. en L. W. Davidse, 24 j. jd. Bevallen: J. van Goethem geb. Abrahamse, z.E. W. van Meten geb. Putten, d.; M. Brevet geb. Van Peenen,d. Levenloos aangegeven: Een d. v. J. P. van Maaren en A- C. Pluijmers. Van 1013 Nov. VLISSINGEN. Ondetrouwd: C. van der Vies, 28 j. jm. en E. J. P. Luit- wieler, 28 j. jd. Bevalen: M. H. Labrujère geb. Van den Bergen, z.M. J. Bok geb. Tave- nier, d.; M. A. W. van Gemert geb. Brouwer, d. Overleden: J. Heijdens, 2 m., d. A. P. Pels, 2 j-, d.H. T. Buurman, 2 j., d.A. Kopmels, 1 m., d.J. de Vos, man van J. Hutchison, 66 j. GOES, 13 November 1906, Bij weinig aanvoer en geringe kooplust kwam jp cfe prijzen geen yerandeïing, Oude tarwe fo,a fo,Nieuwe tarwe f6.50af 7N.-Rogge f 5,70 a f6.Winter- gerst per 100 kilo f7,90 a f8,50. Haver per 100 kilo f6.25 f7.—. Bruine boonen f9.25 k f 10.Karwijzaad f f Kool zaad fa f Kroonerwten fg.a f 9.25. Groene Erwten f 9.a f 9.50. Opgaaf deimarktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f1.05 fl.20, middenprijs f0,56, part. fo,— per pond Versche Eieren per 100 stuks f5.60 k f6.40; middenprijs f 1,50, part. f 1,82 per 25 stuks. De aanvoer van boter en eieren was ruim. Aan de lijn waren97 Melkkoeien, 47 Ossen, 57 Pinken, 24 Kalveren en 4 Paarden. Geen vlugge handel. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter fi.05 a fi.20 per K.G., rekenprijs f 1.12 per K.G. Versche Eieren f6.40 a f 7.28 per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f6.80 per loostuks. Niet versche eieren wei den verkocht voor f 5,60 a f 5,80 per 100 stuks. Oostburg, 14 October 1906. Oude Tarwe f 0,60 a f 0,00. Nieuwe Tarwe f 8,75 a f. 9,25. Rogge f 0,— a f 6,25 per II. L. Nieuwe Wintergerst f 8,75 üt f9,20. Zomergerst f8,50 a f8,75. Haver f 7,25 k f 7,50. Kookerwten f 9,25 a f 9,75 per H.L. Paardeboonen f 8,25 k f 8,50. Waar het er niet bij staat, is de prijs per honderd kilo. SCEO U \V 1 N G. Vrouwepolder, Grijpskerke 16 Nov. Zoutelande, Biggekerke 19 Nov. Telegrafisch Weerbericht naar waarnemingen in den morgen van 14 November medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.5 te Breslau laagste stand 758.5 te Büdo. Verwachting (tot den avond van 15 Nov.): zwakke, daarna toenemende Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind, zwaar bewolkte tot betrokken lucht, waarschijnlijk nog droog weer.Weinig verandering van temperatuur. Verschenen en in eiken boekhandel verkrijgbaar of direct bij den uitgever te bestellen Levensbeelden uit de 19e eeuw, DOOR DR. S. D. VAN VEEN, Hoogleeraar te Utrecht, f 1,90 ingenaaid en 2,40 gebonden. onder garantie te koop, bij A. HOU- TERHAN, Molenaar, Serooikerke (W.) Als gezond en voordeelig Kracht voeder voere men Bibbykoek, Bibby- meol en Roomvervanger. Bibbykoek per 100 K.G. 1' 10, Bibbymeel - 9.50 Aanbevelend, CORNS. DE REGT, Koudekerke. De Notaris F. VAN CLEEF te Hein kenszand zal op VRIJDAG 23 NOVEMBER 1906, des voormiddags 10 uur, aan de Haven te Zuid Craaijert te Nieuwdorp, publiek werkoopen s benevens MAST, lang 16 M., Zeilen, Kleeden, Blokken en Reepen De Notaris W. HIOOLEN te Mid delburg is voornemens op VRIJDAG 23 NOVEMBER 1906, des voormiddags 10 uur, in het open baar verkoopen, op de Hofstede „Klein Jint Jan" nabij den Ouden Veerschen weg, in de gemeente Feere: alles wassende op die hofstede. In de tweede helft der maand Decem ber 1906 zullen ten verzoeke van den heer Jacobus Weststrate Mathijszoon, landbouwer te Iersekeworden geveüi zijne onroerende goederen in de ge meenten Waarde en Krabben- d ij k e ter gezamentlijke grootte van 6 Hectaren, 40 aren, 13 centiaren, nader te adverteeren. Notari3 HIOOLEN,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3