Buitenlandsch Overzicht. RECLAMES. Uit de Tweede Kamer. Een bedorven maag. Do Pinkpillen genezen een arbeider te Vrleseheloo. Kerknieuws. Gemengde Berichten. dan bij in de bak van die omnibus, en die hebben ran al zijn tooverend, (actisoh gedoe het profijt. Hij denkt dat hij hen meesleurt bij zijn zwenken en hollen, maar zij komen waar zij wezen willen, en als de vaart uit is, stapt hij meê af aan hun station. Maar met-dit-al toovert hij met een sluwheid en behendigheid, waar zelfs de tegenstander schik in krijgt. Altoos held en hoofd der drankbestrij ders geweest, maar een drankwet komt in, wier afstemming zijnerzijds de tappers en kroegklauten bij de stembus aan zijn zij belooft te brengen en hij stemt tegen. Tegen al wat ooit de liberalen gewild en bedoeld hebben in vragen de Friesch Christelijk Historisohen om herstel van de dogmatiek in de theologische faculteit deze heeren voor of tegen kan twee of drie distrieten schelen en Borgesius geeft aan zijn Kamervrienden het wacht woord uitVoor stemmen. En op andere manier, maar even intens, was ook nu weer zijn Unie rede een mees terstuk van politieke goochelkunst, met als vuurwerk aan 't eind een ovatie aan Roodhuijsen, den geestigen fool in the play. En dat alles niet als durf, niet sluw-boos, o, neen, maar in alles hij de rekenaar. Geen zet doet hij op de politieke roulette, zonder elke-kans doorkeken te hebben. Het gaat nu om de Provinciale stembus van 1907. De Eersle Kamer is hem de sta-in-den- weg. Die moet om. En nu, met het altoos dwepend oog, en met de aderen om 't voorhoofd zichtbaar gespannen, zint, mikt, loert hij, en alles wordt dienstbaar gemaakt aan de voltooiing van de ééne groote, hem te machtige begeerte om die vermaledijde kerkelijken nogmaals beentje te lichten. Voor de Unie is zulk een u-hip goud waard. Of ze hem dan ook in eere houden (Standaard.) Een drama. Er waren twee partijen, die bij de stembus loslippig bezuiniging op defensie-uitgaven beloofden, zonder te weten waar de bezuini ging moest worden aangebracht. Er was een Minister van Oorlog, die weinig aan politiek gedaan had en die in gulle lachbui uitbarstte, toen deze grauwe blinde bezuinigingsleus hem in de politieke arena voorgehouden werd. Er waren vele persorganen en parlemen taire strijders, die den minister duidelijk maakten, dat hij «geen flauw besef van zijn politieke positie" had. Er was een minister van oorlog, die het lachen verleerde, voor politieken druk be zweek, en naar het oordeel van niet-verpo- litiseerde deskundigen het leger desorgani seerde. Er was 'n inspecteur der cavalerie,die zich jarenlang zeer verdienstelijk had gemaakt voor het leger, een man van ernstig plichts besef en groot verantwoordelijkheidsgevoel, die in dezen gedesorganiseerden toestand de verantwoordelijkheid voor de hem toever trouwde belangen niet langer kon dragen, en met opoffering van geld en toekomst een hem geliefden werkkring vaarwel zegde. Er waren bladen, die dezen gewonden held, gewond in zijn positie, omdat hij de stem van zijn plicht volgde, en gewond in zijn hart, omdat neergehaald werd wat hij had helpen opbouwen,den ezelstrapnagaven. Er waren organen, die hem «politieke partijschap" verweten, hem, den soldaat, wiens werk door schendende politieke hand was afgebroken. Er was een Minister van Oorlog, die zieh haastte den inspecteur te doen vallen en den nobelen ernst van diens daad niet bleek te kunnen waardeeren. Er is een land, welks defensie door dit politiek gedoe in gevaar komt. Zij er straks een Kamer, die rekenschap weet te vragen zonder aanzien des persoons, en weet te treffen waar het noodig is. (jDe Nederlander.) 14 November 1906. Wij lezen in De Nieuwe Courani De onlangs door den minister van Oorlog geïnstalleerde commissie, inzake de toekenning van burgerlijke betrekkingen aan gewezen mi litairen, heeft reeds van verschillende gewezen en van, nog in dienst zijnde, militairen ver zoeken ontvangen, waaruit blijkt dat, bij velen, de indruk is gevestigd, dat de regeling van deze toekenning spoedig zal tot stand komen, dan wel, dat de commissie zelf de macht zou hebben betrekkingen te vergeven. Beide meeningen zijn onjuisi. De commissie heeft tot taak een regeling te ontwerpen ten bate van gewezen militairen in bovenbedoelden zin. Zij dient daarna het ontwerp in aan de regeering die, als het wordt goedgekeurd, de maatregelen tot vaststelling moet nemen. Zoolang dit laatste niet heeft plaats gehad, kan er van toekennen van betrekkingen geen sprake zijn. Verder heeft uit den aard der zaak de commissie geen besehikking over eenige be trekking. Duitschland. Podbielsky de nu heengegane, wij mogen wel zeggen smadelyk weggezondene staats man, was een energiek man, anders ook ware hij geen minister geweest. In 1866 begon hij zijn loopbaan als luitenant, onderscheidde zich in den oorlog van'70 als adjudant bij den generalen staf, bracht het tot generaal, handelsman, lid van den Rijksdag in 1893, in 1897 tot Staatssecre taris bij de posterijen en in 1901 tot mi nister van landbouw. In laatstgenoemde functie wag hij in den laatsten tijd de nachtmerrie van den Rijkskanselier Von Bulow, gevolg van zijn deelneming in de handelsoperatiën van Von Tippelskirch Co-, een firma die groote zaken met Duitschland dreef en zich al te duur liet betalen. Podbielsky's vijanden brachten dit uit, en deze klemden zich aan den Rijkskanselier vast met de bewering dat die er van geweten had. In de laatste maanden was 't zijn streven om Von Bulow in zijn val mee te sleepen. Dat is ten slotte, dank zij 's Keizers wil, mislukt. Doch ook den ander had Wilhelm liever gehouden. De stem der publieke meening riep echter te luid tegen hem. En nu is hg heengegaan, de ijzeren agraar, de anti liberaal, de fanatieke waker voor de ge sloten deur van 'trijk, voor den invoer, bijvoorbeeld van Nederlandsche artikelen, waardoor zoovele Duitsche artikelen, met name vleesch, zoo duurwaren en schaarscli Men verwacht dat nu in- en doorvoer aan de grenzen toegelaten worden en geluk en welvaart terugkeeren zullen. Als 't maar waar is. Want Von Podbielsky vertegenwoor digde een regime, en dat zal met hem nog wel niet heengegaan zijn. De Rijksdag die gisteren weer bijeen kwam, zal 't wel weten. Misschien dringt er wel een en ander van tot ons door. Rusland. Te Warschau is een directeur eener gasfabriek gedood. Te Moskou werd gelijk wij reeds vroeger meldden een aanslag gepleegd op den prefect, generaal Rinbot. Deze liep op srraat, vergezeld van een commissaris van politie en twee ad juncten. Een jonge man, op het oog een student, kwam van de tegenovergestelde richting en wierp de bom. De ontploffing was zwak. De eerste beweging van den doodelijk verschrikten prefect was, op de vlucht te gaan. Zijn jas was verscheurd door een splinter van de bom en zijn sabel gebroken. Dooh eenigszins bekomen van de eerste ontsteltenis, keerde hij ODmid- delijk terug en richtte een revolverschot op den jongen man. De aanvaller, ernstig gewond, werd daarop door de twee ad- jnncten en de* commissaris gegrepen en in een rijtuig meegenomen. Zoo is ook te Irkoetsk een aanslag ge pleegd op generaal Rennenkampf den onderdrukker van den jongsten Mos- oouschen opstand. Deze doorkruiste te voet de stad in gezelschap van zijn twee adjudanten, toen hij een man gewaar werd die tegen een muur stond geleund. Nauwe lijks had de generaal hem aangekeken of de man slingerde een wit voorwerp naar hem toe. De bom vloog den generaal rakelings voorbijalle ruiten in den omtrek werden vernield, maar Rennenkampf zeil bleef ongedeerd. De dader werd gearresteerd en terechtgesteld. Men vond een geladen revolver op hem en in zijn huis nog ander moordtuig. De jongste opgave van het ministerie van binnenlandsche zaken wijst uit, dat er in 29 gouvernementen hongersnood heerscht, met op vele plaatsen daaruit voortspruitende hongersnoodtyphus, zooals b.v. in Woronesj het geval.is.vDe boeren in het gouvernement Samara hebben voedsel noch brandstof. Zjj blijven den geheelen dag in bed, omdat zjj volgens hun beweren dan den honger minder scherp voelen. Maar door het gebrek aan brandstof zijn hun hutten bitter koud. En dat in een der rijkste Russische gouvernementen In Trans-Baikalië woedt het gebrek vooral in het gebied om Sjita. Daar loopen in de stad duizenden werkloozen rond, wier gelederen nog altijd worden aange dikt uit Charbin. Werk is er niet en de ruimten in het station zijn het eenige onderdak dezer zwervers. F r a n k r ij k. De regeering houdt zich groot. Briand zet een grooten mond op tegen den Paus en de Roomschen. De Kamer neemt met overgroote meerderheid moties van ver trouwen aan met den eisch van „vooruit en niet terug". Toch zitten Regeering en Kamer met de Seheidingswet in hun maag. De minister Briand heeft uitstel van executie verleend tot December 1907 maar dat is de uiterste termijn, zegt hij Uitstel, ook afstel 't Misschien is over een jaar het ministerie Clemeneeau op gedoekt, en dan kan zijn opvolger weer aan het uitstellen Hier is de revolutie, die, als het niet rechtstreeks gaat tegen God, terugschrikt voor haar eigen consekwenties. België. De zittingen van het Parlement (Kamer en Senaat) zijn gisteren geopend. Prins Albert legde in den Senaat den gebrui- kelijken eed af werd daarop geïnstalleerd als senator. Zuid-Afrik a. Omtrent den rooftocht (raid) van Ferreira en zijn gezellen verneemt men dat 't tot een treffen kwam op 14 K.M. ten oosten van Upington, waarbij White Ferreira terugsloeg, doch zelfs wegens zonnesteek buiten gevecht gesteld werd. Hij is tegen den avond weer opgerukt en tracht nu de benden (er zijn er drie) te beletten op Duitsch grondgebied te ontkomen. De heer dr. De Visser is gister be- eedigd, ontving een gelukwensch van den voorzitter en vele handdrukken van oude politieke vrienden, bondgenooten en tegen standers. Daarna had de minister van koloniën de verschillende sprekers te beantwoorden die bij de algemeene beraadslagingen op de Indische Begrooting een en ander haddenj op te merken gehad. Zijn taak was gemakkelijk. Immers hem was, zelfs van de zijde van den heer v. Kol algemeen lof toegezwaaid. Uit de breede inededeeling in de Tele grammen in ons vorig no. blijkt dat de minister over 't geheel de staatkunde van zijn voorganger voortzet. Wij behoeven dat antwaord niet breeder te vermelden. Het meerendeel onzer lezers die 't volledig Kamertelegram lazen kent het reeds. En wat de replieken aangaat, de heer Van Kol hield zijn bezwaren volonder anderen dat deze minister is een „veelbe lovend" ministeren de heer De Stuers legde nog eens uit dat hij niets tegen de ambtenaren had bedoeld, doch de ambte lijke rapporten als geloofwaardige bron van oorlogsberichten bleef afwijzen, wijl zij van één kant komen, de inlanders nu eenmaal geen koloniale verslagen schrijven, en de ambtenaren dikwijls om zekere redenen een waarheid zeggen of ver- z wij gen. De heer Gerrit Bunkarbeider te Vriescheloo, gemeente Bellingwolde (prov. Groningen), was gedurende 7 jaren lijdende. Gedurende 7 jaren verkeerde zijn maag in ontredderden staat, en in de laatste tijden was het hem geheel en al onmogelijk zich behoorlijk te voeden. Stel u voor wat de toestand van een arbeider moet zijn, regel matig verplicht tot moeielijk werk, die niet eten kan om zijn krachten te herstellen en bovendien door aanhoudende pijnen ge kweld wordt. De heer Gerrit Bunk mocht 7 jaren lang ziek zijn en tal van genees middelen hebben beproefd, zonder eenige beterschap te ondervinden, toch had hij ge lukkig niet aan zijne genezing gewanhoopt. Vanaf het oogenblik dat hij hulp bij de Pinkpillen heeft gezocht, is de genezing gekomen. Heer Gerrit Bunk (portret Potjewijd). „Het verheugd mij, schrijft hij, u te kun nen mededeelen dat ik volkomen van mijn slechte maag genezen ben, na gebruik te hebben gemaakt van de uitnemende Pink pillen. Sedert 7 jaren heeft mijne ziekte mij in haar macht gehad en mijne gezondheid ondermijnd. Onbeteekenend in den aan vang, deed mijne ziekte mij in de laatste tyden verschrikkelijk lijden. In het begin ondervond ik slechts lichte brandingen en oprispingen na te hebben gegeten, maar vervolgens werden die brandingen en op rispingen zeer erg, en er kwamen walging, zware hoofdpijnen en dorst bij. Wanneer ik na gegeten te hebben 3 of 4 uren had ge leden, gedurende mijne spijsvertering, kreeg ik ten slotte brakingen die mij krach teloos maakten. Zoo leed ik zwaar om een voedsel te verteren dat mijn maag bijna altijd weigerde te behouden. Onder derge lijke noodlottige omstandigheden waarin mijn voeding verkeerde kon het niet anders of ik verkwijnde. De Pinkpillen hebben dat alles hersteld. Zij hebben mij mijn verloren eetlust doen weervinden, wat ik eet smaakt mij en mijn maag werkt goed, ik heb voor deel van mijn voedsel. Ik zie er nu veel beter uit en ben veel krachtiger". De Pinkpillen genezen snel de maag kwalen. Maar nu moet men niet denken, dat die genezing verkregen wordt door een behandeling van twee of drie dagen. Dat is iets onmogelijks. De Pinkpillen herstellen de maag en geven haar de verloren krachten terug. Dat herstellingswerk vereischt eeni- gen ty'd, maar zooals dit bij alle werk het geval is, waartoe de noodige tijd gebruikt is. is ook deze met zorg uitgevoerd en duurt voort. De Pinkpillen zijn ook onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neuras thenie, algemeene zwakte rheumatische pijnen. Prijs f 1,75 de doos, f9,perödoozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depöthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook eoht verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Geref. Kerken. Beroepen te Waddingsveen D. Hogen- birk te Ouderkerk a.'d Amstel. Ter navolging. De gezamenlijke zen- dingsvereenigingen der Geref. kerk van Amsterdam hebben aan den kerkeraad als opbrengst der kiuderzeudigsvereenigiu- gen afgedragen de som van f2500, welk be drag zal worden bestemd voor het Petro- uella-liospitaal te Djogja. Vergadering der Staten van Zeeland op Dinsdagavond ten 7'/a uur. Voorzitter mr. H. J. Dijokmeester, com missaris der Koningin. Tegenwoordig 38 leden, afwezig de heeren De Smidt, Maas, Hennequin en Vader van 's-Gra ven polder met kennisgeving. De voorzitter noodigt de heeren Fokker, Den BoerenHombaoh uit de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid dhr. G. A. Vorsterman van Oyen te onderzoeken. De commissie bij monde van dhr. Fokker brengt rapport uit strekkende tot toelating der gekozene, deze wordt door de griffier binnengeleid, en legt in handen van den voorzitter de vereisehte eeden af. De voor zitter wensoht hem geluk en beveelt hem de belangen der provinoie aan, daarbij een woord van waardeering wijdende aan het overleden lid dhr. De Bats. Onder de ingekomen stukken komen voor tal van koninklijke besluitenbe nevens een dankbetuiging van de inge nieurs van den Provincialen Waterstaat voor de nadere regeling van hunne jaar wedden bij het besluit der Staten van 13 Juli 1905 no. 171; en een adres van J. Mulder, J. Dormaar, M. Eijke, F. Sturm en P. JBoone, opzichters, J. Holm, R. J. A. Lagas, teekenaars schrijvers, en G. Ruitenbeek, klerk bij de Provinciale Waterstaat, houdende verzoek om wijzi ging van het besluit der Staten van 13 Juli 1906 no. 17 tot wijziging van het be sluit tot regeling van den Provincialen Waterstaatsdienst, met een mededeeling van Ged. Staten. Mededeeling van Ged. Staten omtrentvan onderhandsche aan bestedingen, dat deze niet hebben plaats gehad. Omtrent een adres van G. A. Vorster man v. Oyen o. a. om de dienstregeling der stoombootdiensten zoo te wijzigen dat er een aansluiting met de treinen mogelijk is, wordt voorgesteld dit in handen van Ged. Staten te stellen voor afdoening. Nog is ingekomen van de Maatschappij tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw iu het voormalig 4e distriet een dankbe tuiging voor het haar verleende crediet van f 100 voor een Tentoonstelling en mededeeling dat daarvan geen gebruik wordt gemaakt. De heer v. Waesberghe stelt voor om eene wijziging toe te passen op de heffing en invordering van tolgeld voor het ge bruik van de Provinciale wegen en vrij te stellen de gemeente Goes en Schouwen en Duivelaüd. De voorzitter stelt voor dit in de al- deelingen te behandelen. Aldus besloten. Dit zal ook gesohieden met de overige reeds vroeger (zie ons no. 271 door Ged. Staten ingediende voorstellen ten aanzien van adressen. Alleen omtrent hun voor stel tot wijziging van hp -bijzonder regle ment voor het waterscha j Oud-Vossemeer bleek verschil van gevoelen. De heer Heijse stelt voor dit voorstel aan te houden tot de zomerzitting, wijl het niet voldoende is onder de oogen ge zien en ook de inzender niet is gehoord. De heer Fokker en de voorzitter zagen dat liever in de afdeelingen onderzocht. De heer Heijse zegt dat de ingenieur geen tijd heeft gehad om het voorstel goed te bestudeeren en ook de leden niet. De heer Dieleman zegt dat het reglement is ingediend omdat door de polders bezwaar was gemaakt tegen het eerste reglement. De heer Heijse is het niet eens met het lid van Ged. Staten, want er is een nieuw art. n.m. het 17e. De heer Dieleman gelooft niet dat het noodig is het aan te houden. De heer IJsebaart zegt dat er nog tal van polders zyn die niet hebben geant woord op de vragen van Ged. Staten. Hij gelooft dat wanneer de polders waren gehoord er eene andere lezing zou zijn. De heer Den Bouwmeester gelooft ook dat het beter is dit voorstel aan te houden. De voorzitter stelt aan de orde om het voorstel te behandelen, hetwelk wordt aangenomen met 22 tegen 16 stemmen. De vergadering wordt gesplitst in af deelingen. Tot de le afdeeling zullen behooren de heeren Moerdijk, Heijse, Elenbaas, De Smidt, Loois, Tichelman, Moolenburgb, Noordijke, Hammacher, Den Boer, Lu- casse, v. d. Putte met de heeren De Casembroot en Dieleman als leden van Gedeputeerde Staten. Tot de 2e afdeeling de heerenIJse baart, Merekens, v. Dam, Dumoleyn, Hom- bach, Hooke Hoogenboom, Fokker, Mulder, Giljam, Houterman, De Veer, v. Waes berghe, met de heeren Fruijtier en Siegers als leden van Gedeputeerde Staten. Tot.de 3de afdeeling de heerenErasmus, Den Bouwmeester,Blum,Hemioquin,Bolle, Vader v.'s-Gravenpolder, Moes Vorsterman v. Oijen, Oggel, Hollestelle, v Teijlingen, en de heeren v. Rompu en Do Jonge als leden van Gedeputeerde Staten. De Voorzitter stelt voor en wordt aange nomen de volgende vergadering te bepalen op 28 November, 10 uur. De heer Hammacher zegt i dat de booten van Breskens en Ter Neuzen veel te laat aankomen. Hij vraagt om een üieuwe dienst voor vee en vrachtgoed in te stellen opdat het reizigersvervoer hier niet onder lijde. Hij vraagt of Ged. Staten eene der gelijke dienst in uitzicht stellen. De heer v. Rompu zegtdat Ged. Staten iu eene volgende vergadering deze vraag zullen beantwoorden. Hierna wordt de vergadering gesloten. Middelburg. Tot tweede godsdienst- leeraarjis door de Israëlitische gemeente al hier met ingang van 1 Januari a.s. benoemd de heer Melamed, thans goddienstleeraar te Kampeu. In de eergisterenavond gehouden vergadering vau de vereeniging «Handels belang" is besloten aan het departemeut Middelburg vau de Maatschappij van Nijverheid toe te staan een subsidie van f50, voor zijn in 1907 te Mi Idelburg te houden tentoonstelling van ambac'.itswerk- tuigen, enz. Voorts zijn eaudidaat steld voor de Kamer van Koophandel de af tredende heeren Den Bouwmeester, Kake- beeke, J. P. Fokker, Joh. Luteijn en Jhr. Adriehem Boogaerten voor de vacature Ph. Boudewijnse, (die zich niet meer her kiesbaar stelt) dhr. W. C. Noske, welke allen bereid zijn een oveutueele benoe ming te aanvaarden. Gemachtigd werd het bestuur eene com missie te benoemen die zal trachten ge gevens te verzamelen ten opzichte van den verkoop op afbetaling, zulks in ver band met prae-advies en de conclusie vau prof. Struycken op den Bondsdag te Leeu warden, terwijl de vergadering adhaesie betuigde aan het adres dat door het bestuur aan den Raad was verzonden, bedoelende de subsudie aan „Vreemdelingenverkeer" weer te verleenen, hulde brengend aan het bestuur voor zijn activiteit. De Commissaris der Koningin biedt hedenavond den Statenleden een diner aan. Goes. Van Dinsdag-op Woensdagnacht werd het echtpaar J. de V. alhier, onder de gemeente Kloetinge, op heeterdaad betrapt niet diefstal van op het veld gekuilde aard appelen. Op uitnoodiging van den heer Burge meester alhier heeft zich eene commissie gevormd voor het inzamelen van gelden ter herdenking van den 300-jarige geboorte dag van Michiel Adriaanz. de Ruyter. De commissie bestaat, behalve uit dhr. Burge meester uit de heeren J. M. Kakebeeke, J. Fransen van de Putte, J. de Hoogh, M. H. Harinck en Jos. Witkam. Van de bestuursleden van den Chr. Nat.Werkmansbond (afdeeling Begrafenis fonds) alhier werd door de Wijkzuster voor de zieken f 11,55 met vriendelijken dank ontvangen. Ook dankt de Zuster zéér voor een gift van f 2 voor de zieken en voor een gift van f 1 voor het busje, wegens verleende hulp. Hier zijn enkele personen ziek gewor den door het eten van mosselen; een hunner heeft zelfs geneeskundige hulp ingeroepen. De schelpdieren waren afkomstig uit de buurt van Bergen op Zoom en nu meent men dat zij ook besmet zijn door het vuile waterafvoer, waardoor de oesters op een tweetal perceelen ook waren aangetast. Gisterennacht moet te Domburg een poging tot brandstichting zijn gedaan in het huis, waarin vroeger het café „De Vriendschap" was gevestigd en dat nu tot volkskoffiehuis van den „Volksbond" be stemd is. (M. C) De kommiezen 3e klas J. C. Prins te Breskens en H. v. d. Berge te Sluis worden met ingang van 16 dezer verplaatst naar Hansweert. Vlissingen. Op de werf der Kon. Maatsch. „De Schelde" heeft de werkman M. Kopmels hedenmorgen door het vallen van een zware plaat zijn linkerbeen ge broken. De man werd per branoard naar zijn woning vervoerd. Hoedekenskerke. Maandagavond j.l. is de Geref. predikant van Baarland onder deze gemeente vrij ernstig gevallen, door dat een laaghartige hand een draad had gespannen over het voetpad langs den grintweg naar Kwadendamme. Ook zijn rijwiel kwam er niet zonder schade af. Wolfertsdijk. Dinsdagavond vierde de meisjesvereeniging „Bidt en Werkt"alhier, onder leiding van ds. H. P. Stegenga haar 5e jaarfeest. Na opening met gebed en het zingen van Psalm 25 6 werd voorgelezen en in het kort behandeld Lucas 10. Uit het verslag van den secretaris-penningmeester bleek dat de vereeniging sloot met een batig saldo van f 29,66 en het ledental met 4 vermeerderd was in het afgeloopen jaar. Door het houden van voordrachten en samenspraken werd de gezellige avond na ruim middernacht gesloten met het zingen van gezang 180 en gebed, waarop ieder recht voldaan huiswaarts keerde. 's-Gravenpolder. In deze gemeente zijn een paar gevallen van roodvonk gecon stateerd. Zeer waarschijnlijk is deze be smettelijke ziekte wel overgebracht van Kwadendamme, waar ze onlangs in vrij ernstige mate heerschte. Nieuwdorp. Om deel te nemen aan het herhalingsonder wijs hebben zich slechts 5 jongelui opgegeven. Men schrijft ons uit Rilland-Bath 12 Maart 1906 braken de dijken van den Eersten en Tweeden Bathpolder en ook de spoordijk door, zoodat het vervoer bijna was gestremd en de eerste dagen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2