f k Afloop Verksepingen, enz. Cpnkare Verkoeplages. UIT D'E I»E11 8. Marktberichten. RÊCÏ[7Tm1& ia haar Biets ptolp. -4* doel. Da nog dat de tentoonstelling de stoutste verwach tingen heeft overtroffen. Met denwensoh van den Commissaris der Koningin, mr. Dijckmeester, die het eere-voorzitterschap der tentoonstelling wel heeft willen aan vaarden, wat naar den voorzitter, dhr. Van Dunné, terecht opmerkte, tot dankbaarheid stemt, met dien wensch, dat n.l. de uitkom sten der tentoonstelling direct en indirect Zeeland zullen ten goede komen, niet het minst ook aan den kleinen landbouwer, stemmen ook wij volgaarne in, en brengen nogmaals hulde aan de heeren, die zich voor de inrichting dezer Internationale Tentoonstelling van Pluimvee, Konijnen enz., alle mogelijke moeite en inspanning hebben gegeven. Met groote voldoening kunnen en mogen zij op den verrichten arbeid terugzien. Koudekerke. Vrijdagavond hield de kolenvereeniging „Ons Belang" haar vijfde jaarvergadering onder presidium van den heer H. J. Bos. Uit het verslag van den secretaris bleek dat de vereeniging 160 leden telt en in het afgeloopen jaar 4007 H.L. kolen geleverd zijn. Ontvangen was de som van f3105,55, uitgegeven f3031,4:75, goed slot f 74,075. De heer C. J. de Koster, die aan de beurt van aftreding was, werd met 26 van de 29 stemmen herkozen. Ook de bode, Jac. Maas, werd met groote meer derheid van stemmen als zoodanig herkozen. Neuzen. Uitslag stemming gemeente raad. Balkenstein 423. Soheele 479 st. Gekozen dhr. Scheele. Er waren 500 kiezers thuis gebleven. De raad telt nu 7 liberalen en 6 anti revolutionairen (Maas, Dees, De Koeijer, De Jager, Wieland en Scheele). Reeds gister in een groot deel onzer oplaag gemeld. Middelburg. Gedop. Staten stellen op een desbetreffend adres van 't bestuur van het departement Middelburg der Maat schappij voor aan dit departement ten behoeve eener in 1907 te Middelburg té houden Nijverheidstontoonstelling, een orediet te openen tot ten hoogste f500, als bijdrage in de kosten van deelneming aan die tentoonstelling, onder voorwaarde dat door de gemeente Middelburg een sub sidie of crediet van ten minste f300 worde beschikbaar gesteld. Middelburg. Hedenmorgen te 10 uur stond de wagen van den vrachtrijder A. Boone uit Oostkapelle op de Kinderdijk alhier op ongeveer 2 meter afstand van het water, vermoedelijk doordien het paard schrok van den stoom van het schip, dat daar lag, geraakten paard en wagen, als mede het zich op dien wagen bevindende jongetje P. S., oud 10 jaar, te water. Het jongetje werd onmiddellijk gered door schipper Vermeulen, terwijl paard en wagen door den stoomlier van het schip zijn opgetrokken. Het jongetje heeft eenige wonden aan den arm bekomen, ter wijl het paard aan den buik is verwond. De vrachtgoederen die zich op den wagen bevonden hebben veel schade geleden. Nachtelijke muziek. Het carillon van den Klaastoren te Utrecht heeft zich hedennacht aan erger lijke buitensporigheden schuldig gemaakt. Van twaalf tot halftwee met hoogstens vjjf minuten jokkens heeft het zijn metalen stem laten hooren. Bijna anderhalf uur aan één stuk tjing-tjangde, tjang-tjingde het. Voor de menschen, die slapen wilden, was het een obsessie. Onophoudelijk weer klonk dezelfde dreun. Als een enorme cacafonie kwelde zij ten slotte het gehoor van de naar rust hunkerende menschheid. Met een verschrikkelijke eentonigheid klipklepten de anders zoo heldere en wel luidende klokjes. Eenige omwonenden gingen de politie waarschuwen, maar dit gaf ook al niet veel. "W at stoort het carillon van den Klaastoren zich nu aan een politie agent. Rustig ging het zijn gang, van lage C tot hooge C, de geheele toonladder door. Zou er dan nooit een einde aan komen Na halftwee stond zoowel het speelwerk als het slagwerk stil. Het mechanisme mag thans wel wat beter vastgezet wor den. Utr. Dhl.J De minister van Financiën maakt bekenddat naar aanleiding van in October j.l. te zijner ooregekomen berichten omtrent gevallen van heton wel worden van personen na het gebruik van oesters onverwijld door het Staatstoezicht op de volksgezondheid een onderzoek naar die gevallen isiügesteld dat uit de thans bekend geworden ambte lijke rapporten is gebleken dat de betrok ken personen oesters hadden genuttigd af komstig uit twee naast elkander gelegen putten te Bergen-op-Zoom,waarvan ligging en inrichting de mogelijkheid toelieten van toetreding van water dat uit bietsuikerfa brieken afvloeit, en dat deze putten sedert zijn gesloten en aflevering van oesters daar uit niet meer plaats heeftdat andere ge vallen als de bovenbedoelde sedert voor zooveel hem bekend niet zijn geconstateerd; dat maatregelen zijn genomen om de in buitenlandsohe bladen verspreidde berich ten omtrent meer of minder algemeene be smetting van de Nederlandsehe oester ook in het buitenland te doen weerspreken. Te Lonneker waar werklieden bezig zijn met een bijbouw aan de oude school, terwijl tijdens dien bouw school gehouden wordt, bezweek de muur en viel naar binnen, waar gelukkig de 31 leerlingen het gevaar hadden zien aankomen en in allerijl waren gevlucht, zoodat zij met den schrik vrijkwamen. Kasten en banken vielen te splinter. De firma Kan te Enschedé ontving eergisteren een onbestelbare briefkaart terug welke zij vijf jaar geleden naar Amsterdam had gezonden. De kaart is daar in handen geweest van bestellers van 6 verschillende wijken en ten slotte naar Utrecht gezonden. Van daar keerde zij na 5 jaar te_ Enschedé terug. Tot hoofdcommies, chef der afdeeling financiën ter gemeentesecretarie te's-üra- venhage is benoemd de heer mr. dr. D. Talma, broeder van hetKamerlid,commies- red acteurter gemeentesecretarie teHaarlem. Donderdagavond is het driejarig kind van een arbeidersvrouw te Breda terwijl de moeder even het waschgoed buiten bracht in een waschtobbe met water gevallen. Toen de moeder er bij kwam was het kind reeds verdronken. Te Ossendrecht is bij het rangeeren de machinist Maas van de stoomtram TholenBergen-op-Zoom Antwerpen bij het uitglijden onder de machine geraakt en onmiddelijk gedood. Hij laat een vrouw en vijf kinderen na. Ter gelegenheid van de in 1908 te houden Fransch-Engelsche tentoonstelling looft de Matin 100,000 frs., de markies De Dion 50,000 frs-, en de. heeren Charley en Clément elk 50,000 frs. uit voor den bestuurbaren luchtballon, die de mooiste reis maakt tusscheu de beide wereldsteden. In de laatste typhon op de Japansche kust zijn, naar thans gemeldt wordt, 128 visschersschepen vergaan en 1000 Japan ners omgekomen. Een geweldige brand woedt te Hongkong. Reeds zijn alle restau rants en vele huizen vernield. Elf wolkammersvereenigingen te Verviers hebben met een meerderheid van tweederden besloten Maandag het werk te hervatten. Van 1085 stakers stemden 727 voor dit besluit. De 9 weken stakiüg hebben den textiel-arbeiders 2,500,000 frs. aan loon gekost. Uit Berlijn wordt gemeld dat prins Joachim Albrecht van Pruisen op 7 Novem ber uit het leger is getreden en tegelijker tijd ingedeeld bij de koloniale troepen voor Zuid-West-Afrika. Gedurende een hevigen storm die sedert enkele dagen op de kust der Middel- landsche Zee woedt, boomen ontwortelt en andere schade aanricht heeft zich Woens dagnacht om half vier te San Remo een zonderling verschijnsel vertoond, een hevig licht, dat twaalf minuten duurde. Het greep de bevolking overweldigend aan. Niemand weet wat het was. Onlangs kwam te Rome uit Amerika een jongman van goede familie terug, die te Patterson in gemeenschap was getreden met Italiaansche anarchisten en van hen 5000 frs. gekregen had om den hertog en de hertogin van Acsta te vermoorden. De man werd in hechtenis genomen, maar men vond niets verdachts op hem en liet hem weder los. De politie bewaakt hem nacht en dag. Onlangs ontving de joDgeanarchist een schrijven van de anarchisten te Pat terson met de mededeeling dat, zoo hij in gebreke bleef, zijn rekening te vereffenen, zij een moediger gezel zouden vinden, die tegelijk zijn lafheid zou straffen. De politie nam dezen brief in beslag en heeft sedert haar waakzaamheid verdubbeld. Een dame had een beeldenaar van President Roosevelt geboetseerd met het randschriftBeter getrouw dan beroemd. Roosevelt maakt er echter van„Wijk niet, knoei niet, maar sla raak". Negers in het leger. Uit Washington wordt gemeld dat toen een negerbatal jon van het 27e regiment infanterie ge weigerd had enkelen uit hun midden aan te wijzen, die een burger hadden gedood bij de opstootjes te Brownville in Augustus 11. president Roosevelt beval het geheele neger-bataljon uit het leger te verwijderen. In het linnenmagazijn Sorkin op een drukverkeerscentrum te Petersburg is een bom ontploft. De geheele winkel werd vernield en alle ruiten in den omtrek sprongen. 15 personen werden door de ontploffing gewond. Driewegen. Vrijdag werden alhier verkocht door not. v. d. Kloes voor de erven Lamp er 2 woonhuizen aan den Staartschendjjk onder deze gemeente Koo- per K. Lamper alhier, voor f 250. Heinkenszand Vrijdag werd door not. Pilaar publiek verkocht een huis in het Oudeland, groot 448 c.A., aan C. Moison alhier voor f500. Vlissingen. Vrijdag werd door B. en W. aanbesteed de levering van boomen en plantsoen ten behoeve der gemeente. Inge schreven door M. Gielen te Oudenbosch, f 1443,60Groenewegen, De Bilt, f 901,85; W. D. v. d. Burg, Pynacker, f 894,55 Van der Bom, Hoeven, f 880F. A. Hanssen, Middelburg, f 769,75L.Eversdijk, Kapelle, f 721A. Geensen Nijssen, Goes, f 653,85. Voorts werd verhuurd by inschrijving voor 7 jaarlo. een woonhuis met tuin, aan de Vrydomsweg H20. Aan W. Stroo Dzn. voor f 100 's jaars2o. een perceel bouwland, aldaar, groot 11260 c.A., aan W. Brielsman te Koudekerke, voor f131. En 2 perc. weiland, Zoutevest, resp. 7580 en 7841 c.A. Geen inschrijvers. Dinsdag 13 Nov. Goes, 2 uur op het Slot voor dhr. Vorvenne door not. Pilaar 41 olmen aan de Karnemelksput. Goes, in de Prins, 3 uur, verpachten voor 7 jaar de dijken langs het Kanaal door Zuid-Beveland, 18 perc., door den ontvanger der regestratie en domeinen. Middelburg, 10 uur Notarishuis door not. v. Nimwegeu meubels, huisraad brandkasten, wijnen, vernis, dames- en kinderman tela, pluche, fluweel, goud en zilver, 3000 geklonken dakpannen, enz. Maandag te zien. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 14 Nov. Vlissingen, in de Oude Vriend schap, door not. Bosch, 8 uur, 11 aaueen- gebouwde huizen met open plaatsen, waar onder een winkelhuis Prinseatraat, K 189 199, saam groot 754 eA. Te zien 13 en 14 Nov. 1012 en 24 uur. W i 1 h e 1 m i n d o r p bij van Dijke door not. Pilaar, voor dhr. Hanken 1 uur, 30 olmen nabij //Havenzicht'', 88 zeer zware olmen bij de Veehoeve. Baarland, vóór hofstee Aoda voor de heeren Fransen v. d. Putte 10 uur door not. v. d. Kloes 127 canada's. 'sHeer Arendskerke, 11 uur by v. E ij keren door deurw. Hollmann en Verhoek 6 melkkoeien, 4 kalfkoeien, run- ders, hit, loopvarkens, werkpaard, biggen. Het Deugdenfondament. In een van die pakkend juiste artikelen waarvan De Standaard het geheim kent, schrijft zij Volkomen eerlyk en te goeder trouw is door onze deftige, stijf zelfs in hun kleeren zittende vaderen der Restauratie van 1815 en volgende jaren, in plaats van de Religie basis, het Deugdenfondament onder het gebouw van Staat geschoven. Ze vielen daarom de Religie niet met critiek of schimp aan. Integendeel. Zon dagswet, militaire regeling, of wat ge ook uit die dagen opslaat, het houdt altoos een eere-saluut ook voor de Religie in, edoch.... op een afstand. Onze staatslieden uit die dagen spraken niet over hun eigen overtuiging, maar liefst van de geloofsovertuiging uit vroeger eeuwen. Zoo zegt de Considerans van de Zondags wet: „Op het voetspoor onzer godsdienstige voorvaderen, die daarop steeds hoogen prijs stelden" moet de plichtmatige viering van den dag des Heeren worden verzekerd". Deftig-eerbiedig, maar beenkoud. Ze hadden voorvaderen, deze vaderen dei- Restauratie die voorvaderen waren gods dienstig daarom lieten ze een voetspoor achter in de geschiedenis het voetspoor dat zij hoogen prijs stelden op Zondagsrust; en uit dien hoofde komt er nu een Zondags wet om de* plichtmatige viering van den Zon dag te verzekeren, op een manier en wijs, die, gelyk ieder weet, geen hout sneed. Niet uit hen spreekt de godsdienstze zeggen niet dat zij zeiven hoogen prijs op de Religie stellen. Néén, dat deden de voor vaderen. En die overlevering willen zij volgen. Zoo nu was het in de Zondagswet, zoo was 't met al deze legislatief vrome phrasen. Zoo ongeveer als met „den zegen Gods" in de Troonrede, zelfs toen een man als Van Houten minister was, die van geen God „in plural" of singularmeer hooren wilde. Zinledige klanken De religie was als basis van den Staat prijsgegeven. Wilde men dan voor den Staat geen anderen dan een oeconomisch-materialis- tisehen grondslag op de manier van Karl Marx O, Neen, dat niet. Op heiligen grond slag moest ook het Staatsgebouw opge trokken. Alleen maar, voor de Religie moest de Deugd in plaats komen. Het was de jubel tijd van den Braven Hendrik. En dat meenden deze mannen loyaal en oprecht. Hun gold de religie ook als wel goed, maar toch in hoofdzaak om brave menschen te kweeken. De religie was er om de deugd. Om hooger, om later, om 't eeuwige dacht men niet. De religie bereikte haar hooge voortreffelijkheid daarin, dat ze degemeene lieden bij deugd en braafheid hield. We moeten een braaf volk zijn. Een zedelijk volk. Een deugdzaam volk. De deugd was hun het heilige. En op dat heilig fondament van deugd en braafheid moest het Staatsgebouw en moest het maatschappelijk geheel rusten. En zie hier nu de tegenstelling Voor die deugd, voor die braafheid had het gemeene volk de religie nog als kracht noodig. Maar zij niet. Zij waren van zelf braaf. De religie wankelde. In de religie was verschil eö onzekerheid. Maar de deugd stond muurvast. Een Staat op den grondslag der religie zou waggelen. Op de rots der deugd opgetrokken, stond het Staatsgebouw onverwrikbaar stevig. En zoo vond dan het systeem ingang. De religie als phrase bijhouden voor het min- ontwikkelde volk, maar in de deugd het eigenlijke zoeken, omdat over de deugd geen verschil bestond, en in de deugd geen partijgeschil kon intreden. Dit nu meenden deze vaderen der Restau ratie eerlijk en te goeder trouw. Ze leefden in die voorstelling. Die voorstelling gaf hun de rust voor hun eigen hart. De religie was overlevering van de voorvaderen, de deugd vastheid was van hen. En zoo vast zat dat er in, dat nog in '48 en '57 dezelfde grondgedachte door-en nawerkte. Alleen kwam er toen allengs het epitheton Christelijk bij De religie moest in de deugd ingeschoven worden. En //Christelijk en maatschappelijk" werd de oplossing bij het tweede geslacht, van wat het eerste nog als deugd en religie naast elkander had gesteld. Het protest tegen dat alles bleef niet uit. Met fulminante, klaarheid werd aangetoond^ uit philosophic en historie beide, dat de deugd, losgemaakt van den wortel der reli gie, moet verflensen. Maar dat. was nacht schooltaal. Zoo spraken dwepers. Hn de degelijke, de wijze, de voorzichtige Staats lieden, die hooger stonden, hielden onver anderlijk vast aan den grondregel, dat de deugd autonoom is, en zonder religie zich zelve redt. Sinds verliepen vijftig jareD, en wat is thans de uilkomst P Haast zou men vragen, is er nog iets dat op het terrein van deugd vaststaat Is het niet alles onder het Staatsgebouw gaau trilleu, gaan beven, gaan wankelen Is er nog etmige deugd, waaraan niet getornd wordt Kunst kwam op, kunst ging bloeien maar een der eerste beweringen waarmee de kunst optrad, was, dat de ethisohe wet op artistiek gebied geen zeggenschap heeft. De letterkunde ging bloeien, beter dan in de periode der Restauratie, maar ook de machthebbers op letterkundig gebied wezen de blanke deugd aan hun poorten af. Het tooneel herleefde, en trok steeds meerderen, maar de brave Hendrik werd uitgelachen, en de dolste pret gezocht in taal, die in geen fatsoenlijk gezelschap zou geduld worden. Boekhandel, plaathandel, het ontdeed zichalles van den band der eens zoo hooggeloofde deugd. Op het stuk van het huwelijk begon de va ga Venus meê te spreken, en werd vrije liefde openlijk gelooid. Misdaad, tot moord toe, werd schuld der maatschappij en de misdadiger in vijf van de tien gevallen ontoerekenbaar. En dit ging zoo voort en voort, tot ein delijk hel stuiververwisselen van de deugd opgang begon te maken. Alle deugd werd de expressie van wat op een gegeven oogenblik de toongevers voor goed stem pelden, en wat hun brandmerk van het kwaad niet droeg, geoorloofd en zelfs prijslijk. Wat vroeger zonde heette, werd onder de peceadilles gerangschikt. Een vaste zedewet was er niet. Het schuimde op naar de tijden waren eertijds heette zonde wat nu als deugd gold. Ook de deugd zat aan de oeconomie vast. En wat oecono- misch als wet gold, kon door geen ethisch belang gewraakt worden. Aldus is, wat eens voor de vaderen der Restauratie vrste grondslag was, losge woeld en losgewrikt. Hun grondslag is er niet meer. In losse brokstukken ligt hun fondament verkaveld Daarom houdt de deugd in geheele volkslagen nog wel stand, maar in weerwil van hun valsehe theorie. Dank zij de door werking der religie. Dank zij de gemeene gratie. Dank zij de nationale usantie. Maar in de kringen, waar men enkel uit den tijdgeest leeft, waar geen religie meer is, en geen traditie geldt, en verzet tegen het bestaande prikkelt, perioliteert ook het ethische leven. Geen religie, geen deugd meer. In alles de alles zelfbepalende mensch. En die rnenseh alleen aau materieele en oeeono- mische sporen bij zijn rijden op den levens baan gebonden. Zoo gleden we af. Zoo werd alles op losse schroeven gezet. En daarom, eu daarom vooral, komt wie niet met dien stroom mee wil, vóór alle diögen weer op voor de Religie als het fondament ook voor den Staat. Telegrafisch Weerbericht naar waarnemingen in den morgen van 10 November medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.8 te Storno- way, laagste stand 748.2 te Memel. Verwachting (tot den avond van 11 Nov.): matige Noordoostelijke wind, bewolkte lueht, waarschijnlijk droog weer. Iets kouder. B ÜUGERL1JKE STAND. Van 2—9 Nov. IERSEKE. Geboren: Pieternella Carolina, d. v. Jaoob Wagenaar en Jan netje Paauwe. Van 1—8 Nov. WEMELDINGE. Geboren: Jacobus, z. v. Leunis van den Boomgaard en Pie ternella Houtekamer. Overleden: Adriana Timmerman, 78 j., wed. v. Adriaan van Velzen Dina Kole, 85 j., wed. v. Willem de Groene. Over de maand October. OUD-VOS8EMEER. Geboren: Jo hanna, d. v. J. van der Jagt en L. J. den Engelsman Tona Cornelia, d. v. G. Pip ping en E. Wadde van Roon Jacoba Christina, d. v. P. v. d. Klooster en A. Aarnoudse; Jacoba Catharina Wil.hel- mina, d. v. J. L. Lindhout en C. C. Sonke Dingetje, d. v. J. J. Ridderhof en M. C. van der GouweCornelis Hendrik, z. v. K. J. van Poortvliet en C. J. Geuze Hendrik, z. v. E. Vermeulen en P. Seg- boerAnna Cornelia, d. v. C. Besoo en M. KaashoekAdriaan Cornelis, z. v. A. Jeroense en G. M. Minheere Jacobus, z. v. M. van der Boogaard en J. E. van DrielDomes Martines, z. v. M. A. Vermet en M. J. de Mol Moncourt Aaltje Adriana Martina, d. v. K. J. Hanse en A. J. Soetens. Overleden: Marinus en Jaeob, 8 en 9 d„ zs. v. A. Jagt en J. van Driel MariDus van As, 67 j., eehtg. v. A. M. RijstenbilJan, 7 w., z. v. J. 't Gilde en J. v. d. Werf; Mariüs de Weijze, 70 j., wednr. v. J. v. Dienst. NOU OijtT W T \T (I. Oude Kraaijertpfilder 14 Nov. Vrouwepolder, Grypskerko 16 Nov. Zoutelande, Biggekerko 19 Nov. Veilingsvereeniging «Walcheren" MIDDELBURG, 9 November 1906. Aardappelen f 2,02, Poters 85 ct., Hollandscli Zoetappel f4,20, Zure Mispels f3,75, Winter Hondsmuil f6—f7,20, alles per HL.; Zoele Belle fleur f 2, Reinette d'Or f 2, beiden per kinKlei- peren flf 1,15, Grauwzoetappel f 1,10, beiden per halve kin Ribston Pipping 65 ct., Kastanjes 45 ct., beiden per vijl' liter; Tomaten 15 ct. per K.G.Roode kool 3'/25 ct., Savoije kool 2'/2 3'/2 ct., Witte kool 3 ct., Bloemkool Ie soort) 7 14 ct., Bloemkool (2e soort) 2'/26 ct., alles per stuk; Andijvie 28150 ct. per 100 struik; Sla 4O64 ct. per 10O krop; Spruiten 7085 ct., Spinazie 4—I6 ct., Zuring 4 5 ct., alles per griet; Suikerboonen 35 ct. per vijfliter; Peën l'/2—3V2 ct., Karoten 2— 2'/2 ct., Prei 451 /2 ct., Rapen 21 2—3'/2 ct., Selderij '/23 ct., Ramenas 1 ct., Pieterselie 1 ct., alles per bos; Ghrijsantin (bloem) 3 9 ct., Violieren 510 ct., Bonte Planten 6—7 ct., Bouquelten 2—7 ct., alles per stuk. AXEL, 10 November 1906. Oude Tarwe f0,a f9,50; Nieuwe Tarwe f8,25 a 1'8,75; Rogge f7,50 a f7,75 Nieuwe Wintergerst f8,50 a f9. Zomergerst f 0,a f 0,Nieuwe Haver f 6,75 a, f7; Kookerwten f 10,50 a f 11. Voererwten f 0,a f0,Paardeboonen f 8.ét f 8,75 Lijnzaad fétf Koolzaad f 0,a 1 0,Aardappelen f2,40 ét f2,60. Alles per 100 K.G De Fransche vrouiven maken veel gebruik van de Pinkpillendie haar goeddoen. Lees het onderstaande voorkomend in een der laatste Hommers van het Journal van De Pinkpillen hebben haar genezen. Mej. Jeauna Charnay, dameskleeder- maakster te Lyon, 4 rue Mercière, daukt hare genezing aan de Pinkpillen. ZQ heb ben baar genezen hoewel zij aan hare genezing wanhoopte. De talrijke genees middelen die zij gebruikt had waren on machtig gebleven en hadden geen schijn van verbetering teweeg gebraóht. Mej. Jeanne Charnay. Cl. E. Bron. «Gedurende twee jaren, schrijft zij, leed ik. Mijn kwaal was begonnen mei eene toenemende zwakte, gepaard gaande met hoofdpijn en maagpijn. Ik at bijna niet meer, en het weinige voedsel, ofschoon van lichten aard, dat ik nam verteerde moeielijk. Na mijne maaltijden had ik scheuten in de maag. Des nachts sliep ik weinig, en over dag werd ik geplaagd door aanhoudende scheele hoofd pijnen. Ook heb ik van tijd tot tijd zenuwpijnen gehad. Ik heb vele geneesmiddelen ingenomen, maar die hebben mijn gezondheidstoestand niet verbeterd. Eerst ben ik begonnen mij beter te gevoelen toen ik de Pinkpillen gebruikte. Dezen hebben al mijn kwalen doen verdwijnen, en sedert ik de behan deling er mee gevolgd heb, is mijne ge zondheid volkomen hersteld." Alle jonge vrouwen of die van gevor derden leeftijd zullen zich wel bevinden bij het gebruik der Pinkpillen. De Pink pillen schijnen in het bijzonder in het leven geroepen te zijn voor de vrouwen door de geëigendheid harer werking om de zwak heden van het vrouwelijk gestel te bestrij den. Zij geven bloed, en de vrouwen hebben over 't algemeen zwak bloed en zijn het voorwerp van veel bloedverlies en bloedin gen. De Pinkpillen geven haar eetlust, terwijl niets zoo grillig is als de eetlust der vrouwen. De minste ongesteldheid doet dadelijk haar invloed op den eetlust der vrouwen gevoelen. Dan voeden zij zich onregelmatig en de ongesteldheid verergert. De Pinkpillen bevorderen de spijsvertering, en de maag der vrouw weigert heel dikwijls het voedsel te verteeren. Zij verkwikken het zenuwstelsel, en het zenuwstelselder vrouw is overgevoelig en raakt daardoor g9makkelyk van streek. De Pinkpillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie algemeene zwakte, maagkwalen, rheuma- tiek, zenuwzwakte, onregelmatigheden. Prijs f 1,75 de doos, f9,per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depöthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3