ijjboü w SCHOUWING. LAATSTE BERICHTEN. Telegrafisch Weerbericht Ingezonden Stukken- vergaderde de gemeenteraad, welke bij gewoond werd door 6 ledenafwezig was de heer W. Maas. Ingekomen was een be richt van Ged. Staten, inhoudende goed keuring der gemeente-rekening over 1905. Vastgesteld werd het suppletoir kohier van den Hoofdei. Omslag met een bedrag van f 582,05het suppletoir kohier der Hondenbelasting tot 'n bedrag van f 10,50. Aan één persoon werd ontheffing van de hondenbelasting verleend. Verder werd nog een wijziging gebracht in de gemeente- begrooting voor 1907. Rilland-Bath. Op de tentoonstelling van de Nederlandsche Pomologische Ver- eeniging gehouden te Utrecht den 1 en 2 November jl. verwierf dhr. J. Q. C. Wabeke alhier met 12 inzendingen 6 eerste en 2 tweede prijzen. Men schrijft uit Deventer: Er is aan de Koninklijke Deventer Tapijtfabriek alhier onder de weefsters en wevers een staking uitgebroken, welke ongeveer 180 personen omvat, ten gevolge van een geschil tusschen den meesterknecht en een wever. Deze had de gewoonte aan den ketting niet die spanning te geven, welke door den directeur werd verlangd, omdat met geringere spanning minder goed wérk geleverd wordt, hoewel dit in het voordeel van den wever is, wijl het weven dan vlugger opschiet. Herhaalde malen was hem op dit verzuim gewezenook gisteren weer. Toen de meesterknecht hem hierop wees en tevens maatregelen nam om dit te veranderen, ontstond daar over een geschil met dit gevolg, dat de wever, onder vrij heftig optreden tegen den meesterknecht, deze met een spoel een klap op den arm gaf, waardoor hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Toen de directeur, de heer Monton, van dit geval in kennis werd gesteld, liet hij den wever ontbieden en gaf hem, onder mededeeling dat de meester knecht overeenkomstig zjjn instructie handelde en het optreden van den wever ongepast was geweest, te verstaan, dat hij op staanden voet de fabriek moest verlaten. Hieraan werd niet dadelijk gevolg ge geven, want de wever deelde het besluit aan het overige personeel mede, dat daarop ging confereeren. De directeur, die ver langde, dat aan de fabriek gewerkt werd en geen conferentie gedoogde, begaf zich naar het weefgebouw en belastte den ontslagene de fabriek onmiddellijk te ver laten. Onder protest werd hieraan voldaan. Spoedig daarna vervoegde zich een depu tatie bij den directeur, met verzoek om den ontslagene weer in de fabriek toe te laten, daar anders het werk zou worden neergelegd. De directeur wees dit verzoek van de hand, met het gevolg, dat het personeel staakte. Tengevolge van de bevordering van den heer O. M. E. van Lüben Seis zullen de Staten van Gelderland nog in deze maand, dus vóór de najaarszitting bepaald op 11 December, bijeen moeten komen ter verkiezing van een lid der Eerste Kamer. De Tijd schrijft: „Wij deelden onlangs mede, dat de heer J. van den Brink was benoemd tot particulier secretaris van den heer Troelstra. Later vernamen wij, dat de priester-socialist vertelde met mr. Troelstra „te studeeren". Nu hooren wij uit goede bron, dat de heer Troelstra bezig is z\jn protégé op te leiden tot een bruikbaren Kamercandidaat in het Noor den. Men begrijpt, dat de heer Van den Brink niet wachten kan, tot hij ergens in het Zuiden wordt gekozen en daarom wil men 't bij een eerstkomende verkiezing in het Noorden probeeren, waarschijnlijk in Leeuwarden." Ingevolge koninklijke machtiging zijn de heeren G. R. E. van Raalte en G. A. do Kan ter erkend en toegelaten als consulairejagenten van Italië respectievelijk te Vlissingen en te Brouwershaven. Vrijdagavond trachtte een onbekende bedelaar onderdak te bekomen bij een inwoner der gemeente Vlist. Dit gelukte hem niet, wijl de man in staat van dron kenschap verkeerde. Hy legde zich toen aan den weg ter ruste. Iemand die dit bemerkte gaf daarvan aan een wethouder kennis. Deze ging met den gemeentebode er heen en vond den man reeds dood. Te Rotterdam trok een 4-jarig knaapje aan de slang van een brandend gastoestel. Zijn kleertjes geraakten in brand, en de kleine bekwam daarbij zulke hevige brand' wonden dat men voor zijn leven vreest. Omdat vergeten was een leerling der Rijks-Landbouwschool, wiens ouders in lndië wonen, op de lijst te brengen, zoodat deze niet aan de loting voor de nationale militie kon deelnemen, zal te Wage- ningen een naloting worden gehouden. Te Schevenïngen heeft een jonge man in de keuken eener villa binnenge drongen, een niet levensgevaarlijk pistool schot gericht op de keukenmeid met wie hij vroeger verkeering had gehad doch die hem had laten loopen. De loopers te Amsterdam van Het Volk hebben nog gelijk wij reeds gemeld hebben, de staking met 16 tegen 4 stemmen opgeheven. Zij handhaven echter hun standpunt wat de grieven tegen de be staande loonregeling betreft, zoodat de onderstelling niet gewaagdsohijntdatalleen partijbelang hen dreef tot de hervatting van den arbeid. Hun motie waarin 't besluit wordt gemotiverd, luidt aldus «De vergadering,van meening dat slechts inwilliging der door haar gestelde eischen een blijvende verbetering mogelijk maakt, afkeurende de wijze waarop de commissie van beheer die alleszins billijke eischen heeft van de hand gewezen, en haar verdere actie onmogelijk maakt, betreurende de tegenwerking en bestrijding vooral van de zijde der redactie van Het Volk, besluit de staking op te heffen, doch behoudt zich voor zich ten sterkste er tegen te verzetten, indien de haar opgedrongen uurloon regeling verslecbting van den bestaanden toestand blijkt te bevatten, en gaat over tot de orde van den dag". Een onderofficier te Trier had twee jaar geleden een twist gehad, waarbij hij de grens van wettige zelfverdediging over schreed en van zyne revolver gebruik maakte. De krijgsrrad veroordeelde hem daarom tot een lichte gevangenisstraf. Hij ging in hooger beroep, tot bij het hoogste gerechtshof (rijks militair gerechts hof) en kreeg jl. Donderdag van deze laatste beslissing bericht. De eerzuchtige man voerde Vrijdagavond bevel over een afdeeling van vijf man, in wier geweer hij ongezien een scherpe patroon gedaan had. Onder het exuceereu liet hij de man schappen hun geweren op zijn borst rich ten. Den rechter vleugelman wees hij nog hoe hij het geweer moest aanleggen. "Ver volgens gaf hij bevel de trekker over te halen en viel, door vijf kogels getroffen, neer. In een brief dien hij naliet, schreef hij dat hij altijd een eerlijk man was ge weest en daarom den „heldendood" boven de schande der gevangenis verkoos. In het departement Aveyron (Frank rijk) heeft het zoo gesneeuwd dat de sneeuw hier en daar een voet hoog ligt. Het verkeer op de Wolga is geheel gestremd door het ijs. De orkaan in de Middellandsche Zee. Ook Abazzia heeft zeer te lijden gehad van den orkaan op de Midaellandsche Zee, die met stortregeus en een vloedgolf gepaard ging. De voorste helft van het groote havenhoofd is in zee gestort zoodat de scheepvaart in de Oostenrijksche haven een tijd onmogelijk of zeer bezwaarlijk zal zijn. Ook in de stad en omstreken werd veel schade toegebracht. Op de Fransche Hyères-eilanden werden 12 huisjes ver nield, zoodat 60 visschers zonder dak zijn, aan de zoutpannen deed een vloedgolf groote schade, veel barakken woeien om en verscheidene visschersschepen zijn ge zonken. Vergissen is menschel ijk. Dat bleek alweer Uen Maandag 1.1. te Bryn Mawr bij Philadelphia een geacht beursman uit laatstgenoemde stad «bij vergissing" voor een inbreker werd aangezien en meteen revolverschot doodelijk gekwetst. Het slachtoffer, zekere heer Clayton French, had den zomer doorgebracht in de Mont gomery Inn te Bryn Mawr. Na eenigen tijd in Chicago terug te zijn geweest, kwam hij 's nachts onverwacht bij het hotel terug. Het was reeds na middernacht, en French, die geen sleutel had trachtte door het raam zijn vroegere kamer binnen te komen. Maar ongelukkig was die kamer aan andere logeergasten aigestaan, die den inklimmer voor een inbreker aanzagen en op hem schoten niet het vermelde noodlottige gevolg. Gevaarlijk speelgoed. Eenige knapen hadden op den oever van de Lauch te Colmar een pak dynamiet patronen gevonden. Zij deelden de gevaar lijke voorwerpen. Een der knapen voegde zich bij een troep schoolkinderen en alteu te zamen amuseerde zich ermee de Bickford lont die de patroon omringde, in brand te steken. Eensklaps had er een ontploffing plaats. Toen men ter plaatse kwam lagen zes kinderen in hun bloed te baden. Twee knapen van 6 en 7 jaar werden met ver minkte armen opgenomen. Een ander was zijn oogen kwijt. Een klein meisje lag met opengereten buik en twee andere hadden wonden aan borst en gelaat. Drie kinderen waren ook nog minder erg ge kwetst. Dooden zijn er nog niet, maar zoo de kleinen er al van opkomen zullen zij heel hun leven verminkt zijn. Er is een onderzoek geopend, om te weten hoe de patronen in de handen der kinderen zijn geraakt. LEESTAFEL. De Nederlandsche Tentzending, door W. Jonker, red. van De Neder lander. Rotterdam J. M. Bredee. Wie van deze Tak van Evangelisatie meer wil weten, leze dit onderstaand ge schreven verslag. De tentzending verdient, evenals indertijd de straatprediking van den heer Esser, vertrouwen en steun. Van het licht dat schijnt in de duis ternis, door II. S. S. Kuyper. Zwolle La Rivière en Voorhoeve. Een reeks onderhoudende opstellen, oude en nieuwe bekenden, die in de huiskamer op een welkome ontvangst mogen rekenen. Het is geen zware, eer lichte lectuur, en daardoor des te beter geschikt om door alle huisgenooten verwerkt te worden. De verloren zoon. Uit het dagboek van een onderwijzeres. En andere opstellen ver dienen grooten lof. Dit boek met zijn teekenachtigen titel wensehen wij in veler handen. (Mej. H. 8. S. Kuyper is de dochter van den oud-minister.) W aarom Gereformeerd Schoolon derwijs 1 Rede, uitgesproken voor den Gereformeerden Schoolbond door dr. J. C. de Moor te 's-Gravenhage Kampen J H. Kok. Do noodzakelijkheid en profijtelijkheid voor gereformeerd schoolonderwijs wordt door den schrijver aangetoond hij be handelt de beteekenis der geref. beginse len voor ons lager onderwijs in 't alge meen ten opziohteder zedelijke vorming ten opzichte van de methodiek der leer vakkeu in 't bijzonder. Vooral dit laatste punt is zeer juist behandeld. Reeds lang vóér hem hadden schoolmannen als Rumm- heidt en J. J. v. Nout het Christelijk ka rakter van 't onderwijs in de verschillende vakken der lagere school aangetoond. Dat dit onderwijs gereformeerd moet zijn, wordt door dr. de Moor ontvouwd, en op zijn wijs, bescheiden, eenvoudig en logisch. De Schepping door Bettex, 3e druk- Kampen, J. H. Kok. Dat Bettex' Schepping in Hollandsch gewaad al voor de 3e maal verschijnt, is de beste aanbeveling voor dit uitnemende boek, waarop wij reeds vroeger de aan dacht vestigden. „De Schepping" is een van Bettex' eerste en' beste scheppingen. De Chr, Familiekring, Tijdschrift voor Zondagschool en Huisgezin, onder redactie van ds. J, J. v. Noort, uitgave der Nederl. Zondagschoolvereeniging no. 3 (2e ged. 1 October 1906. Om te gedenken f Asnsternam, Egelings Boekhandel, Hier wordt verslag gedaan van het 40- jarig feest der Ned. Zondagschool vereeni- ging. De uitgave geschiedt in aansluiting aan het Gedenkboek, door den agent Fruyt op zoo uitnemende wijze bewerkt. Ook hiervan is de bewerking keurig enkele photo's werken mee om te doen gedenkenVele vriendinnen en vrienden der Zondagsschool zullen dit boek gaarne bestellen en 't een plaats geven op hun boekentafel. 'n Kwestie van Smaak, door F. Bet tex, uit het Duitsch door B.W. Tweede druk. Kampen, J. H. Kok. De schrijver beantwoordt de vraag wat is smaak Onderzoekt den lichamelijke smaak den invloed van het voedselhet ascetismespijs en drank en de wet der ik heid. Voorts den smaak der intelligentie, oorzaak en brou van kunst, nijverheid en industrie. Smaakvol, smakeloos; hetaesthe- tische, met voorbeelden, onder anderen een aan de vrouwenbeweging ontleend, en aan de stijlmeubileering onzer woningen. Het is een boekje van slechts 75 blad zijden doch van rijken inhoud, ,;en de vertaling (dr.) B. Wiilinga schijnt die te hebben bezorgd is uitstekend. Bettex' werken dit vooral dienen zich zeer tot bespreking op onzeJongelings- en Jongedochtersvereenigingen. De Bijbelsche Geschiedenis, aan kinderen verhaald door S. Ulfers, met 20ü platen 2e druk. Goekoope pracht uitgave. Rotterdam, D. Bolle. Wij hebben reeds vroeger meer uitvoerig op deze uitnemende uitgave, dit echte kin derboek de aandacht gevestigd. Wy her inneren er nogmaals aan; aflevering 1620 zijn heden verschenen. Wie een degelijk Kerstgeschenk voor de Huiskamer ver- laDgt, neme dit boek. Het is onderhoudend verteld, en gansch uit de Schrift, zonder bijmengsel. Calvijn en Genève, beschreven door E. Doumergue, hoogleeraar te Mon- tauban, vertaald door W.F.A. Winckel. Amsterdam, W. Kirchner. Wy ontvingen afl. 9 en 10. Of Bouillie Bordelaise of Bordeausche Pap ook helpt tegen aardappelziekte De kleiu-landbou wer C.Pad mos te Renesse heeft zich een besproeier aangeschaft, en daarmee een lap aardappels van 70 roeden, d. i. ongeveer 10 aren, besproeid. Hij ge> bruikte een mengsel van IV2 K.G. op 45 L. water, en besproeide éénmaal. Toen op nabijgelegen stukken het loof door de ziekte werd aangetast, bleef dat op zijn land frisch staan. Nu heeft hij geoogst 40 H.L. akkergewas of 31 H.L. eetaard- appels, uitmuntend van smaak. CM. C.) Serooskerke 9 Nov. Oostkapelle 13 Nov. Oude Kraaijertpolder 14 Nov. Vrouwepolder 16 Nov. Middelburg. Hedenmiddag vergader den de schoenmakers uit Walcheren ter bespreking van het oprichten eener vak- vereeniging. Aan de oproeping hadden een 12-tal schoenmakers gehoor gegeven, dhr. F. de Rijke van Koudekerke opende de vergadering. Waar er eene stijging der leerprijzen merkbaar is, is het'wel licht tijd zeide spr. om vereenigd te wor den. Men wil thans organisatie ook in dit vak. De bedoeling is de berekening van eenzelfde prijs voor het sehoenwerk en kon het zijn ook gezamentlijke inkoop van fournituren. De heer Sturm zegt dat hij geen vrees heeft om de stadsschoenmakers er by te hebben, doch hij wilde alléén de dorps schoenmakers, omdat deze een eigen terrein hebben wat de leersoorten betreft. De heer Sturm stelde na eenige bespre kingen voor eene vereeniging op te richten en daarbij een bestuur te benoemen, welke een reglement ontwerpt en met 14 dagen weder bijeenkomen tot vaststelling van een en ander, waarbij ieder der aanwezigen op zich neemt een tweetal schoenmakers te bezoeken tot toetreding. Tot oprichting van eene Vereeniging wordt ten slotte overgegaan en eene com missie benoemd tot het opmaken van een reglement, bestaande uit de heeren M. F. Sturm, Serooskerke; I. van Wezel, 't Zand, (Koudekerke) en F. de Rijeke, Koudekerke. Nadat was besloten binnen 14 dagen op nieuw te vergaderen, gingen de aanwezigen uiteen. Amsterdam, 5 Nov. Een dame, die gisteren door de stoomtram werd overreden en dientengevolge overleed, is gebleken eene onderwijzeres te zijn. De toestand van Le Fèvre de Montigny is derwijs verergerd dat naar Het Hand. verneemt, de rechtzaak op morgen Dinsdag geen voortgang kan hebben. Tourcoing. 4 Nov. De afgevaardigde Biétri van den Bond dèr Gelen hield een voordracht. Daarbij drongen de tegen standers door in het lokaal, waarin een hevige twist ontstonder werd ook met revolvers geschoten, twee personen werden gewond, waarvan een ernstig. Een opge wonden menigte die buiten stond ver brijzelden de vensterruiten. Vele personen werden gearresteerd. naar waarnemingen in den morgen van .5 November medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.6 te Hapa- randa, laagste stand 745.2 te Shields. Verwachting (tot den avond van 6 Nov.): heden stormachtige, daarna afnemende winden uit Zuidelijke richting; verander lijke bewolking, nu en dan regen.W einig verandering van temperatuur. B URGSBRL1JKE STAND. Van 25 Nov. MIDDELBURG. Bevallen: A. J. Reijers geb. Versehoore de la Houssaije, z. M. van den Bergen geb. Broerse, z. A. de Groot geb. Leven, z.P. Rijkse geb. De Bree, z A. Krijger geb. De Nooijer, z.G. Hendrikse geb. Schuit, d. Overleden: D. Nederhand, 68 j. wednr. van A. M. den BoerC. S. Nauwen, 84 j. wed. van F. H. Kulderij. GOES. 1 e h u w e 1. a f k o n.4, Jaco bus de Dreu, 20 j. jm. te Goes en Neeltje van Weele, 20 j. jd. te Ierseke. Geboren:!, Agnes Sophia Oatharina, d. v. Hubertus Johannes Ilendrikus van den Ende en Sophia Adriana Brusket 5, WilhehniDa, d. v. Hubrecht Landman en Jacoba Schipper. Overleden: 4, Leuntje Mange, 68 j., gehuwd met Abraham de Wilde. Van 30 Oct.—3 Nov. VLISSINGEN. Ondertrouwd: S. H. Hogerland, 28 j. jm. en J. S. Marchand, 30 j. jd.C. Luijk, 28 j. jm. en J. Weijberg, 25 j. jd.C. Butz, 31 j.jm. en C. Koets, 23 j. jd.A. Streefkerk, 45 j. wednr. en W. S. Burgerhoff, 37 j. jd. G. Kaptein, 21 j. jm. en C. A. van Dien, 21 j. jd.P. Pleijte, 33 j.jm. en C. Paauwe, 25 j. jd. Getrouwd: W". B. Saaij, 39 j. jm. en M. G. van Vooren, 38 j. jd.J. F. Vermeesch, 24 j. jm. en M. G. deHooge, 21 j. jd. Bevallen: P. Daane geb. Koster, z. M. O. Bukkens geb. Godde, d. J. M. Pot geb. Velde, d.M. van Eenen- naam geb. Sehroevers, z.N. Boueherie geb. Kwekkeboom, d.M. S. C. de Bra geb. Deolereq, z.; M. A.Sehmidtgeb Broutin, d.J. Zietse geb. De Rijk, z. Overleden: G. de Jonge, wed. van M. van Zweeaen, 57 j.; M.Christiaansen, 4 in., d.A. G. Willems, 17 m., z. M. J. J. Kruijse, 14 m., d. Over de maand October. 's-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 18, Adrianus de Vries, 27 j. jm. en Marga- retha de Waard. Geboren: 3, Johanna, d. v. Jacob Pieterse en Cornelia Nagelkerke Maria, d. v. Jacob Kole en Lena Otte 10, Ba rend Jan, z. v. Jaeob Glerum en Catharina van Hekke; 13, Josina, d.v. Gelyn Moer dijk en Cornelia Adriana van de Plasse Bartel, z. v. Hendrik van der Klooster en Adriana Westdorp, beiden wonende te St. Annaland23, Leendert, z. v. Izaak Bakker en van Pieternella Wiskerke 26, Marinus Gornelis, z. v. Marinus Kole en Maatje de Smit30, Jacoba, d. v. Mari nus Jacob Braam en Tannetje van den Broecke31, Cornelia, d. v. Cornelia Schipper en Maatje de Wee. Overleden: 5 Abraham, 27 d. z. v Pieter Blok en Christina Kasse10 Jannetje, 10 m., d. v. Jacobus Dommisse en Johanna Wiskerke15 Nicolaas Steenblok, 63 j., m. v. Elisabeth De Ruiter; 16 Jacobus Moerman 74 j., m. v. Johanna Huissoon19 Willem Hendrik, 6 w., z. v. Hendrik van Gorsel en Adriana Aagje van Nieuwenhuyzen Johanna Dekker, 59 j., wed. v. Pieter de Visser. Levenloos aangegeven: 11, 2 kinderen. SEROOSKERKE (W.) Getrouwd: 31, J. Barentsen, 31 j. wednr. van W. Kasteleijn, en E. Meijers, 28 j. jd. Geboren: 6, Maria, d. v. L. Ver meulen en P. Walrave; 10, Abraham, z. v. W. v. Tatenhove en L. Jongepier 19. Leunis, z. v. J. de Rijke en D. Fran cois 22, Cornelis, z. v. H. Geldof en N. de Rijke 27, Pieternella Maria, d. v. A. Louwerse en E. Dingemanse. Overleden.- Geen. 's-HEERENHOEK. G e b o r e n7, Chris- tiaau, z. v. Cornelis van Weele en Cor nelia Almekinders. BORSELE. Getrouwd: Geen. Geboren: Thona, d. v. P. Melis en C. J. de MuijnokCornelia, d. v. J. Witte en M. de RijgerJacoba, d. 1 M. Ruster en J. JanseKlazina, d. v. T. Walhout en J. MelisJanna, d. v. P. Fraanje en C. Steenblok Maria, d. v. J- van Sabben en M. do Vroe. Overleden: Johanna de Jonge, 2 ni Marktberichten. ROTTERDAM, 5 Nov. 1906. Buiten 1. Granen stil. Binnenlandse he Granen. Jarige Tarwe niet aangevoerd. Rogge niet noemenswaard aangevoerd. Gerst, niet noemenswaard aangevoerd. Lynzaad ruim aangevoerd. Jarige Tarwe f 0,4 f 0, Nieuwe Tarwe - 7,60 - 9,65 N. Rogge 5,50 - 6,40 N. Wintergerst Zomergerst. Chevalier N. H a v e r - 7,— - 7,50 Bruine Boonen - 8,25 -10,25 Witte Boonen. -15,25 -16,60 Erwten- 9,50 - 9, Kook erwten - 9,50 - 9,80 Kroonerwten. - 9,80 - 9,50 N. Koolzaad. - Kanariezaad Karwijzaad. Lynzaad - 9,-10,75 per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansche) f118 Stoomend f118. Grove Donau f 116 k f117. La Plata f117. Odessa f113. Zeeuwsche Eieren f 6,50 ff f 6,75. Overmaasehe Eieren f7,it f7,20. Aardappelen. Zeeuwsche Blauwe f2,70 a f2,80. Geldersche idem f2,20 li f2,40. Zeeuwsche Eigenheimers f 1,80 ff f2,Friesehe idem f 1,80 a f2,Zeeuw sche Bonte f2,60 a f2,70. Veel aan voer, weinig vraag. Ajuin 8000 H. L. grootendeels in het land gekocht. Voor zoover bekend niets gekocht. De handel blijft gedrukt. Vlas. Aanvoer 6952 steen blauw 146 Wit Zeeuwsch 1750 Groningsch. Prijzen 4250 stuivers Holl.3740 Zeeuwsch 3844 Groningsch. MEEL. De belangstelling van de zijde der koopers is niet groot. Men koopt voor de be hoefte, doch de verkoop is over 't algemeen nog niet ruim. De buitenlandsche offerten waren te hoogen op aflading waren geen koopers te vinden. Het aangekomene kon slechts zonder prijsverhooging plaats vinden. Heden stemming zeer kalm. Noteering onver anderd. Prima qual. Inlandsch f 11.a f12,25. Eerste qual. Inlandsch f 10,25 af 10.75. Prima Amerik. (Patent) fl2,a f 13.—. Eerste qual. Amérik. (Straight) fn,a f 11.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 9,75 5 f 10,50. Extra puike qual. Hongaarsch f 14.a f 16.—. Eerste qual. Hongaarsch fa f Prima qual. Duitsch f 11.a f 11,50. Eerste qual. Duitsche f a fPrima qual Belgisch fn.a f12.25. Eerste qual. Bel gisch f 10.25 k f 10,75. Prima qual. Fransch ffEerste qual. Fransch f 10.25 a f10,75. Inlandsch Roggebloem f9,50 a f 10.25 Duitsche Roggebloem f9,50 af 10,75. Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur Wees zoo goed en vergun mij naar aanleiding van den vierden Zuid-Beveland- schen brief, voorkomende in de Zeeuw van j.l. Maandag, er op te wijzen dat er door het houden van Dankdag op den eersten Woensdag in November in 't' minst geen gevaar bestaat dat hierdoor het werk op het land niet tijdig klaar zou komen. Wanneer wij letten op de vele katho lieke landbouwers die op verschillende werkdagen hun werk laten rusten, en we zién dan dat zij even vroeg en even goed met hun werk klaar zijn als wij, dan is er in 't minst geen reden om den Dankdag te verschuiven vanNovembertotDeeember. Wanneer er dan ook Dankdag moest worden gehouden op een dag dat iedereen' tijd en gelegenheid had, ik twijfel er niet aan of er zou van het Dankdag houden niet veel komen. Iedere we kgever, ook hij die met dezen dag geen rekening houdt, dient aan zijn personeel wanneer het ver langt wordt, op dezen dag vrijaf te geven. Het beste is dat alle werk dat op dezen dag niet per sé noodig is, blijft rusteD, tot zelfs het op dien dag drukken en uitgeven van De Zeeuw. Kloetinge, 5 Nov. '6. Hoogachtend Uw dn. Q. T. (De maatschap. De Zeeuw heeft indertijd beslist dat drukken en uitgave van De Zeeuw op Bid- en Dankdag vooralsnog niet is af te schaffen, omdat metnameZeeuwsch- Vlaanderen die dagen niet viert, en er nog tal van lezers van andere gezindten zijn welke ook op die dagen er recht op hebben ons blad te ontvangen. Red.) Mijnheer de Redacteur t De gemeente Goes wordt in de bladen valschelijk beschuldigd in zake de lotings- quaestie. De loteling v. d. Vliet heeft namelijk tot voogd Adriaan den Boer te Rotterdam, zoodat v. d. V. dus in die gemeente, en niet te Goes, heeft moeten loten. Dingeman van der Linde, die in uw blad ten onrechte als voogd is aangeduid, is alleen toez. voogd. X. Goes, 5 Nov, '6,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3