Bijvoegsel van DE ZEEUW van Zaterdag 3 November 1906. No. 30 Buitenlandscb Overziehl. Afloop Verkoopingen, enz. Gemengde Berichten. LAATSTE BERICHTEN. iVlarktberichten. 2 November 1906. Vandaag viert dhr. P. Meijler te Middel burg zijn zilveren jubilé als bediende in de zaak van dhr.W. A.deRijckein de Kromme Weele aldaar. Aan blijken van belangstelling en waar deer in g, voornamelijk van den patroon en zijn gezin, zal 't den eenvoudigeD, trouwen winkelbediende dezen dag zeker allerminst ontbreken. Met ijver en trouw heeft hij de zaken be hartigd en doet dit nog. Is de patroon niet aanwezig, of zijn er meer koopers die ge holpen moeten worden aan hetgeen zij ver langen, het is al lang goed, indien Meijler er maar is. Dit zeggen teekent meer dan soms zoo opgeschroefde certificaten. Er ia een trouw ook iu het kleine, welke vooral in dezen tijd als zeldzamer wordende dient gewaar deerd. Moge dhr. Meijler nog lang zijne plaats achter de toonbank of in den winkel met 69re zooals tot heden innemen,in blijde herinnering aan den dag van heden, een waren feestdag voor hem en zijne familie te midden van de zorgen des levens. In Amerika schijnt een dwaas ook al naar de bacil der zonde te willen gaan zoeken. Tenminste Hayes, de vice-minister van Landbouw, gaat het bloed van ver schillende menschen-rassen doen onder zoeken ter bepaling van zyn waarde en kenmerken. Zoo wil hij „de aangeboren deugden en gebreken" van elke mensche- lijke rassonsoort vaststellen, teneinde te zoeken naar middelen om de eerste te ver meerderen en de andere te doen verdwijnen. Tot zulke dwaasheden komt men als men 't vraagstuk der zonde écarteert. Vlissingen Benoemd tot conducteur der Brievenmalen aau het spoorwegpost kantoor No. 2 voor de lijn Vlissingen Breda met standplaats Vlissingen, de conducteur-plaatsvervanger L. de Graaf uit Zutphen, in de plaats van A. Sohrouwen die laatst benoemd werd tot hoofdbrieven besteller te Amsterdam. Colijnsplaat. Donderdagavond had de jaarvergadering van de vereeniging „Het Groene Kruis" alhier plaats in de openbare school. Ruim 50 leden waren tegenwoordig. Uit het verslag van den secretaris, dhr. R. Janse, bleek dat het aantal leden gestegen was van 213 tot 230, dat er vele geschriften voor de leden waren aangeschaft en dat er veel gebruik van ijs gemaakt was (108 por ties) en veel verplegings-artikelen uitge leend en nog in gebruik waren. De pen ningmeester, dhr. Ph. C. Engelvaart, was wegens ongesteldheid afwezig en, dus nam de vice-voorzitter, dhr. W. Potappel, diens functie waar. Uit diens verslag bleek dat de inkomsten hadden bedragen f 174,88, behalve de f325 geleend in rentelooze aandeelen van f25. De uitgaven waren totaal f 579,17s waaronder begrepen de f825 geleend geld, zoodat er een nadeelig saldo is van f79,295. Een voorstel van het bestuur om den magazijnmeester f25 inplaats van f 15 per jaar te geven, werd met algemeene stem men aangenomen, alsook het voorstel om de verplegingsartikelen te assureeren. De voorzitter, dhr. A. Aal tz, gaf daarna eenige inlichtingen aangaande de ijskist, die nagezien moet worden, ook omtrent de mislukte pogingen om een verband- cursus op te riohten, waarvoor zich slechts één persoon had aangemeld en het voor- loopig plan om te trachten te Kats een sub-afdeeling dezer vereeniging op te rich ten, waarna hij onder dankzegging aan bestuur en leden voor hunne werkzaam heden en opkomst ter vergadering, dezelve sloot. Aau den bij Koninklijk besluit van 24 October j.I. benoemden distriots-oom- mandant, tevens inspecteur der rijksveld- waclü, G. TT. 15. Trofsenburg is het vijfde district der rijksveldwacht, met de stand plaats Middelburg aangewezen. Men schrijft uit Amersfoort dat het geval met den quasi-overleden militair zich als volgt heeft toegedragen De chef der halte Koppelpoort, te Amers foort, weigerde een artillerist te vervoeren, omdat hij te zeer beschonken was. De man is toen de lijn opgeloopen en schijnt over draden en rails gestruikeld te z(jn en daarbij mantel en muts verloren te hebben. Een dame, die deze kleeding- stukken zag liggen, waarschuwde den halte-chef, die aanstonds met fakkels den spoorweg deed onderzoeken. Middelerwijl passeerden het lokaaltje naar Utrecht en dat naar Nijkerk. In dit laatste na heeft ons soldaatje weten te springen. Door zijn onpasselijkheid dacht men aan aanrijden en hersenschudding en werd hij geëxpe dieerd naar het ziekenhuis te Nijkerk, dat hij echter Maandagochtend op eigen ge legenheid weer heeft verlaten om naar z\jn garnizoen, Utrecht, terug te keeren. De juffrouw die door de rechtbank te Arnhem wegens diefstal en verduiste ring ten nadeele van de firma Gebr. Roos tot 9 maanden gevangenisstraf werd ver oordeeld, is in het huis van bewaring aldaar krankzinnig geworden. Naar de Echo verneemt, wordt jhr. He Geer dag en nacht voortdurend be waakt, omdat men vreest voor zelfmoord. Gisteren hielden de stakende loopers "van Het Volk een langdurige vergadering, waarin ze hun houding hebben vastgesteld, Welke door het bestuur hunner organisatie zal worden verdedigd, op de conferentie met de Commissie van Beheer. Uit Oss meldt men nader aan de N. 11. Cl. omtrent den brand in de asphalt- fabriek der firma Eizback, die binnen drie jaren tijds thans ten tweeden male in de asch is gelegd, dat het onheil zich niet tot de omliggende woningen heeft uitgebreid. Door het achteloos wegwerpen van een brandend stuk papier, dat in een plas benzine is terechtgekomen, moet een werkman den brand hebben veroorzaakt. Alles is verzekerd, maar de schade is voor de firma niettemin belangrijk, daar deze ramp plaats vindt in een tijd, waarin aan talrijke orders voldaan moet worden. De heer v. Hengel te Amsterdam, getuige in de strafzaak tegen Le Fèvre de Montigny en de Geer is gisteren op een passief van f240C00, actief nul, fail liet verklaard. Dr. Hoedemaker, van Amsterdam, is Zaterdag te Utrecht door een beroerte getroffen, waardoor hij aan één zijde ver lamd is. De patient is naar Amsterdam overgebracht. Zijn toestand is niet zor gelijk. Zeehad Schiermonnikoog. Er is te Berlijn onder leiding van den bankier Alfred Mürker een maatschappij opgericht met een aandeelenkapitaal van 2 miljoen francs, verhoogbaar tot 6 miljoen. Het doel der maatschappij is de inrichting van een zeebad op 't eiland Schiermonni koog zij is met een 4 pCt. hypotheek van 340,000 mark ten name van graaf Bernstorff belast. Van het postkantoor te Meppei is dezer dagen naar Frederiksoord een brief kaart opgezonden, welke in 1875 dus nu 31 jaar geleden te Amsterdam was afge stempeld en bestemd voor den toemualigen directeur der Maatschappij van Weldadig heid, den heer Jongkindt Coninck. Ver moedelijk is indertijd deze briefkaart te Meppei tusschen archiefstukken geraakt, waar ze eerst thans voor den dag is geko men. Gelijk men weet, is de geadresseerde reeds sinds jaren overleden. Als een bewijs welke schoften er onder de timmerlieden-werkstakers te Leiden zijn, dient 't volgende Gisterenavond tegen 7 uur hadden zich ongeveer 20 stakers verzameld op den Rijnsburgerweg in den omtrek van het Terweepark en zioh aid aar aoh ter de boomen verscholen. Argeloos kwam tegen dien tijd een 17-jarige arbeidswillige timmerman voorbij, op weg naar zijn woonplaats Oegst- geest, toen plotseling eenige der aohter de boomen versoholen stakers te voorschijn traden en hem trachtten te bewegen den arbeid neder te leggen. Toen hij hieraan geen gevolg wensohle te geven, gaf men hem eenige vuistslagen in het gezieht, om hun betoog blijkbaar meer kracht bij te zetten, waarop de arbeidswillige het hazen pad koos, om verdere gewelddadigheden te ontloopen. Minder goed kwam de te Sassenheim wonende timmerman er af, die eiken avond na zijn arbeid te Leiden, met de Haarlemsehe tram naar zijn huis ging. Deze man, een manke, traohtte de reeds in beweging zijnde tram, even na 7 uur, in te halen, tioeh bovenbedoeld verdekt opgesteld troepje va i ongeveer 20 man heeft hem dat belet niet .Uleen.maar deze mannen hebben den kr apelen stakker zoodanig geslagen, op den grond geworpen en ge schopt, dat ie ongelukkige kermende van pijn naar het ziekenhuis moest worden gebracht, waar hij is opgenomen met een bebloed hoofd, gekneusd heupbeen en schouderblad. (L. Dgbl In den Zuidplaspolder ouder Moor drecht, is een weduwe nabij hare woning te water geraakt. Zij werd nog levend op het droge gebracht, doch is kort daarna overleden. Woensdagnacht is op de Zuiderzee het 15-jarig zoontje van een schipper overboord geslagen. Het sohip was thuisbehoorende te Hoogeveen. Doordat een zijbord van een stoomdorsch- maohine heden te Meeden (Gron.) naar beneden sloeg, bekwam een arbeider zoo danige wonden, dat hij spoedig daarna overleed. Te Huizuni ontstond tussohen twee jongens van 14 jaar, die zich ver maakten met het knikkerspel, ten laatste verschil van meening, gevolgd door een vechtpartij, waarbij de een den ander met een mes een steek in het achterhoofd toebracht, zoodat een gevaarlijke woud ontstond. Handhaving van den nationalen tijd. Wij vernemen uit goede bron het vol gende Ook door de Maatschappij tot Exploitatie der Staatsspoorwegen is een memorie bij de regeering in deze materie ingediend. Waar echter de Hollandsohe IJzeren Spoorweg-Maatschappij zich be slist ten gunste der invoering van den Amst8rdamsohen tijd als nationale heeft uitgesproken, geeft haar zuster-maat- sohappij in de door haar ingediende me- merie de voorkeur aan handhaving der huidige regeling, en behoud dus van den Greenwiohtijd voor't spoorwegwezen. Wij kunnen eohter hieraan toevoegen, dat de kansen voor invoering van den Amster damseben tijd op de spoorwegen (als natiole tijd), bij de regeering zeer gunstig staan. De moeilijkheid schuilt nog steeds in het verband, dat tussohen onze spoorweg maatschappijen van den Verein Deutsoher Eisenbahn-verwaltungen bestaat, waarvan ze lid zijn. Volgens de reglementen van dezen Bond zouden de Nederlandsohe spoorwegmaatschappijen van het lidmaat schap vervallen zijn, indien de regeering ze noodzaakte een anderen, dan den of- ficieelen zonetijd aan te nemen. Dit gevolg zou op het internationale^spoorwegverkeer een nadeeligen invloed kunnen oefenen. Mocht men er evenwel in slagen met den bond tot overeenstemming te kunnen raken dan kunnen we de invoering van den Amsterdamschen, alsoiïicieelen tijd, vrijwel verzekerd achten. (T.) De Tsaar is heden met de keizerlijke familie van Peterhof naar Tsarskoje Selo verhuisd. Aartshertog Otto van Oostenrijk is gisteren te Weenen overleden. Hij was de tweede zoon uit het tweede huwelijk van aartshertog Karei Lodewijk (broeder van Keizer Frans Jozef). Hij was op 21 April 1865 geboren en in 1886 getrouwd met prinses Marie van Saksen. Hij laat twee zoons na. De anarchiste Emma Goldmann en tien andere mannelijke en vrouwelijke anarchisten werden gisteren te New-York gearresteerd, omdat zij den moordenaar van President Mo. Kinley als martelanr verheerlijkten. Het kwam tot een hevig gevecht alvorens de gearresteerden iu de gevangenis waren. Een bakkersjongen te Innsbruck stak om zich op zijn meester te wreken laatst een heele partij spelden in het deeg. Verscheidene klanten, die van het aldus saamgestelde brood aten, kregen er onaan gename gevolgen van. De kwade jongen is tot drie maanden zware tuchthuisstraf veroordeeld. Wegens de naderende verkiezing voor de Doema in December heeft de Russische regeering aan de gouverneurs verzocht de zemstwo's der provinciën te herinneren dat de zemstwo-vergaderingen bijeengeroepen moeten worden in Novem ber of uiterlijk 4 December. Omtrent de ongesteldheid van den Rumeenschen Koning, die aanleiding gaf den Weenschen hoogleeraar van Noorden in consult te roepen, vinden wij medege deeld, dat de geneesheer suikerziekte en verkalking der bloedvaten heeft gecon stateerd. De patient is niet in staat vol doende voedsel op te nemen en dat werd aanleiding van een verergering van den toestand. Een Engelsch rechter heeft te be slissen gehad wat cacao is. Te Green wich verkocht een winkelier uitgewogen cacao, die bleek bestaan uit 62% cacao en 38% suiker en zetmeel. Door de ver dediging werd aangevoerd, dat volkomen zuivere cacao niet te genieten is door het vet dat het bevat. Het is de gewoonte het met suiker en zetmeel te vermengen. De cacao, die aan de marine geleverd wordt, heeft nog meer bijmengsel. De rechter verklaarde, dat hg geen gegevens had om te beslissen wat cacao is en ont sloeg den winkelier van rechtsvervolging. Uit Palermo wordt d. d. gisteren gemeld, dat de lichte aardschokken, die in de omstreken de laatste weken gedu rig gevoeld werden het laat3te etmaal in kracht zjjn toegenomen. Bepaalde aard schokken worden uit Trabia, Termini en Altavilla gemeld. Gisteravond te zes uur had een aardbeving plaats, die ook in Palermo gevoeld werd. In Trabia werd eenige schade aangericht en in Termini vluchtte de bevolking uit de huizen. In Findlay, Ohio, is de Standard Oil Co. met 5000 doll, beboet wegens schen ding van de Anti-trustwet. Gaat het door, dat voor elke bewezen overtreding voor eiken dag sedert Juli 1903, toen de maat schappij een waarsohuwing kreeg, een afzonderlijke boete wordt opgelegd, dan zou de boete tot 6,000,000 kunnen stijgen, maar zoo erg is het thans nog niet. Iemand die aan „glöbe-troting" doet en onlangs 't Heilige Land bezocht, ver telde dat op 't meer van Galilea nu een stoombootje vaart, dat de spoorwegreizi gers te Karmel overneemt en ze naar Tiberias voert. Het rijpad dat nu nog de eenige verbinding vormt tusschen het meer en Safed zal waarschijnlijk wel tot een rijweg verbreed worden. Verder is de spoorweg van Damascus tot aan de Jor- daanvallei zoo goed als klaar, tenminste het volgende jaar kan de lijn geopend wor den, terwijl het rollend materieel er reeds is, geheel nieuwerwetsch ingericht en veel geriefelijker dan dat op de lgn Jeruzalem- Joppe. Rusland. De 30e October was voor Rusland, zoo veor Vorst als voor Volk een herinnerings dag. Het was namelijk een jaar geleden, dat de oekase van den Tsaar werd uitgevaar digd, waarin volkomen hervorming van het Russische staatswezen werd beloofd. De gebeurtenissen van dat jaar in de herinne ring te brengen is hier onnoodig. Maar wel willen wij een statistiekje mededeelen, in een der Russische bladen gevonden, name lijk dat in hst jaar van 30 October 1905 tot 30 Oct. 1906 werden gedoodbij pogroms, botsingen met de politie of de troepen, 22,721 personenhet aantal gewonden is niet op te geventer deed veroordeeld en terecht gesteld werden 1531 personen: ver oordeeld werden 851 personen tot 7138 jaar dwangarbeid531 bladen en tijdschriften werden opgeheven en 647 redacteuren voor de rechtbanken ter verantwoording geroe pen. En ten slotte werden 35,000 Russische onderdanen, bg wijze van administratie ven maatregel, verbannen; dat alles in 't eerste jaar der Russische vrijheid. Het zou echter dwaasheid zijn hierover den Czaar of zijn ministers lastig te vallen. Zoolang de opstand tegen het wettig en wettelijk gezag niet is gedempt, en de moorden en moordaanslagen op de hand havers van dit gezag niet ophouden, kan de regeering ook geen hervormingen van blij- venden aard invoeren. Middelburg. Gedeputeerde Staten be noemden tot ontvanger der steigerrechtén van den Provincialen steiger te Walsoor den dhr. G. J. Adriaansens, thans tijdelijk ontvanger aldaar. 's-Gravenhage. In den militieraad zijn voor de provincie Zeeland benoemd tot voorzitter J. H. O. Heyse, lid der Provinciale Staten tot zijn plaatsvervan ger J. N. Elenbaas, lid der Provinciale Staten tot lid L. K. van der Harst J.Jz., lid van den gemeenteraad van Middelburg tot zijn plaatsvervanger Jhr. P. J. Bogaert, lid van den gemeenteraad van Middelburg. 's-Gravenhage. De Eerste Kamer- afdeclingen zijn met het onderzoek van het ontwerp-Arbeidseontract klaar geko men, op één sectie na die Woensdag haar taak zal ten einde brengen. De bijeen roeping der Kamer is dan bepaald op half December in afwachting van de afhan deling der Indische Begrooting door de Tweede Kamer. H. M. de Koningin Moeder vertrekt 14 dezer naar Het Loo om eenige dagen de gast te zijn der Koningin. Prins Hendrik vertrekt eenige dagen vroeger dan bepaald was naar Nederland, hij gaat naar Den Haag. Soestdijk. H. M. de Koningin Moeder bezocht heden het Sanatorium Oranje Nassau-oord. Eindhoven. De toestand der getroffen juffrouw B. bij de gasontploffig bij v. L. alhier is nog hetzelfde. Indien zij her stelt, dan zal zij toeh haar leven lang verminkt blijven. Londen, 2 Nov. Ofschoon de totaal uitslag der gemeenteraadsverkiezing alhier nog niet bekend is, kan toeh voorloopig als resultaat geboekt worden dat de progres sieven sterk aan de verliezende hand zijn. De progressieven wonnen 28, de ge matigden 69, de arbeiderspartij 13, de onafhankelijken 7 zetels. Op 't oogenblik zijn gekozen 134 gematigden, 78 progres sieven (liberalen), 11 arbijderspartij en 30 onafhankelijken. Het aantal opgekomen kiezers is ditmaal veel grooter dan drie jaar geleden, In de provinciën zijn de ge meenteraadsverkiezingen eveneens slecht voor de progressieven uitgevallen. Daar bleek dezelfde geest als hier tegen het liberale kabinet. Donderdag werd te Zierikzee door het bestuur van den polder Schouwen aan besteed het maken van een dijksophoo- ging met dijksglooing enz. Minste inschrij ver was L. A. Vink te Brouwershaven, voor f9293. Middelburg. Door not. van Nimwegen werd Donderoagavond geveild: le perc. Huis aaD de Nieuwstraat, 3,20 o.A. Koo- per voor f4151 dhr. C. Geensen. 2e. Huis aan de Turfkade en Heerenstraat, 2,12 o.A. Kooper voor f2500 dhr. K. H. Olrée. 3e. Huis aan de Heerenstraat, 72 o.A.- Koo per voor f1450 dhr. A. Loois Jz. 4e. Huis aan de St. Jansgang, 34 e.A. Kooper voor f350 dhr. J. J. Meijboom. 5e. Huis aan den Beenhouwerssingel, 59 e.A. Kooper voor f1150 dhr. J. Dingemanse Gz. 6e. Smederij aan den Teermagazijnstraat, 74 o.A. opgehouden op f2500. 7e. eenpero. bouwterrein, dhr. M. 1. de Groot voor f351. 8e. een pero. bouwterrein, dhr. A. Dekker voor f370. 9e. een perc. bouw terrein, id. voor f361. 4 en 5 opgehouden op f550. V eilingsvereeniging //Walcheren" MIDDELBURG, i November 1906. Zure Bellefleurappels f 6,40f 7 per H.L. Aardappelen f2,22f2,25, Poters f 1,12, Mispels (zure) f4,40, Goud Reinetteappels f 4,201 5,20, Court Pendu appels f 5,40, Zoete Bellefleurappels f 4,50, Grauwzoetappels f 6,40, Reinette d'Orappels f 3,34—! 4,80, Konings pippeling f7,60, Peperappels f6,8o, Roode Bakkerappels f 5, Geezer Wildemanpeer f 5,20, Zoete Emgaardappel f 5, Huismanszoetappel f 4,20—f 4,40, alles per H.L.Dubbele Paradijs appels f2,10—f2,30, Blomzoetappels f 1,75, beiden per kinPompenette f 1,20, Uienzoet f115, beiden per halve kin; Kastanjes 50 c. per vijf liter; Tomaten 10 cent per K.C. Pompoenen 17 cent, Roodekool i'/3+'/2 ct., Savoijekool i'/j4 cent, Wittekool i'/j2 ct., Bloemkool (ie soort) 611 ct., id. (2e soort) 25 ct., Boerekool '/21 ct., alles per stuk Andijvie 8112 ct. per 100 struikSla 1650 ct. per 100 kropSpinazie 27 ct., Zuring 12 ct., Spruiten 6575 cent, alles per ben; Suikerboonen 35—45 ct. per 5 liter,Peen 2 - 2'/z ct., Rapen 23 ct., Karoten 231 2 ct., Prei 31/24>/2 ct., Selderij 12 ct., Pieterselie i ct.," Ramenas 1 ct., Bouquetten 8—12 ct., alles per bos. Eieren f 6,45 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 1 November 1906. Boter 1 0,50 4 f 0,62'/a per pond. Kipeieren f 1,25 a f 1,75 de 25 stuks. Eendeieren f a f -,de 25 stuks. St. MAARTENSDIJK, 1 Nov. '06. Nieuwe Tarwe per H.L. f6.a f7. Wintergerst per 100 kilo f 8,30 a f 8,50 Haver per 100 kilo f 0,a f 0, Faarden- boonen per 80 kilo f0,a f0,Witte Boonen f 15.A f 16.Bruine Boonen f 9,50 a f 10.Kookerwten f f 9. Ajuin per 60 kilo f0,a f 1,30Aard appelen per 70 kilo fl,60 a f2,20. Waar 't er niet bij staat is de prijs per H.L. VLISSINGEN, 2 November 1906. Boter f -,a f per kilo. Eieren f-,ft f-,per 104 stuks. Heden geen aanvoer. THOLEN, 2 November 1906. Tarwe*) f8,50 af9,50; Haver*)f0, f 0,Karwij faf 14.50 Rogge f5,75 a f6.Witte Boonen f 15.a f16.Bruine Boonen f9.a f9,50; Kleine Erwten f8.75 f9,50; Kroon- erwten f9.ft f9,50; Gerst*) f8.a 18,25; Aardappelen f2.f2.10; en Ajuin fl.a f 1,10. per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per HX. Eieren f4,75 per 100 stuks. Boter f0,67'/s per '/a K.G. B VItGERLIJKE STAND. Van 31 Oct.—2 Nov. MIDDELBURG. Ondertrouwd:J. Lahr, 27 j. jm. en J. Wouterse, 26 j. jd. A. Willems, 23 j. jm. en J. S. Outermans, 22 j. jd.G. Butz, 31 j. jm. en C. Koets, 23 j. jd.C. Broerse, 30 j. jm. en J. Catsman, 28 j. jd.; A.Bossohaart,26j.jm. en F. C. de Visser, 23 j. jd.P. Pleijte, 33 j. jm. en C. Paauwe, 25 j. jd. G e t r o u w d: W. P. de Bukviel,24j.jm. en D. J. P. Arnoldus, 20 j. jd.K. M. Helbers, 21 j. jm. en A. M. S. Baden, 21 j. jd.J. C. Julianus, 49 j. wednr. en S. Schrier, 52 j. wed.; J. C. Kamer mans, 25 j. jm. en P. E. van den Broeke, 23 j. jd.J. Sonius, 21 j. jm. en C. P. de Kok, 20 j. jd. Bevallen: E. de Leeuw geb. De Witte, z.E. L. Minderhoud geb. Van Willigen, z. GOES. Getrouwd: 1, Cornelis de Hond, 26 j. jm. en Maria Pieternella van der Kuijl, 23 j. jd.Franoiscus Cor nelis Andreas Hooruick, 26 j.jm. te Goes, onlangs te 's-Heerenhoek en Maria Everaard, 18 j. jd. te Kloetinge. Geboren: 1, Jan Willem, z. v. Izaak Pik en Tannetje Roeleven 2, Johanna Adriana, d. v. Hendrik Leendert Frenks en Jacoba de Jager. Van 26 Oot.2 Nov. IEKSEKE. O n d e r t r 0 u w d 1, Jaco bus de Dreu, 20 j. jm. te Goes en Neeltje van Weele, 20 j. jd. Getrouwd: 1, Dirk van den Berge, 24 j. jm. en Lena Catharina Kosten, 20 j. jd. Geboren: 26, Dingenis Jan, z. v. Jan Weststrate en Maatje Franoina Dekker 21, Janna, d. v. Huibregt Boogert en Geertruida Sanderse 31, Maria Maatje, d. v. Laurus Leendert Bom en Sara van Oeveren. Over de maand October. KAPELLE. Getrouwd: 25, Pieter Karelse, 25 j. jm. te Kruiningen en Leuntje de Roo, 26 j. jd. te Biezelinge. Geboren: 2, Geertruida, d. v. Luk as Poortvliet en Willemina de Visser; Janna, d. v. Hubreeht Eversdijk en Adrian», van Overloop 24, Gerard, z. v. Dignus Kosten en Adriana Willemsteijn31» Christiaan Abraham, z. v. Johannes Goeree en Adriana Paauwe Overleden: 23, Marinus van de Linde, 75 j., echtg. van Maatje Landman. OVEZAND. Geboren: 17, Abraham, z. v. Jan Westveer en Adriana Cornelia Priester30, Bastiaan, z. v. Marinus Rijk en Tannetje Remijn. NISSE. G e b 0 r e n 28, Leonard us, z. v. Anthonius Martens en Magdalena Kopmeis. Overleden: 28, Catharina de Jonge, 67 j„ vrouw van Cornelis van Maris. DRIEWEGEN. Overleden: 10, Adriana Johanna Koeman, 5 mnd. 's-HEER ABTSKERKE. Geboren: 5, Gerardus, z. v. Cornelis Harinek en Maehalina van Liere. RILLAND-BATH. Geboren: 1,Johan nes, z. v. Johannes Kloet en Maria Wil- lemse4, Jacobus, z. v. Mattheus Augusteijn en Magrieta Hoogstrate 9, Marinus, z. v. Cornelis Rottier en Jozina Pieternella Bakker10, Irma Angelina Maria, d. v. Polydia Bonte en Lesnie Steijaart19, Cornelis Adriaan, z. v. Adriaan Cornelis Baas en Jaooba Wilhel- mina Walraven; 30, Hendrik Jacob, z. v. Albertus van Koeveringe en Marina Mieras31, Mietje, d. v. Hendrik Jan Wentink en Abeltje Johanna Piek Leendert, z. v. Janus Weststrate en Josina Adriana Lambregtse. Overleden; 4, Hendrika Johanna, 5 mnd., d. v. Wilhelmus Johannes Verborg en Hendrika van Velzen6, Jannetje, 4 mnd., d. v. Jacob Smit en Pieternella de Hamer8, Adriana Maria, 16 mnd., d. v. Gillis de Bokx en Dina Zandee 9, Adriana Maria, 4 mnd., d. v. Jacobus Oornelissen en Jaooba van Zundert; 20, Christiaan Koopman, 75 j., wednr. van Maatje Jacoba Leijs. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd! 27, P. de Smit, 32 j. jm. en E. van der Velde 25j.jd.J. Hoogerheide, 28 j.jm. en* T. Verburg, 28 j. jd. Geboren: 6, Dingenis, z. v. J. Huig» en N. Kunst12, Gillis Marinus, z. v. A. Dgke en P. Remijnse13, Catharina,. d. v. J. Kornuze en D. Fortuin 17, Jo hanna, d. v. P. de Wit en P. Platschorre; 18, Maatje, d. v. J.J. KarmanenJ.de Loofï26, Jan Kornelis, z. v. D. de Vos en S. Faaase. Overleden: 18, Tona Maria, 3 m., d. v. P. de Wit en G. Marknsse25, Jozias Noordhoek, 59 j., echtgen. v. A. J. A. Vink 31, Maatje van de Linde, 48 j.. weduw* van J. Jansen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 5