AdvertentlSn. Poster ij e n. L. m O U W. Ingezonden Stnkken. LEESTAFEL. LAATSTE BERICHTEN. Wolfaartsdijk. Hedenmorgen had de arbeider J. Schipper alhier, werkzaam op de hofstede bij den landbouwer G. Okker in den Wilhelminapolder, 't ongeluk onder den mistrein (mestwagen?) te geraken. Zwaar gekneusd aan zijn voet werd hij huiswaarts vervoerd, waar spoedig genees kundige hulp werd ingeroepen. Telegrafisch Weerbericht fVlarktberichten. Watergetijen voor lerseke. in j. wattel. Ka de opheffing der uitsluiting had gisteren te Verniers een vergadering plaats der siakende arbeiders in de wasscherijen ter bespreking van het vredesverdrag, ge sloten tusschen de gedelegeerden der pa troons en der arbeiders. De sprekers gingen heftig te keer tegen de gedelegeerden en bevalen voortzetting der staking aan. De vergadering verklaarde zich met 4S1 tegen 23 stemmen voor voortzetting der staking. Slechts een minderheid der wasschers woonde de zitting bij. Uit Rusland. Wij hebben reeds gemeld.dat de gedenk dag van de geboorte van vele onverwezen- lijkte idealen zonder incidenten is voorbij gegaan. Door de revolutionairen te Peters burg was een manifest verspreid, vragende aan de bevolking niet op straat te komen, om aan de regeering geen voorwendsel te geven, om //het volk te laten slachten door de militairen". Ook te Warschau bleef alles rustig. Sterke detachementen be vonden zich op straat en visiteerden de voorbijgangers. De politie dwong de eigenaars de vlag uit te steken en 's avonds te illumineeren(!) Een bende terroristen vermoorde een politie-officier. (N. C.) De Moskausche filiale der Russische Staatsbank heeft den banken medegedeeld, dat het bezorgen van-zendingen van waar den en geld naar de gouvernementen Astrakan, Saratof en een deel van het gouvernement Kazan wegens de daar heerschende onveiligheid gestaakt is. Uit het Moskausche gerechtshof zijn alle akten gestolen van de instructie in zake de straatgevechten van December 1905. Een ware schrik heerscht over heel de provincie, zegt een blad van Brussel, door de talrijke benden Pruisische land- loopers, die hier de dorpen verontrusten. Eenigen tijd geleden werd het kasteel van dokter Duysters, te Zelck-Halen, door vier bandieten overvallen. Zij vielen mevr. Duysters te lijve, maar haar zoon verjoeg hen met zyn jachtgeweer. Onder het vluchten wierpen zij nog al de ruiten in. Twee hunner werden later gevat, op het oogenblik dat zy een priester in 't water wilden werpen. Verleden week stal men te Schoonaarde, bij mevr. van Oostveld, 4000 fr. en eene menigte zilverwerk, en in denzelfden nacht bij de weduwe van Roey, te Molenstede 3000 frank. Te Kermpt en te Heerlen, Hollandsch Limburg, pleegden zij allerlei misdaden, onder ander een dubbelen moord. De bevolking, zoo op Belgisch als op Hol landsch grondgebied, vraagt strenge maat regelen tegen deze gevaarlijke bandieten. De hertog van Marlborough is van tafel en bed gescheiden van zijn vrouw, van zich zelf Consuelo Vanderbilt, een Amerikaansche erfdochter. De hertog is 35, de hertogin 36 jaar oud. Het huwelijk is in 1895 gesloten. De twee zonen van het huwelijk blijven onder de hoede der moeder. De bekende kolonel Gody, bijgenaamd Buffalo Bill, is met 16 reisgenooten in de Bighornbergen aau het jagen, doch sedert 3 dagen men niets meer van hem gehoord, zoodat men vreest, dat hij en de zijnen onder een geweldigen sneeuwstorm zijn omgekomen. Zoodra de storm vermindert zal een reddingsexpeditie uittrekken. Lijst van brieven en briefkaarten ver zonden aan onbekenden door het post kantoor te Goes over de 2e helft der maand October 1906. A. v. d. Straaten, Carousselop't schip van K. Smits, Yerseke, (op weg naar) Joh. v. Gelder, Esschen. Idem door het kantoor te Middelburg. Binnenland. Brieven: A. H. Reijerse, waar L. Pieterse, 1 s-GravenhageJ. Geldof, idem; Mej. J. v. Eenennaam, MiddelburgW. Hengo, NijverdalMr. v. d. Duin, Ter- nemen J. Louws, VrouwepolderD.Soheele, Terneuzen. Buitenland. Brieven: A. Pörtsen, HamburgE. E. Lawton, KielPierson, België (waar?) J. A. Denton, New York. Men schrijft aan de N. R. G. van de Belgische grenzen In de laatste dagen wordt er bij onze zuidelijke naburen veel gesproken over het mond- en klauwzeer, dat in de noordelijke provinciën van Frank, rijk heerscht en meer en meer de Belgische grens nadert. Volgens het laatste Fransche regeeringsbulletin zijn meer dan 2000 stallen besmet verklaard en heerscht de ziekte ook in de departementen der Ar dennen en van de Maas. De Belgische minister van landbouw heeft wel de grens- kantoren Abeele en Ogimont voor den invoer van Fransch vee gesloten, maar langs de andere grenskantoren wordt zoo veel te meer slachtvee ingevoerd. In de laatste zes weken was de in voer van Fransch vee grooter dan anders in zes maanden. Allerlei vee wordt door den Franschen veefokker uit vrees voor besmetting van de hand gedaan en naar België gezonden. En België, dat anders zoo bevreesd is voor mond- en klauwzeer, dat jarenlang geroepen heeft over „het besmette Hol- i&ndsohe veo", laat die Fransche half magere koeien vrij binnenkomen. Met klem wordt daarom door velen de geheele sluiting der grenzen gevraagd voor den invoer van Fransoh veeanderen verzetten zich daar tegen, voorgevende dat daardoor de vleesch- f Vs zou stijgen, (buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Heinkenszand, 1 Nov. 1906. Mijnheer de Redacteur! In verschillende plaatsen, ook in onze omgeving, bestaan vereenigingen tot ver zekering van varkens. Men is algemeen van het nut van zulke vereenigingen overtuigd en het is dus onnoodig dit hier nog eens aan te toonen. Id onze gemeente bestaat zulk een vereeniging echter nog niet. Eenige ingezetenen alhier zouden gaarne tot op richting van een varkensfonds overgaan, en het doel van dit schrijven is nu belang stellenden op te wekken daaraan mede te werken. Wanneer een dezer dagen met dat doel eene vergadering wordt gehouden dan blijve geen enkele belanghebbende thuis. Ook hier geldt de spreuk„Eendracht maakt Macht" en is samenwerking zeer gewenscht. Ontvang, M. de R., onzen dank voor de verleende plaatsruimte. Eenige ingezetenen van Heinkenszand. BURGERLIJKE STANl). Over de maand October. KRABBENDIJKE. Ondertrouwd: 25, Pieter Leijs, 22 j. jen. te Krabbendijke en Maria van Houten, 22j.jd. te Kruiningen. Geboren: 8, een onechte zoon 10, Olivier, z. v. Willem Koster en Alber- dina Blok; 17,- Wilhelmina Lena, d. v. Gerard Clement en Tannetje Mus 21, Jan, z. v. Marinus van Iwaarden en Tan- netje Johauna Sinke 25, Gerdina Cor nelia en Eliza Petronella (tweel.) d. v. Johannes Franciseus Clarijs en Maria Catbarina van Ganzen te Woensdrecht. Overleden: 20, Marina, 3 w., d. v. Gommert Johannes Slabbekoorn en Jozina Headrika Meloen. WOLF AARTSDIJK. Getrouwd: Hendrik Hulsdom, 40 j. jm. te Nijkerk en Wilhelmina Meeuse, 25 j. jd. Geboren: Philippus, z. v. Pieter van Loo en Johanna van der GiezenJacoba, d.v. Pieter Polderdijk en Adriana de Jonge; Cornelia Adriana, d. v. Johannis Keuke- laar en'Neeltje Jobsen Katliarina, d. v. Cornells Tramper en Cornelia de Regt Pieternella, d, v. Jacobus Reinhoud en Ida Verheule Pieter, z.v. Adriaan Arrebout en Tannetje VerbruggePieter, z. v. Pieter Dekker en Adriana Lokerse Cornelia, d. v. Anthonie v. d. Kreeke en Oatharina van den Berge. Overleden: Jacob, 3 j., z. v. Cor nelia van de Kreeke en Keeltje de Dreu Adriaan Verbrugge, 75 j., wednr. v. Maatje de Jonge; Cornelia Keukelaar, 43 j., echtgenoot van Jacob Kole. THOLEN. Ondertrouwd; Joh Goedegebure, jm. en M. Verkevke, jd. H. van Westen, jm. en K. van de Velde Stoutjesdijk. Getrouwd: L. Guiljam, jm. en II. Bergen, jd. Geboren: Pieter Cornelia, z.v. C. W. Coomans en L. de RegtPrina, d. v. J. J. Geluk en J. P. Labeur Benjamin Willem,, z. v. S. S. Sohot en N. Geluk Jacoba Eliza, d. v. D. van der Maas en E. van NieuwenhuizenJohanna Tona Maria Wilhelmina, d. v. W. J. Wolf en M. Hoek. Overleden: Leendert de Jonge, 80 j. wednr. van J. O. SohotAntje Barbera, l'/j j., d. v. D. Roukema en H. de Jonge Adriana, 20 mnd., d. v. Math, van Oefelen en Cornelia Luik. Van de firma G. F. Oallenbach te Nijkerk ontvingen wij weer een en ander, waarop wij de aandacht vestigen. lo. Een derde druk (geïllustreerd door Gouwe) van „De Pastorie van Nöddebo", door Nicolaas (oud 18 jaar) uit het Deensch door G. F. Haspels. Dat dit leuke boek in zoo korten tyd een derden druk beleeft, bewijst dat er in ons land nog velen zijn met zin voor echten humor, voor 't boek zelf is 't de beste aan prijzing. Wij hadden't ook wel verwacht. Deze Nicolaas, al is hij maar 18 jaar, heeft een boek geschreven voor alle volken en tijden. Zijn naamgenoot in Nederland deed in 't groot met zijn Camera, wat hij daar in 't klein met zijn Nöddebo deed. En ds. Haspels is juist de man om zulk een boek in een Nederjandsch gewaad te steken. Hij kent zijn volkje. Nu is deze 3e d uk er heel wat op verfraaidjdoor de prentjes, zoo juist passend bij de feiten en bij de jeugd van den schrijver. Wie niet van grappen houdt, zal de prentjes evenmin mooi vinden als 't boek, voor hem is deze druk geen ver beterde. Maar wel voor de vrienden van zuiveren, naïven humor. Zij wijzen 't des noods,als de kinderen, iret den vinger aan zie daar zit Corpes Jures in zijn schommel stoel daar heb je den dominé met zyn latijnschen morgengroet aan de deur daar valt Nicolaas daar gaat Emmy vertellen enz. Wij hebben ze er te meer lief om die bewoners van de pastorie van Nöddebo en hunne logees. 2o. Een goede gedachte was 't ook van Oallenbach om „Jessica's eerste gebed" in een keurig gewaad en van prachtige plaat jes voorzien opnieuw uit te geven. Hesba Stretton trekt aan door hare treilende teekening van het arme-mensehenleven haar verhalen grijpen aan en laten niet los. Dit geldt vooral Jessica. Reeds een halve eeuw ongeveer wordt dit verhaal in allerlei talen gelezen, en wie het honderd maal las, wil 't voor de honderd en eerste maal nog eens lezen. Deze uitgaaf maakt 't werkje inderdaad tol een prachtuitgave, en een begeerlijk verjarings- of kerstgeschenk, zoowel voor ouden als voor jongen. 3o. Nog vestigen wij de aandacht op Cal- lenbaehs Najaars-Catalogus 1906 waarin weer zoo voordeelige aanbiedingen aan de Zondagsscholen gedaan worden, en zoo veel nieuwe en herdrukte kerstuitgaafjes voor een prijsje worden aangeboden. Niet minder dan 40 boekjes en boeken in den prijs van 5 tot 90 cent zageu dit jaar het licht. Ook bevat zij het 19e zestal kerstlie deren van Van Wijck, onzen lezers wel bekend. Vroeger verschenen deze //Zes tallen" bij firma Donner te Leiden, thans bij Oallenbach. Voor uitdeelingen wordt het op pag. 3 —14 vermelde geleverd tegen de helft van de genoteerde prijzen als zijnde voor uitdeelingen worden beschouwd bestellin gen van minstens f10 waarde, of van minstens 25 exemplaren, geheel naar eigen verkiezing gesorteerd, en onverschillig of. men boekjes of platen bestelt. Enkele nieuwe uitgaven willen wij even bespreken, op de andere vestigen wij voorts alleen de aandachtniet echter omdat zij minderwaardig zijn (wij hebben ze alle doorloopen) doch de ons beschikte plaats ruimte 't verbiedt. 4o. Dé kostbare vaas, door Anthonia Mar- garetlia (Mevrouw Lindeboomde Jongh). Een mooi verhaal, dat den levensloop eener dame beschrijft die uit den rijken familiekring geweerd, in armoede sterft en van haar dochtertje dat in het huis vau een uitdrager opgenomen, door een gelukkigen samenloop van omstandigheden in den kring dier familie terugkeert. De schrijfster weet dit alles eenvqudig, zonder onwaarschijnlijkheden, op Aangrijpende wijze te vertellen. Waar een wil is, is een weg, door A. v. d. Flier. Een echt jongensboek. Het verhaal ver plaatst ons in het beste deel van onze landshistorie. Wij bewónderen de detail- kennis der veel belezen schrijfster, ook op het oorlogsterrein. Ferme jongens laat zij tot ons spreken. Ook de teekenaar van de platen is goed op de hoogte. Zie onder anderen maar eens die plaat voorin, die beweeglijkheid op een oorlogsschip. Ver haal en teekening zijn inderdaad treffend. Onze jongens zullen bij de lezing genieten. Naar huis, een historische novelle uit de dagen van Gravin Jacoba's ondergang (1427 en 1428) door L. Penning. PenningDe naam reeds is een aanbe veling. Zuid-Afrika, Rusland, ons oude Nederland, de Nieuwe Geschiedenis, de Middeleeuwen, het levert alles hem de stof voor boeiende verbalen. „Naar Huis" is er ook weer zöo een, dat men niet uit de hand legt, voor het uit is. Misschien dat het aantal met name genoemde personen in dit verhaal wel wat groot is, de hoofd persoon lijdt door de groepeering. Toch blijft Herman Kemp een aantrekkelijk persoon en wekken zijn tochten „naar huis", naar Moeders huis, en naar het Vaderhuis met zijn vele woningen de be langstelling onnoodig te zeggen dat Pen ning in zijn kracht is waar hij de rampen en roerigheden van den krijg beschrijft. Zijn Hoeksehe en Kabeljauwsohe solde niers leven voor ons, en hunne rooftochten en brandstichtingen laat hij ons als bij wonen. Het is een echt jongensboek. Moeders Wiegelied, door Ida Keller. Dit vooral is een zeer lezenswaardig boek. Het verhaal plaatst den lezer beurte lings in de Alpen en in ons laagland. De hoofdpersoon is 'n knaap die op jeugdigen leeftijd uit 't ouderlijk huis gestolen wordt, en na tien jaren zwervens, in Holland, zijn ouders wedervindt en met hen naar Italië wederkeert. Boeiend verhaald, met een droef-blijde ontknooping. Acht jaar in Siberië, door Wilh. Riem Vis, geïllustreerd door Jan Visser. Dit is het grootste en behoort tot de mooiste verhalen. Het gewaagt van een uiteengescheurd gezin, waarvan de vader onschuldig naar Siberië verbannen, door vrouw en dochtertje gevolgd, en ook daar niet met vrede gelaten wordt. Het lijden dezer arme ballingen wordt op aangrijpen de wijze geschetst. Ten slotte sterft de man in Siberië, en keeren moeder en dochter, straks ook de verloofde van deze laatste, doch met gebroken kracht, naar 't vader land terug, om in Holland verademing te zoeken en te vinden. Arme ballingen, zucht de lezeresarm Rusland, dat zoo zijn beste zonen vermoordt, voegt de lezer er by. Ja, een revolutie moest noodig zijn om aan der gelijke gruwelen onder de Keizerlijke vlag gepleegd, paal en perk te stellen. Het schreit ten hemel. Onnoodig hierbij te zeggen, dat al deze boeken prachtig uitgevoerd en van keurige platen voorzien zijn. 5o. Keurige boekjes met fijne plaatjes op den omslag en rood cartonnen rug, en eveneens met prachtige gekleurde plaatjes zijn o.a. de volgende Het gezin van meester Zandveld, door Betsy, 2e druk, waarin de beteekenis van het Allervolmaaktste gebed in den verhaal vorm aan kinderen wordt duidelijk ge maakt. Toch een prijs, door J. L. F. de Liefde. Een pakkend jongensboek, als photogra- phisch uit het leven gegrepen, en dat de ouders ook wel eens rnogep lezen, vooral wanneer ze zitten met de vraagwat moeten mijn jongens worden? Het licht in het venster, door Ida Keller. Reeds het welgeslaagde fijne plaatje voor de 1ste bladzijde trekt aan en het verhaal niet minder. Het leven van een boeren jongetje, Jozua Ridly, let wel het leven met zijn denken en overleggen, zijn in drukken en voorstellingen, zijn ontwikke ling naar lichaam en ziel, zijn lief en leed zijn ervaringen van tbuis en niet meer thuis en nergens meer thuis. Zoo was dat van dezen kleine, die vioeg wees, bij vreemden besteed, tot den smallen weg geleid, rijpt voor z'n taak als zendeling, om op jeugdigen leeftijd onder moordenaarshanden testerven. De redder in den nood. Een bladzij uit het leven eener wednwe, doer L. Penning. Eeu aangrijpend tooneeltje op dat fraaie titelplaatje waarin eigenlijk het heele ver haal van deze weduwe is saamgetrokken. Armoede en beproeving in het verlies van haar weinige vee deden 't water over de lippen komen. De kiiyieren, echte jongens, voelen 't leed niet zoo diep, doch zij hebben niettemin gebrek en kou. En de gierige huisheer die nog tot overmaat van ramp de eerlijkheid van een der kinderen onbeloond liet, komt ten leste, na weken van lijden dit gezin bezoeken als „redder in den nood". Dit verhaal is aan alle sentimen taliteit gespeend en schildert niet met onmogelijke schrille kleuren, zooals andere schrijvers wel eens doen. Het is een mooi verhaal. Gevonden en verloren, door A. J. Hoo- genbirk. Een waar verhaal van een zwar ten predikant wiens prediking tot zegen was en zelf Doch de lezer leze het zelf. Het verhaal speelt in de dagen van de Oost-Indische Compagnie. Pyari, een circusheldin uit Engelsch- Indië, door Quirina. Een aangrijpend ver haal, dat het lijden beschrijft eener mis handelde cireusvrouw, en 't heldenkarakter barer dochter zoo schoon doet uitkomen en hoe zij het middel mocht zijn tot redding van haar verstokten vader. Onze meisjes zullen het met genoegen lezen en met elkaar bespreken. Mathilda's Kerstfeest, door Ida Kelle* is een derde druk van een oude bekende, reeds vroeger aanbevolen. Het is een boeiend verbaal voor meisj es. Van twee kleine schoorsteenvegers, door Veka. De schrijver verhaalt van twee ouderlooze jongens uit de wereldstad, jeugdige schoorsteenvegers, vanwelke de een God vreest, en de vaderlijke zorg voor een zusje heeft, en de ander met zijn ver dorven karakter zich bij een dievenbende heeft aangesloten. Een wonderlijke samen loop van feiten brengt den goede in de gevangenis, en voor 't gerecht, welke beide hy triomfantelijk te boven komt. Het verslag der rechtszitting is te lang, de antwoorden van den beschuldigden „vaga bond" zijn wel wat onwaarschijnlijk. Het is overigens een boeiend verhaal met een kort-maar-krachtige ontknooping. De overige Zondagsschoolwerkjes van Oallenbach zijnJohanna, De verloren riug. Hoogenbirk, De vergeten schild wacht. Betsy. Ida's eerste prijs. Beppy en Miontje. Staverman, Hoe een arme weesjongen burgemeester werd. Johanna, Wat den toorn stilde. Steven en zijn vrienden. M. Odu, Wat Moeder voor haar jongen achterliet. Van Lummel, Wonder lijk zijn 's Hoeren wegen. Anna, Witter dan sneeuw. Josine, Een kindergebed. Riem Vis, Door oen speld gered. Klop pers, In den strik. Verhagen, Hendrik Voes. Johanna, Niet snoepen. Waarom niet tevreden Luitingh, Gods Voorzie nigheid. Betsy, De zoon van den visscher. Laarman, Het gebroken vaasje. Betsy, Wie is mijn naaste. Elpénor, Zij deed wat zij kon. Sparrenbnrg, De nieuwe strijk plank. Quirine, Perzikje's gebed. Onder deze zijn lieve oude kennissen. Het Boeddhisme, geschetst en gewaar deerd door dr. D. Plooy. Nijkerk G. F. Oallenbach. De schrijver behandelt achtereenvol gens Boeddha's leven Boeddha's leer Boeddha's monnikenorde. Het Boeddhisme als volksgodsdienstWaardeering van het Boeddhisme. En hij doet dat onderhoudend en duidelijk. Ernstig waarschuwend tegen den „godsdienst zonder God", die, gelijk het Modernisme door dr. Kuyper in zijn opkomen een fata morgana werd geheeten, door dezen schrijver als een wolkje dat voorbijgaat wordt geteekend, een ver schijnsel dat de modernen van onzen tijd machtig aangrijpt, om ze te voeren in de armen van den wanhoop. Deze studie heeft groote waarde en ver dient door velen te worden gelezen en overdacht. 's-Gravenhage. Bij kon. besluit be noemd tot ontvanger der registratie te Zevenbergen L. Ruyssenaers thans te Oostburg; tot dijkgraaf van den Jacob- polder W. G. van Nienwenhuijzen te 'sHeer Arendskerke. Londen, 31 Ootober. De tegenstanders van de regeering in het Hoogerhuis gaan voort belangrijke wijziging aan te brengen in het onderwijsontwerp ondanks het verzet van de regcering, die geheel in de minderheid is in het Hoogerhm's. In liberale kringen wordt de meening uitge sproken, dat het karakter van den maat regel geheel veranderd zal zijn wanneer het ontwerp in het Lagerhuis'terugkeert. Men geeft te verstaan, dat de regeering geen van de gewichtige amendementen zal aanvaarden, die tot dusverre zijn aan genomen, wanneer deze in het Lagerhuis ia behandeling komen. Al deze amen dementen hebben betrekking op de gods dienstige opvoeding en op den toestand der vrije scholen. naar waarnemingen in den morgen van 1 November medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775.3 te Hapa- randa, laagste stand 743.7 te Maastricht. Verwachting (tot den avond van 2 Nov.): in het Zuiden veranderlijke, in het Noorden matige Noordoostelijke wind betrokken lueht, mogelijk regen. Weinig verandering van temperatuur. MIDDELBURG, 1 November 1906. Aanvoer vrij ruim als noteering ver kocht. Bruine Boonen tot eenige verlagiug. Men besteedde voor jarige tarwe f -, a f -,nieuwe tarwe f 7.A f jarige rogge f-,-A f-,nieuwe rogge f6.A f6,25; wintergerst f-,f nieuwe zoinergerst f 5 a f 5,25 haver f 0, k f 0,paardeboonen f 7,25 k f 7,50 tuin- boonen f 6,75 A f7.witteboonen gelezen f 16.af 16,10, ongelezen fa;f ronde bruine boonen f 11,75 k f 12.lange dito f 10.A f 10,25 groene erwten f -, Af-,nieuwe kroonerwten f9,25 A f9,50; koolzaad f A f karwijzaad per 50 II.G. f—, f—,-. Alles per H.L. Opgaaf v. d. marktsetiers, handelaren. Boter f0,60 A f0,65 per '/2 kilo. Eieren f6.40 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter f0,61 a f0,67 per 'l2 kilo. Eieren f 6,50 per 100 stuks. Dagen. Nov. Hoogwater. Vrm. Nam. 3.26 3.58 4 33 5.4 5.41 6.21 7.8 3.43 4.16 4.49 5.21 5.58 6 44 7.35 Laagwater. Vrm. Nam 9.34 10.6 10.38 11.10 11.49 0.10 0.55 9.50 10.22 10.54 11.26 0.32 1.20 JljoO j Htiwelijks- en Ambtsjubilê. o D. V. 10 Nov. hopen onze zeer geliefde ouders CORNELIS STEKETEE en JOHANNA BLOK door de goedheid onzes Gods hunne 25jarige Huwelijksver- eeniging te herdenken. En D.V. 13 Nov. hoopt onze geliefde vader, de WelEerw. Heer Ds. C. STEKETEE in het midden zijner gemeente zijn zilveren Ambtsfeest te vieren. (Ps. 1031 in rijm). Hunne dankbare kinderen. Middelharnis, 1 Nov. 1906. Algemeene en bijzondere kennisge ving aan Familieleden en Vrienden in de Provincie hunner geboorte. 8 Nog treurende over het verlies van onzen Vader, trof ons heden opnieuw een zware slag, door het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, MAATJE VAN DE LINDE (Wed. J. Janse) den ouderdom van bijna 49 jaren. Namens de familie, C. JANSE. Colijnsplaat, 30 October 1906. De heer en mevrouw Mr. P. DIELE- MANMAGENDANS betuigen langs dezen weg hunnen bartelyken dank voor de vele en bijzondere bewyzen van be langstelling ontvangen bij de geboorte van hun zoon. Middelburg, 1 November 1906, De ondergeteekende betuigt zijn hartelijke» dank voor de vele bewijzen van belangstelling op 27 Oct. ontvangen. N.- en St. Joosland.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3