Kerknieuws. Schooinieuws. ft e e ii t s z a Si e si. Gemengde Berichten. UIT zeggingen van den Minister, dan zal het toch wel hoogst twijfelachtig zijn of dit Ministerie ouderdoms- en invaliditeits verzekering onderneemt. Het verzet tegen het ontwerp-Kuyper tegen ouderdoms-pensioen ging hoofd zakelijk om den 70jarigen leeftijd ea de huidige Minister stelde in uitzicht dat de leeftijdsgrens lager zou zijn. Nu begrijpen we allen dat een leeftijds grens van 65 jaren en invaliditeits-pen- sioen, dat de schatkist op een jaarljjksche uitgave van plm. 30 a 40 millioen zou te staan komen een onmogelijkheid is. Zoo min het eene als het andere zal, naar veler meening wet worden, en zoo zullen we dan komen te staan voor een tweede mislukte proeve. Intussohen dat zij, zoo het zij, maar op dit oogeDblik is er alle recht en reden om te twijfelen aan de uitvoerbaarheid der pensioen-verzekering zooals de regeering die voorstelt, en van dien twijfel maken onze rechtsche dagbladen zich ten tolk, en van dien twijfel gaf ook baron van Wijnbergen getuigenis aan de Leidsohe kiezers. Partijbelang alleen is in staal zoodanige uitingen als te veroordeelen politieke manoeuvres te kenschetsen. Nadat wij onze driestar gisteren hadden afgedrukt, maakten wij kennis met liet verslag der Commissie van Beheer van Het Volk in zake de quaestie met de loo- pers van dat blad die staken. Uit 't verslag blijkt dat de Commissie reeds voor de staking een herziening van het loon der loopers op een andereu grond slag had toegezegd. De grief van de loopers is dat bij de tegenwoordige regeling het loon der mees ten dalende is. Op Zaterdag kost Het Volk een cent port, dit loon per no. had den zij ook gei raagd doch dit was alge wezen. Zij vragen nu f0,50 per week meer, zoodat de oudsten naar dienstjaren f6 verdienen, en de jongeren f 5 en minder. De Commissie van Beheer aanvaardt echter geen regeling naar den maatstaf van 't posttarief, wijl dit nergens geschiedt, en ook wijl dit onbillijk zou zijn tegen over hen die wijken met weinig abonnees hebben te bedienen. Zij zal echter trach ten het vraagstuk naar billijkheid op te lossen. Zij staat op het standpunt dat een redelijk uurloon de beste maatstaf is. Met belangstelling zien wij de oplossing van dit gesohil tegemoet. Natuurlijk zullen wij in 't vervolg bij stakingen in andere vakken tegenover uitzuigingspatroons,zooals er naar de sociaal democratisohe terminologie zooveel zijn, en nog komen zullen, gaarne die sehoone leuze dat «een redelijk uurloon de beste maatstaf is", ook uit dien mond vernemen. Maar of dan mevrouw Holst niet in 't ge drang komen zal die, naar wij onsmeenen te herinneren, gezegd heeft dat iedere staking per se goed is Die sociaal-democratische staking aam Het Volk heeft veel dat ons belang inboezemt. Zij schijnt ons toe een voorname sociaal democratische stakings-theorie in't gedrang te brengen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Aduard R. H. v. d. Molen, cand. te Oostwold te Jisp J. L. v. Apeldoorn, cand. te Helpman te Cam- perland, ais hulpprediker, S. IJbema, cand. te Workum. Aangenomen naar Obergum door W. A. Jörg te Garrelsweernaar Schipluiden door H. H. v. Ameijde, cand. te Ouderkerk a/d Amstel. Bedankt voor Giesseu Oudkerk door H. H. v. Ameijde, cand.; voorHerbajum door R. H. v. d. Molen, cand.voor Wieringerwaard door J. L. v. Apeldoorn, cand. Geref. Kerken. Aangenomen naar Burum door J. Jansen te Nieuw Buinen. Er. Luth. Kerk. Beroepen te Yeendam A. E. Bruheim, cand. te Weesp. Oud-Vossemeer. Gisteren is alhier benoemd als onderwijzer aan de ohr. school dhr. W. Kok te Waarder. De Unie-col lecte heeft dit jaar alhier opgebracht f78,50. Geslaagd te Breda voor de vrije- en orde-oefeningen de heeren J. Ruisaard, D. M. Eweis, J. de Bruin, en R. Mulder, allen te Middelburg. Heden werd ter openbare civiele terecht zitting der arrondiaeements-rechtbank te Middelburg de heer mr. P. J. van Bortel, wonende te Oostburg, als advocaat en procureur beëedigd. De reohtbank te Rotterdam veroor deelde C. v. d. B., 40 jaar, zeeman te Kruiningen, wegens verduistering van een handwagen (bij recidive) tot 4 maanden gevangenisstraf. Onze Middelb.J correspondent schrijft Bjj de op heden te behandelen gemeente- begrooting, doet zich een zeldzaam incident voor. Een invloedrijke commissie uit den raad, die van fabricage, bestaande uit drie .leden, de heeren Van Dunné, Va» de Ree en Van Teylingen, stelt voor om de voorge stelde som voor belasting op de inkomsten met f 12000 te verminderen en dat bedrag te vinden uit de mindere kosten van ver minderd watergebruik, die het gevolg zal zijn van het leveren van duinwater over den meter. Het behoeft geen betoog dat zoodanig voorstel, zoo rauwelings in het debat ge worpen, niet rijp voor Behandeling is. Aangenomen dat belangrijke bezuiniging door het leveren van water over den meter mogelijk is, waarop steunt de raming van 12 mille Is bezuiniging van watergebruik op zoo ruime wijze, indien dan mogelijk, ook wen- schelijk om hygiënische reden 'i Is een uitgave van 60 4 70 mille voor meters met de uitgaven onderhoud en repa ratie, mogelijk 't Zullen de vele kleine luiden niet zeer be zwaard worden door hooge meterhuur Ziedaar eenige vragen welker beant woording bij het bespreken van dit vraag stuk niet zonder beteekenis is, en waarop het antwoord niet te geven zoo terloops en te midden van de gewone begrootings- discussiën. Goes. De wijkzuster dankt hartelijk voor een gift van f4 uit een busje, geplaatst bij vrienden van den diaoonessenarbeid. Tevens is een gift ingekomen voor het comité van f25 voor verleende hulp. Ook daarvoor hartelijk dank. Dinsdagavond vergaderden andermaal de winkeliers hier ter stede ter bespre king der wenschelijkheid der afschaffing van het geven van nieuwjaarskoek en dergelijke door de winkeliers aan hunne klanten. De vergadering was over 't geheel van meening dat om voor 1907 reeds hierin te beslissen, de tijd te kort is, wegens de vele winkeliers op de dorpen die nog niet gehoord zijn. Zelfs weigerden eenige grossiers hun medewerking. Staande de vergadering werd een motie ontworpen van den volgenden inhoud welke motie door 24 personen geteekend werd, en aldus luidt„Verschillende grossiers en winke liers uit Goes en omliggende dorpen, heden 30 Oct. '06 in „De Prins van Oranje" vergaderd, spreken in beginsel uit dat het geven van nieuwjaarskoek of andere cadeaux dient te worden afgeschaft, en wenschen beslist er naar te streven door onderlinge besprekingen zoo mogelijk het volgend jaar Jan. 1908 dezen maatregel toe te passen." Bij de loting der nationale militie, die heden plaats vond, bleek dat is ver zuimd Jan van der Vliet, varensgezel en geboren te lerseke op de lijst te brengen, niettegenstaande zijn oom en voogd Van der Linde, alhier woonachtig, hem op 5 Jan. jl. had aangegeven. Naar wij vernemen zal er tegen de loting geprotesteerd worden. De betrokken persoon was zelf bij de loting aanwezig en vroeg, nadat de loting was afgeloopen, waarom hij niet mocht loten; toch is hij wégen» broederdiensl vrij. Middelburg. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen zekeren M., verdacht van oplichting van confectie, ten nadeele van den heer P. alhier. De jongeling M. P. heeft zich deze week schuldig gemaakt aan inbraak met diefstal van geld, ongeveer f 12,50, ten nadeele van zyn oom v. O. Door de politie is tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Bij kon. besluit zijn benoemd tot militaire leden van den militieraad in de provincie ZeelandteMiddelburgdemajoor Alma, prov. adjudant: plaatsverv. kapt. Kalshoven, van het 3e regiment te Middel burg. Bij kon. besluit is de heer J. L. F. A. de Groof erkend en toegelaten als vice- consul van België te Hansweert. Hoedekenskerke. Met iugang van 1 Nov. is de rijksschrijver Jan de Jonge Bz., geboortig van hier en vroeger alhier woon achtig, van Veenhuizen overgeplaatst naar Leeuwarden. Vlissingen. De conducteur der brieven malen J. A. Teerlinck van het spoorweg postkantoor no. 2, wordt op verzoek met l Nov. a.s. overgeplaatst van Antwerpen naar Vlissingen, om dienst te doen op het zee kantoor VlissingenQueensborough in de plaats van B.Leenstra, die laatst op verzoek naar Breda werd verplaatst. Naar men verneemt wordt of is tegen 1 Januari 1907 door den brievenbesteller Jos. Broek te Vlissingen pensioen aange vraagd. Colijnsplaat. By koninklyk besluit is de gouden medaille met f 50 gratificatie verleend aan den sedert September gepen sioneerden matroos le klas J. Verhaagen, voor getrouwen 26-jarigen dienst. De heer Verhaagen is sedert 1 Oct. havenmeester alhier. De minister van oorlog heeft bepaald dat de geldelijke vergoeding welke aan miliciens wordt uitbetaald op grond van art. 113éw der Militiewet 1901 bij faillis sement niet aan den curator maar aan de betrokken miliciens moet worden uit betaald. Drie Duitschers, die zich te Heerlen uitgelaten hadden, dat zoo de gearresteerde Heuser (die twee mensohen doodschoot bij zijn verjaging uit een koffiehuis) zwaar gestraft werd, er nog meer dooden in Heerlen zouden blijven, zijn door de po litie over de (Duitsche) grenzen gezet. Als een bijzonderheid mag wel gemeld dat de loteling v. d. Werf gisteren te Lemmer vrijlootte met no. 54, hetzelfde no. waarmee zijn vader en zijn grootvader waren vrijgeloot. Toen Zondagmiddag de reünisten, die de feestviering van het 10-jariug be staan der Rijkskweekschool voor onder wijzeressen te Apeldoorn hadden bijge woond, een wandeling in het Koninklijk park Het Loo wilden maken, werfl de toegang door den dienstdoenden parkwach ter geweigerd omdat geen toegangskaarten voldoende aanwezig waren. Daarop be gonnen de ruim 80 dames te zingen „In naam van Oranje doe open de poort 1" Dit scheen te helpen. Toegang werd ver leend en het gezelschap maakte een heerlijke wandeling in het door de herfst winden zoo mooi gekleurde park. De heer J. E. Scholten zal zich in de as. Juli-zitting der Prov. Staten van Groningen niet meer voor lid der Eerste Kamer verkiesbaar stellen en metterwoon naar 's-Gravenhage gaan. Op het terrein van den brand te Rotterdam (zie onze Telegrammen van gister) waarbij het stoomschip Voorburg gedeeltelijk verbrandde, is de brandmees ter v. d. Graaf plotseling bewusteloos neer gestort en binnen enkele uren overleden. Bij het uitzetten van fuiken is een viesoher uit Leek (N.-H in de Zuiderzee over boord gevallen en verdronken. Te Zwartsluis is Maandagnacht een 49-jarige schipper die den wal op was om eenige boodschappen te doen bij zijn terugkomst van den steiger gevallen en verdronken. Terwijl de knecht en de meid van een veehouder te Oldemarkt Maandagmorgen 6 uur in de wei aan 't melken waren, werden door den bliksem twee koeien doodgeslagen, ook de koe waaronder de knecht zat te melken. De meid vloog verschrikt naar huis. De knecht, die eerst niet zien kon en bewusteloos was, kwam weder bij. De uitsluiting te Veniers. De wol- wassohers hadden wel besloten niet vroeger bet werk te hervatten vóór hun ontslagen kameraden weder zouden zijn aangenomen, maar Maandag nam een vergadering van weverij-arbeiders met 457 tegen 350 stem men de voorwaarden der werkgevers aan. De uitsluiting, die thans 4 weken duurde en waardoor 20,000 arbeiders getroffen werden is dientengevolge, g"lijk een tele gram reeds meldde, opgeheven. De 32 daders van den aanslag van Zaterdag te Petersburg zyn in heohtenis genomen. De vrouw, die de bankbiljetten en het goud wegvoerde is echter nog niet gevonden.Vierder schuldigen werden heden opgehangen, de leider der bende niet. Deze is een Israëliet, met name Rozenberg. Een jongeman die de vrouw met het geld hielp ontkomen en zelf gegrepen werd zei«Het doet er niet toe. Wij hebben het geld. Dat zal voldoende zijn om Stolipin te doen verdwijnen". In heel Rusland is afgekondigd, dat heden op den verjaardag van het manifest van den Tsaar alle betoogingen met wapen geweld onderdrukt zoudeu worden. Twee jonge pasteibakkersgasten te Brussel hebben zich op zonderlinge wijze uit een brand gered. l3e vlammen hadden de trappen aangetast en bereikten reeds de tweede verdieping, waar de beide jongens sliepen. Daar er langs de trap geen redding mogelijk was, zetten zij een kast in evenwicht op de vensterbank, kropen er in en verplaatsten toen 't even wicht naar buiten. Zjj vielen met hun houten omhulsel door een glazen koepel op de binnenplaats van het huis. Hun zelfredding liep goed af, daar zy slechts eenige schrammen en kneuzingen opdeden. Middelerwijl had de brand zulk een uit breiding genomen, dat de brandweer slechts met moeite de nevenstaande huizen kon behoeden. Verwoesting der woestijn. De Egyp tische regeering heeft vergunning gegeven tot het bouwen van huizeu, paleizen, hotels in de groote vlakte waarin de pyrawiden staan. Rondom die van Gizeb komen echter Amerikaansche „wolkenkrabbers" met negen tot tien verdiepingen. De spoorwegramp in New-Jersey. Het staat thans vast, dat, tenminste 60 personen zijn omgekomen bij het ontzet tende spoorweg-ongeluk te Atlantic City. De brug over den kleinen zeearm, die de stad van den vasten wal scheidt was open gedraaid om een jacht door te laten, en daarna onvoldoendegesloten. Deelectrisohe spoortrein ontspoorde dientengevolge bij het oprijden van de brug in volle vaart en sprong in het water dat op die plaats wel 7 meter diep staat. Dat de trein in het water viel, was onvermijdelijk. De spoorwegbrug had geen leuning. De //door vaart", waar het oogeluk gebeurde, is een diep water dat Atlantic City scheidt van het land. De trein wagens liggen in water van 10 M. diep. De twee eerste waggons zonken onmiddelijk. de derde bleef aan de brug haken, zoodat een twintigtal reizigers zich konden redden vóór het gevaarte in de rivier stortte. De beide eerste wagens bevatten bijnaalleen vrouwen en kinderen, die vermoedelijk terstond gedood zijn59 lijken werden er uit ge haald, slechts een zestal kon zich redden. Van den derden wagen werd niemand ge dood, doch verscheidene beliepen verwon dingen. In eenderondergedompeldewagens hadden vreeselijke tooneelen plaats. Een reiziger met name Reemer, die met inge houden adem uit het venster gekropen was, voelde plotseling een hand kramp achtig zijn enkel omklemmen. Alle po gingen zich te bevrijden of den persoon mede te trekken waren vergeefshij ge looft dat de ongelukkige in den wagen vastgeklemd moet hebben gezeten. Ten laatste trapte hij met alle kracht op de hand, die nu losliet, waarop hij, doodelijk uitgeput de oppervlakte bereikte. Hij zwom naar den kant en werd bijna door den derden wagen getroffen toen die vau de brug viel. Duizenden aan den oever aan schouwden het vergeefsohe reddingswerk. GEMEENTERAAD. Middelburg. Heden, Woensdag, ver gaderde de gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer Gratama. De notulen worden aan gehouden. Onder ingekomen stukken is een adres van J. A. Vertregt houdende mede- deeling dat hy geen grond in erfpacht ver langt, wel in koop. Tot onderwijzers aan school K worden benoemd de heerenM. Ejjken te Lage Zwaluwe met 13 stemmen ('2 werden uit gebracht op M. Verburg te Kapelle); J. van Loo te Goes met 12 stemmen (3 werden uitgebracht op M. Verburg te Kapelle)en J. J. Nuijten te Hazerswoude met 10 stem men (6 werden uitgebracht op M. Verbnrg te Kapelle). Opmaken van een dubbeltal voor een lid van het bestuur der ambachtsschool. De heer Fruin vraagt of den heer v. d. Ree eene herbenoeming aan zal nemen, waarop deze ontkennend antwoordt. Ook dhr. v. Teylingen verzoekt niet in aanmer king te komen, daar hy van oordeel is dat er jonge krachten in moeten zijn. Thans worden op de voordracht gebracht de heeren: J. Ermerins met 13 enmr. A.A. de Voer met 10 stemmen. De staat oninbare posten hondenbelasting 1906 bedraagt f 30,50. Aangenomen. Het rooien der boomen volgens voorstel van B. en W. wordt goedgevonden met algemeene stemmen. Hierna komt in behandeling de gemeente- begrooting voor 1907. Uitgaven. Hoold- stuk I. Nadeelig slot over 1905 f 4721.20. Hoofdstuk II. Jaarwedden van de leden v/h bestuur der gemeente totaal f 19118,72. Algemeene bureau-kosten, onderhoud, sohoonmaken enz. f5747,23. Bijzondere verrichtingen (als jaarwedden van de ambtenaren van den Burg. Stand enz.) f1615. Totaal f26490,95. Hoofdstuk III. Inning der belastingen f 4264,895. Alles aangenomen. Hoofdstuk IV. Politie f22752; Brand weer f2675,04; Straatverlichting f 11000; Schutterij f 3842,18Gezondheidsdienst f15024,71; Totaal f55293,93. De commissie van fabrioage stelt voor deze post met f75 te verminderen, zijnde het verven der muren van het bureau van den commissaris van Politie. B. en W. vereenigen zich hiermede. Voorts vraagt die oommissie en die van financiën of het aanschallen van Brand- bluschmiddelen en onderhoud in 1906 niet is aanbesteed. B. en W. antwoorden dat dit is aaabesteed voor driejaar, 19061908. De heer De Veer vraagt waarom in a> t. 7 der le afd. geen post is uitgetrokken voor de waterleiding. De heer Den Bouwmeester zegt dat dit is vergeten, en een volgend jaar kan gebeuren. De heer De E?ervindtdateen wassen neus. De heer Den Bouwmeester zegt dat dit het eene zakje uitgaat en het andere ingaat. Over de aanbesteding waarover de com missie van Fabricage inlichtingen vraagt, zegt de heer v. Dunné dat de wethouder van fabricage zeide dat deze aanbesteding ieder jaar zou geschieden. De heer Den Bouwmeester zeide dat dit voor drie jaar gebeurt omdat er dan ad- verten tiekosten gespaard worden. Hij wil echter wel ieder jaar aanbesteden. De heer Tak zag ook graag ieder jaar de aanbesteding. De heer v. Teijlingen zegt dat de com missie thans deze aanmerking maakt, omdat de wethouder heeft beloofd het ieder jaar aan te besteden. De heer Den Bouwmeester zegt dat het hem verwondert dat nu met deze begroo ting aanmerking wordt gemaakt en niet het vorige jaar, toen het in de memorie was uitgetroken. De bluschmiddelen zijn in goede orde. Bij art. 4 hoofdst. 2, afd. 2 vraagt de heer De Veer hoe het gaat met het verzekerings- plichtige der brandweer hij zou wenschen voor te stellen dat de gemeente de brand- weerplichtigen verzekerd bij de Centrale risicoverzekering en ongevallenverzekering te Leeuwarden. De heer Den Bouwmeester zegt dat dit is geschied bij de Eerste Nederlandsche. Bij afd. 4 art. 1 „Schutterij" zegt devoor- zitter dat het niet gewenscht is dezen post te schrappen, omdat men niet weet wat in 1908 gebeuren zal. De heer Fruin zegt dat de Commissie van Financiën van oordeel is dat deze raming met deze post kan worden vermindert. Het schijnt hen verkeerd dat de begrooting met deze wordt begroot. Hij stelt derhalve voor dezen post te verminderen met f208,75. Hij steunt dezen post op de verklaring van den Schutterraad, die dit zelve in zijne begroo ting zegt. De voorzitter heeft geen bezwaar dat voorstel over te nemen. De raad heeft hiertegen geen bezwaar en wordt deze vermindering aangenomen. Hierna is dit Hoofdstuk aangenomen. Hoofostuk V. Openbare werken. Jaar wedden f 7630. Gewoon onderhoud f 19413.70. Aanleg of vernieuwing f7500. Totaal f34543.70. X)e commissies stellen voor al de werken on leveringen voor het onderhoud der openbare gebouwen toren, klokken, uur- n speelwerken, van straten enz.enz.wegen i a voetpaden, bruggen en ponten, haven en kanaalwerken enz. publiek aan te besteden. B. en W. hebben in beginsel geen bezwaar, doch stellen voor om deze belangrijke beslissing uiterlijk tot Mei 1907 uit te stellen en dan met een afgerond voorstel te komen. De heer Van Dunné is het in beginsel wel [eens omtrent hun antwoord op het verzoek der Commissie van Fabricage het zou zeker wel onbillijk zijn de vaste arbei ders te ontslaan, doch wie zijn die arbeiders? Zij staan niet op de begrooting het onder houd der wandelplaatsen is geraamd op 11000 werkuren, dit viudt spr. zeer hoog, wanneer er dien tijd werd gewerkt zouden de wandelwegen heel wat schooner zijn. De heer Den Bouwmeester zegt dat deze redeneering niet opgaat. Er zijn twee vaste arbeiders (Wanjon en Abrahamse) die altijd de wandelwegen onderhouden en voorts wel eens 20 4 25 man loBse werklui die in voor- en najaar de v andel- wegen onderhouden. De heer Van Dunné begrijpt toch niet waar of al die uren blijven, doch van de vaste arbeiders is niets bekend hij wil echter gaarne medegaan met het voorstel van B. en W. De heer De Veer vraagt wat B. of W. denken van een publieke aanbesteding. De heer Den Bouwmeester zegt dat daar niets van te zeggen valt, alleen de onder vinding kan leereD, deze heeft ook geleerd dat het voor 1880 niet goedging, doch het is te probeeron. De Raad vereenigt zich met het voorstel van B. en YVDit hoofd stuk wordt aangenomen. Hoofdstuk VI Inrichtingen van Nijver heid. Gasfabriek, duinwaterleiding, ge meenschappelijke kosten gasfabriek en duinwaterleiding, verzekering tegen on gevallen enz., totaal f 152,702. De heer Ermerins gelooft dat de post groot f 750 kan worden geschrapt voor bouwen van een loodsje voor het plaatsen van de veldsmidse en de boormachine, bjj stelt dit voor. De heer Sprenger is ten sterkste tegen dit voorstel, het loodsje is hoog noodig, het is gereedschap, hy vindt dit zeer gevaarlijk. De heer Tak steunt het voorstel van den heer Ermerins De heer De Veer zegt dat het verkeerd is om voor een postje groot f 750 te leenen. Hij vindt dit een verkeerde politiek. Hy wil zich hier niet voor leenen en durft er niet mede mee te gaan. De heer Tak zegt dat het niet ligt in het bedrag. De heer Sprenger zegt als het voorstel Ermerins wordt aangenomen de loods ver valt, en deze is hoog noodig, hy wenscht dat eerst art. 2 in stemming werd gebracht. De heer De Veer vindt het dan beter om deze post te leenen op de begrooting in hoofdstuk V, dan heeft de heer Ermerins toch gelijk. Deze trekt op dezen wenk zijn voorstel in. Daarop wordt dit hoofdstuk aangenomen en verminderd met f 4250. Het bedrag van hoofdstuk VI wordt dan evenzoo. Hoofdstuk VII. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Hooger Onderwys f 21894,40, w. o. aan jaarwedden f 28,800. Middelbaar Onderwijs f 9191,60, w. o. aan jaarwedden f 7025. Lager Onderwys f74119,17, w. o. aan jaarwedden f 56350. Andere inrichtingen van Onderwijs (be waarschool, toelage byzondere bewaar scholen,etc f 7106,845.Totaal f 112,325,015. Bjj afd. 2 art. 1 vraagt de heer Schorer waarom het bedrag f 15Ö hooger is gewor den dan de Staat aangeeft. De voorzitter zegt dat dit in verband staat met de laatste benoeming van een leeraar in de natuurkunde. Bij art. 2 afd. 3 vraagt de heer Schorer of school J er in den loop van dit jaar is bijgekomen, waarvoor f 300 vergoeding voor het hoofd voorkomt. De voorzitter zegt dat dit de school is van dhr. Blankert. Omtrent 't aanbrengen van toc.htwangen zegt de voorzitter dat deze hoog noodig zijn. Nog pas is er een klacht ingekomen over tocht. Hy dringt er sterk op aan deze post op afd. 3 art. 6 toe te staan en deze te laten. De heer Snouck Hurgrovje dringt ook aan op toestaan. De heer v. d. Bee zegt dat de commissie van fabricage er toe is gekomen uit het oog van bezniniging. De raad staat deze post toe groot f 174. By artikel 21 wordt stemming verzocht omtrent subsidie kindervoeding en aange nomen met 10 tegen 6 stemmen. Dit hoofdstuk wordt aangenomen. Hoofdstuk VIII. Armwezen. Genees kundige armverzorging f3790. Armver zorging f46875,15. Totaal f50635,15. De commissie van Fabricage vermeent dat bij afd. 1 een post diende uitgetrokken te zijn voor Heilgymnastiek aan onver- mogenden. De commissie van financiën stelt voor f300 er voor uit te trekken. B. en W. ontraden dit voorstel met het oog op den ongunstigen tlnancieelen toe stand der gemeente. De heer Van Dunné zegt dat het met het destijds genomen raadsbesluit billjjk is een bedrag van f300 uit te trekken met het oog op de arme kinderen die ongelukkig worden geboren, die nog te kunnen genezen. De heet v. Teylingen zegt dat dit besluit van 28 Maart is, en dus als het cenigszins kan een post al» wordt voorgesteld uit tq trekken, f De heer 2 stemde, en 1 bedrag op gesteld. De heer v voorstel der De heer S met het vooi dat de gem Het voorst worpen met Het hoofds Hoofdstuk njjverheid f 2 Hoofdstuk bezittingen Hoofdstuk ten f 36634, gen f127100 Hoofdstuk Hoofdstuk Alles aan^ stemming. De vergadt (iereforr Als een profetie van schoolverban scholen zich maar het „v< lijk wil zijn, Ds. Bikkel verband pleit Westlaud, in schreef er et landiu, dat v ter overdenk deren. Het De afgevaar Gereformeerd den voor de gadering te Ut Hen Huishoud en een conce; Deze kunnen wijzigen, zoo liet Reglement Prof. Bavim terrein voor bewust maakt /naar ook toekomst. En dit refer: het alom gele worden. Dat is een voor lange jart Het werd Utrecht. Zoo zielen in gloed naar we in hi moeten wende Indien wij schaamd wille heden van Go en niet gejaaj roeping. We hebben verband. Ons hart ju Jarenlang za liggen. En we woorder. Thans gaan Gods, de nation dat ze bijeen Gods Woord elkaar hebben te komen, wa bonden zit. Niet anderei zij zelf moeten Het stekje i| boom worden, band wij v Nederlandsche verwekken, en heel het schoo We weten h toestand die ki Maar die k den weg, die Zijn heilig Woi De Gereforn Gereformeerde De Gerefor mannen der t hoeven, mann wikkeling. De Gereforn En, zoo de voedzame, gee ons volk niet jacht, zullen eenigingen vers Velen vragen nu wordt, wat I wuste werk van oogen groeien. De afvaardigi dunkt ons, nog Natnurlijk, h het teeken van weten, welken Wie zich daa niet te weten.H Och, groeier gemaatregel. Maar dan nf Natuurlijk v voor Districten teekend door gingen. Toch 1 ter vergadering van de Onderv Dat moet zo worden. Wij zouden gaderingen ligd worden School, en die door hen geven wordt. De andere wijzers de nfvaardiging schreven. N*qr de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2