Openbare Yerkoo plugei. Afloop Yorkoopiiien, enz. LAATSTE BERICHTEN. SCHOUWING. Telegrafisch Weerbericht gevolg misschien wel van de Amers- foortsche karmis. Te Delft is een 22 jarige koopman van zijn groenteschuit in de Schie gevallen en verdronken. Na 't sluiten der herberg te Hoenderloo Zondagavond 11 uur vertrokken twee be zoekers samen huiswaarts. Onderweg greep de een onverwachts een revolver en schoot den ander recht voor't hoofd. Deze bukte zich echter snel, zoodat de kogel rake lings hem over 't hoofd snorde. Hij heeft de zaak aangegeven, de dader is in arrest genomende revolver met 5 kogels ge laden bevond zich nog in zyn bezit. Een landbouwer te Staphorst is door 't onverwacht op hol gaan zijner paarden van den wagen gevallen, overreden en aan de gevolgen bezweken. Het lijk te Diepenheim door een jachtopziener gevonden, kon wel zijn dat van een vrouw die eenige weken geleden daar door hem is gezien in gezelschap van een man. De vrouw droeg een schoen met een vet9r los, en aan het lijk werd ook een schoen met een veter los gevonden. Te Hel mond liep een paard met kar aan den overweg van het spoor de lijn op en dwars over de rails, waardoor de voer man van de kar viel, overreden werd en met gebroken ribben, inwendig gekneusd opgenomen, aan de gevolgen overleed. Een werkman kreeg te 's-Hertogenbosch aan de nieuwe St. Jacobskerk een ijzeren anker op het hoofd, waardoor hij een zorg wekkende schedelbreuk bekwam. Uit Berlijn wordt gemeld, dat Voigt» de „kapitein van Köpenick" in het huis van bewaring ziek is geworden. Hij klaagt over inwendige pijnen. Reeds bij zijn verhoor op het bureau van politie voelde hij zich niet wel. Dit schijnt niet alleen het gevolg te zijn van de opwinding der laatste dagen Voigt zegt dat de ouderdom met zijn gebre ken voor hem gekomen is. In den laatsten tijd had slechts de inspanning aller krach ten hem zoover op de been gehouden, dat hij zijn plan tot uitvoering bracht. Hij houdt zich heel kalm. Door den rechter van instructie is hij nog niet verhoord kunnen worden wegens zijn ongesteldheid, voor- loopig is hij onder geneeskundige behan deling. Dat hü een roof of een roofzuchtige afpersing heeft gepleegd, bleef hij steeds bestrijden voor den commissaris van politie tot op het laatste oogenblik. Hij had als „kapitein" slechts bevolen en niemand bedreigd. Dat meu hem gehoorzaamd had, was niet zijn schuld. Eigenlijk kon men niet eens van diefstal spreken, want de ontvanger had hem vrijwillig het geld over handigd. Toen men zich over zijn spits vondige verklaringen van het Wetboek van Strafrecht verbaasd toonde, zei hij glim lachend, dat er in hem misschien nog wel iets meer stak dan een „kapitein van Köpenick". Dat men hem overigens zacht zou behandelen, verwachtte hij volstrekt niet. In dit opzicht had men hem geenszins verwend. Dat men hem op een leeftijd van 18 jaren voor 't vervalschen van vijf post- kwitanties tien jaar tuchthuisstraf gegeven had, was toch wel wat hard geweest, en voor de inbraak te Wongrowitz 15 jaren was nog harder. Wel had hij toen een geladen wapen bij zich gehad, maar geen gebruik er van gemaakt, zelfs niet gepoogd dat te doen. "Van den dag zijner eerste ver oordeeling tot het tuchthuis, voelde hij zich te hard gestraft. Dit gevoel had hem niet meer verlaten. Zijn tochten naar buit in Wongrowitz en Köpenick, waar hij publieke gelden kon rooven, waren uit dit gevoel voortgesproten. Het waren wraaktochten geweest, ten deele ten minste. Nog vertelde de man het volgende 'n Dag vóór m'n bezoek aan Köpenick was ik te Nauen, waar een vijftigtal offi cieren van den generalen staf het station voor vonkentelegrafie bezocht. Het gelukte me, als burger mede binnen te komen. Den volgenden morgen reeds vroeg ging ik naar de Jungfernheide, trok er m'n uniform aan, ging toen naar het Silezische station en van daar om 4.48 u. naar Köpenick, om er 'n beetje poolshoogte te nemen. Toen ging ik weer terug naar Berlijn, 'k Wist precies wanneer de wach ten werden afgelost en deed de soldaten met 'n paar korte bevelen bij me komen- De „Gefreiten" (ten onzent korporaals) volgden me dadelijk. Het commandeeren liet ik aan den oudste over. Geen oogenblik twijfelde ik aan het welslagen van den streek. Mocht iemand zich hebben verzet, dan zou hij dezen apart hebben laten opsluiten. Na afloop van de geschiedenis nam hij 'n kaartje naar de Friedrichstrasse. In Rummelsburg steeg hij echter reeds uit en begaf zich naar de Warschauer brug, van waar hij met de „Hochbahn" naar de Möckernstrasse reed, alwaar hij nieuwe laarzen kocht. De rest weten we nu. De schelm kocht in de Friedrichstrasse 'n net confectiepak je en trok dat aan op het Tempelhofer Feld, nadat hij er van af had gezien, dat te doen aan 't station te Rixdorf, waar hij uit vergeetachtigheid de man matigde zich dus op den koop toe 'tair van 'n professor aan z'n degen liet staan. Mantel en overjas begroef hij. En om kwart voor tien wandelde de nu weer burger geworden kapitein in volle gemoedsrust naar huis. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd te Tchita, in Rusland, een speelclub door tien gewapende personen overvallen zij ontnamen den kaartspelers 12000 roebels en ontvluchtten. Er zijn in den afgeloopen week 371 Jiollandsohe koeien in België ingevoerd langs hel douanekantoor te Maasserck. Dit aanzienlijk aantal heeft heel wat moeite veroorzaakt, omdat de gelegen heden tot stallen niet voldoende zijn. Mocht de aanvoer aanhouden, dau zal de Belgische regeering genoodzaakt zijn de bestaande stallen te vergroolea of nieuwe te stichten. Toen de Duitsche keizer dezer dagen te Bensburg vertoefde, liet hij de kadetten op het kasteelplein daar aantreden. Zij voerden een flinke parademarsch uit» Daarna liet de Keizer hen een carré vormen en hield daarin de volgende toespraak //Mijne waarde kadetten De parademarsch is mij zeer goed bevallen. Ik wensch en hoop dat gij spoedig bruikbare officieren en later bekwame leiders van mijn leger zult worden. Ge kunt nu voor mijne rekening zooveel chocolade en gebakjes eten als gij naar binnen kunt werken. Goeden dag Mevrouw Eddy, de stichteres van de Christian Science, ligt te Concord (N. Am.) met kanker en ligt op het uiterste. De drie laatste jaren zou zij een gevangene in haar eigen huis en alleen te zien zijn geweest voor de leiders der beweging en haar ontzaglijke rijkdom men heeft dien op 36 millioen gulden geschat bijeengegaard uit de vrijwillige bijdragen van hare discipelen en den verkoop van hare boeken, zou inmiddels op geheim zinnige wijze verdwenen zijn. Nabij Philadelphia (N.-Am.) had Zondag het volgende spoorwegongeluk plaats. Een uit drie rijtuigen bestaande eleetrische trein reed door de openstaande ophaalbrug die Atlantic City (New Jersey) met het vasteland verbindt, en plofte in het water. De twee eerste rijtuigen zonken, terwijl het laatste bleef hangen en in veiligheid gebracht kon worden. Daarliet ongeluk bij opkomend tij gebeurde, werd het reddingswerk bemoeilijkt. Men deed niettemin moeite, om van boven af in de gezonken rijtuigen binnen te dringen. Gisterenavond om half negen waren 12 lijken gevonden. Ongeveer 20 geredden waren in ziekenhuizeu opgenomen. In de twee rijtuigen die in 30 voet wafer liggen, waren toeD nog 50 tot 60 verdronken reizigers opgesloten. Een levende spaarpot. Zaterdagavond zat een jong Parijsch advocaat in een eet huis van Montmartre. Hij was bezig af te rekenen met den kelner, had geen klein geld en wierp een goudstuk van 20 frank op het presenteerblad. Dit zag een dame aan een tafeltje er naast. Zij vroeg of zij even op het goudstuk bijten mocht, omdat dat haar geluk zou aanbrengen, zeide zij. De advocaat liet dat toe, maar meteen zag hij het goudstuk in den mond der geiukzoekende dame verdwijnen, een slik beweging, weg was het geld. De advooaat riep aanstonds de politie erbij en de dame werd naar een politiepost gebracht. Daar werd haar beduid spuug uit of u wordt gevangen gezel. De dame verkoos de vrij heid boven het goud en stemde er in toe een braakmiddel te nemen. Het bleek nu dat de maag een zeer voordeelige beleg ging is. Een goudstuk was er ingedaan en daar kwamen drie goudstukken voor den dag. De vrouw bleek een ezeltje strek-je te zijn. Hoe de goudspuwende vrouw heet, is de politie nog niet gewaar kunnen worden. Maar wel heeft zij ver nomen, dat deze vrouw al lang haar bedrijf maakt van het inslikken t an geld en dat zij in sommige kroegen van Montmartre bekend staat onder den naam van het spaarpotje. Een jongetje van 3 jaar te Weissfel- den, in het Zwitserecho kanton Thurgau, is wegens het stelen van een paar stuks speelgoed uit een winkel door de rechtbank tot drie en een halve maand gevangenisstraf veroordeeld. De ouders van het kind voerden vergeefs aan dat het leven van hun kind verwoest zou worden en dat hij het oordeel des ondarscheids miste. Het knaapje werd huilende uit de rechtszaal weggevoerd en aan de gevan genisbeambten overgeleverd. De Zwitser- sche pers is verontwaardigd over het vonnis. Woensdag 31 Oct. Middelburg, bij dhr. Blok op de hofstede Voorzorg 10 uur door not. v. Nimwegen inspan als1 bruine merrie 19 jaar, 1 zwart ruinpaard 3 jaar, 11 melk koeien, 1 kalf vaars, 1 vaars oud 15 maan den, loop varkens, hond met hok, 11 kippen en haan, marktwagen op veeren, men- wagen met toebehooren.melkkar op veeren, driewielskar, coksploeg, 3 eggen, turk, steenen rolblok, haDdblok, velslee, arrestee, geeselstoel met steen, 3 kruiwagens, melk- gereedsohappen, hooi, stroo, mangels, zet- aardappelen, mutsaard, enz. Donderdag 1 Nov. Middelburg, 8 uur, in de Verge noeging door not. v. Nimwegen lo. een huis en tuin Nieuwstraat, G 221, groot 320 c.A.2o. een dubbel woonhuis Turf- kade H 171 en 172, groot 212 c.A.; 3o.5o. huizen Heerenstraat H 122 8int Jansgang I 67en Beenhouwerssingel K 74 met bleekje, resp. 72, 34 en 59 c.A.6o. een smederij met machinerieën en inventaris, Teermagazijnstraat P 23, groot 74 c.A. 7o.llo. Bouwterrein, Zusterstraat, saam 466 e.A. Te zien perceel 6 Dinsdag en Woensdag 30 en 31 Oet. De overige perceelen 31 Oct. en 1 Nov. 10—12 en 2- 4 uur, Vrydag 2 Nov. Vlissingeu, Singelwegdaarna Peperdijk door not. Hosang en Paap voor dhr. F. Duijvekot half 10 een blauwe merrie 12 jaar, 3 bruine merries 18, 5 en 2 jaar, 2 zwarte ruinpaarden 7 en 4 jaar, 2 bruine ruinpaarden 5 en 2 jaar, 1 zwarte merrie 6 jaar, 1 vos hit 10 jaar, 1 veulen- dragende bruine merrie 17 jaar 19 melk koeien, kalfvaars, vaarzen, loopvarkens, kippen, 2 ellewagens, 4 menwagens met toebehooren, 5 vrachtwagens, 2 kolen wagens, zandkar, mallejan, sleepersslee, melkkar op veeren, enz., melk- en land bouwgereedschappen. Paarden 1 uur. Te zien vanaf 9 uur. Zaterdag 3 Nov. Kruiningen, 10 uur, voor dhr. J. v. Dijke door not. Schram, aan den dijk tusschen Jacob- en Noord-Kraaijertpolder, 275 Canada's. Rilland-Bath,inde3 haasjes door deurw. Hollmann k Verhoek half 11 voor L. Kole eikenhouten boogkabinet, linnen kast, enz., kooi met 2 duiven, goud slot met bloedkoralen, 1 paar gouden hemds- knoopen, 1 paar zilveren broeksknoopen, kleeren, 9 kippen met haan, arbeiders- gereedschap. Maandag 5 Nov. Bi.ezeling.fi, half 12 bij C. Traas door not. Pilaar, een bruine merrie 2'/z jaar, een bruine ruin l'/a jaar, 2 melkkoeien, vare koe, 13 éen- en tweejarige runderen, 4 weisehapen, 25 kippen, een wagenhuis voor afbraak. I e r s e k e 12 uur dijk, door not. Mu- loek Houwer, voor dhr. Burger, 117 olmen. Kwadendamme, half 10, aan het LaDgeweegje, door not. v. Campen voor mevr. de wed. Witkam op hofstede v. Kruissen 130 canada's, 7 noten, 10 appels, 2 peren, 2 kastanges. Eb om 2 uur in Vlieguitpolder bij Van 't Westeinde 19 canada's en 32 wilgetronkboomen. En op Kwistenburg bij Smulders 63 wilgetronk boomen en 2000 wilgenmutserds. Kruiningen, kapelleweg door not. Mulock Houwers 11 uur 80 Canada's en 1 pereboom. Krabbend ij ke Noordschans bij F. Maehielse 11 uur door deurw. Hollmann Verhoek meubels, kleeren, arbeidersge reedschap. Koud ek erke, in de Remise van de stoomtram Walcheren 10 uur door not. Loeff 24 perc. bouw- en weiland en sprink in Koudekerke, Vlissingen, Biggekerke en Zoutelande tot aan het tramstation. En te Westkapelle in de wachtkamer om half 2 25 perc. bouw- en weiland en sprink in Zoutelande, vanaf het tramstion aldaar, Westkapelle, Aagtekerke en Domburg. En 5 perc. grasgewas langs de tramlijn. In zage der kaarten ten kantore der stoom tram Walcheren te Koudekerke. Dinsdag 6 Nov. Goes, 8 uur op het Slot door not. Pilaar het huis van Mej. M. Marteiu 141 c.A. Te zien 24 en 31 Oct. en 5 Nov. 24 uur. K a p e 11 ebij Hanson, door not. Mu lock Houwer wissclien en hakhout in Kloetinge, Kapelle en Schore, 6 uur. Ritthem, 10 uur Zuidwatering door not. Hosang afbraak van de sluiswachters woning. Te zien 5 Nov. Donderdag 8 Nov. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging, door not. Verhulst een winkel huis Spanjaard straat E 66;67 (apothekerij). 1 aandeel Middelb. Maatsch. van stoom vaart groot f 75o 5 aandeelen Nijverheids- vereeniging, Middelburg, elk groot f240; 2 dito f120 ew 1'60. Eu 7 bewijzen van deelgerechtigdheid in de Commercie Com pagnie naar den maatstaf van f1000. En 2 dito f500 en f250. Eu 1 obligatie laste Waterschap Ellewoudsdijk f900. N i s s e 10 uur door notaris Mulock Houwer, op een wei bij de hofstede van M. Mol, voor dhr. Jacob Kloosterman, 62 Canada's. Schore, 2 uur bij op 't Hof voor wed. K. de Jonge door not. Schram 1,0430 H. en 4030 c A. bouwland. Zand, 2 uur voor M. Dierings door not. Hosang 9 vette varkens, 35 groote loopvarkens, 2 zeugvarkens, alle ingeent tegen vlekziekte. 1 e r s e k e Olzendepolder, 10 uur, door not. v. Campen, voor mevr. Orban 133 olmen, 1 canada, 22 populieren, 200 vrucht- boomen en een huisje voor afbraak. s H e e r e n h o e k bij v. d. Made, door not. v. Cleef, 10 uur, houtwaren, biggen, loopvarkens, hoornvee. Vrijdag 9 Nov. Driewegen, bij de Korte, door not. v. d. Kloes, 2 huizen van erven Laippers, saam 362 c.A., 2 uur. UIT M P55SSS. Kerkelijke goederen. Zooals men weet, heeft dr. Van Lonk huizen onlangs eenige stellingen verde digd, die ook in Friesland in dekringen der Hervormden opspraak verwekten. De Heraut schrijft onder het opschrift Strikt persoonlijk dienaangaande het vol gende Op de jongste Centrale pastorale Conferentie te Amersfoort gehouden, heeli Dr. van Lonk huijzen een reeks stellingen verdedigd, die alle min of meer in verband staan met het zoo ingewikkelde vraagstuk hoe de Overheid aan de Gereformeerde Kerken recht zal doen in zake de goederenquaestie. Dr. van Lonkhuijzen maakte daartoe scherp onderscheid tusschen de zoogenaamde kerkelijke en de zoogenaamde geestelijke goederen. Onder de eerste rekent hij alles wat kerkelijk, pastorie- of kosterijgoed isonder de tweede de goederen k der geestelijke kantoren, de bona vacantia, de kloostergoederen enz., terwijl hij daarmede op één lijn wil geplaatst zien al wat uit de Staatskas aan de verschillende Kerken verstrekt wordt. Wat de kerkelijke goederen betreft, stelt hij, dat de Overheid deze goederen in het bezit behoort te stellen van de Gereformeerde ge zindheid, en acht hij, dat de Gereformeerde Kerken, die van het gebruik dezer goederen beroofd zijn, op alle wettige wijzen haar recht op deze goederen te doen gelden. Al laten we in 't midden of de door Dr. van Lonkhuijzen genoemde middelen aanbevelenswaardig zijn, wat hij hierin uitsprak, vertolkt inderdaad wat de Gereformeerde kerken als eisch van het recht handhaven. Geheel anders staat het volgens Dr. van Lonk huijzen met de geestelijke goederen en de bij dragen uit de Staatskas. Hij neemt ten opzichte van deze geestelijke goederen het standpunt in van de Staatsregeling van 1798 dat deze goederen aan de Kerken moeten ontnomen en voor alge meen maatschappelijke doeleinden gebruikt wor den. Op dien grond acht hij het wenschelijk, dat bij de a.s. Grondwetsherziening uit Art. I70 en 171 geschrapt worden, wat betrekking heelt op den financieelen steun aan de verschillende kerk genootschappen dusver verleend, terwijl de som, die aldus los zou komen, dan besteed zou kun nen worden voor scholen, arbeiderspensioenen, ziekteverzekeringen, enz. Dit ietwat fantastisch voorstel (heeft in de Hervormde kerk zeer de aandacht gelrokken. Van verschillende zijden werd er reeds op ge wezen, dat hier nu duidelijk bleek, hoe de Gereformeerde Kerken het er op toelegden om de Hervormde Kerk van hare inkomsten te be- rooven. "Wat vroeger van anti-revolutionaire zijde steeds gezegd was, dat de linantieele band tusschen Staat en Kerk alleen verbroken mocht worden na finale afrekening van de rechtens aan de Kerken toekomende gelden, bleek alleen een doekje voor het bloeden te zijn geweest. Het geld, dusver aan de kerken uitgekeerd, zou voor sociale doeleinden worden gebruikt en de Kerk naakt aan den dijk worden gezet. Nu heeft dr. van Lonkhuijzen door een min juiste formuleering metterdaad tot deze legende aanleiding gegeven. Hij schreef in zijn 13de stelling»Tegen (zulk) een voorstel ...be staat van de zijde der Gerefor meerde Kerken geen bezwaa r". Ter goeder trouw nam hij den schijn aan, alsot hij hier als tolk optrad van al de Gere formeerde kerken en gerechtigd was 0111 uit haar naam te spreken. Toch spreekt het wel vanzelf, dat dit de be doeling van Dr. van Lonkhuijzen niet kan ge weest zijn. Zijn stellingen waren strikt per soonlijk. Ze staan alleen op zijn naam. Van eenig overleg met de toongevende leiders in onze kringen was geen sprake. Aan deze stel lingen eenig meer gewicht toe te kennen dan aan de persoonlijke uitingen van een onzer predikanten, gaat derhalve niet aan. We hopen hiermede de ontruste gemoederen tevreden te hebben gesteld. Zoolang de anti revolutionaire partij Art. 20 in haar program handhaaft, zal de voorslag van Dr. van Lonk huijzen wel alleen als curiosum waarde hebben. Het Loo. De koninklijke familie wordt 6 Nov. 's avonds half 8 alhier terug verwacht. 's-Gravenhage. Van het departement van koloniën is bericht gekomen dat de Bali expeditie 1 Nov. ontbonden wordt. 's-Gravenhage. Benoemd tot kanton rechter te Dordrecht mr. J. Meijer, kanton rechter te Ter Neuzen. Toegekend de zilveren eeremedaille van Oranje-Nassau aan P. A. Neeteson, op zichter bij het Kroondomein rentambt Hulst te Hontenisse. Rotterdam. Op het Haringvliet alhier is de schippersknecht L. door een rukwind overboord geslagen en verdronken. Hedenmiddag 2 uur brak alhier een felle brand uit in het middenruim van het stoomschip «Voorburg", geladen met hars en terpentijn. In het middenruim was men aan het klinken met klinknagels. Een gloeiende nagel viel op uitgestorte terpentijn en stak de 160 vaten terpentijn aan die verbrandden. De brand sloeg over naar de kolenbun kers. Drie stoomspuiten bluschten den brand dien men te 4''4 uurmeester was. Het schip is zeer beschadigd. Londen, 30 Oct. De stemming in het Hoogerhuis over het ontwerp Heneagh op de Schoolwet der regeering om de plaatselijke sohooolbesturen te verplichten in zekere gedeelten van de schooltijden op alle Staatsscholen godsdienstonderwijs verplichtend te stellen was de drukste sedert de stemming in 1892 over Glad stone's Homerule-ontwerp. Zoovelen der oppositie nemen aan de stemming deel dat de stemmingszaal te klein was om alle stemmers te bevatten. Dat er zoovelen voor het amendement stemden verwondert niemand. Nagenoeg 'tgeheele Hoogerhuis toch is anti-liberaal. Hoedekenskerke. Maandag werd al hier door architect v. d. "Weert uit Goes publiek aanbesteed het restaureeren van het inwendige van het Ned. Herv. Kerk gebouw, het vernieuwen der kerkmeubels en het doen van daarmee in verband staande werken. Inschrijvers de heeren A. de Mol, Baarland, f3525C. Wonder- gem, Kruiningen, f3500A. Jansen, Nisse, f3500; J. de Mol, Heinkenssand, f 3500 j C. v. Maris, Nisse, f3450; D. v. Maria, Kapelle, f3124; ik. Alewijn, Waarde, f2999; J. de. Bourgraaf, Wemeldinge, f2968 H. Kosten, id., f2727 J. K. Kloos terman, Kapelle, f2700; J. Dekker, Hein- kenszand, f2675; J. Dekker, Kloetinge, f2664; J. J. Dronkers, Kapelle, f 2620 j W. v. d. Hinde, Kattendijke, f2600; J. C. v. d. "Weert, Goes, f2595; J. Heijns» dijk, id., f2497; L. Huhrechtsen, 's-Gra- venpolder, f2490; L. Minderhoud, Hoe] dekenskerke, f2480; Joh. Eckhardt, id., f2430; P. L. Buitendijk, Goes, f2397; A. Kuiper, Heinkenszand f2225. De gunning is 8 dagen aangehouden. Marktberichten. GOES, 30 October 1906. De aanvoer was nog zeer gering en de prijzen als noteering. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe fó.soaf7N.-Roggef 5,90 af6.10. Winter - gerst per 100 kilo f8,25 a f8,50. Haver per 100 kilo f6.25 a f7-—Bruine boonen f 9. k f 10.Kar wij zaad faf—.Kool zaad fa f Kroonerwten f9.a f9.50. Groene Erwten f9k f9.50. Opgaaf der marlctzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.24 k f 1.36 middenprijs f 0,65, part. f o,per pond Versche Eieren per 100 stuks f 5.60 k f 7. middenprijs f 1,5 5, part. f o,per 25 stuks. De aanvoer van boter en eieren was tamelijk. Opgaaf van de Landbomomaatschappij. Boter f 1.24 a f 1.35 per K.G., rekenprijs f 1.31 per K.G. Eieren f5,40 a f7.per 100 stuks, reken- prijs f6.ro per 100 stuks. VeiHngsvereeniging «Zuid-Beveland" GOES, 30 Oct. 1906. Appels (i a fj,So, Peren i 1,35 a f2,85, beiden per kin Tafelperen 1 a 4 ct. p. stuk Honing 50 ct. p. flaconMispels f 1,25 per kin Jonge hanen a 70 cent, Roode kool 6 cent, Witte kool 5 cent, Savoije kool 6 ce*t, alles per stuk. Veüingsvereeniging „Walcheren" MIDDELBURG, 30 Oct. 1906. Aardappelen (blauwe) f 2,26, Poters f 1,10, Roode Ribbingappel f4,40f4,50,Rood Bakker appel f 4,60Bellefleurappel f 3,70f 3,85, Geizer Wildemanpeer f 4, Kleipeer f 3,80, alles per H.L.Princessenobleappel f 2,30—f 2,40 per kin Nouveau Porteaupeer 63 ct., Beurré Clairgeaupeer 60—71 ct., beiden per 5 liter; witte winter Calvilleappel 80 ct., Duchesse d'Angaulème 70 ct., beiden per chip Koning Karei van Wildenburg 6 ct., William Dachesse 5 ct. beiden per stuk; Tomaten 1317V2per K.G.Kastanjes 40 ct. per mandjeRoode Kool 24 ct., Savoije Kool \U2—4 ct., Witte Kool 23'/2 ct-> Bloemkool ie soort 611 ct., idem 2e soort 25 ct.. alles per stukSpruiten 65100 ct. per '/4 H.L.,Suikerboonen 30—35ct. p. 5 liter; Spinazie 6—9 ct. p. ben; Andijvie28 140 ct. p. 100 struiksla 72140 ct. p. 100 krop; Peen 2'/z3 ct., Karoten 22'/2 ct., Rapen 21 /2 3 ct., Prei 3'/24 ct., Rammenas '/2I ct.,Selderij 22 ct., Pieterselie '/21'/2 ct., Schorseneeien 6 ct., alles per bos; Bouquetten 211 ct. per stuk; Eieren f6,60— f6,7o per 100 stuks. VLISSINGEN, 30 Oct. 1906. Boter f 1,32 a f 1,40 per K.G. Eieren f o,a f 7,20 per 104 stuks. ROTTERDAM, 29 October. Binnen- landsche granen. Tarwe onveranderd. Per loo kilo f 7,50 a f 9,50, enuitgezochte partijtjes Essex daarboven. Rogge met weinig aanbodonveranderd. Per Heet. f 5-50 a f6.40. Gerst niet aangeboden. Haver vorige prijzen waard, per 100 ko. f7 a f7,50, extra blanke partijtjes daarboven. Witte boonen, door schaarschte goed vorige prijzen, f 15,tot f 16,25 per Het. Bruine boonen weer lager. Per Heet. f8 a f 10. Enkele blanke grove partijtjes daar boven. Blauwe Erwten prijshoudend. Per Heet. f 9 a f 9,5o, puike vertrouwde kook daarboven. Lijnzaad aanvoer tamelijk. Stemming iets flauwer naar qual. f9 a f 11. ROTTERDAM, 29 October. Buiten- landsche granen zeer stil. Rogge per 2I00 kilo, 74/75 k.g. Helena uit zeeboot f I38 74/75 k.g. Bulgaar stoomend f 139 74/75 k.g. Bessarabische stoomend f 137 73/74 k.g. Helena stoomend f .136. Gerst per 2000 kilo's 60/61 K.G. Zwarte Zee uit zeeboot H20, f122. M ai s per 2000 kilo's, Amerik. Mixed f 116, f117, uit zeeboot f115, f 116 gestortdito dito La Plata uit zeeboot f112, bruto voor netto; dito Oct. aflading f 112. Erwten per 80 kilo, ladend Petersburgsche f6,65. AMSTERDAM, 29 Oct. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Friesche muizen f o,— a foid. borgers f 1,20 a 1 l,6o, Blauwe f 1,80 a f2,25, Bonte fl,8o a f2,20. Hillegommer ronde f1,50 a f2,50, kleine dito f 1.f i,2o, graafjes f2,5o a f3. Geldersche blauwe f 1,80 a f 2,25, Kralen f2,20 a f2,4o, bonte f 1,90 a f2,10. Zeeuwsche blauwe f 2 a f 2,50, Bonte f 2,20 a f2,50 en eigenheimers fl,4o a f1,65. Zand Eigenheimers f1,50 a 11,80, IJpolder bonte f 1,80 a f 1,90, Jammen f 2,25 3 f 2,35. ROTTERDAM, 30 Oct. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd42 paarden, 1801 magere runderen, 650 vette run deren, 191 vette kalveren, I07 nuchtere kal veren, 502 graskalveren, biggen. Prijzen koeien 26 a 40 c., ossen 26 a 34 c., stieren 25 a 32 c., kalveren 34 a 52 c., alles per '/2 kilo. Melkkoeien f120 a f270, kalfkoeien f140, a f350, stieren f80 a f 200, pinken f 60 a f i6o5 graskalveren f40 a f 120, vaarzen f70 a f90 biggen f8 a f15, paarden t 50 af 140. Nuchtere kalveren; fok- f 15 a f30; id, slacht- f8 a f14. Willem Annapolder 3 Nov, Serooskerke 9 Nov, Oostkapelle 18 Nov, naar waarnemingen in den morgen van 30 October medegedeeld door het Kon. Ned. MeteorInstituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.4 te Horta, laagste stand 742.7 te Oxford. Verwachting (tot den avond van 31 Oct.): matige tot krachtige Zuidelijke tot Weste lijke wind, meest zwaar bewolkte lucht, waarschijnlijk regen. Weinig verandering van temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3