Gemengde Berichten. in het oog te worden gehouden dat niet in 2 maauden tijds alle aangeslotenen aan de waterleidiug van watermeters kunnen worden voorzien. Bij de uitgaven vereenigen zich B. en W. met de voorstellen van de Commissiën voornoemd om het verven der muren in het bureau van den commissaris van politie tot 1908 uit te stellen daar deze nog niet droog zijn, de post wordt hierdoor f 75 lager. De Commissiën stellen voor alle werken in Hoofdst. V afd. 2 art. 7 genoemd publiek aan te besteden. B. en W., ofschoon in beginsel er voor, achten het voorstel te ingrijpend om de gevolgen in één oogenblik er van te over zien, waarom zij uitstel van beslissing tot uiterlijk Mei 1907 verzoeken, voor welken termijn B. en W. een afgerond voorstel zullen doen. Bij hoofdst. VI art. 1 j zag de Commissie van Financiën gaarne de verhooging ad ruim f 3000 van den post Retorten en brandsteen nader toegelicht. B. en W. antwoordenDe post van f3850 is te splitsen in f2250 voor de generatorovens en f 1600 voor de gewone ovens. Daar nu voor 1907 voor de gene ratorovens wordt voorgesteld f 6500 te leenen en het bedrag van f2250 daarin begrepen is, is er inderdaad f 2250 te veel geraamd. Nu kan óf deze post met f 2250 worden verminderd óf het bedrag der leening van f6500 met dat bedrag worden ver laagd. B. en W. geven aan het laatste de voorkeur. By hoofdst. VII stelt de commissie van Fabricage voor om het aanbrengen van 4 stel tochtwangers aan school B, 13 aan school C en 10 aan school I achterwege te laten en de raming met f 175 te ver minderen. B, en W. laat de beslissing aan den Raad over. Inzake 't adres van de vereeniging Vreem delingenverkeer, om tinancieelen steun merkt de commissie van Financiën opdat zy met 't oog op den benarden toestand der gemeente-financiën dezen steun ontraadt ook dewijl dergelijke subsidiën, hoe ge- wenscht ook op zichzelve, niet rechtstreeks verband houden met de zaak der gemeente. B. en VV. vereenigen zich daarmee niet. Art. 12 werd verleden jaar voor het eerst aangenomen. De vereeniging heeft hare begrooting op deze subsidie gebaseerd, en is er bjj haar uitgaven op bedacht geweest door aanwending van dit bedrag meerdere reclame voor 't bezoek aan Middelburg te maken, wat de gemeente ten goede komt Om nu na een jaar die subsidie weer in te trekken, is tegenover die vereeniging niet wel te rechtvaardigen. Qoes. In de gemeenteraadsvergadering van Vrijdag was de heer Pilaar met kennis geving afwezig. Voorzitter de heer burge meester. Ingekomen was een mededeeling van den heer R. J. van der Veen dat hij onder dankbetuiging de benoeming tot lid van de C. v. T. op het middelbaar onder wijs aanneemtalsmede een reclame van den heer v. Campen tegen zijn aanslag in den H O. met welke reclame adressant zich tot Gedep. Staten zal hebben te wenden. Aan de orde komt de begrooting. Bij den post drukwerk enz. breekt de heer Donner een lans voor 't aanbesteden van druk werk onderde ingezetenen, waarop door den voorzitter en de heeren wethou ders geantwoord wordt. Zij herinneren aan 't overlijden van den heer Mulder, en dat daarna getracht is zich zoo goed mogelijk op de hoogte te stellen, dewijl 't moeilijk is den omvang van 't drukwerk voor de gemeente te weten. De ervaring viel niet mee. Een drukker zeigeef 't maar aan den een of den ander. Anderen verdeelden het onder elkander en legden er wat op zoodat men tot hooge prijzen kwam. Het ligt in de bedoeling het in Goes te doen wanneer het gemeentebelang er bij ge diend is. Een imperatief dat wij 't moeten doen is ongewenscht. Er zijn drukwerken die buiten de gemeente met name door Samson goedkooper geleverd kunnen wor den, daarvan zou bij groot verschil gebruik gemaakt kunnen worden. De heer Donner ondervangt 't bezwaar met aan te raden naar de prijzen bij den buitenlander te informeeren en den inge zetene te vragen 'took voor dien prijs te doen. De heer Dekker op zijn vraag van den voorzitter vernemende dat B. en W. van plan zijn het drukwerk voor 5 jaar aan te besteden, merkt op te gelooven dat het dan wel mee zal loopen met die kosten. By den post f 25 voor den opspeurder der honden voor de belasting, stelt de heer Hollmann voor dien man, Windhorst, f 50 te geven. De heer Donner steunt dat, doch trekt zijn steun in na van de wethouders te hebben vernomen dat het werk, eenmaal in, of een maand van het jaar met f 25 best be taald geacht wordt, doch dat B. en W. wanneer de man te veel werk er aan heeft, op de volgende begrooting den post zullen verhoogen. De heer Hollmann betreurende dat zijn voorstel niet ondersteund werd, verklaarde er in te moeten berusten. Bij den post onderhoud wachtgebouwen, verklaarde de heer Dekker niette begrijpen dat de post onderhoud, vuur en licht politie wacht zoo hoog isf 300. De voorzitter merkt op, dat deze post vorige jaren nog hooger was, en dat een jaar minder kolen zyn noodig geweest, wegens het opgebrui ken van opgeveegd gruis. Bij den post Brandweer kwam aan de orde het voorstel van den burgemeester tot aanschaffen van twee motor-brandspuiten, pa 't rapport der financieels commissie die, schoon waardeerende den onvermoeiden ijver door den burgemeester in 't belang dezer zaak aan den dag gelegd, tot haar spijt moest adviseeren tot verwerping. De voorzitter verdedigt nader zijn voor stel onder dankbetuiging aan de Commissie van Financien voor de waardeerende woor den tot hem gericht. Aan haar bezwaar meent de voorzitter tegemoet te komen, met de mededeeling dat artikel 1 der ver ordening op de persoonlijke diensten zal gewijzigd worden in verband met het voor nemen der Vrijwillige Brandweer om in de Stedelijke over te gaan en niet alleen de motorspuiten maar ook de oude spuiten te bedienen. De heer Fransen v. d- Putte, schoon gaarne hulde brengend aan het enthousiasme der jonge mannen, die zoo spontaan zich daar toe hebben opgemaakt, en niet minder aan den staf der Vrijwillige Brandweer acht 't toch een bron van moeilijkheden dat naast de gemeentelijke brandweer een vry willige optreedt. Spr. doelt op't gezag, de verhouding der brandweermannen tot de gemeente. De voorzitter heeft hiervoor geen zorg, maar zorgen zijn spoedig ge komen. Spr. meent toch dat de voorzitter die bezwaren ook wel gevoeld heeft. Vandaar zyn vraag, zou onze gemeente-brandweer niet vrijwillig kunnen worden, waarom hij gepoogd heeft het een met het ander te vereenigen De veranderingen in de ver ordeningen met mededeeling dat de vrij willige brandweer een stedelijke wordt, zyn niet voldoende; want ook de directie der vrijwillige moet in die der stedelijke overgaan. Doch aangenomen dat ook zy dit doen, wat blijft er dan over van de ver eeniging Spr. kent geen ander middel tot oplossing dan dit ééne, radicaledat de vereenzelviging verdwijnt,en de vrijwillige brandweer stedelyke wordt. Dan is niet wat nieuws geschapen want de verordening gaat er heelemaal van uitvrijwilligers en brandweerplichtigen. De voorzitter verzekert dat inderdaad het voornemen bestaat in den geest van dit advies te handelen. De vereeniging zal dan wel feitelijk als zoodanig ophouden te be staan, doch niets zal de leden verhinderen kunnen een huishoudelijk reglement of statuten te maken, dit is afgescheiden van de zaak der Brandweer. Er zal ingesteld worden een Brandwacht en in de verorde ning zal gesproken worden van „Hoofdoffi cieren van de Brandwacht". Maar het be steden van gelden n.l. belooningen van assurantie-maatschappijen en dergelijke blyve een eigen recht van deze vrijwilligers b.v. om daar eens een gezelligen avond van te hebben, en dergelijke. De heer Fransen v. d. Putte. Maar hoe kan een niet-bestaande vereeniging een gezel ligen avond hebben De heer v. d. Bout zegt, dat de bedoeling niet is geweest de stedelijke Brandweer op te heffen maar te versterken, met de vrij willigers, die de motorspuit bedienen. Willen deze laatsten zich vereenigen, dat moeten zij weten, de gemeente erkent hen echter als zoodanig niet. Er is maar één directie. Zoo heeft de heer Dekker het uit de toe lichting door den voorzitter ook begrepen. De toestand is ongeveer analoog met die van de schutterij, waarvan het Kader ook zijn vereeniging had. Toch kan spr. aan het voorstel van den burgemeester zijn stem niet geven. Tot zijn spijt,want met de hulde door de Financiëele Commisssie den burge meester gebracht, stemt hij volkomen in. Diens ijver is boven allen lof, en spr. weet, dat de burgemeester hier alleen het ge meentebelang bedoelt. Spr. gevoelt dat tegenstand hem dus onaangenaam moest zijn. Oorspronkelijk voelde spr. veel voor 't plan. Doch bij nadere beschouwing der kosten ziet hij dat wij achteruit zullen gaan. Bij de kosten komt ook de aflossing en dan moeten wij nog houden tenminste 110 spuitgasten a 80 cent bij 2 halfjaar- lijksehe oefeningen voor de 2 reserve spuilen. Want vrijwilligers voor de mooie spuiten krijgt u wel, doeh niet voor die leelijke. De voorzitter ontkent dit. Het zijn reser ve-spuiten, en de vrijwilligers zullen zoo noodig ook die bedienen. De motorspuiten hebben maar 16 man noodig de rest van de 100 waarop de voorzitter stellig durft rekenen, gaan dan ingeval van 2 bran den tegelijk naar de oude spuiten om die te bedienen. Ook de heer Donner toont aan dat de kosten te hoog en de tijden nog niet rijp zijn. Wij staan dit jaar voor hooge uit gaven. Moeten wij dan juist nu f7000 plus aflossing en rente volesren, en dat waar de rentestandaard zoo hoog is Ook spr. gelooft niet dat er veel jon gelui zullen zijn om zich blijvend aan de V. B. te verbinden. Velen veranderen licht van woonplaats, en blijven bij een kouden nacht allicht liever thuis. Dithau veiliger aan betaalde lui worden toever trouwd. De heer de Witt Hamer komt tegen dit laatste op. Vrijwillig of onvrijwillig, men is dienstplichtig en beide staan onder de zelfde strafbepaling bij dienstweigering of plichtverzuim. De heer v. d. Leeuw verdedigt het voorstel. De heer Risch vraagt, waarop de voorz. zijn opinie baseert dat er twee motorspuiten noodzakelijk zijn. Er zijn twee goede spuiten. Er is gezegd dat de bedieners der motorspuit zich ook in de bedienimg dier .'puiten //grondig" zullen oefenen. Maar hoe zal de organisatie zijn. De beste brandbluschmiddelen zullen niets vermo- g-n wanneer flinke organisatie ontbreekt. Bij den brand op de Kade is 't gebleken, De voorzitter zegt dat hij niet de nood zakelijkheid maar het voordeel voor de gemeente op het oog heeft, en toont dat aan met cijfers. De heer Hollmann verdedigt 't voorstel uit 't oogpunt van gemeentebelang. De heer Dekke-r breekt een lans voor 't behoud van drie spuiten, met den nu be- staanden motor. Bij twee branden kan dan de goede motor den eenen brand, en kunnen de drie spuiten den anderen brand blu8schen. De heer Fransen v. d. Putte heeft willen uitlokken een beslissing dat de Raad de Vrijwillige Brandweer uitnoodigde zich te ontbinden. Dat eerst moeten wij uitmaken. Vindt Sprekers gedaohte instemming dan moet de gemeente de motorspuit over nemen. De voorzitter betuigt zijn spijt dat wat in andere gemeenten kan, hier niet mogelijk schijnt tengevolge van min goede ver houdingen, waarover hij ziofa in 't open baai niet verder wil uitlaten. De heer Dekker somt nog eensdejaar- lijksche onkosten op, f3500 al De heer De Witt Hamer zegtmaar dat zyn geen onkostendat is ons kapi taal, ons bezit, het gaat niet aan om daar van te zeggen dat zijn onze jaarlyksche onkosten. De heer v. d. Bout verklaart met ge noegen dat hij thans voor 't voorstel stem men kan. Hy releveert dat de voorzitter van deze zaak zeer veel werk gemaakt heeft. Dat zij den voorzitter heel wat moeite gekost heeft, daar geeft spr. u de verzekering van. Loopt 't niet goed af, dan komt op zyn hoofd de verant woordelijkheid maar ook wordt zijn voor stel verworpen en 't loopt mis, dan kan de voorzitter met recht den Raad hiervan een verwijt maken. De heer Temperman is op 't oogenblik er nog niet voor. Hy wil eerst nog eens een beetje aanzien hoe de vrijwilligers zich by brand houden. Slaagt de proef, dan wÜ hy 't volgende jaar gaarne zyn stem er aan gevennu niet. Na nog oenig gepraat wordt het voor stel, aanschaffing 2en motor met 7 tegen 5 stemmen, die der heeren v. d. Bout, Hamer, v. d. Leeuw, Hollmann en Kake- beeke verworpen. De voorzitter zegt dat die pest nu wordt f 3590 brandbluschmiddelen f 100 onder houd spuiten en motorf 50 huur f 75 vergoeding en administratie en f 100 voor tijdverlies; totaal f3889,50. Vergoeding voor de oefeningen vervalt. De heer Dekker komt hiertegen op hier wordt het beginsel door den Raad kort geleden aanvaard dat den werkman vergoeding voor zijn verlet toekomt, over boord gegooid. Dit is onbillijk. Laten wy toch de zuinigheid niet gaan halen uit de zakken van menschen die het goed ge bruiken kunnen. De voorzitter zegt dat volgens de directie der Brandweer dtt loonstelsel slecht werkt. De oefeningen hebben 's avonds plaats. Bij brand over dag is het wat anders. Wordt dit voorstel (niet betalende oefe ningen) verworpen, dan wordt deze post met f 225 verhoogd. De post wordt met algemeene stemmen op die van den heer Dakkar na goedge keurd. By den post Straatverlichting bomt de heer Du vekot er tegen op dat de f 3000 voor aanleg van gasleiding op den Westsingel en den Ouden Singel door de gemeente, dus door allen, ook door hen die geen gas ver bruiken, en niet door de fabriek, dat wil zeggen de gasverbruikers betaald wordt. De gasfabriek is een op zichzelf staand lichaam met eigen administratie. Waarom moet de gemeente voor haar betalen Het giug haar vroeger zoo voordeelig dat zij den gasprijs allengs van 14 op 7 cent terug bracht. En gaat 't haar nu zoo slecht dat zij die aanlegkosten niet dekken kan Dat de gemeente jaarlijks voor haar licht betaalt is billijk; maar voor het licht van particulieren-gasverbruikers, dat is niet billijk. De heer Dekker is 't hiermee eens maar voegt er bij het onbegrijpelijk te vinden dat de fabriek die zoo rendeert niet meer baten afwerpt. In andere plaatsen zijn de gasprijzen veel lager, metbillijkerconditiën voor kookgas. De heer v. d. Bout antwoordt den heer Duvekot dat de gasfabriek den goeden regel volgt dat zij geen uitgaven doet waar niet inkomsten tegenover staan. De gemeente heeft dit van ouds op zich genomen, de toestand is niet nieuw. De heer Duvekot. Maar dat bewijst niet dat hij zuiver is. De heer v. d. Leeuw verzoekt den heer Dekker de gascommissie eenmaal per jaar te komen inlichten. Zij zal het in dank afnemen. Zij beheert zninig, het glas water dat zij daarbij drinkt, maakt niet uit. De heer Dekker zegt, daar gaat het niet om Ik heb het heelemaal niet tegen de Gas commissie en cijfers kan ik niet beoor- deelen. Ik zeg alleen mijn indruk. De heer v. d. Bout zegt dat over den post dient gesproken, en niet over 't beheer der fabriek. De heer Duvekot zegt daar ook niet over gesproken te hebben, dat is er bijgehaald. Maar hij herhaalt zijn vraag, is 't niet beter en redelijker dezen aanleg op rekening der gasfabriek te brengen? Is 'teen ver ordening, dan dient men die te wijzigen. De heer Dekker herhaalt dat hij 'tniet heeft tegen de Gascommissie. De heer Temperman laat zich alles zoo maar niet aanleunen. Hij prijst het zuinig beheer van den directeur, De heer Hollmann zegt dat de heer Dekker er heelemaal geen verstand van heeft en stelt een motie van vertrouwen in den direeteur voor. De heer Dekker is daar voor, dus steunt hij de motie, welke onder applaus zouder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. De heer Duvekot vraagt stemming over den post. De heer De Witt Hamer zegt dat het een oonvenu, een usance is dat de gemeente den aanleg betaalten de heer v. d. Bout voegt er aan toe dat bij de vorige fabriek dit zelfs was voorgeschreven zoodat af stemming van den post onmogelijk is. De heer Duvekot berust hierin. Bij een paar volgende posten spreekt de heer Duvekot over den precairen toestand van de Koopmansbeurs, die hij namens vele beursbezoekers in de aandacht van B. en W. aanbeveelt. Klaagt de heer Risch over de valsche tonen van het klokkenspel, waarmee de voorzitter zioh vereenigt dooh het wijt aan de vele noten die stuk ziju. Eu vraagt de heer Dekker afschaffing van den sproeiwagen. De voorzitter somt hierop de nuttigheden van dien wagen op, welke de heer Dekker ontkent. Hij vraagt of de proef nu niet kan ophouden, die is toeh mislukt. Den wagen heeft Spr. zien werken eu nu heeft hy geen moed om daar nog f100 voor te noteeren. De voorzitter: Wensoht u dan een grooteren De heer Dekker: Dan zou ik 't er wel bij gezegd hebben. De sproeiwagen wordt met algemeene stemmen min die van den heer Dekker bestendigd. Bij den post onderhoud bruggen toont de heer Temperman aan dat deze best promemorie uitgetrokken kan worden. De brug is nog zoo slecht niet. De heer De Witt Hamer zegt dat in verschillende planken spleten zyn, en op verschillende plaatsen die planken door zullen zijn. De heer Dekker vraagt bewerking met blokjes. De heer Temperman zegt dat dan de brug te zwaar wordt. De heer Fransen v. d. Putte wijst op het nauw verband in '1 rapport der Finan- oieele Commissie tusschen dezen en den volgenden post (baggeren) en den post ontvangsten verkoop boomen. Hij vraagt dus uitstel van behandeling tot strakjes. De heer de Witt Hamer zegt dat wij voteeren moeten afgedacht van de quaestie boomen. De heer Fransen v. d. Putte vindt het rapport van B. en W. zoo weinig dringend dat hij er niet wijs uil worden kan. En nu erkent hij de juistheid van des heeren Hamers opmerking wel, dooh een bijzon derheid die wel in aanmerking mag komen is dat wij hier een ingenieur hebben die 't met B. en W. niet eens is. De heer v. d. Bout. legt uit dat met positieve zekerheid niets omtrent de brug kau gezegd worden. Maar herstel is noodig. Met 9 tegen 3 stemmen goedgekeurd (dhr. Putte, Temperman, Donner). Bij den post baggeren stelt de Financieele Commissie voor den post buitengewoon baggerwerk f850 te schrappen en pro memorie uit te trekken. De heer Temperman legt uit dat aan slibbing niet altijd gebeuren zal, integen deel. In 1902 was de toestand veel on gunstiger. De heer v. d. Bout zegt, op 't oogen blik is de toestand niet onrustbarend. Maar hoe zal die 't volgend jaar zijn Dan zijn wij veel meer achteruit. Sinds de ramp van 12 Maart heeft de natuur gunstig meegewerkt. Bij een weinigje meer ver- ondieping komen er klachten in van de schippers. De heer Donner is 't eens met den heer Temperman. De heer De Witt Hamer verdedigt den post met verwyzing naar 't advies van de deskundigen Nieuwdorp en Rothuijzen, en met de opmerking als 't volgend jaar blijkt dat wij moeten baggeren, de gemeente in den nek gezien wordt en hoe dan aan het geld te komen Met 8 tegen 4 (Hollmann, Hamer, v. d. Bout, Kakebeeke) wordt de post pro memorie uitgetrokken. De vraag der Financieele Commissie hoe de raad denkt over bestrating van den Dam wordt beantwoord. Er zijn er voor en tegen: Dhr. v. d. Leeuw is er tegen om de nauwte en om de scholen; B. en W. om de kosten, f 1600. De heer Hollmann is er voor, wijl een oDzer grootste werkgevers er mee geriefd wordtde heer Dekker is er Bterk voor om reden in een geheime zitting uit gesproken. De heeren Donner en Duvekot tegen. De heer Hamer constateert met verwon dering, dat onder de aanvragers 8 jaar ge leden om bestrating van den Dam ook enkelen waren die er nu hier tegen sprekeu. Bij den post aflossingen vraagt de heer Dekker of van een aflossing eene 3 procents leening niet f 1000 minder kan afgelost, en van een andere, een 4 procents, niet f 1000 meer. Na lange bespreking zegt de heer De Witt Hamei-dat naar deze mogelijkheid zal worden onderzocht. By de Inkomsten zegt de heer Dekkerdat de post retributies beertonneu wel f 100 hooger kan geraamd worden. Hij toont dit aan. De voorzitter zegt, dat er nijt zooveel huizen meer worden aangebouwd. Boven dien zegt Prov. Blad zy moeten geraamd worden naar en beneden de laagste op brengst. Komt aan de orde de quaestie rooien 33 boomen Oostwal De Financiëele Commiafle is er tegen. De voorzitter licht den post toe. Er zyn 6 doode en 3 zieke boomen. De bewoners klaagden over beschadiging van hun eigen dom, verontreiniging van hun drinkwater, enz. Daar de boomen op verschillende afstanden staan, zal de Wal er door geschonden worden. Maar nu zij bij gedeelten uitgedaan worden, eerst de bovenste, en na eenige (10) jaren de onderste, blijft er voldoende schaduw, de gemeente zal dan langzamerhand de ge- heele wal kunnen verkoopen en schaduw behouden. De heer Fransen v. d. Putte had niet gedacht na zijn advies van het vorige jaar om by 't planten van boomen meer op de sierlijkheid dan op de latere geldswaar digheid te letten, nu reeds de bescherming te moeten inroepen voor deze boomen. Een zestal doode boomen en 3 zieke die nog te herstellen zyn wettigt niet de rooiing der overige, die door zeer velen worden gewaardeerd. De gemeente niet ryk, maar in onze armoede kunnen wy een zekere weelde ten toon spreiden, gelijk de arme doet met zijn bloempjes voor de ramen. Laten wij onze gchoone Oostwal niet bederven. De heer Duvekot verdedigt een ander standpunt. Wanneer de boomen ryp zyn moeten zij geslacht worden. Dit voordeel voor de gemeente moet men niet ter wille van het schoonheidsgevoel weggooien. De heer Fransen v. d. Putte komt op tegen dit geldstandpunt. Wy mogen, hoe arm ook, ons een zekere weelde veroor loven. Maar laten wij nu toch niet alle natuurschoon verwerpen om de kas te stijven. Een Parysch gemeenteraadslid heeft gezegd groote boomen kan men niet vervangen, daarom heeft men ze te respoc- teeren. De Kaad bedenkt dit bjj 't uit brengen van zijn stem. De post wordt goedgekeurd met 7 tegen 5 stemmen (Patte, Janssen, Temperinan, Hollmann, Risch) De begrooting wordt ten slotte met al gemeene stemmen aangenomen in ontvang en uitgaaf op f 122386,825 en een post voor onvoorzien van f 986,415. Hoofdelyke Om slag f 30000. Bij de rondvraag vragen de heeren Hollmann en Temperman meer politie toezicht op de Kade by het lossen, wyl de passsge daar voor rytuigen en voet gangers versperd wordt. De voorzitter zal er zijn aandacht aan schenken. Het is er overigens wat smal en het vervoer is daar ter plaatse in den laatsten tijd zeer toegenomen. Daarom hebben B. en W. al gedacht over lossen tegenover de Hoogere Burgerschool. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. IVXittcl«,'ll>ur{j. In de Raadsvergadering van Woensdag 31 dezer lo uur en 2 uur worden onderstaande zaken behandeld. Notulen. Stukken. Benoeming onderwijzers school K. Opmaken dubbeltal voor een bestuurslid Ambachtschool. Staat oninbare posten hondenbelasting l9o6. Staat van den te rooien boomen. Gemeente- begrooting I9O7. Bij hoofdstuk XIV art. 13 voortzetting van de behandeling van het voorstel betreffende de subsidie-aanvragen der Ver- eenigingen »Zeeland" en »Tot Steun". Her stemming over het voorstel-Ermerins tot het uitgeven van groncfin erfpacht aan J. A. Vertregt. Eventueel voortzetting der behandeling van het voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan J. A. Vertregt. Aangehouden voorstel van B. en W. betreffende de afscheiding van het terrein van school K endatvanmej.Hattink-Will. Middelburg. De sergeant-majoor-ad ministrateurs P. Lobbezoo en A. Sanderse, resp. van het 2e bataljon alhier en vau het le bataljon te Bergen op Zoom zullen op verzoek van bataljon en garnizoen verwisselen, en wel eerstgenoemde met ingaDg van 6 November a. s. en laatst genoemde op 9 d. a. v. Aan den heer J. A. A. Schwann, afgetreden inspecteur der posterijen en telegrafie is namens een groot aantal post en telegraafambtenaren in Zeeland, als blijk van hoogachting aangeboden een aandenken, bestaande uit een kostbaar album met gecalligrafeerde opdracht en be vattende niet minder dan 63 portretten van post- en telegraafambtenaren in deinspeotie Middelburg. In de commissie hadden 0. a. zitting de heeren Keg, dir. van het post en tel.-kantoor te Middelburg en Van Beek, dir. van 't telegraafkantoor te Goes. Gisterenavond omstreeks 8 uur waren een troepje lotelingen op de Z. Z. Dam aan het kabaal maken. Door de politie werden zij aangemaand om nit elkaar te gaan, wat echter niet baatte, waarop de politie zich genoodzaakt zag de oploop uit elkaar te jagen. Hierdoor wilde het ongeluk, dat een tweetal lotelingen in het natte dok terecht kwamen, daar zij uit elkaar gaande tegen den lagen muur terecht kwamen en er over tuimelden. Met behulp van een vlot hebben zy zich weten te redden. Een werd door de politie gearresteerd. Kloetinge. Benoemd tot agent van politie te Amsterdam de heer A. Mijns- bergen, van hier. Een jongmenseh te Moordrecht ge raakte in zeer overspannen toestand door dien het meisje met wie hij eenigen tijd verkeering had, hem afschreef. Zijn moe der heeft zioh uit wanhoop dat zij niets met den jongen wist aan te vangen, ver dronken. Hierdoor is de jongen krank- zinnig geworden. In een boscbje onder Piepenheim be ft dc jachtopziener Hej

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2