Afloop VerkoopiogeB. enz. Opeibare Verknopingen. LEESTAFEL. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht eeü] jaar nonaotiviteit werd verleend, zal met ingang van 1 November slechts voor een half jaar op non-aotiviteit worden gesteld. Goes. Gisterenavond zijn alhier op het stations-emplacement nabij de goederen loods drie goederenwagens ontspoord ten gevolge van verkeerden wisselstand of dat 't wissel te spoedig is overgetrokken. Ben der wagens nam een gedeelte muur (oploop) mee onder de goederenloods, terwijl deze wagen zeer gehavend werd de stootbalk in elkaar gedrukt, een der treeplanken onbruikbaar gemaakt en een der zijkanten van den wagen die tegen den muur der goederenloods aankwam, van voren ver brijzeld werd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Woensdagavond waren in de «Prins van Oranje'' vele Goesehe winkeliers bijeen, teneinde ouderling te bespreken het cadeau geven van Nieuwjaarskoek af te schallen. In beginsel was men het vrijwel eens, dat met het oog op de concurrentie dit verouderd gebruik moest word en afgeschaft. Maar juist omdat het zoo'n oud gebruik is en vele klanten, vooral uit den boeren stand, zoo tuk zijn op hun nieuwjaarscadeau, was men wel een beelje huiverig om direct een besluit te nemen. Men zal nog eens rijpelijk overwegen. (Zie advertentie in dit no. Red.) Vlissingen. De kapitein W. de Laet, van het 8e reg. inf. is overgeplaatst bij het 3e reg. en komt hier in garnizoen. Het admiraalschip «De zeven Pro vinciën", een model van het bekend ad miraalschip van den grooten zeeheld Mi- chiel Adriaan6zoon De Kuyter, zal gebouwd worden op de werf van den heer Meursing te Amsterdam. Het schip, dat een ten- toonstellings-sehip wordt zal de verschil lende Nederlandsche havens bezoeken en daarna enkele Fransche en Engelscbe havenplaatsen aandoen. Het plan bestaat om zelfs naar Amerika te zeilen. «De zeven Provinciën" moet in Maart a. 8. gereed zijn. Men vreest evenwél nu reeds dat het wel later zal worden. Bij kon. besluit is, als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de zilveren eerepenning voor menschlievend hulp betoon en een loffelijk getuigschrift toege kend aanH. H, A. Everaerts, loodsleerliirg bij het Belgisch loodswezen te Vlissingen wegens de met levensgevaar verrichte redding van een 4-jarig knaapje uit het water van de Bierkade aldaar, op 28 Mei 1906en H. N. Rotteveel, winkelier te Vlissingen, wegens de met levensgevaav verrichte redding van een 5-jarig knaapje uit het water van het Verbreed kanaal door Walcheren, op 6 Juli 1906. De verhooging van den zeedijk van het waterschap Hoedekenskerke, waarvan de aanbesteding 14 November zal plaats hebben, geschiedt over hare geheele lengte, te weten 4012 M. De aan te brengen ver hooging loopt van 21 cM. tot 1 M. al naar gelang van den toestand. Op den Westelijken havendijk wordt, in plaats van verhooging met aarde, overgegaan tot het plaatsen van een steenen muur, daar anders het vervoer van en naar de haven te veel zou lijden. M. C. Met ingang van 1 November 1906 is de kommies 2e klasse by 's rijks be lastingen J. A. van Dorst te Zevenbergen benoemd tot kommies-verificatour te Hans- weert. Evenals te Vlissingen en te Nieuwe Sluis, zullen aan den Galgendijk bij Zierik- zee, aan den Fmwepolder (hoek v.d. Haak), te Colijnsplaat en aan het Goesehe Sas ijzeren seinpalen geplaatst worden. Ter aanvulling van het bericht om trent het gebruik van oesters wordt nog gemeld, dat de verschijnselen van onge steldheid zich hebben voorgedaan uitslui tend na het gebruik van oesters uit de te Bergen-op-Zoom aanwezige putten. De oorzaak daarvan is een plotseling inge treden vervuiling van het water in de haven aldaar, na het in werking stellen der beide daar gevestigde suikerfabrieken. Het wordt dus beschouwd als een op zich zelf staand jieit en van voorbij gaanden aard, zoodat er geen reden is om de Zeeuw- sche oesters in het algemeen en als zoo danig daarin te betrekken. Bovendien is de verkoop dier oesters te Bergen-op-Zoom onmiddellijk na het bekend worden dier feiten gestaakt en hebben de betrokkenen, die daardoor be langrijk nadeel lijden, reeds maatregelen genomen om hun inrichtingen naar andere plaatsen over te brengen. Nabij Tilburg is gevonden het lijk van een voerman, knecht van den expedi teur C. aldaar. Hij was den vorigen nacht, na in «De Duiven tros" aangelegd te heb ben, al rijdende waarschijnlijk op den bok in slaap gevallen, er af gevallen en tusschen het paard en het voertuig geraakt tenge volge waarvan hij werd meegesleurd en zoodanig gekneusd,dat hij weldra bezweek. De ongelukkige laat een vrouw en drie kin deren achter. De heer L. H. W. Regout, te Maas tricht, schrijft in de Limb. Koer. o. m. .j dit oogonblik wordt gewerkt aan de fcum-nótelling van een overzicht der gemid delde lojnen van de ruim 1200 arbeiders, werkzaam ia de door my bestuurde fabrie ken, met de bedoeling om van dit overzicht aan ieder belangstellende steeds inzage te verstrekken. Deze maatregel, alsook de publioatie van loonen, zal ongetwijfeld niet jn den smaal; yallen van vele arbeiders, die er de voorkeur aan geven, dat hun verdienste onbekend blijft, ten deele met het oog op hun aanslag in de belastingen. Waar echter van socialistische zijde een zoo onware voorstelling van de door mij be taalde loonen werd gegeven, acht ik elke geheimhouding omtrent, den werkelijken toestand niet langer gewenseht. Door douairière Van Pallandt van Vanenburg te Putten is het Mil. Tehuis te Harderwijk aan die afdeeling van den Ned. Mil. Bond in eigendom geschonken. In 1883 werd dit Tehuis, een groot heeren huis met Hinken tuin, door haar echtgenoot, F. W. J. Aylva baron van Pallandt vroeger een tydlang lid van de Tweede Kamer voor het district Tiel, opgericht. Woensdagmiddag kwamen te Rot terdam 5 bootwerkers het café De Poort van Cleve" binnen aan de Westowagen- straat 32 en vernielden den inboedel, rukten de gaskronen omlaag en stelden zich aan als beesten. Een talrijke politie macht slaagde er in drie hunner te arres teeren na het uideelen van verschillende geduchte sabelhouwen over het hoofd, zoodat ze hevig bloedend verwond werden. Moet een matroos aardappels schillen Vier matrozen van het stoomschip «Voor burg", van de Stoombootmaatschappij Amsterdam, te Rotterdam binnengekomen, weigerden gedurende de reis aardappelen te schillen, bewerende, dat dit geen werk voor matrozen is. Zij werden daarvoor door den kapitein gestraft met inhouding van een gedeelte hunner verdiende gage. Zij hebben zich per adres tot den kanton rechter gewend met verzoek die straf, als zijnde h. i. geheel onverdiend, te royeerea, althans die te verzachten. Ongeveer 30 jaar geleden ging een man te Maastricht, die het met zijn bij hem inwonende schoonmoeder niet best vinden kon, er stil van door, met achter lating van vrouw en zes kinderen. Sinds hoorde men niets meer van hem. De ver laten vrouw, die zich met behulp der schoonmoeder, zoo goed en zoo kwaad als 't ging door de wereld sloeg, liep echter op eeu goeden dag, 10 jaar na't verdwijnen haars gemaals tegen een man aan, die haar evengoed aanstond als zij het hem deed, waarop met toestemming der rechtbank daar aangenomen werd dat de eerste man niet meer tot 't rijk der levenden behoorde een tweede huwelijk plaats greep. Bij de zes spruiten uit haar eerste huwelijk, werd de vrouw met nog een tweetal kin deren gezegend, welke allen nu nog in leven zijn. De kinderen van den eersten man zijn zelfs reeds alle zes gehuwd. Inmid dels stierf de tweede man en andermaal bleef de vrouw zonder levensgezel achter. Nu gebeurde het een paar maanden gele den, dat een der dochters uit het eerste huwelijk, welke een café houdt in een dicht bij Maastricht gelegen dorp, een vreemde ling binnen zag stappen, die een glas bier bestelde. Met de woorden: „asjeblief mijn heer", bood zij hem 't glas aan doch de man, haar scherp aankijkend, zeide„Je behoeft tegen mij geen mijnheer te zeggen, ik ben je vader". Achtereenvolgens: ver bazing, uitlegging, herkenuing en vreugde. De vrouw onmiddellijk met den weer gevonden papa naar haar andere zusters en vervolgens de geheele verzameling naar de nog in Maastricht wonende moeder. Om al te grooten schrik te voorkomen, ging een der dochters vooruit om de komst des doodgewaanden vaders zachtjes aan mede tedeelen. Maar jawel, moeder wilde er niets van weten, wilde geen vader zien, hoezeer men er ook op aandrong, en eindigde met zioh in huis te verstoppen. Troosteloos trok de man aanhankelijk af, doch ging*1 weldra nóg eens een verzoe ningspoging wagen en nu met meer succes. Bij zijn vrouw toegelaten, smeekte hij» deemoedig om yergiffenis, ja, trok f revolver te voorsqpijn, bpSh dit moordtuig zijn 30 jaar geleden verlaten ëga aan met de woorden «Schiel mij er maar mee voor den kop, ik heb 't verdiénd". Echter, zoo bloeddorstig was de vrouw niet, en hoewel de herinneringen aan den man, die haar met de bloedjes van muderen liet zitten, nu niet bepaald van de alleraangenaamste waren, kwam haar goed hart boven en liet zij genade voor recht gelden. Sedert zijn man en vrouw weer knusjes bijeen. Maar.... helaas, overal is een «maar" bij. De zaak is namelijk deze. Nadat manliel 30 jaar geleden het hazenpad koos voor de schoonmoeder, heeft hij te Parijs jaren laDg als sehilder in zijn onderhoud voorzien tot hij eens op een fatalen dag van een dak afviel en sinds onbekwaam was voor zijn werk. MeD pensionneerde hem echter. Doch en dat is de «maar" dat pensioen moet in Frankrijk verteerd worden op poene van anders geen centime te krjjgen. Dilemma derhalve«met vrouw en kin deren in Maastricht zonder pensioen" of «zonder vrouw en kinderen in Parijs met pensioen". Immers de vrouw vindt alles nu wel heel goed en wel, doch naar Parijs gaan, daar voelt ze voorloopig bitter weinig voor. Natuurlijk ligt het onder de ge geven omstandigheden aan den man om te pogen zijn weergevonden gemalin over te halen hem naar Parijs te volgen. En in deze pogingen is hij reeds in zooverre geslaagd, dat de vrouw zich heeft laten bepraten met man en kroost eens een kijkje in die verre stad te gaan nemeD. Van dit slippertje zijn ze echter weer terug gekeerd, en in de woning te Maastricht wordt nu sedert dagen 't vóór en tegen gewikt en gewogen van een zich metter woon vestigen in de Fransche wereldstad. De naam der eohtgenooten doet niets ter zakegenoeg zij dat het geval his torisch is. (L. K.) President Roosevelt heeft den tradi- tioneelen Amerikaansehen Dankdag be paald op 29 November. Uit degevangenistelrkoetsk vluchtten eergisternaoht de gevangenen bij troepen tegelijk. Aan 17 gevangenen gelukte het te ontkomen waarvau er later weer eenigeu werden gevat9 werden bij de poging tot vluchten gedood. De cipier sneuvelde eveneens, en twee bewakers werden gedood. Van de opvarenden der Waring, die den 20sten dezer met 200 man aan boord op een mijn liep en naar de diepte ging, zijn 47 passagie's en 13 schepelingen door Chineesche booten opgepikt. Onze lezers weten reeds, dat de oude abdij van Seldy in Yorkshire afgebrand is. De muren staan nog, en er is plan gemaakt de kerk weer op te bouwen. Verloren is o.a. gegaan het kostbare nieuwe orgel, kort ge leden gezet. Het had f 18.000 gekost Men vermoedt, dat de brand ontstaan is in het gastoestel, waarmede de blaasbalgen in wer king worden gebracht. Het koor was eenige jaren geleden voor f 120.000 her steld. Eenige ramen met oude gebrande glazen en het deksel van het doopvont zijn gered. Het koor had eenige ramen met glas schildering uit de 14de eeuw. Verklaring van het Kort Begrip der Chr. Religie, door G. Elzeuga. Kampen, J. H. Bos. Ds. Elzenga bedoelt met deze uitgave voor velen nuttig te zijn bij hunne voor bereiding voor de catechisaties en voor de belijdenis des geloofs, of ook Da dien tijd. Het boekje bevat veel wetenswaar digs, veel wat telkens weer in het ver stand behoort te worden ingegriffeld. Onze jongelingsvereenigingen kunnen dit boek niet missenmisschien kunnen ook onze leeraars er wel hun voordeel mee doen. En het verschijnen van dezen hierbij aan bevolen 3en druk bewijst dat er nog wel meerderen zijn die 't noodig hebben. Inderdaad een goed teeken Ons Doopsformulier, door dr. B. Wielenga. Kampen J. H. Kok. Van dit uitnemende boek ontvingen wij het 2e stuk ter recensie. In keurigen stijl, soms met eenvoudige beelden toe gelicht geeft dr. W. hier een verklaring van ons rijk doopsformulier. Wij zien met belangstelling het volgende, het 3e of laatste stuk tegemoet, waarin de foutief en ten onrechte gangbaar gemaakte uit drukking „doopen op grond van enz. (den ingewijde genoeg) behandeld wordt en waarnaar de laatste bladzijde van het 2e stuk ons met belangstelling doet uitzien. Een kroon verloren. Uit 't Engelsch van Joseph Hocking, door A. E. Gerrit sen. Neerbosch, Neerbosch' Boek handel. Een interessante geschiedkundige roman van Hocking, uit den strijd der verdrukte Dissenters in Engeland tegen hun Koning, en hun overwinning onder leiding van den Stadhouder-Koning, keurig ver taald, door illustraties belicht, en door den uitgever op onberispelijke wijze in druk gebracht, wordt hier den lezer(es) aange boden. Hoofdpersonen zijn Koning Jacobus en zijn handlanger Jeffreys, doch veel meer interesseeren ons de edele krachtige figuur van Trelawney een jongen edelman uit Cornwall die zich in den dienst der ver drukten stelt, en van Mary van Beaumont, de spion van Jeffreys, die hem beurtelings vervolgt en beseherrrft en ten slotte zijn vróuw wordt. De blijde ODtknooping van dit verhaal, waarbij Jacobus zijn kroon verliest, onze Stadhouder Willem III er een behaalt, de ervolgde Eogelsche natie herademt en door geloof en staatkunde gescheidenen tot elkander komen, hetwelk door het huwelijk der bovengenoemde twee zoo treffend getypeerd wordt, en niet -het minst het sobere doch juiste, gunstige licht dat deze Engelsche schrijver opjhet karakter van onzen Nederlandschen stad houder doet vallen, verhoogen de waarde van dit boek, dat door onze jongelui, naar wij vast durven voorspellen, druk zal worden gelezen en besproken, en dit dan ook, mede om zijn historische en letter kundige waarde, ten volle verdient. Gaarne vestigen wij nog de aandacht op de Martha Scheurkaleuder voor 1907. Uitgegeven ten voordeele der Marthastioh- ting te Alsen a/d Rijn Rotterdam J. M. Biedee Het schild bevat een sehoone teekening van Filippus en den Kamerling Handelingen 8 35 en 39. Het blok, degelijk afgewerkt, is van boven in een blikken bedeksel bevestigd, waardoor alle blaadjes stevig worden vastgehouden, en geheel kunnen worden gelezen, zonder dat men ze behoeft af te scheuren. Daar door waren wij in staat zonder den kalender te schenden de voor- en achterzijtjes te be- oordeelen. Daar is aan beide goede zorg besteed; de afwerking is zeer goed. Wie de Martha-stichting liefheeft steunt deze met aanschaffing van dezen kalender. Bredee geeft ook een keurige eollectie kerslboekjes uit, waarop wij zeer de aan dacht vestigen. Het zijn deels herdrukken, deels nieuwe uitgaven, doeh alle in'n keurig, zachtkleurig gewaad gestoken met stevig eartonnen band de verhalen zjjn boeiend, de plaatjes voortreffelijk. Vooral trok ons aan//lp den Russisohen smeltkroes" van Wilh. Riem Vis; «TeereKlaas" van Van Wilkerdon, en «De waarzegster en haar kinderen", door J. H. Karsseu. Onder de herdrukken zijn 't aangrij pende verhaal «Kruis en Kroon" door D. Alcock, uit den tijd der herroeping van het edict van Nantes«De kroon des levens" van Kloppershet bekende «Het Kerstfeest onder het Kruis" van Bungener doch thans in een keurig gewaad gestoken terwijl die van „Neerlanda grootste Zee held" door Gerdes oen welkome attentie is voor de vereerders van M. A. de Ruy ter, over wien dit lieve goedkoope boekje han delt. Een nieuw uitgaafje schijnt te zijn „De maoht der liefde" van Hesba Stretton, een verhaal dat, reeds om de schrijfster, geen afzonderlijke aanbeveling noodig heeft. Bredee verkoopt deze boekjes bij «af name" van 10 stuks tot den halven prijs, en geeft bij elke f2,50 die men besteedt het verhaal «Seerp vanGalema"doorLuittingh. MIDDELBURG, 25 October 1906. Redelijke aanvoer. Prijzen nagenoeg onveranderd. Men besteedde voorjarige tarwe f-,— a f-,nieuwe tarwe f7.f-,— jarige rogge f-,f-,nieuwe rogge fö.a f6,25; wintergerst ff nieuwe zomergerst f 5 f 5,25 haver f 0, a f 0,paardeboonen f7,25 k t 7,50 tuin- boonen f'6,75 f6,90 witteboonen gelezen f 16.a f 16,10, ongelezen fk i ronde bruine boonen f 12.f 12,25lange dito f10.f 10,50 groene erwten f-, af-,nieuwe kroonerwten f9,25 af9,60; koolzaad f f karwijzaad per 50 K.G. f—,— k f— Alles per ILL. Opgaaf v. d. marktzetIers, handelaren. Boter f 0,62 a f0,66 per V2 kilo. Eieren f6.30 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter f0,625 a f0,675 per '/z kilo. Eieren f6,30 per 100 stuks. naar waarnemingen in den morgen van 25 October medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 777.6 te Hapa- randa, laagste stand 763.9 te Nice. Verwaehling(totden avond van 26 Oct.): zwakke wind, nevelig,weinig of geen regen. Weinig verandering van temperatuur. VERBETERING. Goes. In de afloop aanbesteding ge vangenisartikelen is voor 't laatste artikel Zand a f 1 per H.L. door Johs. Geensen ingeschreven. Zie ons vorig no. SCHOUWING. Krabbendijke, 1 November. Maandag 29 Oet. Serooskerke,2 uur, bij Melse, door not. v. Nimwegen een huis waarin timmer mans- en metselaarsaffaire, op 't dorp A 57, groot 640 c.A. Te zien 24 en 26 Oet. 14 uur. Ierseke,te beginuen tusschen Olzende en Pieterspolder, voor dhr. Claus, door not. Mulock HouvVèr, 10 uur, 877 Canada's. Dinsdag 30 Oct. Oost-Souburg, 1 uur, op 't dorp, voor dhr. Suurmond, door not.v. Nimwegen 5 melkkoeien, lvare koe,karn,roomtonnen, melkbussen, enz. Huisraad. Woensdag 31 Oct. Middelburg, bij dhr. Blok op de hofstede Voorzorg 10 uur door not. v. Nimwegen inspan als1 bruine merrie 19 jaar, 1 zwart ruinpaard 3 jaar, 11 melk koeien. 1 kalivaars, 1 vaars oud 15 maan den, loopvarkens, hond met hok, 11 kippen en haan, marktwagen op veeren, men- wagen met toebehooren,melkkar op veeren, driewielskar, eoksploeg, 3 eggen, turk, steenen rolblok, handblok, velslee,arreslee, geeselstoel met steen, 3 kruiwagens, melk- gereedschappen, hooi, stroo, mangels, zet- aardappelen, mutsaard, enz. Heiukenszand, 10 uur, Zanddijk op de hofstede Kapellenstee, door not. v Cleef 120 Canada's en 4-jarig kaphout van 200 wilgen. Oudelande, door het Burgerlijk Armbestuur 16 zachte olmen. Inschrijvings biljetten voor of op 1 Nov. bij dhr. J. de Jager Wz. Nieuwdorp, voor Verijzer door deurw. Hoffmann en Verhoek 12 uur meubels, 2 veeren bedden, kruiwagen, brandhout, 4 loopvarkens, enz. Donderdag 1 Nov. Middelburg, 8 uur, in de Verge noeging door not. v. Nimwegen lo. een huis en tuin Nieuwstraat, G 221, groot 820 c.A.2o. een dubbel woonhuis Turf- kade H 171 en 172, groot 212 c.A.; 3o.5o. huizen Heerenstraat H 122 Sint Jansgang I 67en Beenhouwerssingel K 74 met bleekje, resp. 72, 34 en 59 c.A.60. een smederij met machinerieën en inventaris, Teermagazijnstraat P 23, groot 74 c.A. 7o.llo. Bonwterrein, Zusterstraat, saam 466 c.A. Te zien perceel 6 Dinsdag en Woensdag 30 en 31 Oet. De overige pereeelen 31 Oct. en 1 Nov. 1012 en 2-—4 uur. Vrijdag 2 Nov, Vlissingen, Singelwegdaarna Peperdijk door not. Hosang en Paap voor dhr. V. Duijvekot half 10 een blauwe merrie 12 janr, 3 bruine merries 18, 5 en 2 jaar, 2 zwarte ruinpaardeu 7 en 4 jaar, 2 bruine rampaarden 5 en 2 jaar, 1 zwarte merrie 6 jaar, 1 vos hit 10 jaar, 1 veulen- dragende bruine merrie 17 jaar 19 melk koeien, kalfvaars, vaarzen, loopvarkeus, kippen, 2 ellewagens, 4 menwagens met toebehooren, 5 vrachtwagens, 2 kolen wagens, zandkar, mallejan, slcepcrsslee, melkkar op veeren, enz., melk- en land bouwgereedschappen. Paarden 1 uur. Tc zien vanaf 9 uur. Zaterdag 3 Nov. Kruiningen, 10 uur, voor dhr. J. v. Dijke door not. Schram, aan den dijk tusschen Jacob- en Noord-Kraaijertpolder, 275 Canada's. Maandag 5 Nov. Biezelinge, half 12 bij O. Traas door not. Pilaar, een bruine merrie 2'/a jaar, een bruine rein V/2 jaar, 2 melkkoeien, vare koe, 13 éen- en tweejarige runderen, 4 weischapen, 25 kippen, een wagenhuis voor afbraak. Kruiningen, kapelleweg door not. Mulock Houwers 11 uur 80 Canada's en 1 pereboom. Dinsdag 6 Nov. Goes, 8 uur op het Slot door not. Pilaar het huis -van Mej. M. Martein 141 o A. Te zien 24 en 31 Oct. en 5 Nov. 2—4 uur. K a p e 11 ebij Hanson, door not. Mu lock Houwer wis3ohen en hakhout in Kloetinge, Kapelle en Schore, 6 uur. Ritthem, 10 uur Zuid watering door not. Hosang afbraak van de sluiswachters woning. Te zien 5 Nov. Woensdag 7 Nov. Ierseke, 11 uur dijk, door not. Mu lock Houwer, voor dhr. Burger, 117 olmen. Donderdag 8 Nov. N i s s e uur door notaris Mulock Houwer Canada's. Schore, 2 uur bij op 't Hof voor wed. K. de Jonge door not. Schram 1,0430 H. en 4030 c.A. bouwland. Zand, 2 uur voor M. Dierings door not. Hosang 9 vette varkens, 35 groote loopvarkens, 2 zeugvarkens, alle ingeent tegen vlekziekte. Ierseke, Olzendepolder, 10 uur, door not. v. Campen, voor mevr. Orbau 133 olmen, 1 canada, 22 populieren, 200 vruoht- boornen en een huisje voor afbraak. s H e e r e n h 0 e k bij v. d. Made, door not. v. Cleef, 10 uur, houtwaren, biggen, loopvarkens, hoornvee. Vrijdag 9 Nov. Driewegen, bij de Korte, door not. v. d. Kloes, 2 huizen van erven Lampers, saam 362 c.A., 2 uur. Kapelle, bij Hanson door not. Lie- bert 6 uur de wisschen in bosschen onder Kapelle, Kloetinge en Wemeldinge. Dinsdag 13 Nov. Goes, 2 uur op het Slot voor dhr. Vorvenne door not. Pilaar 41 olmen aan de Karnemelksput. Goes, in de Prins, 3 uur, verpachten voor 7 jaar de dijken langs het Kanaal door Zuid-Beveland, 18 pere., door den ontvanger der regestratie en domeinen. Woensdag 14 Nov. W i 1 h e 1 m i n d o r p bij van Dijke door not. Pilaar, voor dhr. Hanken 1 uur, 80 olmen nabij «Havenzicht", 88 zeer zware olmen bij de Veehoeve. Vrijdag 16 Nov. Nieuwdorp, 10 uur door not. Pilaar voor dhr. P. Verdonk een 14-jarige bruine merrie, 4 melkkoeien, 3 tweejarige run ders, 2 jaarling runders, kalf, menwagen, kap- wagen, Sacksploeg, landbouw- en melkge- reedschappen, harnas, 7000 K.G. weihooi, kanthooi, beestenpeen, enz. Dinsdag 20 Nov. Goes, 2 uur, op het Slot, door not. Liebert, op de hofstede M. Rijk 24 olmen, 24 canada's in een weide bij P. Korstanje. Op de hofstede GoeDee, Kwadendamme, 13 olmen. Op hofstede Walraven, Kwaden damme, 13 olmen. Op hofstede v. Lieren, Borssele 35 olmen, 32 id. en 6 essehen. Op de hofstede Boonman, Ovezande, 21 olmen. Op de hofstede Buijsrogge,Kloetinge 14 populieren. Op hofttede Goense, 's-Gra- venpolder, 1 olm. Donderdag 22 Nov. 'a-Heerenhoek, de hofstede van wed. J. J. v. Eijkeren «De Weel" door not. Liebert. En bouw- en weiland onder Borssele en 's-Heer Abtskerke, 10 uur bij v. d. Bulck, saam 46,1036 H. De afloop der bestedingen voor het Vlissingsche Gasthuis en Weeshuis, die wij pas ontvingen na het afdrukken der Vlissingsche editie van ons blad behoeft, nu de Vlissingsche Courant er reeds bericht van deed, door ons niet meer te worden op genomen. Alleen willen wij op één punt 't bericht in laatstgenoemd blad nit't ons gezonden bericht aanvullen. Voor het burger-weeshuis werd ook nog de levering besteed en gegund van blauwe baai voor f 1,36, wit katoen voor schorten f 0,35, blokjesgoed f0,256, alles per M., aan F. M. J. Weijers. Geel katoen voor hemden no. één f 0,29 per M., en saaijet no. 2 (grijs) f3,60 per K.G. aan A. v. d. Sande. Ge 1 katoen voor voering f 0,26, en katoen dub beldraads f0,60 per M, aan Wed. L. J. Zietse. Geel katoen voor hemden no. twee f 0,25 per M., aan R. Andriesse. Sportflanel f 0,375blauw taarÜDg donker f 0,495; idem licht f 0,55, alles per M., en saaijet no. één f 4,25 per K.G., alles aan J. G. Loois. Alle inschrijvers wonen alhier.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3