RECLAMES. fatzit van een iaie tie aan rtamatiel leed. IS c ii t s i a k e 11. Kerknieuws. Schoolnieuws. LANDBOUW. Gemengde Berichten. hem broeienden Kuyperhaat, iu beide hoe danigheden verraadt hij zijn eigen gering heid als de geringheid van het Ministerie dat zijn vrienden hebben belast met de leiding van 's lands zaken, en waarmede zu nu zulk een avontuurlijke toekomst ingaan. De vleierij, die van den eenen volzin inhoud en vorm uitmaken, neemt V. D. in een volgenden terug, aan elk zijner woorden van lof vlakt een schaduwkant van blaam, en zijn aanmoedigingen lijken somwijlen berispingen. Het moet voor de bevriende Ministers wèl aangenaam zijn, deze vivisectie op zich te zien toegepast. Men zie in een paar voorbeelden dezen heelmeester zijn pillen draaien en niet vergulden. De leden van het huidige Kabinet stelt hy vast zijn „veel beter dan hun voorgangers", maar toch zijn ze geen „beginsel-mensohen", geen „eerste violen in het parlementaire partij orkest''de „nieuwe „burohtheeren" zijn wel „lang niet zoo erg" als de leden van het ministerie-Kuyper maar tooh nog erg genoeg. Met den Minister van Binnen- landsche Zaken gingen we er „althaus niet op aohteruit", ofschoon „de figuur van den tegenwoordigen titularis van bescheidener omvang is". De minister van Oorlog „bracht ongetwijfeld menigeen onaange name verrassingen", doch „er zijn niet onduidelijke teekenen, dat hij zijn reputatie misschien weer wat zal ophalen". De Meester's werkzaamheid, „boezemt een blij vertrouwen in in zijn eerlijke betrouw baarheid en lofifelijken wil", maar „zijn hervormings-plannen zijn verre vanforsch". Het is „een voorrecht een kracht als Kraus te bezitten", en toch was 't „een onaange name surprise, die den Minister der vader- landsche ingenieurs een tijd lang ingenieur maakte van een vreemden Staat". Bij de verwisseling der departementen van de landsverdediging hebben wij gewonnen, al „was er zeker niet aan de landzijde, waarschijnlijk niet aan den zeekant, veel juiohensstof of treurensgrond". Zoo zet de schrijver de eene tegen stelling tegen de andere op, breken zijn aanprijzingen stuk op zijn bedenkingen, en krabt hij het versche pleisterwerk weer op, waarmee hij de leemten van het ministerie had willen bedekken. Waarom maakte hij al zijn gedetailleerde oordeel vellingen niet overbodig door deze ééne in denzelfden stijl„Het Kabinet-De Meester werkt zeer verdienstelijk, maar het heeft geen verdiensten." De opmerking ware radicaal, doch zou zij het geheele artikel van V. D. niet wonderjuist hebben gekristalliseerd Inderdaad blijft zijn eindoordeel niet verre van dit aphorisme. Want hij zegt wel letterlijk, dat het complex van het Kabinet-De Meester „zeer verdienstelijk" is, en in elk geval beter dan het Kabinet- Kuyper, omdat er niet slechter te vinden was dan dit, maar toch is ook het eerste alles behalve „het ideaal van staatkundig beleid". Ziehier waarom „Herhaaldelijk ziet men een weifeling en een halfheid in de verklaringen en handelingen betrekke lijk het algemeen politiek beleid, die den voorstander van het trekken van een forsche, markante lijn van bestuurswerk- zaamheid niet weinig moet mishagen." Ea als hij de leden van het zittend Kabinet nog eens een voor een het stof uit den manfel heeft geslagen, dan laat hij hen voor de oogen i an het kiezeisvolk in een taptoe manoeuvreeren als een vermakelijk stel „willige rek- en kneedbare gummi poppen", die „de plooibaarheid en in schikkelijkheid" van den Raad van negen moeten verzinnebeelden. Het beeld der krakende Beurs, waarmee onlangs een andere geestverwant, jhr. Van Karnebeek, dit krakend ministerie verge leek was minder smadelijk dan de „poppenspel"-vergelijking, waarmee V. D. het Kabinet-Kuyper wreekt. Nietwaar, dit alles nog eens nadrukkelijk op te merken, is niet van zoo groote overbodigheid als.... enz. Werd ooit de reputatie van een Ministerie zóó rap gemaakt en gebroken Liet in onze heele parlementaire geschiedenis een oppositie de haar vijandige regeering ooit zoo bloedig door de spittsroeden loopen Als de christelijke groepen van een fel stookmiddel tegen het Kabinet-De Meester wilden gebruik maken, zouden zij niets geschikter kunnen uitdenken dan dit lovend vonnis van een ministerieel over zijn Ministerie Het artikel in Middelb. en Arnh. Crt. is een lange lijn van volzinnen om straks in onze verkiezingscirculaires or. r te drukken, om er stembus-manifesten van te maken met opschriften als „hoe de vrijzinnigen hun eigen regeering veroor delen". Er zit agitatiekracht, er zit spring stof in om de ministers te doen tuimelen. Want wèl moeten deze ministers op in>alide beenen staan, daar hun eigen partijgangers zoo invalied over hen denken. Dat nog eeDs nadrukkelijk op te mer kenWaar hoor ik daar een Mephisto- echaterlach DeNieuweCourant (anti-clericaal) noemde gisteren de positie van het kabinet, mede naar aanleiding van de verwerping van het wets ontwerp van den minister van marine betreffende de reorganisatie van het korps mariniers, „ha chelijk". Red. Zeeuw. Baad van Beroep Ongevallenverzekering ie Middelburg. In de heden Donderdag gehouden open bare terechtzitting van dien Raad had de uitspraak plaats inzake F. B. te Vlissingen, waarby met vernietiging der beslissing van de rijksverzekeringsbank aan F. B. voor noemd werd toegekend over het tijdvak van 27 Juni tot en met 9 Juli 1906 voor- loopig een rente, waarvan het bedrag werd bepaald op f 0,975 per werkdag. Eveneens werd de beslissing der Bauk vernietigd en aan P. A. B te Vlissingen toegekend als schadeloosstelling terzake van het ongeval, waardoor hij 29 Juni 1906 is getroffen, ge nees- en geelkundige behandeling, terwijl hjj in het meer gevorderde niet ontvanke lijk werd verklaard. De beslissing der rijksvapekeringsbank werd bevestigd en aan G. S. te Middelburg de vordering ontzegd. De Raad was na be zichtiging van den getroffen duim van oordeel, dat de ongeschiktheid in overeen stemming is met de schatting van de Rijks verzekeringsbank. Verder werd L. V. te Hoofdplaat in zijn vordering, voor zooveel die betreft een tijdelijke uitkeering, niet ontvankelijk ver klaard en hem het overige dier vordering ontzegd. De Raad had niet de overtuigiug gekregen, dat het letsel een gevolg is ge weest van een ongeval en hem derhalve terecht schadeloosstelling is geweigerd. Zoo goed als gij in de advertenties altijd de beste merken voor alle ver- bruiksmiddelen vindt, vindt gij er ook de beste geneesmiddelen om uwe kwalen te lenigen. Mej. de Wed Brinkman, oud 60 jaren, wonende Wijnkainp, te Goor (prov. Over ijssel), schrijft ons „Ik verklaar dat ik veel geleden heb aan hoofdpijn en rheumatiek. Nadat ik geen genezing kon vinden door de middelen die ik had genomen, heb ik die genezing gezocht bij de Pinkpillen. Ik ben er ver heugd over u te kunnen meedeelen dat de Pinkpillen my inderdaad volmaakt ge nezen hebben". Let wel op den leeftijd der genezen persoon. Mejuffrouw de wed. Brinkman is 60 jaren oud, wat aanduidt dat zij sedert langen tijd aan rheumatiek leed. De rheu matiek overvalt u niet op zestigjarigen leeftijd. De lijders aan gewrichtsontsteking en rheumatiek zijn dit om zoo te zeggen van hunne geboorte af, en de rheumatische verschijnselen beginnen zich, zy 't al in lichten graad, te openbaren vooral vanaf vijf-en-twintig tot dertig jarigen leeftijd. Die verschijnselen verergeren steeds zoo zij niet bestreden worden, om tot volle hevigheid te komen tegen de 55 of 60 jaren. Mejuffrouw Brinkman leed dus al langen tijd, en het was by gevolg zoo veel te moeielijker haar te genezen als de ziekte langer geworteld was in haar organisme. Andere middelen, zooals zij zelve zegt in haar brief, waren niet bij machte haar te genezen. De Pinkpillen, daarentegen heb ben haar volkomen genezen. Er is dus wel een onderscheid tusschen die andere geneesmiddelen en de Pinkpillen. Dat onderscheid is in het voordeel dezer laat- sten, en wij leggen er nadruk op dat de Pinkpillen bij personen van gevorderden leeftijd altijd slagen, nadat de andere middelen gefaald hebbeD. De Pinkpillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwak te, maagkwalen, scheele hoofdpijnen, ze nuwpijnen, rheumatiek, gewrichtsont steking. Prijs f 1,75 de doos, f9,per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depothouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Giessen Oudkerk H. H. v. Ameyde cand. te Ouderkerk a,d Amstel; te Zoelen H. Matzer te Wadenoysn. Bedankt voor Sokraard door J. E. Koop- mans te Zuiderwoude. Geref. Kerken. Bedankt voor Giessen Oudkerk door D. Hogenbirk te Nederhorst den Berg. Ds. W. Kapteijn van 1851 tot 1884 predikant te Coevorden en sinds 1884 emeritus predikant te Apeldoorn, is op 87-jarigen ouderdom o\«rieden. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Apeldoorn M. den Boer te Zaandam en J. Jansen te Oud-Beijerland. Rilland-Bath. Benoemd tot onder wijzeres aan de openbare lagere school ie Rilland mej. v. den Heuvel, volontaire te Breskens, no. 3 der voordracht met 4 stemmentegen 1 op mej. Goedbloed, onderwijzeres te Kerkwerve, no. 1. Geslaagd te Breda voor de vrije- en orde-oefeningen de heeren P. v. d. Klooster, A Berkhey, beiden te Oud-Vossemeer C. Soherpenisse, te St.-MaartensdijkJ. van Lood, te Tholen en mej. G. E. H. A. v, d. Berg te Aardenburg. De handelaren in zaaizaden Van den Bosch en Co. en wed. P. de Jongh, beiden te Goes, en D. J. v. d. Have te Kapelle, hebben zieh onder openbare controle der rijks-landbouwproefstations gesteld. Door den direct.-gener. van den land bouw is de adsp. rijkslaudbouwleeraar C- K. van Daalen, werkzaam gesteld aan de rijkslaudbouwwinterschool te Groningen en voor zoover zijne taak aan deze inrich ting dit toelaat, tevens belast met het uit voeren van werkzaamheden, welke hem door den directeur van het rijks-landbouw proefstation aldaar zullen worden opge dragen. Een mislukte proef, een buitenkansje. De heer Bos, landbouwer te Delfzijl, verhuurde acht jaar geleden aan het Rijk een terrein, groot twee hectare, gelegen bij Delfzijl aan den zeedijk. Het was een bijna waardelooze plas, grootendeels met riet be groeid, die in het gunstigste geval slechts enkele guldens per jaar opbracht. Het Rijk wensohte het terrein te gebruiken als bergplaats voor slik, die, droog geworden, later zou dienen voor verbetering van Drente 's sohralegronden. HetRijk verbond zich jaarlijks f 152.50 huur te betalen en verplichtte zieh bovendien 't terrein terug te leveren op de hoogte van het omliggende land. De plas werd vol slik geperst, echter niet hooger dan de omliggende landerijen. Enkele waggons werden, toen de slik ge schikt werd geacht voor het doel, verzonden naar Drente en in de buurt van Reilen als meststof gebruikt. De daardoor ont stane gaten werden later weer aangevuld met de slik van het dykje, dat om de plas was gelegd. Verder werd er niets van ver nomen. Dit jaar echter herkreeg de heer Bos de beschikking over zijn terrein. De proef van het Rijk is mislukt. De heer Bos kreeg echter, behalve de ontvangen f 1220 huur, 2 H.A. uitnemend bouwland terug. GEMEENTERAAD. Middelburg. In de Woensdag gehou den vergadering van den Raad, voorzitter dhr. Burgemeester, zijn afwezig de heeren Gratatna, Van Teijlingen, Schorer, Van Dunné, Den Bouwmeester met kennisge ving. De notulen worden goedgekeurd. Hierna wo-dt mededeeling gedaan van de ingekomen stukken. Daaronder behoort een schrijven van den Minister van binnenlaDdsche zaken, be richtende dat, voor zooveel het jaar 1907 betreft, de van wege de Koningin in zijne handen gestelde subsidieaanvraag voorde burgeravondschool niet voor inwilliging vatbaar is, wijl daarvoor op de ontwerp- begrooting van zijn departement voordat dienstjaar geen gelden zijn uitgetrokken. Wordt die aanvrage vóór 1 Mei 1907 andermaal ingediend, dan is de Minister bereid ze in overweging te nemen bij het samenstellen van zijn ontwerp begrooting voor het dienstjaar 1908. (B. en W. stel len voor om zoo noodig in 1907 een nieuw adres in te zenden. De raad vereenigt zieh hiermede.) Verder adressen van 't bestuur t an het departement Middelburg der Maalsch. van Nijverheid om 'n subsidie van f300 vb or de in 1907 te Middelburg te houden tentoon stelling van werktuigen voor de klein- nijverbeid en voor het ambacht en van electrische motoren en voor het drijven daarvan. De afdeeling Middelburg van den Bond v. Nederlandsche onderwijzers om de salari- eering van de onderwijzers en onderwij zeressen bij het openbaar lager onderwijs zoodanig te herzien dat aan de volgende bezwaren wordt tegemoet gekomen lo. dat een maximum-salaris van f750 voor onderwijzers zond^1 hoofdakte beslist on voldoende is2o. een maximum-salaris van f1000 voor onderwijzers met hoofd akte niet geacht kan worden te voldoen aan wat een onderwijzer met een gezin noodzakelijk behoeft; 3o. de verhooging, tot bedragen als volgens de vigeerende regeling, sneller dan om de vijf jaar moet worden toegekend, _wil ze van beteekenis zijn. (Beide adressen worden gesteld in handen van B. en W.) B. en W. deelen verder mede, dat het huis hoek Bogaartstraat en Burgt is ver huurd aan den ontvanger der belasting. Van de heeren Nagtglas en Lantsheer is ingekomen een verzoek tot aansluiting met de Waterleiding te Domburg. Van het comité voor instandhouding van het Muziekkorps om eene subsidie, wordt voor gesteld af te wachten tot dat een nader verzoek is ingekomen, wat zy willen. Aldus besloten. Van J. Ingelse alhier, ge diplomeerd keurmeester van vee en vleesch voor de militaire slachteryen om aange steld te worden tot keurmeester van die slachterijen wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Na enkele opmerkingen omtrent de be noemingen van onderwijzeres en onder wijzer aan de scholen, door den heer De Veer, die het voordeel van tydelyke be noemingen bepleit, gaat op verzoek van den heer Heijse de zitting over in eene met gesloten deuren. De zitting heropend zynde worden de verschillende commis- aiën benoemd (gelijk reeds in ons vorig no. is medegedeeld). Voorts werden benoemd tot leeraar in de geschiedenis aan het gymnasium de heer H. A. W. van der VechtteSappemeer; tot onderwijzeres by het herhalings-onder- wys mej. H. C. J. P. Esink, onderwyzeres aan school Btot tijdelijk leeraar in de natuurkunde aan de burgeravondschool A. de Scaidtj tot lid der commissie ven toezicht op het lager onderwijs de heer J. G. Ermerinstot ambtenaar van den burgerlyken stand de heer mr. J. A. van Pesch en tot, leden van 't stembureau voor de verkiezing van leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken de wethouders en als plaatsvervangers de overige leden van den raad. Aan den onderwijzer aan school K en by het herhalingsonderwijs M. Nieuwenhuijze wordt, op zijn verzoek, wegeDS zyn benoeming te Rilland, met 1 Jau., of zooveel vroeger als er in de vaca ture zal zijn voorzien, eervol ontslag ver leend. Vastgesteld worden de kohieren van 't schoolgeld voor de scholen A, C, G en J en van 't herhaliugsonderwijs 1906/07. De eindcijfers zyn school A f914.85, C f896.85, G f3592 50, J f4526.25, en herhalingsschool f36.03. Vervolgens wordt vastgesteld de pensioensgrondslag voor de leeraren van het gymnasium, on veranderd volgens het voorstel van B. en W. Meegedeeld wordt het antwoord aan den raad door B. en W. omtrent de afscheiding tusschen het terrein van school K en dat van mej. Hattink-Will. De heer Fruin maakt enkele opmerkingen omtrent de briefwisseling tusschen B. en W. en adresBante. Hij vindt dat adressante eene beschuldiging doet aan het gemeente bestuur, waar zij zegt, opnieuw de geheele zomer te zyn blootgesteld geweest aan de baldadigheid en strooperyen van de straatjeugd. Er is echter in de andere stuk ken niets van vermeld geweest. Hij vraagt of aan B. en W. iets bekend is van ruiling van grond tot 4'/a meter met mej. Hattink- Will inplaats van 7'/a meter daar spr. dit heeft vernomen van dhr. Milaan. Is dit zoo niet, dan is deze beschuldiging natuurlijk ODgegroud en vindt spr. dit belachelijk. De voorzitter zegt, dat van iets dergelijks niets is bekend. Den heer De Veer is het gebleken dat mej. Hattink-Will tevreden is m3t eene af scheiding van prikkeldraad of vlechtwerk. Hij geeft in overweging hiermede eene af scheiding te maken. De voorzitter zegt, dat men moet rekenen met de bouwverordening. De heer De Veer gelooft dat waar twee partijen overeenkomen van het voorschrift mag worden afgeweken. De heer v. d. Ree zegt, dat de afscheiding moet wezen in eene schutting, doch de commissie van fabricage meent te moeten adviseeren voor prikkeldraad, om de ge meente niet op te hooge kosten te brengen. De voorzitter blyft er by dat de bouwver ordening eene schutting wenscht. De heer De Veer zegt: dat wanneer mej. Hattink-Will wil, er eene schutting moet komen, doch waar de gemeente en mej. Hattink overeen kunnen komen voor prik keldraad is dit bij de verordening niet verboden en zou de gemeente veel kosten kunnen sparen. Dit geeft de voorzitter toe. Hij stelt echter voor eene schutting te geven. De heer v. d. Bee stelt voor het uit te stellen tot eene volgende vergadering, daar er thans enkele leden niet tegenwoordig zyn, dit wordt zonder stemming aange nomen. De heer De Veer geeft in overweging dat B. en W. met adressante in overleg treden tot een goedkoopere scheiding. Ter tafel komt nu het voorstel van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van J. A. Vertregt om grond van de ge meente te koopen. B. en W. stellen voor het terrein aan de Loskade te verkoopen voor f 5418,60 of terrein van De Schelde voor f 8300. De commissies van fabricage en finan ciën adviseeren de beide terreinen in open bare veiling te brengen. De heer Ermerins zou het wel in het belang der gemeente achten indien op het terrein een fabriek kon worden gesticht, dopjb hij hee^^root bezwaar om de ter reinen, die.aaMdiep water liggen en voor het bouwen vsor fabrieken uitstekend ge legen zijn, zonder eenige voorwaarden af te staan. Spr. zou de voorkeur geven aan uitgifte in erfpacht, gelijk tot dusver is gedaan. Er is volgens hem geen enkele reden om van dat standpunt af te wijken. Stel dat de fabriek niet slaagt en adres sant liquideert, dan kan hij haar afbreken en het terrein voor andere doeleinden benuttigen. Daarom zou Spr. het terrein voor langen termijn in erfpacht willen uitgeven, onder bepaling, dat het alleen voor het stichten eener fabriek zou mogen worden benuttigd. Hij zou bijv. een erf pacht van 25 jaar willen stellen, met optie voor gelijken termijn. Hij maakt er een voorstel van. De heer Tak zegt dat de commissie van oordeel is dat wanneer de Raad besluiten mocht dien grond te verkoopen, dit dan publiek te doen aan den hoogst biedende. Hy gaat niet geheel mede met het voor stel van den heer Ermerins, doch liever zag hy het z. g. Balkengat aangewezen voor den heer Vertregt en dan in erfpacht De heer Ermerins zegt dat de beer Vertregt ook wel genegen is het terrein aan de Loskade in erfpacht te nemen. De heer de Veer zegt, dat adressant een van de twee terreinen wil koopen, het komt hem voor dat het terrein aan de Loskade beter voor de gemeente is dan dit terrein aan het Balkengat. Het komt spr. voor dat waar de gi iegenheid thans zich voordoet omditterri n te ver koopen de gemeente dit thans d ien moet, want het is niet zeker, dat het lUlkengat aan „De Schelde" in huur blyft, daarom adviseert spr, dit terrein te verkoopen voor den prys dien de heer Vertregt heeft geboden. De keer Sprenger meent dat eerst het voorstel van B. en W. moet worden be handeld. De heer Tak zegt, dat schoon de heer de Veer zegt dat wanneer „De Schelde" het opzegt, de gemeente er mede zitten blijft, hij toch niet is voor verkoop. Het voorstel Ermerins wordt in stemming ge bracht, waarby de stemmen staken. Voor Snouck Hurgroisje, Fruin, Boogaert, Tak, Sprenger en Ermerins. Tegen de Veer, Verhage, de Rijcke, Heyse, v. d. Ree en v. d. Harst. Voorstel van B. en W. lot wijziging van liet reglement voor het weduwen en weezen- funds voor gemeente-ambtenaren en be dienden. De heer Tak meent dat de gemeente de zedelijke verplichting heeft om voor dit weduwen-en weezenfonds van ambtenaren en bedienden te zorgen dat de raad het recht heeft eens per jaar de rekening te zien. Hij steltvoor bij art. 38 deverpliehting toe te voegen jaarlijks in do maand April de rekening aan den raad over te leggen. De voorzitter zegt dat tooh deze regaling moet worden vastgesteld, dan kan altijd deze toevoeging geschieden, en kan het voorstel ee.rst naar de commissie om advies gaan. De heer Tak ziet niet in dat dit naar de commissie moet. De heer De Veer gaat wel mede met de gedachte van de voorzitter, doch gelooft toch dat de gemeente de verantwoording draagt. Het voorstel van B. en W. wordt be handeld. De heer De Veer stelt voor om in art. 2 te wijzigen, inplaats van het door de commissie voor te dragen dubbeltal, het door de commissie aan te beveleudubbeltai. De heer Tak doet het voorstel om deze kwestie aan te houden tot eene volgende vergadering. De voorzitter stelt voor om wat in A en B staat nu reeds vast te stellen daar dit toch hoofdzaak is, en de rest uit te stellen. Dit wordt goedgevonden, waarop de voor zitter zegt dat nu de leden gelegenheid hebben amendementen in te dienen. Voorstel van B. en W. tot het toekennen van een jaarlijksche toelage van f50 aan den secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim. De oommissie van finan ciën vereenigt zich niet met dit voorstel. De heer Tak zegt dat de eenige reden waarom de oommissie er tegen is, is dat er geen geld genoeg is. De voorzitter zegt dat het geen verhoo ging is, maar een toelage en het zeer onbillijk is wanneer hij dit niet krijgt. De heer Fruin meent wanneer het juist is dat de heer Domenie dit werk doet in zijn hoedanigheid als ambtenaar ter secretarie, hij die toelage niet noodig heeft. De voorzitter zegt dat, wanneer men iemand heeft die niet op de secretarie werkzaam is, een salaris van flOO net goed zou wezen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 9 tegen 2 stemmen (de heer De Rijcke is bij deze stemming afwezig.) Aangenomen wordt zonder hoofdelijke stemming het door de commissie van finan ciën gesteunde voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de keurmeesters van vee en vleesch om verhooging hunner jaarwedde. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een verzoek van J. I. van Wijokhuijse betreffende gebruik maken van lokalen in de Burgeravondschool. B. en W. stelleh voor dit in te willigen tegeB eene ver goeding vau f10 per jaar en f 7,50 voor den concierge. Wordt aldus besloten. De heer De Veer zegt bij de rondvraag dat art. 28 der woningwet den raad de bevoegdheid tot onderzoek geeft. Hij vraagt of B. en W. hun aandacht hieraan willen schenken en dringt aan op spoed met het oog op het vele bouwen. De voorzitter zegt dit toe. Hierna wordt de vergadering gesloten. Voor de benoeming van drieonderwy- zers aan school K alhier zyn de volgende voordrachten ingediend en wel de heeren I. M. Eijke te Lage Zwaluwe, J. van Loo Goes, J. J. Nuijten te Hazerswoude, M. Verburg te Kapelle en C. Roldanus te Neuzen. II. J. van Loo, M. Eijke, J. J. Nuijten, M. Verburg en C. Roldanus. III. J. J. Nuyten, M. Eyke, J. van Loo, M. Verburg en C. Roldanus. Het bestuur der Vereeniging voor Geref. Onderwijs te Middelburg verzoekt ons de aandacht van belanghebbenden te willen vestigen op de belangrijke schoolgeldver laging die op 1 Januari voor de school Gravestraat in werking treedt. In verband met deze verlaging, wenscht het bestuur, naar de bedoeling der wet, die school meer toegankelijk te doenz'jn voor breederen kring, en stelt daartoe, by uitzondering, ditmaal de gelegenheid open om op 1 Januari 1907 plaats te verleenen aan kinderen, wier ouders thans van die school willen gebruik maken. Voor alle mogelijke inlichtingen wende men zich tot het Hoofd der school, den heer J. Hage. Middelburg. Tegen den verlofhouder H. J. S. is door de politie alhier p o iet- verbaal opgemaakt ter zake diankwJ- overtreding. De kapitein Nardlen van let 4e "fttt, 3c reg. inf. alhier aan wieu W*t

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2