leestafel" Afloap Vsrkoapingea, enz. Mdwerteiitiën. Openbar© Verkooping. Ingezonden Stukken. AasNstedliggn. Marktberichten, Telegrafisch Weerbericht 1:1 verkoopen 2 veeren Bedden, Tafel, Stoelen, Spiegel, Klok, Spekkast (zoo goed als nieuw), Glas- en Aardewerk, 3 Kruiwagens, Planken, Staken, Brandhout, 4 Loopvarkens, enz. jp Vrijiaj flei 9 Novemter 1 PUBLIEK VERKOOPEN de Wisschen, telkens afgewisseld door echtscheidingen, met een koopman, een hotelhouder, een klokkenmaker en een rentenier. Haar laatste echtgenoot heet Le Page. Mevrouw Le Page is 39 jaar, en ontving van al haar nog levende ex-echtgenooten harte lijke telegrammen van gelukwenschen op den dag van haar achtste huwelijk. Te Moskou zijn gisteren een aantal huiszoekingen geschied en verscheidene personen in hechtenis genomen. Daarbij is aan 't licht gekomen dat er een nieuw verbond van post- en telegraaf-ambtenaren bestaat, gevormd door een groep jongelui, meerendeels ontslagen bij de jongste werk staking. In tegenstelling met den uitslag van de verkiezingen voor de gouvernements- zemstwo's in de meeste gouvernementen, zijn te Moskou door den adel uitsluitend leden van de constitutioneel-democratische partij gekozen. De opperbevelhebber der Russische Oost-zee-havens heeft aan de bevelhebbers van alle oorlogsschepen, die uit het buiten land of uit Finland komende, een van die havens aandoen, bevel gegeven, vooraf mededeeling te doen als er iets uit- of ingeladen moet worden. Aanleiding tot dezen maatregel is,dat op den kruiser Diana smokkelwaren in beslag genomen zijn. De populaire president. Men behoeft zich niet te verwonderen over de populari teit, welke president Roosevelt in den goeden zin van het woord geniet, wanneer men leest over zijn manier van optreden. Eenigen tijd geleden bracht hij onver wacht een bezoek aan het oorlogsschip „Missouri", dat in Provincetown voor an ker lag, en veroverde daar stormenderhand het hart der bemanning. Met veel belang stelling volgde hij hun schietoefeningen, prees en gispte waar de schutters zulks verdienden, en wist als oud-soldaat en beproefd schutter menig practischen wenk en opmerking te plaatsen. Er was een photograaf aan boord, die om toestemming verzocht, den president op de brug van het oorlogsschip voor de tijdschriften te kieken. Doch de president wilde slechts poseeren, wanneer men hem te midden van de matrozen photographeerde. Zoo werd de president tot groot genoegen van de equipage als een der hunnen vereeuwigd. Daarop noodigde de kapitein den presi dent aan zyn tafel uit, doch Roosevelt nam de invitatie voor een anderen dag aan en zei „Vandaag eet ik met de jongens Zoo deed hij ook, plaatste zich aan de eenvoudige ongedekte tafel in het logies, waar de matrozen aanzaten voor den schaft, en toonde een gezonden eetlust ten opzichte van den eenvoudigen smakelijken matro- zenkost. Na het eten stak hij een pijpje op en bleef genoegelijk met de matrozen wat napraten. By het afscheid verklaarde hij een besten dag te hebben gehad. Niet te vragen of de president zich met zyn eenvoudig, ongedwongen, gemakkelijk optreden ook populair weet te maken Vijf vragen. Een Amerikaansch blad „The Life" heeft een „vaderlandsch cate chismus" samengesteld, waarmee het aller aardigst eenige bekende AmerikaanBche eigenaardigheden aangeeft. Het vragen lijstje, dat vijf punten bevat, luidt als volgt Eerste vraag„Noem de voornaamste producten van de Ver. Staten." Ant woord „De hoofdproducten der Ver. Sta ten zyn historische romans en hygiënische voedingsmiddelen, waaraan men langzaam doch zeker te gronde gaat". Tweede vraag: „Noem de voornaamste takken van nijverheid der Ver. Staten." Antwoord„De voornaamste takken van nijverheid der Ver. Staten zijn de ver vaardiging van trusts, de handel in aan- deelen en de fabrikatie van Zuid-Ameri- kaansohe opstanden". Derde vraag: „Wat is een Amerikaan- sche magnaat Antwoord „Een Ame- rikaansche magnaat is een misdadiger die zooveel geld bezit, dat hy in staat is een gevangenis slechts te leeren kennen, wat het uitwendige aangaat". Vierde vraag„Noem de voornaamste beroepen in de Ver. Staten". Antwoord «De voornaamste beroepen in de Ver. Sta ten zijn blinde-darm-operalies, reclame en werkstakingen". Vijfde vraag: //Hoeveel inwoners tellen de Ver. Staten f' Antwooid «De Ver. Staten tellen 70 millioen inwoners, van wie de eene helft strijders zijn voor vrou wenrechten, de andere helft candidaten zijn voor het presidentschap". Rekenboek voor de Herhalingsschool en voor de Hoogste klasse der Lagere School, rekening houdende met de bijzondere be hoeften eener landbouwstreek, door een Commissie, gekozen uit de Leden van de onderwijzersvereeniging in het Arrondisse ment Hulst. Ierseke, J. J. v. d. Peijl. Een praotisoh rekenboek, voldoende aan de eischen te stellen aan onze toekomstige landbouwers en ambachtslieden. Behandeld wordenVorm en inhoud. Grensverkeer (Posterijen, invoerrechten en belastingen). Bemesting. Landbouw en landbouwin stellingen. Huishouding. Het Ambacht. Da vraagstukken zyn met groote zorg gekozen en gerangschikt. Wij vestigen zeer de aandacht van alle leeraren by het Am hacb'fl-, Landbouw- en Iierhalings- onderwijs op deze uitstekende uitgave. Zijn overwinning. Een verhaal uit bange dagen, van Evelyn Everett-Green, door Marie. Neorbosch, Neerboseh' Boek handel. Het zijn metterdaad bange dagen die de bekende, ervaren Engelsche schrijfster be schrijft. Zij geeft een aangrijpende schilde ring van den stryd der handwevers, onder demonische leiding tegen de fabrikanten gevoerd bij de invoering van de machines in Nottingham en Leeds. Van den stryd tusschen den boozen geest van verzet en den milderen geest des vertrouwens, in de gezinnen, in de werkliedenkringen en tusschen patroons en knechten, waarbij schrikkelijke dingen voorvallen, en ten slotte, onder het genadige beleid van Gods Geest de liefde zegepraalt, en wolven in lammeren verkeert. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie In De Standaard van j1. Zaterdag wordt onder het opschrift: „Weggeworpen geld", de aandacht gevestigd op de zeer groote onkosten die noodwendig zijn verbonden aan het coliecteeren voor kerk, school, enz. Op een opbrengst van ruim honderd en tien duizend gulden is aan de collec tanten niet minder dan zestig duizend gulden uitbetaald I En toch zooals De Standaard terecht opmerkt niet aan de collectanten is hiervan de schuld te geven. Maar dat moet toch anders worden En het wil me toeschijnen dat het middel om daartoe te geraken, ook in dat opstel ver meld zeer zeker een eind zal kunnen maken aan dat verlies. En dat middel is 't stichten van lokale comité's voor collec ten in verschillende steden van ons land. Die comité's dragen zorg voor het collec teeren en stellen zelf de noodige collec tanten aan, welke collectanten natuurlijk eenigzins bezoldigd moeten worden. L at ons Zeeuwseh Centraal-Comité deze zaak eens ter harte neme. Daar een veel grootere zuivere opbrengst het noodwendig gevolg moet zijn, is een en ander ernstig over leg meer dan waard. Uw dr., GERLACH VAN ST. JOOSLAND. Domburg, 24 Oct. 1906. LAATSTE BERICHTEN. Goes. Omtrent het voorstel van den burgemeester in zake een tweede motor spuit lezen wij in de stukken voor den Gemeenteraad het volgende I. Missive van den Burgemeester aan Burgemeester en Wethouders. Het is in den laatsten tijd voldoende gebleken dat reorganisatie onzer brand weer zeer noodzakelijk is. Naar mijne meening voldoen noch de inrichting, noch de brandbluschmiddelen aan de eischen die daaraan tegenwoordig gesteld worden. Spuit III is ongeschikt. Spuit IV is van weinig capaciteit. Spuit II is nu met de door den Raad toegestane gelden wat verbeterd en spuit I is goed deze laatsten zouden nog als reserve spuiten dienst kunnen blijven doen. Zooals u bekend is heeft de Goesche Vrijwillige Brandweer-vereeniging dezer dagen een motorspuit aangekochtdeze spuit voldoet in alle opzichten zeer goed. Voor onze gemeente acht ik het een groot voordeel dat die spuit door een gering (8) aantal personen kan bediend worden. Het grootste gebrek onzer Brandweer is de ongeoefendheid van de manschappen en dit zal met de tegenwoordige inrich ting moeilijk, zoo niet onmogelijk te ver beteren zijn. Vandaar dat ik een motor spuit voor onze gemeente een groot voordeel acht, te meer omdat die onvol doende oefeningen jaarlijks nog f300 kosten. In een bestuursvergadering der G. V. B. is daarom door mij de vraag gedaan „zou in onze gemeente de brandweer niet geheel „vrywillig" kunnen worden Deze vraag werd be vestigend beantwoord. De G. V. B. is bereid de zorg voor de brandweer geheel op zich te nemen mits de gemeente de brandbluschmiddelen be schikbaar stelt en jaarlijks voor onderhoud een toelage geeft. Ik geef u daarom in overweging het volgende voorstel aan den Raad aan te bieden a. De Gemeente koope aan twee motor spuiten waaronder begrepen is die der G. V. B. twee haspelwagens en 500 meter slangen waaronder de haspel wagen en 250 M. slang der G. V. B. b. Stelle deze, en als reservespuiten spuiten I en II en de reddingsladder beschikbaar aan de G. V. B. c. Verleene aan de G. V. B. een jaar lij ksche toelage van f500; d. Ga daarvoor aan een geldleening van f7000; e. Trachte te verkoopen spuiten III en IV. Memorie. Thans is voor de Brandweer op de be grooting van 1906 uitgetrokken f 1154,50 (met inbegrip van de door den Raad in principe toegestane gelden). Hierbij is slechts op één brand gerekendthans hebben er reeds 2plaatsgehaddemeerdere kosten moeten dus nog bij dit bedrag ge rekend worden. Volgens bovenstaand voorstel zal dan voor 1907 voor de brandweer moeten worden uitgetrokken. Toelage f150. Huur bergplaats f50. Assurantie f450. Rente van f7000 a 4 pet. f280; totaal f484.50. Volgens mededeeling van den fabrikant kon esn motorspuit met zeer geringe onder houdskosten tal van jaren gebruikt worden. Zoowel de directie der stedelijke- als die der G. V. B. zijn overtuigd dat zich in onze gemeente steeds een meer dau voldoend aantal personen als vrijwilliger beschikbaar willen stellen. Volgens onze overtuiging krijgt Goes hierdoor de geschikte brand bluschmiddelen voor onzen tijd, nu reeds veel goedkooper en straks toor een geringe subsidie. Een brandweer, onder directie van mannen die, met energie bezield, de be langen onzer gemeente en die hunner mede burgers in deze volgaarne willen behartigen. II. De Financieelé* Commissie verklaart zich tegen den post.; De voorbereidingen voor zulk een diep ingrijpende en veelomvattende beslissing zijn naar haar oordeel niet tot een einde gebracht, en is 't een gebiedende eisch om vooraf de juiste verhouding aan te wijzen tusschen de Vereen, de Goesche Vrijwillige Brandweer en de Gemeente, de verhouding ook tusschen de Vtereeniging en de ge meentelijke Brandweeren die verhou dingen vast te leggen in de daartoe te wijzigen verordeningen. Eerst nadien komt het de Commissie geraden voor om de geldelijke gevolgen te regelen. Vooruitloopende hierop meent zij nu bereids te moeten opmerken dat naar haar gevoelen het uitbreiden van het aantal motorspuiten niet geraden schijnt voor en aleer gebleken is dat de ééne aanwezige, hetzij die aan de gemeente kome of aan de vereeniging blijve, niet alleen bij een wel geordende oefening maar ook bij een of meer branden in alle deelen aan de hoog gespannen verwachtingen zal hebben weten te beantwoorden. In bovenstaande opvatting moet zij het voorstol doen, den post van f 7000 voor den aankoop van 2 motorbrandspuiten te schrappen 's-Gravenhage. De Raad van State verklaarde niet ontvankelijk het hooger beroep van C. de Wilde, wethouder te Kattendijke tegen het besluit van Gedep. Staten, waarbij 't raadsbesluit tot toela ting van het raadslid Vermaire is ge handhaafd. Ten deele werd overwogen dat van een besluit (om een gekozen raadslid niet toe te laten) geen beroep is opengesteld tegen een besluit van Ged. Staten betrekkelijk al of niet toelating van een raadslid als hier bedoeld en dat niet door een lid van den raad of wethouder is toegelaten. 's-Gravenhage. Het Weekblad van het Recht verneemt uit gezaghebbende bron dat het wetsontwerp tot opzegging van het verbod tot onderzoek naar het vader schap na het Winterreces in de Tweede Kamer in behandeling zal komen. Berlijn. 24 Oct. Vermery Itali- aansch afgevaardigde deelt in de Nat. Zeitung mee dat het drievoudig verbond in den loop van 1907 in dier voege opzegbaar is dat in 1908 dit Ver bond heeft opgehouden. Maar het schijnt vast te slaan dat het opgezegd zal worden en dan stilzwijgend tot 1914 van kracht blijft. Madrid, 23 Oct. De Kamerzitting is gisteren door generaal Lopez Dominguez (voorzitter van den ministerraad) geopend. De staatsbegrooting over 1907 is geraamd op 42,363,510 peseta's. Londen, 24 Oct. De Russische corres pondent van De Standard bericht dat men niet te vast moet vertrouwen op de thans bestaande betrekkelijke rust in de steden. Alles wijst op een naderende crisis. Goes, Het college van regenten over de strafgevangenis alhier, hield heden open bare aanbesteding voor de levering van brood voor het lê halfjaar 1907 en de overige artikelen voor het gekeelc jaar '07. Inschrijvers waren voor: roggebrood J. den Herder f 0,087S per K.G., Tarwebrood idem f 0,14 per K.G-, Aardappelen J. Visser, W. Dorp f 1,78, A. Heijnsdijk, f2,10, Wed. v. Eenennaam, f 1.99, per 50 K.G., Rund- vleesch, L. Melse, f 0,98, W. de Jonge f0,835, Natuurboter, Joh Geensen, f1,50, Wed. v. Eenennaam, f 1,40, Inl. gerookt spek, L. Melse, f 0,90, Wed. v. Eenennaam, f0,75, Joh. Geensen f0,70, alles per K.G. Rijst Joh Geense f 0,175, wed. v. Eenen naam jf 0,16, groenten A. Heynsdijk f 0,085, P. Schrijver f 0,07, zout Joh. Geensen f0,075, wed. v. Eenennaam f 0,08, Peper Joh. Geense f0,90, wijnazijn id. f 0,09 per liter, Wed. v. Eenennaam f 0,08 per liter waskaarsen Joh. Geensen f 0,70 per K.G, Wed. v. Eénënnaam f0,66 zachte Groene Zeep.Wed. v. Eenennaam,f015 Joh Geensen f0,145, harde groene zeep Joh. Geensen f 0,45, Soda Joh. Geensenjf 0,05, Koffiebeonen Joh. Geensen f 0,77®, Wed. v. Eenennaam f 0,76. Cichorei, Joh. Geensen, f0,20, wed. v. Eenennaam, f 0,22, zoete melk, P. de Dreu Mz., f 0,075, wed. Rijk f 0,08 p. liter, stroop, Joh. Geensen, f 0,22, wed. v. Eenennaam, f 0,19, roggestroo; wed. Rijk, f 18 per 500 K.G., Ruhrkolen, firma v. d. Reit, f 1,14 per 100 K.G., New-Óastlekolen, cokes, gasfa briek, f 150, wed. v. d. Reit, f 1,55 lange turf lirma v. d. Reit fl per 100 siuks, brandhout Joh. Geensen f8,15 per lU vaam, cantine artikelen fl per Heet., door J. den Herder, Joh. Geensen en wed. van Eenennaam, tegen diverse prijzen. Vlissingen. Dinsdag werden door not. Paap publiek geveild de navolgende hui zen lo. nieuw winkelhuis St. Jacobstraat groot 30 "c.A.. Hoogste inschrijver J. Dommisse, alhier, voor f2100. Kooper J. Willemse, Souburg, voor f2690. 2o. een huis Glacisstraat O, 423, groot 95 c.A. Hoogste inschrijver J. Duivekot, alhier, voor f2520, Kpoper H. O. J, Weijens, alhier, voor f 2727. 3o. het koffiehuis en tuin met afzonderlijke bovenwoning, hoek Korte Walstraat en Zeilmarkt, H 193 en 193a, groot 262 cA. Hoogste inschrijver M. Meijer, alhier, voor f8270. Voorloopig kooper L. J. de Groot, alhier, voor f 8470. 4o. een pakhuis met bovenwoning, Potten- kade alhier, H 66 en 66a, groot 38 c.A. Hoogste inschrijver G. J. J. Huijvers, alhier, voor f 1535. Voorloopig kooper A. W. Smits, alhier, voor f1701. 3 en 4 gecombeneerd niet verhoogd. Perceel 3 werd niet toegewezen. Pereeel 4 wel. Ingeschreven voor levering van 160,000 kilo Thomasphosphaat, voor de landbouwvereeniging Grijpskerke, door de heeren J. H. Bakker Jr., Wildervank, f2.49; Dordtsehe kunstna, maatseh. f2.28 f2.25; Boogerd, Middelburg, f2.27; L. ten Cate, Lochem, f 2.26I7/2» f 2.24'/so Eversdijk, Kapelle en Aardenne,Dordrecht, f 2.22Maatseh. verk. hulptn. Dordrecht, f2.185, f2.135; Coenen en Schoenmakers, Uden, f2.085Gebr. Groosman, IJzendijke, f 1.98. Alles per 100 kilo. Vrijdag 26 Oct. Middelburg, half 2 door B. en W. het leveren van boomen, heesters en bosch- planten. Bestek by den gemeente-bouw meester. Cats, door den Leendert Abraham polder het verhoogen en verzwaren van den zeedijk, paal217. Bestek ter lezing in bestedingslokaal en tekoop by dhr. Kuyper Boone, Kortgene. Maandag 29 Oct. Hoedekenskerke, 3 uur in de Consistoriekamer der Herv. Gem. door architect v. d. Weert het restaureeren van 't inwendige van het kerkgebouw, het ver nieuwen der kerkmeubels en het doen van daarmee in verband staande werken. Be stek bij dhr. De Rey. B UIIG EBL UK STAND. Van 22—24 Oct. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. W. de Oude, 23 j. jm. en L. W. Davidse, 24 j. jd. Getrouwd: W. J. van der Dussen, 23 j. jm. en C. J. Blaukert, 23 j. jd. Bevallen: M. Onwijn geb. Van Breugel, d. GOES. Ondertrouwd: 23, Bastiaan van Asperen Vervenne, 23 j. jm. te Tiel en Lena Steketee, 23 j. jd. te Goes, onlangs te Oosterbeek. Geboren: 23, Elias, z. v. Kornelis Verrijzer en Adriana Pieternella Roose. Van 2023 Oct. VLISSINGEN. Ondertrouwd: M. P. BonteD, 47 j. wednr. en J. W. Faber, 29 j. jd. Bevallen: J. H. Vijgeboom geb. Stekelenburg, z. (Iweel.); R. M. Van- fraevenhoven geb. Ghys, d.C. J. Daamen geb. Van der Steen, d.G. H. W. Meurs geb. Folker, d. Overleden: C. A. Brusselaars, 7 m d. J. P. Venlevogel, 9 j., z.P. Maquelin, man van N. van Veen, 38 j. C. H. Lenaerts, 7 m., z. GOES, 23 October 1906. Kookerwten en Bruine Boonen waren iets lager te koop, overigens was alles onveranderd in prijs. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f 6.50 a f 7N.-Rogge f 5,70 a f 6.Winter- gerst per 100 kilo f7,90 a f8,50. Haver per 100 kilo f 6.25 a f 7.—. Bruine boonen f 9,50 k f 10.25. Karwijzaad fafKool zaad f a f Kroonerwten f 9.25 a f 9.60. Groene Erwten f 9.a f 9.25. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.32 a fi.42, middenprijs fo,68, part. fo,per pond Versche Eieren per 100 stuks f 5.40 a f 6.60 middenprijs f 1,50, part. f o,per 25 stuks. De aanvoer van boter was geringdie van eieren tamelijk. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter fi.37 a f1.45 Per K.G., rekenprijs f 1.41 per K.G. Eieren f 5.60 a f 6.60 per 100 stuks, reken- prijs f6.10 per 100 stuks. Oostburg, 24 October 1906. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f 8,75 k f 9,25. Rogge f 6,— ajf 6,40 per H. L. Nieuwe Wintergerst f 8,75 a f 9,10. Zomergerst niet aanwezig. Haver f 7,a f 7,25. Kookerwten f 9,40 a f 9,80 per H.L. Paardeboonen f 8,k f 8,50. Waar het er niet bij staat, is de prijs per honderd kilo. ROTTERDAM, 23 Oct. Ter veemarkt van gisteren (Dinsdag) waren aangevoerd 42 paarden, 1801 magere runderen, 650 vette run deren, 191 vette kalveren, I07 nuchtere kal veren, 502 graskalveren, biggen. Prijzen koeien 26 a 39 c., ossen 26 k 37'/2 c., stieren 25 a 33 c., kalveren 38 a 51 c., alles per i/2 kilo. Melkkoeien f125 a f275, kalfkoeien f I60 a f325, stieren f90 a f 185, pinken f 50 a f 150, graskalveren f35 a f95, vaarzen f65 a f 195, biggen f8,50 a f I4, paarden 1 60 a f 140. Nuchtere kalveren: fok- f 16 h f22; id, slacht- f8 a f12. naar waarnemingen in den morgen van 24 October medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Ondertrouwd B. VAN ASPEREN VERVENNE en L. STEKETEE. Tiel, Goes, 23 October 1906. Vrijdag 26 October a.s. hopen ouze geliefde ouders JANUS WALRAVE en TONA VAN KEULEN huune vijf-en-twintig-jarige Echtvereenlging te herdenken. Namens hunnen dankbaren zoon C. J. WALRAVE. Ritthem, October 1906. 5 G Heden overleed na een langdurig, doch geduldig lijden in den ouderdom van ruim 20 jaar, onze geliefde stief zoon, zoon en broeder COENELIS. Dat we niet behoeven te treuren als degenen, die geene hope hebben, lenigt eonigszins onze smart. D. MEULENBERG. J. MEULENBERG—Stekf.tfe. L J.. ALLAART. M. J. A LD A ART. J. M. ALLAART. Oudelando, 22 October 1906. Onze vereeniging werd jl. Maandag smartelijk getroffen door het verlies van haar getrouw en geliefd medelid CORNELIS ALLAART Jz., die Da een langdurig geduldig lijden in den ouderdom van ruim 20 jaren door den dood werd weggenomen. Sterke de Heere de diep bedroefde ouders, om dezen zwaren slag met be rusting te dragen en leere de Heere ons, ook door dit sterfgeval, onze dagen te tellen. Namens de Chr. Jong. Ver. Sra. 8 176. Baarland, 23 October 1906. Heden overleed na een kort lijden in den ouderdom van 62 jaren, onze geliefde echtgenoot, vader, behuwd-en grootvader, de WelEd. Heer PIETER CORNELIS BOUTENS. Middelburg, 24 October 1906. Wed. P. C. BOUTENS-de Veij. 0. J. ADRIAANSE—Boutens. Mr. J. ADRIAANSE en kinderen. J. F. BOUTENS en kinderen. M. iOUTENS—Frederiks. Dr. P. O. BOUTENS, Den Haag. J. C. KLAARHAMER-Boutens, Wommels. Ds. J. P. KLAARHAMER en kind. Verzoeke vari rouwbezoek ver schoond te blijven. ■%s Onzen hartelijken dank aan allen die ons blijken van belangstelling gaven op 19 dezer. C. STURM en Echtgenoote. Biggekerke. Hoogste barometerstand 776.7 te Herno- sand, laagste stand 756.3 te Storno way. Verwachting (tot den avond van 25 Oot.): zwakke Zuidelijke tot Westelijke wind, bewolkte lucht of nevelig, weinig of geen regen.Weinig verandering van temperatuur. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot en vader, betuigen onderge- teekenden hunnen hartelijken dank. Wed. P. VAN DER MAAS— Broers® en kinderen. Wissenkerke, Oct, 1906. De Deurwaarders HOLLMANN VERHOEK te Goes zullen Woensdag 31 October 1906, des middags om 12 uur, aan het woonhuis en ten verzoeke van dhr. P. Verijzer Ez. te Nieuwdorp, Notaris LIEBERT te Kapelle zal des avonds 6 uren, in de herberg van de Wed. J. Hanson te Kapelle, wassende in de verschillende bosscheu onder Kapelle, Kloetinge en Wemeldinge. Breeder bij biljetten omschreven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3