T Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingen, enz. Dinsdag 20 November 1906, Marktb e ric hten. Nagekomen Advertentie 24 zware Olmeboomen 33 zware Canadaboomen 9 zware Olmeboomen 4 Idem 13 zware Olmeboomen. 35 zware Olmeboomen 32 Idem en 6 Esschen 6 zeer zware Olmeboomen 15 idem 14 Populieren. 1 Olmeboom in den boomgaard. bestaat er een er. In bedoelde etnd baantje aan- rij vingen te hoog der zich beschik- (H. hl.) cijns. De in de ikondigde wets- van den accijns rog van dien op ar wij vernemen, gemaakt zij er gunstige ont- dat de Raad van tinancien ernstig e wetsontwerpen Statèn-Generaal ileef Zaterdag de ig gesloten. De wd, die de deur ïer gevuld vond door het te ver ïl. Mevrouw en usteloos te bed. ;de er in de .i.une dienstbode bleek t in ons vorig no. uwen vernemen een man met een ijner woning en het rad van zijn gewond opgeno- evig lijden aan udenbosch was en vrachtwagen en reed onop- kereltje bij een ïimeldeen onder oor het vermor- celijk dood was. gventer had het spoelingschouw, gracht te Schie- ernstige hersen- branoard naar overgebracht. hij reeds te zijn rhaal. ge week eenige igen doorleefd, n zijn indrukken achte groote reis om dezen arbeid amakkelijken en te hebben over imelde documen- i gegevens zorg- in enveloppen schrijver zóó ge ien zich in zijn g aan de Kanaal- astpersoneel last g van die kamer ïveloppen. Die ioodig, omdat op het oud papier, ;halen. Toen de begin der week stten, kwam hij t de ontdekking, inhoud waren erd dadelijk een ag voor de hand, lar ijver by het ïer te ver waren loppen, tegelijk n couranten aan man hadden dan ook zoo te aren alweer ver- n opkooper van atste verklaarde aarden bereid ieden. Hij had apier geworpen ond nu voor de laarin te gaan stukken. Met ak ondernomen, dat naar wij l de documenten racht. Had de dat de geheele ter waarde van leeggekocht, h\j hoorde dat zaak had, met mdat hij zegt leur" was. gelijk wij r eis in overleden Ri- in mijnwerker s- rootste industri- ïerkwaardig ge it mijnwerker in en keuterboer- 'as, brak hij den ipelde, dat hij it handenarbeid daar. m mocht p school blijven onderscheidde iende jaar had racht tot onder- ichard was ge- klerk op een Birmingham, siehten, die zich nende jODgelui, ook naar Bir- velken wenk zij *en nu samen- iatuur-fabriekje Yoor Richaid ver van 4 Eng. de «fabriek" r. Maar de zaak ien de broeders verken. Onder iar met bedild V -v kranige koppen en zoo kwamen Tangye's Bros voor den dag met een hydraulische kraan, welke deugdelijk bleek en de aan dacht trok van den grooten ingenieur Brunei. Deze had juist een bijzonder krachtige hydrauilisehe hefkraan noodig, toen hij hoorde, dat de Tangye's er een hadden uit gevonden. De kraan, die noodig was by het van stapel laten der vermaarde „Greath Eaestern", vond genade in de oogen van den beroemden ingenieur en werd gebruikt bij het te water laten van het reuzenschip. En Brunei, die op deze manier door de Tangye's geholpen was, hielp op zijn beurt hen vooruit. De fabriek moest telkens wor den uitgebreid, de orders stroomden toe, en ten slotte was er zooveel terrein noodig voor werkplaatsen, dat de geheele zaak moest worden overgebracht naar een plaats, enkele mijlen van Birmingham gelegen. De fabriek beslaat nu een oppervlakte van 20 acres, en geeft werk aan 2500 arbeiders. Sir Richard dankt zijn Sir-schap aan de groote giften, door hem op het gebied van boekerijen en kunstverzame lingen gedaan, aan rijk en stad. Hij was een groot verzamelaar van Wedgewood- porselein en van boeken en curiosa, betrek king hebbende op Cromwell en diens tijd. Hij heeft zeer veel gereisd. Zoo bracht hy tot zeven maal een bezoek aan Australië en tweemaal stak hy over naar Nieuw- Zeeland. In een tijdschriftartikel heeft de over ledene indertijd zijn levensbeschrijving gegeven, waarin hy onder meer uitvoerig meedeelt zyn ervaringen bij de plechtigheid van zyn ridderslag op het kasteel Windsor door Koningin Victoria. Ik was, zoo schrijft hij, de twaalfde aspirant-ridder van den dag. Een lakei bracht mij naar de Koninklijke vertrekken, waar hij mij verliet. Binnentredende, maakte ik mijn mooiste buiging toen trad ik een paar pas naar voren, bleef weer staan en boog opnieuw. Hierop werd ik aan H. M. voorgesteld (mijn naam werd daarbij ver keerd uitgesproken); toen, op hetoogenblik dat ik haar dicht was genaderd, weer een buiging. Ik zonk op de linkerknie en strekte de rechterhand vooruit met den rug boven want de Koningin heeft groote afkeer van vochtige handpalmen. De Koningin legde haar rechterhand een heel klein mollig handje op de mijne, en ik kuste die". Daarop vertelt Tangye verder nam H. M. een zwaard en sloeg mij „o zoo zacht- kens'' op den linkerschouder, daarby „in zeer diepen, liefelyken en zachten toon" de woorden sprekend„Sta op Sir Richard''. Maar toen kwam het moeilijkste deel van de ceremonie, Sir Richard moest achter waarts de kamer verlaten. Hy gaf zelf het volgende relaas van dezen aftocht Nu had ik mij mijn heele vroegere leven altijd in voorwaartsche richting bewogen ik zat er dan ook wel wat mee iD, hoe ik er de teruggaande beweging zou afbrengen. Ik herinnerde mij het lot vandenburgemeester van Truro, die, na de Koningin aan boord van haar jacht in de haven van Falmouth een adres te hebben overhandigd,aehteruit- loopende in de zee tuimelde. Maar ik deed een schrede achteruit, en na even te hebben stilgestaan en diep te hebben gebogen, deed ik weer een stap of zes achteruit, en na dit te hebben herhaald, bemerkte, ik tot mijn groote geruststelling, dat ik bij de deur was". Toen de kersversehe ridder eindelijk vei lig en wel de anti-ohambre had bereikt, werd hij omringd door opgewonden be langstellenden, die zelf aan de beurt zouden komen en die allen wilden weten «hoe alles precies gegaan was". De wervelstorm boven Centraal-A merïka. De wervelstorm heeft ook groote schade aangericht in San Salvador, Guatemala en Honduras. De gesteldheid van ver scheiden plaatsen in San Salvador is totaal veranderd tal van menschen zijn omge komen. Het San-Salvadorsche oorlogsschip Izaleo is vergaan. Dien dag heeft het stoomschip Jennie 49 arbeiders gered, welke in zee werden aangetroffen, niet ver van de kust van een der Bahama- eilanden. Deze lieden behoorden tot een groep van 150 werklieden die zich op een boot bevonden, welke werd gebezigd bij de uitvoering van havenwerken, ergens aan de kust van Florida. Van die 150 zijn er velen verdronken, Negen andere booten overladen met werklieden worden vermist. Men vreest voor groote verliezen aan menschenlevens. De uitsluiting van Verniers. Ook te Brussel is een bezending „onnoozele kin deren" uit Verviers aangekomen, oud 8 tot 12 jaareen tiental waren er bij van 16 of i7 jaar. f270,000 boete. De New-York Cen tral Rr, is tot 108,000 doll, boete ver oordeeld wegens het verleenen van korting op de vrachtprijzen van de Suikertrust. Den assistent-chef van dienst werd f15,000 boete opgelegd. Rechter Holt van het Ommegangs-Hol noemde de wèloverlegde, onrechtvaardige bevoordeeling, door opge voede en ontwikkelde menschen gepleegd, erger dan gemeene misdaden, die in vlagen van hartstocht en verzoeking bedreven worden. Bij een ontsporing van den trein bij Iioersk (Rusland) zijn 100 menschen om gekomen. Iu een artikel «Onthullingen" neemt de sociaal-demceraat Harden te Berlijn de verschillende leden der familie Hohenlohe, die hooge posten in Pruisen en Duitschland bekleed hebben onder het mes en ontdekt bij hen slechts negatieve eigenschappen. eerste, prins Friedrioh Ludwig va» Hohenlohe, gaf zieh 28 October 1806 met 12,000 man over aan een veel kleiner Fransoh contingent onder aanvoering van Murat. (Wij herinnerden dezer dagen aan de nederlaag der Pruisen onder zijn bevel 14 Oct. 1806 bij Jena 1 Red. Zeeuiv). Diens zoon Adolf werd minister-president en nam uit angst voor het dreigend conflict in 1862 zijn ontslag. De derde is oom Chlod- wig, die ook tijdens ziju rijkskanselier- schap zich liever met Frausche romannetjes dan met ernstige staatszaken bezighield. Woensdag 24 Oct. Goes, door regenten der gevangenis, half 4, levering vanroggebrood, tarwe brood, aardappelen, rundvleesch, natuur boter, inlandsch gerookt spek, rijst, groen ten, zout, peper, wijnazijn, waskaarsen, zachte en harde groene zeep, soda, koffie- boonen, cichorei, zoete melk, stroop, rogge- stroo, ruhrkolen, New-Castle kolen, eokes, lange turf, brandhout, zand en kantine artikelen. Roggebrood en aardappelen voor het 1 halfjaar 1907 overige artikelen over 1907. Biljetten op zegel geteekend door inschrijver en bezorgen voor 1 uur in een daartoe aanwezige bus in de ge vangenis. Voorwaarden ter inzage bij den cipier. V 1 i s s i n g e n half 3, voor 't Burger weeshuis levensmiddelen, brandstoffen, manufacturen voor 1907 en aardappels van 1 Nov. tot 15 Juni. En voor 't Gasthuis, bijletter» voor 10 uur, levensmiddelen, brandstoffen en manufacturen. Vrydag 26 Oct. Middelburg, half 2 doorB. en W. het leveren van boomen, heesters en bosch- planten. Bestek bij den gemeente-bouw meester. Cats, door den Leendert Abraham polder het verhoogen en verzwaren van den zeedijk, paal 217. Aanwijzing 22 Oct. 1011 uur. Bestek ter lezing in 't bestedingslokaal en te koop bij dhr. Kuyper Boone, Kortgene. Maandag 29 Oct. Hoedekenskerke, 3 uur in de Consistoriekamer der Herv. Gem. door architect v. d. Weert het restaureeren van 't inwendige van het kerkgebouw, het ver nieuwen der kerkmeubels en het doen van daarmee in verband staande werken. Be stek bij dhr. De Rey. Aanw. 22 Oct. 10 uur. Woensdag 31 Oct. Middelburg, gebouw Prov. bestuur 11 u.a. het onderhoud van de Rijks- coutr'escarpe te Tholen enz. Raming f 800. Inl. hoofding.-dir. Bekaar, Middelburg, arr.-ing. Van Vlissingen, Goes, «n opz. Visser, Tholen b. het onderhoud van het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Sluis naar Brugge, gedurende 1907,1908 en 1909. Raming f 354 per jaar. Inl. hoofding.-dir. Bekaar, Middelburg, arr.-ing Druyvesteyn, Vlissingen, en opz. Tiel, Breskens. Woensdag 14 Nov. Hoedekenskerke, .2 uur in het Gemeentehuis door het Waterschap Hoe dekenskerke het verhoogen en verzwaren van den zeedyk en het verbeteren van verschillende gedeelten binnenberm met bybehoorendo werken en leveringen in perceelen. Aanwijzing 7 Nov. lluur. Inl. J. L. Krijger. Bestek ad f 1 bij Kleeuwens, te Goes. Dinsdag 23 Oct. Middelburg, door not. v. Nim wegen Notarishuis 10 uur inboedel, timmermans gereedschap, sigaren, wijnen, loopvarkens. Te zien Zaterdag en Maandag 1012 en 14 uur. Inl. de Groot Hondius. Woensdag 24 Oct. Middelburg, 10 uur, en Donderdag 1 uur, Schuttershof, voor Polak en Gobets, door Dot. Hosang meubelen, naaimachines, geëmailleerde goederen, remontoirs,winter jassen, sigareD, kachels en fornuizeD, ma chineolie, houtwaren, enz. Te zien 23 Oct. 104 uur en Donderdags tot aan den verkoop. Rilland, half 12 bij 't station door not, Mulock Houwer voor dhr. Kalis en De Wilde 6 werkpaarden, 1 rijtuig paard, 1 rijtuig, 1 eenpaards nikkel tuig, harnas, enz. I e r s e k e half 1 bij wijlen P. Kole door deurw. Hollmann en Verhoek meu belen, klokken, schilderijen, duif met kooi, vleeschkuip, arbeidersgereedschap. Ier sake, 11 uur in de Oesterbeurs door not. v. d. Kloes een huis 94 c.A. van erven Kole en recht van opstal in Polen van 76 c.A. grond met huisen tuin 2262 A. van erven Van Boven. Donderdag 25 October. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. Verhulst huizen Zand straat Q 217Lange Breestraat O 151 Brakstr. O 257 Schuitvlotstraat O 294 Noordweg R 45 R 42 R 41. Te zien 24 en 25 Oot. 1012 en 24 uur. Vlake, 11 uur, bij v. d. Boomgaard door not. Schram meubelen, lampen, klok, wekker, veerenbedden met toebehooreD, vloerkleeden, matten, koffiemolen, geesel- steen met paard, arbeidersgereedsehap, slijpsteen met bak, 1 geit, enz. Vrydag 26 Oct. Middelburg, Klein Vlaanderen, door not. v. Nimwegen, 10 uur, afbraak. Oost Souburg, op hofstede Nooit gedacht door not. Hosang half 2 een zwarte hit (merrie) 12 jaar, 2 geiten 1 kar op veeren, turk, mutsaards, mande- werk, hooi, stroo, jaapjespeën, riet, huis raad, enz. Koudekerken door not. Loeff 10 uur bij Klaasse 1 vos merrie 16 jaar, 4 melk koeien, veerenwagen, meawagen met toe- behooren, driewielskar, drielingswagen, arreslee, rolwagen, kortmolen, voorsleepe, paardewant,ponger,koperen doofpot, nieuw pronk-schenkblad, tobben, karnmaehine, huisraad, enz. Zand, in Pax Intrantibus door not. v. Nimwegen 2 uur de hofstede «Voorzorg" met liendvrij bouw- en weiland, saam 5,4970 H.A., in Middelburg en Ritthem. Middelburg, door not. v. Nimwegen afbraak Notarishuis 10 uur. Te zien 25 en 26 Oct. Ovezande, 1 uur door not.v.d. Kloes in de gemeenteherberg een huis en schuurtje 114 c.A. van C. Dietz1 huis 120 c.A. erven Geljon; 2.620 H.A. bouw- en weiland in Oadelande. Maandag 29 Oet. Se roos kerke,2 uur, bij Melse, door not. v. Nimwegen een huis waarin timmer mans- en metselaarsaffaire, op 't dorp A 57, groot 640 o.A. Te zien 24 en 26 Oct. 1—4 uur. Ierseke,te beginnen tusschenOlzeude en Pielerspolder, voor dhr. Claus, door not. Mulock Houwer, 10 uur, 877 Canada's. TELE GRAM MEN" 's-Gravenhage. Benoemd tot ont vanger der dir. belastingen te 's-Graven- polder H. F. Harms thans te Tubbergen. Op verzoek eervol ontslagen J. A. A. Schwan als lid van den voogdijraad te Middelburg. Rotterdam. Gisteren (Zondagmorgen) 4 uur kwam de sleepboot Johan IV met vier lichters achter zich van de Maashaven uit om zoo naar boven om te zwaaien. Door den sterken stroom dreven de zwaar geladen schepen echter af en twee er van kwamen tegen het aan boei 13 liggend stoomschip „Benificent" aan, waardoor beiden zwaar lek sloegen. Onmiddelijk werd de hulp der havendienst ingeroepen, die met twee booten te hulp kwam. De zinkende schepen werden zoo spoedig mogelijk weg gesleept om ze op een zand plaat bij de Porthaven op het droge te zetten. De «Justina", schipper M. Tiel, zonk echter voor de Parkkade in het vaar water, waar 't schip gevaarlijk ligt. Het andere, «De Herman", schipper J. Heijler, zonk onmiddelijk ter hoogte van den Katen- drechtschedam. De lading, bestaande uit graan is verloren. De opvarenden wisten zich nog tijdig in roeibooten te redden, waarbij een knecht in het water viel, doch spoedig weder binnen boord gebracht was. De Fransche kabinetscrisis. Parijs, 21 Oct. Clémenceau nam op zich een kabinet te vormen. Een scheepsramp. Wladiwostok, 21 Oct. Het St Pe- tersburgsohe Telegraafagentschap bericht: De Russische stoomboot „Warjogin", die gisterochtend deze haven verliet, kwam op een torpedo terecht en zonk dadelijk. Tweehonderd passagiers kwamen om, slechts een werd gered. Het stormweer in de Antillen. New-York, 21 Oct. Van Willemstad, de hoofdstad van Curasao, wordt geseind Gedurende elf dagen hebben hier hevige regens gewoed, het hevigst opdenllden en 14den Octoberde regen ging verge zeld van windvlagen. Huizen, dyken en plantages zijn besehadigd, een sloep in de haven is verbrijzeld. De schade wordt geschat op 300.000 dollars. Van het eiland Bonaire wordt bericht De hoofdstad staat onder water, verschei dene kleine vaartuigen zijn op het strand geworpen, drie zijn geheel vernield, de bemanningen zijn echter gered. Colijnsplaat. Door het bestuur van den Catspolder is onderhands aanbesteed het verhoogen en verzwaren van den zee dijk der polders. Aannemer dhr. G. Huige te Colijnsplaat voor f 790. LAWI>BOÜW. Slot. De heer Vredenbureh deelt mede dat de heer Kruijt is een ijverig man, doch geen tact heeft om wanneer een leerling iets verkeerd maakt het hem te laten overmaken. De heer Zuidweg deelt medé dat de heer Kruijt volgens hem verstrekte inlichtingen geen goed onderwijzer is, daar hij niet goed is voor zijn werk. Nóg enkele heeren voeren het voor en tegen aan omtrent den heer Kruijt zijne kennis. De voorzitter deelt mede dat het goed is om den heer Kruijt kennis te geven van de klaohlen. Ged. Staten vragen praead vies over het verleenen eener subsidie voor de Tentoon stelling te 's-Gravenhage in 1907. De voorzitter deelt mede dat het hem voorkomt dat de flOOO subsidie beter is te geven aan de Maatschappij die het dan met de door de Maatschappij te geven subsidie kan besteden. Van den heer dr. L. Bliek is ingekomen bericht dat hij bereid is om op te treden met voordrachten over besmettelijke ziek ten. De voorzitter zegt, dat iedere afdeeling in de gelegenheid kan wezen om dien heer te hooren. Na de pauze is aan de orde het benoe men van eenzuivelconsulent. De voordracht bestaat uit de heeren C. Zwagerman, assis tent van den zuiveiconsulent in Zuid-Hol land te 's-Gravenhage en J. A. de Leeuw, assistent van den zuiveiconsulent van de provincie Overijsel te Zwolle. Het Hoofd bestuur heeft na kennismaking met dq heeren de voorkeur gegeven aan den heer Zwagerman, beiden echter zijn van onbo- sproken levensgedrag en de gunstigste getuigenis is afgelegd door hunne superi euren, de vergadering is echter vrij het Hoofdbestuur heeft roet zorg deze voor dracht gekozen. De Kostense betreurde datdeafdeelingen geen kennis hebben gekregen van deze voordracht, de benoeming is nu uiterst moeilijk en dat had kunnen voorkomen worden wanneer de afdeelingen eens kennis hadden kunnen maken met de sollicitanten. De voorzitter zegt, dat deze voordracht met zorg is gekozen, en van alle een goede getuigenis is ingekomen, hunne chefs zeg gen dat zij bekwame mannen zijn. Benoemd wordt tot zuiveiconsulent voorden proeftijd van 1 jaar, de heer C. Zwagerman te 's-Gravenhage inet 20 stemmentegen 1 op den heer J. A. de Leeuw te Zwolle. Pensioenverzekering van den zuiveloon- sulent. Het Hoofdbestuur gelooft dat, waar de benoemde is benoemd voor 1 jaar, deze thans op te zenden, en dan bij eene vaste benoeming de verzekering te doen ingaan. De afdeeiing Axel vraagt medewerking voor een afzonderlijken Rijkstuinbouw- leeraar te bekomen voor Zeeland, dit is reeds gunstig ontvangen en door de afd. Tholen reeds voorgesteld. Omtrent het verzoek dier zelfde afd. om medewerking om een grootere provinciale subsidie voor de bevordering der paarden fokkerij gelooft de voorzitter dat de pro vincie reeds veel doet in dit belang, en men niet meer mag vragen. De heer de Feijter verdedigt het verzoek, daar het dek- en veulengeld hier niet veel wordt betaald. De voorzitter gelooft dat het gevaarlijk is om te tornen aan de bassins. De heer Kakebeeke geeft in overweging dat de hengstenhouders zich vereenigen en zij bepalen om een vasten prijs te stellen. De heer v. Oijen gelooft dat dit niet gaat, dat zal nimmer kunnen geschieden. De heer Wagtho zegt dst hy met zyn verhoogde dekgelden veel heeft gewonnen, ruim 125 paarden heeft zijn hengst gedekt. Diezelfde afdeeling vraagt verlenging van den keuringstijd of toevoeging eener keuringsplaats omdat de Junikeuring een geregelder verloop zou hebben. Hiermee vereenigt zich het hoofdbestuur. Verzoek om subsidie voor smidgsgezel- len, die een cursus in hoefbeslag in België wenschen bij te wonen. Het bestuur acht dit overbodig, daar de maatschappij zelf een onderwijzer heeft. Wat betreft het verzoek om van Rijkswege formulieren te bekomen in het Fransch en Nederlandsch voor de invoer van fokpaarden uit België. Het hoofdbestuur zegt dat 't deze kosten wel wil helpen dragen, en niet aangaat dit aan het Ryk te vragen. Voorts vraagt zij een subsidie van f 1000 aan de Staten van Zeeland voor de tentoonstelling te 's-Gravenhage voor deelneming, hiervoor zal het hoofdbestuur zijn medewerking geven. Eveneens zal zij steunen de adressen dier afdeeling om een pontveer te krijgen op het kanaal GentTerneuzen, tusschen Terneuzen en Sluiskil, en een pontveer op dit kanaal tusschen Sluiskil en Sas van Gent. Axel verzoekt nog medewerking om de belasting op Sacharine en suiker gelijk te doen worden. Het hoofdbestuur is in deze verdeeld. Echter stelt de voor zitter voor dit punt te behandelen in de wintervergadering. Wordt goedgevonden. De heer Hissink zegt te gelooven dat dan een bepaald voorstel beter zou wezen. De heer Dominicus vestigt de aandacht op het ontwerp ziekteverzekering, waar de afd. Kruiningen reeds eene commissie voor heeft genoemd. Hij verzoekt dat deze in alle afdeelingen wordt besproken. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. B VRGERLIJKE STAND. Van 19-22 Oet. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Joustra, 28 j. jm. en M. Swart, 24 j. jd. Bevallen: E. G. Sinke geb. Van der Weele, z.P. Rouffaer geb. De Witte, z. Geboren: Een onechte d. moeder 23 j. GOES. Ondertrouwd; 12, Cornelia de Hond, 26 j. jm. en Maria Pieternella van der Kuijl, 23 j. jd. Ie hu wel. afkon: 21, Adriaan Kieboom, 25 j., wednr. van Johanna Maria Schuit te Middelburg en Elizabeth Maria Houvenaghel, 19 j. jd. te Goes. Geboren: 20, Jacobus Cornelia, z. v. Jacobus Bruggeman en Huberdina Ver- meuleJohannes, z. v. Hendricus Maas en Elizabeth Verrijzer21, Catharina Johanna, d. v. Pieter van Hese en Rosalia Maria Tierie. Van 16-20 Oet. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. J. Fritz, 33 j. jm. en P. Bimmel, 29 j. jd. W. B. Saaij, 39 j. jm. en M. G. van Vooren, 38 j. jd.J. F. Vermeesch, 24 j. jm en M. G. de Hooge, 21 j. jd.J. Sonius, 21 j. jm. en C. P. de Kok, 20 j. jd. Getrouwd: J. Haak, 25 j. jm. en A. J. P. du Gardein, 22 j. jd.C. D. in den Bosch, 23 j.jm. en M.M.deNood,20j.jd. Bevallen; A. C. Steketee geb. Van Noppen, z.A. M. van den Broeke geb. Jorens, z.F. J. van der Lijke geb. Prins, z.W. de Ruijsscher geb. De Bruijne, d.P. H. Priester geb. Mar- ousse, z.M. H. Sterk geb. Winter- stein, z.W. C. Post geb. De Jonge, d. (levenl.)M. Carré geb. Asaert, d. Overleden: M. Meertens, 23 m., d« t A. Mesker, 2 m., z. ROTTERDAM, 22 Oct. 1906. Buiten 1. Granen stil. Binnenlandse he Granen. Jarige Tarwe f 0,— f 0, Nieuwe Tarwe - 8,25 - 9,25 N. R o g g e - 5,25 - 6,40 N. Wintergerst - 8,— - 8,50 Zomergerst. - 8,7 - 8,40 Chevalier - 8,10 - 8,60 N. Haver - 6,75 - 7,^0 Bruine Boonen - 9,80 - 10,00 Witte Boonen. -15,-16, Erwten- 9,- 9,00 Kookerwten - 9,25 - 9,80 Kroonerwten. - 9,25 - 9,80 N. Koolzaad. Kanariezaad - 9,-11, Karwijzaad. Lijnzaad -9, -10,50 per 100 kilo. Jarige Tarwe komt niet meer voor. Maïs Mixed (Amerikaausohe) f118 A f 119. Stoomend f118. Grove Donau f115. La Plata fill; id. stoomend f 110 a fill. Zeeuwsche Eieren (5,— a f5,20. Overmaasehe Eieren f5,40 a f5,60. Aardappelen. Zeeuwsche Blauwe f2,20 a f2,30. Geldersche idem f2,10 A f2,20. Zeeuwsche Eigenheimers f 1,40 A f 1,60. Friesche idem f 1,70 A f 1,80. Zeeuw sche Bonte f2,20 a f2,30. Veel aan voer, weinig vraag. Ajuin. 10000 H.L., waarvan 1500 H.L. werden verkocht A f 1,50 groot en klein. Vlas. Aanvoer 800 steen blauw36 Wit Zeeuwsch; 3400 Groningsch1100 steen Hollandsch geel. PrijzenBlauw 4348 stuivers; Wit Zeeuwsch 40Gro ningsch 36 Holl. geel 45. MEEL. De stemming is van 't buitenland zeer vast. De offerten zijn te hoog, daardoor is de om zet hier zeer beperkt, en bepaalt zich tot slechts kleine afdoeningen. Heden sluit de markt kalm tot onveranderde prijzen. Prima qual. Inlandsch f li.A f 12,25. Eerste qual. Inlandsch f 10,25 a f 10.75. Prima Amerik. (Patent) f 12,A f 13.Eerste qual. Amerik. (Straight) fn,A f 11.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f9,75 A f10,50. Extra puike qual. Hongaarsch f 14.A f 16. Eerste qual. Hongaarsch f A f Prima qual. Duitsch f 11.A f 11,50. Eerste qual. Duitsche fa fPrima qual Belgisch fuA f12.25. Eerste qual. Bel gisch f 10.25 a f 10,75. Prima qual. Fransch f a f Eerste qual. Fransch f 10.25 A f10,75. Inlandsch Roggebloem f9,50 a f 10.25 Duitsche Roggebloem f 9,50 A f 10,75. Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak SCHOUWING. Krabbendijke, 1 November. Notaris LIE BERT te Kapelle zal op des namiddags 2 uur, op het „Slot Ostende" te Goes, PUBLIEK YERKOOPEN, 1. Op de hofstede bewoond door Mars. Rijk te Ovezande „Zuidzijde van de dubbele rij". in een weide bij het hoefje bewoond door P. Kohstanje. 2. Op de hofstede bewoond door C. Goense te Rioadendamme aan de Westzijde der weide. aan de Oostzijde der weide. 3. Op de hofstede bewoond door de wed. J. Walraven te Rioadendamme 4. Op de hofstede bewoond door J. van Li ere te Borsselen: „middenrij". achter den nieuwen boomgaard. 5. Op de hofstede bewoond door L. Boonman te Ovezande: op het erf. op de weide, binnenrij. 6. Op de hofstede bewoond doof P. Buijsrogge te Kloetinge: 7. Op de hofstede bewoond door D. Goense te 's-Gravenpolder Aanwijzing zal geschieden door de bewoners der hofsteden. I I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3