ken 3. Benoeming leden commissie voor de strafverordeningen, voorzitters en leden der com- missiën fabricage en financiën, leden commissie bedoeld bij art. 11 der verordening op de heffing van eene belasting naar het geschatte inkomen en commissie bedoeld bij art. 3 der verordening op de heffing van het vergunningsrecht voor den kleinhandel in sterken drank 4—9. ld. onder wijzeres herhalingsonderwijstijdelijk leeraar natuurkunde burgeravondschoolleeraar ge schiedenis gymnasium lid der C. v. T. op het L. O. (vac. Meyers); ambtenaar B. S. (vac. van de Werk); stembureau voor de verkiezing van leden der Kamer van K. en F.10. Eervol ontslag aan den onderwijzer Nieuwenhuyse11. Kohieren schoolgeld suholen A, C G en j en herhaliDgs- onderwijs, 1906/1907; 12. Vaststelling pen sioensgrondslagen leeraren gymnasium13. Antwoord van B. en W. op de vraag van den gemeenteraad betreffende de afscheidingtusschen het terrein van school K en dat van mejuffrouw Hattink-Wili14—18. Voorstellen B. en W. naar aanleiding van't verzoek van J. A. Vertregt om grond van de gemeente te koopenid. tot wijziging van het reglement voor het weduwen- en weezenfonds voor gemeente-ambtenaren #n bediendenhet toekennen van een jaarlijksche toelage van f 50 aan den secretaris der commissie tot wering van schoolverzuimid. naar aanlei ding van het verzoek van de keurmeesters van vee en vleesch om verhooging hunnerjaarwedde; en van een verzoek van J. I. van Wuyckhuyze betreffende gebruik maken van lokalen in de burgeravondschool. Middelburg. De Ny verheidevereeniging hield Vrijdagavond haar jaarlijksche al- gemeene vergadering. De balans en de winst- en verliesrekening over het boek jaar 1905/6 werd goedgekeurd en het di vidend vastgesteld op 4 pCt., betaalbaar vanaf 29 October. Als bestuurslid werd herkozen dhr. C. A. Goethals en als com missarissen dhr. A. Tak en P. J. van Puffelen. Tot onze blijdschap vernemen wij van ds. Bouma door middel van Zeeuwsch Kerkblad, dat ds. Littooij uit Amsterdam naar zijne woonplaats teruggekeerd en in zoover hersteld is dat hy' zich thans weer kan stellen onder behandeling van zyn eigen docter, doch belangstellende vrien den dienen er mede te rekenen, dat hij ter volkomen genezing rust noodig heeft. Heden morgen omstreeks 8V4 uur kreeg de leswerkman M. v. d. S., terwijl hij bezig was met het opladen van het ijzer voor den lichttoren van Westkapelle, door het breken van het touw van het takel waarmede men de strikken in den wagon der stoomtram Walcheren op de Loskade zou inladen, een stuk van onge veer 800 kilo op zich, het stuk kwam tereoht op zijn rug en hoofd, deerlijk ge kneusd werd hij per handkar, naar het café Heuker vervoerd, waarop hij, na door Dr. Gieben voorloopig te zijn verbonden, naar het Gasthuis is vervoerd. Eveneens kreeg den werkman G. 8., eene kwetsuur aan zijn hoold, dat gelukkig nog al ta melijk goed is afgeloopen. De toestand van eerstgenoemde is ernstig. Het touw is door de politie in beslag genomen, daar men vermoedt, dat dit te slecht was voor zulk werk. Meliskerke. Benoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur alhier (vacature- J. de Keijzer) dhr. Jac. Koppejan, welke deze benoeming zich heeft laten welge vallen. Sluis. De heer L. Breesnee heeft ont slag genomen als lid van den gemeente raad alhier. Te Biervliet is gearresteerd zekere A. de Kde vermoedelijke brandstichter op den dag der installatie van den bur- meester aldaar. Men schrijft aan de M. C. uit Sas van Gent: Hier doet zioh weer het treurige verschijnsel voor, dat, tengevolge van het vuile water uit Belgische suikerfabrieken, het overgroote deel der vissehen in ons kanaal den dood door vergiftiging sterven. Vroeger, een vijftiental jaren geleden, was uren in den omtrek geen water te vinden zoo vischrijk als het kanaal GentNeuzen. De laatste jaren is hiervan geen kwestie in :erdit jaar zelfs is op het kanaal hoe genaamd geeu baars gevangen. Snoek bleek d ig al aanwezigvele jonge dieren, van on geveer 1 kilo, werden de jongste vier v-iken gevangen, zoodat menig snoek- v sseher, en snoek vissehen is een harts- fechtelijke liefhebberij, de hoop uitte: ,/lvwam er maar geen vuil water, dan zou h t aantal snoeken het volgend jaar nog veel grooter zijn". Aan die hoop is de b dern ingeslagen al het water is verpest en bij honderden worden de snoeken, die, Ziek als ze zijn, aan de oppervlakte zwem- meu, gegrepen. Bjj kon. besluit is aan J. der Weduwen Hz. eervol ontslag verleend als dijkgraaf v a den Adriana Johannapolder. Verplaatst bij 's rijks belastingen de kommies le klasse L. O. Adriaanse van Middelburg naar Amsterdam. Hoedekenskerke. Alhier heeft zich CSD geval van vermoedelijken kindermoord voorgedaan. Vrijdagmiddag toch werd het lijkje van een voldragen kind in een water- puf in deze gemeente gevonden. De justitie onderzoekt deze zaak en is reeds heden morgen de verdachte W. Z., Wed. M. M., naar Middelburg getransporteerd. Het lijkje werd naar Middelburg opgezonden. Hulst. Het bestuur der Ambachtsschool benoemde tot leeraars in hettimmeren den heer L. Binnendijk te Nijmegen smeden F. H. J. Renirie te Rotterdam schilderen H. J. Pallada te Rotterdam, en tot onderwijzer voor het voortgezet lager onderwijs den heer A. J. d'Haens alhier. Niet vlug. Een schrijven om inlich tingen ovef het te v-jeren Konin^inpefcest te Koudekerke aan een boerenknechtaldaaf, 31 Aug. door een boerenmeid te Souburg gepost, kwam eerst heden 19 Oct. in hauden van den geadresseerde. De brief had, be halve het stempel van het kantoor van afzending en dat van aankomst, een stem pel 24 Sept. N. I. Agent Singapore, il. C. Toen een sjouwer te Deventer thuis kwam, kreeg hij met zijn vrouw ruzie over het eten. De twist liep zóó hoog, dat hij een puntig broodmes van de tafel greep en daarmee zijn vrouw in den buik stak. Een buurman schoot op het hulpgeroep der vrouw toe en gaf den woesteling een trap, waarna do vrouw de woniög verliet om geneeskundige hulp in te roepen. Onder een grooten toeloop werd de man, die erg beschonken was, door de politie gearre steerd. Donderdag bevond zioh in een jacht- a eld te Barneveld de bekende strooper S. uit Hoevelaken, voorzien van een dubbel achterlaadgeweer en geheel als heer ge kleed. Verder had hij twee drija ers mede genomen, die zich totaal zwart hadden gemaakt. Niettegenstaande deze vermom ming, werden zij toch herkend door den jachtopziener, die het drietal op heeterdaad betrapte en proces-verbaal opmaakte. Te Utrecht is tot lid van den ge meenteraad gekozen de heer Zoetmulder (r.-k.) met 664 stemmen tegen 417 en 175 resp. op den soc. en den lib. candidaat uitgebracht. De socialisten verliezen hun eenigen zetel, opengevallen door het ver trek vau dhr. Oudegeest. Bij kon. besluit is een rijkstraktemeut van f 800 toegekend aan de nieuwe pre dikantsplaats der Herv. Gem. te IJmuiden Het gister door ons meegedeeld ver haal omtrent de oplichting van een weduwe te Amsterdam door een Hagenaar met wien zij zou trouwen, berust op een misverstand. De man was ziek geworden en liet daar door niets van zich hooren, terwyl hij zijn brnid bij haar aankomst in Den Haag ook niet kon opwachten. De 24-jarige dader van den diefstal in de kerk van de Geref. gem. C te Arn hem is gearresteerd. Oude vrienden. De trein van 12.59 van Hooge-Zwaluwe vervoerde gisteren den 103-jarigen C. Dubbelman uit die gemeente, die zijn 100-jarigen vriend C. Lucassen te Geertruidenberg een geluk- wensch op diens geboortedag ging brengen. Voor deze gelegenheid had zich te Geer truidenberg een feestcommissie gevormd om C. Dubbelman aan den trein te ver welkomen. Hij werd gecomplimenteerd door den burgemeester en toen werd de 103-jarige van den trein geleid naar een gereed staand rijtuig en trok men in op tocht, begeleid door Geertruidenbergs fanfarecorps, naar het huis van C. Lucas sen. Met hetzelfde ceremonieel werd C. Dubbelman weer naar het station terug gebracht hy keerde met den trein van 2.55, begeleid door zijne dochter, huis waarts. Bij een vechtpartij is op de kermis te Delfzijl een kleermaker door een melk knecht in buik eD beenen gestoken en aan de gevolgen overleden. Een vrouw te Rijsscn kreeg dezer dagen een zweer aan een vinger, waarom zy, toen 't erger werd, de hulp van een geneesheer inriep. Deze nam de noodige maatregelen, zuiverde den Aringer en legde er een verband om. Toen de genezing niet spoedig genoeg naar haar zin intrad,volgde zij den raad haar door een belangstellende gegeven, om er een blad van 't slangenkruid op te leggen. Spoedig begon nu de hand en de arm op te zwellen, er trad bloedvergiftiging in, en zij is thans overleden. Te Arnhem had eene vrouw op den grond van haar keuken een wasch- tobbe geplaatst, gedeeltelijk met kokend water gevuld. In een onbewaakt oogenblik viel haar driejarig dochtertje erin,dat daar door belangrijke brandwonden aan rug, arm en beentje kreeg. Niettegenstaande vrij spoedig geneeskundige hulp verleend werd, is het kindje overleden. Een 26- jarige schipper is voor Tlel van zijn schip gegleden en verdronken. Te Vaals wilde een 8-jarig meisje, uitwijkend voor een kar, den weg oversteken, toen van achter de van de andere zyde naderende electrische tram een automobiel te voor schijn vloog, het kleintje greep en neer- smakte. De spoedig gehaalde dokter constateerde den dood, onmiddellijk bij de botsing ingetreden. Het lijkje vertoonde een wond aan den slaap. Een jager te Giethoorn had een halfpond kruit op de kachel te drogen gelegd. Dat vatte vuur en ontplofte met een geweldigen knal. Hij zelf werd deerlijk in 't aangezicht gewond, zoo dat het hoofd geheel is opgezwollen. Ook een 2tal zijner kinderen, die in 't vertrek aanwezig waren, werden gewond. Te Leeuwen is een man in zijn woning van de trap gevallen en aan degevolgen bezweken. Te Winterswijk was bruiloft ge weest. Een man uit den omtrek had zich zóó te goed gedaan dat hij al tastende den weg moest houden. Bij den watermolen buiten 't dorp moest hy over de beek. Voor zichtig stak hij zijn parapluie vooruit, maar voelde geen grond. Nu aan den anderen kant gestooten, maar waar hij ook stak, telkens een peillooze diepte. Meenende dat hij reeds in het water stond, begon hij luid keels om hulp te roepen. De bewoners, uit hun rust opgeschrikt, kwamen weldra met tea brandende lantaarn, en zagen nu den l n midden op den weg staan, alleen met i n knop in de hand de parapluie was er 1 ij den eersten stoot afgevallen! Gerust- ep tevens ontnuchterd door den schrik, kon hjj nu zijn Weg vervolgen. Heden is het een eeuw geleden dat Goethe trouwde met Chriatiane Vulpius, met wie hij reeds lang geleefd had. Hij liet zy'n huwelijk inzegenen op een der vreese- lijke dagen na den slag van Jena (14 Oct. 1806) waarin Weimar geplunderd werd door de Franschen. Het schijnt dat het cordate optreden van Ghristiane tegen de plunderaars in Goethe's huis den57-jarigen dichter tot dezen stap heeft doen besluiten, waarbij dan natuurlijk gekomen zal zijn de toekomst van Christians en zijn natuur lijken zoon te verzekeren. Te Warschau zijn bij het aanvallen van voorbijgangers op straat, door een bende roovers, 4 personen, waaronder twee der aanvallers door revolverschoten ge dood, en 9 personen gewond. Er hebben talrijke arrestaties plaats gehad. Te Kroonstadt is door politieagenten een soldaat gearresteerd, die een bom bij zich droeg. De helsche machine was van een ontzettende kracht, en bestemd om in het gebouw te worden geworpen, waar hot militaire gerechtshof zitting houdt. Nog verscheidene andere soldaten, te Kroon stadt in garnizoen, ziju gearresteerd. De bom was van Petersburg naar Kroon stadt overgebracht door een man en eene vrouw. Beiden zijn gevangen genomen. Wat gebeurt er- met oud-Doemaleden. De Kgtch publiceert de volgende naar geestige statistiek van de eerste Doeuia, het eerste grond Avettige regeeringslichaaui, dat Rusland er op nahield. Een afgevaar digde is gedood, een is gek geworden, twee zijn gemarteld, 24 zitten iu de ge vangenis, 182 zijn in staat van beschuldi ging, en van hun politieke rechten beroofd. Een bemoedigend vooruitzicht voor de nieuwe Doema-leden. Seneca, een stadje in Kansas, dat ongeveer 2000 inwoners telt, is geheel en al verwoest door een brand, welke door negers was gesticht. De zwarten wilden zich wreken over het vernielen van een klein neger-college, dat men doormiddel van dynamiet in de lucht had laten sprin gen in den loop van de onlangs plaats gehad hebbende onlusten. Eerst staken zij het reddingsmaterieel in brand, en daarna de voornaamste gebouwen. De inwoners deden wanhopige pogingen om hun woningen te redden, maar, tengevolge van het gemis aan voldoende water, konden zij den brand onmogelijk keeren, en moes ten het aanzien, hoe de geheele stad een prooi der vlammen werd. Sarrien, de Fransche premier, is we gens gezondheidsredenen, toch afgetreden. In de laatste dagen was hij weer zeer ziek. Een aanval van darmontsteking, spoe dig verergerd door een blaasaandoening. Eergisteren is te Leipzig vonnis ge veld in het proces wegens landverraad tegen den letterzetter Schweve en den werkman aan het depót Manteuifel. De eerste is veroordeeld tot 4 jaar gevangenis straf en schorsing van burgerrechten voor den tijd van 8 jaar, en de tweede tot een jaar gevangenisstraf en 5 jaar schorsing van burgerrechten. Hel vonuis was aldus gemotiveerdDe beschuldigden hebben getracht, op instigatie van een agent (men gelooft een Franschen) van een onder- ollioier zekere mobilisatieplaunen te ver krijgen". Uit Zuid-Italië komen de berichten osptrent orkanen, plasregens en overstroo mingen aan. Ook te Rome is heel veel water gevallen. Te Catanzora (Calabrië) heeft het weinlijk gehageld en dit heeft veel sohade, vooral in den omtrek ver oorzaakt. De slijkstroomen in de dorpen op den Vesuvius worden gevaarlijk. Op Cuba heelt gisteren de vreeselijkste wervelstorm gewoed die daar ooit is ge constateerd. Er kwamen 94 inlanders en 16 niet-inlanders om. De Amerikaansche kruiser Brooklyn werd van zijn ankers geslagen en op de kust geworpen. De overige oorlogsschepen kozen bij het op steken van den storm het ruime sop. Groote vloedgolven bedolven 35 kleinere schepen welke in de haven lagen. De snelheid van den wind bedroeg volgens aanwijzing der instrumenten 80 Eng. mijlen per uur. De gebouwen werden geschud als bij een aardbeving. Trams werden uit de rails geslingerd. Als een bewijs hoe een taai leven een kat heeft wordt gemeld dat er bij de myngasontplofïing in een kolenmijn te Wingate in Engeland in den ondergrond- sohen stal waar 18 hitten gestikt zijn een kat levend is teruggevonden. Alle nadere bijzonderheden over 't gebeurde te Köpenick (by Berlijn) bewij zen dat de gewaande kapitein buiten ge- wojn brutaal is op getreden. Dr. Göring, een lid van den Raad, kon geen verlof van hem krijgen om 't raadhuis te verlaten. Hy zeide dat het bestuur der gemeente in zy'n handen was. Daarop seinden eenige raadsleden naar Berlijn„Raadhuis door militairen bezet. Verzoeken dringend om opgaaf van redenen, tot geruststelling vaD de opgewonden burgerij". Toen deze noodkreet om 6 uur bij den landraad aankwam, dacht men daar aan een grap. Toch telefoneerde deze terug om inlichtingen naar de soldaten. En toen die inlichtingen er waren, beval de landraad aan de raadsleden den bur gemeester te gaan zoeken. Zij naar het raadhuis en vernamen daar dat 't rijtuig met den „Kapitein" en den burgemeester richting Berlijn was afgereisd. Op het ratwjjuis zijn audere zotte too- neelen afgespeeld. De inspecteur van politie wilde een kort verlof hebben om een bad te nemen. Fier hij zijn meerdere vond, was het raadhuis bezet. De inspeoteur deed toen aan „den kapitein" zijn verzoek, en de goedhartige „officier" stond het hem dadelijk meteen achtelooze handbeweging toe. De schelm heeft alleen de inhoud van de hoofdkas opgeëischt. Hij liet zich wel den sleutel geven van de kas op het be- taalkantoor, opende wel de kas, doch liet de 2 miljoen mark aan geldswaardige papioren, waarschijnlijk opzettelijk, liggen. Nadat zijn streek gelukt was, verscheen hjj in uniform in een der eerste kleeren- winkels in de Frederikstraat te Berlijn, kocht een mooi pak en betaalde met een biljet van 1000 mark, dat dooreen bijzonder gebrek gemakkelijk herkenbaar was. Het portret van den schelm is in het mis- dadigersalhum van de politie herkend, ten minste dat sohijnt verteld te worden om het publiek gerust te stellen. De schelm bleek ook van militaire uiterlijkheden zeer goed op de hoogte. Hij vroeg 0. a. aan de twee korporaals wie de oudste was, en droeg toen aan den oudste het bevel op voor het geval hij zioh mocht verwijderen, üp den sveg van het station Kópenick naar het raadhuis verloor de „kapitein" een spoor. Kalm wenkte hij den korporaal ook de andere spoor uit zijn laars te trekken. Do soldaten verloren alle achterdocht toen zij zagen hoe hij de politie en gen darmerie onder bedwang hield, en de auto riteiten lieten zich overbluffen door het militair vertoon zoodat de „kapitein" beide partyen in de hand had en doen kon wat hjj wilde. Aan een brigadier van politie beval hij bij een huurkoetsier drie rijtui gen te bestellen en dezemoeten nog betaald worden door de stad Köpenick De stad mag nog vau geluk spreken dat zij er met zoo'n klein verlies afkwam. Toevallig was dien dag iemand die 5000 mark aan de stedelijke kas moest afdragen verhinderd dat op tyd te doen, anders zou ook die som in de zakken van den „ka pitein" zyn terecht gekomen. Aan alle kanten schijnen de oven- vlammen uit te slaan. Te Toulouse, Or leans en Budapest staken de bakkersge zellen. LA3» I>ÖO U W. Najaarsvergadering van 't Hoofdbestuur van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, op j 1. Donderdag 18 October 1906. Vertegen woordigd zijn de afdeelingen Walcheren, Zierikzee, Tholen, Kruiningen, Heinkens- zand, Noord-Beveland, Oostburg, Axel en Hulst. Uitgenoodigd tot bijwoning der ver gadering zy'n de heeren dr. D. J. Bissink, directeur van 't Rijkslandbouwproefstation te Goes, I. J.G. Kakebeeke,Rykslandbouw- leeraar in Zeeland, J. P. M. Camman,Rijks- tuinbouwieeraar in Zeeland en Noord-Bra bant, en L. J. M. Koert, zuivel consulent der Maatschappij. Beide laatsten afwezig. Voorzitter mr. P. O. J. Hennequin. De notulen worden vastgesteld. Omtrent de toezendiug der concept-sta tuten deelt de voorzitter mede, dat deze nog niet konden worden toegezonden, daar deze vergadering een maand vroeger moest ge houden worden met de benoeming van den zuivel-consulent, doch in een eerstvolgende vergadering zal deze worden behandeld Ingekomen is een brief van dank van den heer v. Luijk, betreffende den Susanna- polder, aan welke eene subsidie van f 25, was gegeven voor een proefveld, welke echter is mislukt. Besloten wordt 't volgend jaar te Tholen dealgemeene vergaderingen tentoonstelling te houden. Herbenoemd wordt tot lid van het uitvoerend deel van het Hoofdbestuur dhr. G. A. Vorsterman v. Oyen en tot afgevaardigde naar't N. L. C. de heer J. J. v. Weel, beide met algemeene stemmen. Beide heeren namen deze benoe mingen aan. De vermoedelijke ontvangsten en uitgaven over 1906 bedragen f22035,53'/2 en vermoedelijk zal een goed slot blijven van f 1400. De begrooting wordt vastgesteld voor 1907 op f 14601,30 in ontvangst en f 13438,10 in uitgaaf. Kennisgeving wordt gedaan van een landbouwwintercurBus te Stavenisse, ter wijl van verschillende vereenigingen dank betuigingen zijn ingekomen voor de ver leende subsidiën. Van de Ned. Kamer te Londen is inge komen een schrijven over den aankoop van rammen. Van J. J. Hendrikse te Cortgene is een dankbetuiging ingekomen voor de f 40 die hij heeft ontvangen. De afd. Axel beveelt zich aan voor het stationeeren van een Yorkshire fokbeer. Van den heer S. G. van Os zy'n gekocht een tweetal dier beren, welke zijn gesta tioneerd 0. a. te Hulst. Van den heer directeur-generaal van landbouw is een schrijven ingekomen om trent de subsidie van f 350, welke kunnen worden ontvangen. De heer Sturm heeft bericht gezonden dat hy rammen heeft aangekocht, met het oog op de verbetering van het schapenras, waarvoor een subsidie is toegestaan. Naar aanleiding hiervan de' 't de voor zitter mede dat die rammen iu 1907 het land in kunnen gaan. De heer Polderdijk wenscht ouk zoo een ram te plaatsen. De voorzitter gelooft dat het by loting dient uitgemaakt te worden, bij wien de tweede zal worden geplaatst. Het zal aan Z -Beveland en Wajojteren moeten dienen. Gesteund is het adres dei) afd. Tholen voor het verkrijgen van een afzonderlijken Rykslandbouwleeraar voor Zeeland. Bericht is ingekomen dat de Staten van Zeeland een» subsidie voor de jaren 1907 8 hebben verleend van f 8550 per jaar. De afdeeling Hulst verzoekt een cursus in paardenkennis voor den winter 1906/7 te Honter.isse, onder leiding van den heer J. Kooyman. De heer De Feijter heeft eenig bezwaar tegen de tegenwoordige wijze van doen omtrent ds lessen die gegeven worden door een deskundige. Hij zou wenschen dat dit op eene andere manier geschiedde, daar een veearts altyd over een kam gaat. Hy wijst op anderen, die ook deskundigen mogen genoemd worden. De heer v. W eel gelooft dat het gerust aan een veearts kan worden over gelaten, daar zij de mannen zijn die er kennis van hebben. De heer De Feyter zegt dat het niet aangaat om altyd het advies v.tn den veearts in te winnen, daar zij niet ki r-en weten wat voor de streek waar hy woont, van de paarden wordt geëischt. De heer Lucieer zegt dat iedere boer moet weten hoe hy zijn paard kweekt, maar niet de ve Aarts. Bij het lesgeven in paar denkennis behoort niet de aanbeveling van zeker soort paarden. De heer Kostense is het hiermee eens. De voorzitter zegt, dat ieder vrij is om paarden te fokken, die hij wil. Aanbeveling van een bepialde soort is niet noodig. Van den rykslandbouwleeraar is inge- komon een schryven over het aanleggen van een proefveld voor diepe grondbewer king t» Sfc.Philipsland (Anna Jacobapolder) toe te passen op beetwortelen en aard appelen. Het bestuur stelt voor een tege moetkoming te verleenen voor drie jaren groot f40. De heer Kakebeeke licht toe waarom hy juist deze gewassen heeft ge nomen omdat dit gemakkelijk is na te gaan wat betreft de opbrengst. Wat de diepe gronden betreft is alleen voor de goede groei. Het voorstel van het bestuur wordt aangenomen. Van den heer C. Zaidwegis een rapport ingekomen omtrent zy'n bezoek aan de ver gadering voor de internationale tentoon stelling te 's-Gravenhage, welke wordt ge houden in 1907. Dit rapport wordt onder dankzegging ontvangen. O. a. is op die vergadering besloten dat voor of op Januari a.s. plaats moet worden verzocht voor iedere provincie. De heer Zuidweg deelt nog mede, dat hij met den heer Kakebeeke heeft gesproken over voorbereiding voor deze tentoonstel ling met andere afdeelingen, doch dat het beter ware, dat het hoofdbestuur een com missie benoemt tot deze voorbereiding. De voorzitter zegt, dat 't wel wat moeilijk is om dit nu te doen, wel wanneer het hoofdbestuur dit eerder had geweten. Is het dan niet wenschelyk om dan nog eens bij elkaar te komen De heer v. Oyen meent dat het beter is, dat iedere afdeeling een lid voordraagt om in deze commissie zitting te nemen. Dit voorstel wordt door den voorzitter overgenomen, waarna dan in December weder eene vergadering kan worden ge houden tot benoeming dezer commissie. De heer Zuidweg stelt voor om aan deze commissie toe te voegen den heer E. v. d. Bosch te Goes en de voorzitter stelt dan ook voor om dhr. Zuidweg er ook by te nemen. Deze voorstellen worden aange nomen. Omtrent de circulaire van de vereen, voor hooger landbouwonderwijs te Groningen, omtrent 't lidmaatschap dezer vereeniging stelt de voorzitter voor ditmaal hierop niet in te gaan. De secretaris van het hoofdbestuur ver zoekt dringend om in 't vervolg voor 1 Dec. de verslagen der landbouwcursussen voor volwassenen te ontvangen, daar dit in het groot gemak is voor hem zelf, maar ook voor li. M. de Koningin, die op de wyze als thans geschiedt iederen dag haast moet worden lastig gevallen met deze verslagen en aanvragen. De Minister van Landbouw, N. en H. heeft bericht gezonden dat de rekening 1905/6 is goedgekeurd. Ingekomen is een adres van de onder wijzers der Landbouw-cursussen om ver hooging hunner jaarwedden. Wanneer nu door óedep. Stalen goedkeurend wordt beschikt op de aanvragen zou het Hoofd bestuur de beschikking willen hebben over het bedrag. De heer Kakebeeke lioht het adres toe, als zijnde volkomen gemotiveerd, daar de onderwijzers bij eene benoeming elders, natuurlijk deze aannemen, daar in andt ra streken deze beter worden betaald. De heer Hocke Hoogenboom is volkomen voor verhoogin» doch vindt een kwartje wel wat veel daar dit f1500 zon bedrsgen per jaar. De heer Kakebeeke zegt dat het met de verplaatsing niets heeft te maken daar het Rijk het tooh doet. De voorzitter zegt dat de heeren krygeu f 1 per lesuur, wat toch goed betaald is. Er zijn er die hoogst tevreden zijn, doch het is wel hard, dat hiervan de reiskosten af moeten die dienen vergoed te worden, wat het Hoofdbestuur wenschelijk acht. De heer Kakebeeke verdedigt nog nader het adres, daar de onderwijzers buiten hunne lesuren nog veel werk doen vmt den landbouw. Het voorstel van het Hoofdbestuur >un de reiskosten te vergoeden, wordt aange nomen fflfit legen 10 ïtcfpjpctj.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2