Een gunstige gelegenheid. RECLAMES. Kerknieuw Schooinieuws. Gemengde Berichten. LEESTAFEL. wijl Ik nog overlegde wat te doen, trad kapitein met twee soldaten bij mij l i nea, vroeg naar den ontvanger en snauwde my toe, toen ik my aanmeldde Sluit onmiddellijk de boeken af! Ik heb order u te arresteeren. Toen ik weigerde n eerst het bevel van inhechtenisneming wilde zien, verklaarde hij Als ge weigert, wirdt ge eenvoudig weggebracht en zullen andere beambten het werk te doen hebben. Het bevel van inhechtenisneming zal u op de wacht te Berlijn worden voorge legd. Hij vroeg nog of alle beambten aan wezig waren en toen hem werd geantwoord dat de loopar juist geld van de post haalde, zeide hij. Dat is niets I Begin maar met uw werk en haast u wat. Toen de boeken waren afgesloten, liet hij zich het geld, evenals by een kasonderzoak voortellen. Het waren 4002 M. en eenige penningen, hij deed het geld in een buidel, die hij verzegelde en zette in het kasboek de opmerking „Het saldo moet zyn 4003 M., in beslag genomen geld 4002 M., kapi teinDe naam kon ik niet ontcijferen. De officier zeide nog, dat dat kleine ver- schil wel een telfout kon zijn. Toen nam hij het geld tot zich en gaf me aan de twee grenadiers over, tusschen welke ik naar mijn huis ging, gevolgd door een volksmenigte van duizende menschen. Daar stond het rijtuig, dat my naar Berlijn, naar de Nieuwe Wacht bracht.'' En nu het slot van deze tragi-comedie De burgemeester arriveert in zyn kales en meldt zich aan by den officier van de wacht. Groote verbazing, vooral daar de soldaat niet kan zeggen, hoe de kapitein heette. De officier telefoneert naar den commandant en kort daarop verschijnt de commandant graaf v. Moltke ten bureele en later nog de officier van dienst, majoor prins Joachim Albrecht (de zoon van prins Albrecht van Pruisen, die genoemd wordt als a.s. regent van Brunswyk). Nadat v. Moltke den verbluften burgemeester en den grenadier aan een verhoor had onder worpen, dat natuurlijk niets had opge leverd, trad de Köpenicker ontvanger v. Wiltberg met twee grenadiers binnen (die was blijkbaar geen reserveofficier en kreeg daarom een grenadier meer mede). Men be gaf zich daarop naar 't „Polizeipriisidium", waar de heeren zich nog het hoofd breken hoe den genialen schavuit te pakken. Het laatst is hy door de soldaten gezien, dat hij in een brik naar Berlijn reed. Voorwaar een misdryf, by het lezen waarvan ongetwijfeld de Keizer zelf ter nauwernood ernstig zal kunnen blijven Van den dader maken de politie en de militaire overheid zich op grond van de getuigenverklaringen de volgende voor stelling Hy is ongeveer 50 jaar oud, een beetje scheef gebouwd, met kromme boe nen en een bleek gezicht, dat er door een scherp vooruitstekend jukbeen en een platten neus eveneens wat scheef uitziet. Verder een (linke gryze snor. Zijn optreden was uit een militair oogpunt zeker en vastberaden. De uniform zat hem wat slobberig. Ofschoon door de politie en van militaire zijde ijverig wordt gespeurd, is meu er tot nu alleen achtergekomen, dat de schurk naar Rixdorf (een Z.O. voorstad van Ber lijn) reed, waar veel boevetuig woont. Op het station te Rixdorf vond men op het privaat den degen van den schelm, die voor kapitein heeft gespeeld. Daar heeft hy na het volbrengen van zyn daad zich in burgerkleeding gestoken, terwyl hy de uniform heeft medegenomen in een doos, waarin voor de sabel geen plaats meer was. Naar het schijnt, had de schelm een helper, die reeds in Köpernick hetgeen hij deed gadesloeg en hem in Rixdorf snol de noodige burgerkleedingstukken verschafte. Den onderofficier, die het bevel voerde, zond hij naar Berlijn met het bericht aan het regiment, dat een officier van hoogen rang op grond van een keizerlijk kabinets- bovel tot het uitvoeren van een bijzondere opdracht, de ontbrekende manschappen overgenomen had. Toen de manschappen urenlang wegbleven, werden de comman danten in de kazerne van de garde ongerust en gaven last de verlorenen te gaan zoeken. Nu begon een vermakelijke drijfjacht op de vermiste soldaten, totdat na urenlang zoeken de hen vervolgende kameraden in Köpernick aankwamen toen daar reeds de geheele komedie afgespeeld was en de gevangen genomen burgemeester met ge volg en het militaire geleide naar Berlijn onder weg waren. Naar het schijnt is de dader een onbe kende krankzinnige, die reeds gistermiddag voor hij de streek te Köperninck uithaalde in de school voor bierbrouwers in Moabit, dus dicht bij Plözensee, versoheen, even eens als kapitein verkleed en daar zonder hulp van soldaten lastig was, doch door den directeur, professor Delbrück, er uit gezet werd. Heel Köpernick stond, gelijk te begrijpen is, des avonds van denzelfden dag toen het boevenstuk [uit- en de burgemeester terug kwam, op stelten. Doch wat baat het Hennig, de groote boef die aan de wilde jacht op hem met luchtsprongen over de daken ontkwam, was een kraan in 't oog van de Berlyners om zijne aapachtige be hendigheid. Maar zijn roem verbleekt ten eenen male bij dezen komediant die zijn doel bereikte door berekening, overleg, het gezag van zijn optreden en een in Pruisen ongelooflyk geachte navolging van Russische voorbeelden. Een dief die zoo sluw zijn slag heeft geslagen, zal misschien pok middelen en wegen weten te vinden, om aan den arm van de wrekende ge rechtigheid te ontkomen. Rusland. De terroristen doen nog steeds van zich spreken. Te Riga zijn gisteren vjjf man doodge schoten, te Rostof zes, die een bankroof hadden gepleegd. Ook van andere steden wordt van executies op summier vonnis bericht. Te Warschau heeft de politie een keurig georganiseerde boeven bende te pakken ge kregen, die een heele reeks moorden en beroovingen op hun boekje hebben. De leden dezer bende noemden zich „de onteigenaars"in den beginne roofden zij voor rekening der socialistische organi satie maar daar zij slecht betaald werden, werkten zy later op eigen risico. Strenge reglementen werden nageleefd en de leiders brachten de leden, die ver dacht raakten, zelf om het leven. Vóór iederen aanval werd een algemeeue repe titie gehouden. Door de aanhouding van twee terroristen is men op het spoor gekomen dezer bende, waarvan er nu 49 leden achter slot zitten, terwyl ook de kas, die 10,000 roebel be vatte, in beslag werd genomen. Te Kroonstad heeft de krygsraad vonnis geveld over 295 muiters vau den kruiser „Alexander III"45 beklaagden werden vrijgesproken, eenige tot 6 jaar dwang arbeid, de overigen tot gevangenisstraf veroordeeld. Gisteren werden daar ter stede 5 onbe kende gepakt, die bommen bij zich hadden; een zesde wist te ontkomen. In het bureau van den directeur der Nebelfabrieken, die zyn kantoor dicht by St. Petersburg heeft, is een bom ontploft, die men in of achter de kachel verborgen had. De directeur werd licht gewond. Engeland. Ingevolge de bij het onderzoek naar de legersehandalen gebleken onregelmatig heden, is gisteren aan twee onderofficieren te Aldershot het bevelschrift voorgelezen waarbij zij uit het leger gestooten worden. Voor een hunner, den sergeant-majoor Beavan, was het een harde slag. Op zijn uniform droeg hij zes medaljes en acht gespen, waaronder de Distinguished Con duct Medal, de Koninginne- en Konings- medaljes, de Soedan-medalje, deCbedive- ster en de medalje voor goed gedrag. Al die onderscheidingsteekenen moest hij aan zijn bewaker afgeven. Hij heeft 22 jaar dienst gedaan en was wegens zijn uitstekend gedrag in Zuid-Afrika aanbevolen, om tot officier bevorderd te worden. Op die aanbeveling was reeds een gunstige be- schikkiug genomen, toen het onderzoek van de commissie aan al zijne verwach tingen den bodem insloeg. Tezelfdertijd dat dit gebeurde legde majoor Walton zijn offioierspatent neer en werd kolonel Udal door den dienstdoenden kolonel op diens kantoor geroepen, om geluk wenschen te ontvangen met het feit dat hij van alle schuld gezuiverd was. Vaudoag zijn een aantal andere onder officieren te Aldershot uit het leger ge stooten. In het geheel zijn het er tien. Frankrijk. Men is in Frankryk in de wolken over de gepubliceerde stukken van Hohenlohe. Er is in Frankryk al zooveel achter de schermen gezien, zoowel in de dagen van het Keizerryk als in die der Republiek, waardoor de eere der natie te grabbel gegooid werd, dat het waarlijk niet te verwonderen schynt dat Frankryk nu op zyn beurt eens lacht om de vuile wasch die van zijn erfvijand wordt buiten ge hangen. Hedemin van de „Matan" had een on derhoud met den gelukkigen uitgever „dr. Curtiuj, die de Memoires van den vroegeren Duitschen gezant te Parijs in het licht gaf, en deed bij dat gesprek nog enkele bijzonderheden op, waaruit blijkt dat de oude heer niet uit eenige rancune tot de uitgave zijner „Memoires" besloten heeft. Hij had zelf, al jaren geleden, Curtius met de uitgave belast en voor zijn sterven aan zijn tweeden zoon Alexander dien hij het meest beminde en vertrouwde, de voltooiing er van opgedragen. Dr. Curtius verklaarde verder aan den eveagenoemden dagbladschrijver dat er nog een menigte documenten in portefeuille gebleven zijn, die om allerlei redenen niet werden uitgegeven en ook niet zullen wor den uitgegeven. Maar, voegde hij erbij, wij hebben die niet vernietigdHij drong er op aan tooh geen seconde te gelooven, dat de publicatie met de een of andere //bedoeling" geschied was. In Frankrijk is de belangstelling in deze //mémoires" buitengewoon groot. Behalve dat leedvermaak dat men heeft over de nu klaar bewezen waarheid van vele tot nu toe door de Duitsehers ontkende details, over de nu onder zoo hel licht komende poli tiek van sluwheid en brutale macht van Bismarck en de zijnen, behalve het zenuw achtige genoegen dat men smaakt door te worden binnengeleid in de keuken van de daar veel gebate Duitsohe diplomatie, vindt men bo\ endien in de aanteekeningen veel dat Frankrijk in de hoogste mate aangaat. En wat de zaak pikant maakt voor de FranscheD, is het feit, dat aan de Duitsohe diplomatie, en aan Bismarok's schim in 't bijzonder, deze poets moest worden ge bakken door den man, die bij zijn leven het toonbeeld was van nederige bescheiden heid en ambten aars» rouw tegenover de leiders dier diplomatie en tegenover Bis marck in 't bijzonder Nog valt te melden dat de minister-pre sident Sarrieu wegens wankele gezondheid zijn ontslag bij den president der repu bliek Fallières heeft aangeboden. Deze heeft hem verzocht voorloopig op zijn post te blijven. Men verwacht een ministrieele crisis. Italië. Er zal over die Memoires en over Bis marck en over Duitschland en over het Drievoudig verbond Daitsohlaud-Italiö- Oostenrijk nog heel wat geschreven worden. Men weet nu dat Bismarck die Triple Alliantie wilde vernietigen, en aansluiting bij Rusland zoeken, doeh dat de Keizer hem hierin weerstond. Maar nu, van tweeën een moet gebleken zijn óf Bismarck is tweetongig, onoprecht geweest, óf Hohenlohe'» aanteekingen zijn op één punt foutief geweest. Immers de advocaat Crispi, neef van wijlen den groolen Italiaansohen staatsman van dien naam, heeft stukken uit het dagboek van zijn oom gepubliceerd, ten einde de onjuistheid in het licht te stellen van de bewering in de „Herinneringen" van prins Hohenlohe, dat Bismarck had getracht zich van Oostenrijk los te maken om zich nauwer met Rusland te verbinden. In deze fragmenten wordt verhaald, dat Bismarok in een onderhoud met Crispi verklaarde dat hij den vrede wilde, maar dat twee mogendheden, het speet hem dit te moeten verklaren, dien trachtten te verstoren, nl. Rusland en Frankrijk. „Maar ik vrees hen niet", zei de ijzeren kanselier, „het drievoudig verbond is een krachtige waarborg voor het behoud van den vrede. „Ik heb al het mogelijke gedaan om Rusiands vriendschap te verwerven, maar ik ben niet geslaagd". Bismarck voegde daaraan zelfs toe, dat Rusland niet kon vertrouwen op zyn leger, daar dit gedemoraliseerd was door revo lutionaire denkbeelden. „Bij den geringsten opstand", zeide hy, „kunnen de Polen hun vrijheid hernemen en een zich zelf bestnrenden staat vormen, aan welks hoofd men een Oostenryksch aartshertog zou kunnen plaatsen". De prins verklaarde, dat by een oorlog over de Bulgaarsche quaestie Duitsc'nland zich niet daarin zou mengen, zoolang ook Frankryk zich rustig hield. Hij voegde daaraan toe, dat hy gaarne een eensgezinde groep gevormd zou zien van Italië, Oosten rijk en Engeland". „Rusland", zeide Bismarck ten laatste, „blijft volharden bij zijn voorstellen tot tusschenkomst in de Bulgaarsche aange legenheden, maar ik zal deze niet onder steunen, tenzij ze door Turkye worden gedaan. Maar ik ben toch van meening, dat ze tot niets zullen leiden". Het is in de advertenties dat gy de aanduiding vindt der gunstige gelegen heden. Hier hebt gij een gunstige ge legenheid, zoo gij aan bloedarmoede lijdt, of zoo uwe kinderen dit doen, om het middel te kennen dat u of hen genezen zal. Mejuffrouw Jenneker Keuzink, Wijn- kamp te Goor (prov. O very ssel), schry ft ons „Sedert ongeveer twee jaren leed ik aan algemeene zwakte en bloedarmoede. Ik was bleek, had geen eetlust, sliep slecht en de minste bezigheid bracht my in een toestand van zeer groote afmatting. Ik heb daartegen verschillende geneesmidde len genomen, nauwkeurig de voorschriften van onderscheidene behandelingen ge volgd maar, helaas, dat alles scheen niet de minste uitwerking op mij te hebben. De Pinkpillen hadden in onze plaats ver scheidene ernstig aangetaste personen ge nezen en zoo raadde men my van meerdere zijden aan de Pinkpillen te gebruiken. Ik ben daar des te gemakkelijker te overge gaan doordat ik voorbeelden van genezing onder de oogen had. De Pinpillen hebben bij my uitmuntend gewerktzij hebben my volkomen hersteld, mij myne krachten, mijn eetlust en myn gezonde kleur weer gegeven, in een woord my heel-en-al weer op de been geholpen." Dit is toch wel een voorbeeld dat toont hoe de Pinkpillen weer genezen hebben nadat alle andere geneesmiddelen gefaald hadden. Wil dat zeggen dat die andere geneesmiddelen slechte geneesmiddelen waren Neen, maar er komt een meer of min gemakkelijke opname bij in het spel. Een geneesmiddel kan zeer goed zyn voor den eenen mensch en zonder uitwerking op den andere, omdat het niet ter opname voor hem geschikt is. De Pinkpillen doen zich door allen gemakkelijk opnemen. Zy genezen zoowel ouden als jongen, zoowel mannen als vrouwen. Zy zyn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwak te, maagkwalen, scheele hoofdpijnen, ne- vralgie, gewrichtsontsteking, rheumatiek. Prijs f 1,75 de doos, f9,per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depóthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook eoht verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Ned. Herv. Kerk. Viertal te Middelburg: dr. H. W. Creutz- berg K.Fz. te Wijk aan Zee, dr. A. van der Flier te P urmerend, ds P. Heimens Visser te IJlst, dr. A. van Veldhuizen te Amelo*. Beroepen te Daarle A. v. d. Kooij, cand. te Delft. Bedankt voor Bleskensgraaf door H. H. v. Ameide cand.voor Nieuwendam door A. Groeneveld te Noord Zijpe. Wemeldinge. De uitslag vau de stem ming voor vier gemachtigden in het kies college, gehouden 17 October j.l. is, dat uitgebracht zijn 162 stemmen, en herkozen zijn de heeren M van Oosten met 113, F. Wabeke Az. met 96, Jan Domimous met 93 en J. Ruissen met 85 stemmen. Verder bekwamen de heeren Johs. de Bourgraaf 73, P. Lindenbergh 71, L. Do- minicus 50 en C. van Dijl 50 stemmen. Geslaagd voor de vrije-en ordeoefeningen te Rotterdam dhr. J. M. van Arenthalste Zierikzeeen te Venlo dhr. J. P. Goede- gebuur te Ritthem, J. P. Bode te Vlissingen en W. KeBteloo te Middelburg. De Unie-oolleote bedroeg dit jaar te Zierikzee f 80,29. Middelburg. De generaal-majoor H. van 't Sant, inspecteur vau het Wapen der Genie, hield heden alhier een inspectie over de militaire gebouwen. De generaal was bij zijne inspectie vergezeld van den kapitein der genie, T. L. baron Quarles de Quarles. Vlissingen. Met ingang van 1 Novem ber treedt als hoofd der machinekamer van Hr. Ms. „Bulgia" op de hoofdmachinist J. J. Moutanus, thans geplaatst bij de con servatie te Willemsoord. De gebruikers van het verleden week afgesloten voetpad te Borsselen hebben een proses-verbaal uitgelokt. In 't gezicht van surveilleerende politie zijn 24 personen over het voetpad gegaan. Dezen zullen zieh mitsdien voor den rechter te verant woorden hebben. Onder Baarland is heden ochtend gezonken het ijzeren aaksehip van J. van Houten van Breskens. Het met beet wortelen geladen vaartuig was van de Paal gekomen en voor Sas van Gent bestemd. De opvarenden werden met de roeiboot gered. Het schip is verzekerd. De oorzaak is onbekend. (M. G.) Tholen. Gisterenavond is de laatste tram vertrekkende 8,30 van Bergen-op- Zoom buitenom rijdende voor de kermis- drukte ter hoogte van het Hengstveulen depöt gederailleerd op een verkeerden wisselstand. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats, daar de tram zeer zacht reed,en met het voorwiel onmiddellijk weg zakte in het zand. Na een uur werkens werd de tram door middel van kelde- winden en andere dommekrachten, weer op de rails teruggebracht, zoodat na een uur waohteDs de morrende reizigers weer konden vervoerd worden, die te ruim lO'/a uur te Tholen aankwamen. Een lotelingetje te Kampen van 139 c.M. trok gisteren juist het nummer 139, een hoog no. waardoor hij vrij lootte, ook was hy reeds vry doordat hy te klein is, en wegens broederdienst. Het 3e bataljon infanterie, uit Gouda, hield gisteren gevechtsoefeningen buiten de stad. Op den weg Daar Bodegraven onder de gemeente Reeuwijk, moesten eenige militairen over de breede en diepe vaarweteriug worden gezet, waarbij drie hunner te water geraakten. En va* hen wist zichzelf te helpen, doch de beide anderen werden met groote moeite gered door den korporaal-tamboer De Viies. Eén der geredden was reeds bewusteloos. Gisterenmiddag is op het kerkhof te Buiksloot begraven de Zaterdag aan roodvonk gestorven leerling van de Kweek school voor de Zeevaart, Bloos. De predi kant van Buiksloot, ds. Faber en de heer Groeneveld spraken een woord van troost aan het graf. Bij de droeve plechtigheid werd de Kweekschool vertegenwoordigd door haren commandant, den heer G. Doncker, door de otfioieren en dertig kweekelingen. In den loop der vorige week zijn uit het kerkgebouw van kerk C te Arnhem door middel van braak ontvreemd een zilveren kan van het avondmaalsteleen ijzeren geldkistje en de inhoud van een offerbus. De schenkkan is by een opkooper teruggevonden, het geldkietje is terug en de dader is gevonden. De algemeene vergadering van den Bond tegen Vaccinedwang zal worden ge houden op Woensdag 24 dezer te Utrecht. Op de agenda staata. Wijziging der sta tuten. b. Bespreking van een petitionne ment. Voor den aanvang van den werktyd bevond een arbeider zich gistermorgen in de bleekerij van den heer Hedeman te Ambt-Almelo en begon vast het deksel van den kookketel los te mak m, er niet by denkend dat de stoomdruk og op dien ketel stond. Toen het deksel losgeschroefd was, kreeg hij onverwacht eer gulp ko kende loog over zijn lichaam. Van de trap gaande kreeg hij een tweede golf van aohteren. Deerlijk gebrand over zijn ge heele lichaam word hy in het ziekenhuis opgenomen. Algemeone sensatie is in het stadje Toms River, in den staat New Yersey, ver wekt door een duistere vergiftigingszaak. Men verdenkt den heer Brouwer, een vrou wenarts, zijn vrouw te hebben vergiftigd. Zijn vrouw stierf ongeveer een jaar geleden en slechts aan een door de bloedverwanten van de overledene daarop opmerkzaam ge maakte courant is het toe te schrijven, dat er ten slotte een aanklacht tegen dr. Brou wer werd ingediend. Het staat vast, dat kort voor haar overlijden de overledene er over sprak zich te laten scheiden, waardoor haar echtgenoot van het vruchtgebruik van f 200,000 zou zyn beroofd. Ook had een joDge gouvernante dikwijls aanleiding ge geven tot twist tusschen de beide echtge- nooten. Mevrouw Brouwer werd wel door drie ziekenverpleegsters verpleegd, maar zy stond er op de geneesmiddelen uit de hand van haar echtgenoot Z6lf in te nemen. Er wordt verteld, dat dit geneesmiddel be staan heeft uit gemalen glas vermengd met arsenicum, en werkelijk zijn er voldoende sporen van dit vergif in het op bevel van den officier van justitie opgegraven lr'V ge vonden om de verschrikkelijke verdenking te bevestigen. De heer Brouwer is in voor- loopige hechtenis en thans is New Yersey in twee partyen verdeeld. De dames van Toms River hebben een fonds gesticht om de kosten der verdediging voor den be schuldigde te bestrijden. Zyn cel wordt voortdurend met versche bloemen versierd en de fijnste delicatessen van 't jaargetijde vinden hun weg naar de cel van dr. Brouwer. De dames van Toms River staan er zelfs op zich door hem te laten behandelen niet tegenstaande hij zich in preventieve hech tenis bevindt en drongen hem een hooge honoraria op. Ten minste zoo vertelt men. Het iaat zich begrypen, dat het resultaat der volledige instructie met spanning wordt tegemoet gezien. De Fransche onderzeesche boot Lutin met hare 14 opvarenden wordt als verloren beschouwd, ofschoon de pogingen tot red ding nog voortgezet worden. Zy had hare duikproeven om 8 uur 's ochtends by een onstuimige zee begonnen, om 10 uur be merkte de sleepboot die haar vergezelde, dat zij verdwenen was. Twee torpedoboo ten en drie sleepbooten gingen onder lei ding van admiraal Bellue er op uit, om haar te zoeken en stietten op 40 M. diepte op de plaats waar zij ondergedoken was, op weerstand. Volgens de laatste berichten uit Biserta, had men het reddingswerk gisterenavond wegens de holle zee moeten staken. Vanochtend zou het hervat worden. De Lutin was een onderzeesche boot van 185 ton en in 1902 in dienst gesteld. De ramp heeft te Parijs ontsteltenis gewekt, te meer daar het ongeluk met de onder zeesche boot Farfadet, die ook in de haven van Biserta is vergaan, nog versch in het geheugen ligt. De justitie te Versailles heelt inge volge de aaDgitte vaa verscheidene plaatse lijke commandanten in het Noorden en Oosten van Frankrijk, een instructie tegen zekeren K. gelast, die zich voor een officier van den FranscheB generalen straf heeft uitgegeven en onder voorwendsel dat hem een zending was opgedragen, in verschil lende vestingen topografische opneming heeft gedaan. K. moet een geboren Elzasser zijn en als kapitein in een Beiersoh ar tillerieregiment gediend hebben! Een van de bezienswaardigheden in de haven van Kiel zal birinen enkele dagen verdwijnen, Zy is het Turksche oorlogs schip „Assar-i-Tewfik" dat zes jaar lang aan de Germania-werf herstellingen heeft ondergaan. Deze herstellingen werden alleen uitgevoerd, indien het geld geregeld betaald werd. Zoodra de Turksche regee ring in het krijt stond, werd het werk echter gestaakt. In een menagerie te Haberstad is een dierentemmer door een leeuwin aange vallen en levensgevaarlijk gewond. Toen hij kort voor de voorstelling de kooi bin nentrad, waarin zich twee leeuwinnen en een leeuw bevonden, toonde de eene leeuwin zich zeer wild. Eenige zweepslagen brach ten haar oogenschijnlijktotkalmte. Toen de dierentemmer echter kort daarop het dier den rug had toegekeerd, stortte het zich op hem, wierp hem met een slag tegen den grond en verbrijzelde zyn rechterarm. Ier- wijl onder de tadryke toeschouwers een pa niek uitbrak, verdreven eenige heeren het woedende dier met stokslagen door de tra lies van zijn prooi. Het keerde zich daarop tegen zijn aanvallers en van dit oogenblik maakte de gewonde gebruik om zich met inspanning van zijn laatste krachten uit de kooi te redden. Hetzelfde dier heeft reeds voor twee jaar in dezelfde kooi een leeuwentemster gedood, Chr. Scheurkalender Barnabas voor 1907 Goes Oosterbaan k Le Cointre. Deze Scheurkalender begint in steeds meerdere kringen ingeburgerd te rakea. Dit verdient hij om zijn inhoud, en ook thans trekt hy aan door zyn in zachte kleuren gedrukt schild met toepasselijke teksten op het Licht. Ook het blok vol deed ons zeer. Op de voorzijtjes kloeke cijfers en met duidelijke latter een dag tekst en een korte toelichting. Op de achterzijtjes aangename leesstof. V ermel- den wij nog dat bij dezen kalender als premie is gevoegd een duidelijke herdruk van Macduff's „Druiven van E°koluit het En gelach vertaald door ds I' J Moeten, den bekenden (vroegere") bestuurder der Neder}. Zondagsschoolvereeuiginjp

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2