Afloop Verkoopingen, enz. Kerknieuws. Schoolnieuws. LAATSTE BERICHTEN. Heden zijn zijn moeder, zijn aanstaande en zijn vriend alhier gearriveerd. De smart der moeder was groot. Naar wy vernemen zal morgen uit Utrecht met de trein van half twaalf hier arriveeren, eene commissie ter onderzoek naar het plaats gehad hebbende ongeluk met den Duitschen student. Goes. Gisteravond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier de tweede uitvoering van ge wijde muziek gegeven. Er was veel te genietenAlt Solo-, Violoncel- en Hobo met Orgel, ook Orgel Solo. De Alt Solo heeft heerlijke stukjes ge zongen Van Krebs, Wermann, Jansen, Rigbiai, J. S.- en Ph. E Bach. We zyn van mej. C. v. D. gewoon, dat het moeilijk te zeggen is in welk der nummers zij wel het meest uitblonkons scheen ditmaal het „Mein glaubiges Herze" van J. S. Bach het glanspunt, hoewel teere stukjes als „Zions Stille" van Wermann ook goed verzorgd waren. Jammer dat enkele nummers, meer 't karakter van Mezzo-Sopraan hebbende, veel van de zangeres eischten, toch werd dit bezwaar verkleind door de kracht der stem en het meedragende accompagnement. De Hobo zal zeker elk toehoorder vol daan hebben 't meest kwam deze tot z'n recht in de Sarabande uit het concert voor Hobo en Orgel van Hiindel, waar het accompagnement in strijksteinmen de eigendommelijke hobotoon te meer deed uitkomen. Dhr. Vink heeft met lijne nuan- oeering zijn nummers op dit moeilijk in strument gegeven. De Violoncel verder, met zijn keurige Gmoll Sonate van Maroello en de boeiende Sarabande van Bach moet wel iedereen ademloos hebben doen luisteren. Wat is er toch boven een Violoncel met orgel eu dan zulk spelde hopelooze klaag toon in die Sonate en en alles wat de Cello geven kan en gaf in de hand van een speler als dhr. Fr. v. d. P. Wij zouden uitroepen laat toch bij elk concert minstens één nummer met Violoncel zijn Hoe heerlijk dat begeleiden en ant woorden in«Mein glanbiges Herze". Het accompagnement was beter dan ver leden jaartoch moesten nu en dan de orgelstemmen nog wat bescheidener ge weest zyn, het teedere der Alt en Cello in 't laatste nummer werd vooral geweld aan gedaan. Eindelijk de nummers voor obligaat orgel in 't bekende Opus 93 van Reinecke heeft de meester doen hooren wat hij in registratuur vermagwelk een heerlijke klankcombinaties In de brillante Sonate van Guilmant gaf de organist al de rijkdom zyner kunst, welk een meesterschap over zulk 'n instrument, dat pedaalspel, die kleurschakeering, die techniek in de heroï sche allegro vivace metz'n trompetgeschal want het regeerwerk is niet zoo gewillig, als dat onzer hedendaagsche pneumatische orgels. Laat Goes trotsch zijn op z'n organist, want in dhr. Kooiman bezit het een meester op 't orgel, die wellicht te weinig gewaar deerd wordt. Dat nn en dan een klein gebrek te hooren was als gevolg van fouten in het instrument k$n geen schade voor dit uit nemend geslaagd ooncert zijn evenmin het gebrek dat crescendo's door meerdere stemmen (registers) moest verkregen wor den, immers de beoogde restauratie van 't orgel zal daardoor meer blijken hoog noodig te zijn. De commissie kan dan ook met tevredenheid op deze uitvoering terug zien, ook met 't oog op de ontvangsten, dacht ons en de medewerkenden stellig rekenen op den warmen dank van al de toehoorders voor 't genotene, al kon dien dank dan ook niet door applaus geuit worden. Kwadendamme. De hoofdinspecteur voor de Volksgezondheid, bezocht begin dezer week deze gemeente, vergezeld van den secretaris der te Kruiningen geves tigde Gezondheidscommissie. Vermoede lijk staat dit in verband met de alhier voorkomende roodvonk onder de school gaande jeugd. Deze week deed zich weder om een nieuw, geval voor. Borsselen. Dinsdag zijn in den polder door drie politiebeambten vier wildstroo- pers met geweer en fietslamp gesnapt. Een onbekende Belg, tot de verboden jachtclub behoorende, werd in verzekerde bewariDg gesteld. Krabbendijke. Door een koewachter zyn drie fietslantaarns gevonden op on geveer 100 M. van het huis alwaar M. uit Bergen op Zoom ze ontvreemd had. e kamerbuks is in de doornenhaag welke naast het huis staat gevonden, zoodat alles nu present is. Zooals reeds vroeger ge meld is behoorden deze goederen tot het faillissement van C. J. B., en is M. uit Bergen op Zoom reeds als de dader ge arresteerd en naar Middelburg vervoerd. Met ingang van 14 October is de arbeider M. Bliek, wonende alhier, door de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen, benoemd tot wegwerker en als standplaats aangewezen Kapelle Biezelinge. Nisse. Donderdag werd de landbouwers- knecht D., wonende by J. Mol Pz. te Oudelande, door de justitie in verhoor ge nomen, als verdacht van diefstal van 40 gld bij J. W. te Nisse, waarop hij van 'tland gehaald werd en door de justitie opgebracht werd. Oudelande. Benoemd tot generale brandmeester in plaats van G. Tolman, die ontslag moe-»t nemen dhr Abr. Lous Jr., tot dusver brandmeester' Omtrent de Beetwortelgewassenschry ft men ons uit het zuidelijk deel van Zuid- Beveland. Men is tegenwoordig druk aan het botten en worden druk naar de havens gebracht, waartoe het uitstekend weer 't zijne ruimschoots bijdraagt. Over het al gemeen valt het gewas niet mede ze zijn niet zwaar en zeer veel met peezen bezet zoodat met een prijs van f 9,75 met de onkosten er af de opbrengst niet te groot is en dit gewas in tegenstelling dit jaar by de aardappels verre ten achter is in geldelyke opbrengst. Ingeval het weer nog lang zoo uitstekend i», zullen in tegen stelling met andere jaren de werkzaam heden vroeg afgeloopen zyn. De ajuin iB verre opgeborgen en de aardappels zyn ook gerooid met een kleine uitzondering, zoodat de werkzramheden zich tot enkel de suikerbieten bepalen. Ook worden er in deze omgeving weder opgekocht voor rekening van aandeelhouders der coöpe ratieve fabriek te Sas van Gent tot een hooger pry's dan door den bond van suiker fabrikanten is voorgesteld. Men krijgt ongeveer een gulden per duizend K.G. netto meer, zoodat 't alweer in het voordeel is van niet-gecontracteerde landbouwers. Middelburg. Morgenavond zullen in de zaal der Werkmansvereeniging" alle personen die gewerkt hebben aan de restauratie van het huis van den Commis saris der Koningin door Z.Exc. onthaald worden. Vlissingen. Tot lid van het bestuur der vereeniging Zeevaartschool alhier is benoemd dhr. C. A. Dominicus, inspecteur van het loodswezen. Op de Woensdag te Oudeschans gehouden kennis werd zoo gesneden en gevochten, dat de politie het noodig oor deelde, dat '8 avonds om 10 uur alles ge sloten moest zijn. Een arbeider is een gevaarlijke wonde in den hals toegebracht. Op een bodewagen moest hij in het nach telijk uur naar het dorp worden gebracht, waar dr. Duintjer hem verbond. Voor- loopig mag hij niet naar huis worden vervoerd. De daders zijn nog onbekend. Er is te Groningen bij het graven van de fundamenten van een huis op pl.m. 1 meter diepte gevonden een geheel gaaf kruikje van roomkleurig aardewerk, waar van echter bij het spitten het oor is afge- stooten en verloren geraakt. Het kruikje, hoog 17.5 c.M., is een zoogenaamde snel van Siegburger aardewerk uit het midden der 16e eeuw. Siegburg ligt aan de Sieg ten N.-O. van Bonn. Op het kruikje zijn en relief drie staande vrouwenfiguren ge boetseerd in bogen van vroege renaissance stijl, elk met een achtergrond van boomen en planten. De eerste figuur is eene ge blinddoekte vrouw, aan wier voeten een magere uitgehongerde hond, en boven wier hoofd in een lint het woordGer- richeit (d.i. gierigheid.) De tweede figuur heeft boven aan weers zijden sarrende duivels en aan de voeten een lam, boven haar hoofd in een lint Gedvlt Mot (d.i. geduldig gemoed). De derde figuur is een vrouw met sieraden om hals en borst, boven aan weerszyden een tor en achter haar een paard, boven haar hoofd in een lintHofferdig. De beeldjes en verder figuren zijn smaakvol en kunstig uit de hand bewerkt. Gevaarlijk plantensap. Te Enkhuizen krabde een meisje dat bezig was met het plukken van bloemzaden een puistje aan de lip open waarby waar schijnlijk een weinig plantensap in het wondje is geraakt. Spoedig begon de lip op te zwellen en eenigen tyd het geheele hoofd zoodat ze by na niet meer kon zien en slechts met moeite nog alleen vloeibare spijzen kan nuttigen. 'n Loopend peilglas. De kantongerechtzitting te 's-Graven hage van gisteren heeft ook aan een nieuwe benaming voor handhaving van de drankwet het licht geschonken. De Nederlandsche taal heeft haar aan de vindingrijkheid van een drankwetover treder te danken. Deze informeerde by de berechting van zyn zaakje belangstel lend hoe zoo'n agent uitmaken kon of, wat er in de flesck zat, brandewijn was. Hij had wel eens gehoord, dat dit met peilglazen en andere instrumenten moest geschieden. „Maar man", zeide de ambtenaar van het O. M., mr. Bake, „de agent heeft 't immers geproefd". „Ei 1 Dus dan is hij zooveel als 'n „loopend peilglas „Precies 1" antwoordde de ambtenaar, die waarom het te verbloemen smakelijk lachte. Uit Nijmegen meldt menDe ri vierstand is hier ongekend laag. Slechts één pijler van de spoorbrug staat in't water. De brug ligt thans ruim 15 M. boven het watervlak. Verscheiden schepen werden vandaag stroomop gesleept. Hier is de rivier vandaag nog 1 cM. gevallen. Of schoon uit Duitschland was wordt gemeld (9 cMlaat het zich toch niet aanzien, dat de rivierstand weer spoedig gewoon zal zyn. Te Amersfoort leefden een land bouwer en zijn knecht met elkaar in onmin. Gisteren kwam het tusschen hen tot een uitbarsting toen de knecht zyn baas een diepe snede met een mes in den hals toe bracht. Hy kwam zich daarna zelf in arrest begeven. Bij het afdraaien eener brug te Groningen wilde een lljarig meisje zich over den afsluitketting bege ren om nog over de brug te kunnen komen. Zy geraakte daarbij echter bekoeld (tw- schen de brug en een lantaren, waardoor zy bewusteloos werd en weldra aan de gevolgen bezweek. Ook de jongste zoon uit een gezin teWestzaan trok gisteren een vrij nommer voor de militie, daarmee hebben alle zoons, vijf in getal, vrijgeloot. De slimme wespen. In de bloembollenscuuur van een zekere firma te Haarlem waren de bedienden druk aan het inpakken van bollen. Onge merkt kwamen er wespen in de schuur en verzamelden zich om een persoon, van wien het bekend is, dat hij graag een borrel lust. Do wespen drongen zich hoe langer hoe meer aan hem op en werden zoo brutaal om hem naar den mond te vliegen. Slaan durf de hij niet, want dan zouden zij kwaad worden en gaan steken. Daar komt de patroon aan en ziet het geval kalm aan. „Hoe zou het toch komen, mijnheer, dat die wespen het mij zoo lastig maken". „Dat is nogal eenvoudig: die ijverige dieren ruiken dat je sterken drank gedronken hebt en daar zy weten dat ik daar ten zeerste tegen ben, wijzen zij je aan mij aan". De man kleurde en dacht misschien weldat het niet altyd de beste vruchten zijn, waartan de wespen knagen. Mogen de wespen hem dit geleerd hebben 1 Een doodgewaande. Op den 8en September j.l. werd in den polder onder Amsterdam een man ge vonden in bewusteloozen toestand, die, naar het ziekenhuis te Amsterdam ver voerd, heel spoedig daarna overleed. Door twee Duitschers, die aan de Hembrug werkzaam waren, werd hij herkend als te zijn zekere S. eveneens arbeider aan de Hembrug en in de kost bij den heer R. aan den Hoogendijk te Zaandam. Onder dien naam werd hij ter aarde besteld, terwijl langs oiïicieëlen weg aan de familie mededeeling van zijn overlijden werd gedaan. Tot zijn groote verbazing ontving Dinsdag de heer R. een briefkaart waarin 8. zelf mededeelde ziek te zijn geweest en het voornemen te hebben met een paar dagen zijn goederen, die onder berusting van den heer R. waren, te komen halen. Officieel is S. nataurlijk nog dood. Niet opgehelderd is thans, wie werkelijk ge storren en op naam ran S. begraven is. Een blinde ziende geworden. Een arbeidster, Louisa Goodyear uit Headingly by Leeds was in 1834 geheel blind ge worden tengevolge van een val. Dezer dagen viel zy van een trap. Zjj kreeg hevige hoofdpjjn. Maar wie schetst haar blyde verbazing, toen zy gisterochtend ontwakende, het daglicht bespeurde en even goed zag als véór 22 jaren. Louisa's stervende moeder had de vol doening dat haar dochter het gezicht terug kreeg juist op het oogenblik waarop dit haar dubbel noodig ging worden. Een automobiel waarin de hertog van Montpensier gezeten was heeft te Nancy den dood van een man veroorzaakt. De chauffeur wilde tusschen een rijtuig en een tram doorglippen natuurlijk met de gebruikelijke wilde vaart en zag te laat, dat er achter de tram een man aan de rails werkte. Deze keek op toen hij de trompet hoorde maar kon niet meer weg en hoewel de chauffeur terstond remde, werd de ongelukkige tegen den grond gekwakt en voor dood opgenomen. De inzittenden van den auto werden naar het politiebureau gebracht. Daar gaf de eige naar van het rjjtuig den naam op van Ferdinand Framjois van Orleans, hertog van Montpensier, geb. te Eu 9 Februari 1884, zoon van Louis Philippe, graaf van Parijs. Bakkersgezellen te Toulouse die sinds acht dagen het werk hebben gestaakt, hebben in die stad een ontzettend spek takel gemaakt. Na afloop van een ver gadering in de Arbeidsbeurs, waar flink gescholden en tot verzet aangespoord was, vielen de stakers onverhoeds twaalf bak kerijen aan, en vernielden de ruiten en de winkelkast. Op verscheiden plaatsen werd gevochten en geschoten en er vloeide bloed het is een wonder dat niemand het leven inschoot. Een bakkerspatroon werd ernstig aan het hoofd en de borst gekwetst, en zoo werden er verscheidenen het kind van de rekening. Eenige jaren geleden stierf te Parijs een ingenieur, die in de automobiel-indu strie geedo zaken maakte. Het gelukte hem een buitengewoon groot vermogen te ver werven, en daar hjj bovendien een lief vrouwtje had, ontbrak er niets aan zijn geluk. Maar op zekeren dag rukte de dood hem weg, zonder dat hjj eenige testa mentaire besohikking had getroffen. Korten tjjd na zijn overlijden schonk de weduwe 't leven aan een jongen en zoo was dit kind, erfgenaam van het groote vermogen. Ma dame M. woonde met haar zoontje in den Jardin des Tuilleries en verheugde zich in de algemeene achtingharer medemenschen. Het schjjnt nu, dat door de bloedverwanten van haar overleden echtgenoot de aan spraken van den kleine op de erfenis wer den betwist,en dat zij voortdurend in angst verkeerde dat er tegen het kind een daad van geweld werd gepleegd. Wanneer zy het niet vergezelde, liet zy het slechts ouder de bewaking van een vertrouwde kindermeid tot in den Jardin des Tuilleries en ook dan moest de kindermeid steeds in het gezicht van het venster van haar mees teres blijven. Toen nu een kennis van madame M. een visite b\i haar kwam maken, vergat zij een oogenblik haar kind uit haar bewakings post in het oog te houden. Eerst toen de bezoekster weer vertrokken was, keerde zy naar het venster terug en zag de kin dermeid slapend op een bank zitten, kaar zoontje was echter verdwenen. Men heeft redon om te vermoeden, dat de oogen- schynlijk zoo zorgzame bewaakster in be trekking tot de bloedverwanten van ma dame M. heeft gestaan. Het is de Parijsche politie tot nu echter niet gelukt, om den kleinen millioenen erfgenaam terug te vinden. Toen het Deeusehe stoomschip Texas Dinsdag uit New-Orleans te Kopenhagen binnenliep, had het een jong Amerikaansch matroos aan boord, thuis behoorende op een Amerikaansohen schoener die den 9en September in den Atlantischen Oceaau gezonken was. Toen men hem opvischte was de jonge man, op een plank zittend of hangend, 108 uren in het water geweest. Hij leefde nog, maar was bewusteloos en kwam pas twee dagen na zijn redding weer bij. Nu is hij geheel hersteld en nog maals den Oceaan overgestoken om naar Amerika terug te keeren. Uit Baltimore (V.S.) komt de tijding van het overlijden van Samuel Arnold, den laatst overgeblevene der moordenaars, die zich indertijd vereenigd hadden, om aan het leven van Abraham Lincoln, den president der Noord-Amerikaansohe repu bliek, een einde te maken. Zooals bekend is, bereikten zij huu doel, daar de tooneel- speler Booth den president op den I4den April 1865 door een pistoolschot in het theater van Washington vermoordde. Booth zelf ontkwam naar een farm in den staat Virginië hij werd echter door een troepen-afdeeling ontdekt en daar hij zich niet over wilde geven, doodgeschoten. Zijn spitsbroeder Samuel Arnold had in Baltimore een rustig en vredig leventje. Weinigen wisten, waaraan hij vroeger medeplichtig was geweest, want hij zelf sprak er natuurlijk zoo weinig mogelijk over. Kwam het een enkele maal ter sprake, dan verzekerde Arnold steeds, dat het niet het plan der samengezworenen geweest was Lincoln te vermoorden. Hun plan was enkel geweest hem te overvallen, te boeien en te ontvoeren. Hy zou naar een plaats in een der zuidelijke staten gebracht zyn, om daar als gijzelaar zyn leven te slijten. Booth handelde tegen de afspraak, toen hij zijn bloedige daad volvoerde. Samuel Arnold moest zyn aandeel in het complot met eenige jaren dwangarbeid boeten, dien hij echter goed doorstond, daar hij den leeftijd van 72 jaren bereikte. Eerst thans wordt bekend, dat majoor Dreyfus sedert Maandag dienst doet by het regiment artillerie te Vincennes. Als een bewijs van bijzonder vertrouwen is hem de uitwerking van de mobiliseerings- plannen opgedragen. Op de proefvelden van de landbouw- afdeeling der hoogeschool te Cambridge zyn sedert vyf jaren proeven genomen om de Engelsche graansoorten te verbeteren. Deze onderscheiden zich door volle aren en mooi stroo, maar blijken minder bestand tegen roest en leveren eok niet de meel soort die de bakkers noodig hebben, om luchtige, groote brooden te kunnen maken. Door kruising met vreemde graansoorten schijnt men nu zoover te zijn, dat men graansoorten heeft verkregen, die de goede eigenschappen van het Engelsche koren behouden, maar hun minder goede door de deugden van de uitheemsche soorten vervangen hebben. Terwijl men nog bezig is aan den tandradspoor naar een van de toppen van den Mont Blanc, is een nieuw plan ont worpen om ook een hangenden spoorweg langs de helling van den berg aan te brengen. Dezelfde maatschappij, die op het oogenblik zulk een spoorweg naar den top van den Wetterhorn aanlegt, heeft vergun ning gevraagd om van Chamoanix uit een hangenden spoorweg naar den top van den Aiguille du Midi te bouwen. Het beginpunt zal by het eerste station van den bestaan- den spoorweg in de nabijheid van den glet- ser des Bossous, op een hoogte van 800 voet, zijn. De kosten worden op 2 millioen gulden geraamd en het werk zal omstreeks vier jaar tyds eischen. Ned. Herv. Kerk. Drietal te 's-Gravenhage A. J. Montijn te Haarlem, H. J. Rooseboom te Delft en A. J. de Sopper te Velzen. Beroepen te Velp W. Hellemans te Bodegravente Driehuizen J. L. van Apeldoorn, cand. te Helpmar te Haren- karspel J. Sonnighe Damsté te Poortugaal te Schipluiden H. H. v. Ameide oand. Bedankt voor LaDgweer door B. Osinga te Oudegavoor Moercapelle door H. H. v. Ameide cand. te Ouderkerk a/d Amstel. Geref. Kerken. Beroepen te Hoogvliet P. H. fie Jonge te Hoek bij Neuzen. Biezelinge. Bij het te Rotterdam ge houden examen voor stuurman is o. m. geslaagd als 3e stuurman dhr. J. D. J. v. d. Graaft" alhier, leerling van deZeevaart- sohool te Vlissingen. De heer C. Bethe heeft legen 1 Jan. a. s. eervol ontslag gevraagd als tijdelijk leeraar in de Hoogduitsche taal aan het Gymnasium en de Hoogore Burgerschool te Schiedam, ten einde aan de Universiteit te Groningen zijn studiën te voltooien. Rilland. De werkzaamheden aan de verschillende dijken alhier gaan, dank zij het praohtige najaarsweder, goed vooruit. De Reijgerbergsohen polderdijk is geheel klaar. Ook het werk aau den spoordijk schiet goed op, hoewel het zioh iaat aan zien, dat voor de bestemde tijd, November, het werk niet afgeleverd zijn zal. Ook de dijk der tweede Bathpolder is na klaar. Eenige werkzaamheden aan de sluis moe ten nog plaats hebben. Houten keeten en loodsen worden reeds opgeruimd. Ps arden en materieel zijn voor een groot deel ver kocht. Een der arken, bewoond doorheeren aannemers is hade i ook vertrokken. Een groote bedrijvigheid echter heerscht nog op het oogenblik aan het werk aan den Eersten Bathpolder. Men rydt daar met 4 ii 5 locomotieven voor 't vervoer van grond. Vanaf het zoogenaamde „Paviljoen" tot by wachtpost 19 is de dijk al ver op hoogte. Hard wordt gewerkt aan de verzwaring der separatiedijk (scheidingsdyk tusschen Eersten en Tweeden Bathpolder) eu t vena ook aan de steenglooiïng. Overal geschiedt de grondaanvoer door houten bakken, ge duwd of getrokken door machines. Tengevolge der regens zijn de putten waaruit grond gehaald werd, onderge- loopen, wat natuurlijk vertraging brengt. De zeekraal, die eerst prachtig groen stond, begint in de polders, nu deze niet meer onder vloeien, meer en meer te verkleuren en te verdorren. 's-Gravenhage. De Tweede Kamer voortzettende oe behandeling van het Indisch Reglement werd door dhr. Pierson een amendement toegelicht om voor Inlan ders en vreemde Oosterlingen het adat- recht voorop te stellen en om te bepalen dat zij aau de voorschriften van het Burgerlijk en Handelsrecht slechts gedeel telijk zyn onderworpen of voorzoover zij zich daar vrijwillig aan onderwerpen. Het amendement is van vriendschappelijke strekking en de regeering blijft vrij in de toepassing, zegt de voorsteller. De heer v, Idsiuga licht toe zijn amen dement, waarvan hij aantoont dat 't aan past bij het stelsel der regeering. De heer v. Doorn bestrijdt 't amendement ldsinga omdat het niet door te voeren is. De heer Van Kol bestrijdt ook dat amen dement, dat den minister vrijlaat om den inlander tegen zijn wil te Europeani- seeren. Hy sloot zich volkomen aan by het amendement-Pierson. Dhr. Tydemun zegt dat in 't amendement- Idsinga niet de mogelijkheid opgesloten ligt om een regeling van hel inlaudsoh recht in algemeene verordeningen te treffen. Dhr. v. Deventer bestrijdt het amendement- Pierson dat de rechtsbedoeling vanindië van den wal in de sloot zal brengen en de moeilijkheden zal vermenigvuldigen. De heer Lokman acht zyn bezwaren door het amendement-v. ldsinga opge heven. Van ruw ingrijpen zal daardoor geen sprake meer zyn en het Europeesch recht geleidelijk worden doorgevoerd daar waar men er behoefte aan heeft. De minister van koloniën bestrijdt het amendement-Pierson dat aan den rechter alles zal overlaten. Het auiendemeut-Id- singa strookte met 's ministers bedoeling, welke hierop neerkomt, beide soorten van recht te eerbiedigen, en al naar gebleken behoefte het Europeesch reoht in te voeren. Met eenige kleine wijzigingen is de minis ter geneigd dat amendement te aanvaarden. kDe heer v. ldsinga brengt eenige redactie wijzigingen aan. De heer v. Kol handhaaft echter zyn opvattingen omtrent dat amendement. ,*.De heer Tgdeman verklaart zich bevre digd door 's ministers antwoord op zijn opmerkingen betreffende de regeling van conflicten. De minister van koloniën neemt het amendement 1. over;'t amendement-Pierson wordt aangenomen met58 tegen 16 stemmen. Het regeeringsartikel wordt aangenomen. 's-Heerenhoek. Donderdag werd alhier door not. Van Campen voor de erven Wed. P. J. Rijk, publiek verkochtlo. huis, schuur, tuin en erf aldaar in den Nieuwen Craaijertpolder aan den Zesden Dwarsweg, groot 07,25 A. aan B. Ryk aldaar voor f 1855 f 60 access.2o. bouwland aldaar, groot 40.70 A. aan A. Ryk, aldaar voor f 1100 en 3o. bouwland aldaar groot 4.77.89 II.A. aan P. de Jonge Jzn. te Kwaden damme en A. Westdyk te Goes voor f879.13; sub. 2 eu 3 per 39.24 A. Totaal f 13.762.49. Tholen. Donderdagavond werd door not. Meulenberg van St. Maartensdijk voor de erfgenamen van de wed. A. Ouwersluis publiek geveild bij inzet1 H.A., 40 A. 20 c.A. weiland onder Tholen voor 1'260 aan H. Dorst; 1 H.A., 4 c.A. bouwland, idem voor f 305 aan P. Potter1 H.A., 38 A., 30 e.A. weiland, idem voor f300 aau P. Potter; 1 H.A., 17 A. bouwland, idem voor f 530 aan J. A. Wagemaker, Koudekerke. Heden werd door not. Loeff publiek verkochtperc 1 en 2, huis, schuur, erf en bouwterrein, 0,2239 H A., aan dhr. H. Kesteloo voor f 3151perc. 3, 0,0491 H.A. bouwterrein aan dhr. J. Wou- terse voor f 447 perc 4, 0,0549 H.A. idem aan dhr. Adr. Jongepier voor f 585; perc. 5, 0,0612 H.A. idem aan dhr. P. A. Bakker voor f 597 en perc. 6, 0,0609 fl. A. idem aan dhr. J, A- Contant voor f 566.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2