Aan de vrouwen wier zenuwen zwak zijn. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken, In uw geacht blad las ik oen klein Zuid-Beveland is vrij groot, en behalve de onderscheiding in stad en land, (de Goesenaars laten zich er heel wat op voorstaan, dat ze stedelingen zijn!) bestaat er in meer dan een opzicht ook groot ver schil tusschen het Westelijk en Oostelijk deel en kan men vooral in de spraak duidelijk hooren of iemand uit Oostelijk Zuid-Bevelaud komt of uit »'t Westende." De Roomschen hebben op Zuid-Beveland hun eigen blad en politiek en kerkelijk hun eigen organisatie. Ze zullen het daar om den briefschrijver niet kwalijk nemen, dat hij bij het schrijven van zijn brieven, als hij zich op politiek of kerkelijk terrein waagt, niet altijd aan hen denkt. Als antirevolutionair staat de briefschrij ver vooral tegenover de liberalen of de linksche partijen van welken naam ook. Het is hem een oorzaak van groote blijdschap, dat de anti-liberalen op Zuid- Beveland de groote meerderheid vormen. Ons Zuid-Bevelandsche volk heeft een afkeer van het liberalisme en slechts omdat men tegen verandering opziet lezen nog zoovelen, die toch altijd rechts stemmen de Goesche Courant, en zenden nog altijd hun kinderen naar de openbare school. Gelukkig is er op allerlei terrein leven te bespeuren. Bijna elke plaats heeft haar anti-revo lutionaire kiesvereeniging. Op vele plaatsen zijn christelijke jongelingsvereenigingen waar de jongelingsschap in den Bijbel leert thuisrakende beteekenis der ge schiedenis leert verstaanmet de anti revolutionaire beginselen kennis maakt en de noodzakelijkheid en het doel der sociale actie leert vertaan. Naast de andere werkliedenvereenigingen kwamen ook christelijke, hetzij afdeelingen van Patri monium of het Christelijk Werklieden verbond. Het aantal christelijke scholen vermeerdert langzaam maar daarom niet minder zeker. En eindelijk op kerkelijk gebied blijft er een liefhebben en vragen naar de oude beproefde waarheid. In de advertenties vindt men dik wijls beloften die niet van bewijzen vergezeld gaan. In de advertenties der Pinkpillen is het bewijs naast de belofte te vinden. De heer Van Driel, te Anna Jaooba- polder, schrijtt ons //Ik zie mij tot mijn vreugde gedrongen u kennis te geven van het succes door mijne vrouw met de Pinkpillen verkregen. Mijne vrouw leed aan zeer erge zenuw zwakte. Vanaf haar jeugd heeft zij een neiging gehad tot bloedarmoede en tot verzwakking van het zenuwstelsel, gepaard met anderdaagsche koortsen. Door hellezen der getuigschriften en de gesprekken van goede bekenden vernam ik de gelukkige en snelle genezingen van tal van menschen door de Pinkpillen, wat mij deed besluiten ze ook door mijne vrouw te doen gebruiken. De uitslag is overtuigend en snel geweest. Weinig tijd na met de behandeling te zijn begonnen, gevoelde mijne vrouw zich veel sterker, hare zenuwkrachten waren toe genomen, zij had geen koorts meer en ondervond een groot gevoel van behaag lijkheid. Zij heeft gedurende eenigen tijd het gebruik voortgezet om hare genezing volkomen te maken, en nu verkeert zij in den besten gezondheidstoestand die mogelijk is". De zenuwzwakte is een kwaal die meer bij de vrouwen dan bij de mannen voor komt. Dat komt zeker daaruit voort, dat de vrouw een zwakkere geaardheid bezit en haar physieke weerstand geringer is. In die omstandigheden is de vrouw ver plicht heel dikwijls aan hare zeDuwen hulp en bijstand te vragen. Bovendien is de zenuwgevoeligheid veel grooter bij de vrouw dan bij den man. Een kleinigheid verontrust de vrouw, doet haar aan, slaat haar ter neer. Dat alles maakt dat de zenuwweerstand der vrouw zeer spoedig verstompt, en dat bij haar zenuwstoringen plaats hebben. De Pinkpillen genezen die zenuwaandoeningen zeer goed, omdat,tege lijkertijd dat zij de physieke krachten ondersteunen, wat maakt dat men niets aan de zenuwen te vragen heeft, zij het zenuwstelsel verzorgen, het opwekken en versterken. Inderdaad zijn de Pinkpillen de beste bloedhersteller en de volmaakte versterker der zenuwen. Prijs f 1,75 de doos, f9,perödoozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depóthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar Voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Ned. Herr. Kerk. Beroepen te Waalwijk A. Fetter te Oisterwijk. Ds. P. J. Molenaar zal D. V. Zondag avond 18 Nov. intrede te Middelburg doen, na des morgens bevestigd te zijn door dr. H. M. v. Nes, directeur der Zen dingsschool te Rotterdam. Geref. Kerken. Beroepen te Scherpenzeel J. Schoon hoven te Noord Scharwoude. Chr. Geref. Kerk. Beroepen tc Noordeloos, P. de Groot, caud. te Metslawier. De Unie-collecte bedroeg dit jaar te Arnemuiden met Kleverskerke f25.035; Heinkenszand met 's-Heer Arendskerke f132; en te Nieuwerkerk (D.) f 03.73. Aan de universiteit te Leiden is het oandidaats-examen in de geneeskunde afgelegd door dhr. H. Ph. A. v. Schouwen te Goedereede. In ons bericht over de schoolvereeni- ging te 't Zand komt ouder de gekozenen de naam Lorier voor. Dit is fout, zoo meldt men ons. Wel kwam de heer H. Dekker Jz. in herstemming met den heer Van Ditmars. Nader vernemen wij dat Maandag te 't Zand mede een vergadering gehouden is van belangstellenden in het Chr. onder wijs, behoorende tot de Ned. Herv. Kerk. De vergadering ging over tot het stichten eener „Vereeniging tot oprichting en in standhouding van een School met den Bijbel aan het Zand". Het bestuur bestaat uit de heeren ds. L. Hijmans, Jac. de Troye, D. Kodde, J. L. v. Uullemen, H. Dekker, A. M. J. C. Thomassen en J. Kraamer. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Nleuwdorp, de heer J. F. Wisse, onderwijzer te Zuidland, die de benoeming heeft aangenomen. Ontvangen voor de Chr. School te Tilburgvan J. te Goes f l van H. te Goes f 0,25 van J. D. te Goes f5. Met vriendelijken dank aan de gevers, wekken wij op tot navolging. J. JONGEPIER. Middelburg. Gisterenavond te half 10 uur had op de stoomboot „Zeeland" een ernstig ongeluk plaats. Terwijl men bezig was met de lier zakken erwten te lossen, schoot een dezer zakken uit den haak, die op den werkman G. van O., oud 41 jaar en wonende te Amsterdam, terecht kwam. Deerlijk inwendig gekneusd, werd hij op advies van dr. Schoute naar het verpleeg huis gebracht. Zijn toestand is ernstig. Vlissingen. De brieven- en telegram besteller W. J. Veldman te Breskens, is op verzoek als brievenbesteller naar hier overgeplaatst, in plaats van den brieven besteller C. van Leeuwen. De levering en installatie van de machines voor de alhier <5p te richten stoomtimmerfabriek van de heeren Huson Fret, is opgedragen aan de firma gebr. Polak. De stakende timmerlieden hebben als antwoord op het schrijven van den aannemer W. Anker bericht dat zij ge neigd zijn een samenspreking te houden met de afgevaardigden van de patroons. Evenwel moet aan hen worden overgelaten wie z;jals afgevaardigden willen aanwijzea, omdat de arbeiders de vakorganisatie erkend willen zien. Van de tusschenkomst der Kamer van Arbeid verwaohten de arbeiders niets en deze wenschen zij dus niet. Goes. Door Burgemeester en Wethou ders is bij publicatie de aandacht gevestigd op de verordening op het houden van mestvaalten, varkens- en veestallen en het ledigen van secreten in deze gemeente. In die verordening wordt gezegd, dat de bestaande mestvaalten en hokken, bedoeld in art. 2, binnen de bebouwde kom, vóór of op 1 Januari aan gestelde voorwaarden en bepalingen moet voldoen. Wat onder de „bebouwde kom" wordt verstaan, wordt ook aangegeven. Het is dat gedeelte der gemeente, dat begrepen is in de wijken A, B, C en D, en bovendien van wyk E die gedeelten, waar de woonhuizen op minder afstand dan 25 Meter van elkander verwijderd staan. Met 1 Januari a. s. zal dus elke mestvaalt of mesthok rondom moeten zyn voorzien van een gemetselden voetmuur, dik of breed minstens 18 c.M. diep in aanleg onder den bovenkant van den vloer minstens 35 c.M. met fundeering en versnijding, naar goedkeuring van B. en W. en hoog boven den bovenkant van den vloer minstens 35 c.M. Bovendien moet in elke mestvaalt of hok een vloer worden gemetseld van 3 platte lagen, waarvan één in zand- en twee in cement- specie. Verder moet buiten elke mestvaalt of hok een gierput worden gemaakt, wijd binnenswerks minstens 36 X 36 c.M. en diep 0.70 M. met wanden en bodem ter zwaarte van minstens 1 steen of 18 c M. De tijd is niet zoo ver meer, nauwelijks drie maanden scheiden ons nog van 1907, dat dit alles in orde moet zijn. Het is dus in het belang van hen, die hiervoor in de termen vallen, met de voorgeschreven ver anderingen te beginnen, willen zij voor onaangenaamheden worden gevrijwaard. Zierikzee. Tot bewaarder in het Huis van Bewaring alhier is benoemd de heer P. J. Kamermans, agent van politie te Amsterdam. Kortgene. Voor de stemming van een lid van den gemeenteraad, vacature Roelof, op 17 dezer, zijn bij den burgemeester als candid aten opgegeven L. J. Dorst en H. Meulenberg Dzn. Borsele. In de Donderdag gehouden vergadering van den Dijkraad vandewater- keering van het calamiteuze waterschap Ellewoudsdijk en den calamiteuzen polder Borsele werd behandeld en voorloopig vastgesteld de rekening over 1905—'06. De ontvangsten bedragen f 68040.67 en de uitgaven f 64291.25 zoodat een goed slot aanwezig is van f3749.42, waarvan echter moet worden afgetrokken de som van f 1543.30 wegens onafgehaalde renten over 1905—'06 en ryf jaren te voren, zoodat het zuiver overschot bedraagt f2306.12. De oatvangsten zijn gesplitst als volgt goedslot vorig dienstjaar f 5264.16; dijk- gesohot f58489.24 inkomsten uit bezittingen enz. f 4287.27 de uitgaven kosten van beheer f5621.313; kosten der zeewering en oeververdediging f 15366.99. Renten, lasten, verzekering tegen brandschade en ongelukken f 4501.595 geldbelegging f37010 85 renten van vorige jaren enz. f 1090.50. (G. Crt.) Bij de directe belastingen is ver plaatst met 1 Nov. de rijksklerk 2e klasse E. K. Krijger, van insp. Schiedam naar kantoor Vlissingen (dir. bel. en acc.) Een eigenaardige inbeslagneming had Woensdagavond te Hulst plaats. Op last van een Middelburgsch advocaat werd door den deurw. te Hulst beslag gelegd op de menagerie van den heer G. (tent van mej. Ludowiska), wijl die eigenaar niet aan zijn geldelijke verplichtingen voldaan had. Op een leeuw en een leeuwin, twee wol ven, een hyena, twee beeren, een condor en twee lama's met de wagens en kooien, benevens de tent, werd het beslag gelegd. Natuurlijk wekte deze handeling veel belangstelling. (M. Ct.) Naar Zelandia verneemt, heeft de heer H. G. Hammacher, notaris te Groede, bij den officier van justitie te Middelburg een aanklacht wegens smaadschrift inge diend tegen den heer G. A. Vorsterman v. Oyen te Aardenburg, wegens het door dezen geschreven artikel in zijn Weekblad voor Z. Vlaanderen W. Deel, in welk opstel de volgende woorden door dhr. v. Oyen onderteekend, voorkomen „Ik betreur het dat zij zich aansluiten bij een vereeniging, die geleid wordt door iemand die als ambtenaar een testa ment maakte, waardoor gevaar ontstond dat een buiten echt geboren kind door zijn eigen moeder onterfd kon wordendie met een zaakwaarnemer meewerkte om het eigendom van dat kind tegen diens zin publiek te verkoopenDie man be hoort niet te staan aan het hoofd eener kiesvereeniging die zich liberaal noemt". Zooals men weet, zegt Zelandiais de heer Hammacher voorzitter der Liberale Kiesvereeniging in het Statendistrict Sluis, welke kiesvereeniging Vorsterman v. Oyen niet heeft gecandideerd. Voor eenige weken werden uit een weide onder Wijchen twee paarden ont vreemd. Men vermoedde, dat kermisrei zigers, die daar een tyd hadden gelegen met hun woonwagen, de dieven waren, vooral daar zij den middag te voren een disselboom hadden laten maken. Dinsdag avond ontmoette de Nymeegsche politie een équipage bestaande uit dogcart en paard en waarin gezeten een heer en een Duitsche dame, geheel beantwoordend aan het signalement van de vermoedelijke dieven. De politie nam hen dus in arrest en paard en rijtuig in beslag. Den volgenden dag arriveerde een gemeenteveldwachter uit Wijchen, die den verdachte aanwees als een der schuldigen. Daarna werd de dief door de marechaussee overgebracht naar Wijchen, waar hem zeer bereidwillig een verblijf in het arrestantenhok werd afge staan. Toen echter de politie dienzelfden avond nog eens ging kijken, hoe haar arre stant het maakte was de vogel gevlogen en niemand weet waarheen. Zyn reisge noot® is naar Arnhem overgebracht en later op vrije voeten gesteld. Men schrijft uit Groningen Na een eindeloos geduld, na de halsstar- rigste ontkentenissen, is 't de justitie alhier dan toch gelukt Jantje van Veen tot een volledige bekentenis te brengen van haar gruweldaad het vergiftigen van den heer en mej. Huisman te Grauwedijk. Uit het verhoor moet gebleken zijn met hoe groot overleg de giftmengster te werk gingom geen argwaan te wekken werd op de plaats waar door haar het doosje met rattenkruid weggenomen werd, een doosje met meel gezet. Eenige heeren te Utrecht hebben, naar het U. D. meldt, het initiatief ge nomen om te komen tot de oprichting van eene vereeniging, welke zich ten doel stelt in het algemeen de bestrijding van de lupus en in het bijzonder het verlee- nen van steun welke in hoofdzaak in fiDaneieele hulp zal bestaan aan on- en minvermogende lupuslijders in de ge meente Utrecht woonachtig. Op het adres van de Amsterdamsche Arbeidsbeurs, waarin aan de regeering het verzoek gericht werd tot het vrijgeven van de telefoon voor intercommunale ge sprekken tusschen arbeidsbeurzen in Ne derland, is, aaar aan de Ar. Ct. gemeld wordt, afwijzend beschikt. Uit Ede wordt gemeld Tengevolge van den bezuiningsmaatregel van den minis ter van oorlog zal één kazerne voorloopig gesloten worden, daar van de bataillons in garnizoen alhier, slechts een kleine 100 man den winter hier zullen doorbrengen. Als een zeldzaamheid kan worden vermeld, dat gisteren door Bernardus Vosse bloemistknecht bij den heer Polman Mooij in diens tuin onder Heemstede, is ge vonden een lijsternest met 3 eieren. Te 's-Gravenhage is overleden de bekende coöperator, bestuurder van „Eigen Hulp" mr. A. Slotemaker, oud 51 jaar. Van de Nederlandsche Landbouw-Con- gressen zal men zich dezen knappen, krachtigen man nog wel herinneren, die o. a te Goes in 1893 een boeiend referaat leverde ter aanbeveling der Boeren- en andere coöperatieve Banken. Hst tekort in de kas yan clea ver dwenen brie ven gaai der Hendriksen van Houtrijk bedraagt een f 3500, welk tekort niet door een borgstelling is gedektmen vermoedt dat hij naar Amerika is, waar familie van hem woont. De dienstweigeraar Kriller, van de laud weer, stond gisteren voor den krijgs raad te Haarlem, om het vonnis te ver nemen voor hem gewezen, door het hoog militair gerechtshof, waarbij hij was in appèl gekomen van het vonnis door den krijgsraad te Haarlem over hem geveld. Het vonnis is vijf maanden detentie. Nadat 't vonnis uitgesproken was, zeide Kriller „Ik protesteer, omdat het vonni3 is in strijd met alle natuurlijke gerechtigheid. Het zal mij wei niet veel helpen, zitten zal ik toch moeten, doch in elk geval, ik protesteer". De minister van binnenlandsche zaken heeft een circulaire gezonden aan de Commissarissen der Koningin in de onder scheidene provinciën, met verzoek, de lotelingen te doen waarschuwen tegen personen, die hun o. a. voorspiegelen, in staat te zijn, tegen betaling van een som gelds, hun afkeuring voor den dienst te doen verkrijgen, en daarbij tevens hun aandacht te vestigen op het bepaalde in art. 206 van het Wetboek van Strafrecht. Zomergetuigen. Ware natuurwonderen verwekt deze zomersche herfstvrucht- boomen die weer aan 't bloeien staan uitgeleefde planten, gereed tot den winter slaap, doch die weer frisscheloten schieten; zangvogels die weer aan den nestbouw zyn getrokken. En nu komt men op ons bureau een volkomen ontwikkelden mei kever vertooneneen meikever in Octo ber Menigeen van zyne natuurgenooten heeft het in Mei kouder gehad. (Zutph. Ct.j Men meldt aan de N. Pr. Gr. Ct. uit Noordbroek: De heer Hidskes, molenaar, een bekend varkensfokker, is thans eigenaar geworden van een wild zwijn een beer waarmee hy wil kruisen. Bij gelegenheid van de laatste kermis, was er iemand, die er een menagerie op nahield. Van hem kocht de heer H. dit beest. Uiterlijk verloochent het zijn wilde afkomst niet, overigens is het mak. De heer Hidskes denkt op deze manier een soort varken te fokken, die vast en sterk en minder onderhevig aan de vlekziekte zal zijn. Nabij Bergen op Zoom werd door de commiezen gisternacht aangehouden een paard en kar, beladen met 6 balen, ieder 100 kilo suiker bevattende, die men frau duleus uil België trachtte binnen te smok kelen. Eén der geleiders, een Belg, werd gearresteerd de andere, een Nederlander, die herkend werd, wist te ontsnappen. Handel in blanke slavinnen. Aan de Tdgl. Rundschau wordt geseind dat de politie in Venlo en Weert een uit tien personen bestaande internationale bende van handelaars in //blanke slavinnen" in hechtenis heeft genomen, die sedert vijf jaren een drukken handel dreef op westelijk Europa in meisjes uit Oostelijk Europa. Onweer. De bliksem heeft Vrijdagmiddag het telefoontoestel in de tramhalte te Rhoon uit elkaar geslagen. Te Haarlem werd een 22-jarige ongehuwde werkman door den bliksem getroffen. Hij was dadelijk dood. Te Sas van Gent werd tenge volge van het inslaan van den bliksem een schuur van Bockstael in de asch ge legd. Niets was verzekerd. Te Bussum werd de schoorsteen eener villa vernield, en nam de bliksem een uitweg door de voordeur der woning. Te Heemstede sloeg de bliksem in, in de machinekamer eener bleekerij, juist toen de machinist de hand aan de stoomfluit zette om een sein voor den schafttijd te geven. Hij kreeg een hevigen schok, zoodat hij achterover viel en eenige uren buiten bewustzijn bleef. Te Diemen werden twee koeien in de weide door den bliksem gedood. Omtrent den dood van bovengenoem- den arbeider meldt men nader Hedenmiddag omstreeks half een werd zekere Hugo Engelen uit Haarlem, die met zijn kameraad Jan Rytier naar 't land ging om een paard te halen, in den polder onder Haarlemmerliede door den bliksem getrof fen en gedood. De kleeren waren hem totaal van het lijf gerukt, terwijl een diepe snede zijn hoofd doorkerfd had. Een koperen tabaksdoos, welke hy in zijn zak droeg, was zoo plat als een naald geslagen. Zijn kameraad kwam er levend af, hoewel ook deze getroffen en zijn jas aan flarden ge scheurd werd. Aan den neus had hy een wonde en een gaatje in het kuitbeen. Per tentwagen werd het lijk naar de ouderlijke woning overgebracht. Ook Rytier moest vervoerd worden, daar hy als lam geslagen was en ook niet spreken kon. In de nabij heid van de vreeselijke plek werd ook een schaap door het hemelvuur gedood. Op de kermis te Stadskanaal is de pas gepensionneerde postbode van Mussel- kanaal, in den drank gestikt. Zijne vrouw had hem zeer onlangs verlaten Gelukkig krijgt deze nu dus pensioen. Te Steen bergen was na een kortstondige ziekte overleden de slager Th. De man was ziek thuisgebracht en riet meer bij kennis gekomen. Er werd vermoed, dat hij was mishandeld en deze geruchten k^ amen ook de politie ter oore. Heden is d-.- vermoe delijke dader gearresteerd. Ten huize van een heer te Heusden vertoefde eene dame, in hooge mate zenuwlijdster. Zij had zich op eene zekere plaats o.«gesloten en hare kleederen in brand gestoken. Eer men het onheil ontdekte, had zij zulke brandwonden bekomen, dat zij aan de ge volgen is overleden. Terwijl op het rangeerterrein van den Nd. Centr. Spoorw. onder Zwollerkerspel de treinsmid B. bezig was de wielen Da te kijken tusschen de beide treeplanken, werd een der wagens opgeduwd en kwam B. voorover te vallen; met zijn hand grijpende, kwam hij met zijn linkerhand op de lijn, waardoor hem twee vingers werden afgereden, terwijl twee andere zwaar verwond werden. Toen hij zich wilde oprichten, kreeg hij met de treeplank een stoot in de zijde, waardoor hij ook inwendig werd gewond of gekneusd. Een dame werd Donderdag te's-Hage aangereden door een fietsrijder en met een hersenschudding opgenomen. Te Zaan dam is een 2'/2-jarig jongetje te water gevallen en verdronken. Te Borculo is in hun woning een man en vrouw dood gevondenzij zittend op een stoel, hij liggend op den grond, beiden met een schot in 't hoofd. Zij hadden daags te voreu te Zutfen een revolver gekocht. Financieele rampen deden hen tot dezen zelfmoord de toevlucht nemen. Woensdag kwam de onderwijze J. Bastin, 41 jaar, die onlangs een lot vau 100,000 fr. gewonnen had in de vervroegde trekking der leening van Brussel op eene kar van Frasnes gereden. Hij is er afge vallen en de wielen liepen hem zoo onge lukkig over zijn liohaam, dat hij na enkele stonden den geest gaf. Donderdag zijn 360 staatkundige ge vangenen uit Petersburg naar Siberië ver trokken. Er waren 2 priesters en 20 stu denten bij, de overigen waren soldaten en boeren. Het door den krijgsraad uitgesproken doodvonnis over 19 matrozen te Kroonstadt is Donderdagochtend voltrokken. In de stad heersoht volslagen rust. Uit New-York wordt geseind, dat een trein, die het 15de regiment cavalerie, aangewezen om naar Cuba te vertrekken, zou vervoeren, in botsing is gekomen met een anderen trein. Het gerucht liep, dat er 25 personen waren omgekomen en dat het aantal gekwetsten zeer groot is. Bij Troy in den staat New-York is een trein met ruitery die voor Cuba bestemd was, op een gewonen trein geloopen. Zeven reizigers in d6zen laatsten trein kwamen om, 20 werden gekwetst. Van de soldaten kreeg niemand letsel. Op een vergadering van den Iersch- Amerikaansehen Bond te Philadelphia werd besloten in den loop dereerstvolgeude twee jaren 100.000 dollar bij te dragen ten bate van de beweging voor lersohe Homerule. Staande de vergaderinh werd voor 78.000 dollar geteekend Donderdagochtend even voor half zeven is in de Vinschgouwe bij Innsbruck een aardschok met een gerommel als van donder gevoeld. Hij hield U/2 seconde aan en plantte zich in de richting Zuid-Noort voort. Het landverhuizersschip Charterhouse, dat in de vaart was tusschen Hoikow en Hongkong, is 30 September 1.1. ter hoogte van Hainan-Kaap gezonken. De gezag voerder en 60 passagiers zijn by de ramp omgekomen. Door de Koh-sisjang van de Nordd. Lloyd werd een vlot opgepikt, waarop zich de eerste-ofïïcier, 23 schepe lingen en twee vrouwen bevonden, die na het vergaan van de Charterhouse, 43 uur hadden rondgedreven. In de kerk van Santa Maria dell" Anima te Rome werd gisteren de naamdag van keizer Frans Jozef met een plechtig Te Deum gevierd. Er waren bijzondere stoelen neergezet voor de twee gezanten van OosteDrijk-Hongarije bij het Quirinaal en het Valikaan en hun gevolg. Op het oogenblik dat deze heeren zouden plaats nemen, ontdekten zij op hun zetels kleine driekleurige (wit-rood-groene) stukje» papier met de volgende opschriften Viva Trento, viva Trieste Morte a Cesco (ver korting van Francesso, Frans Jozef) Viva la Dalmazia italiana Boven aan elk papier was het wapen van Triëst afgebeeld en onderaan een regel uit het Garibaldi-lied die begint met de woordenVa fuori d'Italia. (Ga heen uit Italië.) Men ODtbood inderhaast een commissaris van politie die een onderzoek instelde.Maar den dader heeftmennietkunnenontdekken. Babies, wien een kroon wacht. Er zijn verscheiden babies, voor wier hoofd een kroon als 't ware te wachten ligt. De jongste baby die eenmaal Koning kan worden, werd in Juli geboren en als hij het beleeft, zal hij eens over het Koninkryk Pruisen en het Duitsche Ryk regeeren. De Czaar van Rusland heeft een troonop volger, slechts twee jaren oud, en Prins Olaf, het zoontje van Koning Haakon van Noorwegen, is plotseling belast met de toe komstige koningswaardigheid. Dan is er Prins Eddy, die mogelyk eenmaal den En- gelschen troon zal bestygen. De vermoe delijke troonopvolger in Spanje is slechts vier jaar oud. Het is een neef des Konings maar hij verliest zijn kans als er een zoon geboren wordt aan het onlangs gehuwde vorstelyk paar. De geboorte van den jongsten koninklijken baby maakte den Duit8chen Keizer tot grootvader op den nog jeugdigen leeftyd van zeven-en-veertig jaarde vader van het Prinsje is pas vier-en-twintig. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur 1 Mag ik UEd. een klein plaatsje vragen voor onderstaande regelen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2