RECLAMES. Ee pslirifl neemt steels toe. §1 e c It t s z a k e h. Kerknieuws. LEESTAFEL. BURGERLIJKE STAND. ook dat niet meer. in het opknappen van den Suzannapolder is alzoo het laatste woord nog niet gesproken. (Tel.) Vlisslngen. Gisteren deed de hoofd commies en een paar andere commiezen van de plaatselijke belastingen een onder zoek bij de van Middelburg komende passagiers, die daar hun inkoopen hadden gedaan. Bij een daarvan, de wed. B., vond men eenige gegalvaniseerde drinkflesschen met jenever verborgen, die zij zonder aan gifte invoerde, natuurlijk werd de drank verbeurd, plus de boeten. De brieven- en telegrambesteller W. J. Veldman te Breskens, is op verzoek overgeplaatst naar Vlissiugen als brieven besteller, zulks in de plaats van C. van Leeuwen, die kort geleden, ook op verzoek, overgeplaatst werd naar Breskens. Hedenmorgen is het Engelsehe stoom schip „Dunluce Castle", bij den gevangen toren omhoog gevaren. Dit geschiedde met laag watermet den vloed kwam het schip echter vlot, waarna naar Antwerpen werd opgestoomd. Heinkenszand. Raadsvergadering 4 Oct. 1906, 's middags 2'/4 uur. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter de Burgemeester. De notulen der vorige verg. gelezen en goedgekeurd. Procesverbaal van kasop name wordt medegedeeld en voorgelegd. Voor en van de afdeeling „Groene Kruis" alhier wordt een schoollokaal gra tis ten gebruike afgestaan tot het houden van een cursus ter verleening van eerste hulp bij ongelukken, één avond per week door dr. Hoorweg. Besloten wordt 1 Januari e. k. nog een lantaarn te plaatsen tusschen Clarispad en Slaakweg. Het onderhoud van toren uurwerk voortaan om beurt op te dragen aan beide horlogemakers alhier. 7 recla mes tegen aanslagen worden behandeld 5 er van worden ingewilligd 2 afgewezen. De gemeente-begrooting voor 1907 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 14034.44. De vergadering wordt daarna gesloten. Rilland, in de heden morgen gehouden vergadering van den gemeenteraad werd tot onderwijzer alhier benoemd de heer J. Verburg te Borsele, met 6 stemmen, tegen 1 op den heer Dobbelaar van Wemeldinge. Verder werden op advies van de gezond heidscommissie te Kruiningen,alsmede van B. en YV., in den Eersten Bathpolder 4 huizen onbewoonbaar verklaard, allen ten gevolge der watervloed, terwijl aan bijna alle andere woningen in meerdere of min dere mate verbeteringen zullen moeten worden aangebracht. Ook werd een huig onbewoonbaar verklaard staande aan de haasjes, dat niets met de ramp te maken heeft. Dit is het eerste in de gemeente. Vervolgens werd ook nog een verordening inzake de drankwet gemaakt, waarin spe ciaal werd aangewezen het aantal ver gunningen die in sommige wijken aanwezig mogen zijn. Hoedèkenskerke. Gelijk het vorige jaar werd medegedeeld, werd door het ge meentebestuur alhier een proef genomen met het gebruik van gasoline-gloeilicht in een der straatlantaarns alhier. De lamp gaf een uitstekend licht, maar de daarvoor benoodigde gloeikousjes bleken in de prac- tijk te teer te zijn. Ook moest de lamp, om niet telkens verstopt te geraken, des avonds worden gebluscht, hetgeen op een platte landsgemeente als hier niet uitvoerbaar is. Een en ander maakte dus dat de proef op die wijze moest worden gestaakt. Thans herhaalt men de proef met dezelfde gasoline, maar thans met een zoogenaamden vlakbrander, hetgeen aanvankelijk zeer goed voldoet. Weliswaar is het licht niet zoo sterk als van de gloeikousjes, maar toch nog enorm sterker als petroleumlicht. Het is te wenschen, dat de proef op den duur blijkt te voldoen, dan kan spoedig voor de geheele straatverlichting de petro leum worden afgeschaft. De landbouwer P. v. K. alhier, ver loor een zijner koeien door het vreten van natte klavers. Ierseke. Door den Commissaris der Koningin zijn voor deze gemeente tot zetters voor 's rijks-directebelastingen be noemd de heeren L. Laban en W. Goeman. Als localiteit voor de loting der nationale militie, die dit jaar voor 't eerst in deze gemeente zal worden gehouden, is aangewezen een der localen van school 2 aan de Damstraat. Van de 53 lotelingen kunnen slechts 4 broederdienst doen gelden als reden van vrijstelling. De werkstaking te Lelden deed zijn invloed ook te Voorschoten gelden. Een bouwondernemer aldaar kon geen knechts krijgen, en die hij kreeg werden door stakers tegengewerktpolitie kwam daar niet. Toen nam hij den Patroons- boud in den arm, en hierop kwam een collega met 4 gezellen hem helpen, doch de stakers kwamen met 29 man en ver dreven hen. De politie bleek machteloos en seinde naar Leiden om hulp. Onmiddel lijk kwamen 27 artilleristen op 't terrein, die de postende en pestende stakers of hunne handlangers verdreven, waarna kon worden doorgewerkt tot den avond. Alsnu werden de gezellen, negen in getal, per rijtuig naar Leiden gebracht, onder geleide van paardenvolk. In de gister gehouden gemeente raadsvergadering te Rotterdam deed zich een oolijk incident voor. B. en W. stelden voor een gedeelte der Jonkerfransstraat te bestraten met koperslak-keien, teneinde eene daar staande openbare school, die t van rijtuigen en ander heelt, daar te kunnen behouden. De meer radicale leden wilden daar echter niets van weten. Zij vonden de school moest daar maar weg, dan kon 't voorstel van B. en W. afge stemd worden. Toen stelde dhr. v. d. Graaf (antir.) voor om de nieuwe bestrating nog wat verder uit te strekken en dan ook het Marnix- gymnasium tegen het hinderlijk straat rumoer te beveiligen. Dat voorstel werd bestreden door een radicalen tegenstander van het voorstel van B. en W. en door B. en W. zelf, en verdedigd door den (antirev.) heer Voorhoeve. Ten slotte werd 't met 20 tegen 19 stemmen aangenomen. De tegenstanders van 't voorstel van B en W. stemden voor dit amendement-v. d. Graaf, niettegenstaande zij daar ook tegen waren, maar zij deden dit om daardoor de kans op verwerping van het voorstel van B. en W. te vergrooten. Zoo sprak dhr. v. Aalten (rad.) die na de stemming het woord vroeg. Zie, zei hij, wij hebben voor 't voorstel- v. d. Graaf gestemd, omdat wij 't als een amendement op 't voorstel van B. en W. besohouwden, en met 't voornemen om dit alzoo geamendeerde voorstel af te stem men. Juist, zei de voorzitter, zoo is het. Nu komt 't geamendeerde voorstel in stem ming. En toen werd ook dit met 20 tegen 19 stemmen aangenomen. Naar aanleiding van een in de pers circuleerend, onjuist berioht, dat de arresta tie van notaris A. N. J. Vos te Amers foort op aanwijzing van onze Bank zou hebben plaats gehad en de daarbij vermelde bijzonderheden, achten wij het gewenscht volledige uiteenzetting te geven van de toedracht der zaak. Er zijn door onze Bank te Amersfoort onlangs ten overstaan van notaris Vos ge sloten eene hypotheek ten laste A. groot f8500 op een huis aldaar, geschat op f13000 en een ten laste v. B. groot f5000 op twee huizen aldaar, geschat op f7900. Bij de terhandstelling der gelden heeft notaris Vos ons een verklaring afgegeven, dat de gelden door hem niet zouden worden uitbetaald, voor zich verzekerd ie hebben, dat aan onze Bank alleen eerste hypo thecaire inschrijving zou worden verschaft Toen, ook op ons herhaald aandringen, de stukken, met name de staat van in schrijving, ons door den notaris niet werden toegezonden, werd door ons een onderzoek ingesteld ten hypotheekkantore te Amers foort, waarbij ons bleek, dat het onderpand der hypotheek ten laste A. bezwaard was met een eerste hypotheek, groot per resto f6250, en een der twee huizen van het onderpand der hypotheek ten laste v. B. met een eerste hypotheek groot f2800. De door de debiteuren aan notaris Vos voor de aflossing dezer hypotheken ter hand gestelde bedragen, waren door hem niet aan de schuldeischers uitbetaald. De debiteuren A. en v. B. zijn en blijven tegenover onze Bank aansprakelijk voor de hun geleende bedragen van f8500 en f5000. A., die eigenaar is van meerdere per- ceelen, wel belast, maar met voldoende overwaarde, heeft terstond op ons ver langen tot meerdere zekerheid van de leening van f8500, zijn overige perceelen hypothecair verbonden. Op gezag van ter plaatse goed bekenden, mogen wij aannemen, dat onze leening thans volkomen gedekt is door de waarde van het onderpand. v, B. heeft geen meerdere perceelen. De huurwaarde van de beide verbonden per ceelen te zamen bedraagt f 675 per jaar. Met het oog hierop en op het feit, dat de schattingswaarde van het onderpand (f7900) nog meer bedraagt, dan het be drag der beide hypotheken (f2800 f5000), meenen wij voorloopig de zaak eens te moeten aanzien en te mogen veronderstellen dat ook in deze geen verlies door ons zal worden geleden. Wij hebben het niet noodig geacht, ons omtrent deze zaken tot de Justitie te wenden en de inhechtenisneming van notaris Vos heeft dan ook niet op onze aanwijzing plaats gehad. Wij zouden het, met het oog op de wei nige belangrijkheid der zaken niet noodig geacht hebben deze algemeen bekend te maken, ware het niet, dat valsche en ver overdreven couranten-berichten allicht on gunstig zouden kunnen werken in deze, wat het hypotheekbankwezen betreft, zoo veel bewogen tijden. Daarom achtten wij het wenschelijk, Pandbrief houders eu Aandeelhouders onmid dellijk geheel op de hoogte te brengen en gerust te stellen. De Directie der Zeeuivsche Hypotheekbank, A. A. DE VEER Gz. H. WORST Jr. Als een zeer curieus en misschien wel eenig geval van dien aard in ons land, meldt men, dat in de gemeente Hedik- huizen (N.-Br.), een lid van den Raad meer dan 12 jaren zitting heeft, en al dien tijd geheel blind is, zoodat hij naar en van het Raadhuis geleid moet worden. (Men herinnert zich dat het kiesdistrict Veendam van 18871890 in de Tweede Kamer vertegenwoordigd is geweest door het liberale lid dr. Poelman, een groot geleerde, wegsleepend redenaar, en van de staatkunde van den dag goed op de hoogte. Ook deze heer was blind.) Woensdag had te Rijpweterlng een ongeval plaats, dat gelukkig goed is afge- loopen. Toen een schipper aldaar door de vaart voer, zagen eenige in de nabijheid zijnde personen opeens zyn dertien-jarig dochtertje, dat aan het roer stond, en zich geheel alleen op de schuit bevond, over Iwrd vallen en onmiddellijk in de diepte verdwijnen. Daar nu terstond al het moge lijke werd gedaan om het kind te redden, gelukte het zekeren B., die met een bootje en een haak spoedig ter plaatse was, het meisje op het drooge te brengen entoen bleek, dat de levensgeesten bijna geheel waren verdwenen. Terstond werd met de voorgeschreven middelen getracht het leven op te wekken, hetgeen tot groote verbazing van allen gelukte, daar het kind ongeveer tien mi nuten te water moet geweest zijn. Dank zy menschelijkerwijs deze spoedige hulp en de goede verzorging mocht de schipper dit zijn eenig dochtertje behouden. Woensdagmorgen sloeg een span van zes paarden, dat voor een stuk gespannen was en op de Gasthuisvelden te Breda aan het oefenen was, op hol. De artilleristen waren niet bij machte de paarden in te houden en deze holden nu de Nieuwe Huizen in, draaiden daarop eu reden ver volgens de spiegelruit en de winkelkast by een bakker stuk. Eindelijk slaagde men er in de dieren te grypen en kon men de be rijders, die voor het meerendeel naast de paarden hingen, uit hun hachelijke positie bevrij den. De werkstaking te Enschede op de fabriek Bamshoeve van Blijdensteiu is geëindigd, en daarmee ook de uitsluiting op de overige fabrieken. Alle arbeiders zijn weer aangenomen, terwijl in den loop van November met de besturen der orga nisaties de ge8ohillen waaronder ook de loonquaestie zullen worden besproken en zoo mogelijk opgelost. De soldaat der kol. reserve te Nij megen, die onlangs de vrijheid nam eenige rantsoenen spek, welke naar zijn oordeel ondeugdelijk waren, aan den mi nister van koloniën op te zenden, is daar voor gestraft met veertien nachten politie kamer. Een brutale diefstal is, volgens een bericht uit Poti aan de Zwarte Zee ge pleegd aan boord van de ,/Fsarewitsj- Georgj", varende van van Sioham op Otsjemsjiry. De dieven, ten getale van 25, waren gewapend met revolvers en geweren. Nadat ze eenige keeren in de lueht hadden geschoten, bevalen ze de passagiers en de bemanning bijeen te gaan staan op het voorste gedeelte van het schip. Terwijl daarop een deel hunner de pas sagiers in bedwang bielden met hunne revolvers, maakten de anderen zich meester van een som van 10,0000 Rbl. De eerste klasse-reizigers trachtten weerstand te bieden, maar de roovers waarschuwden den kapitein, dat ze op het eerste schot de twee officieren en vier matrozen, die ze als gijzelaars hadden genomen, zouden doodschieten. Daarop lieten ze een sloep te "water en namen ze hun gijzelaars mede. Nadat ze geland waren, lieten ze deze weder vrij, na hun 10 Rbl. te hebben geschonken. Op 3 October, betaaldag voor de traetementen te Titlis, werden door roover- benden, van 4 tot 6 man sterk, de kassiers van vier instellingen aldaar overvallen en van groote geldsommen beroofd. Slechts een der roovers viel in handen der politie. Aardbevingen en orkanen. Te Trabia en Termini hadden ver schillende aardbevingen plaats. Een huis en een muur zyn er bij ingestort. De bevolking is zeer onder den indruk en vluchtte naar het vrije veld. Volgens een telegram uit New-Orleans is fort Maccrae, aan de Goudkust, niet ver van Pensacola, door een orkaan geheel verwoest. Alle officieren en hun families, benevens de meeste artilleristen kwamen er bij om. Telkens weer zag men wan hopige vrouwen en soldaten tevergeefs tegen de golven kampen ten slotte waren er nog slechts eenige mannen, die zich krampachtig aan de batteryen vasthielden. Helpen was onmogelijkvele schepen strandden, ongeveer honderd menschen kwamen er bij om. Een geval van vast slapen werd gisteren nabij Berlijn waargenomen. Een hooiwagen kruiste den spoorwegovergang van de lyn NauenVeltener, toen een personentrein kwam aansnellen. De machi nist gaf onmiddellijk tegenstoom, maar kon toch een botsing niet verhinderen, hoewel de stoot belangrijk verzwakt werd. Het voorstel van den wagen werd door de locomotief gegrepen en de paarden in de sloot langs den weg geslingerd, waarby een der dieren werd gedood. Ook de voer man van den hooiwagen werd tegen den grond gekwakt, bleef daar echter kalm liggen en sliep met overtuiging door. Hy sliep zelfs zoo muurvast, dat het aan het spoorwegpersoneel eerst na langdurig gesjor en getrek gelukte, hem wakker te krijgen. Volgens zijn verklaring, was hij door overmatig langen dienst oververmoeid geweest. Hij was in 30 uren niet van den bok geweest, en, op den terugweg zijnde, ingeslapen. In een eigenaardig kostuum zal de Berlynsche „karreman" in het vervolg op den bok tronen. In het nieuwe contract, dat gisteren werd onderteekend, staat het Volgende over kleedingIedere koetsier krijgt onmiddellijk na zyn aanstelling twee blousesieder half jaar krygt hij er een nieuwe by, beuevens een muts. Andere kleeding stukken vervallen bij dezen Arrondissements-Rechtbank le Middelburg. Heden, Vrydag, zyn veroordeeld wegens .- beleediging van een ambtenaar: P. B., 65 j-, gemeente-veldwachter, Hontenieae, tot 125 b. a, 25 4. h,j j vtmiéling: S. d. C., 19 j., werkman, Goes, thans te Vlaardingen-Ambacht, tot f 10 b. s. 10 d. h. mishandelingA. H., 19 j., oesterwerker, Ierseke, tot 3 m. en J. F., 17 jarbeider, 's-Heer Arendekerke, tot 2 m. gev.straf mishandeling van een dier: A. M. V., 26 j., koemelkerskneeht, Goes, tot 3 d. gev.straf beschadigingS. A., 51 j., kastelein en landbouwer, Wolphaartsdijk, tot f 25 b. s. 25 d. h. huisvredebreuk en vernielingH. A. S., 37 j., werkman, Vlissingen, tot f 5 b. s. 5 d. h. veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld: J. K 32 j., koopman, Middelburg, tot 1 m. hechtenisen wederspannigheidJ. F. G., 50 j., zonder beroep en zonder bekende woon- of ver blijfplaats, J. L., 26 j., slagersknecht, A.R., 32 j., koopman, beiden Middelburg, en P. v. D., 37 j koopman, Rotterdam, ieder tot 7 d. gev.straf. Inzake J. C. P. K., 38 j., hoofdonder wijzer te Ossenisse, op 7 Sept. j.l. wegens mishandeling bij verstek veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf en daarvan in ver zet gekomen, is op heden diens vonnis bekrachtigd. Vrijgesproken: M. de J., 21 j., landbou wer, 's-Heer Arendskerke, beklaagd van bedreiging. Middelburg. De raad van beroep voor de ongevallenverzekering heeft gisteren nog ongegrond verklaard het beroep van wed. C. A. A. te Vlissingen. Den 26en Oct. zal voor de arr. recht bank te Middelburg behandeld worden de zaak tegen E. J. B., 23 jaar, geboren te Bergen op Zoom eu J. Ch B., 23 jaar, geboren te Riüand-Bath, beiden wonende te Kruiningen, thans gedetineerd, beklaagd van het schieten op een onbezoldigd rijks veldwachter in het jachtveld onder Krui ningen. In deze zaak zijn drie getuigen gedagvaard. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisteren vernietigd het vrijsprekend vonnis der rechtbank te Zierikzee tegen Chr. v. d. S., winkelbediende te Tholen, beklaagd van het aanrijden a an Krijger bij 't aangaan der kerk. Het Hof heeft hem schuldig verklaard aan het veroorzaken van lichamelijk letsel, en hem 3 dagen hechtenis opgelegd. Een oude schobberd Door de recht bank te Haarlem is een 87-jarige man, die zijn te oud geworden trekhond mis handeld en levend begraven heeft, deswege tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Is het niet wonderlijk hoe snel het nieuws zich alom verbreidt. Wy hooren ervan in alle hoeken der stad. Een groot aantal gevallen komt dagelijks voor en elke week geven wy er zooveel als in ons vermogen is. Hieronder volgt er weder een Mejuffrouw O. Nolier Raats, wonende Voorstad 60c te Goes, meldt ons „Nu ik door het gebruik van Uiv Fos ter's Rugpijn Nierenpillen bijna geheel verlost ben van een bedroevende, rheu- matische ziekte, acht ik het myn plicht U mijn dankbaarheid te toonen en U be richt van mijn genezing te doen toekomen. Ruim vier jaar had ik een hevige rheu- matiek en verschrikkelijke pijn in den rug en door mijn geheel lichaamdrie maan den lang heb ik plat te bed gelegen en was het my onmogelijk om op te staan of het minste werk te doen. Ik had steeds erge hoofdpijn en duizelingende urine was zeer dik en veroorzaakte my veel pijn, wanneer zij eenigen tyd stond, was er veel bezinksel in. an al de middelen die ik aanwendde, was er niet één, dat mij eigenlijk baatte en telkens kwam de ziekte in heviger mate terug dan voor het gebruik daarvan. Toevallig hoorde ik toen van uw pillen en ik moet eerlyk zeggen dat deze bij mij zeer goed gewerkt heb ben. Na een paar dagen voelde ik my reeds geheel verkwikt en thans kan ik zoo goed als niets meer van myn vroe gere pijn waarnemendat lijden komt mij thans voor als een benauwde droom. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Wat is de oorzaak van rheumatismeï Rheumatiek spruit voort uit het urinezuur, dat zich kristalliseert iu de spieren en in de gewrichtsverbindingen. Foster's Rug- pyn Nierenpillen lossen dit urinezuur op en helpen de nieren het af te voeren uit het lichaam met het water. Daar deze pillen de oorzaak van de ziekte wegnemen, verzekeren wy een voortdurende algeheels genezing. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Mej. Nolier Raats gehad heeft. Wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Zij zijn te Goes verkrijgbaar bij de tirma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, VlasmarktK157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen, Beroepen te Vianen C. Buenk te Har- edrwijk. Bedankt voor EngelumJ dopr G. Horeus de Ha»s te Bergum, Geref. Kerken. Tweetal te 's-Gravenmoer ds. G. de Jager te Bruinisse en J. C. A alders, cand. te Dussen. Aangenomen naar Marken door J. Y. Tiemersma cand. te Arum die bedankte voor De Wilp. Zaamslag. Het bericht met betrekking tot de ineensmelting van de Geref. Kerken A en B alhier, is onjuist. Te dezen opzichte is nog niets besloten. Die voorgaan, en die achteraan komen, door Enka. Nijkerk G. F. Callenbach. Met dit lijvige boekdeel is de 9e jaar gang van de Vereeniging „Christelijke Bibliotheek" weer compleet. Enka sluit op waardige wijze de rij. In losse verhalen levert zij 'nier weer 't bewijs hoe zy 't rol lende en wegrollende mensehen leven heeft gepeildhoe zy de ontspannende ver maken der jeugd en de smarten van rijpere jaren van naby heeft gadegeslagen, cr zij geeft van hare bevinding een getrouw, aan levenslessen-ryk verslag. Als een gul den draad loopt door al deze verhalen de vermaning om by alles en voor alles te bedenken de dingen die Boven zyn. In „die voorgaan en die achteraan komen" wordt gewaagd van een teleurgestelde liefde die door de jaren gerijpt gelooft dat verlies winste was. LAATSTE BERICHTEN. Rilland. Een schoolmeisje ven omstreeks acht jaren werd Y'rijdag (keden) al spelende in een sloot geduwd, met het noodlottig gevolg dat een der armen door den val gebroken werd. Vlissingen, Het Christelijk Arbeids secretariaat heeft aan de partyen inzake de staking bij den heer Anker zijn bemid deling aangeboden. Tweede Kamer. In de heden middag gehouden zitting heeft de Minister van Marine op een vraag van den heer Hugen- holtz geantwoord dat onder de op 5 Juli j.l. door de Ryks-Marine gehouden publiek geveilde goederen zich Australisch vleesch bevond, omdat dit artikel niet meer voor komt op de voedingslysten en daarom onder de onbruikbare en overtollige goe deren gerekend wordt. De koopers vin dat vleesch, daartoe in staat gesteld door de autoriteiten, hebben kunnen constateeren dat dit vleesch deug delijk was en het is een feit dat het voor de volksgezondheid volkomen schadeloos was. De voorzitter heeft van de agenda af gevoerd een webontwerp betrekkelijk het toetreden van rog niet tot de Vredes conferentie toegetreden mogendheden, omdat op een spedige behandeling daar van door den Mirister van Binnenlandsche Zaken geen prijs geBteld werd. Enschedé, 7 Oct. De voorwaarden door het comité opgesteld zyn door de stakers in een hecfen morgen gehouden ver gadering met 23 tegen 7 stemmen aange nomen. De patroors zullen er wel voor zyn. Op hun antwoord wordt gewacht. Morgen wordt het werk hsrvat. Schiedam, 7 Oct. By een hevig on- weder dat heden morgen boven Rotter dam en Schiedam losbrak is op de werf van den heer Landman een 19jarige werk man, J. Rosman door den bliksem be wusteloos geslagen, doch later weer bij gekomen. Parijs, 5 Oet. Jaurès heeft heden in L'Aumanitê meegedeeld dat de aandeel houders van dit soc. dem. blad tegen 15 October a. s. bijeengeroepen zijn om te spreken over de liquidatie van 't blad, welke liquidatie, zegt hij, noodzakelijk is, tenzij spoedige hulp inkome. Van 3—5 October. MIDDELBURG. Ondertrouwd: L. Back, 19 j. jm. en C. E. Stijger, 17 j. jd. J. P. Goeman, 41 j. wednr. en W. C. Siake, 33 j. wed. Getrouwd: M. Boone, 4G j. s. en W. Verhoeff, 52 j. b. W. Kroon, 23 j. jm. en W. Kopmels, 21 j. jd. C. Sinke, 26 j. jm. en C. P. Grims, 20 j. jd. Bevallen: J. C. F. H. Dieleman geb. Magendans, z.E. C. van de Putte geb. De Vlieger, z. Overleden: A. de Beurs, 27 j., vrouw van J. F. Hoogenstraaten. GOES. Getrouwd: 4, SikkeBronwer, 27 j. jm. en Dirkje Maria Jacoba Cappon, 24 j. jd.Jan van den Boogaart, 27 j. jm. en Cornelia Pieternella Taal, 26 j. j«- Marinus Eversen, 45 j., wednr. v. Sara de Jonge te Goes en Maria Milhous, 39 j., wed. v. Johannes Ruijssen te Kloetinge. Geboren: 3, Machiel, z. v. Janus van Lujjk en Pieternella de Busscber 4, Maatje, d. v. Janus Snoek en Adrians Jaooba Botbijl. Over de maand Sept. POORTVLIET. Gehuwd: Jobannis Pot, jm. 28 j. van St. Maartensdijk en Sara Cornelia Mol, jd. 28 j. van Poortvliet. Geboren: Cornelia, d. v. M. Duijn- houwer en C. L. AndriesseJacob, z. v. J. Bevelander en C. de Wilde Geertruida, d. v. W. Anthonisse en C. Plantsoen. Overleden: Christiaan de Rijke, 30 j„ echtgenoot van Adrians Saartje Ber gers Jacob Cornelis, 3 m., i. v. W. Feijtel en M. L. de JagerDina Ma ria, d. v. W. Bolier en J. UijlAdriaan Karei, 13 m., z. v. P, Stokman en E. Cf JPiurieo,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2