Afloop Verkoopiagen, enz. Aanbestedingen. Openbare Verkooplngen. LEESTAFEL. LAATSTE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten, Telegrafisch Weerbericht Watergetijen voor lerseke. d. HarstSchoondijke, Ëarentsen Sluis, Den Toom Breskens,Wisse Groede, CruqNieuw- vliet, Kole, allen hoofden o. 1. school; Zuid- zande, Van Vessem, gemeente-secretaris; Cadzand, De Meijer, hoofd o. 1. schoolRe- tranchement, Mol, hoofd o. 1. schoolAarden burg, Weisfeit, gem.-secretarisEede, Nagel, hoofd o. 1. schoolSt. Kruis, De Bruyne, wet houder; Neuzen, Vooren, Van Dixhoorn, De Groot, hoofden o. 1. schoolKoelmans, hoofd chr. school, Jansen, hoofd chr. school te Drie wegen, en Risseeuw, hoofd o. 1. school, Coumou, hoofd chr. school te SluiskilHoek, Dregmans gemeente-secretaris Philippine, Voeten, gem.- secretaris Sas van Gent, De Lauwere, hoofd o. 1. school; Westdorpe, Bouwmans, hoofd o. 1. school; Axel, Van Vessem, ambtenaar ter ge meente-secretarie; Zaamslag, Kosten, hoofd bij zondere school, en Geelhoedt, gem.-ontvanger. Naar wij vernemen heeft gisteren, op uitnoodiging van den minister van Landbouw, Handel en Nijverheid eene bespreking plaats gehad met den heer F. B. s'Jacob, Voorzitter der Internationale Vereeniging Vrede-tentoonstelling en is overleg gepleegd over de Internationale tentoonstelling, welke gehouden zal wor den ter gelegenheid van de inwijding van het Vredespaleis en door de Vereeniging wordt voorbereid. Naar het Vad. verneemt, zal de Staatscommissie voor de gemeentefinan- ciën in haar eindrapport o. a. adviseeren, de geheele grondbelasting aan de gemeen ten af te staae. Een leuke oplossing die de Iiij ks-wet gever wel niet met beide handen zal aan grepen Uit de diamantnijverheid. Een gister avond gehouden vergadering der brillant- snydersvakgroep te Amsterdam besloot, naar Het Volk meldt, met 187 tegen 17 stemmen de door de juweliersvereeniging aangeboden verhooging der loonen met 10 pCt. te aanvaarden. Doordat een 150 leden van het diplomaboekje niet bij zich hadden, konden zij tot de stemming niet worden toegelaten. Er bestaat bij eenige juweliers van Christelijken huize het plan een Christelijke Juweliersvereeniging op te richten, waarvan alle Protestantsche en Boomsche juweliers en „eigenwerk- makers" lid zouden kunnen worden. De staking te Leiden. Na de vele vergeelsche pogingen om de vrede tussohen de patroons en gezellen in het timmervak veder te herstellen zullen eindelijk de besturen der afdeeling van hetNederlandsch Werkliedenverbond, den Roomsch-Katho lieken Volksbond, Patrimonium en den Christelijken Werkmansbond nog hun in vloed aanwenden, gerugsteund, naar men zegt, door het hooid der gemeente. Te Enschedé had een vergadering plaats van het Fabrikantencomité met de bèsturen van Unitas en de De Eendracht. De onderhandelingen worden voortgezet. Bij den heer Blijdenstein, een der direc teuren van Bamshoeve, de fabriek waar een 20-tal anarchistische jongelui van '20 jaar oud en daarboven hebben gestaakt, werd een ruit ingeworpen- De dader werd op heeterdaad betrapt. De politiemacht is tot 84 man opgevoerd. Drie personen zijn in verband met de vernieling bij Haver- kate den z. g. onderkruiper, naar Almelo overgebracht. Men schrijft uit Eindhoven Donkere wolken pakken zich boven onze gemeente samen. Te recht of ten onrechte, wij wil len ons niet als rechters opwerpen, be weren de meeste werkgevers alhier, dat er zulk een socialistische geest onder hun arbeiders is opgewekt, dat er geen gezond samenwerken meer met hen mogelijk is. Inderdaad is de verhouding ook in den laatsten tijd meer en meer gespannen. Een uitbarsting is vroeg of laat onver mijdelijk. De drukkende atmosfeer schijnt dus nog maar met een onweer, waarvan de gevolgen treurig en onberekenbaar zul len zijn, opgel'rischt te kunnen worden. Zoo ten minste meenen de fabrikanten. En allen, zonder onderscheid van politiek of oonfessie, hebben zich nauw aaneengesloten om een gezonden toestand terug te krijgen. Men wil daarvoor de gelegenheid te baal nemen, naar aanleiding van een schijnbaar eenvoudigen eisch op een der groote sigarenfabrieken. Men meent, dat de ar beiders voet bij stuk zullen houden en bij niet-inwilliging van hunnen eisch de sta king zal worden geproclameerd van de ongeveer 500 man, die er werkzaam zijn. Maar dat is het sein van den oorlog. Den volgenden dag staan alle andere sigaren- en tabaksfabrieken stop en zijn er 2800 man zonder verdiensten. Dit zal door geen organisatie kunnen gedekt worden en komt er hulp voor de stakers van de andere organisaties uit Eindhoven, dan sluiten ook alle andere fabrieken. 'tZal buigen of barsten zijn. Er werd een vergadering ge houden van den R. K. Tabaksbewerkers- bond en den Internationalen SigareDma- kersbond, waarin een aanbod der patroons, zijnde eene verhooging van 2 cent op 2 merken en eene verhooging van 1 cent op 3 andere merken, met 23 tegen 1 stem werd verworpen. (Tijd.) Ook bij de sigarenfabrikanten Majoie Van der Voort te Tilburg dreigt een conflict. De werklieden eischen lo. er kenning der organisatieafschaffing van het zelf betalen van vuur en lichtbillijker regeling van hut «uitschot" en benoeming van eene oommissie daarvoor afschaffing der z.g. oversigaren. De hoofdbesturen van den R. K. Tabaksbewerkersbond, der Fe deratie en van den Int. Sigarenmakersbond hebben de zaak in handen. (Het Volk.) In de vorige week kwam in de uit- spanniDgsgelegenheid van vrouw van Rooy Tongerle een vreemdeling. die daar eenige vertering maakte en met een bank- 1 biljet van veertig gulden wilde betalen. De vrouw lelde hem veertig gulden ter wisseling voor. De man wilde echter nog een glas bier drinken. Terwijl de vrouw dit ging halen, maakte de vreemdeling zich met het bankbiljet en de 40 gulden uit de voeten. Deze persoon is thans te Valkenswaard aangehouden. Te Marum, op de Friesch-Groninger grens, werd in den laatsten tijd des Zondag morgens onder kerktijd veel gestolen in huizen, waarvan de bewoners ter kerk waren. Eieren, vleesch, worst, lekkernijen en geld waren gadig van de daders. Een vrouw ging zich verdekt opstellen en snapte een meisjesdievenbende. Zij bestond uit meisjes van 11 a 12 jaar, die in de huizen slopen en haar slag sloegen. Van het geld werden lekkernijen gekocht. Gisteren had men te Diemen een bijzonder hoogen waterstand in deKeulsche Vaart en tevens was het water erg vuil en verspreidde een akeligen geur. De visschen kwamen bij duizenden aan de oppervlakte en werden door oud enjong met schepnetten, emmerfjes, ja zelfs met de hand opgeschept. Snoeken van eenige kilo's gewicht, baarsen, bliek en voren en vooral veel paling is er gevangen. Voor menig arbeidersgezin een aardig buiten kansje. Te Oostwold is een 19-jarige koe melkster bij het melken te water geraakt en verdronken. Te Amsterdam zou de zeilaak „Generaal de Wet" schipper Kuperus, komende van Hoorn, door een sleepboot uit de Oranjesluizen worden gesleept. Een stalen sleeptros werd over gebracht, doch toen de boot opstoomde, raakte het 1'2-jarige zoontje van den schip per met zijn linkerbeen er in verward, zoodat dit boven de knie totaal afgeknepen werd en in het water viel. Men vreest dat de arme jongen die naar 't gasthuis werd gebracht er het leven niet zal af brengen. Te Leksmond viel een tim merman van een in aanbouw zijnd huis en stierf aan de gevolgen. Tot lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland in het kiesdistrict Gorin- chem ia gekozen de heer jhr. mr. C. N. de Gijselaar (ehr.-hist.) met 2518 tegen 2344 op den liberalen candidaat Mijnlieff. Onlangs werd, zooals bekend, in de pastorie te Heugen (L.) op brutale wijze ingebroken en gestolen. Reeds den volgenden dag hadden de marechaussees der brigade Amby 2 Duitschers te pakken, die na eenige dagen hardnekkig zwijgen, bekenden met een derde den diefstal met braak te hebben gepleegd, na den avond te voren te Aken dat plan gezamenlijk te hebben opgemaakt. De derde evenwel, juist de man, die met den buit de plaat had gepoetst over de grenzen, bleef on vindbaar en de gearresteerde vriendjes wilden niets over hem loslaten. Nu echter heeft de brigade-commandant van Amby te Aken de hand op den kerel gelegd en hem door de gemeentelijke politie doen arresteeren. Ook hij heeft, evenals de beide reeds gearresteerden, een ver van blanco strafregister. (Tijd Middenstandsbond. Gisteren werd te Utrecht een vergadering van het hoofd bestuur van den Nederl. Bond van ver- eenigingen van den handeldrijvenden en industrieelen middenstand gehouden onder voorzitterschap van dhr. J. S. Meuwsen. Het referendum, uitgeschreven ingevolge het besluit van het congres te Leeuwar den in zake den door den minister van Waterstaat voorgestelden postalen chèque- en girodienst, had tot uitslag, dat zich 80 stemmen vóór verklaarden en 32 tegen. In de middagzitting zou door het dage- lijksch bestuur o. a. worden voorgesteld een commissie te benoemen, met opdracht de tentoonstelling van den handeldrijven den en industrieelen middenstand, in 1908 te Amsterdam te houden, voor te bereiden. Het comité is reeds geconstitueerd alleen Nederlanders zullen op de Midden- stands-tentoonstelling mogen inzenden. Te Veldhoven (bij Eindhoven) heb ben zich heden drie gevallen van honds dolheid voorgedaan. Een onwelkome gast. Een zekere B. te Utrecht, smid van beroep, zit op het oogenblik op het hoofdbureau van politie aldaar in bewaring, in afwachting, dat hij aan de justitie zal worden uitgeleverd. De man is Dinsdag een herberg binnen gedrongen om de toonbanklade in zijn zak te willen omkeeren. Juist te rechter tijd trad de herbergierster hem echter in den weg en verhinderde hem zijn plannen uit te voeren. Zoo heel gemakkelijk was zij met den indringer nog niet klaar. Zich verrast ziende, zette hij het geheele spel op één kaart en wierp zich op de vrouw, die hierop niet naliet luidkeels om hulp te schreeuwen. Gelukkig werd dit van de straat opgemerkt en traden eenige voorbijgangers binnen, die den ijzersterken smid met geweld van zijn slachtoffer moes ten afscheuren. Hij had haar reeds bijna half geworgd. De politie werd gewaar schuwd en deze nam den onguren klant zonder vorm van proces mede. Joseph F. Smith, het hoofd van de Mormonen-kerk, is Maandag te Zoutmeer- stad in hechtenis genomen, onder be schuldiging dat hij onwettig met vijf vrouwen leefde. Zijn drie-en-veertigste kind was juist geboren. Te Sescheria, Termini en Trabia op Sicilië zijn weer aardschokken gevoeld. Sommige huizen die vroeger geleden had- dep, zijn ingestort, De Engelsche dame die in het Stadt- wald te Essen zoo gruwelijk vermoord is, was eene juffrouw Madelaine Lake die bij den redacteur Kienast inwoonde. Haar geslacht beroemt er zich op, met het Engelsche koningshuis vermaagschapt te zijn en telt vele Engelsche officieren en hooge ambtenaren. Zij had een spoorkaartje naar Amsterdam genomen waar zij een paar dagen wilde vertoeven, voor haren terugkeer naar Engeland. Met een vriendin was zij in den avond van Maandag tot de kolonie Altenhof van Krupp te-voet ge wandeld. Zij had van deze in de opge- ruimdste stemming afscheid genomen, in het vooruitzicht spoedig in Engeland terug te zullen zijn. Zij luisterde niet naar de waarschuwing van de vriendin, om door het donkere Stadtwald naar huis te gaan. De moordenaar moet zich in dat park schuil hebben gehouden. Door het omvallen van een electrisehe tram op een lijn tusschen New-York en Yonkers (een der voorsteden) is gisteren een afschuwelijk ongeluk gebeurd. De wagen tuimelde langs een steile helling naar beneden de rem had n.l. geweigerd. Daar de tram vol passagiers was, kon een vreeselijk ongeluk niet uitblijvenzes personen werden gedood, vijftien zwaar gekwetst. In Spanje hebben, zooals we reeds meldden, in de laatste dagen hevigestormen gewoedde berichten daarover echter ondervonden vertraging, doordat de tele- graphische verbinding verbroken was. Nu echter blijkt, welke vreeselijke verwoes tingen er werden aangericht. De kleine stad Santomera in de provincie Murcia is bijna geheel en al verwoest. In den eersten nacht van den storm stortten 200 huizen in, geheele gezinnen werden door den stroom medegesleurd, het vee verdronk bij honderden stuks tegelijk. Ook Sevilla werd zwaar geteisterd, het lager gelegen gedeelte van de stad staat nog onder water. Een merkwaardig voorbeeld van solidariteit met hunne stakende kameraden te Verviers geven de arbeiders van Luik, Antwerpen en Brussel. Te Verviers zijn 25.000 werklieden in staking en nu hebben de arbeiders in genoemde stedeu aange boden, zoolang de staking duurt, de kin deren der stakers tot zich te nemen en te onderhouden. Dit aanbod is aangenomen, en een groot aantal kinderen is reeds ver trokken. De liefhebbers der luchtscheepvaart zijn allen vol van den groot.en wedstrijd om den Gordon-Bonnet-prix te Parijs, uitge leefd voor den luchtballon, die het langst zwevende zou blijven en, in rechte lijn, den grootsten afstand afleggen. Zestien ballon nen stegen er Zondagmiddag te Parijs op, en wel drie Franscke, drie Duitsche, drie Engelsche, drie Spaansche, twee Ameri- kaansche (in een daarvan Santos Dumont), een Italiaansche en een Belgische. Er was geen bestuurbare ballon bijalleen had Santos Dumont aan zijn schuit een benzine motor die de ballon opwaarts kon bewegen. In deze wedvaart heeft de door Lahm be- stuurdeAmerikaanscheluchtballon „United States" gezegevierd. Elkaar gepasseerd. 2 October kwam de Russische generaal Outchakoff per „Kaiser Wilhelm der Grosse" te New-York aan. En zijn eerste vraag aan den Russis- schen consul-generaal was Waar zijn ze „Ze" wil zeggen, zijn eega en zijn vroe- geren ordonnance-olïicier, samen op snoep- reis. „Ze" zijn den vorigen Donderdag in het vrije Amerika aangekomen. En denzelfden dag op een andere boot weder verder ge trokken naar Frankrijk. Nu gaat ook de woedende generaal per eerstvertrekkende boot naar Frankrijk. En dan? (Tel.) Dezer dagen vond meu te Rome een grijsaard die van uitputting was neerge vallen. Men bracht hem naar het zieken huis, waar men constateerde dat zijn uit putting door honger was veroorzaakt. Men gaf hem wat bouillon te drinken en kwam toen te weten, dat de ongelukkige de vroegere overste Martinotti van generaal Garibaldi was. Martinotti heeft bij Custozza gevochten en heeft de Vogezen-campagne tegen Duitschland meegemaakt. Hij was het, die bij Dijon onder den lijkenheuvel van het 61e regiment 't Pruisische vaandel vond en daarvoor werd gedecoreerd. Later vocht hij in 1892 bij Domoko3, waar hij tot overste werd gepromoveerd en hij nam onder Garzia Gomez aan den Cubaanschen oorlog deel. Teruggekeerd kreeg de oude vrijheidsvechter een betrekking als opzich ter bij de Romeinsehe zwavelbaden, welke hij evenwel niet lang bekleedde, daar de geschokte gezondheid van den grijsaard de zwaveldampen niet kon verdragen. Yan het ministerie van oorlog ontving Martinotti eenigen onderstand, waardoor hij eehterniet voor gebrek werd gevrijwaard, waarvan hij ten slotte het slachtoffer werd, nadat hij nog drie dagen te voren aan een demon stratie ter eere van den volksmartelaar Lueateili in volle uniform had deelgenomen. In het bergland bij Martigny in Waadland zijn vier toeristen omgekomen. Het waren Zwitsersche jongelui, die zonder gids van uit Les Plans den zwaren 2800 M. hoogen Tète A Veillon poogden te beklim men. Drie lijken vond men diep in de sneeuw met een touw aan elkander ver bonden, het vierde lag 40 M. verder. Achttien gidsen zijn vertrokken om de lijken naar beneden te brengen. Het Deensche eilandje Mögenas, dat deel uitmaakt van de Farijr- of Schapen eilanden, is door een aardbeving geteisterd. Een groot deel van hel eiland is onder den waterspiegel verdwenen. Het eiland is bewoond. Van deze eilanden van vulka- nischen oorsprong is in 1885 het onbe woonde eiland Munken geheel weggezakt. Een millionnair uit Cincinati, Max Fleischmann, heett het eigenaardige denk beeld gehad om de wittebroodsweken dicht bij de Noordpool door te brengen. Hij is dezer dagen van zijn noordelijk huwelijks reisje teruggekomen. Zeven en veertig dagen trachtte het reisgezelschap door de ijsmassa's aan de noordoostkust van Groen land door te dringen, om op het eiland te landen. Ten slotte moesten zij daarvan afzien en gingen op Spitsbergen aan land. Op hunne uitstapjes doodden zij 30 stuks wild, 100 robben en 23 ijsberen, waarvan er 2 door de jonge vrouw werden geschoten. Bovendien werden twee beren levend ge vangen Mevrouw Fleischmann en hare vriendin, die haar vergezelde, droegen met ieder gevoerde costuums van schapenpel zen en hunne mannen waterdichte kleeren. Deze kleeding was wel noodig, want de koude was zoo hevig, dat de scheepspompen dichtvroren. Ongeveer honderd Engelsche mijlen van de Groenlandsohe kust ver wijderd, geraakte de «Laura", het jacht van het reisgezelschap, in een oogenschijn- lijk ondoordringbare ijsmuur, die van drie kanten het schip bedreigde. Toch werd de reis voortgezet en het schip kwam er gelukkig ook door. Dit reisje kostte den jongen echtgenoot de ronde som van 180,000 gulden. De Vriend des Huizes. Tijdschrift voor het Huisgezin, onder hoofdred. van ds. J. Schrijver. - Neerbosch, Neerbosch' Boekhandel. Iedere maand wordt met verlangen naar de nieuwe aflevering uitgezien. Wel een bewijs dat de inhoud in den smaak valt. Dit is een tijdschrift dat wij een plaats toe- wenschen in iedere huiskamer. Het bevat degelijke lectuur en prachtige pkotogra- phieën. Van een opsomming der verschil lende bijdragen in de hier voor ons liggende October-aflevering moeten wij ons wegens plaatsgebrek onthouden doch zooals van alle vorige mag ook van deze aflevering ge tuigd Zij maakt een aangenamen indruk. Zaterdag 13 Oct. 'sHeer Abtskerke, door de Alg. armebesturen 2 uur in 't Gemeentehuis het bouwen van een ziekenhuis. Bestek ter inzage na 5 Oct. bij Boudeling te Goes. Aanwijzing 13 Oct. half 1. Inl. dhr. Mudde te Goes. Vrijdag 19 Oct. W issenkerke. Gemeentehuis2 u. het verhoogen en verzwaren van den zeedijk van den Thoornpolder. Aanw. 19 Oct. Inl. ontv. griff. te Wissenkerke. Vrijdag 26 Oct. Cats, door den Leendert Abraham polder het verhoogen en verzwaren van den zeedijk, paal 217. Aanwijzing 22 Oct. 10—11 uur. Bestek ter lezing in 't bestedingslokaal en te koop bij dhr. Kuyper Boone, Kortgene. Dinsdag 9 Oct. Axel, door not. Dregmans bij L'Ecluse Mahu bouw- en weiland in Koewacht c. s. 1 uur. Woensdag 10 Oct. Koudekerke, bij C. Roose door not. Loeff 29 perc. (18,2350 H.) bouw en weiland. St. M a a r t e n s d ij k .voorerven Oude- sluijs door not. Meulenberg bij de Ruiter bij inzet en 17 Oct. bij Polderman toe wijzing van de hofstede 20,9620 H. en 1,3760 H. bouw- en weiland 5 uur. Oud Vossemeer, bij wed. Thole- naar door not. Timmerman inzet en 17 Oct. bij Ampt, toewijzing 7 uur een huis en tuin 423 c.A. van wijlen Hoogkamer. Kruiningen, 12 uur in de Koren beurs, door not. Schram voor wed. Kole 2 woningen en tuin grintweg 730 c.A. van dhr. C. J. Bergs. Goes, 10 uur in de Prins voor mr. de Wilde curator in faillissement Verhulst door deurw. Hollmann Verhoek meubelen, regulateur, steekkar, kruidenierswaren cho colade, bascules, madera, winkelopstand. Donderdag 11 Oct. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. Verhulst 9 huizen Hee rengracht M 40 Wijngaardstraat L 160 L 161Molenberg K 90Roosterstraat K 290 Hoogstraat 1132 Turfkade H 174; Seisweg R 169, R 170. Te zien 10 en 11 Oct. 1012 en 2—4 uur. T hol en, inzet bij Bal en toewijzing by Moelker door not. Meulenberg 6 uur voor erven mej. Oudesluijs 3 perceelen bouw- en weiland. s-H eerenhoek, 10 uur door not. v. Campen bjj Clarijs voor erven wed. Rijk een huis, schuur, tuin en bouwland 5,2584 H. Vrijdag 12 Oct. Koudekerke, bij Roose door not. Loeff half 2 Plantlust met wagenhuis, erf en tuin en 5 perc. (2783 c.A.) bouwterrein. Maandag 15 Oct. Koudekerke, op De Boede door not. Loeff ook volgende dagen 10 uur 1023 boomen. K r a b b e n d ij k e, bij Krijger door not. Noordijke, 1 uur, voor erven dhr. J. Krijger, een dubbel woonhuis en schuur Noord weg103 A. bouwl. 7389 c.A. id. 1,3530 H. id,; Paviljoenstraat firma Jacques Krijger. Te zien 8 dagen [te"voren] in de haven. Dinsdag 16 Oct. Zaamslag, bij G. de Visser lOJuur, ook 19, 23 en 26 Oct., door not. v. d. Moer en Dregmans, voor erven wed. Andries Dieleman verschillende hofsteden, bouw-, wei- en tuingronden in Zaamslagpolder, Aan- en Genderdijkepolder, Eendragt- polder, Willem Drie-polder, Beoostenbleij Benoordenpolder en Lovenpolder groot 294 heet. En een huis met schuur te Zaamslag, een huis met sehuur te Terneuzen enz. en eene vordering wegens geleend geld ten laste van de Nederduitsch Hervosmde Kerk te Ter Neuzen, groot in kapitaal 10.000 gulden, rentende 3 's-Gravenhage. By kon. besluit is be noemd tot burgemeester van Biervliet P. W. Maarleveld, secretaris dier gemeente. Baarland. Heden had de verpachting plaats voor den heer A. Burger van bouw en weilanden. De pachtsommen beliepen van f 26 f 68 per 39 A. 24 c.A. De meeste van de perceelen waren van f 50 tot f 60. Wilhelminadorp. lieden werd door Burg. eu Weth. aanbesteedhet bouwen van een nieuw Gemeentehuis met bij komende werken. Er werden 20 biljetten ingeleverd, waarvan een drietal met een geteekend om langer tijdsruimte dan 5 weken voor het bouwen. Een belang hebbende hield zijn biljet terug, omdat de termijn niet werd verlaagd. *J. J. Dronkers, Kapelle, voor f3487 L. C. Maas, Wissenkerke, f3350; K. J. Hubrechtse, id., f3340; *L. Hubreohtse, 's-Gravenpolder, f 3324 J. Coppoolse, 's-Heer Hendrikskinderen, f3290; W. F. van Riet Jr., Goes, f 3265 Adr. Luijk, id., f3260: C. Karelse, Kruiningen, f3260; H. Kosten Cz., Wemeldinge, f3260 D. J. B. Arentz, Goes, f3250; Jacob Dekker, Kloetinge, f3250; *M. Alewijn, Waarde, f3216; W. v. d. Linde, Kattendijke, f3200; Jacs. Heijnsdijk, Goes, f3169 A. Blanker en C. Vaes, id., 3095 D. van Maris, Kapelle, f2975; J. de Mol, Heinkenszand, f2945; M. Vleugel Wilhelminadorp, f2859; A. Jacobs, Goes, f2580; en mej. wed. P. Ooms, Wilhelminadorp, f 2490. Aan de laagste gegund. lerseke. Woensdagavond werd door den heer Th. Daane aanbesteed het af breken en op een andere plaats weder opbouwen van zijn woonhuis in den Buren- polder. Ingeschreven door W. Goeman, f865 L. Laban, f820 en A. Marteijn, f 773. Gegund aan A. Martejjn. BRIEFWISSELING. E. L. K. Het bericht was reeds geplaatst, zooals u zien zult, in 't no. van heden. Red. Over de maand September. BORSSELE. Gehuwd: 21, J. de Kok, 32 j. jm. en E. de Muijnck, 31 j. jd. Geboren: Geene. Overleden: A. Kakebeeke, 3 mnd. MIDDELBURG, 4 October 1906. Ruime aanvoer. Witte Boonen f 1,25 lager. Overigens nagenoeg overanderd. Men besteedde voor jarige tarwe f 7. A f nieuwe tarwe f 7.A f -, jarige rogge f-,A f-,nieuwe rogge f 6.A f 6,25 wintelgerst f -,k f nieuwe zomergerst f 4,75 k 1' 5 haver f 0, a f 0,paardeboonen f 7,25 k 1 7,50 tuiu- boonen f 6,75 A f 6,90 witteboonen gelezen f 15.k f 15,50, ongelezen fa t ronde bruine boonen f 12,25 k f 12,75lange dito f 10,50 k f 11,25 groene erwten f -, a f-,nieuwe kroonerwten f8,50 k f9,25; koolz.aad fk fkarwijzaad per 50 K.G. f—k f— Alles per H.L. Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f0,58 A f0,64 per Va kilo. Eieren f5.50 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter f0,58 a f0,64 per 'l2 kilo. Eieren 1'5.60 per 100 stuks. SCHOUWING. Waterschap Baarland, Maandag 15 Oot. 's Heer Arendskerke 15 Oct. naar waarnemingen in den morgen van 4 October medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 764.9 te Mün- chen, laagste stand 752.3 te Haparanda. Verwachting (tot den avond van 5 Oct.): toenemende tot matige Zuidelijke tot Zuid westelijke wind, betrokken lucht, regen. Iets warmer. Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 4 Oct. 1 7 8 9 H 10 4.44 4.28 4 55 5.23 5.56 6.22 1M 4.15 4.40 5.9 540 6.13 6 4Q 8.5 10.10 10.34 11.2 11:30 0.17 0.56 -J 10.20 10.47 1.1.14 11.48 0.6 0.28

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3