Buitenlandsch Overzicht. if. ectitszake 11. Kerknieuws. Schoolnieuws. LANDBOUW. Gemengde Berichten. elkander met allerlei ervaringen of proef nemingen bezig houdt, zioh vermenigvul digen, wendt de practijk zieh totdesana- t( r'a waar men bij hygiënische maatregelen hulp zoekt. Maar het is voor den man of de vrouw van ohrlstelijken huize dikwijls geen doen in de bestaande sanatoria een wijkplaats te zoeken vanwege den wereldschen levens- ton die daar heerscht. Wij hebben vertrouwdechristelijkestich- tingen noodig. De vraag was slechtswie moet daar voor zorgen, de Kerk door hare ambten, speciaal door het Diaconaat, of de heele Christenheid door middel van eene op te richten Vereenigiüg f De mannen die onder ons geacht worden pilaren te zijn, adviseeren eenparig voor laatsgeooemde, en dit was oorzaak dat nu ruim een jaar geleden een Vereeniging tot christelijk hulpbetoon aan tuberculose lijders werd gevormd. Deze vereeniging nog in de dagen harer kindsheid gaf een hoopvol verslag van haar eerste levensjaar te lezen, en deokt zich ia de buurt van Harderwijk te vestigen. Dat God haar zegen, en de menschen haar goede gunst schenken. Voorheen eindigde het onderwijs in de vadorlandsche geschiedenis met de school. Nu geeft de courant voortgezet historisch onderwijs. Eerst Rembrandt, toen Willem Lodewftk, nu Bilderdijk, straks De Ruyter worden ons van alle zijden geteekend, als waren ze onze tijdgenooten. Geen enkel detail uit hun levensloop wordt vergeten. En wat voor den enkele geldt, is ook menige groep beschoren. Zoo zal voortaan Delftshaven niet alleen het standbeeld van Piet Hein als een merk waardigheid te zien geven, maar ook een gedenkplaat in den muur vertoonen ter herinnering aan het vertrek van die plaats der Pelgrimvaders, de stichters eener nieuwe kolonie in de Nieuwe Wereld. De gedenkplaat, Vrijdag onthuld, kwam van Boston, dus uit Amerika, het land zonder geschiedenis en zonder ruïnes, zou Da Costa zeggen. De gemeenteraad van Amsterdam heeft deze week gehandeld over wettelijke rege ling van Zondags- en Sabbatsrust, maar het is gebleven bij disoussieëren, tot een beslissing kwam het niet. De beraadslaging was voor diegenen die het niet wisten een staaltje hoevele theo retische en practische belangen bij zoo danige regeling betrokken zijn en een bewijs hoe moeilijk het is rekening te houden met zooveler eisohen en belangen. Voorzeker een Zondagswet of wil men liever een rustwet behoort onder de Staatswetten een goede plaats te verwerven, maar eerbied hebbe moeten voor den ont werper die bij de behandeling geen schip breuk lijdt. De vuile zelfkant der beurszaken open baart zich dezer dagen op buitengewone wijze. De voormalige directeuren van de Hol- landsche Hypotheek wachten de berechting hunner zaak voor de rechtbank in de hoofd stad,en intusschen openbaart zich in Rotter dam het kan onze lezers bekend zijn alweder een kolossale schurkenstreek. Ruim drie kwart millioen gulden is aan de Zuid-Hollandsche Hypotheekbank door bedriegerij onttrokken. Een, voor het oog der wereld eerzaam notaris had jaar en dag zich met bedriegerij opgehouden. Eenigzins van de familie van deze finan- cieële zwendelaars zijn de ondernemers van speelholen die zioh in Amsterdam en in Den Haag vestigen. De politie in beide plaatsen deed de vorige week een inval in die speelholen, verdreef de spelers en annexeerde de materialen. Maar die clubs en die spelers gelijken de vliegen. Als men ze hier verdrijft doemen ze daar op, en dikwijls in nog grooter getal. Rusland. Der aanslagen is geen einde. Regeerings- ambtenaren worden door revolutionaire terroristen neergeschoten, en dezen worden op hun beurt weer door bandieten aan gevallen doch ook tegen dezen weten zij raad. Zoo hebben in het W ola-kwartier te Warschau terroristen vijf gevaarlijke ban dieten neergeschoten. Daarna verdwenen zij zonder een spoor na te laten. Waar tegenover staat dat een aantal gewapende lieden aldaar een van de Rijks bank terugkeerend kassier overvallen en van 4610 roebel beroofd hebben, en ont snapten. De schouwburg te Odessa is door brand verwoesteen professor en twee studenten kwamen in de vlammen om. De politie-patrouilles in die stad zijn thans behalve met sabel en revolver ook nog gewapend met gewerenDegouverneur, generaal Kaulbars, heeft bevel gegeven, dat de schildwachten, die op post staan voor openbare gebouwen, hunne geweren voort durend geladen houden. W egens de vele aanslagen op brieven bestellers te Moskou, zullen deze, als ze aangeteekende brieven rondbrengen, met revolvers gewapend zijn. De Zweedsche vice-consul te Btioeta, Hager genaamd, is in een buitenwijk van de stad aangevallen en zoodanig gewond, dat hij bezweken is in het hospitaal. De dader ontkwam. In Riga, waar tweemaal kort achter elkander een bom onder een tramwagen is geworpen, wordt de electrische tram thans begeleid door bereden politie-agenten en soldaten. De kosten van deze vreemdsoor tige bewaking heeft de trammaatschappij te betalen, wat haar te zwaarder zal vallen, daar 't publiek, 't zij uit vrees voor bommen hetzij uit sympathie met de socialisten, die de boycot over de tram hebben uitgespro ken, de tramwagens algemeen vermijdt. Ook de tweede bommengooier is reeds op bevel van den krijgsraad doodgeschoten. Tijdens een zitting van den krijgsraad te Asjabad vuurde eergisteren een onbekende plotseling op het openbaar ministeriede getroffen staatsprocureur wus terstond dood. Daarna richtte de moordenaar zijn wapen op den voorzitter, maar miste. Een der in de zaal aanwezige officieren schoot toen op den moordenaar en verwondde dezen doodelijk. Niettegenstaande de weduwe van den te Petershof vermoorden generaal Koslof (den generaal, aan wien zijn gelijkenis met Trepof het leven kostte) alle moeite heeft gedaan om gratie voor den moordenaar te krijgen, daar «zij het graf van haar man niet met bloed bevlekt wenschte te zien'', is deze moordenaar Wasselief vau name, gisterochtend in de Sleutelburger gevangenis opgehangen. De man toonde de grootste koelbloedigheid. Te Petersburg is gisteren het proces begonnen tegen den Grooien Raad van Arbeids-afgevaardigden. Het gerechtsge bouw werd door 600 politie-agenten en gendarmen bewaakthet proces werd op formeele gronden verdaagd. Al deze berichten men zie ook de Telegrammen in ons no. van gister be wezen dat de toestanden er niet op ver beteren. Mogelijk dat eenige verzachting in de verhoudingen volgt op de verwachte af kondiging dat alle voorrechten, die eenige standen in Rusland thans hebben, worden afgeschaft en een iegelijk benoembaar wordt voor regeeringsbetrekkingen. De Tsaar blijft voorloopig met zijn gezin nog maar op zijn jacht in de Finsche wateren, dit is op te maken uit het feit, dat minister Stolipin opnieuw naar Björko vertrekt om door den Tsaar in gehoor te worden ontvangen. Het gerucht gaat dat Stolypin aan zijn adjunct Kryjanofsky de portefeuille van binnenlandsche zaken zal overdragen en zelf enkel voorzitter van den ministerraad blijven. Pobjedonostzef, de oude prooureur der Heilige Synode, is gevaarlijk ziek. De toestand der kinderen van den pre mier Stolypin is merkelijk verbeterd. Het meisje begint reeds te wandelen. De Tsa- ritsa laat geregeld naar haar vragen en zendt van tijd tot tijd bloemen en ge schenken. Ned. Herv. Kerk. Te Utrecht is op 95-jarigen leeftyd over leden ds. D. Uyttenbogaart, van 1839'40 hulpprediker te Zevenbergen, daarna pre dikant te Loenen op de V«luwe, en sinds 1855 emeritus. Geref. Kerken. Beroepen te Giesen Oudkerk D. Hogen- birk te Nederhorst den Beig. Bedankt voor Duisburg door W. den Hengst te Venendaal. Voor tydelijk leeraar in de eerste begin selen aan de burgeravondschool te Mid delburg worden door B. en W. aanbevolen de heeren A. de Smidt, onderwijzer in scheikunde aan de Rijkskweekschool en in natuurkunde aan de Rijksnormaallessen te Middelburg en M. M. Blankert, hoofd van school J aldaar. Te Rotterdam slaagde gisteren volgens programma B voor het examen machinist de heer J. W. F. Fransoo. De jaarvergadering van de „Vereen, van Chr. onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland en de Overzeesche Bezittin gen" 2al in 1907 in de Pihksterweek des Dinsdags en Woensdags gehouden worden. Als plaats der vergadering is voorloopig Hilversum aangewezen. In de heden (Donderdag) gehouden open bare terechtzitting van den Raad van Beroep van de Ongevallen-verzekering te Middel burg, had uitspraak pdaats inzake L. W. v. IJ. te Dordrecht, tegen een beslissing van het bestuur der Rijksverzekeringbank, waarbij met bevestiging van de beslissing der Bank, klager in zijn vordening niet ontvankelijk werd verklaard. Met bevesti ging van de beslissing der Bank werd de vordering aan klager ontzegd inzake J. A. H. te Middelburg en J. C. P. te Vlissingen in zijn hoedanigheid van voorzitter der plaatselijke commissie te Vlissingen (partij in rechtswege J. A. te Vlissingen). Voorts werd met vernietiging van de beslissing der Bank aan M. B. te Vlissingen, met ingang van 11 Juni 1906, een voorloopige rente van 40 cent per werkdag toegekend en met vernietiging van de beslissing der Bank aan J. B. te Vlissingen, met ingang van 24 Mei 1906 een rente, waarvan het bedrag wordt bepaald op 16'/» cent per werkdag. De vlekziekte der varkens en hare bestrijding. Op vele plaatsen in Nederland heersoht thans onder de niet-ingeënte varkens de vlekziekte. Da vlekziekte is voor Nederland eene inheemsche ziekte. Er zijn bepaalde plaat san waar zij, zouder voorafgaande besmet ting door een reeds aangetast varken, van zelf kan ontstaan, en wel doordat de vlekziektebacillen op die plaatsen in levens- vatbaren en virulenteu toestand aanwezig zijn. Echter breidt zij zieh in sommige tijden vooral uit door overbrenging van zieke op gezonde dieren, hetzij doordat deze dieren rechtstreeksoh met elkander in aanraking komen, hetzij doordat de smet stof, hangende aan voorwerpen, of opgeno men door het bodemwater wordt over gedragen. Langs slooten en beken, door het voeder en het strooisel der varkens, zelfs door kleine dieren, vooral muizen, kan de smetstof verspreid werden. Wanneer de vlekziekte een heersehend karakter aanneemt, zooals thans het geval is, de vlekziektebacillen zeer algemeen verspreid zijn en hare besmettelijkheid tijdelijk belangrijk is toegenomen, dan is het voor vele varkenshouders, in aan merking genomen de ongunstige omstan digheden, waaronder de varkens aldaar gewoonlijk moeten verblijven, zeer be zwaarlijk de ziekte uit de stallen te houden. Talrijke oorzaken, verband houdende met de wijze, waarop de varkenshouderij wordt uitgeoefend, hebben onvermijdelijk ten ge volge dat de hygiëne der varkens niet zeiden op grove wijze wordt verwaarloosd. Het voortbestaan en in sommige tijden het heersehend optreden der ziekte worden daardoor in de hand gewerkt. In de in enting heeft men echter een krachtig mid del om de gezonde varkens legen de vlek ziekte te beschutten, niettegenstaande die dieren aan de besmetting blootgesteld en zelfs met de vlekziektebacillen bezoedeld kunnen worden. Zooals bekend is, stelt de Rijksserum- iDrichting sernm en entstoffen o. a. ook tegen de vlekziekte voortdurend gratis ter beschikking en de ervaring heeft thans afdoende geleerd, dat de ziekte onder de ingeënte varkens slechts bij hooge uitzon dering voorkomt. Ook is het serum, aangewend zonder de cultuur, een uitstekend middel om de aan getaste varkens te genezen. De genees krachtige werking van het serum treedt evenwel vooral dan duidelijk op den voor grond, wanneer de dieren worden inge spoten als de ziekte nog in het begin is. Bovendien moet de inspuiting in den regel herhaald worden, hetgeen niet zelden wordt verzuimd. Het is veelal geheel onvoldoende de aan getaste varkens slechts eenmaal met serum te behandelen. Ofschoon het bekend is, wordt het hier nogmaals nadrukkelijk gezegd, dat zieke en verdachte varkens slechts met het serum mogen ingespoten worden en niet met de cultuur. De cultuur bestaat uit vlekziekte- baoillen, waardoor gezonde dieren onvat baar gemaakt worden, maar die in staat zijn de vlekziekte bij de aangetaste varkens te doen toenemen. Nu op sommige plaatsen de vlekziekte zeer hevig heersoht en de smetstof daardoor langs vele wegen verspreid wordt, staat de veearts aan het gevaar bloot, dat hij reeds aangetaste of besmette varkeus inent, ofschoon hij in de meening kan verkeeren, dat de dieren gezond of niet besmet zijn. De inspuiting der cultuur heeft dan eene schadelijke uitwerking, zij zal het uitbreken der ziekte bevorderen. Het verdient daarom thans ernstig over weging in plaatsen, waar de ziekte zeer hevig heerscht, de dieren eerst met serum in te spuiten en de inenting met cultuur en serum 12 dagen later te doen. Wij wenschen veehouders en sommige veeartsen andermaal opmerkzaam te maken: a. op de Rijksseruminrichting, die serum in overvloed in voorraad heeft en die dit voortdurend gratis ter beschikking stelt om de ziekte te bestrijden b. op het feit, dat de aangetaste dieren bij den aanvang der ziekte en dikwijls bij herhaling met het serum moeten be handeld worden c. op de noodzakelijkheid, dat thans in zeer verdachte plaatsen de serumbehan deling aan de voorbehoedende enting met cultuur behoort vooraf te gaan. Dat de vlekziekte door de inenting met veel succes kan bestreden worden, blijkt duidelyk uit het feit, dat in 1905 van 82313 gezonde varkens, die ingeënt werden, slechts 92 dieren overleden. Wanneer men nu weet, dat volgens de statistiek van 1904 in geheel Nederland ruim tienmaal meer varkens aanwezig zijn, n.l. 861840 stuks, dan zouden naar bovengenoemden maatstaf, wanneer alle gezonde varkens werden ingeënt, jaarlijks slechts ongeveer 960 dieren in Nederland aan vlekziekte moeten sterven. Inderdaad zou echter dit getal nog geringer zijn, aangezien de bovenbedoelde 82313 stuks ingeënt werden in streken, waar de vlek ziekte gewoonlijk veel slachtoffers maakt. In die streken toch werden n.l. in genoemd jaar ruim 11000 zieke of verdachte dieren aan de behandeling met serum onderworpen. Bovenstaande is een overdruk van een Circulaire van de directie van den Land bouw (Rijks Serum-inrichting) ons wel willend verschaft door dhr. Vorsterman v. Oyen, secr. van de Maatschappij tot bevordering van L. en V. in Zeeland. Wij kunnen uit goede bron tegenspre ken het door ons aan de Nieuwe Courant ontleende bericht als zou de inhechtenis neming van Notaris Vos te Amersfoort geschied zijn op aanwijzing der Zeeuwsche Hypotheekbank. Onze Middelburgsche correspondent schrijft Domburgsch Badnieuws bevatte gedu rende het bijna afgeloopen seizoen enkele opstellen over het Schuttershof te Dom burg, zijne bezitters en bewoners, van de hand van den ijverigen navorscher op oudheidkundig gebied den heer H. M. Kes- teloo, Domburg's gemeente-secretaris. Daar is waarschijnlijk wel geen plekje in Walcheren zoo algemeen bekend, en eeuwen lang zoo druk bezocht als het Schuttershof te Domburg. Eu daarom kan het ook voor velen onzer lezers in Walcheren interessant zijn als we den schrijver navertellen dat het Dom- burgache Schuttershof oorspronkelijk een hofstede was in bezit van de Zeeuwsche adellijke familie der van Borsselens die Ter Hoege bewoonden, en voorts dat de heele bezitting met tuin en bosch in 1738 in het openbaar verkocht werd voor f 366. Toen eerst werd het Schuttershof eene herberg, die werd door den loop der tijden die sints de laatste helft der vorige eeuw het verkeer zoozeer deed toenemen eene inrichting die algemeen bekend werd, en om de groote ruimte en schoone ligging van huis en tuin meer en meer geroemd. Ik vermeen dat de actie op het ge bied van het christelijk onderwijs op het Zand (gemeente Koudekerke) niet tot over eenstemming tussclien de twee kerkelijke groepen, Ned. Hervormden en Gerefor meerden heeft geleid. Het initiatief was, naar men mij meldt, uitgegaan van de Gereformeerden te Koudekerke. Zij zochten samenwerking met de Ned. Hervormden, maar de voorwaarden door dezen gesteld, werden onaannemelijk geacht. Dienten gevolge werd gisterenavond in eene door 35 personen bijgewoonde vergadering eene vereeniging voor Gereformeerd onderwijs gevormd, en een bestuur gekozen, be staande uit de heeren Coppoolse, Schu- man, Janse, Luteijn, Lorier en van Ditmars. Deze zal thans de bearbeiding van dit terrein op zich nemen. Bij beschikking van den minister van oorlog is de kapiteiu O. E. Nardten van het 3de regiment infanterie, op zijn verzoek, met ingang van 1 November op non-activiteit gesteld voor den tijd van één jaar. Colijnsplaat. Tot onbezoldigd rijks veldwachter is alhier benoemd door den minister van justitie, de havenmeester A. Verhaagen. Middelburg. Met ingang van 8 Oct. is benoemd tot agent van politie 3e klasse alhier J. G. Wallenberg, thans agent van politie te Rotterdam. Hedenmorgen reden 2 sleperswagens beladen met hout over de stoep van dhr. v. d. M. in de Kortedelft, waardoor een deel der post eener zijvleugel werd af gereden. Bij de politie alhier heeft P. R., wonende te Nieuw- en St. Joosland aan gifte gedaan dat hem den 3en October ten Vit uur eene portemonnaie is ontvreemd met een bedrag van f 4. De politie doet onderzoek. (Vergadering der Vereeniging tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland, zie ons no. van gister slot.) De talrijk bezochte middagvergadering 69 afgevaardigden van plaatselijke af- deelingen, 5 afgevaardigden van coöpora- tiën en 15 leden van het bestuur waren aan wezig bekrachtigde de financiëele rege lingen die noodig waren tengevolge van den koop der gronden, en benoemde in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer A. Loois te Vlissingen, de heer J. A. van Voorthuysen, burgemeester te Domburg. Na eene uiteenzetting van de plannen voor de toekomst sprak de vergadering eenparig den wensch uit, ds. Donner, hoe wel thans buiten de provincie Zeeland wonende, als voorziter te mogen behouden. Deze vereerende opdracht werd door ds. Donner aanvaard en de vergadering met dankzegging door ds. De Ligt gesloten. Bruinisse. Tot agent van politie te Dordt is benoemd de heer P. Dout alhier, milicien-onderofficier in garnizoen te Breda. Bij kon. besluit is o a. pensioen ver leend aan A. W. Stellwagen, leeraar aan het gymnasium te 's-Gravenhage, ten be drage" van f1952; P. Laban, leeraar aan een hoogere burgerschool te Rotterdam, ten bedrage van f290 J. J. Antheunissen, onderwijzer aan eene openbare lagere school te Vlissingen, f767 J. I. Nierse, hooid eener openbare lagere school te Middelburg, f 1067. De Raad van State heeft ongegrond verklaard het beroep van den Raad der gemeente Vlissingen tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarij goedkeu ring is onthouden aan het besluit van dien Raad tot onderhandsoben verkoop van een perceel gemeentegrond (overwogen werd te dezen aanzien, dat in het onderhavige geval geen gegrond vermoeden be-taatdat bij openbare veiling geen hoogere opbrengst zou worden verkregen). Vlissingen. Naar de Vliss. Courant bericht is de stoomtram VlissingenMid delburg aangekocht door de Rotterdamsche Tramweg-maatschappij. Deze maatschap pij exploiteert tal van tramwegen in ons iand en België, doch ook in verschillende andere landen van Europa tot zelfs in Turkije. De zetel van deze maatschappij, die ook in Belgische handen is, is ge vestigd te Antwerpen. De maatschappij heeft reeds plannen ontworpen tot het maken van een nieuwe remise, welke gemaakt zal worden op een terrein tus- schen de Lampsensstraat en den Konings weg. Verder zullen verschillende nieuwe wagens eerste en tweede klasse worden aangeschaft en de derde klasse rijtuigen worden verbeterd. Bij de overneming van de stoomtram is de tegenwoordige directeur, de heer C. Berckmans, benoemd tot directeur bij de nieuwe maatschappij. Van hem vernamen wij dat binnen enkele dagen een bestuur voor de nieuwe maatschappij zal!: enoemd worden. De naam van de maatsc' appij blijft onveranderd, zoodat deze 1 ft „Société anonyme des tramways k vapenr FlessingueMiddelbourg et extensions". Bij de overneming der tram is ampel en breed gesproken over een electrische exploitatie van de lijn VlissingenMid delburg, doch het resultaat van het daarnaar ingesteld onderzoek is dat een electrische exploitatie van deze lyn nu niet en ook niet in de toekomst rendabel zou zijn. De kosten hieraan verbonden zouden zoo groot zyn dat deze, met het oog op de geringe bevolking van Vlissingen en Middelburg nooit goedgemaakt kunnen worden en zulk een lijn geen recht van bestaan heeft. De timmerlieden hadden den heer Anker al eens aangesproken om een mini mumloon van 18 ct., zooals andere patroons aan hun knechts betalen, doch de heer A. hield zich aan den regelloon naar ver dienste. Hierop staakten 13 van de 16, en werd de heer TheunisseD, secretaris dei- Landelijke Federatie van Timmerlieden, ontboden, die in een volle zaal 't publiek met den stand der quaestie op de hoogte bracht, organisatie aanbeval. Algemeen was men 'teens dat baas Anker het ge vraagde loon moet betalen. Zierikzee. Bij de stemming ter ver kiezing van een lid van den gemeente raad werden 650 geldige stemmen uitge bracht, waarvan de heer Jc. van Os, candidaat der liberalen, vrijzinnig-demo craten en der afdeeling Zierikzee van het Algemeen Nederlandsch Werkliedenver bond 413 stemmen verkreeg, terwijl op mr. G. W. Th. baron van Dedem, den candidaat der christelijk-historiscfce en der anti-revolutionaire kiesvereeniging, 237 stemmen waren uitgebracht. Zoodat eerst genoemde gekozen is. Een prachtig cijfer haalde de heer Van Dedem. Zouden er onder de liberalen ook beginnen te komen, die er onrecht in zien dat een staatkundige groep die een derde der opgekomen kiezers van heden omvat, nog maar steeds in den gemeenteraad niet vertegenwoordigd isen de Raad maar steeds blijft bestaan uit 12 liberalen en 1 katholiek Moed houden maar Agenten van den voogdijraad te Mid delburg. Als zoodanig zijn door den Raad aange wezen de navolgende heeren in de vdór hun naam genoemde gemeenten en wel voor Walcheren: Nieuw- en St. Joosland Van Houte, hoofd o. 1. schoolAmemuiden Monté, stationschef Veere De Zeeuw, hoofd o. 1. s.St. Laurens De Jong. hoofd o. 1. s.Grijpskerke Bosselaar, gemeente-secretaris Serooskerke Versluis, hoofd der christelijke schoolVrouwepolder v. Houte, hoofd o. 1. s., voor Vrouwepolder, en Minderhoud, hoofd o. 1. s. voor Gapinge Oostkapelle De l'agter, hoofd o. 1. s.Domburg v. d. Putte, hoofd o. 1. s.Aagtekerke Overweg, hoofd bijzondere school; Westkapelle Van Elsacker, hoofd o. 1. s.Meliskerke, Vader, gem.-ontvangerKoudekerke Boone, diaken Ned. Herv. gemeenteVlissingen Landsman, hoofd o. 1. s.Ritlhem Goedegebuur, hoofd o. 1. s.O.- en W.-Souburg Gemier. In Zoutelande was niemand te vinden. Zuid- en Noord-Beve1 and Goes Baning, lid Burg. Armbestuur, en Ittmann, hoofd o. 1. s.'s-Heer Abtskerke v. d. LindeNisse MeijersHoedekenskerke De Rey, en Keijzer, hoofd R.-K. school (Kwa- dendamme)Ellewoutsdijk Van 't HofDrie wegen SteuvoerOvezande Lambers; Borsselen De Priester; 's-Heerenhoek Pools, allen hoofden o. 1. s., uitgez. dhr. KeijzerHeinkenszand Van Cleef, notaris's-Heer Arendskerke Pleune te te 's-HeerArendskerke(Ouddorp) ;Duivewaardt te Nieuwdorp en Van der Graaft te 's-Heer Hen drikskinderen Wolphaartsdijk A. v. d. Linde te Oostkerke enj. W. v. d.Linde teOud-Sabbinge Cortgene, Maas; Wissenkerke, Swenne, voor de dorpskom, en Heule, voor Camperland, allen hoofden van o. 1. s.Colijnsplaat, Ver meulen, hoofd o. 1. school, en Kes, hoofd der bijzondere schoolCats, Odink, hoofd o. 1. schoolKattendijke, Arnoldi, hoofd o. 1. school voor Kattendijke, en Maijs, hoofd o. 1. school voorWilhelminadorp Kloetinge, Moojen, hoofd o. 1. schoolVVemeldinge, Lindenbergh, land bouwer; Yerseke, De Korte, hoofd o. 1. school Schore, Molhoek, hoofd o. 1. schoolKruinin- gen, Verhage, hoofd o. I. school; Waarde, Van Weele, hoofd o. 1. schoolKrabbendijke, mevr. J. Geill geb. MarcusRilland-Bath, Jansen Verplanke, gem.-veldwachter. Te 's-Gravenpolder, Baarland en Oudelande was niemand te vinden. In eerstgenoemde gemeente geeft het Burg. Armbestuur inlich tingen. Zeeuwsch Vlaanderen. Oostburg,Van Ham;Waterlandkerkje, Neete- son; IJzendijke, Roosendaal, O r a nj e polder; Biervliet, Roda, voor wijken B C D en Ver hage, vyor wijden A F f' GHoofdplaat, v.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2