i 1 Ifloop Verkopingen, enz) Slapelooze Nachtuil. «O Australische Gemeenebest nadeel ig is voor de West-Australische belangen, en dat alzoo het oogenblik is gekomen om een beroep te doen op het volk, ten einde uit te maken of West-Australië uit het Gemeenebest behoort te treden. "r Een inwoner van Middelburg geeft on derstaand een geneesmiddel aan, dat voor alle lijders aan aambeien en prikkelende huiduitslag van groot belang is. De heer L. de Voogd, wonende Oude Vliasingscheweg O 156 te Middelburg, meldt onsIk weet niet hoe ik U myn dankbaarheid moet betuigen voor de voor spoedige genezing van mijn aambeien, waaraan ik reeds ruim twee jaar lijdende was. Tal van middelen en voorgeschreven medicijnen werden hiertegen door mij ge bruikt, doch niets was er dat mij hielp, totdat ik in aanraking kwam met Uw Foster's Zalf, welke onmiddellijk verzach ting c^honk en in zeer korten tijd was ik geheel en al van mijn lastig euvel bevrijd. Het is thans geruimen tijd geleden, sedert ik Uw Zalf gebruikte en alvorens U te schrijven, had ik willen zien of mijn kwaal niet terug zeu komen, doch ik kan open hartig zeggen, dat ik volkomen daarvan genezen ben. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die den heer de Voogd gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteeke- ning van James Foster voorkomt. Ze is te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst ran postwissel a f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Kerknieuws, Ned. Herv. Kerk. Zestal te 's-Gravenhage D. den Ereems te Velp, A. J. Montijn te Haarlem, A. J. de Sopper te Velzen, H. J. Rooseboom te Delft, dr. J. P. de Bie, te Arnhem en dr. H. Schokking te Vlaardingen. De vier eersten zijn candidaten van de ethische kiesvereenigiug «Geloof en Liefde" beide laatsten van de confessioneele vereeniging «Evangelie en Belijdenis". Beroepen te Renesse J. C. Kunst te Ouwerkerk. Aangenomen naar Genemuiden door B. v. d. Eist te Daarle. Bedankt voor Zoeterwoude door H. H. v. Ameide cand. te Ouderkerk a/d Amstel. wat Ti'- seke. Tot ouderling is benoemd de yryheidkanda j, Lavooij, zulks, ter vf-rvnt^g bedreigd. Er is ^jure ont/'- bedanken de politiek, welke - v. Es. der persoonl»"-' è?nr. Geref. Kerk. die persoi;éroepen te Utreoht F. Lengkeek te dan flarlingen. Bedankt voor Noordeloos door J. W. Polman te Amsterdam. Schoolnieuws, Benoemd tot hoofd der op te richten Chr. School te Tilburg, uit 18 sollicitanten, dhr. J. Bokhout, thans in gelijke betrek king te Sliedrecht. Vllssingen. Benoemd tot onderwijzer aan school B, dhr. E. J. Franyoys te Hansweert. RecfitszaHe n. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Beden, Vrijdag, zyn veroordeeld wegens: diefstal met braak: A. N. G., 19 j., boeren knecht, zonder vaste woonplaats, thans te Middelburg in hechtenis, tot 3 jaren gev. st.'af, met mindering der prev. hechtenis diefstal en wederspaunigheidI. F., 6lj., dijkwerker, Westkapelle, tot 2 m. gev.str. diefstal: P. J. M., 28 j., zonder vaste woonplaats, J. v. d. K., 33 j., Zwolle, en J. S 31 j., Bergen op Zoom, polderwerkers, allen te Middelburg in hechtenis, ieder tot 2 m gev.straf, met mindering der preven tieve hechtenis, M. P., 18 jdienstbode, Vlissingen, tot 1 m. gev.straf, en H. H., 40 j., hvr. van J. P., zonder beroep, Vlis- A^*.c-singen, tot f5 b. s. 5 d.nh. b ireigh.'--5 In het district Krinliary in de nabijheid van Kisjinef hebben de boeren, toen de grondbezitters weigerden hun land te ver pachten, brand gesticht, die, daar zij met ge weld alle pogingen om het vuur te blus- schan tegen gingen, zich over hot geheele district uitbreidde. De boeren hobben de grondbezitters verdreven en zich gewapend om aan de ontboden troepen weerstand te k mnen bieden. Ta Bakoe is uit verschillende koffiehuizen op politiebeambten gevuurd. De politie patrouilles beantwoordden het vuur en be schoten do koifiehuizen. Een persoou werd gedood, velen werden gewond. De lieden, die op de politie haddon gevuurd, wisten te ontkomen. Te fielsingfors is Dinsdagnacht voor de woning van den procureur-generaal een bom ontploft. De procureur-generaal was niet aanwezig. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, Het huis werd sterk beschadigd. De daders ontkwamen. Kerknieuws, Ned. Herv. Kerk. Drietel tc Rotterdam G. II. Wagenaar te Leeuwarden, D. den Breerns te Velp Verkozen tot lid der Kamer van koop handel en Fabrieken dhr. M. C. Roest met 45 stemmen tegen 2 op den heer P. Dumon Tak en 1 blanco. Vlissingen. Tot wijkverpleegster van de vereeniging „Het Groene Kruis" is be noemd zuster C. T. de Wit, thans werkzaam in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam. lerseke. Vrijdagmorgen was het laatste oogenblik aangebroken dat de heer Hage het chr. onderwijs in onze gemeente leidde. Dezen morgen moest hij afscheid nemen van do leerlingen, by welke gelegenheid eene openbare les werd gehouden. Toen de heer H. bezig was aan de leerlingen onder wijs te geven in de Bijb. geschiedenis, kwam het bestuur der school, benevens verscheidene ouders en belangstellenden, het gebouw binnen om afscheid te nemen van den geliefden meester. De voorzitter der vereeniging, de heer J. Sinke het woord nemende wijst op den ernst van het oogenblik en dankt den heer H. voor zijne liefde en toewijding aan het onderwijs en den kinderen betoond,spreekt de hoop uit dat 't onderwijs vele vruchten mag dragen. Hij herinnerde er aan dat 8'/2 jaar geleden wijlen G. Moerdijk den heer H. alhier heeft ingeleid tot zyn werk en constateert, dat het bestuur steeds over hem tevreden was, dat er nimmer onaange naamheden werden ondervonden tusschen 't bestuur en het hoofd der school. Hij bidt den vertrekkenden hoofdonderwijzer Gods besten zegen toe op zijn verderen levens weg en brengt God de eere, voor wat hij de school in broeder Hage heeftgoschouken. Dan spreekt een der onderwijzers een afscheidswoord namens de kinderen, die meester Hage een fauteuil aanbieden, ter wijl spreker hem namens 't onderwijzend personeel in gloedvolle woorden dank zegt voor wat hij voor hen is geweest. Namens het personeel wordt het vertrekkende Hoofd een met zilver gemonteerd rookstel aan geboden. Daarna wordt hem toegezongen Ps. 134:3. De heer Hage dankt zichtbaar bewogen voor de vele blijken van liefde en waar- deeringhij meent er in te mogen zien dat velen 4 hem aohten en beminnen en neemt afscheid van de kinderen, na deze bizonder te hebben herinnerd aan 't woord -. Houdt God in alles voor oogen. De kinderen ontvingen allen eene kleine versnapering. Ten slotte wordt gezongen P3. 1214 en eindigt ds. Heida met dank zegging. Het werk aan den Olzendepolder- dijk is thans zoo ver gevorderd dal op een klein gedeelte na de uien"-- urfk ge reed is. Het grootste JsSf der werklieden is dan ook offtslagen. Met 6 paarden w(v4a - 'gêheelen dag door nog grond ingevoerd en verwacht wordt dat bij gunstig weer dit aanvoeren a s. week wel zal zijn afgeloopen. Intussohen is de keer M. vermue wedergekeerd op zijne hof stede die nu weer al tamelijk op orde is gebracht. Van verzakkingen in het huis of de schuur is niets gebleken. Krabbendijke. Door den fabrikant K. uit Amsterdam is beslag gelegd op al de roerende goederen van C. J. JB voor heen rijwielhersteller alhier, thans gedeti neerd te Middelburg. Te Rilland is de prijs van de melk dezer dagen ruim 33 verhoogd. Een L. melk werd van 6 op 8 cent gebracht. Men zegt dat de werkzaamheden aan den spoordjjk binnen 4 a 5 weken klaar zullen zijn. 's-Heerenhoek. «Is het feest van daag" zoo vroeg menig vreemdeling Donderdag morgen «overal wappert de driekleur Ja, heb je dan niet in de courant ge lezen dat «vrouw de Hond'' van daag 90 jaar wordt? Eu voorzeker 'twas feest. Heel het dorp stemde in met de vreugde van de oudste ingezetene. Het weertje was gunstig gestemd, het zonnetje scheen lekker. Men had ze 's morgens moeten zien zitten in de laudauer, kerkwaarts rijdend, nog zoo fiink alsof ze pas de 60 was gepasseerd. Overdag in den kring barer familie en 's avonds met vrienden en geburen er bij, werd de 90ste her- denkdag prettig doorgebracht, waarbij natuurlijk menige oude knol werd opge dolven. Een commissie, die eenig b"': Ver- koopingen op de 4de pagina van dit blad. Vlissingen. De Kon. Mjj. „De Schelde" alhier heeft, naar wy vernemen een contract gesloten met de firma Doxford te Sunder land omtrent het alhier bouwen van turretschepen. Middelburg. Benoemd met ingang van 5 October tot agent van politie 3e klas alhier, A. Alewyn, korporaal by het 3e reg. Veldartelerie te Breda. Woensdagavond had in «St. Joris" aihier de uitreiking der prijzen plaats, behaald bij den 4-daagscben schietwed strijd door de Sohietvereenigiug «Medio- bvrgum" uitgeschreven. De voorzitter de boer P. W. H. de Kan sprak een woord van welkom, herinnering, gelukwensch en liartelijken dank, en deelde nog mede dat wijzer van 19 of 20 jaar het aalarisvol- doende achten. Dhr. Karelse verzette zich tegen den 5-jarigeu termijn voordesalarisverhooging. Hy acht dezen termijn veel te lang. Dhr. Verhaage komt op tegen het te lage bedrag van het aanvangssalaris, f 500 is te gering voor een onderwijzer, vooral wanneer die er van moet leven met vrouw en kinderen. Als bewijs daarvan haalde hij aan dat hij op een dorp in Gelderland een onderwijzer had zien garnalen pellen, ten einde er iets by te verdienenen datiemand bij een bezoek bij een anderen onderwijzer tijdens diens middagmaal, ontdekt had dat die meusehen aardappelen met rapen moes ten eten en er geen stukje vleesch op hun traotement kon overschieten. Diep treu rige toestanden, die volgens spreker niet mogen voorkomen. Hij stelde daarom voor de periodieke verhoogingen om dg 5 in plaats van om de 3 jaar te doen plaats hebben, en in verband hiermee de ver ordening te wijzigen. De voorzitter hand haafde namens B. en W. het voorstel. Wel kan een onderwijzer, wanneer hij vrouw en kinderen heeft, van f 500 niet leven, doch in zulk een geval zou hij altijd aan den Raad kunnen vragen om ver hooging, die zeker zou worden gegeven indien de raad bleek dat zulks behoefde. Dhr. Verhaage acht het noodig dat het in de verordening is opgenomen, dan toch zijn de onderwijzers niet afhankelijk aan de willekeur van den Raad. Te meer daar de raad er mee rekening houden moet, dat de onderwijzers van hun loon nog 7% moeten storten voor het weduwen- en weezenfonds, zoodat onderwijzer Visser in onze gemeente met vrouw en kind moet leven van f 490. Dhr. Glemm achtte het ook beter dat het in de verordening zou worden opge nomen. Het voorstel-V erhaage werd hierop aangenomen met 6 stemmen tegen 1, die van dhr. Rijn. Als een bijzonderheid kan vau hier gemeld worden dat door het in 't voorjaar te laat uitzaaien van tarwe heden bij de landbouwers W. in 't Anker en A. Louwers (Kleinehoek) nog druk wordt geoogst en het niet onwaarschijnlijk is, dat een voer suikerbieten zal moeten wijken voor een voer tarwe. Het rijtuig van een landbouwer, op weg naar de Jourster kennis is Uuoj--<fe tram nabij Oudehaskc aangereden met het gevolg dat de vrouw dadelijk dood was. It) Jt- 'Visschershaven te Schevenin- j*i)ft'is teruggekeerd de Logger SCH. VIII, die daags te voren ter haringvangst was uilgevaren. Korten tijd na het verlaten van de haven was een matroos, van Enk huizen afkomstig, door een noodlottig toe- vat overboord geslagen en niettegenstaande onmiddellijk aangewende pogingen tot redding verdronken. De man is gehuwd en laat een weduwe met vijf kinderen achter. Te Zaandam is een 35-jarige Duitseher, werkzaam aan de nieuwe Hem- brug, van een hoogte gevallen, ongeveer 6 meter en aan de gevolgen overleden. Door een machinehouder werd Woens dag even buiten Haarlemmermeer een kind overreden, zoodat het dood werd opgenomen. Een der wielen was den kleine over den hals gegaan. Te IJmuiden kwam in de vissehershaven de stoker van stoomtrawler, op de kade willende een aan en de van II. M. de Koningin een telegram van dank betuiging was ingekomen voor de gebrachte hulde. De uitrei tangen werden met applaus begroet. De avond werd be sloten met voordrachten door enkele hee- ren en het muziek van den he - Bekker uit Vlissingen. De vereeniging «Hande'.j.mlang" beveelt per circulaire en per ad- tentie voor de Kamer van Koophandel as- den springen, met den voet tegen een staaldraad aan, waardoor hij voorover sloeg. Na eerst met een geweldigen smak met de zijde legen de stootbalk aangeslagen te zijn, viel hij met het hoofd op een der palen, waardoor eeu gapende wond ontstond. Daarna viel de ongelukkige te water en vermoedelijk bewusteloos, verdween hij onmiddellijk in de diepte. Na met inspan ning boven water gebracht te zijn, bleek de man nog in leven. De toestand is evenwel zoo ernstig, dat men weinig hoop heeft hem in het leven te behouden. Op denzelfden stoomtrawler had den vorigen avond een matroos het ongeluk een klap te krijgen van een staaldraad, waardoor hem een been boven de knie werd stuk geslagen. Een landbouwer te Groot- Sprauwen y- het dorscht g^ac( onzer jnwoning. manege. Zy,Q veej jaren jn ons 'Nochtans heeft hij zich bekend gemaakt, waar hij stond aan het hoofd eener school, waar onderwijs gege ven werd aan kinderen die niet hooren of spreken kunnen, opdat ook die kleintjes zouden worden gewezen op den Heiland door Wien zij moeten zalig worden, opdat ook die kinderen zouden worden bekwaam gemaakt voor de Maatschappij. Maar bo venal was hij als Christen bekend. Wij zijn niet gewoon onze dooden te roemen. Hij heeft gesproken en gearbeid en de Schrift schrijft van dezulken: «Hun werken volgen hen na". Voor ons is het een groote slag, voor gade, broeders en zusters, voor de school, voor het bestuur, voor vrienden en kennissen, het heengaan van hem, zoo plotseling in de kracht van zijn leven, maar voor hemzelf is het een grooie winst en wij zouden haast jaloerseh op hem kunnen worden. Van alle moeite bevrijd en nu kunnende juichen voor den troon van God den Vader. De engelen ver blijden zich en juichen, zouden wij niet blijde roet hen zijn, te midden der zalig heid Maar al spreekt onze broeder Dooit meer tot ons met den mond, uil deze groeve komt een les tot do gemeenteDenk er aan, gij die nog leeft op aarde, dat gij in uwe gezonde dagen den Heere zoekt, opdat gij H ïtii moogt vinden. Den avond voor zijn sterren, gaf de ontslapene nog als waar intussohen is gebleken, dat de knapen uit een gezin waren van elf kinderen, waarmede de moeder alleen was blijven zitten, doordat haar inan haar moedwillig had verlaten. De heer F. B. s' Jacob, oud-burge meester van Rotterdam, beeft zich het lot der weduwe, wier man onlangs bij Terschuur (Barneveld) door een auto van dien heer overreden en gedood werd, blijvend aangetrokken. Gisteravond, terwijl op de kermis te Venlo de tobogan in vollen gang was, brak daarin op de eerste etage een balk, waardoor die etage inviel en 7 personen naar beneden vielen. Twee kinderen werden ernstig verwond en in het R. K. Gasthuis gebracht. De andere personen liepen even eens verwondingen op. De tent werd direct op last van den burgemeester gesloten. Uit Amsterdam meldt men Justitie en politie hebben vanmiddag om half vier een welgeslaagden inval gedaan in het groote speelhuis aan de Vondel straat, waarin de befaamde „Club de Bien- faisance" haar praktijken uitoefent. De inval werd geleid door den hoofdinspec teur der recherche, den heer Batelt, op den voet gevolgd door vijftien rechercheurs, den officier van justitie, den rechter-com- missaris en diens waarnemend gritiier, mr. Baale. Natuurlijk had men vooraf zorg ge dragen het huis eene vrijstaande villa te omsingelen. Toen de politie eenmaal binnen was, mocht niemand meer uit of in. Zelfs mr. Polenaar, de raadsman der bank, die telephonisch door de directie te hulp werd geroepeD, werd niet binnengelaten. In de groote speelzaal verraste men een groot gezelschop spelers (pi. m. 15 in getal) zoo dames als heeren meest allen vreem delingen. Zij verschrikten hevig van de plotselinge binnenkomst der politiebe ambten, maar niemand traehtte te ontsnap pen. In tweery tuigen werden zij, onder leiding van den commissaris van politie, den heer Fundter de Beauchène, naar het bureau op het Leidsche plein gebracht, en daar voorloopig gehouden tot het afleggen eener getuigenis Tevens werden naar dat bureau geleid de directie, de croupiers en de bedienden, en nam men in beslag de fiches, verschillende harkjes, een geldkistje benevens iwee roulettes. De speeltafels werden per sleeperswagen van de Rijtuig- maatschappy weggevoexd. Aan de eige naars, de heeren Torren dpn en Politzer, werd in het gebouw door de justitie een verhoor afgenomen. De inval Bad in hooge mate de publieke belangstelling getrokken, zoodat het noodig was de gehoele straat voor het huis met agenten af te zetfen. Het geheele optreden der justitie wyst ertfpydac deze zaak wordt opgevat als het plegen van een misdrijf. Naar wij dan ook vernemen, zal men tegen de leden der club toepassen art. 140 van het Wetboek van Strafrecht, hetwelk deelneming aan een bij de wet verboden vereeniging strafbaar stelt, met gevangenisstraf van ten hoogste f 300. Het verboden karakter der vereeniging zou dan overeenkomstig art. 3 van de wet van 1855 (Staatsblad 32) op de vereeniging en ver gadering, hierin bestaan, dat zij door aan randing of bederf der goede zeden strijdig wordt geacht met de openbare orde, terwyl art. 2 dier wet de vereeniging als strydig met de openbare orde verboden verklaart. LAATSTE BERICHTEN. Westkapelle. Aan de marinegebouwen alhier wordt druk gewerkt. Het machiDe- gebouw is reeds onder dak, terwijl ook tevens reeds gewerkt wordt aan de ge bouwen bestemd voor de machinisten en den opzichter. Donderdag is een aanvang gemaakt met het afbreken der lantaarn van het kunstlicht op den zoogenaamden «ouden toren" waar nu nevensaan het tij delijk draailicht is geplaatst. In de raadsvergadering van Vrijdag was afwezig den heer Van Hoepen, wegens vertrek naar Renesse. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur 1905, die door de daartoe benoemde commissie is onderzocht en in orde bevonden, werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Aangfd- de gemeentebegrooting Dienen. .vangst bedraagt: H^^hting, de heer dr. «iqo 9^ n wegensziekte ontslag als zoodaió, jjj gevraagd. In zijne plaats werd benoema ae bekende speciali teit in zenuwziekten, de heer dr. L. bouman van Loosduinen. Van 1 Mei 1905 tot 30 April 1906 zijn in het Sanatorium in het geheel verpleegd 197 lyders en ly deressen. In dien tydzijnopgenomenlll patiënten. Het aantal pleegdagen bedroeg 21,732. De meeste verpleegden behoorden tot de Ned. Herv. Kerk. De oudste patiënt was 70 jaar; de jongste 13 jaar. Allerlei be trekkingen waren vertegenwoordigd; leer lingen, studenten, predikanten, artsen, schippers, ambtenaren, kantoorbedienden, landbouwers, kooplieden, architecten, on derwijzers en onderwijzeressen, verpleeg sters en dienstboden. De duur der verple ging was zeer uiteenloopend, de kortste duur was één maand. Zoowel het platteland als de steden leverde hun aandeel. Van de 142 lijders en ly deressen die in het Sana- toriumjaar 190506 vertrokken, zyn er 40 herstelden, 55 verboterd, 28 onveranderd gebleven en zijn er 17 ver< gerd. Deze laatsten zyn allen naar het ki inksinnigen- gesticht vervoerd. De heeren H. J. K. vau Boet- elaar en J. v. Giffen werden als bestuursled -n herkozen. O.m. werd aan II. M. de Koni igin-Moeder de beschermvrouwe der vereeniging, een telegram va» hulde gezonden, •Petersburg. De nieuwe verkiezing' voor de Doema zullen tijdens de Russisch, Nieuwejaarsfeesten plaats hebben. D nieuwe Doema zal tegen 5 Maart wor'( bijeengeroepen. Kopenhagen, 28 Sept. In de hofkrin gen wordt verzekerd dat in de eerste helft van October de Keizerlijke Russische familie een bezoek zal brengen aan het Deen8che hof. De Tsaar zal zijn intrek nemen in het Koninklijk Kasteel „Freden- borg". New-York 28 Sept. Een orkaan heel in Louisiana, Mississippi en andere zuid* lijke Staten ontzettend veel schade aan gericht en den oogst vernield. De schuue" beloopt verscheidene miljoenen, jöbk het verlies aan menschenlevens is groot. De kaden in Pensylvsnfe'zyn met wrak ken bezaaid. Te New-Orleans staan vele straten onder water. Het verkeer op den spoorweg is gestremd. De telegrafische gemeenschap is afgesneden. De schade beloopt millioenen dollars. Madrid, 27 Sept. De regen* der twe laatste dagen hebben Ca1' e-LVa"' dol\&yiftMföfijkgbjeisterdF;jröotü.iCW V „V Aft? e» JH Hir .v v voo*/+oe_^iigöncht 111 ae provincie Mum, Te Orctiiela is de oogst totaal vernield. D toestand is ernstig. Te Sartarona zyn 6 lyken gevonden. Daar is de verwoestin volkomen. De bevolking vlucht, verdwaast, van angst, naar Murcia en Valencia. I geheele streken is de oogst totaal vernield. Middelburg, Heden Werd door den Majoor Garnizoens-Commandant, te zijnen bureele, onder nadere goedkeuring aan besteed de levering der aardappelen vod»; de soldatenmenage alhier, van 1 r dcia ui u :ht 11 en met 31 Mei 190/. lti- van Sorge voor f2 91 en J. •hW t. ejt ber 1906 tot schrijvers A, Sanderse voor f 2 81 de H.L. Beiden alhier. Gisteren zijn door not. Hosang pu bliek verkocht: een wiukelliüis en tuin, Langeviele K 202, groot 170 c.A. aan dhr. G. J. Nijlaod alhier voor f5500. En een huis roet smederij en tuin, Lange Giststraat F 181, aan dhr. A. Pluijmers aihier voor f4544. De perceelen 2o, 5o en 7c zij .ir pakhuis met bovenwoning, Beddewijkstr met 169 o.A. bouwterrein en een h Lange Breestraat met tuin, groot 315 c zijn opgehouden. j lerseke. Het verhoogen van den zeedy langs den Molenpolder in deze gemeen is gegund aan den heer J. B. Kooh Hansweert. 11 URGE RL IJK E STAN IR „Yan £6-25 öept'emöerT™ MIDDELBURG. Ondertrouwd:, A. Julianus, 21 j. jm. en D. Clement, 19 j. jd.C. H. A. Wöhler, 27 j jmv en S. van Riel, 26 j. jd.J. Dijk, 25 j. jm. en M. C. J. van Male, 27 j. jd. P. van der Plank, 22 j. jm. en E. Geld 23 j. jd.A. Francois, 32 j. jm A. M. Louwerse, 34 j. jd.A. Tang 26 j. jm. en L. Jobse, 26 j. jd. Getrouwd: J. J. Goeman, 22 j. en J. Baljé, 21 j. jd. B e v 1 e nJ. H- J. Looise geb. Siei vogel, z. Overleden: H.J. Joziasse, 2 m., S. Leempoel, 43 j., man van K. Heijt J. de Wolff, 68 j., man van A. Minderhout GOES. Getrouwd: 27, Willem Abra ham Wabeke, 25 j. jm. te Goes, onlangs te Krabbendijke en Digna Cornelia Wil helmina Arentz, 23 j. jd. te Krabbendijke'; Wilhelmus Wattez, 29 j., wednr. van Johanna AdriaDa Fret en Aaltje van Heemst, 24 j. jd. Geboren: 27, Bernard us Henri Maria, z. v. Coruelis Ferdinandus de Poorter en Cornelia Johanna Kien. Van 2128 September. IERSEKE. Ondertrouwd: 26, Jozias de Koeijer, 22 j. jm. en Cornelia Levina van de Velde, 19 j. jd. Getrouwd: 27, Cornells van 8to 23 j. jm. en Janna Felius, 20 j. jd. Abraham Kole, 29 j. jm. en Elizab' Mieras, 20 j. jd. had fen Geboren: 20, Adriaan Jan, z. v. verpachting plot's" PÏ3te/^a uzannp gronden der erfgooiers. Van deze vèrpacfi-n' ting, die in 1899 voor het laatst geschiedde en nu op de nieuwe voorwaarden plaates had, d. i. voor één jaar en by vooruitbe taling, maakten een drietal personen ge bruik. De som van f 420 bracht ze op. De perceelen, steeds door de Koningin- Moeder gepast, zijn voor haar gereserveerd gebleven en kwamen ook niet op de jacht- voorwaarden voor. Van de 17 verpachte perceelen bleven 5 onverpacht. (N. C Een onzer lezers, bij wien de kat en de hond tegelyk jongen hadden ge kregen, deed de jonge beestjes vau nest verwisselen, zoodat de hond de kinderen der kat en deze de telgen van den hond kreeg op te voeden. De beide dieren berusten heel gewillig in deze verwisseling en wijden hunne zorgen .even trouw aan de vreemdelingen, dat zy bet aan hun eigen kroost zouden gedaan hebben. Zelfs gaat de liefde der kat voor de haar toever trouwde hondj es zoo ver, dat zij moeder hond niet in hunne nabijheid duldt. (Resb.) In de Weespergtraat te Amsterdam stond gisteravond tegen elf uur een groot aantal menschen naar een huis te kyken waar in het raam van een derde verdieping een meisjelag te slapen. Het hoofd slap omlaag over de vensterbank, het don kere haar los om 't hoofd gebonden, leek het van de straat vreemd, dat iemand ?oo koe slapen. Steeds meer jee»?"*""1 '"catpes

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2