LEESTAFEL. 60Z. Marktberichten. Johan de Roos, Vlasmarkt-, Middelburg, aan den grond zat. Nadat ze eenige oogen- blikken aan boord van genoemd stoom schip zich hadden opgehouden en in dien tuHschentijd de duisternis de haven onder nomen, echter de sterkte van den stroom zal de jeugdige krachten hebben over troffen, daar de jongens niet terugkeerden. Den geheelen nacht stelden de ouders langs den zeedijk een onderzoek in, zonden een sleepboot uit, doch alles tevergeefs, terwijl ook de booten van Amsterdam, Texel en Terschelling alhier gearriveerd, verklaar den niets op zee gezien te hebben. Gelijk bekend is was bij den doop van Keizer Wilhelms kleinzoon overeenkomstig de in het huis Hohenzollern bestaande gewoonte Jordaanwater gebruikt. In ver band hiermede meldt men uit Santpoort dat ook daar in de Herv. kerk sinds eenige jaren het doopsbekken gevuld wordt uit den Jordaan. Het water is gekookt en wordt bewaard door den koster. Het wc rd: alleen gebruikt voor de doopsbedienicg te Sant poort. Bedienaar des Woords is aidaar de moderne sociaal-democraat ds. W. Bax. De uitersten raken hier dus wel elkaar hij en dan de Keizer, rechtzinnig auto craat en geestelijk hoofd der Luthersche kerk, Jordaanwater Te Amsterdam is overleden de heer C. J. van Nellesteyn, lid van den raad van toezicht op de Hollandsche Hypotheek bank, en als zoodanig de voornaamste getuige in de strafzaak tegen de geschorste directeuren dier bank, de heeren jhr. de Geer en Le Fèvre de MontigDy. Het schijnt, dat de door deze mannen gepleegde fraude en de door hem daarvoor gedragen verantwoordelijkheid het leven van den heer van Nellesteyn zeer verkort hebben, althans op de buitengewone vergadering van aandeelhouders der bank, welke eeDige maanden geleden werd gehouden, was men reeds algemeen getroffen door het lydend uiterlijk van den grijsaard. In- tusschen heeft hij tot het laatst toe per soonlijk deelgenomen aan het onderzoek door commissarissen en de uitwerking der reorganisatieplannen. Voor twee weken woonde hij nog een commissarisvergade ring bij. Een 22-jarig schilderaknecht ont vreemdde van eene weduwe te Oost-Knol lendam, bij wie hij commensaal was, een geldkistje, waarin ongeveer f 100 coatanten (gespaard, nieuw geld), benevens 2 spaar bankboekjes van tezamen ongeveer 1'400 en een obligatie. Onderweg opende hij dat kistje en nam het gereede geld daaruit, waarna hij het overige te water wierp. De rijksveldwachter had het geluk hem onder Westzaan in handen te krijgen. Bij onderzoek werd nog een f 50 op hem be vonden. De rest was reeds besteed voor aankoop van een nieuw pak kleereD, enz. Het was zijn plan geweest zijn te Zaandam woonachtig meisje eens met zijn nieuwe pak te verrassen, maar daarvan kon nu niets komen. Het jonge mensch is geboeid weggebraeht. Men schrijft uit Leiden aan Het Centrum over de aanstaande Kamerver kiezing Van conservatief-liberale zijde schijnt al vrij wel vast te staan, dat prof. mr. Visser de candidaat zal zijn. Van christelijke zijde wordt thans ook ernstig gedacht aan jhr. de Geer, redacteur van de Nederlander. Met het oog op de bekende twistvraag, of dominés wel lid van de Kamer mogen zijn, meenen veleD, dat de kansen van jhr. de Geer nog sterker staan dan voor dr. de Visser. Altijd dezelfde. Professor's vrouw (als hij op reis gaat). En vergeet vooral niet mij terstond een briefkaart te zenden Professor. Zeker nietUit voor zorg zal ik toch nog even je adres noteeren. In de bergen. Toerist. Zeg eens vriend, kan ik in uwe hut overnachten? Boer. Ja, maar alleen des daags, 's nachts slapen wij er zelf in. Bij het koppelen der waggons ge raakte een arbeider te Gronau bekneld tusschen de buffers van twee spoorweg bruggen en stierf aan de daarbij bekomen kneuzingen. Een oude vrouw te Hil versum viel in haar woning van een trap, waarop zij aan het glazenwasschen was en bleef op de plaats dood. Een oude vróuw te Steenwijk zou een bezoek brengen aan een familielid in een naburige gemeentewaar zij echter niet is aange komen. Toen zij 's avonds niet in haar woning terugkeerde, ging men zoeken en vond den volgenden morgen haar lijk in het veld. Slecht van gezicht als zij was, schijnt zij verdwaald geraakt en van ver moeidheid neergevallen te zijn. Men vond haar tenminste in zittende houdiDg bij een kleine verhevenheid. In het Die, onder Landsmeer, is verdronken gevonden een gehuwd man uit Amsterdam, die daar aan het hengelen was geweest. Te Am sterdam leefde een 43-jarige scheeps bouwer wegens voordurend ongenoegen gescheiden van zijn 46-jarige vrouw, die ondanks zijne herhaalde pogingen niets meer van hem weten wilde. Gisterenavond met een vlijmscherp mes gewapend toog hij er op uit om zijn vrouw te dwingen bij hem terug te komen. Hij ontmoette haar op straat en bracht haar dadelijk een aantal doodelijke steken toe. De vrouw gilde als een bezetene, doch hulp kwam te laat, wel legde een politieagent een eerste verband om het bloed te stelpen dat uit de linker polsader spoot doch zij stierf na eenige oogenblikken. Do dader verd gearresteerd en legde koelbloedig een volledig getuigenis af. Men YanTcee gefopt. Een Yankee in New-York stond op den stoep van z!jn winkel. Daar kwam een arme marskramer aaD, die bretels en andere dergelijke zaken te koop aanbood. «Een arme ventsprak de Yankee tot een zijner vrienden die een praatje met hem maakte. „Daar kuDnen we een grap mee hebben „Wel vriend! gaan de zaken goed?'' vroeg hij toen de marskramer nader kwam. „Bitter slecht mijnheer. Ik verkoop haast niets". „Kom, kom, zoo erg zal 't niet zijn I" „Och mijnheer, ik zou u tot bijna alle prijzen verkoopen, om maar aan brood te komen". „Nooit waar meende Yankee ik wed om twee dollars dat je mij een paar bretels niet verkoopt tot den prijs dien ik u bied". „Mijnheer zal het wel goed met me maken en mij edel behandelen. Ik neem de weddenschap aan", sprak de marskramer. Van weerszijde werden twee dollars neergelegd, ten overstaan van een troepje menschen dat zich verzameld had. „Nu ik bied je een cent voor een paar bretels". „Als 't u blieft mijnheer", sprak de marskramer, overhandigde den Yankee een paar bretels, dat nauwelijks een dollar waard was, ontving de cent en stak de gewonnen twee dollars in den zak. De andere stond met een lang gezicht er naar te kijken. Op '1 punt van heen te gaan, keerde de marskramer zich om en zeide„Als mijnheer soms rouwkoop heeft; de koop en verkoop was van mijn kant maar voor een grap". Na korte tegenstribbeling natndeYankee toeh maar het edelmoedig aanbod aan om den koop te vernietigen en het verkochte weer tegen het geld uit te ruilen. Hij gaf dus de bretels weder en kreeg... zijn cent terug. Onmiddellijk vertrok de mars kramer. „Ea de twee dollars", schreeuwde de Yankee hem na. „Dat was de weddenschap die raken den koop niet I" was het antwoord uit de verte. Op het kasteel Assumstadt is in den leeftijd vaD 74 jaar de oud overste der cava lerie Freiherr von Ellrichhausen overleden. Hij was de eenige getuige van de historische ontmoeting vau Bismarek en keizer Napo leon bij Donchery, gedurende den slag van Sedan. Met zijn esoadron moest hij daar ter plaatse 137 gevangen Fransche officieren overnemen, toen plotseling keizer Napoleon kwam aanrijden een gebroken, ziek man, een verslageneeen ruïne van de schitterende verschijning die Ellrichs hausen gezien had toen hij behoorde tot het Duitsche gezantschap te Parijs! Nauwe lijks was Napoleon verschenen, of men hoorde paardengetrappelBismarok reed nader. Eilrichshausen ging hem tegemoet en meldde Napoleons komst. Onmiddellijk Bteeg Bismarek af en liep naar Napoleon en, onderdanig bijna, sprak hij den Keizer aan „Sire, qu'esl ce que vous désirez Iu het naburige huisje kon het onderhoud niet plaats hebben, daar het vol was met dooden en gewonden. Daarom bracht Eilrichshausen met een zijner manschappen de twee historische stoelen naar buiten. Voor Eilrichshausen als ooggetuige had dit geval nog een naspel. In het jaar 1888 kreeg hij als lid van den Rijksdag onver wachts een uitnoodiging van Bismarek. „De pers verwijt mij", zoo sprak de IJzeren Kanselier hem toe, „dat ik Napo leon te Donchery ruw behandeld heb. Gij zijt daarbij mijn eenige getuige geweest. Vertel eens, hoe het gegaan is". Eilrichs hausen kon toen bevestigen, dat Bismarek den verslagen keizer met uitgezochte be leefdheid heeft behandeld. De thans over leden overste had in den grooten oorlog met zijn veldjagerkorps in den slag bij Worth alle veldtoehtplaDnen van het Fransche leger buitgemaakt, alsook den prachtwagen van generaal Ducrot. Ia later tijd heeft hij als lid vau den Rijksdag en als adellijk mede-lid der vertegenwoor diging iQ Würtemberg steeds in vooruit- strevenden zin gewerkt. In en om Atlanta, V.-St., hebben de laatste dagen herhaaldelijk zeer ernstige vechtpartijen plaats gevpuden tusschen; blanken en negers, die allerfelst op elkaar verbitterd zijn. Zooals steeds is ook nu weer de onmiddellijke aanleiding tot deze uitbarsting van rassenhaat gelegen in de beweerde of werkelijke aanranding van blanke vrouwen door negers. Een ware klopjacht op de rampzalige blacks volgde, waarbij velen hunner werden doodgeslagen en tal van anderen ernstig gewond. De gisting in Atlanta houdt aan. In Britsch-Indië wordt sinds eenigen tijd de bestrijding der pestepidemie weer met inspanning van alle krachten gevoerd In zestig groote steden van de Punjab, welke provincie kan worden beschouwd als een der voornaamste besmettingshaar den, zijn deze laatste weken op uitgebreide schaal rattenjachten georganiseerd. Bij tienduizenden zijn deze pestoverbrengers verdelgd. Telegrammen -uit Mexico maken melding van een opstand, welke schijnt te zijn uitgebroken in plaatsen, niet ver verwijderd zijn van de hoofdstad. De pogingen der Canadeesche re- geering en spoorwegautoriteiten om door verbetering der sneltrein-communicatie tussphen beide Oceanen het brieven- ea goederenvervoer van Europa met 't Verre Oosten voor Canada te veroveren, schijnen veel kans op slagen te bieden. Blijkens een recent telegram uit Ottawa, heeft een dezer dagen een passagierstrein Quebec bereikt, na slechts 88 uur te voren uit Vancouver te zijn vertrokken. Die trein bracht de mail over, welke 30 Augustus uit Hongkong verzonden en over het tra ject Hougkong—Vancouver 18 dagen en 10 uur had gedaan. Een en ander bewijst dat de reis van Hongkong naar Liverpool via Canada binnen de 30 dagen kan worden volbracht, d. w. z. in 10 dagen korter dan via het Suezkanaal. Bij den Sultan van Turkije is kan ker aan de nieren vastgesteld. Het geval is niet te operearen. Don Carlos heeft voorgoed afstand gedaan van al zijn vermeende rechten op den Spaanschen troon ten gunste van zijn zoon Don Jaime de Bourbon. Levenskracht en Het Pad door de Vallei, door (Mevrouw) J. M. Wester brink— W-irtz, Rotterdam, D. A. Daamen. Het is vóór „De Bibliotheek voor Hoofd en Hart" eed aanwinst dat Mevr. Wester brinkWirtz aan haar verbonden is. De twee novellen die zij hierbij aanbiedt ver dienen grooten lof. Anna Wirtz onder dien Daam is de bekwame schrijfster onder ons het meest bekend heeft het leven wel diep gepeild om zoo te kunnen schrijven. In „Levenskracht" is de hoofdpersoon oen jong predikant, wiens dubbel geleefd, en daardoor vroegeindend leven een aaneenschakeling is van teleurstelling en zieleleed, waarin hij, reeds ale knaap, 's Heeren sterkte leert aangrijpen en het geheim der zelfverloochening leert bij het Kruis. Zoon van een ouderpaar, waarvan de vader een rijke, goedhartige zwakke ling en de moeder een adellijke onver stand is, wordt hij, vooral door de laatste, in zijn aanleg miskend, sn worden hem in zijn latere leven al zijn wenschen ais voor zijn voet weggebroken. Aan de boogeschool in kennis gekomen met een jonge dame voor wie de kunst het hoogste is, doet hij afstand van zijn liefde tot haar, wijl hunne inzichten in geestelijk opzicht te veel uiteeDloopen. Het weinige geld door zijn ouders uit mislukte specu lation gered, en door zijn vader nagelaten wordt aan zijn lichtzinnigen broeder ten koste gelegd, die tot gx-ooten roem komt, terwijl hij zelf als predikant in een Overijselsch dorp blijkens een uitlating op bladzij 76 „ik hoor hem slim graag" te worstelen iieeft met den trots zijner moeder en de aanvankelijke ongenaakbaar heid zijner gemeenteleden. Zoo brengt hij achtereenvolgens zijn (kunstenaars) gave, zijn liefde, zijn jongelingsleven, later ook zijn (van een oom) geërfd kapitaal ten offer; wijdt zich geheel aan het ambt en aan de zorg voor zijn neefje wiens kinderleed ook zoo aandoenlijk door de schrijfster geschetst wordten stérft, eenige jaren nadat hij zijn neef in het ambt bevestigd heeft, aan e8n slepende ziekte. Op zijn grafsteen komt zijn broeder tot zichzelf en beitelt de liefde het Apostolisch Woord Want wij weten dat dengenen die God lief hebben, allo dingen medewerken ten goede. Da schrijfster had er de rest van den tekst wel bij mogen voegen „n.l. die naar Zijn voornemen geroepen zijn". In dit lieht is de uitdrukking op blz. 94 „Wijl het Herman was die hen hiertoe gebracht had" niet onberispelijk. Van het andere verhaal is ook een pre dikant de hoofdpersoon. Willem Veere, door de herinnering aan een vroeg ge storven slechten vader hard, en door de omstandigheden "trotsch van karakter ge worden, huwt eén zachtzinnige vrouw, uif welken echt twee zonen geboren worden, in de opvoeding van welke de predikant al even onwijs doet als in den omgang met zijn gemeenteleden. Vriendelijk voor de goedwilligen, kwaad tegen de onge- hoorzame.n bederft hij veel goeds. De oudste zoon, Gerard, zijn oogappel, even beeld zijner moeder, wordt candidaat tot den H. D. doch verdrinkt eenige dagen voor hij in ziju eerste standplaats zou wor den bevestigd. De andere zoon, meer zijns vr.ders;kavaktertrekken vertoonende, raakt op den doolweg,, "lot verdriet der ouders, doch keert terug als de Verloreu Zoon en sterft in de ouderlijke woning. Van kin deren beroofd, en door lijden geleerd komt ds. Veere tot de rechte verhouding tot God le staan en eindigt met God te danken voor de diepe wegeu waarlangs Hij hem geleld had. Ook in deze novelle treft ons de teeke- ning naar 't leven van enkele personen. Oppervlakkigheid en overgereformeerd- heid' die bijv. de oude vrouw v. Meertên drijft naar de eenzaamheid met haar oude schrijvers en den predikant noopt tot een aanpakken zonder verstand, zijn zeer juist weergegeven en niet minder treffend is de draad door dit verhaal hoe del de ij ver des Christens is, waar de liefde ont breekt. Een enkele taal- of stijlfout, mogelijk ook correctiefout, herinnert in dit mooie boek dat ook het beste menschenwerk is. Zoo o. a. zal op jblz. 34 „gemerkt" wel „opgemerkt" moeten zijn. Doch dergelijke diDgen zyn voor ons bijzaak. Dit boek zal gelezen worden. Wij herhalen 't is voor Daamens Bibliotheek voor Hoofden Hart een keurige aanwinst. Dinsdag 2 Oet. Goes, bij inschrijving 30068 M3 klin- kerpuin langs den straatweg Goes's-Gra venpolder; 5235 stuks oude keien bij 's-Gra- venpolder; 1024 bij Wolfertsuijk. Biljetten uiterlijk 2 Oct. bij dhr. M. Coomans. lal. dhr. F. Sturm. Woensdag 3 Oct. Baarland, 1 uur bij Traas dorr not. Mulock Houwer verpachten voor 7 juur 9,0522 H.A. bouw- en weiland, voor dhr. Burger. Donderdag 4 Oct. Goes, 1 uur bij wed. de Wagter door not. Mulock Houwer 3 bedden, 2ledikanten, latafel, vloerkleeden, enz. TELEGRAMMEN. 's-Gr.ivenhage, Benoemd tot commies bij de directe belastingen, enz. te Middel burg G. Wagenaar, surnumerair te Zwolle. Rotterdam, 25 Sept. Hedenmiddag half 4 is Karei Pieter Sanders, compagnon i van Bland v. d. Berg, van de Zuid-Ilo!- landsche Hypotheekbank, uit een raam van de 4e verdieping van zijn kantoor op j de straat gesprongeu en met levensgevaar lijke kneuzingen opgenomen en wegge voerd. De reden tot dezen zelfmoord is niet bekend. Dresden. De Koningiu eu de Prins der Nederlanden zijn heden bij koud triestig weer te 9.12 hier aangekomen en in een open rijtuig naar Albrechtsberg gereden. Lahore, 25 Sept. Een boot met 200 Hindoes behalve de vrouwen en kinderen is op den Indus vol water geloopen en gezonken. Alle opvarenden kwamen om. Londen, 25 Sept. Daily Telegraph ver neemt uit Tokio dat bij de Japanners een toenemende verbittering is waar te nemen over de laatdunkende houding der Chineezen tegen hen. China, vooral Mauts- joei-ije wei-kt Japan al meer tegen. De bladen spreken eenstemmig als hun mee ning, uit dat de Europeesche mogendheden moeten samengaan om China tot reden te brengen. Zoo niet, dan zal Japan zelf handelend optreden. Havana, 25 Sept. Een commissie uit de op&tandeiingen op Cuba heeft verklaard dat er zoo goed als geen geschil meer is tusschen hen en de Amerikaauscbe ge machtigden en dat een ontwerp vredes voorwaarden zal worden overgelegd. Brunswijk, 25 Sept. De Landdag heeft met algemeene stemmen een motie aange nomen, uitsprekende dat zij het noodig aeht niet dadelijk tot de keuze van een regent over te gaan maar eerst te trach ten de verschillen tusschen de Kroon van Pruiseu en de Cumberlands uit den weg te ruimen. Heinkenszand. De volledige uitslag der aanbesteding bouw chr. school met onderwyzerswoning is als volst: W. J.v. d. Weert Zonen, Goes, f 8732 M. Vader Co., Vlissingen, f8500; A. Goedemond, Hansweert, f 7830 P. L. Buitendijk, Den Haag, f 7758 M. Alewijn, Waarde, f 7733 A. Jacobs, Goes, f7700; A. Hubregtse, Heinkenszaud, f7648; W. C. van't Veer, Kapelle, f7385; A. Jansen, Nisse, f7050. Gegund aan den laagsten inschrijver. In 't no. van gister stond abusievelijk f 7858. GOES, 25 September 1906. Bij geringe aanvoer van granen kwam in de piijzen geen verandering. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f6.50 a f7.—. N.-Rogge f 5,50 a f 5,80. Winter gerst per 100 kilo f7,75 a f8,30. Haver per 100 kilo f6.25 8 f7.—. Bruine boonen f 10. k f II.Karwijzaad faf—.Kool zaad f a f Kroonerwten f9.a f9.30. Groene Erwten f8,75 a f9.25. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.30 a f 1.50 middenprijs f0,70, part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 4.60 a f 5-; middenprijs f 1,2c5, part. f o,per 25 stuks. Afwijkende Eieren f4,20 verkocht. De aanvoer van boter en eieren was gering. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f 1.30 a fi.50 per K.G., rekenprijs f 1.40 per K.G. Eieren f4.65 a f5.per 100 stuks, reken- prijs f4.80 per 100 stuks. Veilingsvereeniging „Walcheren" MIDDELBURG, 25 Sept. 1906. Aardappelen (Blauwe) f2,20—f2,28, idem (Bonte) f 2,—f 2,20, Uien (groote) f 2,40, Maagdeperen f 6,80—f 7, Boudronappel f 5,50, Witte Ribbelingappel f4.20, Marcepijnpeer f4,60—f5, Scharlakepeer f 5, Zomer Bonkeljé- appel, f3,90 f3,10, Court Penduappel f3,20, alles per H.LBeuverd Anmonles f 2,50, Vlaamscbe Schijvelingappel f 1,70, Grud Pear- nrain f l,7o— f 1,80 alles per kin William Duchesse 1517 cent per chip; Meloen 35—45 cent per stuk; Vijgen 2'/2 ct. per stuk; Per ziken 3 ct. per stuk Blauwe Druiven 40 56 cent per K.G.Bouquetten 15 cent per stuk; Snijboonen 8090 ct., Suikerboonen ie soort f 1,50, idem 2e soort 45 ct., Spinazie 13—22 ct., Postelein 22 ctZuring 3 ct., alles per Griet, Andijvie f 1, f 2 per 100 Struik, Sla f 0,48 f 1,60 per 100 krop, Roodekool 46'/2 ct., Savoijekool 2'/26 cent> Wittekool 3 cent, Bloemkool" (lnl.) 610 cent, Bloemkool (Holl.) 1213 cent, alles per stuk; Peën 2'/23 c., Karoten 2'/}-3 cent, Rapen 2'/25 cent, Sel derij '/z—1 cent Ramenas f/2—I cent, Pieter selie '/J cent, Komkommers '/a-1 cen,t 8'les per stuk. VLISSINGEN, 25 Sept. 1906. Boter f 1,20 ii f1,30 per K.G. Eieren fo,a f4,80 per 104 stuks. ROTTERDAM, 24 September. Binnen- landsche granen. Tarwe. Jarige- onveranderd, per 100 kilo f8.75 a f 9.65 uitgezochte partijtjes daarboven. Nieuwe- in de allerbeste, kwaliteit hooger ver kocht, overigens onveranderd doch geringe soort moeilijk verkoopbaar, per 1O0 kilo f 7.5O a f 9.75, uitgezochte partijtjes daarboven. Rogge door schaarschte hooger, per beet. f 5-50 a f 6.20, zaaisoort daarboven. Gerst. Winter- niet ter markt. Zomcr- per IOO kilo f8 a f8,j0. Chevalier- prijshou dend, per 100 kilo 18,50 a t'8,90. Haver prijshoudend. Per 100 kilo f6,50 a f 7,5o. Witte boonen. Schaarsch aangevoerd en hooger verkochtper Het. f 16,50 a f i7. Bruine boonen minder ter markt en prijshoudend opgeruimd. Per Heet. i' to,50 a fit, en uitgezochte partijtjes iets daarboven. Blauwe Erwten iets hooger met weinig aanbod. Per Heet. f 8,75 a f 9,25, puike ver trouwde kook daarboven. L ij n z a a d. Vrij goede aanvoer. Prijzen van f 8,50 tot f 10,26 naar quai. ROTTERDAM, 24 September. Buiten- landsche granen vast. Rogge, per 2100 kilo, Helena, 74 k.g., f 156 Taganrog, 74 kg., f x03 76/77 kg. Helena uit zeeboot, l'léo; 75/76 kg. dito dito, f 143 9 Pud 25/30 kg. Odessa, f 137. Gerst, per 2000 kg., 60/61 kg. Zuid-llus- sische, f i21f 118.50. Haver, per 100 kilo, 61/52 k.g. Duitsche Oostzee, Sept. en Oct. atlading f7.15. Boekweitgrutten, per 2100 kilo, Petersb. Jadritza, loco f 2,50dito dito prompte aflading f 248. M a i s per 2000 kilo's, Amerik. Mixed, uit zeeboot, f 119, f 120. ROTTERDAM, 25 Sept. Terveemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd42 paarden, 1745 magere runderen, 192 vette run deren, 226 vette kalveren, lil nuchtere kal veren, 339 graskalveren, biggen. Prijzen koeien 26 a 39 c., ossen 25 a 37 c., stieren 25 a 34 c., kalveren 37 a 50 c., alles per 1j2 kilo. Melkkoeien f115 a f315, kalf koeien f125 a f 290, stieren f85 a f 190, pinken f 45 a f 115, graskalveren f35 a f95, vaarzen f45 a f185, biggen f8 a fI4V2, paarden 145 a f140. Nuchtere kalveren: fok- f14 a f21; id. slacht- f 9 a f 13. Handelie qual. goed, overigens traag. AMSTERDAM, 24 Sept. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Friesche muizen f 1,50 a f2., id. borgers f 1,20 a (1,50, Bonte f 1,80 a f 2,20, Blauwe f 1,80 a f 2,10, Katwijker ronde f o,a f o, Westl. zand- f o,— a f o,—kleine dito f o, a f o,dito klei f o,a f o, Geldersche blauwe f 1,80 a f2,Kralen f2,20 a f ?,4o, bonte f 1,90 f 2,10, Zeeuwsche blauwe f3 a f2,20, Bonte f2,10 a f2,25, Zand eigenheimers f 1,60 a f 1,10, IJpolder blauw- pitten f 1,60. SGHOUWIN G. Goesche polder Wij dag 28 September. Breede Watering, Maandag 1 Oct. Waterschap Baarland, Maandag 15 Oot. Telegrafisch Weerbericht naar ivaarn entingen in dm morgen van 25 Sept ember medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.0 te Skudes- naes, laagste stand 761.3 te Nice. Verwachting (tot den avond van 26 Sept.): zwakke tot matige Noordoostelijke wind, bewolkte lucht, droog weer. Weinig ver andering van temperatuur. Nachtvorst. VERBETERING. In ons Maandagno. staat dat op de spoor wegen in 1905 81 personen werden gedood, moet zijn gewond. Wel werden er 66 gedood, gelijk in 't bericht staat. In datzelfde no. staat in de vierstar aan 't adres van De Bode „de vele openbare onderwijzers". Dit moet natuurlijk zijn „vele". In de driestar over de armenwet staat kerkelijke lees niet-kerkeljke. V Getrouwd I, M. BOASSON Hz. en ADRIANA KOOPMANS. Middelburg 25 September 1906, Amsterdam 1 die ook namens wederzijdsche familie hunnen dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwe lijk ondervonden. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, onze innig geliefdeEcht- genoote, Moeder en Zuster, JANS DE BE U IJ NE, in den ouderdom van 30 jaren. Dat ze is heengegaan in het volle vertrouwen op haar Heer en Heiland lenigt onze diepe smart. Uit aller naam, J. M. BESUIJEN Vrouwepolder, 23 September 1906. Drop in soorten, Stavendrop vanaf 4 Ct., Lakritz Pastilles, Capsules, Guyot Pastilles, Ponoelet Teercapsules, Lozenges-Pastilles Abdijsiroop per flac. 95 oent, Borstsiroop, Van Aken Druivenborsthoning.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3