MAAGZIEKTEN. ft C L A M~É$r Kerknieuws. gadering van ingezetenen te Middelburg spreekt de wense helij k beid uit dat het bij de schutterij bestaande muziekkorps, ook na de opheffing der schutterij worde in staud gehouden. Verzoeken den gemeente raad zulks mogelyk te maken door ook in het vervolg een voldoende subsidie ten be hoeve van dat korps beschikbaar te stellen. Op voorstel van den heer G J. Sprengor zal het comité, bestaande uit de h.h Hem. Snijders, Ckr. Noske en E. Al hertz, deze zaak verder uitwerken. Dit wordt met applaus begroet, terwijl de heeron zich hierover bereid verklaren. De heer L. K. v. d Harst dankt de heerea voor hua initiatief en spreekt den wensch uit dat hun pogen tot een goed eind moge leiden. Tot stations-chef alhier is met ingang van 1 October benoemd de heer J. J. Klaijsen, onderchef te Vlissingen. Heden morgen omstreeks 8V2 uur zon de familie K. per Middelburgsehe boot naar Rotterdam vertrekken. Bij het aan boord gaan geraakte een jongetje van 11 jaar te water. Met zeer veel moeite mocht de schipper van den Provincialen Water staat, B. de Jonge, er in slagen het knaapje op het droge te brengenzoodat de reis kon worden voortgezet. Den 2 October a. s. hoopt de Com missaris der Koningin de gemeente Vlis- singeD te bezoeken. Goes. Vrijdagavond vergaderde de afdeeling Goes van „Het Groene Kruis". Er waren 18 leden tegenwoordig, waar onder 4 van het bestuur. Dr. Coenen deelde mede dat er van den regenbak een ruim gebruik gemaakt is. Op 2 Juli be gonnen was de bak op 4 Augustus geheel leeg; dus in 31 dagen Menigmaal was er een overrompelende drukte en de bode Barbier kou niet altijd een goede controle uitoefenen, waardoor het bestuur het voor stel doet om den bode bij die gelegenheid adsisteniie te verleenen. Voorts wenscht het bestuur het water om niette verstrekken zoowel aandeledenalsaanonvermogenden. De opbrengst was zoo miniem en de con trole zoo moeilijk wie al of aiet in de termen tot betaling valt, dat het bestuur meent tot dien maatregel te moeten over gaan. Voorts zou men kaarten uitreiken aan de leden en onvermogenden en die bij het halen van water met een dagstempel parafeeren om ieder niet meer dan twee emmers per dag te verstrekken. Nu is gebleken dat er door sommige gezinnen meer per dag werd gehaald, het geen door den heer J. C. de Beste werd beesti^d en ook dat niet-leden 0111 niet water haalden. Een goede controle is daarom noodzakelijk. Voor de leden zou de bak geopend zijn van halt acht tot half negen des morgens en voor onvermogenden des avonds van vijf tot zes uren; met de school uren moet rekening gehouden worden. De heer P. v. d. Meulen vroeg hoe groot de bak was, 30,ÜÜ0 liter of 3000 emmers zeide de voorzitter. De heer v. d. Meulen zou de bak vergroot willen zien, wat een voudig niet kan werd geantwoord. Zoodra „Het Groene Kruis" over meer middelen kau beschikken zal het bestuur uitzien op een andere plaats in de gemeente een regenbak te plaatsen en daaromtrent voor stellen te doen. De heer v. d. Meulen vraagt als de bak volgeregend is ot het water dan zoo maar wegloopt, wat met „natuurlijk" wordt be antwoord. De heer van Schelven vraagt of het niet wenschelijk is dat Barbier bij de drukte geholpen wordt. De voorzitter zegt dat hij in den aanvang an het voor stel dit op den voorgrond zette om Bar bier hulp te verleenen. Het voorstel om gratis water te verschaffen met vermeer derde hulp wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De begrooting voor 190: v. ordt in ontvang,saldo 1906 f218,865, contributie leden f 375, te samen f 593,86s, vasigesteld en ditzelfde bedrag eveneens in uitgaaf eventueel genoteerd. De heer van Ark stelt voor een bedrag, al is het maar klein, beschikbaar te stellen voor ziekelijke kindereu om die in den zomer naar de vacantia kolonie op te zenden. De voorzitter juicht dit toe en zegt dat het bestuur dit reeds rijpelijk overwoog maar de geldmiddelen ontbreken. Na verschilleude besprekingen doet het bestuur het voorste.l één kind, door de medici aan te wijzen ia 1907 voor 6 weken naar de vacantie kolonie te zenden en dit uit den post vermindering biblio theek en uit den post voor onvoorzien zooveel noodig aan te vullenook dit voorstel wordt zonder stemming onder applaus aangenomen. Niemand het woord meer verlangende, dankt de voorzitter voor de nuttige bespreking en voor de belangstelling iu het streven van het Groene Kruis betoond. Goes. Met ingang van 1 October is op het telegraafkantoor alhier geplaatst de klerk der posterijen en telegrafie C. J. Bom, thans te Middelburg. Vlissingen. Voor de betrekking van secretaris-rentmeester van het burger weeshuis alhier, hebben zich 28 sollici tanten aangemeld. Met den bouw van drie villa's in het nieuwe park aan den badhuisweg nabij de duinen zal men eerst daags beginnen. Een houten loods voor den bouwmeester is reeds in het park geplaatst. Oostburg. Kaast de verschillonde paarden verzekering-Maatschappij en in het kanton Oostburg is thans in het leven geroepen eene Onderlinge Veeverzekering- Maateehappij gevestigd te Oostburg. Als leden van het bestuur zijn gekozen de heeren F. O. van Prooijen te Waterland- kerkje voorzitter, A. J. Leeuhouts te Zuidzaude, secretaris-penningmeester, A. A. Becu te Groede, P. Brakman te Nieuw- vliet, J. Ie Clercq en J. de Hullu te Retrauchement, A. Lmtoijn Anthz. te Schoondijke en C. Manneke te Groede. Sluis. Bij de verkiezing voor een lid der Prov. Staten in het district Sluis zij n heden bij den burgemeester candidaten- 1 listen ingeleverd voor J. G. Gerritsen te Breskens (lib A. yE. Hendrikse te IJzen- dijke (Kath.), J. A. Neeteson te IJzeudijke (lib.), G. A. Vorsterman van Oijen (vrijz. democraat De heer A. yE. Hendrikse, burgemeester van Waterlandkerkje, is ook de candidaat der antirevolutionaire kiesvereenigingen. Bij de directe belastingen zijn ver plaatst met ingang van 1 Oet. a. s. de kouimiezen 2e klasse D. J. Jans van Veere naar Roosendaal; H. Boerma van Tilburg naar RenesseJ. J. Krijnse Lokker van Hilversum naar Woerden. Tentoonstelling Schilderijen. Goes. Wij namen heden een kijkje op de tentoonstelling der schilderijen van mej. Marie Goemans. Daar w(j geen kunstkenner zijn, verwachte men van ons geen kunstcritiek. Wij geven eenvoudig onzen persoonlijken leekenindruk weer. Zegt een onzer lezers dat wij 't mis hebben, welnu wij nemen het aan, doch wekken bereids onze lezers op tot een bezoek aan deze inderdaad schoone expositie, zij kunnen dan beslissen. Over 't algemeen coustateeren wij dat mej. Goemans knap is in't bloemenschil- deren. Alle schilderijen in dit genre die wij van haar zagen, bloemen in pot of bloemen in den tuin, wekken deze gedachte. No. 15 Zonnebloem no. 1 Pot met Geraniums no. 36 Pot met Grocugsen en no. 34 (Het kind in de) Bloemetjes zijn aantrekkelijke kunststukjes. Ook in t genre Stillevens gaf zy veel dat ons zeer beviel. Prachtig zijn no. 19 Pot met dotters 20 Pot met uijen en vooral '26 Draperie met vruchten. Maar ook in 't genre landschapjes is er veel, waarvoor men lange verwijlen moet. No. 16 In den boomgaard en no. 17 Op de hoogte. No. 18 Eendjes in den plas en vooral no. 32 Vroeg in 't voorjaar verdienen zeer de aandacht. Onder de aquarellen vinden wij no. 38 Pauweveer, wijl natuurgetrouw, uniek mooi. Ook de pastelteekeningen zijn aan trekkelijk. No. 43 Gouden Keuren no. 44 Tuin bij avond zijn echt6 kunststukjes. En niet minder no. 53 Gele draperie. Over 't algemeen zijn de studiën door de schil deres te Scherpenzeel genomen, uiterst schoon. No. 51 het Kasteel te Scherpen zeel en no. 47 Huisje te Scherpenzeel bewijzen dit. En niet het minst verdienen de aandacht hare zwart krijt-teekeningeu. Er zijn verscheidene studiën bij avond ge nomen bij, welke u onder de bekoring brengen van dit deel des dags, en waaruit u de landelijke rust tegenruischt. No. 59 en 68 Tuin bij avond. No. 62 Smidse bij Maanlicht. No. 63 Het Spookhuis. No 70 Kerkje bij Maanlicht. Vooral No. 69 Land weg te Scherpenzeel achten wij een artis tiek stukje. Vermelden wij nog dat er ook eenige etsen te zien zijnen besluiten wij hier mede ons beseheiden overzichtdat velen uitlokke tot kennisneming van hetgeen deze jeugdige stadgenoote, met zoo grooten (j ver tot stand bracht, en om te steunen onzen wensch dat mej. Marie Goemans de kunstenaarsgave die in haar is moge ont wikkelen, en nog menige rijpe vrucht van haar talent ons doe genieten. Donderdag is te 's-Gravenhage bij een militaire oefening in de duinen dooreen geweerschot een vrouw getroffen, die zich in een keet nabij het Pompstation bevond. Het schijnt dat er nogal eens kogels in die buurt verdwalenhet vrouwtje was ten minste volstrekt niet verbaasd, hoewel zij eerst meende met een steen gegooid te zijn. De spitse kogel had haar, terwijl zij gebukt stond, in het vleezigste deel van het lichaam getroffen en de gemaakt» wond had zich onmiddellijk weer gesloten. Een arbeider die in de buurt was, hielp het pro jectiel verwijderen met een nijptang Na die operatie ontstond echter een hevige bloeding, doch gelukkig kon nog tijdig medische hulp worden gehaald. (N. C.J De werkstaking enuitsluiting te Enschede. Uit Enschedé schrijft men aan Het Volk: Algemeen wordt verwacht, dat de vol gende week 3 dagen zal gestopt worden en de daaropvolgende 4 dagen, want van toe geven der stakers voor een aanmerkelijk deel jonge meDsehen van beneden de 20 jaar of nog uiet ver daarboven zal den eersten tijd wel geen sprake zijn. Integen deel, het anarchistische element onder hen en de leiding waaronder ze staan, gaat het juist naar den zin. Allerlei illusies schep pen ze zich en de mooiste droombeelden worden door hen gevormd, juist door den maatregel der heeren, die een algemeeni gisting teweeg brengt. Daarom, als het van de stakers alleen blijft afhangeD, i- zonder twijfel de geschiedenis nog op vem na niet uit. Uit Roswinkel meldt men Het h tegenwoordig hier in den boonenoogst. De hospita moest nu alle avonden boonen doppen. Haar commensaal vreesde, dat zi door de boonen nog geheel „in de boonen' zou .""raken en daardoor de melk latei overkoken. Hij zon op middelen. Aan de overzijde van de straat stond een stoom- dorsohmachine in volle werkingeens goed bekeken, in teekening gebracht en nu aan 't werk. De walsen met ijzeren pinnen, ven voor de riemen werden heel doelmatig aangebracht. De dotsch- machiue was klaar, maar nu de beweeg kracht. Draaien? Neen, de fiets! en dan trappen. De achterbanden werden au het rad genomen, daarover werd aangebracht een koord zonder eind, in den vorm van een touw, nu de tiets zoodanig geplaatst, dat het achterrad los kan draaien en nu maar aan het trappen. Een jongen van dertien jaar dient voor stoomketel. De boonen worden in de machine gedaan, en als Jantje Goeverneur nog leefde, zou hij bepaald zeggen „Wat gaat dat afgedrieduivekaters snel, „Maar boonen te dorschenisnukinderspel." Uit Veghel wordt gemeld Er werd bruilolt gevierd. Heel den dag had men „schrikkelijk" veel plezier. Maar, als de drank is in den man, is de wijsheid in de kan. 's Avonds kreeg manlief ruzie met een paar op het feest zijnde zwagers 't ging er geducht op Jos. Terdege werd hel mes gehanteerd. Manlief werd zoodanig toegetakeld, dat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Einde: wonden levensgevaarlijk. De Ver,-eniging tot bevordering van Gereformeerde Ziekenverzorging heeft in haar gisteren te Ermelo gehouden ver gadering besloten, de vereëniging niet te ontbinden. Zij zal zieh blijven belasten met het uitzenden van verpleegsters, maar de opleiding er voor, bij gebrek aan vol doenden iinancieeien steun, niet op zich nemen. lu het jongste Politieblad worden als ontvreemd aangegeven in verschillende plaatsen des lands niet minder dan 22 rijwielen. Een landbouwer had op de markt te Druten een koe verkocht. Toen hij per pont de Waai overstak om huiswaarts te gaan, zag hij, dat de koe zich had losgerukt en hem achterna zwom. Aan gemoedigd door het toeroepen van zijn vorigen meester, bracht het trouwe dier den moeilijken tocht er goed af. Een echtpaar te Vaasrade (L.) werd door een hond gebeieu, aie, nadat men hem had afgemaaki, bleek iijdenuc te zijn geweest aan hondsüuiiieiü. De gebeten personen zijn naar Parijs ver trokken om zieh onder behandeling der geneesheeren van het instituut Pasteur te stellen. Naar de Avondp. verneemt, worden de godsdienstoefeningen, welke II. M. de Koningin op Het Loo met het personeel placht te houden, ook in het Kon. Paleis ie 's-Gravenhage voortgezet. Tegen 9 uur verzamelt zien het dienstdoende per soneel, zoowel dames en heeren der hoi- houding en officianten als bedienden, in de groote eetzaal. Om negen uur treedt dan H. M. met gevolg binnen en neemt plaats op een eeuvoudigen stoel achter een kleine tafel. De godsdienstoefening wordt geopend met het zingen van een gezang of psalm, die eerst door de Konin gin worden voorgelezen. Daarna leest ti. M. een kapittel voor uit 't Oude of Nieuwe Testament, waarna zij het „Onze Vader" als dankgebed uitspreakt. De godsdienstoefening wordt dan weer be sloten met '1 ziDgen van een psalm of gezang. Dc geheeie dienst duurt ongeveer 20 minuten. Het zingen wordt begeleid uoor een seratineorgel, dat door freule Huersma de With wordt bespeeld. Uit het voorloopig onderzoek be treffende de malversatiën van den notaris Bland van den Berg te Rotterdam is gebleken dat hij iederen Dinsdag te zijnen liuize gefingeerd kantoor hield tot 't ont vangen der boeren-cliëntèle uit Hillegere- berg en andere omliggende dorpen. Daar geschiedden dan zoogenaamd uitbetalingen en periodieke aflossingen, zoodat ten kan tore der „Z.-H. Hypotheekbank" men nim mer gelegenheid kreeg kennis te maken met de clientele van den notaris. De hy pothecaire leeningen werden door hem genomen op weilanden, waarvoor geen assurantiepolissen noodig waren, zoodat dergelijke papieren niet behoefden overge legd te worden. Ware dit het geval ge weest, het bedrog zou veel eerder ontdekt zijn geworden. Meuice Crt. De brigadier der rijksveldwacht te Hengeioo deed gisterochtend een goede vangst. Het drukke verkeer bij gelegen- ueid der jaarmarkt, werd n. 1. benut door een 3tal kwartjesvinders om slachtoffers onder de landslieden te maken. Op heeter- daad werden ze betrapt, bezig zynde door le gewone truc met het kaartspel een 4tal landbouwers „uit ts kleeden," Een bedrag van ruim f 40 werd in beslag ge nomen en de heeren voorloopig opgeborgen. Donderdagavond 10 uur werd in de Ouasse-kazerne te Breda een milicien der lichting 1903 plotseling krankzinnig. Hij vaa verschrikkelijk woest en dreigde ieder ;ie op de kamer kwam aan zijn bajonet te .teken. Haast geen enkele krib bleef op ïaar plaats Het kostte heel wat moeite eer nen hem had gegrepen. De overste en de iokter waren genoodzaakt hem in te spui en om hem zoodoende tot kalmte te bten- gen. Vastgebonden op een brancard werd ijj naar het hospitaal vervoerd. Thans loopt te Leiden weer het ge- ucht dat niet dr. Kuyper maar dr. De Visser zal worden candidaat gesteld voor le Tweede Kamer. In ieder geral twee beate, die men niet candideert zonder de zedelijke verplichting dan ook te zorgen dat zij er komen. Het zijn namen die men niet wagen mag aan de kansen op een nederlaag. In 't geheel werden op de Neder- landsche spoorwegen door een of andere oorzaak in 1905 6ö porsonen gedood en 81 gedood. Omtrent den toestand van prof. Fokker te Groningen meldt het A'. v. d. 1). dat de nachten onrustig zijn en de krachten af nemen. Niemand wordt bij den zieke toe gelaten. Gisteren, bij het ontwaken, gevoelde een familie wonende Koudenhorn te Haar lem, zich ongesteld door hevige kramp en brakingen, zoodat direct geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. Bij onder zoek bleek, dat de oorzaak gezocht moest worden in het eten van garnalen. Ook in andere gezinnen in de stad deden zich der gelijke ziekte-verschynselen, tengevolge van het gebruik van Woensdag gekochte garnalen, voor. Een sleepkapitein te Dordrecht is door een ongeluk van zijn sleepboot in de Biesbosch overboord gevallen en verdron ken. Een meubelmaker te Groningen, is na werk te hebben afgeleverd aaD de Appingadammer boot, te water geraakt en verdronken. - Op de werken van 'f nieuwe station te Rozendaal, bij het plaatsen van de ijzeren binten op de mactuneloods vau de H. IJ. S. M. brak een der stalen kabels, waardoor dat bint naar beneden stortte, in zijn val de reeds staande binten meesle pende en 't gebouw geheel uit zijn verband rukkende. Toen het ongeluk plaats had, waren een groot aantal werklieden ter plaatse, die echter nog den tijd hadden op zijde te springen. Drie hunner werden met het vallende bint medegesleept, doch kwa men in een stookkuil terecht, zoodat het ijzeren geraamte over hen heen viel. Zij zyn ernstig gekwetst, maar hun toestand is niet zorgwekkend. Te Rotterdam ging het niet goed tusschen een winkelierster in de Sumatrastraat en haar werkster. De vrijer der werkster kwam Donderdagavond bij de winkelierster in den winkel opspelen en zijn meisje opeischen. By de woorden wisseling die hierop ontstond gaf de winke lierster dezen los werkman zulk een hevigen slag tegen het hoofd dat hij aan de gevolgen overleed. Te Rheden is, enkele uren nadat het huwelyk van den zoon was vol trokken, door den vader zooveel sterke drank gedronken dat hij spoedig in de jenever is gestikt. Nabij Wiliemsdorp op het Hoilandsch Diep is een visscher door het uitschieten van zijn vaarboom overboord geslagen en verdronken. Te Rotterdam viel een 38-jarige metselaar uit den nok van een vier verdiepingen hoog huis aan de Weste Wagenstraat en overleed aan de bekomen verwondingen. Te Beek (L.) is een man bij het appelen plukken uit een boom gevallen. Toen men toeschoot om hulp te bieden, bleek hij reeds over leden. Bali. Ter aanvulling van het telegra fisch bericht in ons vorig no. ontleenen wij nog aau de Holl. bladen het volgende „Kesiman is genomen. Den Pasar is gebombardeerd en staat in vlammen. De Baliërs kennen de uitwerking van ons infanterie-vuur niet en loopen met hon derden tegelijk op de compagnieën in, alleen met lansen bewapend. Op een afstand van 150 meter werd het eerste salvo afgegeven, waarby M) en meer tegelyk Baliërs vielen. De anderen liepen door. Bij het tweede salvo vielen weer vele dooden. Daarop vluchtte de vijand op de heuveltjes, zoodat zij een goed doel opleverden. De rijstvelden vormen zware terrassen, die moeilijk be- kliuibaar zijn. Behalve soldaten werden veel cavaleriepaarden door randjoes gewond". Kesiman is een kleine kampong halfweg tusschen de Oostkust van Badoeng en de hoofdplaats Den Pasar. De poeri (sterkte) te Den Passir, de verblijfplaats van den hoofdvorst van Badoeng, is een kolossaal gebouw van omstreeks '200 meter lengte en 175 meter breedte en omringd door mas sieve steenen muren van pl. m. 4 meter hoogte en IV2 meter dikte. Do binnenruimte is in twee helften gesplitst., die weder door kooge muren afgedeeld zijn in vakken. Er zijn thans te Parijs zeven oflicieele aanvragen ingekomeu voor cultueele ver- eenigingen. De bisschop van Verdun die den abbé flutin wegens oprichting van zulk een vereeniging m Culey heeft ver vangen door een andere priester heeft zich door den tegenstand der be\o king genoopt gezien den nieuwen abbé teiug te roepen. In het keizerlgk zegelkautoor le Petersburg is een zegeldielstal van 9500 roebels ouldekt. De dieven waren door het raam binnengekomen en wisten klaar blijkelijk op het kantoor goed den weg. Op het station Fastof, gouvernement Kiëf, is een boer opgepakt, die vijf bommen iu zijn zak bleek te hebben. Men beweerde eerst dal tiet een jood was en vreesde voor een pogrom, doch het bleek een moejik. Het spoorwegongeluk bij Grantham. De Times geeft een naamlijst met 11 dooden en 16 gewonden, waarvan 2 zwaar. Het lijk van één kind is nog niet ge vonden. Ooggetuigen vertellen, hoe de trein bijna onmiddellijk in bran 1 stond, waarschijnlijk doordat het uit de re wvoirs ontsnappende gas vlam vatte, *>n boe menigeen leveud is verbrand. au alle zijden waren dadelijk helpers aa wezig, die de passagiers uit de verschrikkelijk verbrijzelde wagens hielpen. De heeren schriftkundigen loopen gevaar, dat hun baantje in discrediet raakt. Dat hebben zij te danken aan een Fransch tijdschrift, de „Revue de mois". Dit blad ia op 't idee gekomen een onderzoek in te stellen naar de wetenschappelijke waarde van de graphologie. Het heeft een aantal menschen, die geen schriftkundigen, geen graphologen waren, ondervraagd over het handschrift van bekende personen o.a. van Charcot, den man van de Zuidpool-expe- ditie. De antwoorden van de niet-grapho- logen waren even juist ais, ja zelfs juister dan di9 der graphologen. Binnenkort zal er een congres van graphologen gehouden worden. Keu mooie gelegenheid voor de schriftkundigen om hun vak in eere te herstellen. Er is nu zoowaar een trust gevormd in Amerika, die het monopolie heeft om het water van den Jordaan te exporteeren voor doop- en andere gelegenheden. Het hoofd van den trust, kolonel Clifford Na- daud, uit Covington in Kentucky, president van de „Internationale Maatschappij van het Water van den Jordaan", ib juist te Alexandrië, in Egypte, aangekome: Hij is er iu geslaagd van de Turkscht ro- geering het monopolie te krijgen van den export van het Jordaanwater. Het water wordt vervoerd in vaten met het zegel der Turksche regeering en van den consul der Vereenigde Staten, onder toezicht van den patriarch van Jeruzalem. Het lezen dezer eenvoudige adver tentie zal U misschien op den weg der genezing brengen Misschien zoekt gij sedert langen tijd naar het goede geneesmiddel De per soon waarover wij gaan spreken heeft er ook lang naar gezocht en door het lezen der advertenties heeft zij het gevonden. Een dame te Alkmaar, 64 jaar oud, door de Pinkpillen genezen. De heer J. Bakker, Kitsteeg no. 1 (Alk maar) schrijft ons om ons de genezing zijner moeder bekend te maken. Mej. Bakker. (Portret W. Hooyer). „Ik deel U mede, zoo zegt hij, dat mijne moeder gedurende jaren aan de maag ge leden heeft. Haar ziekte die reeds lang geduurd had was ernstig en zij kon zelfs de lichtste spijzen niet verdragen. Allerlei soort van geneesmiddelen had zij reeds ge probeerd, maar zij wanhoopte reeds aan bare genezing, want deze middelen gaven haar zelfs niet de minste verliehting. In den laatsten tijd heeft zij de Pinkpillen genomen en van af het oogenblik dat zij deze pillen gebruikt heeft, heeft er zich eene zeer merkbare verbetering in haar toestand voorgedaan. Zij heeft een goeden eetlust terug bekomen, de spijsvertering is beter geworden en de slaap rustig. Mijne moeder beveelt de Pinkpillen aan, die haar eene genezing bezorgd hebben waarop zij niet meer rekende"- De hoofdoorzaak der verzwakking van de maag bij de grijsaards bestaat in het feit dat hun maag reeds zeer lang dienst doet. Sedert meer dan 60 jaren dat dezelve dienst doet, heeft zij zware beproevingen doorstaan, men heeft dikwijls te veel van haar gevorderd. Het is zeer natuurlijk dat zij wat vermoeid, wat versleten is. Maar er bestaat geene versletene machine, die niet nieuw gemaakt kan worden. De maag is eene machine en de Pink Pillen geven rijk en zuiver bloed, een bloed zoo als liet in de aderen stroomt van menschen <>p 20 jarigen leeftijd. Dit bloed voedt al de organen, het doet ze op gepaste wijze werken en maakt ze nieuw. De Pink Pillen zijn onovertrefbaar tegen bloed armoede, bleekzucht, neurasthénie, alge- rneene zwakte, maagziekten, rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos, f9.per6doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depöthouder voor Neder land en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook eeht verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. v_:zj Ned. Herv. Kerk. |JBeroepen te Deventer dr. G. Visser te Assen. Aangenomen naar Oosterwijtwerd door W. J. Reesink, cand. te Zeist. Geref. Kerken. Bed,, nkt voor Dintelcord door J. Veweur te Kibtirg,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2