"leestafel. Openbare Verknopingen. ïflööpl erkooplngea. enz. AdwerteiïMën. 7~laatst'e berichten. Marktberichten. Watergetijen voor lerseke. "s c ïfo u WI n G. terwijl de enveloppen dan waren opge vuld met andere papieren. Toen bij het nagaan van enkele dier enveloppen de inhoud niet met hetopschrift klopte, werd tot nader onderzoek over gegaan, hetwelk geëindigd is met het reeds vermelde droevige resultaat, de aanhouding van een tot dusver te Rotterdam zeer gezien man. De aandeelen der bank daalden hier 100 pCt. Op Cuba. Te Havana heeft een zware ontploffing plaats gehad, waardoor twee groote gebouwen werden vernield. Zes dooden en veel gewonden werden uit het puin te voorschijn gehaald. Men houdt het voor een wandaad der opstandelingen. De telegraafverbinding van Cenfuegos, een haven aan de Zuidkust van Cuba, met Bermuda en met Havana is verbroken, vermoedelijk wegens afsnijding door do opstandelingen. Men spreekt er zelfs van, dat de stad door hen is ingenomen. In het Oosten van het eiland hebben de opstandelingen opnieuw groote schade aan den spoorweg toegebracht. De Duitsche Keizer en de Keizerin zijn te Koburg aangekomen, waar zij den doop van het Koburgsche troonopvol- gertje zullen bijwonen. Prins Heinrieh van Pruisen is gis teren uit Kiel, koning Leopold van België dienzelfden dag uit Parijs naar Karlsruhe vertrokken om de jubileumfeesten van den groothertog van Baden bij te wonen. De hertog van Connaught, de broeder van koning Eduard is den groothertog de orde van den kousenband komen overhandigen. Het spoorwegongeluk t« Dover (N. Amerika) scbynt erger te zijn geweest dan ons geseind werd. Immers zijn niet alle reizigers op zes na gered, doch zijn alle in de Cimarron-rivier gevallen passagiers op zes na verdronken. Via Kansas City wordt uit Dover althans gemeld, dat daar reeds 47 lijken zijn geborgen. Een der geredde reizigers vertelt zijn ondervindingen als volgtDe trein reed langzaam en voor zichtig, toen ik voelde dat de rails weg zakten en de machinist de stoomfluit in werking stelde om de remmers te waar schuwen. Ik sprong met een conducteur naar het portier en juist toeu ik uit den trein sprong, bezweek de brug en ik viel in de rivier. De conducteur en ik wisten op een wagon te klimmen en dreven zoo eenige honderden meters de rivier af totdatgolven en drijfhout ons wegsloegen en wij in den hoofdstroom terechtkwamen. Wij hadden ons ontdaan van onze kleeren en dit hielp mij zeer bij het bereiken van den oever. De conducteur zonk enkele minuten nadat wij van onzen wagen warenafgeslagen. Zoo dra ik den oever had bereikt liep ik naar het station en deelde daar de ramp mede. Toen de stationsbeambte op 't tooneel van de ramp aankwam, zag hij slechts een wagon een paar voet boven het water uit steken. Vier menschen zaten daar boven op, maar hun kon geen hulp worden ge boden en plotseling sloeg een groot stuk drijfhout hen er af, zoodat zij bijna dadelijk verdronken. Dit verhaal is nu wel wat Amerikaansch, maar de Rock-Island-directie heeft toch ook bekend gemaakt, dat de locomotief, de bagagewagen, de postwagen en een per sonenwagen in de rivier liggen en een rook- wagen zich gedeeltelijk daarin bevindt, terwijl de rest van de trein, w o. 2 Pullman- cars op de rails bleven. De machinist, de stokers, de telegrafisten de postambtenaren wisten uit de rivier te komen. Men wist niet mede te deelen hoeveel passagiers in de personenwagens zaten en of er daarvan eenigen in leven zijn gebleven, maar men achtte bij de directie een getal van 150 reizigers in die wagen te hoog. Ook te Kinfisher zijn met de hulptrein, die de gespaard gebleven reizigers der waarts bracht, een aantal lijken aangevoerd. In een compartiment 4de klasse heeft men gisteren te Berlijn in een stuk pak papier gewikkeld twee kinderlijkjes, twee lingen, gevonden. De opwinding daarover is te grooter omdat men dienzelfden dag in de stad een kinderlijkje heeft gevonden, waarvan het hoofdje was afgeneden en gisteren in een privaat de halfverbrande overblijfselen van een pasgeboren kind. Een nieitic alarmtoestel. Het nieuwste van de vele vernuftig-uitgedaohte alarm toestellen wordt in Amerikaansche bladen met gloed aanbevolen. Het is er ook wel op uit, den ongenooden gast te verschrikken, doch op moderne wijze Het berust op den fonograafdeze treedt dadelijk in werking als de dieven een deur, of venster- of een andere verboden plaats hebben aan geraakt dadelijk begint dan de fonograaf met stentorstem den man tegen te roepen „Dief 1 Moordenaar Brandstichter Tegelijkertijd werkt een geleiding naar het bed van den portier, die een alarm klok in werking kan stellen, terwijl een tweede vanzelf-werkende geleiding den naasten politiepost waarschuwt. De dieven zijn al zóó zeer geschrokken van de vreemde stem, welke hen bij hun naam aanriep, dat zij niet eens het luiden van de alarmbel afwachtten, doch overhaast op de vlucht sloegen, om in de armen te snellen van de gealarmeerde politie agenten, De Reiehsbote heeft een telegram uit Rusland, waarin wordt volgehouden, dat 1 repot wel degelijk tengevolge van een vergiftiging is gestorven, op hem ge pleegd door een revolutionair, die als kok te Petershof was weten binnen te dringen. Lit speciaal duistere punt zal wel nimmer In Transkaukasië is een golfvormige aard beving waargenomen, gepaard gaande met twee schokken. Te Duisborg had een gymnastiek- onderwijzer de lichamelijke kastijding is in Duilschland nog geoorloofd een jongen, zoo hevig geslagen, dat zijn arm gebroken werd bovendien schijnt hij den knaap zoo op den borst toegetakeld te hebben, dat eeu hartziekte er het gevolg van was. De rechtbank heeft dezen beul nu veroordeeld tot B0Ü0 mark schadeloos stelling aan den knaap en een jaarlijksch pensioen van 600 mark. Een aantal toeristen te Chatnounix zijn verleden week uit de verte getuige geweest van een berg-ongeluk. Door hunne kijkers ziende, bemerkten zij iemand op den Dóme du Gouter, wanhopige po gingen doende om af te dalen naar de hut op de Grasds Muiets. Plotseling zag men hem wankelen, een oogenblik weer op de been komen en toen eenige bon- derden meter nederstorten, van rots op rots, tot hij in een scheur van den Ta- conDry gletscher verdween. Een aantal gidsen begaven zich terstond op weg om 't lijk te zoeken. Het bleek een luitenant Preisseoker uit Weeneu te zijn, tijdelijk te Zurich vertoevende. Uit Rusland. Generaal Orlof, die in Lijfland zoo ver- schrikkelijkheefthuisgehouden, is benoemd tot geheimschrijver van den Tsaar voor militaire aangelegenheden. Generaal Salza, die geweigerd heeft het doodvonnis, tegen een deel der Sweaborger muiters uitgesproken, te bekrachtigen, zal om die reden tot het nemen van ontslag worden genoodzaakt. Gisterochtend is te War schau de kolonel der artillerie Nikolajef op straat door revolverschoten vermoord. De daders zyn wederom ontkomen. Op welk een wijze de regeering in Warschau en elders te werk gaat kan uit het volgende blijken. Dinsdagmiddag hebben zes batal jons voetvolk, 10 escadrons cavalerie en twee batterijen artillerie zich opgesteld aan beide zijden van de Weichsel, op een punt waar men bezig is een nieuwe brug te bouwen. Vier kanonneerbooten sloten bovendien voor eenigen tijd de scheepvaart. Daarna werden alle werklieden en ambte naren, die aan de bouw bezig waren, alle visschers en bewoners van naburige huizen in liet geheel een 900 menschen door officieren en soldaten gefouilleerd. Alles wegens het gerucht dat er een geheime drukkerij was eu er onder de werklieden menschen waren, die met de revolutionairen in betrekking stonden. Te Odessa is een politiebeambte, die bij het pogrom met eigen hand 11 joden vermoordde, tot slechts 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld, ofschoon de feiten vaststonden. Drie personen, die een joodsch huis alleen maar geplunderd en verwoest hadden, werden vrijgesproken. De revolutionairen hebben een poging ge daan om de groote gevangenis te Odessa in brand te steken. Men slaagde er echter in den brand, die het dak had aangetast, te blusschen. Een terrorist schoot op straat een politieagent dood, en bij zijn vervolging nog een dwornik, terwijl hij een anderen agent van politie verwondde. Daarna werd hij echter gepakt. Zijn maat werd door een politieagent neergeschoten. Onder groote belangstelling van het publiek, is gisteren voor de strafkamer van het Landsgerieht le Breslau een begin gemaakt met de behandeling van de zaak tegen de 48 beklaagden, die beschuldigd worden vau het deelnemen aan de onlusten, welke den 19en April te Breslau op het Striegauerplein plaats hadden. De voor geschiedenis van deze botsing tusschen de volksmenigte en de politie, die zeer de aaudaeht getrokken heeft door de ve - wonding van den arbeider Biewald, wien een hand werd afgehakt, en door de her- haaide parlementaire debatten over de houding der politie, is in het kort de vol gende In Breslau waren werklieden van machine-fabrieken in staking. De boDd van industrieelen stelde den eisch, dat het werk hervat zou worden op 11 April, anders zou de algemeen uitsluiting afge kondigd worden voor de georganiseerden. Den 19en April werd deze bedreiging werkelijkheid. Voor een fabriek, waar ge werkt werd door avbeidswilligen, ontston den relletjes. Het gelukte der kleine politie macht niet de orde te herstellen, zoodat de geheele beschikbare macht kwam, die met de blanke sabel er op in sloeg. Zelfs werd er met scherp geschoten door de politie, toen de menigte zich nog ver zette. Tegen 150 menschen werd proces verbaal opgemaakt wegens het veroor zaken van oproer en landvredebreuk. Er was echter tegen 102 hunner geen vol doend bewijs bij te brengen voor een ver volging 48 moeten zich thans verant woorden wegens beleediging van ambte naren en arbeidswilligen, verzet tegen de overheid, het veroorzaken van opstootjes, enz. enz. Onder deze beklaagden zijn twee jongens en twee vrouwen. Op den eersten dag is men niet verder gekomen dan het verhoor van enkele be klaagden. Opmerkelijk is het, dat eenige uitgesloten arbeiders niet eens wisten waar om nu eigenlijk de uitsluiting was afge kondigd. Mevrouw Longworth (Alice Roosé- velt) blijkt een aardje naar haar vaêrtje te hebbenzij gaat de volgende maand in Minnesota met eenige andere jonge vrouwen op de berenjacht. Een 12 jarig jongetje is bij Hounslow - Engeland, overreden door een auto mobiel waarmee dehertogiu Vau Connaught koning Eduard's schoonzuster, naar Londen reed. De hertogin sprong zelf uit het voertuig en hiel het zwaar gekwetste kind op, reed het naar een hospitaal en bleef nog geruimen tijd bij 't patiëntje, dat zij hielp verplegen. Zij vertrok na last gegeven te hebben, dat voor den jongen alles gedaan zou worden wat mogelijk was. Hij is echter sp'oedig gestorven. De jongen hing met een ander achter aan een kar en juist toen de auto deze achter opkwam, liet hij zich vallen en liep naar den kant van den weg. Dezer dagen kwam de inspecteur Hiekey van de geheime politie te Sydney met een arrestant Show geheeteo, te Liverpool aan. Na een langdurige jacht was deze iuspeeteur er eindelijk in ge slaagd dezen inisdadigergevangen te nemen. Het volgende wordt hierover meegedeeld Show had zich schuldig gemaakt aan be- laugrijke verduisteringen en bedriegerijen ten nadeele vau de regeering van Nieuw- Zuid-Wales. Op zekeren dag was hij spoorloos verdweneD. Inspecteur Hiekey werd met zijn opsporing belast. In de allereerste plaats begaf de inspecteur zich naar Calcutta waar de bedrieger zich zou ophouden. Hij vond den man hier echter niet, maar vond wel een spoor, dat naar Frankrijk leidde. De vluchteling wasechter ook hier reeds verdwenen. De inspecteur begaf zich nu naar de Canarische eilanden, maar vernam daar dat Show naar Neder land was gegaan. Ook hier was hij echter reeds verdwenen toen Hiekey daar aan kwam. Toen volgde de inspecteur hem naar New-York, van daar naar Jamaica en eindelijk naar Santiago in Chili, waar hij er in slaagde hem te arresteeren eu naar Liverpool over te brengen. De Fransehmau Delbret, die bij den pretendent Boe 'Hamara den post vervult van „chef van den generaien staf' heeft aan eeu blad te Oran meegedeeld, dat hij, om persoonlijke redenen en ook wegen9de algemeene poliiiek van Marokko,dendienst van den pretendent verlaten zal. De Zwitsersche bladen berichten dat vele hotels aan bet Vierwaldstiittenneer naar aauleiding van het gebeurde te Inter laken hebben doen bekend maken, dat geen Russen meer zullen worden toegelaten. Beelden en schetsen uit de Kerk geschiedenis. Een leesboek voor het huisgezin eu voor Chr. vereenigingen, door H. A. v. d. Mast, met een in leidend woord door dr. H. Franssen. Amsterdam H. A. v. Bottenburg. Hiervan is de le aflevering verschenen. Sinds Zahn en v. Kooij wat in onbruik raakten, is er aan een dergelijk werk be hoefte daarom wekken wij onze lezers tot kennismaking met dit werk van den heer v. d. Mast gaarne op. Reorganisatie eisch van Gods Woord, weg tot geleidelijke refor matie. Referaat gehouden op de Reor ganisatie-vergadering te Utrecht den 26 April 1906 met bijlage „de nieuwe actie", overgenomen uit „De Gerefor meerde Kerk", door dr. P. J. Krom- sigt, pred. te Rotterdam. Rotter dam J. M. Bredee Dit belangrijk geschrift moet gelezen worden in alle kringen waar men de reor ganisatie der (tlerv.) kerk in gereformeerd- historischen zin begeert. Reeds de ernstige vredelievende toon van den schrijver trekt aan en zijne adviezen verdienen in ruiiiieu kring bekend en besproken te worden. Samenspreking in den geest die in deze brochure spreekt, schijnt ons broodnoodig. De quaestie is 't alleszins waard, en 't is er nu de tijd voor. De Christelijke Familiekring, Tijd schrift voor Zondagschool en Huis gezin, onder redactie van ds. J. J. v. Noort. Uitgave der Nederl. Zon dagsschool vereeniging. No. 3. Septem ber 1906. Amsterdam. Naaml. V. Egelings Boekhandel Dit is een particulier mooie aflevering. Het is een gedenkboek bij de viering van het 40-jarig bestaan der Nederl. Zondags- schoolvereeniging. De bewerking is van den talentvollen Fruijf, die ook de on geziene organiseerder is van het feest dat den 26 dezer zoovelen, ook uit Zeeland, naar Amsterdam lokken zal. Terecht begint 't Gedenkboek met ds. Abr. Capadose, den Israëliet zonder bedrog, die nu 70 jaar geleden in ons land de eerste Zondagsschool, te 's-Hage, slichtte. En dan laat de schrijver in breede rijen volgen de oprichters, vrienden, bestuur ders, vriendinnen en arbeid(sters)er8 aan Chr. Zondagsscholen met hun portretten. De oprichters der N. Z. V. vooraan: Adama v. Scheltema, dr. Hoedemaker, T. M. Loo- man en Van Weede van Djjkveld. Wat al aangename herinneringen wokken voor onze ouderen die namen, en die van Serné, en Moora en W(jle en Heybrock en A. C. Bouman en Wilkens; en voor onze jongeren die van ds Van Hoogstraten en ds. N. de Jonge en dr. J. H. Gunning en ds. Buet en ds. Moeton om van de nog levenden niet te spreken. Iedere provincie krijgt een beurt. Uit Zeeland prijkt in deze uitgaaf een brief in 't Zeeuwsch van „Zuid-Bevelander". Leuk toch dat portret van de Zondagsschool te Middelburg in 1855 1 Tal van vrienden en vriendinnen zonden in meerder of minder aphoristischen stijl een bijdrage voor dit Gedenkboek. Inderdaad een gedenkboek, en wel van blijvende waarde, gelijk zoo menige ziel, die door den arbeid der Zon dagsschool voor den Heere gewonnen werd. Maandag 24 Sept.. Neuzen, voor erven wed. v. Breen door not. v. d. Moer 2 uur bij Michielsen een dubbel woonhuis Zandstraat. Dinsdag 25 Sept. Goes, in de Prinse door not. Pilaar 8 uur 3 huizen P-ozemarijnstraat B 195, B 196 en B 199 verhuurd aanGeene 136 c.A.aan Maas 192 c.A.aan Wolfers en Maasdam 201 c.A. G o e 8 door deurw. Hollmann en Ver hoek half 1 op het Slot 5 kalikoeien, 4 kalfvaarzen, runderen, graskalvers, fok stieren. Woensdag 26 Sept. Kwadendamme, bij H. Butejjn op Vreeland half 1 door not. Pilaar afbraak, nieuwe houtwaren en loopvarkeDS. Neuzen, voor A. de Visser en erven wed. P. de Visser door not. v. d. Moer bij Michielsen half 4 2 huizen Tholems- straat en Zandplein. En om 2 uur voor Jussy 3,9630 II. bouw- en weiland. Rilland, 2 uur bij Rottier door not. Liebert lo. een buis, schuur en tuin 467 cA.2o. een dito 353 cA. voor mej. en erven P. Elenbaas. Krabbend ij ke, voor mcj. P. Elen baas door not. Liebert 10 uur bij v. d. Dorpel lo. een huis Oostdijk 144 cA.; 2o. een huis met erfpacht 96 cA aldaar 3o. een huis met erfpacht 191 eA .aldaar. Donderdag 27 Sept. Middelburg, door not. Hosang 8 uur in de Vergenoeging lo. een winkelhuis en tuin Langeviele K 202 groot 170 c.A. 2o. oen pakhuis met bovenwoning Bedde- wijkstraat K 139 groot 31 c.A. 3o. Drie perc. bouwterrein aldaar groot 169 c.A. 4o. een huis met smederij eu tuin Lange- giststraat F 181 groot 230 c.A. en een gedeelte gang 72 c.A. 5o. eeu huis en tnin Lange Breestraat O 178 groot 315 c.A. Te zien 26 en 27 Sept. 1012 en 2—4 uur. Maandag 1 Oct. Rilland, 9 uur voor dhr. Kalis en de Wilde door not. Mulock Houwer 20 paarden, planken, ribben, keten, loodsen en materiaal, ijzeren waterbakken, harnas, stalgereedschappen, snij molen. Woensdag 3 Oct. Baarland, 1 uur bij Traas door not. Mulock Houwer verpachting 9,0522 H. bouw- en weiland. Donderdag 4 Oct. Krabb.endyke, bij 'tstation bij Joh. Koster door deurw. Hollmann en Verhoek 11 uur 1 vosbles ruinpaard oud 4 jaar, bruin ruinpaard 6 jaar, bruinbles merrie 8 jaar, landauer, barouchet, tilbury, 2 menwagens, driewielskar, rolsleper met bak, sacksploe, moorploeg, boomwagen met toebebooren, hooi, 2 wagenhuizen voor afbraak, een 2 paards Engelsch tuig, 2 tweespans nieuw rijtuig harnassement, enz. Vrijdag 5 Oct. Baarland, bij A. Burger door not. Mulock Houwer 10 uur 3 werkpaarden, 2 jonge paarden, 5 melkkoeien, 6 runders van 1 en 2 jaar, 1 vet varken, karnhond, bapwagen, 2 menwagens, driewielskar, ploegen en eggen, kookketel 100 L.V2 in een cultivator. Dinsdag 9 Oct. -Axel, door not. Dregmans bij L'Eeluse Mahu bouw- en weiland in Koewacht c. s. 1 uur. October. 's-Heerenhoek, de hofstede van wed. J. J. v. Eijkeren „De Weel" door not. Liebert. En bouw- en weiland onder Borssele en 's-Heer Abtskerke, 10 uur bij Heinkenszand. Heden (Donderdag) werd door den architect Le Clercq voor zijn principaal publiek aanbesteedhet bouwen van een nieuwe graanschuur met varkensstal, enz., op de hofstede van Gebr. v. Eijkeren in Stelle. RamiDg f8360,40. Inschrijvers Th. Rozemond, Middelburg f 9500 A. Jacobs, Goes f 8999J. H. Jacobs, id. f 8995; M. Allewijn, Waarde f8910; M. Sonke, Oud-Vossemeer f 8900J. Dron- kers, Kapelle J f 8880 A. Goedemondt, Hansweert f 8800 J. de Mol, Heinkens zand f 8628; C. Karelse, Kruiningen f 8600; Ch. Mollet, Hansweert f 8591J. Heijns- dijk, Goes f 8584 L. Hubregtse, 's-Gra- venpolder f 8550 M. Knuit, Hansweert weert f 8549 A. Hubregtse, Heinkenszand f8540; J. Panny, Krabbendijke, f8500; J. Dekker, Heinkenszand f 8400 A. Jaris- sen, Nisse f8195; J. K. Kloosterman, Ka pelle f8160; P. J. Brandt,'s-Heerenhoek f 8100J. Eckhardt, Hoedekenskerke f7829; L. Peeters, Kwadendamme f7585. Gegund aan Peeters. Zierikzee. De vrijzinnig-democrati sche Kiesvereeniging heeft candidaat ge steld voor lid van den gemeenteraad dhr. Jan van Os. Leiden. In goed ingelichte kringen van de A.-R. en R.-K. partijen alhier wordt verzekerd dat de candidatuur voor lid der Tweede Kamer (vaoature v. d. Vlugt) zal aangeboden worden aan dr. A. Kuyper. Eerste Kamer. Tot rapporteurs over het Arbeidscontract zijn benoemd dhrn. v. Houten, Reeckers, Michiels v. Kesse- nich, 't Hoofd en Stork. Maandag half 9 (29 Oct.) behandeling. 's-Gravenhage - Tweede Kanier. Benoemd tot leden der Huishoudelijke Commissie de heeren Lely en Loeft'. Na dtscussie is bepaald dat vragen kunnen gesteld worden aan de Regeering eiken Vrijdag 31/* uur. De Staatsbegrooting en daarmee verband houdende ontwei pen zullen Donderdag a.s. in de secten worden onderzocht. Na bestrijding door den beer Tydeman, die meer voorafgaande studie verlangde, en verdediging door dhr. Goeman Bor- gesius is met 39 tegen 25 stemmen daar toe besloten. 's-Gravenhage. Bij kon. bestuit is eer vol ontslag verleend als hulp-sluismeester bij het kanaal van Terneuzen aan M. de Ruijter te Terneuzen. Benoemd tot hulp- sluismeester bij dat kanaal A. Bakker, met gelijktijdig eervol ontslag als brug wachter over het kanaal door Zuid-Beve land te Wemeldingetot bestuurslid der waterkeering van den Calamiteusen Zim- mermanpolder C.v. Damme te Rilland-Bath; tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Kramerspolder A. Geelhoed te St. Philips- land tot gezworene van den Dreischor- polder N. Verjaal te Dreischor. Madrid, 20 Sept. De Cortezzijn tegen 22 Oot. a.s. bijeengeroepen. De Regeering hecht geenerlei beteekenis aan de Carlis- tische bewegingen. Hongkong. Er zijn bij de ramp 5000 Chineezen omgekomen. De stoffelijke schade, matig geraamd, bedraagt 20 mil joen dollars. Buenos Ayres. De min. van financiën heeft ontslag genomen na een besluit der regeering tot versterkingder weermiddelen. Londen, 20 Sept. Een sneltrein van hier naar Schotland is nabij Crantham ontspoord en van den dijk gevallen. De wagens raakten in brand. Zeven passa giers zijn omgekomen en velen gewond. MIDDELBURG, 20 September 1906, Ruime aanvoer en goede vraag. Men besteedde voor jarige tarwe f 7. fi f-,nieuwe tarwe f7.— k f-, jarige rogge f-,a f-,nieuwe rogge f5,75 a i'6.wintergerst f-,kf-, nieuwe zomergerst f 4,75 k f5 haver f 2,75 a f 3.paardeboonen f -,k -,tuin- boonen f 6,75 k f 6,90 witteboonen gelezen f 16,25 a f 16,50, ongelezen f k f ronde bruine boonen f12,50 k f12,75; lange dito f 10,50 k f 11,25 groene erwten f a f-,-,'nieuwe kroonerwten f8,50 a f9,25; koolzaad fk f karwijzaad per 50 K.G. f—k f— Alles per H.L. Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f0,50 k f0,60 per '/a kilo. Eieren ('4,40 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter f0,52 a f0,60 per '/2 kilo. Eieren f' 4,50 per 100 stuks. VERBETERING. In den afloop der veiling van 18 Sept. door not. Liebert te Goes staat abusievelijk vermeld Donderdag, moet zijn Dinsdag. Achter den naam van den kooperP. Mange, Goes, moet komen te staan q.q. Dagen. Hoogwater. Laag wat er. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 20 Sept. 4.24 4.44 10.35 10.52 21 5.2 5.19 11.10 11.28 22 5.44 6.— 1152 23 6.27 6.58 0.14 0.41 24 7 21 7.47 1.4 1.34 25 8.27 92 2.1 2.43 26 n 9 52 10.25 3.18 4.5 Telegrafisch Weerbericht naar waarnemingen in den morgen van 20 September medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 776.6 te Hemo sand, laagste stand 761.1 te Nice. Verwaehting(tot den avond van 21 Sept.): zwakke tot matige Noordoostelijke tot Noordwestelijke wind, meest betrokken lucht. Weinig regen. Weinig verande ring van temperatuur. Goesche polder Vrijdag 28 September. Ondertrouwd J. C. NOORDHOEK en H. P. BASTMEIJER 19 September 1906k Brui nisse Ondertrouwd S. BROUWER en D. M. J. CAPPON. Goes, 20 Sept. 1906. V Getrouwd J. G. DE VLIEGER Jz. en L. A. KOSTEN Md. die, mede namens wederzijdsehe familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij bun huwelijk ondervonden. Oosterlaud, 19 September 1906.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3