Kerknieuws. School nieuws. Uit de Tweede Kamer. Gemengde Berichten. De heer Heijse zegt dat de Ambacht school steeds aan elkaar koppelt leening en subsidie, doch hy vindt het verkeerd telkens de Ambachtsschool op sleeptouw te houden. De heer Fruin is het eens niet dhr. De Veer, tot heden is men niets wijzer voor de Ambachtsschool geworden, zijn bezwaar is dat de gemeente de kosten niet kan dragen, het doet er niets toe, de burgeravondschool wordt gereor ganiseerd, ja dan neen. Hij gelooft dat het een enorm verschil is of de begrooting gemaakt wordt door de oommissie der ambachtsschool of door eene commissie die de gemeeute vertegenwoordigt, die dan weet hoeveel zij uit de gemeentekas kan putten. Hij gelooft dat het voordeeliger is dat de gemeente de ambachtsschool in handen heeft, deze toch krijgt van het rijk ook subsidiehierbij wijst hij dat de ge meente Deventer eene rijkssubsidie krijgt van f6000 en nu ziet spr. niet in waarom Middelburg dit niet zou krijgen, hij geeft in overweging om de ambachtsschool ovet te nemen, hij doet het voorstel om B. en W. te verzoeken de ambachtsschool over te nemen althans dit te onderzoeken of dit mogelijk is. De voorzitter gelooft dat dit voorstel ernstige overweging verdient, hij gelooft dat B. en W. niet goedkooper zal kunnen werken dan het bestuurder ambachtsschool. De heer Tak zegt dat door den raad nog nooit is uitgemaakt of de raad de offers brengt voor de ambachtsschool, daarom stelt bij voor, dat de raad genegen is de subsidie tot f 1500 op te voeren. De heer v. Teylingen vindt dat de ambachtsschool hier nog niets mede voor uit is. De heer Tak meent dat dit wel zoo zal zijn doch waar de heer v. Teijlingen dit beweert trekt hij zijn voorstel in. De heer Sprenger zal tegen het voorstel stemmen omreden dat hij heden middag een briefje heeft ontvangen voor een ver gadering van de ambachtsschool tegen i Oct. om deze te liquideeren. De heer v. d. Harst deelt mede dat de school wel zal blijven bestaan tot 1908, doch wel is deze vergadering uitgeschreven tot ontbinding der vereeniging. De heer De Veer is tegen het voorstel van den heer Fruin omdat, wanneer 't wordt aangenomen het toch veel duurder zal zijn voor de gemeente dan voor een vereeniging het is bijna niet uit te voeren. Spreker zou zoo gaarne de subsidie willen geven als de gemeente het kon lijden, doch eerst te probeeren wat de gemeente krijgt van het rijk en provincie dan kan de gemeente ten minste zeggen hier hebt ge uw geld. De heer Fruin gelooft niet dat zijn voor stel onmogelijk is en geen bezwaar heeft voor de gemeente. De heer Heijse gelooft ook dat het niet denkbaar is dat de gemeente dit onderzoek doet, want het bezwaar zal nog grooter zyn, dan het nu is bij het bestuur. De heer Van Teylingen heeft geen be zwaar tegen het voorstel van dhr. Fruin, hij gelooft dat het best kan worden op gedragen aan B. en W. ter onderzoek. Het voorstel-Fruin wordt verworpen met 8 tegen 7 stemmen die der heeren De Rijcke, De Veer, Heijse, Boogerd, Erme- rins, Tak, Verbage. Thans komt het voorstel van den heer De Veer, e.a. aan de orde, het luidt: le. aan de regeering en de Provinciale Staten te verzoeken om een jaarlijksche subsidie van resp. f25 0 en f 1000 voor het onderwijs aan de Burger-Avondschool. 2e. aan het bestuur der Ambachtsschool mededeeling to doen van het aanvragen dezer subsidiën met voorloopige toezegging op nader te regelen voorwaarden van de door dat bestuur aangevraagde subsidiën van de regeering en provincie mochten worden toegestaan. 3e aan te houden de beslissing omtrent de leening ten behoeve der Ambachtsschool. De heer Schorer zal tegen stemmen, omdat hij geen voldoende cijfers heeft ge hoord, mochten de voorstellers cijfers kun nen geven die opgaan en werkelijkheid hebben, dan is zijn stem wel te winnen. De heer De Veer gelooft dat de heer Schorer deze cijfers kan vinden in de stukken, wat het bezwaar van den heer Heijse is om geen bepaald cijfer te noemen willen de voorstellers dit laten vervallen en dan te lezen dat aan het bestuur der Ambachtsschool mededeeliDg zal worden gedaan van de aanvragen om subsidie, met voorloopige toezogging dat van den uitslag zal afhangen of aan de vereeniging een hooger subsidie al of niet zal worden toe gestaan. Punt 3 laten de voorstellers dan vervallen. De heer Van Teylingen zal tegen dit Voorstel stemmen dewijl hij wenachte dat in deze zitting een beslissing zal genomen worden over het voorstel van B en W. Punt 1 van het voorstel wordt aange nomen met 10 tegen 3 stemmen die der heeren v. Teylingen, Schorer en Sprenger. Punt 2 wordt aangenomen met algemeene stemmen behalve die van dhr. Sprenger. De voorzitter deelt mede dat hij verlof heeft verkregen om van 25 Sept. tot 23 Oct. zich buiten de gemeente op te houden. Hierna wordt de vergadering gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Moerkapelle H. H. v. Ameide cand. te Oudekerk a/d Amstelte Ben- ningbroek J. W. Poort te De Rijp;—-te Engelum G. Horeus de Haas te Bergum. Vlissingen. De plechtige ingebruik neming van het fraaie nieuwe orgel in de Nieuwe Kerk alhier, een geschenk van het echtpaar den heer en mevrouw Blum De Niet, zal a s. Woensdagavond plaats hebbende inwijdingsrede zal worden uitgesproken door dr. Bakhuizen v. d. Br.nk, predikant te Utrecht, vroeger alhier. De gemeente Surhuisterveen is tijde lijk zonder herder. De predikant ds. v. d. Nieuwenhuijzen is Damelijk reserve-oflieier en thans uitgetrokken om aan de manoeu vres deel te nemen. Geref. Kerken. Beroepen te Burum R. K. M. Hummelen te Biezelisge. De Unie collecte bracht dit jaar op te 's-Gravenpolder (Geref. Kerk) f 3,24 Hoek f 120,525Tholen met Schakerloo f 30,66Oost- en West-Souburg met Groote Abeele f 82,02. Rilland. Tot hoofd der openbare lagere school alhier werd heden met G (tegen 1 op dhr. Odink) benoemd dhr. M. Nieuwen- huijse, ouderwijzer te Middelburg, terwijl tot onderwijzeres werd benoemd mejuffr. D. P. Paul te's-Gravenpolder met 4 tegen 3 stemmen op mejuffr. A. Goedbloed te Kerkwerve. Onderwijsconjlicl. Onder de nieuwe bepalingen van de ge wijzigde onderwijswet zal zich in Den Haag het eerste onderwijsconüict voor doen. Mej. T. onderwijzeres aan een der R.-K. Zusterscholen (orde du Sacré-Coeur de Jésus), heeft indertijd haar betrekking aanvaard op een aete van aaustelling, waarin o.m. uitdrukkelijk bepaald was, dat reden voor ontslag aanwezig zou zijn, wanneer haar plaats door een religieuze onderwijzeres kan bezet worden. Dit geval heeft zich nu voorgedaan en mej.T. is, met inachtneming van den opzeg termijn, ontslagen. Zij nam eehter met dit ontslag geen genoegen en bracht haar zaak voor de Commissie va» Beroep. Deze heeft reeds een keer vergaderd op 31 Au gustus j.l., maar deze vergadering sorteerde geen effect, omdat het vereischte aantal leden om verschillende redenen niet aan wezig kon zijn Voor het schoolbestuur treedt op mr. Andreoli, terwijl de onder wijzeres haar zaak in handen heeft gegeven van de afd. 's-Gravenhage van de Dioc. Ver. v. R. K. Bijz. ond. in het bisdom van Haarlem. Deze laat zich bijstaan door het Kamerlid mr. Marchant. (De Tijd.) Zooals reeds is gemeld heeft het de Koningin behaagd, den heer Roëll te benoemen tot voorzitter der Kamer. Woens dag had zyne installatie plaats met een korte, hartelijke toespraak van den heer Van Alphen, het oudste lid der Kamer, waarna dhr. Roëll zijn voorzitterschap aan vaardde met een rede, waarin hy na een woord van dank voor dit hernieuwd bewys van vertrouwen en wijzende op het gewicht zyner taak, aandrong op de noodige bon digheid in de besprekingen, die bevor derlijk is aan de degelijkheid der beraad slagingen. Met den wensch, dat de arbeid der Kamer onder Gods zegen tot veelzijdig nut moge strekken voor het vaderland, eindigde dhr- Roëll zijne toespraak, welke door luid applaus werd gevolgd. Verder werden eenige stukken voorgelezen, o. a. een schrijven van mr. v. d. Vlugt, afge vaardigde van Leiden, dat hij zich genood zaakt had gezien ontslag te nemen als Kamerlid. Genoemde heer, nog altijd ver toevende in een sanatorium bij Nymegen, moet zich om gezondheidsredenen uit het politieke leven terugtrekken. Na mede deeling van de ingekomen wetsontwerpen en velerlei andere stukken, wordt de ver gadering gesloten. Donderdagmorgen is de Kamer weer bijeengekomen om te benoemen leden van de gemengde commissie der stenografie en he ft den dag aangewezen, waarop volgens het nieuwe reglement van orde de leden der Kamer vragen zullen mogen richten aan de regeering. Middelburg. Gisterenmiddag had in het weeshuis op de Heerengracht alhier een schoorsteenbrand plaats, welke aan vankelijk nog al hevig scheen. De brand kon gelukkig nog in tijds worden gebluseht door den vader die juist tehuis was. Uitgeloot zijn de volgende obligatiën door den polder Walcheren Leening 1856 f 1000 de nommers 81, 736, 374, 32,251, 184, '281,676. a en b. ieder f 500. Leening 190038 en 64. Vlissingen. Heden morgen is in de ketelmakerij op „De Schelde'' de gehuwde, alhier woonachtige werkman P. Reijnhout, tusschen een der machines bekneld geraakt, waardoor zijn lichaam op verschillende plaatsea gekneusd of gebroken werd. Meer dood dan levend is de ongelukkige per brancard naar het stedelijk gasthuis ge bracht. Kruiningen. Gisteravond had de bijna 70-jarige Wed. P. K. het ongeluk van haar stoel te vallen, waarbij zy een arm brak. Er heerscht hier thans een groote be drijvigheid in de aardappelen. Over het algemeen valt het beschot zeer mee, al hoewel op sommige z g kwade grond er nog al wat zieke in zijn. Door een paar speculanten zijn meer dan 1000 mud op gekocht voor den prijs van f2 cm „op gelegd" te worden. Krabbendljke. De Karelpolder heeft wel 2 meter onder water gestaan met den vloed van 12 Maart maar leed toch het minst omdat er na dien tijd als in andere polders geen water meer bij kwam en alles in een week tijds door de nieuwe sluis was geloosd. Zooals reeds in dit blad werd gemeld is er al spoedig aan de herstelling en verhooging vaü den dijk begonnen en werd ook bet land bezaaid. Niet alles slaagde, maar tooh gaven karwij en winter- ger.-.t eenige opbrengst, vooral de eerste en konden ook zomergerst en haver worden gemend. De suikerbieten beloven ook al heel wat. Als ondernemend landbouwer heeft dhr. J. P. Krijger nu 25 wagons schuimaarde uit de Ardennen besteld, die gedeeltelijk reeds zijn gelost. Bruinisse. Ia de Woensdag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd het nieuw gekozen raadslid dhr. Matth. Jumelct Wz. geïnstalleerd. In de vacature vanwethouder, ontstaan door het overlijden van dhr. W. Jumelet Mz, werd gekozen de heer J. Goudzwaard met 4 stemmen, tegen twee op het nieuwe raadslid, zoon van den overledene. Als onbezoldigd- amblenaar van den burgerlijken stand in plaats van het overleden raadslid werd eveneens gekozen het lid Goudzwaard. Op de voordracht voor zetter in dezelfde vacature worden geplaatst de heeren Matth. Jumelet Mz. als eerste en C. Bolier als tweede candidaat. Besloten werd het ver zetten der meerpalen aan den havendam met bijlevering van nieuwe eerstdaags aan te besteden in het publiek. De ver huring van drie tuinen bij het postkantoor zal weder slechts voor een jaar tegelijk geschieden. Oostburg. De a.-r. kiesvereeniging „Luetor et Emergo" alhier, stelde in hare vergadering van 19 September den heer A. Hendrikse, burgemeester van Water- landkerkje, met algemeene stemmen tot candidaat voor de Provinciale Staten. Met Staatsct. no. 219 zijn verzonden afdrukken der gewijzigde statuten van de Vereeniging tot bevordering der belangen van ZeeuwschVlaanderen, te Ter Neuzen. De kapitein L. G. B. van Asperen, van het 2e bataljon 3e regiment infanterie, die, zooals reeds gisteren is gemeld, met ingang van 1 October wordt overgeplaatst hij het garnizoen te Bergen-op-Zocnx, is bestemd om op te treden als comman dant van de le compagnie 3e bataljon. Met ingang van 1 October a.s zijn verplaatst de kommiezen by 's Rijks be lastingen D. J. Jansen van Veere naar Roosendaal (binnendienst) en H. Boerma van Tilburg naar Renesse. Gedurende de maand Augustus wer den verzonden door Kattendijke 52 KG. oesters, door Kruin ingen-Ierseke 10.978 KG. oesters 2010 KG. mosselen en 2620 KG. alikruiken, door Vlake 1722 KG. KG. oesters en 80 KG. mosselen en door Bruinisse 7540 KG. oesters en 1372.000 KG. mosselen. Te Philippine werden aan gevoerd 1.761.700 KG. mosselen. Voor de tydelijke waarneming van het vacante ontvangkantoor der directe belastingen en accynsen te 's-Graven polder is aangewezen de surnumerair L. M JHoebens uit de directie Middelburg. Op de begrooting van Binnenlandsche zaken voor 1907 is o. a. uitgetrokken de eerste termijn voor verbouwing der groote kerk te Goes. Voorgesteld wordt overneming van de geme9ntelyke H. B. school met öjarigen cursus te Zierikzee door het ryk. In verband hiermede zijn meerdere gel den aangevraagd. De gemeente heeft aan geboden het eerste jaar een bydrage in de kosten te verleenen van f 8000, het tweede jaar eene van f7000, enz-, telken jare f 1000 minder, totdat een minimum van f2000 zal zijn bereikt, dat als blij vende jaarlijksche bydrage aan het ryk zal worden verleend. Verder is uitgetrokken subsidie-verhoo- gicg voor de zeevaartschool te Vlissingen. Op de begrooting van waterstaat worden gelden aangevraagd voor stichting of ver bouwing van gebouwen, o. a. te Brouwers haven. De werkzaamheid van don woning inspecteur jhr. C. de Graeff is opnieuw geregeld. Zijn werkzaamheid zal zich uit strekken over de provincie Zeeland en een deel van Zuid-Holland. De Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur behandelde gis teren de beroepen van lo. het bestuur der waterkeering vaa het calamiteuse waterschap Bruinisse tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, houdende weigering om machtiging te verleenen tot de door appellant ontworpen verhooging van den zeedijk van het water schap. Rapporteur, de Staatraad mr. Molt- ser. Ged. Staten adviseerden tot niet- outvankelijkverklaring op grond dat het beroep te laat is ingesteld. Namens het appelieerend bestuur werd het beroep nog toegelicht in het belang van een deug delijke zeewering. 4o. C. de Wilde Azn., wethouder der gemeente Kattendijke tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland waarbij is gehandhaafd het besluit van den Raad dier gemeente tot toelating van L. Vermaire als lid. Rapporteur, de Staatsraad inr. De Nereé van Babberich. De bezwaren van appellant betroffen informaliteiten bij het opmaken en vaststellen van de kiezerslijst. Ged. Staten adviseerden tot niet-ontvan- kelijkverklaring. De kop. beslissingen volgen later, Men schrijft uit Nieuweschans (Gron.)Den 2en Mei jl. is een zekere Siessling met echtgenoote, 2 jongens en 4 meisjes, waarvan het jongste 1 jaar oud is, uit het huis, dat hij gehuurd had, gezet wegens smerige bewoning daarvan. Sinds dien tijd woont dat gezin op den straat weg, die naar Duitsehland leidt. Aan elkaar genaaide zakken zijn het eenige dak. De kerkeraad der hervormde ge meente weigerde tot twee malen toe in zijne vergaderingen een klein, nietig ver trek van het armhuis voor die meuschen beschikbaar te stellen: lo. wijl de ouders geen lidmaten zijn, en de kerkelijke wet zegt, dat hij (of de diakenen) allereerst lidmaten en hunne kinderen bedeelt, en hij reeds daarin te kort schiet2o. wegens de smerigheid van het gezin, en 3o. wijl genoemd vertrek niet aan de Woningwet voldoet. Dit was het gevoelen van verre de meerderheid vau den kerkeraad. Het gemeentebestuur weigert voor die men- schen eene woning beschikbaer te stellen, lo. omdat in de gemeente geene woning te huur is2o. omdat de gemeente dus eene nieuwe woniog zou moeten bouwen, die voldoet aan de Woningwet en dit te duur zou worden; en 3o. omdat dit een precedent zou wordeD, dat met vele der gelijke gevallen zou worden achtervolgd. Dr. Thoden van Velzen, predikant alhier, zal thans in een brief aan den minister van binnenlandsche zaken om raad vragen, opdat genoemd gezin in den winter een geschikte verblijfplaats vinde/ Door de Regeering isoverleggepleegd, teneinde te komen tot eenheid vaD handelen door de verschillende departementen in zake de Ongevallenwet. Dit heeft ertoe geleid, dat te beginnen met 1 Januari 1907 alle departementen de ongevallenrisico zullen overdragen op de Rijksverzekerings bank, behalve de twee militaire departe menten, die op grond van de in vorige jaren opgegeven redenen, den aldaar be- staanden toestand wenschen te bestendigen Verliefd. Op de boerdery van den heer A. Kroon te Haarlemmermeer werkte voor eenigen tijd de 32-jarige grasmaaier Willem v. d. P., die zich in die dagen bijzonder voelde aangetrokken tot de 26-jarige dienstbode Jannetje Van Sch. Hoewel W. v. d. P. dit meermalen liet blijken kon hy het hart van zyn uit verkorene maar niet winnen. Ten einde raad schreef hij Jannetje een brief, waarin hy mededeelde, dat wanneer zy niet ge negen was binnen twee dagen een gunstig antwoord op zyn schrijven te geven, er beslist dooden zouden vallen, want zonder haar was het leven hem niets. Jannetje hierover in erge ongerustheid, deelde den inhoud van den brief aan haar patroon mede, die de zaak ernstig genoeg vindende op zijn beurt de politie met het een en ander in kennis stelde. De veldwachters Lokerse en Smits spoorden den Don Juan ten huize van zyn ouders op, en hij be kende den brief te hebben geschreven, maar alleen met het oogmerk om aan zijn innigste liefde nogmaals uiting te geven en op dergelijke manier het hart van Jannetje te vermurwen. Nadat bedoelde politiemannen hem eens flink de les hadden gelezen, beloofde hij plechtig en statig geen dooden te zullen maken. Weer een speelhol ontdekt. Voor de derde maal binnen zeer korten tijd heeft de politie te Amsterdam door middel van een onverwachten inval een berucht speel hol aan den dag gebracht. Met tien agenten in uniform en vijf in burgerkleeding werd gisteravond de Prinsenhofsteeg plotseling voor het publiek afgesloten. Nagenoeg terzelfder tijd werd perceel no. 2 in deze steeg binnengedrongen, waar een café wordt geëxploiteerd door zekeren Vogelaar. Het uur bleek goed te zijn gekozen: Toen de inspecteurs het oaféije binnentraden, werd zelfs niet alleen boven, maar ook beneden gespeeld. Natuurlijk was het eerste werk der politie-ambtenaren den spelers in het café te beletten eenig sein naar de bovenverdieping te geven, zoodat men ook daar werd overvallen. Beneden was men druk aan het kaarten, het z.g. „mijn-en- diju"-8pel boven was het gezelschap ver- eenigd rondom een roulette vau klein formaat, waarbij de bekers met dobbel- steenen van hand tot hand gingen. De spelers zagen zich iedere gelegenheid tot ontvluchten afgesneden, zoodat niets anders overbleef dan zich te laten arresteeren. Tien personen werden onder behoorlijk geleide naar het bureau gebracht. Behalve de zoo juist gnnoemde voorwerpen werden nog twee speelbanken in beslag genomeD, welke speciaal voor deze inrichting waren vervaardigd tevens werd de hand gelegd op al het aanwezige geld, een niet onaan zienlijke som. De tien ondergingen een een langdurig verhoor, dat te middernacht was afgeloopen, waarna allen weder in vrijheid werden gesteld. Voor den kanton rechter zal eerlang wel het vervolg dezer geschiedenis worden afgespeeld. (Hdbl.) Zondagavond is te Velzen een arbeider aan de tuchtschool gestruikeld. Een mes, dat hij geopend in den zak droeg, is hem daarbij zoodanig in de borst ge drongen, dat hij sedert aan de gevolgen is overleden. Toen gisteravond een koetsier te Lith eene familie i aar huis reed, kwam hij in aanraking met eene hondenkar, waardoor het rijtuig kantelde en een der inzittenden, een 16-jarig<- jongen er onder geraakte met het treurig gevolg, dat hij eeDige oogenblikken later o - erleed. De hondenkar was totaal verbrijz ld. Te Amsterdam gleed een man op Je trap zyner woning uit over een schil yan een appel of peer en is aan de gevolgen over leden. In de buurt van Nijkerk op de Veluwe woont op een boerderijtje een familie met een krankzinnigen oudsten zoon. De onge lukkige noemde zich de zoon van God. Zijn woord gold als evangelie voor zijn onmid dellijke omgeving, gevormd uit broedereen zusters vau „den Christus'.'. Op zyn gezag trok men 's Zondags naar het hooiland, wat in die sti-eken nooit geschiedt. Tal van wonderen worden en zouden nog door hom worden verricht. In den laatsten tyd werd zyn doen gevaarlijk voor de buitenwereld. Het scheen op Kokkeveld zoo heet het boerderijtje van de familie besloten, dat er een offer moest vallen. Herhaaldelijk werd in de nabyheid der woning geschoten o. a. op een militair met verlof en op den voorbijsnellenden trein en al die gevallen kan men slechts toeschrijven aan de zucht van den armen krankzinnige om „den duivel" te bestrijden. Kooplieden, venters, enz. meden de woning opzettelijk, omdat ze wisten, dat een geladen geweer gereed stond. Voor predikanten en ouderhngen, wier huisbezoek zonder effect was, wei - Je tocht levensgevaarlijk. Gelukkig is nu aan dien onhoudbaren toestand een eiude ge maakt. Op last van den officier van justitie te Zwolle is Maandag door vijf rijks-veld wachters een inval gedaan in de woning. Met veel overleg giug men te werk. Men mocht er in slagen hem te verrassen, toen hij naar buiten trad. Vóór de man gelegen heid had een geweer te grypen en ep „den duivel" los te branden, zat hij al in het ge reedstaande rytuig hij werd naar de stich ting „Veldwijk" te Ermelo gevoerd. In een zijner zakken vond men nog een scherpe patrooD, Voor de omgeving geeft deze op lossing een ware verademing. Hdbl.) De afdeelingea der Tweede Kamer benoemden tot rapporteurs overdeludisohe begrooting voor 1907 en wijziging en verhooging dier begrooting, aanvullingen verhoogiog van de Indische begrooting voor 1906 (ambtenaars-opleiding) en toe lating van schepen onder vreemde vlag tot de kunstvaart ran en op de havens Stagen en Sabang, de heeren Pierson, Boogaardt, Thomseu, Van Kol en Van Deventer. Het comité ter verkrijging van een wettelijk vastgesteld sluitingsuur voor winkels en magazijnen te Amsterdam deelt aan het Hdbl mede, dat de comité's voor Zondagsrust en negenuursluiting den raad een adres zullen aanbieden met 4300 handteekeningen van winkeliers vóór Zondags-sluiting en 3900 vóór negen uursluiting. De firma Muller sigarenfabrikante, te Deventer, op wier fabriek te Emmerik reeds sedert drie weken werkstaking is, heeft heden op hare fabriek alhier een kennisgeving aangeplakt en verspreid, waarin zij verklaart, dat indien de stakers te Emmerik op den negenden October den arbeid niet zullen hebben hervat, ook de fabriek alhier zal worden stop gezet. -— Gisteren hebben er te Leeuwen ernstige botsingen tusschen de schepen plaats gehad, waarbij eenige lek werden en andere de boegspriet verloren, aan steven en reeling schade bekwamen. Er staat 1.85 M. water. De politie heeft thans een paar bootjes ter beschikking en ge constateerd mag worden, dat er eenige opruiming onder de vaartuigen begint te komen. Heden werd weer om beurten op en afgevaren. In een te Den Haag gehouden vergadering van de Coöp. Verbruiksver- eeniging De Volharding werd besloten tot den aankoop van een stuk grond te Lunteren, groot 3,6 HA., om daarop te stichten een koloDiehuis of een herstel lingsoord. In een volgende vergadering zal omtrent de bestemming een beslissing genomen worden. Gisteren is de knecht van den slager K.j te Breda spoorloos verdwenen met ruim f 200, voor welk bedrag hy eene koe moest gaan halen, benevens een rywiel, waarop hy naar Moerdijk zou rijden. Vermoedelijk heeft hij de wijk naar Ant werpen genomen. De heer K. is met een rechercheur naar Antwerpen vertrokken in de hoop aldaar den onetrlyken knecht aan te treffen. De minister van oorlog heeft in beginsel besloten ook de militaire bakkerij te Harderwijk met ingang van 1 April 1907 op te heffen en die te Gorinchem en Naarden tijdelyk buiten werking te stellen. Te Rotterdam is gisterennacht ge arresteerd de notaris F. BI. van den B. directeur der Zuid Hollandsche Hypotheek bank. Hij wordt verdacht van frauduleuze handelingen gedurende 20 jaar, door af lossingen op hypotheken wel ontvangen te hebben doch niet af te schrijven. Men spreekt van een tekort van zeven too. Nader verneemt men dat het bedrag waarvoor de bank is opgelicht, niet minder dan f 762,000 bedraagt. Naar het heet heeft de ontrouwe direc teur reeds sedert 1885 gelden bij de bank opgenomen op valsche papieren. De aao- vragen om hypotheek, de mededeelingen der taxateurs, kortom alles wat bij het dossier eener transactie behoort, was ver- valscht. Door een der mededirecteuren is de fraude naar het heet ontdekt, doordien de aangehoudene in den laatsten lijd blijkbaar de moeite niet meer had gen >- uien om x ersohillende papieren te ver- valscheu, doch alleen den omslag der stukken vau eeu bepaalden uaam voorzag, terwijl de envelop^ vuld met andere pa| Toen bij het naj enveloppen de inhoux klopte, werd tot ni gegaan, hetwelk geëi vermelde droevige re van een tot dusvei gezien man. De aandeelen de: 100 pCt. Op Cuba. Tx zware ontploffing pl twee groote gebouv Zes dooden en veel het puin te voorschy het voor een wandaa De telegraafverbinc een haven aan de Zi Bermuda en met 1 vermoedelyk wegen opstandelingen. Men dat de stad door he het Oosten van he opstandelingen opnie den spoorweg toegel De Duitsche K zijn te Koburg aang doop van het Kot gertje zullen bijwon Prins Heinrich teren uit Kiel, konii dien zelfden dag uit vertrokken om de ju groothertog van Ba< hertog van Connau koning Ednard is de van den kousenband Het spoorwegc Amerika) schynt ei'; ons geseind werd. reizigers op zes na de Cimarron-rivier zes na verdronken. 1 uit Dover althans g 47 lijken zijn geboi reizigers vertelt zy volgtDe trein rei ziohtig, toen ik voe zakten en de mach werking stelde om schuwen. Ik spron; naar het portier en trein sprong, bezwee de rivier. De condx een wagon te klimme honderden meters de en dryfhout ons we hoofdstroom terecht ons ontdaan van on mij zeer by het bei De conducteur zon! wij van onzen wagen dra ik den oever h het station en deel Toen de stationsbei de ramp aankwam, wagon een paar vo steken. Vier mensc op, maar hun kon boden en plotseling dryfhout hen er af, z verdronken. Dit verhaal is nu1 maar de Rock-Isla ook bekend gemaak bagagewagen, de j sonenwagen in de ri wagen zich gedee terwijl de rest van d cars op de rails bl stokers, de telegrafi wisten uit de rivie niet mede te deele de personenwagens eenigen in leven z achtte bij de direi reizigers in die ws Ook te Kinfishex die de gespaard g waarts bracht, een a In een compa men gisteren te Be papier gewikkeld t lingen, gevonden. J is te grooter omda in de stad een kind waarvan het hoot gisteren in een pr overblijfselen van Een nieuw ala van de vele vernu toestellen wordt in met gloed aanbevol uit, den ongenoode doch op moden den fonograafd werking als de die of een andere verb geraakt; dadelyk met stentorstem d „Dief 1 Moordenaa Tegelijkertijd w het bed van den klok in werking 1 tweede vanzelf-w naasten politiepost zijn al zóó zeei vreemde stem, w aanriep, dat zij u de alarmbel al'w op de vlucht sloe te snellen van c agenten. De Reichst uit Rusland, waa dat Trepof wel i een vergiftiging h pleegd door een i te Potershof was Dit speciaal duist Worden opgebelde

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2