Kerknieuws. Schoolnieuws. II e c h t s z a li e n. Gemengde Berichten. bommen, wapens en belangrijke documen- teo gevonden en in beslag genomen. in de citadel van Warschau zijn Zondag w -er twee terroristen terechtgesteld. In St.-Petersbnrg is de voornaamste druk- kc-ij der sociaal-revolutionairen ontdekt er gesloten. Luitenant Sjdanofski, die de hoofdaan- sti ker was van de muiterij van een bataljon sappeurs te Kief, is tot den kogel veroor- dreld. De jeugdige arbeider Sweref, die een groot aandeel heeft genomen aan de ook :n Moskau op groote schaal gepleegde moorden op politie-agenten, is gisteren ter dood gebracht. Te Helsingfors is een sohip aangekomen met 500 Zwitsersche geweren aan boord voor de revolutionairen. De politie heeft dit gedeelte der lading in beslag genomen. Trepoff die, hetzij aan vergif, hetzij aan 'iartverlamming, zoo plotseliug stierf, en gedurende zijn leven algemeen minachting en wantrouwen ondervond, schijnt nu, na zijn dood, de krans op het hoofd te zullen krijgen. Althans een Engelsch blad Daily C/'ron. spreekt met grooten lof van dezen tijdens zijn leven reactionair gescholden staatsman. „Ia den laatsten tyd" aldus genoemd b' \d „toen generaal Trepoff de gunst van het hof had verloren was hij openhartig on betoonde hjj voortdurend trouw aan den tsaar en de keizerlijke familie. Toen de D.iema, tegen zijn raad, werd ontbonden, vei klaarde hij niet meer te kunnen instaan voor de veiligheid van het paleis, en de or genade was 't loon voor zijn oprechtheid. :Iet is onze bedoeling niet, nu generaal Trepoff tot de dooden behoort, zijn methode ▼au onbarmhartige onderdrukking en over dreven onverschilligheid voor het lijden der bevolking te verontschuldigendoch wc moeten erkennen, dat onder alle raad gevers, die den tsaar omringen, hij alleen op het laatste oogenblik den waren toestand en de mogelijke oplossing onder de oogen zag. Had men in Juli zijn raadgevingen ge volgd, veel bloed zou niet gevloeid zijn. Warschau behoefde op 't moment niet van angst te sidderen in afwachting van een uitmoording. Dan zou de kans nog hebben bestaan, dat de revolutie kon worden ver meden door de richting der constitutie te volgen, in plaats van den weg, waar het geweld der onderdrukking met het schrik bewind in botsing moet komen". Reeds sedert langen tijd leed hij aan een ha- ciiwaal. Tijdens de manoeuvres van Krasnojo-Selo had hij den voorlaatsten aan val gehad. Hjj maakte zich dan ook niet de minste illusie over zijn toestand en voorzag een spoedigen en plotselingen dood. Er wordt verhaald, dat hij, toen hij ver- ba i aangezien, door een revolutionnair was vermoord, met een bitter glimlachje om de lippen had gezegd„Alles nutte- loozo moeite. Ik zal gauw genoeg weg zijn, ook zonder hen." Voor de buitenwereld echter verborg hij zorgvuldig zijn ziekte. Alle geruchten daar over liet hij met beslistheid telkens weer tegenspreken. Na Pxehwe's dood is thans met hem de krachtigste steunpilaar van het stervende oncien régime (oude regeerstelsel) heen gegaan. la de persoonlijke gevoelens van den Cz.iar zal zijn heengaan wel geen veran dering brengen. Een machtigen invloed toch heeft op dezen nog grootvorst Peter Nil-.olajewisj; een jongere broer van hem, van wien men zegt dat bij op dit oogenblik de man is. Hij is gehuwd met de Montone- grijusche prinses Militza, zuster van de koningin van Italië. De 40 jarige prinses Mi.-tza is een overtuigde spintiste en leidt sinds geruimen tijd c.e staatkunde van Rus land. Zij is het, die dhr. Philippe uit Lyon en MSle. Kous naar hel Tsarenhof deed ontbieden om den Tsaar met allerlei over leden grootheden iu aanraking te brengen. Hierdoor laat zich ook al het grillige, onbe stendige, wankelende in de binneniandsehe staatkunde van den Tsaar verklaren. Zondag ontving de „Hilfsverein der c - itschen Juden" het volgende telegTam uit Siedlce«Het hulpcomité heeft zijn tv- i! aanvaard. Twee-en-zevenfig zwaar - roden liggen in hel ziekenhuis, 27 zijn op i.'-t Joodsoke kerkhof begraven. Hoeveel oooden en gewonden nog in de huizen '.„-gen, is tot dusverre nog niet uitgemaakt. De geldelijke schade is buitengewoon groot ijua alle Joodscbe huizen en winkels zijn leeggeplunderd. Men is bezig tot juiste nststelling van de feiten voor rechtsge leerden bijstand te zorgen." Met het oog op den zorgwekkenden toestand in Moskou verzoohtdeHilsverein" eao minister-president Stoiypin, rnaatre- ge'en te willen nemen om ongeregeldheden te voorkomen. Daarop werd telegrafisch geantwoord „Minister-president Stoiypin e -klaarde, dat hij alles zou doeD, wat in zijn macht was". Generaal Sikalof, die voor een groot deel de schuld draagt van het progrom te Siedlce, heeft een roerende proclamatie afgekondigd „Vol deernis sta ik voorde gevallen van geweldenarij, waaraan ij verige en eerlijke bestuursambtenaren ten offer rijn gevallen. Bijzonder verschrikkelijk zij i de onlusten der laatste dagen, die zooveel menschenlevens hebben gekost, schrikkelijk de tegen alle wetten in- c'.ruischeude aanslagen op de bewaarders ♦Jer openbare orde en op aan hun plicht gwrouwe troepen.'' De proclamatie eindigt met een beroep op de liefde en de waarheid in de harten der bewoners van Siedlce, alles te doen om in het vredelievende en werkzame Siedlce de rust terug te brengen Te Riga is eenDuitsc'a industrieel Bosch door terroristen in zijn fabriek vermoord de fabriek werd vervolgens uitgeplunderd. Een aantal onbekenden heeft met be hulp van 3 matrozen Vrijdagavond het marinearsenaal te Bakoe geplunderd. TROONREDE. De Koningin opende heden de zitting der Staten-Geueraal met de volgende Troonrede Mijne Heeren. Het is mij aangenaam Uwe zitting wederom in persoon te openen. De toestand van het land en van de koloniën is in menig opticht zeer be vredigend. De betrekkingen van Nederland met de buitenlandsche mogendheden zijn van den meest vriendsohappelijken jaard. De hevige watervloeden op 12 Maart j.l. hebben in de provinciën Zeeland en Friesland veel schade veroorzaakt; de hulpvaardigheid van mijn volk verloo chende zich ook ditmaal niet. De uitkomsten van den landbouw mogea voldoende, die der veehouderij zelfs gunstig genoemd worden die van den tuinbouw zijn voor sommige gewassen naar wenseh, voor andere hier en daar minder voordeelig; de ontwikkeling van handel en nijverheid geeft over het algemeen reden tot te vredenheid. De scheepvaartbeweging in de Neder- landsohe havens blijft krachtig toenemen; in de uitkomsten van hef scheepvaartbedrijf valt eenige verbetering waar te nemen. De regeling van den toestand in de zelfbe8turende landschappen op Celebes stelt nog groote eiseheu aan het beleid en de volharding van de burgerlijke en militaire overheid in dat gewest. De wei gering der bestuurders van Badoeng en Tabanan, om aan hun gestelde, gematigde eisohen te voldoen, heeft een gewapend optreden tegen deze landschappen onver mijdelijk gemaakt. Land- en zeemaoht ia moederland en koloniën gaan voort zich met toewijding te kwijten van hare taak ijver- en plichts betrachting der burgerlijke landsdienaren blijven te roemen. De ten vorigen jare op het gebied van het rechtswezen aangekondigde wetsvoor stellen zijn in bewerking, met name kan van de ontwerpen tot wijziging en aan vulling van het algemeen deel van het Wetboek van Strafrecht en tot herziening van de wetgeving betreffende denaanilooze vennootschappen de indiening eerlang wor den tegemoet gezien. n --J.-Ï1j- geboden tot wijziging der wet op het recht van vereeniging en vergaderingtot het brengen van de noodige veranderingen in verschillende wetboeken in verband met de invoering der aanhangige nadere regeliDg van het bewijs in burgerlijke zaken en tot snellere afdoening en vereenvoudigde be- rechtiging der strafzaken waarvan de kan tonrechter kennis neemt. In de Woningwet zijn eenige wijzigingen wenschelijk gebleken, tot het aanbrengen waarvan u een voorstel zal worden gedaan. Eene wettelijke regeling ten aanzien der tanken van leening is in voorbereiding. Van de voorstellen tot duurzame verster king der opbrengst van 's rijks middelen zijn ter indiening gereed die ter samen smelting van de Vermogens- en de Bedrijfs belasting, tot eenige heffing onder den naam van inkomstenbelasting, ter verhooging van het zegelrecht op effecten en tot het treffen van den inbreng in naamlooze ven nootschappen met een e t enredig registra tierecht. De overige ontwerpen, waaronder tot wijziging der wet op het recht van suc cessie en van overgang bij overlijden tot heffing van een debietrecht op tabak en tot technische herziening van het tarief van invoerrechten zullen volgen. Voorts bereiken u wetsontwerpen tot verlaging van den accijns op de suiker en tot verhooging van dien op het ge distilleerd. In den loop van dit zittings jaar zullen aan uw oordeel worden on derworpen ontwerpen tot nadere wijziging der Militiewet, tot aanvulling en wijziging van eenige bepalingen der Landweerwet. en tot instelling van een fonds ter spoe dige afwerking van de stelling van Amsterdam. Het groote nationale belang van afslui ting en gedeeltelijke drooglegging van de Zuiderzee besef ik ten volle. Ernstig wordt overwogen, of dit werk wellicht aanvankelijk beperkt tot het maken van een enkelen polder zonder voorafgaande afsluiting, reeds in de naasts toekomst ware aan te vatten. Ontwerpen van de toegezegde regelin gen der ziekte- en ouderdom s-verzeke ring eerstgenoemde in verband met wyziging der Ongevallenwet alsmede voorstellen ter uitbreiding van de onge vallenverzekering tot zeelieden op koop vaardijschepen, en ter voorkoming, zoo veel doenlijk van scheepsrampen, zullen u achtereenvolgens bereiken. Wettelijke bepalingen betreffende den arbeidsduur en den nachtarbeid van vol wassen mannen in bepaalde bedrijven worden bearbeid en voorbereid. De voorschriften, bij of krachtens de veiligheidswetten vastgesteld, zullen aau herziening worden onderworpen. De krachtige pogingen om het even wicht tusschen de inkomsten en uitgaven van Nederlandsch-Indië te herstellen zyn niet zonder vrucht gebleven. Niettemin zal verdere verruiming van inkomsten noodig zijn, om aan klimmende behoeften, die niet onbevredigd mogen worden ge laten, het hoofd te kunnen bieden. Het voorstel, strekkende om aan Nedet- landsch-Indië op financieel gebied grootere zelfstandigheid te verleenen, zal worden ingediend. Uw hoogst gewichtige arbeid zij onder Gods zegen bevorderlijk aan de belangen des volks. Ik verklaar de gewone zitting van de Staten-Generaal te zijn geopend. Er zal ditmaal meer belangstelling ge weest zijn voor de persoon der Koningin en hare tegenwoordigheid op ditoogenblik, dan voor de door haar uit te spreken Troonrede. De indruk van deze laatste zal ook zelfs op den meest optimistisch gestemde niet gunstig geweest zijn. Mat van toon en mager van inhoud 1 is do klacht die onwillekeurig door de weinigen wier verwachtingen hoog ge spannen waren, zal worden geslaakt. Dat de regeering druk aan 't voorbereiden is; Financiën gereed is met ontwerpen die den burger in plaats van den buitenlander zullen treffenJustitie hard werkt aan ontwerpen die hij kant en klaar vond van zijn voorganger; Marine niet aan vlootversterking denkt nu de wind uit den aatimilitairistisohenbezuinigingshoek waait; dit wist men altegaar vooruit wel. Eu ook dat enkele ontwerpen ons „achter eenvolgens" zullen bereiken. Maar dat de landbouwer nog niet in de ongevallenwet komt, en de nachtarbeid nog niet aan zijne regeling toe is, en van zoo menig onder het vorig kabinet voor bereid belang onherroepelijk niets komen zal, is de droeve werkelijkheid die zich tussohen de regels door van dit weinig beduidende Staatsstuk laat lezen. Alleen de toezegging van verlaging van den suikeraccijns (zal verhooging van den drankaccyus, schoon mede door ons toe gejuicht, wel bjj 't gros der regeerings- partijen instemming vinden is, met het geen nog uit de Troonrede onder de vorige regeering voor goeds werd opgepikt, het eenige dat ons belang inboezemt. Moge zij niet, gelijk de nooerwngen, wellicht aanvankelijk beperkte gedeeltelijke drooglegging der Zuiderzee toekomstmu ziek blijken. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar 's-Heerenberg door J. A J. Wentink te Jisp. Bedankt voor Lienden door IJ. Bootsma Vooi*.-na«OK y veov 't Wttul llv/O» JLI V* Eist te Daarle. 's-Heer Arendskerke. Het gerestau reerde kerkgebouw werd Zondag voor het eerst in gebruik genomen met een gepaste rede van ds. Keers. Een talryke menigte was bij de plechtigheid tegenwoordig. Z.Eerw. had tot tekst 2 Cor. 5:17. Geref. Kerken. Drietal te Makkuin G. Chr. Aalders te Tzummarum, J. Miedema te Charlois en J. C. Kuilman te Garijp. Beroepen te Hoek van Holland J. van Haereagen Kz.te Genderen;— te Duisburg W. den Hengst te Veenendaal. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Gouda door J. W. Polman te Amsterdam. De heer J. C. van Lujjk, onderwijzor aan de Chr. School te Zierikzee, is benoemd tot hoofd der Chr. School te Pernis. Men meldt uit Leiden Naar wij uit goede bron vernemen, moet bij prof. inr. H. van der Hoeven, hoogleeraar in het strafrecht en de strafvordering aan de rijksuniversiteit te Leiden 't voornemen bestaan met Januari a.s. als zoodanig ont slag aan te vragen. (N. Crt.) Examen Stuurlieden. De commissie voor de stuurlieden-exa mens zal, aanvangende 9 October, zitting houden te Botterdam. De aanvragen om tot de examens te wor den toegelaten, moeten den voorzitter der commissie bereikt hebben vóór 29 Sept. In deze aanvragen moeten worden ver meld de vaart en de raDg waarvoor men examens wenscht af te leggen indien men in dezelfde zitting een aanvullingsexamen wenscht af te leggen, voor welken rang dit gewenscht wordtindien men reeds in het bezit is van diploma's voor dezelfde vaart waarvoor men examen wenscht af te leggen opgave van den rang wnarvoor het laatst- verworven diploma geldt en de dagteeke- ning van dit diploma indien men wenscht alleen een aanvullingsexamen af te leggen, dezelfde opgaven als boven betreffende het diploma, dat hierop aanspraak geeft. Bij de aanvragen moeten worden gevoegd de stukken, welke uitvoerig worden ver meld in de tSt.-Ct. no. 217. LAJMDBOUW. Tarwe en Tarwegrond. Er zijn verschillende redenen, waarom we moeten zorgen, dat de tarwe niet te welig, niet te geil staat. Ten eerste is het vrij wel een uitgemaakte zaak, dat de weligst gegroeide tarwe het meest te lijden heeft van het legereu. Bij een eenigszins hevige regenbui of een kraohtige wind vlaag ligt de geilgegroeide tarwe tegen den grond, Dat is voor een kind om le begrijpen. Niet zoo gemakkelijk te begrijpen, maar daarom na ernstig nadenken ook wel in te zien, is het feit, dat de meest krachtig opgegroeide tarwe het meest te lijden heeft van verschillende sch.mmelsoorten, die de roest op de tarwe veroorzaken. Om deze en andere redenen is het, dat men de tarwe tegenwoordig niet zaait na een versche bemesting met stalmest dat andere gewassen, zooals suikerbieten, aardappelen, karwij enz. dezen mest meer noodig hebben brengt daar ook wel eenigs zins wat toe bij Toch is het vooral ook voor de tarwe een zaak van het hoogste gewicht, dat dit gewas vóór den winter een nog zoo groot mogelijke ontwikkeling bereike, gepaard aan een stevig stengel- en bladerengestel. Het is toch de tarwe, die zich van nature in het voorjaar slechts langzaam ontwik kelt en wanneer zij vóór den winter niet ruim en krachtig gegroeid is, toelaat, dat het onkruid snel opwast en harder groeit dan de tarwe zelf. Wat is hiertegen te doen Door een gepaste keuze van den grond, waarop we onze tarwe zullen zaaien, en een bemesting met kunstmest, kunnen we het te geile groeien tegengaan en de krach tige ontwikkeling in de hand werken. In het algemeen gelukt de tarwe het best op die kleigronden, die geen verschen humus bevatten, niet te vochtig gelegen zijn en door de voorvrucht in eenigszins stijven toestand worden achtergelaten. Men verbouwt de tarwe met goed gevolg na vlas, erwten, ook na koolzaad, haver en suikerbieten. Daar de tarwe het best slaagt op een niet te lossen kleigrond moet een te veel verkruimelen van den bodem door ploegen en eggen dan ook worden ver meden. En nu de bemesting met kunst mest. Het is duidelijk, dat de tarwe, geen stalmest ontvangende, kunstmest moet hebben, wil zij vóór den winter nog eens eenigszins dragelijk beschot maken, wat, zooais wij zooeven zagen, volstrekt noodig is, en wil zij daarenboven in het voorjaar, niet zooals gewoonlijk, haar groei ver tragen. En die kunstmest moet gedeeltelijk vóór gedeeltelijk na het zaaien gegeven worden. Vóór het zaaien wordt op het land wat superphosphaat en bij kaliarme gronden wat patentkali uitgestrooid en na het zaaien, ais de plantjes goed en wel ontkiemd zijn en boven den grond staan geve men 30 40 KG. chilisalpeter per geniet of ongeveer een zak per Hectare. Dit laatste is absoluut noodig om nog voor den winter de tarwe zoover te brengen, dat zjj tegen den winter bestand is, want er is geen soort wintergewas, dat zoo gauw bevriest, als de tarwe. Bij strenge winters is het de tarwe, die het eerst te lijden heeft, vooral als zij laat gezaaid is en de planten nos- teer en zwak zijn. Da»r, waar de bodem geen stikstof in salpeter- vorm bevat (de grond ia niet bemest en de vóérvrucht heeft er niets ingelaten) hebben we een weinig daarvan toe te dienen zooals ik zei, 100 KG. per bunder, goed fijngemaakt en dun uitgezaaid by droog weer, is voldoende. Zie daar iets over de tarwe. Doe er uw voordeel mede. De werken tot herstel, verzwaring en verhooging van de dijken van den Olzende- en St. terpolder vorderen zoo schrijft men de If.6'. uit Yerseke goed, maar zijn nog niet voltooid. Maar men kan toch hier en daar zien hoe het worden moet. In den J/ofenpolder heeft men in de beide andere polders was daar geen sprake van omdat zij te lang gedreven hebben proeven genomen met ver schillende zomervruchten. Gezaaid zijn tarwe, suikerbieten, haver, lucerne en mosterdzaad. Over 't geheel is de opbrengst zeer onbeduidend en heeft maar eren of in 't geheel niet het oogsten geloond een stukje tarwe heeft men zelfs laten staan. Van vijf gemeten mosterdzaad was de totaal opbrengst 550 K.G., die alles gerekend, 10 cent per K G. gekost hebben en by verkoop iets meer zullen gelden. Een der akkers, met bieten bezet, belooft een tamelijk, evenwel nog ver van middel matig, beschot. Van een stuk zomertarwe, even vóór den watersnood, en van een stuk winter tarwe dus vóór den winter gezaaid, was de opbrengst ook zeer on beduidend, evenwel de zomer- iets beter dan de wintertarwe. Men kan dus zeggen, dat de proeven vrijwel mislukt zijn. De rechtbank te Zierikzee veroordeelde G. R., oud 27 jaar, thans gedetineerd te Amsterdam, wegens oplichting tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was 6 maanden. Vlis9ingen. Het ligt in het voornemen van den minister van oorlog om met ingang van 1 April 1907 de militaire bakkerij al hier op te heffen, terwyl het benoodigde brood alsdan vermoedelijk zal gebakken worden te Bergen-op-Zoom. Blijkens officiëele aankondiging is de sluiting der zeebaden alhier bepaald op 1 October. Met de nachtmailboot „KoniDgin Wilhelmina" zijn hedenochtend hier aan gekomen de vorst en vorstin Alexa :der van Teek, die per mail trein hun reis vei-volgden naar Soestdyk, alwaar zij eenige d genten paleize van H. M. de Koningin- Moeder zullen verblijven. De le luitenant Timmer, van het 4e bataljon, alhier in garnizoen, heeft verzocht om bij de koloniale reserve over te gaan. Aan den brievenbesteller J. H. van der Kop is met ingang van 1 October eervol ontslag verleend en in zyne plaats aange steld zyn zoon S. W. van der Kop, thans postbode te Cadzand. By de Maatschappij tot, Expl. van Staatsspoorwegen worden verplaatst de machinisten 2e kl. L. C. Jansen en H. B. Bouwman van Vlissingenreap, naar Utreoht en Fijenoord en van daar naar Vlissingen de onder-machinisten J. H. Termöhlen en J. T. Key. Zondagmiddag te half een is de blik sem geslagen in den toren en de kerk te Serooskerke (S). Westkapelle. Gisteren is alhier eene windhoos over ons dorp gegaan zonder evenwel veel schade te veroorzaken, alleen van een paar huisjes „in de Arke'* werden eenige dakpannen afgeworpen. Zeer tot genoegen van den landbouwer heeft hel een paar flinke buien geregend. Volgens mededeeling van den inspec teur van het loodswezen wordt den 19en dezer 't witte vaste licht van Westkspelle gebluscht en een tijdelijk wit bliksemlicht ontstoken, toonende elke 5 seconde een korte schittering als volgtschittering 0,1 sec. en verduistering 4,9 sec. Waarde. Maandag had de landbouwers- knecht C. K. bij het vervoeren van rogge van den eenen vloer naar den andere het ongeluk dat hij van den vol geladen wagen viel achter de paarden zoodat hij veel pijn had, naar huis gevoerd worden en direct geneeskundige hulp hebben moest. Met ingang van 1 Oetober is de brieven- en telegrambesteller A. van den Berge, thans te Tholen, als zoodanig over geplaatst naar Ierseke. Hoedekenskerke. In de Vrijdag ge houden vergadering van ingelanden van het waterschap Hoedekenskerke is besloten aan Ged. St. afwijzend te adviceeren op hare voorsteilen om alle eerstaangrenzende binnendijken zeewereld te maken. Daar reeds 4000 M. buitendijk van het waterschap moeten verzwaard worden, zou het waterschap op te groote finanoiëele lasten worden gebracht, wanneer er boven dien nog 11000 M. binnendijk zouden moeten verzwaard wordeD. VHeer Arendskerke. Benoemd tot surnumerair bij de Staatsspoorwegen, standplaats Amemuiden, dhr. G. Dekker alhier, leerling der R. H. B. School te Goes. Zondag namiddag is gedurende een korte doch hevige onweersbui de bliksem geslagen in de woning van den herbergier Van Quekelberghe nabij den straatweg van Groede naar Breskens, op tien minuten afstand van het dorp Groede. De bliksem baande zioh een weg door een reet naast het kozijn van een venster op den zolder, sloeg van dit kozijn een reep af, scheurde het behangsel op het kamertje, waarin zich dit raam bevindt, en sloeg de pleister van den muur, zoodat alles met een dikke stollaag bedekt was. Verder was geen schade aangericht. Een voor het staande telegraafpaal is mede door den bliksem getroffen eu het boveneinde een meter beneden den isoleerpot afgebroken. In den daaropvolgenden nacht bedroeg de aldaar gevallen regen 55 mMdus 55 liter per vierkante meter; een in de laatste 20 jaren daar niet voorgekomen regenval. (M. C.) Zaterdagnamiddag is in een te Nieuw en St. Joosland door de ingelanden van de Molen-, Mortiere en Hiddelburgsche polders gehouden vergadering besloten aan Ged. Staten gunstig te adviseeren omtrent het voorgestelde nieuw art. 4bis van het algemeen polderreglement. Niet gunstig echter op de verdere wijziging, omreden die bepalingen, bij een goede handhaving van art. 4bis, niet noodig werdsn geacht. Verder ook met het oog op de eventueele groote kosten, daaruit voortvloeiende, en op de inbreuk van de autonomie der polders. Ook ingelanden van het waterschap Hoede kenskerke adviseerden in ongunstigen zin. Daar reeds 4000 M. buitendijk van het waterschap moeten verzwaard wordeD, zou het waterschap op te groote financieel» lasten worden gebracht, wanneer bovendien nog t 11000 M. binnendyk zouden moeten verzwaard worden. (M. C De sergeant W. C. van der Harst vnn het 2e bat. 3e reg. infanterie te Middelburg en de sergeant P. van der Made van het le bat. te Bergen op Zoom zullen op 27 Sept. a.s. van bataljon en garnizoen ver wisselen. Bergen op Zoom, 17 Sept. 1906. De oefeningen der kampeerende troepen zyn thans in vollen gang. Zaterdag waren ze op de Woensdrechtsche heide voor een oefening in het gevechtserxeceerec. Jam mer, dat het byna den geheelen dag re gende. Wat evenwel de menschen weder opbeurde was het muziekkorps van hef regiment, dat dien dag by het 2e bat. uit Middelburg was ingedeeld. Vooral voor de mannen der bataljons uit Zeeland, is dat steeds een buitenkansje, dezen toch krijgen hun muziek zoo weinig te hooren. Heden werd door de beide bataljons een oefening gehouden in den velddienst rich ting Wouw en Halsteren. Het weder hield zich heden goed. Het kamp dat van morgen kletsnat was is nu, avond, dank zy de hooge ligging en de stevige bries van vandaag weder geheel droog. De gezondheidstoe stand van den troep is evenals de stem ming uitstekend. Zieken zyn er dan ook in 't geheel niet. Ook wat de voeding be treft worden geen klachten gehoord. In tegendeel, de nieuwe wijze van bereiding van het eten, dit jaar hier voor bet eerst

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2