L Aanbestedingen. Openbare Verknopingen, Afloop Verkoopingen, enz. Advertentiën. LEESTAFEL. Marktberichten. Watergetijen voor lerseke. 16 an Ps. 118: 7 •of. Lindeboom (Mijne sterkte sprak. Spreker verlies, dat de afsterven van mtslag, wegens Hofstra. Spr. ig twee punten: bouw der 4de bet gebrek aan bestuur zal al e positie dezer den secretaris, >racht bedraagt Bloemendaal ïenoord 215 m. iënten. 18,000 leden in ok in het afge raden als van aardeerde hulp ds. Bru-nmei nier, de via:'- iet gebrek aan t. Dewensche- roken, te Am- ik te openen, irbereiding bij uit de heeren ndeboom. itai zielszieken, ichting en de jositie van het :beteren, gaven r op te wijzen, eikel ij ke is of agt en dat dus jaar bijdragen, eden, wat ook ïer diaconieën, afdeelingen in over een voor- icht te brengen, mate de lioan- ng beter wordt, ;e worden af wende brank- die voorkomen ïr vereeuiging gen in handen on Van Heem- wijk sluit niet j een aflossing met een bate ig van f 8500 batig slot van f6000. Decon- de kerkelijke •e inzamelingen ian ten vorigen .en was echter n 1904. In 't komsten steeds, 15,000 in 1905. et bestuur de en H. Groenen- ier J. F. Heems- olstra, die om voor Denne- |n a Thuessink in voor Bloe- taron van Boet- voor Veldwijk isterbeek. meer speciaal er leidde, deed omtrentde olfheze" zal irjaar is daartoe lèkocht van 89 den bouw is >00 aangegaan. Knevel leiden 07 hoopt men uik te kunnen iiënten kunnen :t mogelijk zijn, .an te brengen, I; gaslicht wordt le ontraden. Ie in een slot- ,heid tijdens de jrie hoe, terwijl grooten angst gouds voor de >rden bijeenge- e stichting ruim tspr. dankte tering vóórhaar it aan de afge- itellende leien, formeerde kerk 't bijzonder aan commissie van rigtal propagan- de vereeniging |tiënten werden na het zingeu Je bijeenkomst ile Staten, dhr, >ebed gesloten. Assen geraakte jchen een druk- d moest worden te Gouda viel, oogenblik ver kokend wasch- deerlijk dat het pd. De heer gister (zie onze nor een automo- lan de gevolgeu umnien is een den IJsel ve- J 'n landbouwer dochtertje doo een in werking zijnde dorschmachine ge- j grepen en over het geheele lichaam zwaar gewond. Ken koetsier te Rotterdam, met name A. Polderman, is voorover in een moddersloot gevallen en gestikt. Een 35- jarige man, die in de daarvoor bestemde kamer bij zyn ouders aan huis te Avereest het vak van sigarenmaker uitoefende, werd gister door zijn moeder die hem riep om te komen eten dood gevonden. Hij lag met het hoofd tegen een kast en de pers bovenop hem, zoodat hij, die aan zenuwtoevallen leed, waarschijnlijk weer zulk een toeval heeft gekregen en in zijn val de pers omge worpen die op zijn hoofd terecht kwam, een gapende wond in 't voorhoofd veroorzaakte en den man zeiven doodde. Te Kam pereiland is een 26-jarige boerendochter bij het opspoelen van de wasch te water geraakt en verdronken. Twee Hollanders, die voor plezier te Brussel waren, zaten aan een koffie huis der Anspachlaan, waar ook een Duitseher zat. Er werden eenige schimp scheuten gewisseld, er ontstond weldra razie en daarna een vechtpartij, waar- tusschen de politie moest optreden. Het gevecht eindigde niet, zonder dat de po- litie-officieren met gescheurde frakken en geblutste hoofddeksels de Hollanders vast grepen, om deze in den amigo te steken. Een telegram uit Valparaiso meldt, dat daar in den avond van den 10 en den ochtend van den 11 weer zeer hevige aard schokken gevoeld zijn. De verschrikte be volking vluchtte de omliggende hoogten op. Kolonel Bruce en kapitein Layard, twee Engelsche oflicieren uit Wei-hai-wei, hebben een stoutmoedigen tocht dwarsdoor Azië gedaan. Zij vertrokken in Augustus 1905 uit Simla naar Srinagar, de hoofdstad van Kasjmir en van daar oostwaarts naar Leb, den laatsten buitenpost van het Engelsche gezag. Vandaar drongen zij in Tibet door, over drie bergpassende Tsjangla, 17,600 voet, de Marsemikla, 18,420 voet, en de Lanakla, 18,000 voet hoog. Op den tweeden pas ontmoetten zij op 8 September een Eugelsch officier, die op jacht was. Hij was de laatste Europeaan dien zij in maanden zagen. De reizigers trokken de woestijn van Gobi door langs een geheel nieuwen weg van Tsjarkolikuit, in welks nabijheid het Lobnormeer ligt. Na een reis van 3500 mijlen zijn zij goed en wel te Peking en Wei-ha-wei teruggekeerd. In den afgeloopen nacht is aan de Friedrich-Wilhelm-ijzersmelterij bij Mül- heim aan de Roer een hoogoven gespron gen. Ver in den omtrek vernam men het lawaai van de ontploffing. Een arbeider werd zwaar gewond, de stoffelijke schade is zeer groot. Te Osnabriick is de treinmachinist Gehrke in hechtenis genomen. Het is be wezen dat hij 70 inbraken heeft gepleegd, en men verdenkt hem ook dat hij in over rompelingen in spoorwegcoupés de hand heeft gehad. Baldomero Acosta, een aanzienlijk man in Havana, is met honderd man naar El Oana getrokken, om zich bij de opstan delingen te voegen. Alle weerbare man nelijke bewoners van de steden San José en La Sojas zijn ook naar de opstandelingen overgegaan. Aan de beurs te Havana zijn de koersen gisteren sterk gedaald. Voor het vredegerecht van Spa ver scheen een dame, onder beschuldiging van te snel met haar automobiel te hebben ge reden. Zij ontkende dit en zei tot staving van haar verdediging, dat zij zelfs geen automobiel sturen kan. De vrederechter liet nu den agent roepen, die het proces verbaal had opgemaakt en dat scheen zoo min de dame als den verdediger te bevallen. Vrederechter (tot den agent). Is het waar dat mevr. V. niet stuurde? Agent. 'Inderdaad. Weet gij dan wie de chauffeur was? Ja, mijnheer de vrederechter,'t was die mijnheer daarEn de brave agent wees den advocaat aan, die de verdediging op zich Had genomen. Een schaterlach klonk door de zaalde voorzitter lachte met de advocaten en het publiek mee. Alleen de dame en haar verdediger lachten niet, vooral niet toen de rechter den verdediger tot 25 fr boete veroordeelde. Men schrijft uit Aken Eergisterenavond te 11 uur wilde de politiebeambte J., den uit het verbeterhuis te Steinfeld ontsnapten 19-jarigen S. arre steeren in zijn woning. Reeds herhaaldelijk had J. aan de deur geklopt en in naam der wet toegang geëischt. Eensklaps ging de deur open, S. kwam te voorschijn en zonder dat een woord gewisseld was, schoot hij J. een kogel in het hart, zoodat hij dood neerstortte, S. vluchtte de straat op en wierp zijn nieuwe, met nog verscheidene patronen geladen revolver van zich af. Een dienstdoend politiebeambte vernam spoedig wat gebeurd was, holde S. na en verwoed gevecht, waarbij S. den agent op alle mogelijke wijzen mishandelde, deze lci&.tste er m hem [g over~ mannen en hem naar t commissariaat van politie te breDgen. Vandaar bracht men hem naar de gevangenis, waar 'n verhoor plaats had. De neergeschoten politieagent was een man van circa dertig jaar 5 jaar in dienst der politie, gehuwd en' vader van verscheidene kinderen, terwijl dezer dagen een nieuwe familieuitbreiding te wachten stond. Bij zijne superieuren stond hij uitstekend aangeschreven. De vrouw van den vermoorde vertoefde voor het oogenblik buiten Aken bij familieleden. Droeve toestand. Een uitstapje Baar overstroomde land Moerzeke Broeck, om rie verwoesting na te zien, is, zegt het llhL v. Antw. tegenwoordig onder vele op zichten merkwaardig en tevens bedroevend om te aanschouwen. Hot landschap is heel veranderd. Als men van de herstelde doorbraken recht over Bornhem-Branst, den polder ingaat, ziet men bijna niets dan verzande akkers en bosschen. Er zijn er, waarop tot 1,50 M, zand ligt. Als doorslaande bewijsVoor het afvoeren van een stuk laud van 70 aren vroeg men niet minder dau 4000 fr. Daarenboven zijn er groote vijvers van wel 4 M. diepte gansch toegespoeld. Op die zandplaten groeien ontelbare planten van jonge wissen en wilgen, die van het zaad voortkomen. De uitgespoelde putteo, achter de twee doorbraken zija zeer diep. Daaruit zijn overgroote klompen turf gekomen, die overal verspreid liggen en waarvan er zijn die wel 2000 kilos wegen. Ook treft men voor-historische, bloot gespoelde boomen aan, die ontzaglijk dik moeten geweest zijn en onder den invloed van lucht ~&n vochtigheid weidra tot stof zullen vergaan, te meer daar de bezoekers gaarne een gedachtenis van die zeuzen der oudheid meenemen. De vruchtbare landen, die niet overzand zijn, liggen nog gansch onbewerkt. Overal hoort men niets anders dau bittere klachten. Iedereen vraagt zich angstig af, hoe men uit dien droevigen toestand zai geraken. Na de manoeuvres zijn in Frankrijk, in de departementen Haute-LoireenDröme betoogiDgen van reservisten gehouden, die op het kantje van muiterij af waren. Te Bourg de Péage by Romans hebben 500 reservesoldaten van het 75ste regiment infanterie, die meenden dat zij, ingevolge een beschikking van den minister v. oorlog, 8 dagen eerder naar huis mochten, ondanks het verbod van de overheid op straat een vergadering gehouden. Zij trokken met talrijke burgers en onder anti-militaris tische kreten door de stad en mishandelden twee onder-officieren, die de namen van de raddraaiers wilden weten Een sterke af- deeling gendarmes moest ontboden worden om de rust te herstellen. Te Brioude ver langden 400 reservisten van het 38ste regi ment infanterie met den spoor naar St. Etienne teruggebracht te worden, en toen hun dat werd geweigerd, deden zij telegra fisch hun beklag bij den afgevaardigde voor St. Etienne, minister Briand, en bij generaal Bazaine-Hayt, den corpsbevelhebber. Daar zij geen antwoord kregen, trokken zij onder het zingen van de Internationale en anti militaristische kreten door de straten. Er zijn in Duitschland, te Breslau, drie befaamde vreemde anarchisten gevat, die het op het leven van den Keizer gemunt hadden. Er waren meer dan twaalf politie agenten noodig, om baas over hen te wor den. De voornaamste hunner was zekere Maccini, die twee jaar geleden uit Italië verbannen is en in Polen mee heeft gedaan aan terroristische aanslagen. Een aardig incident. Bij de snelheids- proeftochten van de Kanaal-vloot is een aardig incident gebeurd. De Ocean stoomde vroolijk de Prince George voorbij en seinde plagend „Goeden morgen De Prince George antwoordde: „Denk om de fabel van den sohildpad en den haas Spoedig was de Prince George uit het gezicht van -de snel voortbruisende Ocean. Maar den volgenden dag raakten de machines van den hardlooper defect en moest de snel heid tien knoopen worden verminderd. En toen de Ocean na den wedstrijd lang zaam de haven van Portsmouth kwam binnensukkelen lag daar de „schildpad" al lang voor anker met hoog aan de masten den groet„Werkelijk blij je te zien op dagen 1" Het echtpaar Humbert, dat iu Augus tus 1903 wegens den milüoenenzwendel tot vijfjaren gevangenis was veroordeeld, zal volgens de Matin op grond van een besluit van den gisteren gehouden minister raad voorwaardelijk iu vrijheid gesteld worden. Het heet dat Thérese Humbert een operatie moet oudergaan. Te Konstantinopel is Ibrahim pasja, die gedurende vele jaren het ambt van ceremoniemeester in Jildiz Kiosk heeft bekleed, na een langdurige ziekte overleden. Van den oorlog. Eenigen tijd geleden brachten de bladen het bericht van een uiterst streng vonnis, uitgesproken door een Japansehen krijgsraad over twee zee officieren, zonder dat eigenlijk bleek, wat de mannen misdreven hadden. Blijkens latere berichten was de toedracht dezer zaak als volgtOp 27 April 1904 hadden drie Russische kruisers het Japansche transportschip Kinlcliioe Maroe in den grond geboord, en officieren en bemanning ge vangen genomen. De bladen brachten allerlei verdichte verhalen over den helden moed der officieren, die, geen mogelijkheid ziende, hun schip tegen de overmacht te verdedigenharakirii hadden gepleegd. Zooals zulks iu Japan gebruikelijk is, werden ze na hun dood hoog gevierd, in rang verhoogd en met ridderorden be giftigd. Na het sluiten van den vrede keerden ze, tot algemeene verrassing, naar hun land terug. Ze waren dus krijgsge vangenen geweest en de eerbewijzen Waren aan onwaardigen verspild. Bij vonnis van den krijgsraad werden ze derhalve ge degradeerd en uit het leger verwijderd. Dat ze voor de overmacht hadden moeten zwichten, werd nietin aanmerkinggenomen. In een auto. Tot voor drie weken kende ik de automobiel, zooals ieder met het nieuwtje kennis maaktuit nieuws gierigheid, om ook eens getuft te hebben uit zucht naar sensatie j een enkel tochtje, in gematigd tempo, door de straten van Parijs. Ik kende 't schokken, 't trillen, de slechte odeur, 't gesukkel met onop houdelijke reparaties, en 't ieder oogenblik in botsing komen met hinderpalen op den weg. Zonder opgetogenheid stapte ik dan ook ia het Schwarzwald in eene Limou sine. Het was een flinke kar, 80 paarde- krachten. De chauffeur gooide de manibelle los. Als steigerde de auto, alvorens haar aanloop te nemen, zoo deed ze een hal ven slag achteruit en storite zich toen voor waarts. Eerst nog in vrij gematigden gang, werd de beweging allengskens sneller. De weg lag prachtig vlak, recht, en zonder hindernissen voor onsmen zag eenige kilometers vooruitde auto versloud ze in een oogenblik. Vliegenssnel vlogen we een hoogte op en deinden even snel in steeds onverminderde vaart naar beneden, als golfde de weg zoet vloeiend onder ons heen. We liepen nu 75 kilometer in het uur. De chaufleur zat in elkaar ge doken over zijn stuur, door de vierkante brilleglazen strak voor zich uit turende. Hij was de meester van ons aller leven, aan wie de machine gedwee gehoorzaamde. Een kleine onattentheid, een duizeling, een seconde van zwakheid en ons bestaan hing aan een zijden draad. Niemand sprak, vastgegrepen door een soort bevangenheid. De weg werd moeilijk. Tallooze bochten, steile hellingen, aankomende houtwagens. De chauffeur, zeker van zich zelf, week uit, toeterde, zwenkte zonder een oogenblik de ontzettende vaart te verminderen. Tot op eens de bevangenheid week. Op ons gemak in den fauteuil leunende, lieten we ons gaan, op onze beurt ons meester voelend van ons zelf, van den weg van de geheele wereld, welke we doorkliefden en tegemoet ijlden. We wisten, dat de dood ons mogelijk bedreigde, dat we hem zouden zien te voorschijn springen van achter een struik gewas, een boom, een rotswand. Maar we lachten er om. Het gevoel voor gevaar week, en een moed, een dartele vermetel heid spande onze zenuwen. De vreugde, de dolle dronkenschap, die de enorme snel heid ons verleende, doodden in ons alle nietige, peuterige, aardsche angsten. Mees ter waren we van het heelal, en in blinde opgewondenheid schenen we naar den hemel toe te vliegen. En door dit gevoel van triomf, van macht, van dolle versaagd heid, begreep ik den dood van prins Mural, den dood van enz. De automobiel is een vijand van teederheid. Evenals de automobilist juicht over een overreden kip en lacht om de tegen het spatbord geplakte veertjes van een te laat opgevlogen duif, zoo spot hij met stoffelijke nooden. De automobiel kweekt cynisme. (Tel) Calvijn en Genóve, beschreven door prof. Doumergue, van Montauban vertaald door ds. WiDckel. Am sterdam tirma W. Kirehuer. In de 8e aflevering wordt de beschrij ving van de bovenstad (Genève) tijdens Calvijn daar arbeidde, voortgezet. Opmer king verdient tegenover de beschuldiging het feit dat de moreele voorschriften met poenale kracht aan welke Genève onderwor pen was, niet door Calvijn zijn ingevoerd doch vóór hem reeds door den bisschop waren ingevoerd, en na hem, tijdens zijne verbanning, door zijne vijanden die toen aan het roer waren en in den Raad de meerderheid hadden, werden gehandhaafd. Zoodat de strenge ethische bepalingen, als verboden te vloeken, verboden na bezetten tijd op straat te zijn, eu dergelijke niets Calvijnsch hadden. Hij vond 'tzoo toen hij er kwam, en hij liet 't zoo, toen hij heenging. Dit werk, met mooie platen gesierd, Hink gedrukt, en vol allerlei nieuws omtrent Calvijn en Genève, kost slechts 25 cent per aflevering, dus compleet f5,25. Ons Tijdschrift, ouder redactie van L. Buckmann, A. J. Hoogenbirk, J. L°ns, G. Sehrijver en dr. J. v. d. Valk. 11e jaargang do. 6. Prijs per jaarg. f4,50. Rotterdam D. A. Daamen. Inhoud dezer aflevering Niobe, gedicht van Ed. B. Koster, door dr. J. v. d. V. De stille bouw door Hendrik Mulder. Duin-Sonneten, door Seerp Anema. Van Huis, fragment uit Godsonteeri.ng Roman uit de Christelijke wereld, door Daau v. d. Zee. Terugblik door Van Boeken: Hooykaas, Het Oude Testa ment, door ds. C Lindeboom Kei man Tusschen twee Kusten, door Adel Ancker- 8mith. Baljon Commentaar op het Evan gelie van Markus, door dr. J. H. Gunning J.Hz. Everts, Catastrophen door G. S. Ontvangen Boeken. Zaterdag 15 September. V eere, Consistoriekamer Ned. Herv. gem., 2 uur, herstellingen enz. aan 't Kerk gebouw. Aanwijzing 13 Sept. 2 uur. Inl, dhr. M. J. v. Beveren. Walzoorden, by Adriaansensdoor het bestuur van het waterschap Walzoorden het maken van werken tot dijksverhooging Begr. f32880. Aanwijzing 11 en 13 Sept. aan dijkpasl 62 te 9 uur. Woensdag 19 Sept. Middelburg, 11 uur aan het ge bouw van het Provinciaal bestuur het leveren en storten van steen vóór den Oosthavendam van de buitenhaven van het kanaal door Walcheren te Vlissingen en viór hot westelijk hoofd van de Wester- of Koopmanshaven aldaar. Raming f 2500Ó. Inl. hoofdingenieur-directeur Bekaar te Middelburg, der arrondissements-ingenieur Druyvesteyn te Vlissingen en den opzich ter Vroeg te Vlissingen. Nieuw en St. Joosland,inde Roode Leeuw door het bestuur van den Middelburgsche Polder 11 uur het maken van 2 duikers van cement beton, het leveren van eenige dergelijke buizen en het aanbrengen van houten schotten en schuiven voor 3 bestaande duikers. Aan wijzing 15 Sept. by de Roode Leeuw. Bestekken bij dhr. Baurdoux. Donderdag 20 Sept. Heinkenszand, bij Allemekinders half 2 door dhr. le Clercq het bouwen van een nieuwe graanschuur met varkens stal enz. op hofstede Gebr. v. Eijkeren te Heinkenszand in Stelle. Aanwijzing 10 uur. Bestek bij den besteder. Vrijdag 21 Sept. Goes, levering steenkolen en turf voor de gemeente 10 uur ten Raadhuize 1 Oct. a. s. tot 1 Oct. 1907. Condities ter secre tarie ter lezing. Maandag 24 Sept. Heinkenszand, 4 unr door de Vereeniging tot stichting van een school met den Bijbel het bouwen van een school en onderwijzerswoningenz. Bestek en teekening bij dhr. Sterk architect, Schore ad. f 1.50 per stel. Dinsdag 25 Sept. Goes, levering rund-, kalfs- en versch inlandsch varkensvleesch voor het Burger lijk Armbestuur. Biljetten voor 4 uur bij dhr. A. Dekker Jr., met opschrift Be steding Burgerlijk Armbestuur. Woensdag 26 Sept. Middel burg. Gebouw Prov. bestuur 11 u.het vervangen van een gedeelte van de beschoeiing langs de zuidzijde van het marinedok enz. te Vlissingen. Raming f45000. Inl. hoofdiug.-dir. Bekaar, Mid delburg, arr-ing-Druy vesteyn en opz. Vroeg te Vlissingeu. •Vrijdag 14 Sept. Goes, half 10 op het Slot door not. v. -Campen verpachting voor het Burgerlijk Armbestuur 48 perc. bouw- en weiland in 's-Heer Abtskerke. Zaterdag 15 Sept. Stavenisse, hotel V an Kooten door not. Franse 11 uur bouwland en zijkantweg. Dinsdag 18 Sept. Goes, 3 nur bij Koens 8,3550 H.A. en 4,7580 H.A. weiland reap, in Goes en 's-Heer Abtskerke door not. Liebert. LAATSTE BERICHTEN. Prov. Blad no. 112 bevat het besluit van Gedeputeerde Staten aan den met in gang van 15 September a.s. benoemden Provincialen veearts der 2de klasse J. W. Brouwer aan te wijzen tot standplaats de gemeente Kortgene en tot dienstkring het eiland Noord-Beveland. Ter Neuzen. De zilveren medaille door dhr. C. W. D'huij behaald, was niet van H. M. de Koningin, maar de medaille uitgeloofd door Mr. Hennequin. Woensdag werd de zilveren medaille uitgeloofd door Mr. P. Dieleman, behaald door L. Boots gezel, lid der schietvereen. „Breskens", met 56 p. Gisterenmiddag beg n de wed strijd tusschen de korpsen om de andere medailles. De stand was hedenmorgen no. 1. Medioburgumvan Middelburg 219 p. no. 2. Schietvereen. „Breskens" 215 p.., no. 3. „Vaderland en Koning" van Ter Neuzen 212 p. Stavenisse. In de gecombineerde ver gadering van ingelanden van het water schap Stavenisse, den cal. Oud-Kempens hofstedepolder en den Nieuwen polder (annex Stavenisse) werd het voorstel be handeld van Ged. Staten aan de Prov. Staten van Zeeland betreffende wijziging van het Algemeen Reglement voor de pol ders of waterschappen. Na langdurige beraadslaging werd be sloten aan Ged. Staten mede te deelen, dat bezwaar wordt gemaakt tegen de machtsuitbreiding, die aan hun college wordt gegeven, wat betreft het in beteren staat doen brengen van waterkeerende en binnendijken, waartoe hetbovenbedoelde reglement hun recht zou geven. 's-Gravenhage. De Bali-expeditie is van middag te Sanoer aangekomen en heeft onmiddellijk onderwerping van de Radja s geëischt. De generaal gaf 24 uren bedenktijd. 's-Gravenhage. De toestand van gene raal Bergansius is onveranderd. Ede. De boerenhofstede van W. R. is heden door brand vernield. Een koe kwam om. Het huis was verzekerd de inboedel niet. Utrecht. By het automobielongeluk' waarbij dhr. V. is omgekomen, was de zoon van dhr. V. zelf tegenwoordig. Onder lei ding van een korporaal (hy is by de infan terie) heeft hij gezien dat 't ongeluk aan de auto te wijten was. Nieuw-Amsterdam. Bij een brand op de hofstede van J. L. zijn een geit en een hond omgekomen. Grafhorst. Een 2-jarig knaapje is heden bij het eten in een aardappel gestikt. Londen. Uit Washington ontvangt de Daily Tel. bericht dat 't zenden der twee Amerikaansche kruisers naar Cuba bewyst dat Roosevelt vast van planschyntdesnoods gewapenderhand tusschenbeide te komen. Dresden. Voor een verbluf van enkele weken zyn voor het Hof van H. M. de Koningin kamers besteld. Kamenz. Prins Albert van Pruisen is heden morgen 10 minuten voor half 6 overleden. Door 't polderbestuur van Walcheren werd hedenmiddag aanbesteedhet maken van een duinglooiing van beton, gewapend met metaalgaas, tusschen de strandpalen 35 en 39 op het Noorderstrand der Noord watering. InschrijversH. Jansen, Mid delburg, f13000; H. J. Keulemans, idem, f 12975; P. Besuijen, Schoondijke, f 12900; A. Vergaal, Noordwelle, f12190; L. A. Vink, Brouwershaven, f 12180 Neder] Cementsteenfabriek, Delft, f 11450 W. A. van Bruggen, Gouda, f 11300 W. Dek ker, Veere, f 11040; J. Lindenbergh, Wemeldinge, f10300; J. A. Maree, Mid delburg, f 8980, en Ned. Cementsteenfabr., Delft, f 8700 als de polder het metaalgaas levert. MIDDELBURG, 13 September 1906. Aanvoer redelijk met goede vraag. Men besteedde voor jarige tarwe f 7. k f-,nieuwe tarwe f7.a f-, jarige rogge f k f-,nieuwe rogge f5,75 k f6.wintevgerst f-,k f nieuwe zomergerst f 4,75 ft f 4,90 haver f3 k f 3,25 paardeboonen f-,k-,tuin- boonen f -,k f -,witteboonen gelezen f 15,75 a f 16.—ongelezen fk 1 ronde bruine boonen f 12.— k f 12,50lange dito f 10,50 k f 11,25 groene erwten f-, a f-,nieuwe kroonerwten f8,50 k f9,40; koolzaad f k fkarwijzaad per 50 K.G. f—k f—,-. Alles per H.L. Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f0,60 a f0,70 per '/s kilo. Eieren f 4,10 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsehe Landb. Maatsch. Boter f0,62 a f0,67 per 'l2 kilo. Eieren f 4,20 per 100 stuks. Dagen. 13 Sept. 14 15 17 18 19 Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 11.4 11.40 4.16 5.29 12.25 6.2 6.34 0 45 1.12 6 59 7.24 1.36 1.58 7.47 8.8 2.19 2.33 8.25 8.42 2.58 319 9.12 9.27 3 41 4.2 9.53 10.12 Telegrafisch Weerbericht naar waarnemingen in den morgen van 13 September medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.0 te Stock holm, laagste stand 752.5 te Malinhead. Verwachting (tot den avond van 14 Sept.): zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuide lijke wind, bewolkte lueht, waarschijnlijk droog weer. Iets warmer. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde ouders CORNEUIS SCHOE en CHRISTINA BESUIJEN Zondag 16 September hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Oostkapelle, 13 Sept. '06. Heden overleed onze geliefde broeder JACOBUS KOEMAN, in den ouderdom van ruim 75 jaar. Zijn broeders, Jb. KOEMAN. R". KOEMAN. Woiphaarfsdijk, 10 September 1906. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed onze geliefde man en vader, den heer KORNELIS DEKKER, in leven Boekhandelaar, in den ouder dom van 70 jaar en 6 maanden. Dat zijn heeDgaan vrede was lenigt onze smart. Wed. KORNs. DEKKER— Van Luik. NEELTJE DEKKER. Wemeldinge, 12 Sept. 1906. Heden behaagde het de Heere tot onze diepe smart van onze zijde weg te nemen ons geliefd dochtertje en zuster JOHANNA WILHELMINA, oud 6 maanden. Hij geve ons Hem te zwijgen. Nieuwdorp, 12 September 1906. W. GOEDBLOED. W. GOEDBLOED-de Wolf. J'. GOEDBLOED. )r t

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3