Openbare Verkoopingen. ilcop Verkoopiagei, enz. ftdwertentiBn. Onderwijzer Onderwijzeres. ©©no 3Dienst"tood.s Maandag 10 Sept. des avonds 7'/a uur- Op verzoek zullen o. a. worden uitgevoerd de koralen die op 31 Augs. bij de koraal- uitvoering zijn ten gehoore gebracht. Hoe goed het is, dat men de politie in den arm neemt, wanneer dienstmeisjes in een of andere groote stad in betrekking willen treden, bleek dezer dagen den com missaris van Politie te Middelburg uit een informatie uit Amsterdam. Wie zal zeggen voor hoeveel ellende het meisje, dat zich tot de politie wendde, gespaard is gebleven. Gisteren middag omstreeks drie uur was een jongen M. V., die van de school was weggebleven, in het kanaal bij de zwemschool alhier gaan baden. Wanneer de zwemmeester niet tijdig te hulp was geschoten, zou de jongen, die reeds zin kende was, verdronken zijn. In de Donderdagavond gehouden vergadering van leden der Ned. Herv. Kerk, tot het oprichten eeuer chr. school op het Zand is besloten te trachten samenwerking te verkrijgen met de Geref. schoolvereeniging te Koudekerke. Den heeren Ds. L. Hijmans en A. M. C. J. Thomassen werd opgedragen met genoemde vereeniging eene bespreking te hebben. Het ledental klom tot ruim 40 personen. M. C. Vllssingen. Vrijdagavond kwam hier met den trein aan de heer Pop, directeur- generaal der posterijen en telegrafie. Z.HE.G. logeerde in het hotel Zeeland. Heden werd met een extra-boot van den Prov. stoombootdienst een tocht gemaakt naar Neuzen en terug om een bezoek te brengen aan Hulst. Ierseke. September is in het land, de eerste maand waar eene r in voorkomt, en daarmee is ook de trek naar 't Zeeuwsche zeebanket weer ontwaakt, merkbaar in de eerste bestellingen van onze oesters. Toch zijn deze tot heden lang zoo mooi niet als verleden jaar, toen de kwaliteit trou wens bijzonder goed was. Men schrijft dit toe aan de groote warmte, waardoor de dieren overvloediger, en jonge exem plaren vroeger aan de voortplanting heb ben meegedaan, 't Kan evenwel nog beter worden. De aanslag op de broedpannen is gunstig en de broodjes groeien goed. (Iers. en Thoolsche Courant.) Kattendijke. De heer L. Korsfanje heeft zijne benoeming tot wethouder aan genomen. Vergunning verleend om te repatri- eeren: aan den inspecteur van administratie bij de Kon. Ned. Marine D. G. Krol vdn der Hoek, wegens langdurig verblijf in Indië. 's-Heer Arendskerke. Overgeplaatst met ingang van 16 Sept. van 's-Heer Arendskerke naar Hengeloo, dhr. Goehard, klerk-telegrafist bij de Staatsspoorwegen. (G. C.) Hoedekenskerke. Door den sohipper G. V. alhier is een beurtdienst geopend tusschen MiddelburgVlissingen en deze gemeente, terwijl ook Hansweert en Wemeldinge, zullen worden aangedaan. Het plan bestaat wekelijks te varen. (G. C.) De dienstweigerende landweerplich- tige Kriller zit nog altijd te Haarlem in het provoosthuis. Naar wij vernemen zal hij, als in appèl gekomen van 't von nis van den krijgsraad te Haarlem per soonlijk worden gehoord door het hoog militair gerechtshof te Utrecht. Dr. S. R. Hermanides, directeur-ge neesheer aan het Christ. Sanatorium voor zenuwlijders te Zeist, heeft om gezond heidsredenen zij n ontslag moeten aanvragen als zoodanig in zijn plaats is door 't be stuur benoemddr. L. Bouman, geneesheer aan de stichting „Bloemendaal'' tot ver zorging van krankzinnigen, te Loosduinen. De aardewerk-fabricage. Door een groot aantal vrouwen en meisjes werkzaam in de aardewerk-fabricage te Alaastricht is het volgende request aan Hare Majesteit de Koningin verzonden: Aan Hare Majesteit Koningin Wilhelmina, Mevrouw, Geven met verschuldigden eerbied te kennen, de ondergeteekenden, allen vrou wen en meisjes, werkzaam in de aarde werk-fabricage te Maastricht dat zij zich tot Uwe Majesteit wenden met het eerbiedig verzoek haar te helpen, dat het Koninklijk besluit 13 Juli 1906 zoo herzien zal worden, dat ons het wer ken in de aardewerk-fabricage geoor loofd zal blijven. Maastricht, September 1906. (.Volgen de handteekeningen). Door het instorten van den hooi zolder, zoogenaamde schelft, werd bij een landbouwer te St. Oedenrode op Nijnsel de gansche stal vee, zijnde niet minder dan 10 koeien, onder het hooi en hopt bedolven. Wegens het kraken van het houtwerk en lawaai der dieren in den vroegen morgen gewekt, werden de beesten door de be woners, met behulp der buren, niet dan na veel inspanning, uit hun benarden toestand bevrjjd. Een der koeien was echter zoo danig toegetakeld, door kneuzingen en be klemming, dat het noodzakelijk moest worden afgemaakt. Andere zijn ook min of meer geblesseerd. ('s-Hert. Crt.) In de Stadsgracht te Kampen sloeg bij den aanbouw van de gasfabriek, een zandbok om. Drie personen geraakten te watertwee werden geredeen verdronk, vrouw en 6 kinderen nalatende. Zijn vrouw was dien dag voor plezier naar Rotterdam. De schrijver van „Langs de Straat" in De Telegraaf beschrijft het volgende door hem bijgewoonde tooneeltje. De dronken heer, de bel en't jongetje. Stil ligt Amsterdam te broeien onder den drukkenden nachthemel. De warmte van den dag heeft zich vast gezogen aan de straatkeien en nu slaat 't nog maar als in pufferigen gloed tegen je congestioneuse facie. In 'n straat in de Pijp zitten de men- schen voor hun deuren met glazige oogen te happen naar wat lucht. Voor 'n huis staat 'n jongetje, 't Jongetje huilt. Hij rekt z'n korte armpjes wanhopig uit naar de schel, strekt zich op z'n teenen en krijt jammerend door de stille straat. Komt in de verte 'a heer aangewandeld, die door z'n gang en z'n vreemde doen den indruk wekt van uitermate dronken te zijn. Achter op z'n hoofd wiebelt 'n deukerig dop-hoedje en met z'n wandel- st jk zwaait hij vervaarlijk de maat bij'n denkbeeldigen marsch. Bij 't huilende jongetje aangeland, houdt de dronken heer halt, zet z'n wandelstok voor zich en leunt er met beide handen op, terwijl hij met knippende oogen in hevige verwondering en met onmisken baar medelijden naar 't jongetje staart. Eindelijk hikt hij Grien jij, joggie?" 't Joggie, wel wat verbaasd over deze gansch overbodige vraag, beaamt woest- huilend. „Ja meneer „Waarom grien jij, joggie „Ik kau niet bij de bel, meneer'' jam mert 't knaapje. „En late late ze je nou maar zoo'n gansohelijke avond maar belle vraagt de dronken heer, met 't onbegrijpelijke gebrek aan begrip, eigen aan dronken lieden, „wacht es ik zal ze is el'fetjes opbelle die vuile-vuille-vuillikken zoo'n joggie 's nachts in de regen en weer te late staan. En de dronken heer wankelt naar de bovenste bel van het bovenhuis en begint als een waanzinnige te luiden. Boven vliegen 'n paar ramen open „Hei seg mot de bel d'r af? Wat mot je?'' De hulpvaardige dronken heer, die met alle andere dronkaards de eigenaardigheid gemeen heeft van nimmer naar boven te kijken, staart wezenloos om zichheen.Dan: „Wie zeit dat?" Da seg ik schreeuwt een thans zicht baar wordende juffrouw met 'n goor wit jak aan, die ver uit haar raam hangt„Blijf je nou mit je hande van me bel af, ja of nee De dronken heer antwoordt door een woedend gelui, dat overal hoofden uit de ramen doet steken. En er komen menschen op 't geval af. „Je zei dat jongetje d'r inlate hei je hei je dat verstaan vraagt nu de behulp zame onder 't brandluiden aan een paarse juffrouw, die nèt is gearriveerd, zooals hij 't trouwens aan een lantaarnpaal zou ge vraagd hebben, volstrekt niet begeerig naar 't antwoord. Ten slotte verschijnt uit twee hoog een ruig mannenhoofd „Mot ik jou op je dronkekaneskomen spelen informeert hij belangstellend. „Ga na je bed en schep hier de boel niet op". Dronken heer luidt steeds meer fortis simo door. Eindelijk houdt hij de bel in z'n hand juist op 't moment, als er uit de eerste ver dieping een bak met schillen boven hem wordt omgekeerd. De behulpzame kijkt sullig naar de kapotte bel. „Wie doet dat?" vraagt-ie boos. „Afijn d'r zijn er nog meer" en met 'n magi straal gebaar gooit-ie 't ding weg en wil juist aan bel no. 2 beginnen als 't jongetje hem aan z'n jas trekt en hard gilt „Meheer meheer daar mot ik ommers óók niet weze ik hoor in'thuis Uit Rijsbergen wordt gemeld Donderdag zijn door de douanen te Meerselsche dreef, aangeslagen elf vette varkens, welke uit Holland België werden ingevoerd en wel buiten route of heerbaan. De varkens waren geladen op twee karren, bespannen met twee flinke paarden de voerlieden wisten nog juist op tijd op Ne- derlandsch grondgebied te ontkomen. Alles is verbeurd verklaard wat een schadepost is van ongeveer 3000 franken. De Nederlandsche Tentzending heeft de vorige week haar eerste bijeenkomst gegeven in de te Apeldoorn opgestelde tent voor genoodigden. Prof. Van Dijk van Groningen en ds. Van Heest traden als sprekers bp, en zetten de geschiedenis en het doel van de tentzending uiteen, die hoofdzakelijk beoogt afgedwaalden of zij, die nog tot geen kerkgenootschap hehooren, het evangelie te verkondigen en door ver koop van bij beis en texten tot godsdienstig leven op te wekken. H. M. de Koningin, vergezeld van freule Rengers en drie hofignitarissen, woonden de plechtigheid, die van drie tot half vijf duurde, bij. Bij den uitgang werd schaaloollecte gehouden. De bijeenkomsten zullen gedurende 14 dagen te Apeldoorn gehouden worden, om daarna 't land door te trekken. De vergiftigingszaak te Grauwedijk onder Ten Boer, houdt de justitie nog druk bezig. De dienstbode, die van de misdaad, waaraan twee mensehenlevens ten offer zijn gevallen, verdacht wordt, blijft alle schuld ontkennen. Er wordt in de gevangenis niemand bjj haar toegelatenzelfs twee familieleden, die haar dezer dagen een ba- zoek wilden brengen, moesten naar hunne woonplaatsen terugkeeren, zonder de ver dachte gezien of gesproken te hebben. Be halve het lijk van den heer H., is ook het lijk van zijn echtgenoote naar Groningen gebracht, om door de doctoren onderzocht te worden. Over de oorzaak van demisdaad komt langzamerhand iets meer aan 't licht, al is van den sluier, die het geval van den aanvang heeft bedekt, ook nog maar een tipje opgelicht. Aan een geval van hysterie, zooals de geruchten zeidon, kan moeilijk gedacht worden. Uit de mededeelingen, die wij ontvingen, blijkt duidelijk, dat de dienstbode iets tegen de familie H. had, daar zij reeds eerder uit haar dienst is weg- geloopen, doch door een van haar familie leden weder is teruggebracht. De uitslag van het onderzoek wordt met spanning tegemoet gezien. Te meer nu men zich plotselinge sterfgevallen, voorgekomen in families waar de meid vroeger had gediend, herinnert en de aandacht der justitie ook hierop heeft gevestigd. Tering en kinkhoest. Dr. Metchnikoff heeft zijn meening gezegd over twee ont dekkingen, die voor de geneeskunst en voor de menschheid in hooge mate belang rijk zijn over het middel dat dr. Behring beweert gevonden te hebben ter bestrijding van de tuberculosa, en over de microbe van den kinkhoest, die de Belgische dr. Bordet heeft afgezonderd. Wat dr. Behring betreft, gelooft dr. M. niet dat het middel om den mensch van de tubereuloseplaag te ver lossen reeds gevonden is, maar wel dat prof. B. op den goeden weg is. Hoogst belangwekkend noemt hij de nasporingen van dr. Bordet en van diens zwager dr. Gengoux. Het feit dat het serum van kink- hoestlijders reageert op de microbe die zij gevonden hebben, behoeft nu slechts door dezen tweeden stap gevolgd te wordenhet vinden van het genezend serum, en een der vreeselijkste plagen van de kinderwereld zal afdoende kunnen bestreden worden. Te Frankfort is eergisteren een zonderling standje voorgevallen. Een bedelaar, die een winkel was binnenge drongen werd daaruit op hardhandige wijze verwijderd. Daarbij viel de man en kwetste zich aan het been. Het publiek was zoo met den bedelaar begaan, dat het een formeelen stormloop tegen den win kel op touw zette. In een oogwenk waren van den winkel alle ruiten inge gooid twee politieagenten, die de orde wilden herstellen, werden met steenen ge worpen en moesten versterking gaan halen. Betrekkelijk spoedig waren 150 bereden en onbereden politiemannen ter plaatse maar ook de menigts groeide ieder oogen- blik aan. Het eind van het lied was, dat de sabels werden getrokken en er geducht op los werd geslagen. Tot lang na midder nacht bleef het woeligen tal van lieden hebben in den vorm van sabelwonden of bekeuringen onaangename herinnerin gen behouden aan het standje. De politie als kinder be waar sfór. Dezer dagen kwam op een der bureaux van politie te Berlijn een jongen van twaalf jaar met een heel klein ventje, een dreu mesje van twee jaar. Hg zei, dat hij dit „ukkie" gevonden had, en dat hij het hier bracht, omdat zijn moeder hem geleerd had, dat, als hij op straat iets vond, hij het altijd naar de politie moest brengen. Met een pluimpje van de politie ging de jongen weg. De politie zat intusschen met het dreumesje opgescheept, dat nog niet goed praten kon en volstrekt niet beduiden kon wie hij was en vanwaar hij kwam. Naar alle bureaux en posten telegrapheerde de politie„Een kind gevondenen vroeg om inlichting. Maar nergens kon men inlichting geven. Daar komt 'savonds, terwijl de politie altijd nog drukte heeft om het ventje van twee jaar, weer een jongen op het bureau, niet blootshoofds, als de eerste, maar met een pet op en een buisje aan, en vraagt angstig„Of de heeren ook weten, waar zijn klein broertje isDe politie staat verslagen. Zij gaat aan het praten met den jongen en komt alras tot de ontdekking, dat dit heertje dezelfde jongen is als vanmorgen, die, om niet herkend te wordeD, een pet had opgezet en een buisje had aangetrokken, en dat de vondelingzijn broertje was, op hetwelk hij passen moest. Maar daar het zulk warm weer was en hij zwemmen wilde en dit niet kon om zijn broertje, was hij op het plan gekomen, dat broertje als een vondeling naar de politiete brengen, omdat hij wist, dat de politie voor alles goed zorgt. Nu had hij heel lekker ge zwommen, was na het zwemmen aan het spelen en van het spelen aan het dren telen door de stad gegaan, tot hij ineens daoht aan zijn broertje. In doodsangst was hij daarom naar, het bureau van politie gerend, en daar stond hij nu en vroeg of hij zijn broertje mocht terug hebben. De politie gaf den dreumes aan zijn oolijken broer van twaalf jaar terug, echter nu niet met een pluimpje, maar met eeD sohrobbsering. Een zendeling als Boedha-beeld dat is toch zeker niet alledaagsch Het ge beurde in een tempel in Japan. In deze snikheete dagen vlucht al wie 't maar be talen kan van Tokio en andere groote steden naar de bergen. De Duitsche zen deling Martin Oswald van Tokio had in Hakene zijn intrek genomen in een Boedha- tempel. De Boedha-priesters denken daarover namelijk zeer eigenaardig: zij ver huren in den zomer den tempel aan bad gasten, Zoo werd dus de groote Boedha, 'tfiltaar wet zijn honderden reukwerkvafeDj amulutten ea al wat met den eeredienst iu betrekking stond, uit de tempelruimte verwijderd en de zendeling zette er zijn tafel neer. Hij zat op zekeren koelen dag aandachtig te lezen in zijn gebedenboek. Daar werd voorzichtig de voorhang op zij geschoven en met neergeslagen blik kwam op de knieën binnenkruipen een boedhis- tische pelgrim. Bij de tafel klapte hij driemaal in de handen en begon te bidden. Dit gebed duurde ongeveer een kwartier. Toen stond hij op en wilde heengaan, maar hij bleef ineens versehrikt slaan, want zich verbazende over do houding van den pelgrim, wilde Oswald juist opstaan. Ter verklaring van een en ander moet men weten, dat de zendeling een vrij groot krachtig gebouwd man is met regelmatige trekken en een kleine snor, als de boedha- beelden gewoonlijk hebben. In het duister van den tempel heeft de pelgrim wellicht gedacht den stichter van zijn godsdienst zelf voor zich te hebben Hij zonk ten minste weder op zijn knieën en liet op zijn eerste gebed nog een tweede volgen. Toen sloop hij schuw, zonder nog eens de oogen op te slaan, heen Maandag 10 September. Middelburg; ook Dinsdag en Woens dag Notarishuis door not. Struve 2 uur manufacturen en mantels van firmaSalomon. Wissekerke, 10 uur door not. Noordijke in de Kroon voor dhr. Janus de Looff, de hofstede Molenzicht in 20 perc. en in verschillende samenvoegingen. Dinsdag 11 September. Goes, de jacht- en tiendvrijehovenie ring Roosjeshof met nieuw woonhuis, en 4 huizen en schuur van De Brandt door not. Pilaar 8 uur in de Prins. Saam 1,9460 H. met 800 vruehtboomen en vele aal-, kruis en zwarte bessen. Goes, door deurw. Hollmann en Ver hoek half 1 op het Slot 8 kalfkoeien, 0 kalfvaarzen, eenig jongvee, partij gras kalvers en fokstieren enz. Woensdag 12 Sept. W o 1 f e r t s d ij k bij Korstanje 10 uur een hofstede 43,4580 H. in polders Oud-Sabbinge, Zuiderlanden Oosterland; de bouw- en weilanden zijn grootendeels jacht- en bijna geheel tiendvrij. Aanvaar- dig rooven oogst 1907. Tweederden der koopsommen kunnen als le hypotheek tegen 4 op de perceelen gevestigd worden. En eenige tiendvruchten, alles door not. Paardekooper Overman. Donderdag 13 Sept. Kertgene, voor veearts Wagenaar door not. Noordijke 1 uur meubelen enz. Vrijdag 14 Sept. Goes, half 10 op het Slot door not. v. Campen verpachting voor het Burgerlijk Armbestuur 48 perc. bouw- en weiland in 's-Heer Abtskerke. W estkapelle, half 2 bij Kaland door not. Loeff lo. een huis en schuur van wed. L. Kaland 257 c.A. 2o. tot 8o. bouwland reep. 1170; 2090 2120 1940 3705 2580 en 2350 c.A. Daarna voor 7 jaar verhuren 3760 1320 3430 4587 4610 2810 2890 2440 2230 c.A. alles bouwland. Te zien 't gebouw 12 September. En voor erven wed. Lievense 2054 c.A. huis, schuur en bouwland. Zaterdag 15 Sept. Stavenisse, hotel Van Kooten door not. Franse 11 uur bouwland en zij kant weg. Dinsdag 18 Sept. Goes, 3 uur bij Koens 8,3550 H.A. en 4,7580 H.A- weiland resp. in Goes en 's-Heer Abtskerke door not. Liebert. Koudekerke, op Plantlust, door nol. Loeff voor Jan Geeitse, 1 uur, meu belen, o a, antiek kabinet met kommen, sohilderstrappen, handgereedschap, maten LIJST van aangeslotenen aan het Tele foonnet te Goes. 19. Beste, C. de, Nieuwstraat. 18. Bookelaar, C., fruit. 12. Boudeling, L. O., Markt. 3. Duvekot, Gebr., Nieuwstraat. 13. Franken v. Weel, landbouwwerk tuigen. 22. Goesche Courant. 16. Hanken, H. A., Wilhelminadorp. 1. Heel Co. van. 20. Hoek, G. v. d., Ganzepoortstraat. 15. Hollander, F. Q. C. den, Confectie. 4. Kakebeeke, G. H., Kade. 6. Koning, Depot Deli-brouwerij. 10. Ligny, P. A. de. 2. Massee Zn., Wed. J. C., Land bouwwerktuigen. 24. Molhoek, Gebr., Prins v. Oranje. 14. Naaml. Venn. Kanter Hordyk's bank. 17. P8auw, A. F. de. 23. Peeman, J., Café Tivoli. 9. Peijl, J. C. v. d„La Vitesse". 7. Pilaar, J. Th., bouwmaterialen. 21. Reit, firma Wed. M. v. d., brand stoffen. 8. Schuerveld, C. A., Agent Zuid- Beveland. 5. Verhaegen Co., granen. 11. Zeeuw, de, Dagblad. Kruiningen. Donderdag werd alhier ten overstaan van den notaris Schram te Kruiningen voor dhr. J. van de Visser verkocht een burgerwoonhuis met tuin groot 4 A. 91 cA. Kooper werd dhr. J J. Verlare te Kapelle voor f1503. Nisse. Door Notaris Pilaar werden Donderdag alhier publiek verpachtj voor 7 jaren, 4 perceelen Bouwland, in de gemeente 's-Heer Abtskerke, aan den Thijshoekschen weg, ter groote van 3.68.50 H. A. voor f335,95 per jaar. MARKTBERICHTEN. AXEL, 8 September 1906. Oude Tarwe f8,50 a f9.Nieuwe Tarwe f0,— a f 0,Rogge f7,75 a f8,25 Nieuwe Wintergerst f7,50 4 f8.— Zomergerst f0,a f 0,Haver f8. a f8,25; Kookerwten f0,a f0, Voererwten f0,a f0,Paardeboonen f 8,50 f9.Lijnzaad f0,a f 0, Koolzaad f 0,a f 0,Aardappelen f 0,f0,— Alles per 100 K.G. Veilingsvereeniging „Walcheren" MIDDELBURG, 8 Sept. 1906. Aardappelen (blauwe) f 1.20f 1.70, idem (bonte) f i .82, Schotsche peeren f 3.40f 3.60, Ronde Ribbing (appels) f6.o0, Zure appels 13-Perzik peeren f4.40, Codlin Keswich 14.10, Witte Ribbing (appels) f 5.20, Boudran- appels f7.20, Persikappels f4.20, Marsepijn- peeren f4.—. Zure appels f 4.70, Wittebroods- peeren f 4.6of 5Waenersking f 6.20, alles per H.L.Druiven (witte) 80 cent per mandje; Pruimen (blauwe) 20 cent p. 100 stuks; Perziken 25 c. p. stukBergemotte (peeren) f 1.60 per >/2 kin; meloenen 45—49 cent per stuk; Thomaten 1012 c. p. K.G. Moerbeien 14—I5, Bouquette 10—14 cent, beiden per mandje; Snijboonen ie soort f 1.101.31, id. 2e soort f0 70—f0.95, Suikerboonen ie srort f 1.fi.25, id. 2e soort f 0.80t 0.90, alles per griet; Komkommers 1—4 cent per stuk; Augurken 15—19 cent per loostuks; Roode knol 5—7 cent, Savoije kool 8—10 cent, Bloem kool li19 cent, alles per stuk; Andijvie f 1.25f2.per 100 struik; Sla 11.20—f 1.— per 100 krop; porselein 15—21 cent, Zuring 2 cent, Spinazie 21 cent, alles per benUien f 2.per 50 K.G.Zilveruien 5 7 cent per K.G.Radijs 1 cent, Selderij 1—2 c., Karoten 2V23V2 cent, Peen 2—4 cent, Rapen 4 cent, Uien 2 cent, alles per bos. B ERGERLIJKE STAND. Van 4--6 Sept. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. S. Alter, 27 j. jm. en H. Lems, 21 j. jd. Getrouwd: J. van Aalst, 25 j. jm. en A. K. Vervenne, 21 j. jd* Bevallen: T. J. Debra geb. v. Meer beek, z.H. v. Gelder geb. Leeuwen burg, d. Overleden: I. de Rijke, 70 j. wednr. Van 30 Aug.6 Sept. WEMELDINGE. Geboren: Jan, z.v. Marinus Ferdinandusse en Johanna Smit. Over de maand Augustus. SCHERPENISSE. Getrouwd: D.J. Hartog, 39 j jm. en D. J. H. v. As, 22 j. jd. J. C. Suurland, 23 j. jm. en L. C. Pau- lusse, 22 j. jd. Geboren: Hendrik, z. v. A. Hanke en M. Moelijker Clazina, d. v. M Dijke es P. de Jager Mattheus Gerard Leen- dert, z. v. J. Bijnagte en M. de Kwak Koolaard Adriaan, z. v. G. v. Asten N. Goudzwaard. Overleden: Huberdina Elenbaas, wed. v. L. Heijboer. Telegrafisch Weerbericht naar waarnemingen in den morgen van 8 September medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.3 te Miin- chen, laagste stand 751.6 te Bodo. Verwachting (tot den avond van 9 Sept.): zwakke tot matige Westelijke tot Noord westelijke wind, zwaarbewolkt of nevelig. Mogelijk regen. Iels koeler. Aan de Christelijke School te NIEIJWDORP bij Cloes wordt ge vraagd een of eene Salaris van f 5,50 f 900. Zaterdag vrij. Adres het H. d. School L. MELSE. PST* GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND geven kennis aan be langhebbenden, dat zijn uitgeloot en na '1 Januari 1907 ten kantore van den Betaalmeester te Middelburg en van de Kas-vereeniging te Amsterdam zullen worden afgelost de obligatiën in de Provinciale geldleeningen van f 490000 (1889), genummerd 4, 84, 155, 181, 301, 415; van f261000 (1891), genummerd 5, 53, 65, 70, 71, 85, 88, 257 A en B van f120000 (1893), genummerd 34, 41, 42, 56, 99, 113; van f200000 (1898), genummerd 28, 64, 75, 87 van ten hoogste f 245000 (1905), genummerd 7, 14, 47, 72, 80, 146, 150, 169. Middelburg, 7 September 1906. Gedeputeerde Staten voornoemd, DIJCKMEESTER, Voorz. KRUSEMAN, Griffier. Met November gevraagd, bij Mejuffr. VAN DIJK, Wal, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3