Openbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingea. enz. Marktberichten. BURGERLIJKE STAND. Telegrafisch Weerbericht Posterijen. Nagekomen Advertentie Door huwelijk der tegenwoordige, gevraagd, liefst 40 tot hoogstens 55 jaar. Brieven letter B, adres DB ZEEUW, Goes, Ig er bedwongen, aan het werk, ruurtjesteeu- eens goed te IJ' was geassn- ende aan E. iderhout, niet. gelukkig nog is onbekend legounen, dan ebouwde deel rand ontstaan, ond gehouden 6 van de 11 oor den burge- werd door den zegenwenseh werd de ge- astgqsteld met kscli beatuur af f 46469,50, ,te werd de ge- den met een oedrag groot aven f 502,59.) gs opgerichte ad de; Hl sten Reorganise ord. inderen van de ewaarscholen, jende naar het toet door bur- idsleden werd gen het Wil- burgemeester [.eerd door den r. H. O. Sauer. ie met e enige larna trok de ir. P. Dekker, ■en volop kon- uurlijk aan de ak. Door de nissie slaagde wei-lijk weer, en de kleinen der Oranje- uitnemenden harte wen- beataan. landeling der iststelling der hetdienstjaar de Dijkraad Calamiteit ze en den Cala- werkzaam tot jn afgeloopen. waren geene om de ver- esentiegelden sloot de Dijk- uring, uit de odige gelden >esche Crt.) generaal der atsspooricegen doen vermel- J. Kopmels en den poet eerlijkheid meenteraads- ondor voor- urgemeester, Afwezig de Ingekomen Jedep. Staten et aannemen ilhelminapol- .die van f 400 vaarde dat 't idorp komt geldleening en gemeente sleden Schip egelaten. In werden be- m M. Wisse. (G.G.) omwasscherij heer H. Ch. in toegestaan ke te voeren. 1 staand pe ekleermaker pen van een aan bekwam men, handen irschroeiden. ingeroepen (M. C.) lot dezer da- ,ger, bekend d zoo'n ver- i dien open wat er zooal es visoh en «'wondering, iyn, dat de ad gespeeld, overleed de te, dhr. de 13 jaar. Tot ode man nog is. zag een zeer jen, verzoe- Ivestuivers wisselen, de knaap __j hear het aarschuwen. hij bekende geld lade te id genomen nog tachtig irst tien jaar igc te lie jarige man bleek zijn krachten overschat te hebben, want even in 't water viel hij voorover en bleef liggen. Een voorbijkomend zeeman haalde hem er uit, doch toen bleek de man reeds verdronken. Een halfdronken los werk man sprong gisteren te Rotterdam in de Delftsehe vaart om te gaan zwemmen. Nauwelijks in het water, zonk hij weg toen men hem ophaalde, bleek hij reeds verdronken. Een reisgenoot gevraagd Wij lezen in de Utrechtsdie Ct.: 't Gebeurde hier in de stad. Een half dronken student komt 'savonds laat een van onze meest bekende café's binnen, en met iets schors in zijn stem, verlangt hij wat te drinken. Kellner verschijnt. «Zég slobber, geef me 'n pot bier, 'n pot bier zeg ik hoor je slobberen de krant De «slobber" brengt het verlangde, üe student leest, tracht teu minste wat te ontcijferen. Totdat opeens z'n verbit gezicht tot een grijns wordt geplooid. Daar staat iets wat hem lijkt. Zag slobber Wat blieft meneer? Een bakje zag, maar denk er aan pyramidaal vlug, hoor je Rellner naar de telefoon. Zeven minuten later is de «stud" al weggereden. Op de Catha ijnebrug komt hij drie vrienden tegen, die hem spoedig in 't vizier hebben en in minder dan geen tijd het hebben bevolkt. Waar het heen gaat Een fameuze mop luiNeen maar zég, uniek in één woord. Zie je deze advertentie ia de krant? Die kerel vraagt daarin een reisgenoot hij wil naar Zwitserland, 'k Z«1 'era laten weten dat hij zijn reisroornemens aan de groote klok hangt. Kijk hij woont in de straat, 't Is om te gieren zag De drie vrienden lachen instemmend. „Hij een beetje door, koetsier", dan zijn we nèt nog voor eenen bij den vlegel aan huis. De koetsier doet wat hein gezegd wordt en legt de zweep over zijn rossinant. De klok wijst drie muni ten voor eenen aan, als het viertal voor de woning van den meneer van de advertentie uitstapt. De drie vrienden zijn vlug ter been; de andere waggelt. Het eerste wat hij doet is de bel ter hand nemen, waaraan hij steun vindt en die hij met groote regelmaat een minuut lang aan den gang brengt. Het gezelschap wacht. Er komtniemand. Wéér gaat de student bellen als een bezetene, thans nog luider dan zooeveu het effect blijft niet uit. Een oogenblikje later wordt zenuwachtig hel tralieruitje van de deur opengemaakt en verschijnt de dienstmaagd, en profond négligé. De dronken „stud" voert het woord. Zég juf, is meneer thuis? Ja, meneer, maar wat wilt u midden iu den nachtmeneer ligt al lang in bed 't is 't Is nu geen tijd voor een fatsoenlijk mensch om op bed te liggen dat laat je aan de prollen over zégGa je baas roepen en zeg 'm dat wij 'em spreken moeten, direct, over de reisadvertentie, vlug! Maar meneer, wees toch verstandig, dit uur Doe 't nu héél gauw, meisje, vermaant kalm een der vrienden we hebben haast, denk daaraan. Het arme kind zwicht voor dezen zachten drang, het gezelschap wacht een minuut of acht, totdat het gekraak der trappen verraadt dat er een corpulent iemand naar lagere streken afdaalt. Met groote drift wordt het luikje open gesmeten en een nijdige middenrif-stem krast onmiddellijk: W at wil je van me op dit uur van den nacht Een leuke snijboon zég, giebelt de dron ken studentbepaald een ronde kerel. Heb jij deze advertentie in de krant gezet'? De man staat in dnbio: zal hij het raampje dichtsmijten en de kerels laten slaan, of zal hij vragen wat ze met hun nachtelijk be zoek vóór hebben Ziju nieuwsgierigheid behoudt de over hand. Is deze advertentie van jou, zég? her- vraagt de student, thans met meer klem. De dikke meneer, briescht het uit van kwaadheid hij rilt aan zijn heele lichaam, beurtelings van woede en van de kou. Zeg kerels, wat gaat jullie dat aan, hè barst hij eindelijk uit. Wat ons dat aangaat zag leukerd Een heele boel kérel. Ik wou je even komen zeggen, zie je, als die advertentie werkelijk van jou is zég, dat je er niet op hoelt te rekenen, dat ik met je mee ga, hoor Gou nou maar slapen Tableau De emigratie der Joden uit Rusland neemt groote afmetingen aan. 10,000 fa milies zullen uit Odessa naar Palestina vertrekken. Een tijdje geleden had^ men te Aix te doen met 'n joDgmenseh, dat 'n oude vrouw vermoord had, haar daarna in plak ken gesneden had, en er daarvan een paar had geroosterd. Men helde over tot de mee ning, dat hij min of meer krankzinng was. De getuige was een schoolkameraad van den beschuldigde, en de voorzitter van het gerechtshof vroeg hem «Is die man gek volgens uw oordeel?" //Gek?'' riep de getuige uit, wel neen.... beelemaal niet.... inaar hij heeft altijd van die flauwe fdreken uitgehaald,,.. De Daily Neivs heelt een artikeltje over de geldelijke moeilijkheden van liet Leger des Heils. Naar de laatste opgaven ziju de bezittingen van het Leger 845.000 p.St waard. Daartegenover staan schulden ten bedrage van 582.000 p.St. Daarvan moet rente betaald worden; voeg er bij de salarissen voor het personeel, de be drijfskosten van de verschillende onder nemingen, en men begrijpt, dat het Leger jaarlijks honderdduizenden guldens aan gifien moet ontvangen om haar vele zaken aan den gang te houden. Die benauwde geldelijke toestand is zeker ook de verkla ring, dat het Leger des Heils zijn toevlucht neemt tot het drijven van een bureau van particuliere speurders. De Daily News hoopt, dat het nuttige werk van het Heils leger niet begraven zal worden onder een strijd om aan geld te koman. In een gevecht tusschen Hongaarsche werklieden en werkstakers zijn Woens dagavond te Weenen 27 personen door steenworpen gewond, van wie een ernstig. De politie moest chargeeren om er een einde aan te maken. Op de mijn Mont Cenis bij Herne is een mijnbak met 33 mijnwerkers te snel neergelaten, zoodat zij tegen den grond sloeg. Twee mannen werden doo- delijk gewond, de anderen in mindere mate. Het is dé schuld van don machinst. Een van de mannen die met de tooverroede water en verborgen schatten kunnen ontdekken, prins Hans v. Caroiath, is dezer dagen door de Duitsche keizer lijke familie op Wilhelmshöhe ontvangen, om zijne kunsten te toonen. Eerst bad de Keizerin verschillende voorwerpen als geldbeursjes, kleinoodiën enz. heimelijk laten verstoppen die prins Caroiath met zijn tooverstaf dadelijk op spoorde. Daarna verstak prinses Victoria Louise een briljanten speld in het zand, maar ook die was spoedig ontdekt. De Keizer ging met den prins en de heeren van zijn gevolg naar de Filosofenlaan in bet park, om getuige te zijn van het zoeken naar bronnen. De uitkomst liet niet lang op zich wachten. De prins ontdekte op 50 M. diepte de aanwezigheid van een nog niet bekende bron. Op verlangen van den Keizer werd ook de loop van de bron berg op en berg af met de tooverroede aangewezen, waarbij bleek dat zij tot naar het kasteel en den grooten vijver door liep. De prins deelde verder mee dat hij dicht bij het park verscheidene minerale bronnen ontdekt had, waarnaar de Keizer nu zal laten boren. De Keizer gaf zijn gast twee mooie gravures, den Keizer en de keizerlijke familie voorstellende, ten geschenke. Van den collega van prins Caroiath, den landraad v. Uslar die in Zuidwest-Afrika naar bronnen zoekt, heeft men in lang Diet gehoord. Men weet dat die toovenaar in den beginne eenige bronnen heeft aan gewezen die bij boring ook werkelijk ge vonden werden, en daarna naar het Noorden is vertrokken. Intusschen blijft de wetenschappelijke wereld in Duitsch- land zeer twijfelmoedig ten aanzien van de tooverroede of schort zij haar oordeel op. Iu hooggeplaatste en ambtelijke krin gen schijnt men echter in hare verborgen kracht te gelooven. Een gemzenjager genaamd Hess heeft een verwoed gevecht met arenden moeten leveren toen hij in de buurt van Engelberg (Unterwalden) een adelaarsnest wilde uit- haleD. Nadat hij het nest op 30 M. genaderd was, legde hij zijn geweer uit handen en wilde hij de twee jonge dieren meenemen. De ouden schoten op dat oogenblik uit de hoogte op hem neer en vielen hem woedend aan. Twintig minuten had het bittere ge vecht geduurd en reeds voelde Hess dat zijne krachten hem begaven, toen hij het mannetje een doodelijken steek kon toe brengen. Het wijfje vluchtte daarna. Hess kwam, uit ettelij ke wonden bloedende, een paar uur later met zijn buit te Engelberg aan. Voor de a.s. presidentsverkiezing in de Vereenigde Staten schijnt William Bryan, de oud-candidnat der zitverdemo- craten weder in aanmerking le zullen komen. Nu hij de zilver-paragraaf van zijn programma heeft geschrapt, staan de kansen ongetwijfeld beter. Van republi- keinsche zijde wil men President Roosevelt weder stellen. Men heeft geen anderen goeden eandidaat. De vraag is echter of Roosevelt op zijn eerst genomen besluit zal terugkomen Te Mont St. Michel aan de kust van Bretagne is een met juweelen bezette kroon van het beeld van de heilige maagd ge roofd. De kroon was 240,000 guldens waard. Het schijnt dat de dieven een auto mobiel bij zich hebben gehad. De regee ring en de kerk lagen over het eigendoms recht op de kroon in proces. De Duitsche Minister Podbielski zal deelnemen aan de eerstvolgende zitting van den ministerraad, waar de koloniale zaken ter tafel zullen komen. De bekende oud-predikant Von Bodelschwingh van wien men zich nog de vermaarde boetrede in den Rijksdag herinneren zal heeft het voor Podbielski opgenomen, en zich gekeerd tegen „de belastering van een fatsoenlijk man". Daar Von Bodelschwingh een vriend van den Keizer is, meent men dat des Ministers zaak nog niet verloren is. Dreyfus op weg naar Nederland. Te Aywaille in België heeft Alfred Drey fus in een hotel vertoefd onder den naam van Lucien Dreyfus. Hy werd spoedig herkend, te mepr daar al zyn koffers met A. D. waren gemerkt. Dreyfus had een zeer groote kamer gevraagd. „Ik heb lucht, heel veel lacht noodig", zeide hij, „ik ben zeer overspannen". Dikwijls zag men hem pein zen, in treurige gedachten. Mevr. Dreyfus, die hem met haar dochter vergezelt, sohijnt ziek. Aan een der hotelgasten vertelde Dreyfus, dat zijn zoon zich in Engeland bevindthij had niet langer in Frankrijk willen blijven; „hetgeen mij, zegt Dreyfus, zeer veel verdriet doet". Dreyfus gaat naar Spa en van daar naar Nederland. Toen men hem iets zei over zijn koffers zeide hij „dat zijn koffers die veel, zeer veel gereisd hebben Lady Campbell-Bannerman. Zooals reeds dagen lang werd gevreesd, is te Marienbad overleden de echtgenoote van den Engelscheri eerste-minister lady Campbell-Bannerman. Beeds jaren lang was zij lijdende en de hoop op het vaste land van Europa genezing te vinden, deed haar de moeilijke en verre reis naar Marien bad ondernemen. De overledene en Sir Henry zijn 46 jaar gehuwd geweest. De eerste-minister heeft zijn vrouw tot 't laatst opgepast; hij was aan haar zijde, toen zij den geest gaf. Er zijn te Tacna, in Chili, en te Arica hevige aardschokken gevoeld, die zich voortzetten tot dan de Perqaansche grens. Er li9erscht een onbeschrijfelijke ontsteltenis. De menschen slapen op de openbare pleinen. De eerste schok hield 30 seconden aan. 35 verzekering-maatschappijen op de 120, die de gevolgen van de aardbeving te San-Francisco hebben te dragen, hebben Bamen een som van 56 millioen dollar betaald. Naar gemold wordt is mej. Van Orden, secretaresse van generaal Booth, dochter van een schatrijk New-Yorksch bankier, aan de gevolgen van een auto- mobielongeluk overleden. Jaren geleden trok zekere Samuel Gtiiu uit Szentandras (Hongarije) naar Amerika, daar hij zijn vrouw niet kon onderhouden. In de nieuwe wereld ging het hem ook niet erg voor den wind en was -hij gedwongen in allerlei twijfel achtige herbergen zijn nachtkwartier op te slaan. Iu een dier slaapgelegenheden stal een man zijn kleeren en zijn pas, trok daarmede naar Chicago, waar hij ziek werd en in een hospitaal overleed. Hij werd als Samuel Griin begraven, en vrouw Griin kreeg door bemiddeling van den consul in haar dorp het bericht van zijn overlijden. Lang betreurd» zij zijn overlij den, doch huwde later met den herbergier Moriz Griinsteiu. Eenige dagen geleden kwam een vreemdeling in Szentandras aan, die naar vrouw Griin vroeg. Hij werd Daar de herberg verwezen, trad binnen en trof de vrouw alleen thuis. Toen zij den vreemde aanzag, stootte zij een verschrik kelijke gil uit en kreeg een flauwte. De vreemde man was has.r man Samuel Griin, die lang in Amerika had rondgedwaald en eindelijk genoeg had verdiend om naar zijn dorp terug tekeeren. Het kostte veel moeite om de vrouw tot bewustzijn te brengen. Toen zij weder bij was, liep zij de kamer uit, ging naar den hooizoldei en hing zich op. Toen men haar vond, was zij reeds dood. (N. Crt.) De vorstin van Tanette op Zuid Celebes werd benoemd tot commandeur van de Oranje Nassau Orde. Een merk waardige, een zeer sympathieke Koninklijke onderscheiding. Want op den 26n Novem ber aanstaande zal het 50 jaar geleden zijn, dat zij als vorstin over het rijk van Tanotte werd bevestigd. Vijftig jaren van trouw aan het Indische Gouvernement, vijftig jaren van aanhankelijkheid aan Nederland. Bij den Nederlandschen Leeuw en de Gouden Medaille voor Burgerlijke ver diensten is thans door H. M. de Koningin het commandeurskruis der Oranje Nassau Orde gevoegd een schoons erkenning der verdiensten van de oude vorstin Wé Tanri Olló. Wat al stormen zijn er over haar hoofd gegaan In 1855 volgde zij haren groot vader La Roempang op herhaalde invallen in baar rijkje werden met Gouvernements hulp afgeslagen. En in de laatste jaren van beroering op Zuid-Celebes bleef zij trouw aan het Gouvernement, hoe ook hare buren met ons in conflict kwamen. Tanette is een bergachtig landschap ten Noorden van Segerie, dat tot de Noor derdistricten van het Gouvernement Celebes en Onderhoorigheden behoort. De oppervlakte wordt geschat op 14 vierkante geografische mijlen en de bevolking op 14.000 zielen. Het is dus een zeer klein rijkje met weinige menschen, maar dat kleine rijkje heeft een verdienstelijke vorstin. Was zij allicht de eeDige ridder van den Ned. Leeuw, die het ridderkruis bij wijze van broche droeg, thans kan zij met volle recht het haar geschonken comman deurskruis om den hals dragen. (M. C.) Brutale reclame. Een Engelsch dorps- predikant "ontving dezer dagen de volgende briefkaart, onderteekend E Fritz Herbert «Eerwaarde heer, ik gevoel mij ver plicht uw aandacht te vestigen op een buitensporigen aanval op uw persoon, te vinden in hoofdstuk II blz. 15 van een onlangs gepubliceerd boek, getiteld «Par sons and Pagans". Het boek is uitgegeven door Henri J. Drane en den naam van den schrijver is Yivan Hoppe. Zou de wet tegen smaadschrift hier niet ingeroepen kunnen worden f" De dominéé kocht ter sfond het boek, maar vond niets. Het bleek nu, dat andere predikanten juist dezelfde briefkaart ontvangen hadden. Een uit geversblad informeerde bij den heer Drane en ontving het volgend antwoord «Het is een Amerikaansche wijze van reclame inaken, maar zij geschiedde buiten mijn goedkeuring of voorkennis en ik heb den schrijver onmiddellijk verzocht het ver zenden van zulke kaarten te staken. Hij heeft dan ook een einde gemaakt aan wat ik een zeer twijfelachtige wijze acht, om den verkoop van een boek te bevorderen". Inderdaad twijfelachtig Men meldt uit Vigo dat visschera van de baai van Vigo gruwelijk hebben huisgehouden op de Cies-eilanden. De Cies-eilanden liggen aan den uitgang van de smalle, diep landwaarts inspringende baai van Vigo, aan Spanje's westkust, niet ver van de Portugeesehe grens. Op die eilandjes zijn de vissehers rondgetrokken en alle huizen, die zij voorbijkwamen, hebben zij in brand gestoken, zoodat do bewoners nauwelijks aan den dood ont snapten. Vervolgens trokken de vissehers uaar de kerkhoven, waar veel schipbreuke lingen begraven liggen. Zij groeven het lijk op van een meisje onder het zingen van godsdienstige liederen, verscheurden het lijk en strooiden de stukken naar alle windstreken. Brandende houten kruisen dienden als verlichting bij dit griezelig be drijf. Alle schapen, die zij vonden, namen de vissehers mee, en daardoor zijn de eilan ders van hun voornaamste middel van bestaan beroofd. De justitie heeft een onderzoek ingesteld. Woensdag 5 Sept. Cortgene, 10 uur in de Korenbeurs door not. Mulock Houwer voor dhr. A. C. Danckaarts 6,5220 H.22,7450 H. 17,5874 H. bouwland resp. in Vliete, N. Noord-Beveland en Leendert-Abrahain- polder; den prinsendijk en den molendijk, resp. 7,85.50 en 1,26.40 H. Een onverdeeld '/3 in 1 dijken tiendrechten de groote en kleine W armoespot 3/6 in den 6en blok van den Willem Adriaanpolder5/6 in den 2en blek van den Willem Adriaan polder. En 4/6 in den 4en blok v. d. Frede- rikspolder. 'sHeerenhoek, 10 uur bij Clarijs door not. v. Cleef het erfpaehtsrecht tot 1 Jan. 1909 op 75 c.A. met den opstal van wijlen wed. Bos. En meubelen o a. antieke kast. A b e e 1 e in Café Bellevue door not. v. Nimwegen 2 uur verpachten bouw en weiland in Souburg en Koudekerke saam 9,7312 H. Inl. dhr. Louwerse hofstede Reesburg. Baarland, bij Traas door not. v. d. Kloes 2 uur een huis van Wed. v. d. Perel. Vlissingen, 10 uur in Elim door not. Bosch inboedel en koffiehuis-inven taris. Te zien 1012 en 25 uur op 4 en 6 Sept. Donderdag 6 September. Middelburg, 1 uur in de Verge noeging door not. Hioolen voor den ont vanger der registratie het fort Rammekens. Perceelsbeschrijving enz. ter inzage in het O. I. huis. Inl. de ontvanger voornoemd, en de hoofdopziener der domeinen. En om 8 uur een huis en tuin Lange Singel straat 194 groot 165 cA. En 3 huizen Kapoenstraat A 16, Korte Giststraat A 130, en St. Pieterstraat A 77, resp. groot 48, 31 en 88 cA. Te zien 5 en 6 Sept. 1012 en 2—4 uur. N i s s e 1 uur bij de Blaey*door not Mulock Houwer verpachting 9 perc. bouw en weiland voor het Gasthuis te Goes. Ovezand, 3 uur bij Claeijs door not. Mulock Houwer verpachting 3 perc. bouw- en weiland voor 't Gasthuis te Goes Goes, 9 uur op het Slot door not Mulock Houwer verpachting voor het Gasthuis 15 perc. bouw- en weiland in Goes, Kloetinge en 's-Heer Hendriks- kinderen. Krabbendy ke, 11 uur bij Krijger voor J. v. d. Visser door not. Schram een huis 491 c.A. N i s s e bij de Blaeij half 3 voor dhr. Lenshoek qq 4 perc. bouwland verpachten in 's Heer Abtskerke, thans in pacht bij Hoogesteger, Moerman, Paauwe en Boste laar. Vrijdag 7 Sept. V 1 a k e, 2 uur bij Luijk door not. Mulock Houwer verpachting 5 perc. bouw- en wei land in Schore, Ierseke en Waarde voor het Gasthuis te Goes. Maandag 10 September. Wissekerke, 10 uur door not. Noordijke in de Kroon voor dhr. Janus de Looff, de hofstede Molenzioht in 20 perc en in verschillende samenvoegingen. Dinsdag 11 September. Goes, de jacht- en tiendvrije hovenie ring Roosjeshof met nieuw woonhuis, en 4 huizen en schuur van De Brandt door not Pilaar 8 uur in de Prins. Saam 1,9460 H. Borssele. Woensdag werd door het polderbestuur aanbesteed 3000 M. delf- werk en het schoonmaken van 17400 M watergang. Hiervoor was ingeschreven als volgt Voor delf werk door 9 verschillende personen. Het werk is gegund aan M Almekinders te Borssele voor f 0.035 f 0.04 f 0.10 en f 0.03 per M; Ch. D. Schertzing te 's Heerenhoek voor f 0.04 par MP. ds Jonge te 's Heerenhoek voor f0.04 en f 0.07 per M; Jan de Vroe Jz. te Borssele voor f 0 OG3 j er M. Voor het schoonmaken der watergan gen door 5 verschillende personeu. Het schoonmaken is gegund aan Jan de Vroe Jz. te Borssele voor f 0.49 f 0.52 f 0.50 en f 0.00 per 100 MP. de Jonge te 's Heerenhoek voor f 0.43 f 0.40 f 0.37 f 0.29 per 100 M A. van den Ende te Borssele voor f0.82 per M; J. Wabelce te Borssele voor f 0.415 per 100 Men Jac. de Vroe te Borssele voor f 0.50 por 100 M. (Goesdie Crt.) Veilingsvereeniging«Zuid-BeveIand"« GOES, 1 Sept. 1906. Peren, f 4—6, Jutte-peren, f 78, Appels, f 3—4» alles per H.L.Pruimen, 1 i'/ï cent per stuk; Aardappelen, f 1,40—1,60 per H.L.gevallen Appels, 4—5 cent per K.G. Veillngsvereeniging „Walcheren" MIDDELBURG, 1 Sept. 1906 Aai dappelen (Blauwe) f1,78, Brielsche Kralen, f 1,501 1,64, Tafelperen f 9, Zure Appels f 5,20, Scharlake Peren f4, alles per H.L.Roode Zomer Calville 1 1,60f 2,40,Lord Saffield f 1,40, N.-H. Suikerpeer f2,75f 2,95, Jutten f 2,20 f 3,25, Muskusperen f 1,40f 1,50, Appels f 1,25, alles per kin Perzikappels f 1,25 per ha've kin Beurré de Merode 35 cent, Lord Suffield 50 cent, Bon Chretien Williams 27 cent, alles per chip; Wittewijnpruimen f1,70f 1,95, Witte Pruimen f1,15, Blauwe f 1,20, Roode f2,30, alles per 100 stuks Perziken 8— 10 cent per stukMoerbeien 21 cent per mandje ;Thomaten 1213 cent per K.G.Snijboonen, ie soort, f0,90 f 1,25, id. 2e soort 50—80 cent, Suiker- boonen, ie soort, 95loo cent, id. 2e soort, 5475 cent, alles per grietkomkommers 12 cent per stuk; Andijvie f1,25f2,80, per 100struik; Sla ff2,75 Per 100 krop; Roode Kool 88'/2 centSavoye Kool 57 cent; Witte Kool 6-6 '/2 cent, alles per stuk; Zuring 6 cent per ben; Peën 3'l2 cent; Ka- roten 3—3'/2 cent; Selderij i'l2— 2 cent; Pie terselie 2_-2l/2 cent, afles per bos. AXEL, I September 1906. Oude Tarwe f8,50 a f9.Nieuws Tarwe f0,a f0,Rogge f7,75 a f8,25 Nieuwe Wintergerst f7,50 a f8.— Zomergerst f 0,a f 0,Haver f 8. a f 8,25 Kookerwten f 0,a f 0, Voererwten f0,a f0,Paardeboonen f8,50 f9.— Lijnzaad f0,— a f0,— Koolzaad f 0,a t 0,Aardappelen f 0,a f0,— Alles per 100 K.G. Van 2330 Aug. WEMELD1NGE. Ondertrouwd: Hendrik Molhoek, 26 j. jm. te Kattendijke en Berendina van de Plasse, 28 j. jd. Geboren: Adriana, d. v. Jan Houte- kamer en Neellje van Oosten Jan, z. v. Mattheus Schouwenaar en Fransina Schipper. Levenloos aangegeven: een d. v. Marinus van Veen en Catharina Johanna van de Velde. Over de maand Augustus. THOLEN. Gehuwd: J. Hekkert, jm. en J. C P. van Rijssel jd.; A. J Siebel, jm. en W. H. Manico, jd.J. C. van de Velde, jm. en A. M. de Jonge, jd. Geboren: Hubreoht, z. v. K. Goedege- bure en C. v. Zetten Bartel Jan, z. v. L. Krietelijn en L. BlaasPieternella Cornelia, d. v. A. Jansen en J. P. Quist Maria, d. v. K. Jansen en M. Schot. O verleden: Pieter, 2 j., z. v. H. J. Laban en C. Hoogkamer Ricus, 3 w., z. v. D. Roukema en H. de Jonge; Johannes 9 j., z. v. A. Noordijk en I. Dekker; -- Helena Maten, 87 j., wed. v. A. Roepers; Hendrik, 2 m., z. v. A. P. Baay en J. A. Boogaard. naar waarnemingen in den morgen van 1 September medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.7 te Dresden en Breslau, laagste stand 756.8 te Christian- sund. Verwachting (tot den avond van 2 Sept.): zwakke wind, helder of licht bewolkte lucht, droog weer. Weinig verandering van temperatuur. Lijst van brieven en briefkaarten ver zonden aan onbekenden aan het post kantoor te Middelburg over de 2e helft der maand Augustus 1906. Binnenland. Brieven: Boerhave, Arnemuiden Mej. T. Tismeer, DrutenP. Looijsen, GrijpskerlceMelis, St. Laurens Deufogut, MiddelburgC. Frederiksen, Rotterdam J. Vermoet, WestdorpeRedactie Zierik- zeesehe Courant, Zierikzee. Briefkaarten: Mev. Gilders, waar A. van Keulen, waar?; Kemper3 en Co., AmsterdamJ. E. R. Roelman, IJmuiden. Buitenland. Briefkaarten: S. Thije, waar Keizer Dekker, AlexisbadL. Poelman, Homberg; B. Heuser, KölnA. Burghard!, Frankfort a./m. Postkantoor te Goes. Onbestelbare brievenNihil. Meid- H uishoiidstef

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3