LEESTAFEL. Üpente fertopiipii Iftoop ferkoopingeii enz. Telegrafisch Weerbericht Marktberichten, BURGERLIJKE STAND. voren verlaten hadden. Het lijk van den vader werd onder toezicht der politie naai de Waag vervoerd. Te Munstergeleen (Limb.) hebben twee werklieden bij een vechtpartij elkander zoo gestoken, dat een hunner bewusteloos ligt. Te Neerbeek (Limb.) werd bij een vechtpartij een der twistenden zoodanig mishandeld, dat hij aan de gevolgen bezweek. Een staker te Leiden stond aan de Groenesteeg uit te zien, of in een kost huis, waar twee arbeidswilligen uit Hil versum in de kost liggen, nog een kist met gereedschap gebracht zou worden, zooals 't gerucht ging. Toen er dan ook een kist kwam, werd de staker door de kostvrouw binnengeroepen, om zioh te overtuigen, dat in die kist geen gereed schap was. De staker, niet den minsten argwaan koesterende, kwam in goed ver trouwen naar binnen, de deur werd achter hem dicht gedaan, en spoedig kwam een politieagent, die daar ook in den kost ligt, naar beneden en begon den man flink te slaan. De staker, toevallig een erg gemoedelijk man, begon bij het ontvan gen van die mishandeling natuurlijk te schreeuwen, zoodat spoedig eenige burgers toeschoten om hem te ontzetten. Te Breda woont een man die een merkwaardigen aanleg voor de studie van vreemde talen heeft. Hij bekleedt de be scheiden positie van telegrambesteller en is nu ongeveer 50 jaar oud. In die halve eeuw levens heeft deze man, Boog ge- heeten, meer dan een dozijn talen geleerd Het lijkt ongelooflijk en toch is het beslist waar, dat hij uitsluitend voor eigen studie zich zoover die talen heeft eigen gemaakt dat hij ze schrijft en spreektFransch, Duitsch, Engelsch, Italiaansoh, Spaansch, Deensch, Latijn, Grieksoh, Hebreeuwseh, Arabisch, Sanskriet en het Spijkerschrift ontcijfert hij gemakkelijk. Hij is ook be dreven in eosmografie, sterrenkunde, na tuurkunde, kunstgeschiedenis en velerlei andere wetenschappen. Hij bezit een pro fessorale bibliotheek en heeft verscheiden reizen in het buitenland gemaakt. Herhaal delijk zijn leeraars in talen bij hem om raad geweest, en voor een klassiek opgeleide directeur van het telegraafkantoor dichtte hij een afscheidsvers in het Grieksch. En deze man met zoo buitengewoon geoefende hersenen en met zoo'n veelzijdige kennis loopt dag aan dag langs de straat tot 't rondbrengen der telegrammen Vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Nederland. Volgens het jaarverslag waren er aan wezig op 31 December 1905 in de stichting Veldwijk 217 mannelijke en 324 vrouwelijke patiënten, 263 mannelijke 264 vrouwelijke krankzinnigen in de stichting Bloemendaal en in de stichting Dennenoord 215 man nelijke en 337 vrouwelijke verpleegden, tezamen 695 mannelijke en 925 vrouwe lijke patiënten. Onder deze patiënten waren op Veld wijk 44 mannen en 40 vrouwen in gezins verpleging. De vereeniging telt plm. 9500 leden, voorts 68 afdeelingen en 420 correspondenten, terwijl niet minder dan 50 corporation, zoowel kerkeraden als diaconiën den arbeid der vereeniging steunden. De winst- en verliesrekening van de stichting Veldwjk te Ermelo, sloot met een eindcijfer aan inkomsten en uit gaven van f 38i,879.85'/2van de stichting Bloemendaal te Loosduinen f 190,552.13'/2; van de stichting Dennenoord, te Zuidlaren f 184,584.59. De balans van de Vereeni ging aan bezittingen en schulden wijst de enorme som aan van 2,597.65. Voor uitbreiding is aan de stichtingen uitgegevenvoor de stichting Veldwijk f22,213.47; voor de stichting Bloemen daal f 2478.95 voor de stichting Dennen- oord f 13,338 35V2voor de vierde stich ting f480.1672, tézamen 138,710 94. De contributies bedroegen f 11,700 aan giften werd ontvangen f 153.69, aan legaten f3978.1472. De stichting Veldwijk sluit met een batig saldo van f 1944.9472, bij een af lossing van f 17,000 de stichting Bloemen daal sluit met een batig saldo van f6810.38, bij eene aflossing van f6500; de stichting Dennenoord met een batig saldo van f 5572.03, bij eene aflossing van f3000. Het pensioenfonds heeft een kapitaal van f34,118 58'/z- De ondersteuningskas heeft een eindcij fer in ontvangsten en uitgaven van f 2349.06'/2. Een wetsontwerp is ingediend tot goedkeuring een er overeenkomst tot re geling van het verkeer met gedistilleerd aan de Duitsch-Nederlandsche grens. De wet vnn 20 Juni 1862 bevat eene bepaling om te voorkomen dat het gedistil leerd even over de grens gebracht eD daarna fraudu leus teruggevoerd wordt. De Duitsche wetgeving op het gedistil leerd bevat een dergelijke bepaling niet. Daarom is het wenBchelijk voorgekomen deze aangelegenheid bij eene overeenkomst te regelen, op gelijke wijze als door Duitschland is geschied met Frankrijk in 1901 en met België in 1902, door Belgë met Frankrijk in in 1872 en door Frankrijk met Luxemburg in 1902. Keuring van voor uitvoer bestemd vleesch. Ingediend is een wetsontwerp, houdende bepalingen betreffende de keuring van voor uitvoer bestemd vleesch, noodig o-e. worden nu onderscheidene firma's, sedert het in werking treden van het Kon besluit van 21 Nov. 1902, houdende bepalingen ter bevordering van den uitvoer van deug- deljJs vleesehj er toe zijn overgegaan om het vleesch, afkomstig van de in hare slachterijen afgemaakte herkauwende die ren en varkens, te onderwerpen aan de in voornoemd besluit bedoelde Rijkskeu ring ter verkrijging van het merk als bewijs dat het daarbij voor uitvoer ge schikt was bevonden. De ingediende wet verstaat onder vleesch alle deelen van eenhoevige dieren, herkauwende dieren en varkens, daaronder begrepen ongeboren vruchten, met uit zondering van huiden voor zoover deze niet afkomstig z jn van varkens, van hoor nen, van klauwen, van borstels en van geheel van spieren ontdane beenderen. Het is verboden naar de landen, door de Kroon aan te wijzen, vleesch uit te voeren hetwelk niet voorzien is van een of meer merken als bewijs, dat het bij eene van Rijkswege ingestelde keuring voor uitvoer geschikt is bevonden. Van dit verbod kan door den Minister, met de uitvoering dezer wet belast, onder de door dezen noodig geachte voorwaarden, ont heffing verleend worden voor vleesch, hetwelk zich bevindt hetzj in spoorweg rijtuigen, hetzij op schepen of vlotten en bestemd is voor verbruik van de daarin of daarop verblijvende personen. De wet bevat voorts verschillende be palingen omtrent de benoeming en het ontslag der ambtenaren, hunne standplaat sen, enz. Ter keuring aangeboden, voor uitvoer ongeschikt bevonden vleesch wordt aan hem, die het ter keuring aanbood, niet teruggegeven dan na aan eene voortgezette keuring te zijn onderworpen. Indien het vleesch ongeschikt bevonden is om als eetbaar te dienen, wordt het, ter keuze van hem die het ter keuring aanbood, hetzij als eetbaar onbruikbaar gemaakt, hetzij vernietigd. Overtreding der bepalingen omtrent den uitvoer wordt gestraft met geldboete van ten hoogste f300 en het vleesch, waar mede de overtreding heeft plaats gevonden, wordt in beslag genomen. Aanbrengen van valsche merken en het gebruik maken van valsche merken wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. Wederrechtelij ke onttrekking van vleesch aan voortgezette keuring, sterilisatie, on- bruikbaarmaking of vernietiging wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste f 400. Bij de recidive wordt de straf verdubbeld. Weer een Staatscommissie. Bij kon. besluit is ingesteld eene Staats commissie, waaraan wordt opgedragen te onderzoeken, op welke wijze ware in te richten een van rijkswege uit te oefenen praeveatiel' toezicht op de koopvaardij schepen en zeevisschersvaartuigen, teneinde scheepsrampen zooveel doenlijk te voor komen en van dat onderzoek verslag uit te brengen, onder bijvoeging van of meer voorstellen van wetten of wettelijke be palingen, met toelichting. In deze Staats commissie is benoemd tot lid en voorz. de heer mr. dr. J. L. A. Salverda de Grave, aduiinistrat., chef der afdeeling Nijverheid en Handel bij het Dep. van Landbouw enz., te 's-Gravenhage tot lid en secr. de heer J. W. G. Coops, coram, bij het Dep. van Landbouw enz. te 's-Gravenhage en tot leden verschillende autoriteiten in zake reederij, koopvaardij, en dergelijke. Griezelig. Een paar stroopers waren dezer dagen in den omtrek van Bergsehen- hoek des nachts „aan het werk''. Opeens hoorden zij geroep om hulp. In het eerst dachten zij aan een valstrik, doch daar het geroep aanhield gingen zij naar de plek vanwaar het kwam. Tot huDne ont zetting vernamen zij toen hetzelfde geroep vlak boven hun hoofd in de lucht. Ver schrikt pakten zij ijlings hun gereedschap in en kozen hel hazepad. Den anderen dag bleek dat daar ter plaatse een lucht reiziger met zijn anker in de boomen verward geraakt doch weder losgekomen en op een andere plaats veilig nederge- komen was. Te Amsterdam VII (hetzelfde district waar in 't vorig jaar voor de Kamer do heer Heemskerk werd uitgeworpen) is de heer Herkenrath (k.) met 1189 stemmen bij de gister gehouden Staten-verkiezing in de minderheid gebleven tegen mr. R. v. Rees (1.) die met 1890 stemmen ver kozen werd. De zetel was opengevallen door het overlijden van dhr. Crane (chr. hist.) De Chr. coalitie verliest derhalve hier een zetel. De politie te AlUraa bij Hamburg heeft zieh vergist met de inhechtenisneming van den dusgenaamden Russischen anar chist. De man heet Rosenberg en is Duitsch Amerikaan. Hij is na zijn invrijheidstelling naar Berlijn gegaaD, om van het ministerie van buiteDlandsche zaken schadeloosstel ling wegens onschuldig ondergane hechte nis te vragen. Een teekenaar en drie werklieden die op den bodem eener put te Andeville door verslikkende gassen werden over vallen zijn dood naar boven gebracht. Van 1 Januari tot 30 Juni zijn op Formosa niet minder dan 2787 gevallen van pest voorgekomen, waarvan 2169 met doodelijken afloop. Kolonel Valle van de Cubaansche plattelandsmilitie meldt dat hij gisteren avond de opstandelingen onder bevel van „generaal" Gurman bij Cien-Fuegos ver slagen heeft. Van de regeeringstroepen werd een man gedood de v\jand zou een verlies van 17 dooden gehad hebben. Malzatan, een stad van 15000 inwo ners W Mexico, ig door overstroomingea grootendeela verwoest. Het had dertig dagen aan een stuk geregend. Honderden menscken hebben geen onderkomen en de schade moet millioenen dollars beloopen. De groote betoogiug ter eere van Frankrijk, die te Fleurus moest plaats hebben, tot herdenking van de drie daar geleverde veldslagen, en waarmede .de Parijzer bladen zoo zeer wegliepen, is een kolossale grap geweest, niets dan een her- bergkermis.Een metsersgast, die Napoleon moest voorstellen, omringd van vijf of zes grappenmakers, in een soort carnaval- generaals verkleed, hebben aan den histo- rischen molen zoo wat grimassen gemaakt, terwijl twee klepkoorns, drie trombones en een trommel de Marseillaise en de Braban- fonne martelden. De personen, die het serieus hadden opgenomen, zelfs van Brussel en Par (is, en naar die patriottieke betooging waren komen zien, zijn woedend henen ge gaan. (Hdbl. v. Antw.) Vrouw Bloemers, de Nederlandsehe vrouw die met haren man en haren schoon broeder samen kolonel Roos te Munchen- Gladbach op zulk een afschuwelijke wijze vermoord had en daarvoor ter dood was veroordeeld, is begenadigd en heeft nu levenslang gekregen. De terechtstelling was eerst uitgesteld, omdat zij in de gevan genis moeder was geworden. De „Toerki", het eenige oorlogsschip van de Marokkaansche regèering, is door een Amerikaansch schip aangevaren en zwaar beschadigd. Mohammed Torris heeft bij den Amerikaanschen consul een eisch om schadevergoeding ingediend. In aansluiting op hetgeen Reuter daaromtrent reeds gister seinde, kan nog het volgende worden gemeld over den moord op den Russischen generaal Min. Generaal Min. oud-kolonel van de Seme- nowsky-garde, bevond zich Zondagavond om zes uur aan het station van Peterhof. Hij had juist het eskorte soldaten wegge zonden, dat hem overal volgde sedert de mannen van het Semenowsky-regiment hadden geschoten op een optocht van studenten. Generaal Min was naar het station gegaan om zijn vrouw te ontmoeten, die terugkeerde van haar buitenverblijf, omhelsde haar en keerde zich om om te zien waar de bagage was. Op dit oogen- blik loste een elegant gekleedejonge vrouw vijf revolverschoten op hem. Twee kogels kwamen in den linkerschouder terecht, drie in de rechterzijde en in den rug. De ongelukkige viel neer zonder geluid te geven. Zijn vrouw wierp zich op de moor denares eD greep haar bij den rechteram het rookende wapen bevond zieh nog in de rechterhand. Tegelijk riep zij een gen darme te hulp. De jonge vrouw probeerde niet te ontsnappen, maar zei kalm „Dat is inijn bom!" terwijl ze op een pakje op den grond wees en voegde erbij „Raak het niet aan Toen de gendarme zich van de moordenares had meester gemaakt, viel mevrouw Min snikkend op het lijk van haar man en bedekte het met kussen. Deze aanslag is een nieuwe wraak der terroristen. Generaal Min was tot zijn huidige betrekking benoemd na den op stand van Moskou, die voornamelijk onder drukt werd door de wreedheid van het Semenowsky-regiment. Daarom was de chef van dit regiment aangewezen om ver moord te worden. Deze bedreiging is thans, na verschillende mislukte pogingen, ten uitvoer gebracht. De Bijbelsche Geschiedenis aan kinderen verhaald door S. IJlfers. 2e herziene druk. Met 200, platen. Goedkoope prachtuitgave. Rotter dam, D. Bolle. Wij vestigden reeds meermalen op deze uitgaaf de aandacht. Sehriftgetrouw en voor den eenvoudigste duidelijk verhaalt de geleerde schrijver de Bijbelsche Ge schiedenis aau onze kinderen. Wat beter dan dit boek kunnen wij, naast den Bijbel, hun in handen gevenDe platen die 't werk sieren helpen de kinderlijke voor stellingen verlevendigen. Zij zijn een goede leiddraad voor het verhaal in den huise- lijken kring of op de school. Zij zijneen aangename verrassing voor onze kinderen, ook op rijperen leeftyd en kunnen in de hand en de hoede Gods het middel zijn om hen in 't rechte spoor te doen vol harden. De uitgever die dit werk onderneemt, moge door vele inteekenaars verblijd wor den het zou een aanmoediging zijn om onze kinderlectuur met meerdere uitgaven van dit genre te verrijken. Tien cents per aflevering't is dan ook geen geld De Jood. Historische Roman uit 't begin der 15e eeuw, door O. Spindler, met platen. Rotterdam, D. Bolle. Dit is een boeiend boek, van de eerste bladzijde tot de 640e. En goedkoop is 't ook. Het kost met 6 platen slechts f3, De heer Bolle rekent zeker op een ruim debiet. Nu, dit verdient dit boek wel. Toch bedenke men dat wij hier te doen hebben met een roman, en wel uit het begin der 15e eeuw, dat wil zeggen een tijd van verbastering der kerk, van ver wildering der edelen, van verzinking van het volk in domheid en bijgeloof. Daarom is er veel in dit verhaal dat af stoot, ook als 't boeit, en boeit ook als 't afstoot. Erg realistisch. Wie echter de personen in dit verhaal zien kan in het licht van hun t^d, die zal met genoegen dit boek lezen en den teekenaar der ver schillende karakters, zoowel de goede als de slechte, bewonderen om zijn juisten kijk in het menschenhart. Het zou ons te ver voeren, zoo wij al zijne treffende karakterteekeningen gingen ontleden. Maar wij kunnen niet nalaten te wyzen op edelen als den Jood Ben David en de Jodin Esther, en den ridder Dagobert en dan op slechten als diens zuster Wallrade en den Jood Zostick. Maar alle personen in dit verhaal hebben hun eigen karakter. Daar zijn fiere en laffe, trotsche en nederige, wreedo en zachtmoedige bij, die met zeldzame konsekwentie door den schrijver worden vastgehouden. Wie een speciaal christelijken roman verlangt in den geest van die van Armin Stein, die wordt niet door de lezing van Spindlers boek bevredigd. Maar wie een degelijk boek begeert, dat de „kinderen huns tijds" be schrijft in hun deugden en zonden, hun lief en leed, die zal dit boek met genoe gen lezen. Wij waarschvwen echter het is geen boek voor kinderen. En wij heb ben groot bezwaar tegen den lichtzinnigen toon die er somwijlen in wordt nagebootst, om niet te spreken van de vloeken van sommige hoofdpersonen, die er in worden vereeuwigd. Donderdag 30 Aug. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging een winkelhuis (bakkerij) Korte Burg I) 14 door not. Verhulst. Middelburg, 2 uur voor D. Lorier door not. Hosang, i zwarte veulendragende merrie, oud 7 jaar, 2 zwarte ruinen, 8 en 5 jaar, 1 bruine merrie, 14 jaar, 9 melk koeien, melkkar op veeren, hondenkar, m e 1 k gereed schap Woeasdag 5 Sept. Cortgene, 10 uur in de Korenbeurs door not. Mulock Houwer voor dhr. A. C. Danckaarts 6,5220 H.22,7450 H. 17,5874 H. bouwland resp. in Vliete, N. Noord-Beveland en Leendert-Abraham- polder den prinsendijk en den molendijk, resp. 7,85.50 en 1,26.40 H. Een onverdeeld 7s in 1 dijken tiendrechten de groote en kleine YVarinoespot 3/e in den 6en blok van den Willem Adriaanpolderin den 2en blok van den Willem Adriaan polder. En i!s in den 4en blok v. d. Frede- rikspolder. 'sHeerenhoek, 10 uur bij Clarijs door not. v. Cleef het erfpaehtsreeht tot 1 Jan. 1909 op 75 c.A. met den opstal van wijlen wed. Bos. En meubelen 0 a. antieke kast. A b e e 1 e in Café Bellevue door not. v. Nimwegen 2 uur verpachten bouw en weiland in Souburg en Koudekerke saam 9,7312 H. Inl. dhr. Lanwerse hofstede Reesburg. Baarland, bij Traas door not. v. d. Kloes 2 uur een huis van Wed. v. d. Perel. Vlissingen, 10 uur in Elim door net. Bosch inboedel en koffiehuis-inven taris. Te zien 1012 en 25 uur op 4 en 6 Sept. Donderdag 6 September. Middelburg, 1 uur in de Verge noeging door not. Hioolen voor den ont vanger der registratie het fort Rammekens. Pereeelsbeschrijviug enz. ter inzage in het O. I. huis. inl. de ontvanger voornoemd, en de hoofdopziener der domeinen. En om 8 uur een huis en tuin Lange Singel straat 194 groot 165 cA. En 3 huizen Kapoenstraat A 16, Korte Giatstraat A 130, en St. Pieterstraat A 77, resp. groot 48, 31 en 88 cA. Te zien 5 en 6 Sept. 10—12 en 2-4 uur, N i s s e 1 uur bij de Blaeij door not. Mulock Houwer verpachting 9 perc. bonw en weiland voor het Gasthuis te Goes. O.-Souburg. Door not. Bosch is heden verkocht een hofsteedje in den Abeelsche Zandweg, groot 59,70 A. Kooper de heer P. Alewijnse, alhier, voor f3275. Wolfaartsdijk. Aanbesteding polder 11 uur, Oud-Wolfaartsdijk, verhooging en verzwaren zeedijk. Inschrijvers: A. Lod der, Oud-Beierland, voor f11980, A. de Jonge, Ammerstol, f18375, Corn. Zanen, id., f23200, W. Smits, Haarlem, f25000, J. Broekhuizen, Vlaardingen, f13450, J. Leenheer, Heinenoord, f10879, J. Geluk, Tholen, 2e perceel, f3893, Corn, de Jong, Hardingsveld, f21880, W. Swets, idem, f 21560, J. Dronkers, Kapelle, f16454, J. B. Kooh, Hansweert, f14500, P. J. v. d. Vlies, Utrecht, f12800. Alles in massa. IVIz uur bij Korstanje van den polder Oost-Nieuwland, verhooging en verzwaring van den zeedijk. InschrijversJ. Hack, Oud-Gastel, voor f 4095, J. Geluk, Tholen, f 3997, J. Dronkers, Kapelle, f 4645, J. Leenheer, Heinenoord, f3997, G. Dekker, Sliedreckt, f 3420, P. van Zon, id., f 3573, L- Dubbeldam, id., f3440, L. v. d. Velde, Bruinisse, f8825, J. van Drongelen, Hoek (bij Ter Reuzen), f2890, C. J. de Smit, Breskens, f 4600, W. Dekker, Veere, f 4275, H. C. Berrevoet, Kerkwerve, f3448, A. Foudraine, Goes, f4320. 1 uur van den polder Westerland bij Berrevoet. Inschrijvers 1 P. J. v. d. Vlies, Utrecht, f 7100, A. Lodder, Oud-Beierland, f 6500, J. Broekhuizen, Vlaardingen, f6950, .1. Hack, Oud-Gastel, f5600, G. Dekker, Siiedrecht, f 8400, J. v. Drongelen, Hoek bij Ter Neuzen, f 7901, H. C. Berrevoet, Kerk- wervo f 8893, P. v. Zon, Siiedrecht, f 88-'3, P. J. Dubbeldam, Dordrecht, f 9530 Corn. Zonen, Ammerstol, f 9000 L. Dub beldam; Siiedrecht, f §420Joh, 4§ Jonge^ Middelburg, f7915: A. P. Vonk, Siie drecht f8800; L. v. d. Velde, Bruinisse, f 6742 W. H. Swets, Hardingsveld, f8597. Polder Westerland niet gegund. 2 uur bij Berrevoets van den polder Westkerke. Inschrijvers: J. Koch,Hans- weert, f 8300, Corn. Zanen, Ammerstol, f10600, W. H. Swets, Hardingsveld, f7925, A. P. Volker, Siiedrecht, f 10300, L. Dub beldam, Siiedrecht, 1ste perceel, f 5900, P. Kraaieveld, Siiedrecht, 1ste perceel, f6980, A. Karelse, Borsele, f 8980, J. de Bree, Ter Neuzen, f 8372, J. de Jonge, Middelburg, f 9478, A. Lodder, Oud-Beierland, f 7900. Middelburg. Woensdag werd aan het gebouw van het prov. bestuur aanbesteed het verrichten van bestratingen op den kunstweg op den noordelijken dijk van het zijkanaal van het kanaal van Ter Neuzen naar de Axelsche Sas-dng. Raming f 1450. Inschrijvers: R Verschaffing, Ter Neuzen, f 1429en A. Tholens Dz., idem, f 1585. Goes. Dinsdag werd door not. Liebert voor dhr. L. Ortelee publiek geveild een huis en erf groot 0.00 59 H.A Kooper werd dhr. J. van Eenenaam te Goes q. q. voor f 1136 onverminderd 8V2 onkosten. Schore. Woensdag werd door not. Liebert voor dhr. G. Molhoek en P. Mol hoek publiek geveild een herberg, schuur en tuin, groot 0.04.96 H.A. Kooper werd dhr. P. Molhoek alhier voor f1750 plus 8V2 onkosten. naar waarnemingen in den morgen van 29 Augustus medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.6 te Dresden, laagste stand 756.7 te Horta. Verwachting (tot den avond van 30 Aug.) zwakke wind en uit Zuidelijke richtingen licht bewolkte lucht, droog weer. Weinig verandering van temperatuur. GOES, 28 Augustus 1906. Haver werd ruim aangeboden en moest lager worden afgegeven, overige artikelen onver anderd. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe fo,a fo,Rogge f5,50 a f5,75. Winter- gerst per 100 kilo f7,75 a f8,30. Haver per 100 kilo f6.— f7.Bruine boonen f o, a f o.Karwijzaad f af— Kool zaad f a f Krocnerwten f 9.a f 9.30. Groene Erwten f 9,25 a f 9,50. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.42 i f 1.50 middenprijs f0,72, part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3,80 a f 4.70 middenprijs f 1.05, part. f o,per 25 stuks. De aanvoer van Boter was gering, die van Eieren tamelijk. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f 1.42 a f 1.50 per K.G., rekenprijs f 1.45 per K.G. Eieren f3.80 a f4.70 per 100 stuks, reken- prijs f4.30 per 100 stuks. Eieren verkocht voor f0.75 de K.G. ROTTERDAM, 28 Aug. Ter veemarkt van gisteren (Dinsdag) waren aangevoerd42 paarden, 1695 magere runderen, 381 vette run deren, 252 vette kalveren, 1^8 nuchtere kal veren, 455 graskalveren, 328 biggen. Prijzen koeien 26 a 40 c., ossen 27 a 38 c., stieren 25 a 34 c., kalveren 36 a 50 c., alles per >/2 kilo. Melkkoeien f115 a f245, kalfkoeien f130 a f 325, stieren f 90 a f 215, pinken f 45 a f 110, graskalveren f 30 a f 80, vaarzen f 40 a f 85, alles mager veebiggen f 8 a f14, paarden 1 65 a f 145. Nuchteren kalveren fok- f15 a f 23 id. slacht- f 9 a f 13. Aanvoer van vette runderen gering, handel wegens hooge vraagprijzen matig. Vette kal veren, vooral puike, zeer goed verkocht. Gras kalveren ruim aangevoerd, handel vrij goed. In fok- melk- en mager vee werd tot flinke prijzen veel omgezet. Paardenhandel onbe duidend. Biggen iets minder dan de vorige week. Zeeuwsche ajuin. Heden waren de eerste noemenswaardige aanvoeren ter markt, bestaande uit circa 1000 balen groote en kleine bruine, grootendeels reeds in het land gekocht. Er werd verhandeld naar gelang van kwal. tot f 2,30 voor groote en f 2,50 voor kleine, alles per 60 K.G. OOSTBURG, 29 Aug. 1906. Nieuwe Tarwe f 9,25 f 9.50 per honderd kilo. Rogge f5,90 h f 6,20. Nieuwe Winter- gerst f - if—,— per honder i kilo. Zomergerst niet aanwezig. Haver f - h fper 3 00 kilo. Kookerwten f 9,25 a f 9,40 Paardeboonen f8,25 f8.50. Waar 'terniet bij staat, isdeprijsperH.L. Van 2729 Aug. MIDDELBURG. Getrouwd: J. Schip per, 24 j. jm. en J. H. Gillissen, 25 j. jd. M. van den Berge, 31 j. jm. en C.L.Davidse, 25 j. jd. Bevallen: T. Davidse geb. Cop- poolse, d. Overleden: A. Caljouw, 9 mnd., d. W. P. C. van Aartse, 15 mnd,, d. I. Tange, 6 mnd., z. GOES. Geboren: 26, Maria Pieter- nella, d. v. Jan Martinus de Jonge en Marina Dekker; 27, Maria,d. v. Frans de Jonge en Janna Franeina Cornelissen, Levenloos aangegeven: 28, een mannelijk kind van Willem van Apeldoorn en Theodora Maria Capello. Van 25—28 Aug. VLISSINGEN. Bevallen: A. Ei van Dijk geb. Van de Putte, d.G. L, Beokmann geb. Bierinans, d.A.S, R. But geb. Loois, z.H. Verheu'e geb. Reijnbout, z J. H. van den Berg geb. Jonasse, 0.P. L, van Bemrnel geb. Oorthale, d.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3