Bilteal&ntisck Dverzlebt. Kerknieuws. Schooinieuws. Gemengde Berichten. voor den smaak en het oog nog verleide lijker te maken. Genius van de pas begonnen, vriendelijk met palmen om kranste eeuw, o, mocht men in u de liefe lijke beelden der Vaderlandsliefde nimmer weenend behoeven te onthullen Bevrijd ons Duitsche Vaderland, indien 't voor beel Europa nog te vroeg mocht zijD, van het drukkend, beschamend verwijt, eene zoo bepaald, dubbel doodende vergift vervaar diging te dulden en te bevorderen Vorstin Pauline van Lippe- Detmold, 1802. De moed der matigheid en zelfbeheer- sching is zeldzamer en zwaarder dan krijgs- moed en politieke moed. Napoleon I. (Den alcohol verwerpt de Sultan van Turky'e). Die ie het welke mijn armen broer Moerad vermoord heeft. Sultan Abdul Hamid. Bali. Van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indie is bij het ministerie van Koloniën telegraphisch bericht ont vangen, dat van het zelfbestuur va Badoeng een weigerend antwoord is ont vangen op de eischen, die in de maan Juli j.l. aan de bestuurders van de Balische landschappen Badoeng en Tabanan als eindbeslissing in de hangende geschillen werden gesteld, bij welke gelegenheid hun tevens de gevolgen van een verder verzet werden voorgehouden. Een expeditie zal weldra er heen gaan. De aanleiding tot de quaestie is deze ln Mei 1904 strandde nabij de Badoeng- sche ankerplaats Sanoer een te Bandjer- inasin thuis behoorende schoener „Sri Koemala'', en werd door de Badoengsche bevolking beroofd. Aangezien bleek, dat die berooving het gevolg was van plichtverzuim van het zelfbestuur (de politieke contracten ver bieden uitdrukkelijk het plunderen van gestrande schepen), werd besloten het zelfbestuur te verplichten den eigenaar van het schip (een Chinees) de schade te vergoeden en de som bepaald op 3000 rijksdaalders. Bij de door den resident met den radja van Badoeng gehouden be sprekingen, bleek deze niet genegen aan de eischen te voldoen, waarop hem werd aangezegd, dat, indien de som niet uiter lijk op 5 Januari 1905 zou zijn afgedragen, dwangmiddelen zouden worden toegepast. Daarop werd, 7 Januari 1905, het land schap gesloten voor allen in- en uitvoer van de zeezijde, daaronder begrepen het beletten van het visschersbedrijf. Ons optreden vond bij de overige Ba lische vorsten, met uitzondering van dien van Tabanan, die door familiebetrekkingen met de radja's van Badoeng verbonden is, bijval en medewerking. Ten einde, zoo mogelijk, tot eene vreed zame oplossing van de moeilijkheden te geraken, is bij besluit van 7 April 1905 aan het lid van den Raad in N.-l., den voormaligen resident van Bali en Lombok, F. A. Liefrinck, opgedragen plaatselijk den toestand na te gaan. Zijne zending had echter niet het gewenschte resultaat. Toen werd feitelijk tot de expeditie, de 5e in een tijdsverloop van ruim een halve eeuw, naar Bali besloten. De geringe hoop, dat Badoeng het ultimatum zou aanvaarden, is niet verwezenlijkt. Rusland. Omtrent den moordaanslag op minister Stolipin verneemt men enkele bijzonder heden, waarvan wij hieronder melding maken. Tot de gedooden behoort het Senaats lid Chwastof, op wien indertijd als gou verneur een aanslag werd gepleegd. Zijn ledematen vlogen naar alle richtingen uit een. Een officier, die tijdens de ontploffing voorbijreed zag uit een boom een bloedige hand vallen. De daders hadden Stolipin doen weten, dat by ter dood veroordeeld was, „omdat hij en zijn ambtenaren eenvoudig moorde naren waren die de doodstraf verdienden". Het hoofdbestuur van de strijdende af- deeling der revolutionairen heeft in een proclamatie verklaard, dat, zoo de regee ring niet onverwijld van politiek veran dert, haar ambtenaren bij honderden zul len gedood worden. Een der vier samen zweerders van den aanslag op Stolipin is nog in loven, ondanks vreeselijke ver- wondingeu. Hij ijlt bijna aauhoudend en alle pogingen der politie, zijn naam to ontdekken, zijn tevergeefs. Het schijnt een Poolsche student uit Riga. Onder de personen, die op de plaats zelf ia hechtenis genomen werden, bevindt zich oen jong apothekersbediende m n. Weid- rnaun. Do inesisohelijke overblijfselen, die naar het Peter-Paul-gasthuis worden ge bracht, bestaan uit beenen, handen, en zelfs ooren. Een der lijken is geheel van het ingewand beroofd en de oogen zijn geheel verbrand in de kassen. Stolipins dochtertje leefde Maandagoch tend nog haar pijnen moeten door mor phine dragelijk gemaakt worden. De zoon gaat vooruit. De vermoording van den generaal Min heeft te Petersburg en vooral te Peter hof waar de misdaad gepleegd werd nog veel heviger ontsteltenis gewekt dan de aanslag op Stolipin. Generaal Min was zeer gezien aan hef Hof en bemind bij zijn soldaten. Men ge looft, dat deze aanslag het voorspel tó van een reeks van moorden die gepleegd zullen worden op de officieren van het regiment Semenofski, uit wraak voor de onbarmhartige onderdrukking van het soldaten-oproer te Moskau. Ook de moord op Min werd door het centraal bestuur der revolutionaire socia listische partij gelast. Maandagavond is te Peterhof een lijk mis gevierd voor den vermoorden generaal Min. Ook de Tsaar en de Tsarina waren tegenwoordig, alsmede grootvorst Nicolaas, do hoogwaardigheidsbekleeders en depu taties van de garde. De begrafenis was op heden bepaald. Het Semenofski-regi- ment ontving te dier gelegenheid nieuwe dreigbrieven. De Russische politie moet een uitge strekt komplot ontdekt hebben om overal in het land een gewapenden opstand te beginnen. Het zou gevormd zijn door een vereeniging van revolutionairen, die be ginnen zouden met alle ambtenaren te vermoorden, om aldus den weg te effenen voor een omwenteling. Revolutionaire vergaderingen moeten hebben plaats gehad aan boord van ver schillende schepen van de ZwarteZeevloot. Uit Odessa zijn versterkingen^naar Se- bastopol gezonden. Het is weer niet pluis op de Zwarte Zeevloot. Te Petersburg is bericht ont vangen dat 21 man van de Panteleimon (vroeger Knjas Potemkin) een kotter in bezit namen en daarmee naar het Berensen- eiland voeren, waar luitenant Schmidt, de „roode admiraal", indertijd doodgeschoten is. Zy plantten er een roode vlag. Aan boord van verschillende schepen zijn op roerige vergaderingen gehouden. Er zijn versterkingen gezonden. Voorts wordt ge meld dat te Kirilof een muiterij is uit gebroken onder soldaten die een aantal gevangenen begeleidden. Er zijn zestien soldaten in hechtenis genomen. P e r z i In dit oude land van den troischen Cores moet de toestand allertreurigst zijn. In de provincies heersebt regeeringloos- heid. De schatkist is leeg, alle beschikbare hulpbronnen zijn verpand en het leger, dat in maanden geen soldij heeft gekregen, is oproerig. Er zijn dagelijks oproertjes tegen de regeering. De eenige betrouw bare troepen te Teheran zijn 500 man Russische kozakken. De mollah's zouden de praktijken van de Russische omwen- telingsgezinden willen navolgen. Daarbij komt dat de pan-islamietische leer veld wint en de Perzen er veel voor voelen, om den Sultan van Turkije als hun opper hoofd uit te roepen. Niemand bekommert zich om den Sjah, die lichamelijk achter uitgaat en geen gezag meer heeft over zyne onderdanen. Dit kan weer tot nieuwe verwikkelingen leiden. Wij wezen er reeds meer op. Immers sinds Rusland er zijn invloed ver loor, loeren Engeland en Duitschland er op buit, niet in bondgenootschap, maar elk op eigen gelegenheid. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dordrecht G. A. Slagmolen te Hedelte t Waal H. van Eist te Daarle. Aangenomen naar 4mdijk door H. de Jonge te Peize. Bedankt voor Genemuiden door G. H. Beekenkamp te Huizenvoor Holjum door N. Warinolts te Ternaard. Ds. J. P. Kerkhofï, emeritus predikant te Utrecht, hoopt a.s. Dinsdag zijn lOOen erjaardag te vieren. Ds. Kerkhof' geb. 4 Sept. 1806, was van 1829 tot 1840 pred. te Altforst en tot 1883 te Werkendam. De heer P. C. Zandee, geboren te Goes, die, gelijk wij gisteren reeds meldden, slaagde voor de hoofdacte, is onderwijzer aan de ehr. school te Nieuw-Vennep. Ter Neuzen. Dinsdagavond werd be noemd tot hoofd der op te richten ehr. school op Knol (getn. Hoek) de heer E. Eisma, onderwijzer aan de ehr. school alhier. Gisterenavond had in het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente op het Zand, eene vergadering plaats vaD voorstanders eener ehr. school. Ds Hij mans leidde deze bijeenkomst, terwijl de heer Rademaker, hoofd der chr. school op het Molenwater de vergadering voorlichtte. Een dertigtal personen gaven zich voorloopig op als leden der vereeniging tot stichting eener chr. school. Geslaagd te 's-Gravenhage voor de hoofdacte dhr. A. Vogelaar te Scheve- ningen, eti voor de acte Frausch L. O. dhr L. A. Hage te Amsterdam. Geen openbaar onderwijs meer. Men schrijft aan de Ned. Op de agenda voor de Raadsvergadering van de gemeente Wonseradeel, den leu September a s. te houden, komt o. a. een voorstel van B. en W. voor om de openbare lagere school te Dedgum op te heffen Doordat voor een paar jaar in het nabij gelegen Tjerkwerd eene Christ, school is opgericht, werd eerstgenoemde zoo goed als geheel ontvolkt, en beeft hoegenaamd geen recht meer van bestaan Ook in de gemeente Oostdongeradeel breidt het aantal Christ. scholen zich sterk uit, en komt het zoogenaamde „neutrale onderwijs" meer en meer in de knel. De vereeniging „Uit het Volkvoor het Volk'' te Middelburg organiseert weer tegen Koningin's verjaardag een aan gename feestviering. Blijkens het pro gramma begint het feest 's ochtends half 9 met uitvoeriog van koraalmuziek en vader- landsche liedereu op de Markt door het muziekkorps der Schutterij, onder leiding van den luitenant-directeur dhr. Morks Wij noodigen de iDgereteneu, dieingrooten getale aanwezig zullen zijn, beleefdelijk uit, deze liederen te willen meezingen Wilhelmus; Psalm 118 1; Gezang 163; Gezang 3:1; Pro Patria en Wien Neer- landsch bloed, zijn liederen die ieder kent en ieder op 31 Aug. moet zingen. Van 1011 uur kerkelijke vieriDg onder voorgang van ds. De Ligthet zangkoor zingt onder leiding van dhr. De Dreu en dhr. v. Os bespeelt het orgel, in de Nieuwe Kerk terwijl in de Hofpleinkerk een gemeenschappelijke godsdienstoefening zal gehouden worden onder leiding van dr. Wagenaar. Te 12 uur parade op het Molenwater. Half 3 muziekuitvoering. Half 8 concert op de Markt. Daarna fakkeloptocht. Een en aDder geeft blijk van eene organisatie, die andere gemeenten ten voorbeeld kan dienen. Kloetinge. Was men de vorige week in deze gemeente algemeen bezig met het rooien van aardappelen, welke verkocht werdeu tegen een prijs van 2 gulden de H L., thans is men hiermede opgehouden. De ziekte die zich al vroeg in de struik heeft geopenbaard is thans op den aard appel gevallen. De pereeelen die een veertien dagen geleden nog groen stonden, zijn thans in de aardappelen het ergst aangetast. De meeste commissionairs heb ben bericht gekregen om voorloopig niet te koopen, derhalve staat de handel in dit gewas voor het oogenblik geheel stil. Krabbendijke. Nu de oogst binnen is, is men hier druk begonnen met het rooien van aardappelen, welke meestal verkocht zijn voor den prijs van twee gulden per rnud. De smaak is uitstekend, en het be schot is goed, zoodat tegen bovenge- noemden prijs het land een flinke pacht zal opbrengen. Van zieke of rotte aard appelen wordt hier niets vernomen. Middelburg. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de ixoningiu zal door het Bataljon infanterie alhier, om 12 uur een parade worden gehouden. De troepen zullen geïnspecteerd worden door den garnizoens-commandant, Majoor M. J. van Hillehet commando zal worden waargenomen door den Kapitein H. G. Fraser. Het 2e Bataljon 3e Regiment Infan terie alhier, dat van 14 tot 27 September a. s onder den Majoor M. J. van Hille, een kamp zal betrekken op het terrein „Kijk in de Pot" bij Bergen-op-Zoom zal op eerstgenoemden datum per extra trein van 7 uur 55 min. v.m. daarheen ver trekken. Uit vertrouwbare bron vernemen wij dat H. M. de Koningin bet standbeeld van Willem Lodewijk te Leeuwarden zelf hoopt te onthullen. Goes. In den afgeloopen nacht zijn iD het kippenhok bij Heijnstdijk aan den Oostsingel 5 kippen en 9 kuikens door den hond van M. Kooman dood gebeten. De hond schijnt zich door het vlechtwerk om de loop een doortocht te hebben verschaft, maar kon er niet meer uit, zoodat hij heden morgen door de politie daaruit is gehaald, Ter herinnering aan den jaardag van H. M. onze geliefde Koningin Wilhelmina zal de harmonie „Euphonia" eene muzikale promenade door de stad maken, De heer W. Dronkers, ambtenaar ter secretarie alhier, is benoemd tot secre taris van Poortvliet. Benoemd tot onderbraudmeester bij spuit II, de heer S. Duvekot Cznthans teller bij die spuit, zulks ter vervanging van P. Nieuwenhuijse, vertrokken naar elders. Oud-Vossemeer. Hedenmorgen is de gedenksteen ter herinnering aan het bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik op 20 Maart 1.1., geplaatst. (Nadere bijzonderheden meldt onze be richtgever niet). Krabbendijke. De arbeider W. Bergs, welke aan den Bathpolder met de kip karren reed, had het ongeluk dat een dezer karren hem over den voet ging, welke inwendig gekneusd werd. Doordat hij volstrekt niet meer op zijn voet kou staan, werd hij, nadat geneeskundige hulp was verleend, per as naar zijn ouderlijke wo ning vervoerd. Op het den 27 dezer te Utrecht gehouden examen voor arbeider-telegrafist tweede gedeelte, (reglementen en seinen) slaagden de heeren J. Korsfauje en W. van Kruiningen, beiden wonende alhier. Sas van Gent. Alhier is Dinsdagmorgen de arbeider Petrus Teirlinck, afkomstig van Ertvelde (België,) overleden, wien den vorigen dag een ernstig ongeval over komen was. Hij was behulpzaam bij het rangeeren van kolenwagens op het voor plein der Nederl. spiegelglasfabriek en geraakte hierbij tusschen de buffers van twee dier wagons bekneld. Vreeselijk aan het onderlijf gewond zeeg hij neer. Onmiddellijk waren een drietal geüees- heeren bij de hand om den gewonde te behandelen, hetgeen evenwel niet heeft kunnen voorkomen, dat de man den vol- j gendeu ochtend na een smartelijk lijden i is overleden. Een weduwe en vijf kinderen i blijven onverzorgd achter. Zondag is de Vrijzinnig-Democra tische plattelandscommissie doorden Bonds voorzitter, (mr. Marebant) geïnstalleerd. Tot voorzit: er is aangewezen de heer B. van Krimpen te Lochem, en tot secretaris, de heer Jac. Wellemao te Krabbendijke. Icrseke. In den laatsten tijd is het werk aan den Olzendeu polderdijk Hink gevorderd, zoodat nu een gedeelte van dien dijk geheel afgewerkt is. Waar men begonnen is met de grond te steken uit de voor dien dijk gelegen schorren daar is men thans bezig de te gebruiken grond aan te voeren uit den Olzenden polder. Voor dit doel is een stuk bouwland aan gekocht, waaruit nu van 's morgens tot 's avonds nijvere handen de grondstoffen aanvoeren voor den dijk. Het spreekt van zelf dat het werk nu nog beter op schiet dan toen de grond van de slikken moest worden aangevoerd, aangezien toen per tij moest gewerkt, terwijl de arbeid nu geregeld zijn voortgang heeft. Zaterdagavond- is reeds een ploeg pol derwerkers bedankt, en verwacht wordt dat binnen 5 a 6 weken het werk geheel gereed zal zijn. Gisterenavond is door de alhier ge vestigde Varkenshond een spoedeisehende vergadering gehouden ter bespreking van de wenschelijkheid en de mogelijkheid om de varkens der aangesloten leden als nog te doen inenten tegen vlekziekte. Schore. Heden voormiddag werd Johan nis Zuid weg Wz. werkzaam op de hofstede van den landbouwer Jan Glerum zoodanig door een jong paard getrapt dat onmid dellijk geneeskundige hulp moest worden verleenddoor d r. Persant Snoep van Kapelle. In de Maandagnamiddag te Veere gehouden raadszitting werden de rekening van het Godshuis en die van het burgerlijk armbestuur over 1905 goedgekeurd. Voor loopig vastgesteld werd de gemeente-reke ning, mede over 1905, in ontvangst op f 11,197,12s en in uitgaaf op f10,755,095, dus met een goed slot van f442,03. De begrooting van het Godshuis en die van het burgerlijk armbestuur voor 1907 wer den gesteld in handen eener commissie van onderzoek, terwijl de gemeentebe- grooting voor hetzelfde jaar nameDS burg. en weth. werd aangeboden deze bedroeg aan inkomsten en uitgaven f 11,395,815. Op een daartoe strekkend verzoek van J. Sturm werd aan hem, met ingaug van 1 October a. s., gedurende drie jaar onder bands in huur afgestaan, het huis met tuin, wijk A, no. 198, aau de Markt, tegen f100 'sjaars. Ten slotte deelde de voor zitter mede dat de heer Johs. Volkers, volgens ingekomen schrijven, met 1 Sep tember a. s. zijn ontslag neemt als raadslid. (M. C.) In de Maandag te Waarde gehouden raadszitting werd, op voorstel van burg. en weth., met algemeene stemmen besloten voor kennisgeving aan te nemen het adres van den Bond van Ned. Onderwijzers, afd. het Oosten van Zuid Beveland, houdende verzoek om eene betere salarisregeling der onderwijzers. De begrootiDg voor 1907 weid daarop aangeboden. De ontvangst, n en uitgaven bedragen f6185,745, met een post voor onvoorziene uitgaven voor f31,34:5. (M. C.) Zoutelande. Dinsdagmorgen werd door ds. Lazonder, predikant aldaar de eerste steen gelegd van de nieuw in aanbouw zynde consistoriekamer. Nadat hij den steen met de daarvoor aanwezige specie in den voorgevel had gelegd, hield hij een indrukwekkende toespraak. Spreker zeide dat thans de lang gekoesterde wensch in vervulling is gebracht, want dat lang een grqote behoefte heeft bestaan aan een der gelijk gebouw. Hij bracht daarvoor dank aan kerkvoogden en notabelen (die daarbij aanwezig waren) voor de pogingen door hen daarvoor in 't werk gesteld, alsmede ook aan de diaconie voor den geldelijken steun daaraan verleend. Laat ons denken, vervolgde hij, aan een tempel zonder voor hof waarvoor na voltooiing dit gebouw zal worden gebruikt, alwaar de leeraar met den kerkeraad voor de godsdienst oefeningen zullen samenkomen alsmede dat ook de jeugd daar zal worden onder wezen in de dingen van het Godsrijk, om later als waardige lidmaten der kerk te worden aangenomen. Hy betuigde zijne blijdschap en rekende het hem tot eer voor dat werk te zyn aangezocht. Hiermede beschouwde spreker zijn taak als te zijn volbracht en dankte ook de aanwezigen voor hunne belangstelling. Bij het verlaten der plaats werd door hem aan den baas van het werk een fooi overhandigd voor de werklieden, terwijl hy kerkvoogden en notabelen, de bazen van het werk en enkele aanwezigen uit- noodigde met hem naar zyn woning te gaanwaarmede deze plechtigheid was afgeloopen. Rilland, Tengevolge van het groot aantal polderwerkers, dat gehuisvest is Dabij wachtpost 19, is in de onmiddellijke nabijheid aldaar een brievenbus geplaatst, wat zeer zeker in een groote behoefte zal voorzieD. De bus zal worden gelicht door den postbode van Balh. Het ligt voor de hand dat de versch-llende post ambtenaren het erg druk h bben. Het aantal brieven, telegrammen, enz enz. is dan ook z^cr groot. Het ber.cht omtrent het veronge lukken der visschersvaartuigen nabij Baih dient ia zooverre te worden verbeterd, dat niet twee, doch gelukkig slechts één scheepje is omgeslagen, terwijl als i er volg kan worden gemeld, dat Zondag het vaar tuig, na rechtstandig te zijn gebra. hf, door een sleepboot naar Antwerpen opgesleept is Wel hebben twee vaartuigen in nood verkeerd, doch het eene bleef gespaard. De moord te f s-Gravenhage. Wij ontleenen de volgende gruwelijke bijzonderheden omtrent den moord in de Van Ostadestraat aan de üaagsche Cl. De vrachtrijder K., werkzaam bij een lirma op de Bierkade, ging tegen halfnegen met een paar kameraden en z'n 10-jarig zoontje, dat vader van zijn werk was gaan halen, naar huis. Onderweg had de man wat fruit voor z'n vrouw gekocht, die hem een week geleden z'n zesde kind had geschonken. Hun huis houden was een toonbeeld van ordelijkheid. De man was een werkezel in den goeden zin. Nooit werd door hem verleten onder z'n kameraden stond hij bekend als een opgeruimde kerel. Óp den hoek van de Jan Steenstraat gekomen, ontmoetten de mannen drie nog jonge kérels, blijkbaar Maandaghoeders de gebroeders V. en zekeren d. 11., die in opgewonden, twistzieke stemming wann. Zij beweerden dat K. en de zijnen moed willig tegen hem opgeloopen waren; en K., die merkte dat 't den halfdronken mannen, om vechten te doen was, deed zijn best om 't zóó ver niet te laten komen. Plotseling schoot toen V. opeen der vracht rijders toe, en trachtte hem met een mes in den rug testeken. Met gescheurde boezeroen ging de aangevallene er van door, en ook de andere vrachtrijders verspreidden zich. K. zag zich toen op een oogenblik alléén tegenover de woeste kerels staan. Zyn zoontje had hij aan de hand, en toen de jongen merkte, dat de woede der man nen zich nu op zijn vader richtte, riep hij „Ach, me vader doet niks. Moeder kom dan toch Maar moeder kon nitt komendiè lag thuis te beden K. h d zich alléén tegenover de woestelingenj te verdedigen. Hij had tegen den huizenkant post gevat, en trachtte zich de aanvallers van 'tlijf te houden. Dit lukte hem niet. Op een oogenblik stond de H. vlak vóór hem, en vóórdat K. of een der omstanders er op bedacht wa ren, bracht d. H. hem een forschen steek in de hartstreek toe. K. deed toen nog twee passen en viel rochelend voorover op straat. Het bloed stroomde uit de borst wond, en 't slachtoffer verroerde zich niet. 'tZien van het bloed had inmiddels den vechtlust van de verhitte mannen nog aangevuurd. De H. liep triumfantelijk over zijn slachtoffer heen, en trapte 't op hoofd en rug, zoodat't gelaat deerlijk ver minkt werd, en de darmen uit 't lichaam puilden. En vervolgens heeft (vermoede lijk) V. toen den half-stervende nog steken in den rug gegeven zoodat de longen bloot kwamen. 't Was een gruwelijk gezicht waarvan de ijselijkheid nog werd verhoogd door 't schorre gillen van eender menschbeesten, die, zijn tinnen drinkkruik zwaaiende, dreigend riep: „Wie moet nii, wie moet nuAanvankelijk dorst niemand de kereh te naderen, en bepaalde men zich dan ook tot't opnemen van den stervende, die tijdens zijn overbrenging naar 't Zie kenhuis overleed. Zijn zoontje, die van 't begin tot 'teind getuige van de geweld daad was geweest, volgde hevig schreiend de brancard. De H. en een der gebroeders V. waren inmiddels door de politie, die snel op 't terrein was verschenen, gearres teerd. De andere V., die den stervenden man Dog in den rug zou hebben gestoken, was aan den haal gegaan. Te Den Haag werd in de Van Ostadestraat een oppassend werkman, vader van zeven kleine kinderen, waarvan het kleinste nog slechts zes dagen oud is, door drie dronken Maar. daghouders tegou het lijf geloopen, waarop een van hen een mes trok en hem een snede in het hart toebracht, welke den m: n op eenmaal dood ter aarde deed storten. De dader is voort vluchtig, doch bekendzyn kameraads werden ingerekend. Op de Merwede bij Gorinchem is een 23-jarige schippers knecht door de fok over boord geslagen en jammerlijk verdronken. Bij de halte Blaauwkapel (Utrecht) is een spoorweg beambte door den trein aangereden en doodelijk verwond. Te Ten Boer heeft een meisje uit wraak het heele gezin, waar zy diende, vergiftigd. De oude heer is overleden, terwijl diens echtgenoote nog bedenkelijk ziek ligt. Een halfdronken werkman uit Leeüwa den had te PqJ- sward met zijn drie kindertjes, die met hem hun grootmoeder te Nyland hadden bezocht, in den laatsten tram voor Sneek plaats genomen, doch werd wegens het maken van spectakel en weigeren om te betalen uit de tram gezet. De man is toen blijkbaar op de rails gaan liggen en in slaap gevallen althans de laatste tram die van Sneek komt, heeft hem naby Bolsward overreden en gedood. Enkele passagiers hadden zich te voren reeds over do kindertj es ontfermd en gezorgd, dat deze, na eerst met de tram tot Nyland te ziju doorge gaan, van daar met de laatste tram naar Bolsward teiugkeerden, waar hun groot moeder woonde. Eu diezelfde tram zou even nadat ze in Nijland hadden plaats genomen, hun vader overrijden en de arme kinderen moesten er getuige van zijn hce ook hy, maar als lijk, met hen weder te Bolsward aankwam. Vreeaelyke toestand voor de oude grootmoeder, die onder deze omstandigheden hare drie kleinkinderen terugkreeg, die haar pas epn paar upi te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2