Zending no. 8 Aanbesteding. het Hoefje, Adsertentiën. Timmer- en Metselaarsaffaire. HOFSTEEDJE VerbeterdeSinger Naaimachines Aanbestedingen. Kit ite7(ant> leVoop Woensdag 29 Augustus 1906, Afloop ïeFtoplaië^ënzT WlarKtberichten, Woensdag 29 Augustus 1906, VERKOOPEN: Inmiddels uit de hand te koop. prijsopgaaf Apenbare Verknoping Woonhuis, Schuur, Keet en Ark, met Erf en Tuin, jongen Boomgaard en Bouwland, WEILAND en DIJK. Appelen9 Peren en Noten9 Openbare Verpachting Bouw- en Weiland, Bouw- en W eiland, Bouw- en Weiland, Bouw- en Weiland, voor mij om u buiten te smijten. Ge kunt gaan Werkman. - Ja als dat dewetzegt... (Af). Bij het plaatsje Moczki, bij de Oos- tenrijksche grens, is de grenswacht door valsche signalen in een hinderlaag gelokt. De kapitein werd doodgeschoten en de soldaten gekneveld en van hun wapens beroofd. Daarop trokken 12 mannen de grens over, waarschijnlijk met wapens en munitie voor de revolutionairen. In Moskau en Kief hebben de revo lutionairen de stationskassen geplunderd en resp. 11,000 en 1700 roebels buitge maakt. Er vielen bij deze roolpartijen 2 dooden en 2 gewonden. In Canada, op drie mijlen afstands van den Ontario-spoorweg, dicht bij de waterscheiding van de Hudson-baai is goud en zilver gevonden in buitengewoon groote hoeveelheden. Regeeringsambtenaren heb ben het erts onderzocht, waarbij 411 ons per ton goud en 40 ons per ton zilver werd verkregen. Te Neurenberg verwekten de sta kende arbeiders van de fabriek voor motorvaartuigen Union Zaterdag opstoot jes, zoodat de politie genoodzaakt werd, op te treden. De menigte viel aan op de politie, die van de wapens gebruik moest maken. Er vielen ongeveer 30 gewonden. Om halfelf 's avonds werd de straat, waarin de fabriek gelegen is, door de politie af gezet. Bij de ongeregeldheden van gisteren werden 10 politie-agenten gekwetst. Het officieele blad te Berlijn maakt een gratie-besluit openbaar uitgevaardigd d.d. gisteren te Wilhelmsbiihe, waarbij naar aanleiding van den doop van den kleinzoon des Keizers alle door Pruisische civiele rechtscolleges wegens majesteits- beleediging of beleediging van leden van het koninklijk huis opgelegde vrijheidstraf fen, voor zoover die nog niet zijn geboet, benevens de nog achterstallige kosten vrijgescholden worden. Margarete von Höllrigl, de Berlijn- sche dame, wie te Ostende een kostbare halsketting ter waarde van 200.000 francs ontstolen werd, kan weer gerust zijn. Haar juweelen zijn gevonden en de dief is gearresteerd. Het sieraad was haar in de Kur-zaal ontnomen en het zou toen misschien wel gelukt zijn den dader te pakken te krijgen, wanneer de pachter der speelzaal niet geweigerd had de deuren te laten sluiten. De dief is een voormalige kelner, een Fransehman, die na de daad Ostende met zijn verliefde verliet. Hij werd te Luik in hechtenis genomen, terwijl twee zijner helpers te Gent in den val liepen. De halsketting werd, in een wekker ver stopt, teruggevonden, de andere juweelen drie diamanten ringen en een gouden beurs waarin alle sieraden geborgen waren, waren reeds door de gauwdieven te Gent en te Brussel verkocht. De dief, Galli genaamd, had den dief stal reeds van te voren beraamd. Toen Fraül von Höllgrigl een verfrissching nam en daarbij haar beurs op de tafel legde, maakte hij met een servet de tafel schoon en liet daarbij tegelijkertijd de juweelen in het servet verdwijnen. De belooning van 30.000 francs zal der Brusselsche politie ten deel vallen. De muiters van de „Pamjat Azowa" zijn terechtgesteld in den tuin van het slot te Reval. De handen waren hun op den rug gebonden en vervolgens aan een zwaar touw, dat dwars door den tuin liep. De veroordeelden hadden allen hun matrozen mutsen op. Een adelborst las met krachtige, maar eentonige stem het arrest van den krijgsraad voor; een der gevangenen begon toen een melan koliek Russisch lied aan te heffen, dat echter geen weerklank vond bij de anderen. Twee veroordeelden vielen flauw eea jonge zeeman schreide, zeg gende, dat men hem voor een waren schuldige in de plaats had gesteld. Een priester naderde vervolgens met een cru- iix om de laatste troostredenen te geveD; allen aanvaardden die op een student na. De kozakken plaatsten zich toen op een rij, vier voor eiken gevangene en legden aan. Plotseling vroeg een zeeman hem te blinddoeken, hetgeen gesehiedde, zijn kameraden lieten zich enkel de muts over de oogen trekken. Toen klonk het bevel van vuur, gevolgd dooi een salvo. Nog maals werd een salvo afgegeven, voor't geval de dood niet bij allen mocht zijn ingetreden. Een sergeant keek nu lijk voor lijk na en een half uur laler waren allen naar zee gebracht en in de golven ver dwenen. De krijgsraad te Zurich veroordeelde wegens antimilitaristische propaganda ge durende de oproeping van soldaten bij de jongste staking den socialistischen „Stadt- sekretaris bigg tot acht maand gevan genisstraf. Vijf andere beklaagden werden vrijgesproken. Sigg is in hooger beroep gegaan. De steenen Mikaïlof-brug te St. Petersburg nabij den Staatstuin is heden middag ingestort. Bij de instorting zijn 4 werklieden gedood, 2 zwaar en 7 licht gewond. Zij waren bezig met aan de brug te werken. Vrijdag is te Detmold overleden Prinses Pauline van Lippe, de laatst over gebleven afstammelinge uit het huis Lippe- Detmold. Reeds 't vorige jaar was dit Stamhuis in de mannelijke linie uitgestor ven, zoodat nu het huis Lippe-Biesterfeld daar regeert. De laatsten uit het huis Lippe-Detmold waren drie broedersLeopold, geboren J825, die regeerde van 1851 tot 1875 Waldemar, geboren 1824, regeerende van 1875 tot 1895, en Alexander, geboren 1831, regeerende van 1895 tot 1905en een zuster, de thans overleden Pauline, geboren 1834. Wegens ongeneeslijke krankzinnig heid van vorst Alexander werd prins Adolf van Schanmbnrg-Lippe regent; doch na de uitspraak van een scheidsgerecht 22 Juni 1897 ontslagen en vervangen door Ernst Oasimir van Lippe-Biesterfeld, eandidaat des Keizers. Bij zijn dood, 1904, werd hij vervangen door zijn zoon Leopold, die thans over dit vorstendom regeert. SPROKKELINGEN. Evangeliebelijden. Een ding is noodigmaar wanneer wij dat ééne bezitten, moet de vrucht er van openbaar zijn in alles. Wij willen, wat de behoudenis der zielen betreft, niets weten dan Christus en dien gekruistmaar indien wij dit weten, moet die wetenschap der lief Je van Christus ons, ter verheerlijking Gods, overal waar Hij kan worden verheerlijkt, opwekken en dringen. Tot prediking van het Evangelie is ieder, aan wien het bekend gemaakt is, geroepen want die verkondiging aan alle creaturen kan plaats hebben op velerlei wijs geen middel mag verwaarloosd, dat tot verstand en gemoed den weg baant. Men kan voorzeker, zonder bekeering des harten, dwepen met de wonderen Gods, in de Schepping en onderhouding der Natuur, in de wisselingen, en uitkomsten van zijn wereldbestier, en zoo wij het doen, (Hij zelf beware ons daarvoorhet zou ter ver swaring onzer schuld strekken doch het is, zoo wij den Heer in het Rijk der genade kennen, dubbel onverantwoordelijk Hem te miskennen in de gangen van zijn voorzienig opperbeheer, en daarin de teekenen zijner almacht en liefde, de wonderen zijner wel daden en zijner gerichten, met koele onver schilligheid voorbij te willen gaan. De Hemelen vertellen Gods eer zou het niet insgelijks een verhaal der eere Gods zijn, wanneer de geschiedenis van het revo lutionaire tijdperk aanwijst, dat verlaten van Zijn W oord genoeg is, om den afvalli gen mensch wien het, noch aan schrander heid en vernuft, noch aan begunstiging der omstandigheden ontbreekt, in een afgrond van ellende te werpen Zou het geen voor bereiding zijn voor den wijsgeer dezer eeuw om het trotsche hoofd voor het zegenend Evangelie te buigen, wanneer hem, in de aaneenschakeling van onbetwistbare feiten de duisternis zijner verlichting en de dwaas heid zijner wijsheid getoond wordt Ook dit getuigenis mag evangelie be lijden, ook dit mag evangelie prediken worden genoemd. Gr. v. PRINSTERER. Ordinantiën Gods. Wat nu is voor den Calvinist het ge loof in die ordinantiën Gods? Niets anders dan de onwrikbaar in het hart gefundeerde overtuiging, dat alle leven eerst door God uitgedacht, en eerst daarna door God verwezenlijkt is, en dat deswege in alle geschapen leven, een van God voor dat leven bestelde wet ligt. Geen leven buiten u in de natuur, of in dat leven ordeningen, die men thans natuurwetten noemt, een woord dat wij, aannemen, mits er niet wetten van de natuur, maar wetten voor de natuur onder verstkan worden. Evenzoo ordeningen des hemels voor het firmament daar boven, en ordeningen der aarde beneden, waardoor die aarde staan blijft, omdat, gelijk de Psalmist zegt, die ordeningen Gods knechten zijn. Alzoo ook ordeningen Gods voor miju lichaam, voor het bloed, dat door mijn aderen stroomt, en voor de ademhaling der longen. En zoo voortgaande, ordeningen Gods voor mijn denken in de logica, ordenin gen Gods in mijn verbeeldingsleven op aesthetisch terrein, en zoo ook ordenin gen, ordenantiën Gods voor alie mensche- lyk leven op zedelijk gebied. Dr. A. KUYPER. Woensdag 29 Aug. Wolfertsdijk, 11 uur door het be stuur van het waterschap Oud-Wolfaarts- dijk bij Korstanje en half 12 door het bestuur van den Oost-Nieuwlandpolder het verhoogen en verzwaren van den zeedijk, de laatste met het aanleggen van een buitenberm en het maken van steenglooiïogs- werken, de eerste met bij behoorende wer ken in 2 perceelen. Wolfertsdijk, 2 uur bij Berrevoet door het bestuur van den Westkerkepolder het verhoogen en verzwaren van de zee dijken in 2 perc. Aanwijzing 24 Aug. IV2—2'/a uur bij den Oud-Sabbingepolder. En om 1 uur door het bestuur van den Westerlandpolder het verhoogen en ver zwaren van den zeedijk aan dien polder. Bestekken voor beide ad 52 cent bij dhr. C. Koert. Aug. Goes, door 't bestuur van de Breede Watering het amovoeren van den bestaan- den en het bouwen van een nieuwen duiker in den binnendijk van den Storme- zandepolder onder Wemeldinge. Bestek a 25 ct. bij firma Kleeuwens. Zaterdag 1 September. Borssele, door het bestuur van den cal. polder Borssele het uitvoeren van zinkwerk en steenbestorting totverdediging van den oever van den polder. Raming f 25.200. Het bestek bij dhr. Beenhakker. Oudelande, door A. J. Mol bij wed, Lous 3 uur het bouwen van een nieuw huis met bakkerij, winkel, enz. samen 180 M2. LAATSTE BERICHTEN. Cortgene. Heden werden benoemd in de plaats van wijlen dhr. H. Roelof tot secretaris-ontvanger van den calam. Anna- polder dhr. A. A. Kuyper Boonetot ontvanger-griffier van den Annapolder idem tot dijkgraaf van den Oud-Cortgene- polder dhr A. G. C. Danekaertsen tot gezworene van den Westpolder dhr. Louis de "Vos. De voordracht voor dijkgraaf van den Adriaanpolder (vacature Roelof), bestaat uit de heeren C. Markusse, J. de Regt en A. G. C. Danekaerts. Wolfaartsdijk. Hedenmorgen had de landbouwerskneeht M. Geleedst alhier, het ongeluk zoodanig met zijn hand in een zeis te slaan, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Den Haag. In het hotel „des Indes" alhier is aangekomen Graaf v. Mültcke, adjudant van Z. M. de Keizer van Duitsch- land, ter overhandiging namens Z. M. den Keizer van een geschenk aan 11. M. de Koningin bij gelegenheid van haar a.s. ver jaardag. 's Gravenhage. Op verzoek is eervol ontslag verleend aan dhr. A. Broers, als onderwijzer aan de rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg. Benoemd voor het tijdvak 1 Sep tember 190G tot 31 Augustus 1907 tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Goes dhrn. dr. N. van Wijk en A. W. Kloos Jr., beiden tijdelijk leeraartot burgemeester]van Zonnemaire dhr. J. A. Bolle en van St. Philipsland dhr. W. C. van der Hey den. Arnemuiden. Zaterdagavond werd door not. J. W. Verhulst geveild een huis met recht van erfpacht aan den Molenstraat alhier. Itooper dhr. J. Siereveld voor f1207, plus 9 onkosten. ROTTERDAM, 27 Aug. Binnenlsnd- sche granen. T a r w e. Witte Zeeuwsche en Overmaasche bij niet ruimen aanvoer per beursnoteering verkocht. Per loo kilo 18,50 a f9,25. Nieuwe Tarwe waaronder vele afwij kende kwaliteiten tot genoteerde prijzen en enkele partijtjes iets hooger, f8, a f9.50. Nieuwe Rogge volgens noteeringver kocht. Per heet. f 5 a f 5,60. N. Wintergerst 1 7,50 a f8,20. N. Zomergerst f7,75 a 18. Haver zeer afwijkende kwaliteit f6,75. Witte en Bruine Boonen buiten tijd. N. Erwten 20 ct. hooger f9,25 f9,75- N. Koolzaad kwam heden niet voor. Buitenlandsche granen stil. Mais Mixed f121 a f 122 Stoomend f123 Grove Donau f115 La Plata fll2. Meel stil, prijshoudend. Aardappelen. Zeeuwsche Blauwe f 1,70 a f 1,90. Geldersche idem f 1,85 a f 2,Zeeuw sche Eigenheimers f 1,40 a f 1,60. Friesche idem f 1,90 a f 2,Zeeuwsche Bonte f 1,70 a f 1,90. Veel aanvoer, weinig vraag. Zeeuwsche eiers 1'4,30 a f4,50. Overmaasche f4,60 a 1'4,80. Vlas geen aanvoer. MBELBERICHT, 27 Aug. Er was heden meer vraag, zoodat de verschillende soorten, vooral de Amerikaansche, vlugger konden ge plaatst worden. Noteeringen nagenoeg onver anderd als volgt De markt is kalm. Prima qual. Inlandsch fit.a f12,25. Eerste qual. Inlandsch f 10,25 A f io-75- Prima Amerik. (Patent) fl2,a f13.Eerste qual. Amerik. (Straight) fn,a f 11.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f9,75 a f10,50. Extra puike qual. Hongaarsch f 14a f 16. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f 11.a f11,50. Eerste qual. Duitsche fa fPrima qual Belgisch fn.a f12.25. Eerste qual. Bel gisch f 10.25 a f 10,75. Prima qual. Fransch fa fEerste qual. Fransch f 10.25 a f10,75. Inlandsch Roggebloem f9,50 a f 10.25 Duitsche Roggebloem f 9,50 a f 10,75. Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak BVllGMRÏJjKMiTANlC~ Van 2427 Aug. MIDDELBURG. BevallemJ. Blan- kert geb. Barends, z,L Dingemanse geb. Houmes, d.M. van Heinert geb. Geertse, z.C. P. de Rijk geb. Hooft- man, d. Overleden: P. C. de Jonge, 64 j., vrouw van A. W. Jansén P. Ingelse, 85 j., man van A. OverdorpJ. P. van Rooijen, 75 jvrouw van P. Ingelse. GOES. 1 e h u w e 1. a f kon.: 26, Pieter Stevense, 25 j. jm. te Kapelle en Adriana Schouwenaar, 24 j.jd. leOudelande, onlangs te Goes Johan PieterCornelis den Boer, 26 j. jm. te Goes en Appollonia Hagenaar, 25 j. jd. te KloetiDge. Geboren: 25, Sara Anihonia, d. v. Cornells Maartense en CorneliaSteketee; 26, Bernardus, z. v. Andries de Koning en Cornelia Catbarina Addies. Overleden: 25, Anna Johanna Catha- rina, 3 j., d. v. Antonie Kleijn en Anna Johanna Catharina Ratering. Van 2125 Aug. VLISSINGEN. Getrouwd: A. F. Latere, 27 j. jm. en L. C. R. Beniest, 24 j. jd.P. C. Alleda, 24 j. jm. en J. F. Broek, 25 j. jd. Bevallen: F. van Sohijndel geb. Barentsen, d.E. R. Druijve geb. Cor- veleijn, z/, P. Pihl geb. Nielsen, z. K. G. Geervliet geb. Brandenburg, z M. Beun geb. Van Gijs, d.J. G. de Boo van Uijen geb. Van Sluijs, d.E. von Stein geb, De Goede, z, (levenl.) L. Dekker geb. Joosse, z. (levenl.)L. G. Beek geb. Van Biermans, z. Overleden: P. Dingemanse, 4 d., z. A. Kodde, 56 jODgeh., d.C. J. van den Berg, 2 j., d.M. Hageman, vrouw van J. Nijssen, 33 j.F. \Y. Harsveld, 7 w.z.M. W. Cevaal, 6 j., z. Telegrafisch Weerbericht naar waarnemingen in den morgen ran 27 Augustus medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te lie Bilt. Hoogste barometerstand 768.9 te Scilly, laagste stand 753.2 te Memel. "Verwachting (tot den avond van 28 Aug.) afnemende Noordwestelijke tot Noordelijke wind, afnemende bewolking, droog weer. Iets warmer. Geboren MARIA PIETERNELLA, dochter van J. M. DE JONGE Mz. M. DE JONGE—DEKkp. Goes, 26 Aug. '06. Heden overleed ons geliefd eenig kind ANNA JOHANNA CATHARINA op den leeftijd van bijna vier jaar. A. KLEIJN. A. J. C. KLEIJN—Ratering. Goes, 25 Aug. 1906. Bij deze vervullen wij dèn treurigen plicht U kennis te geven van het over lijden van onzen geliefden Echtgenoot, zorgdragenden Vader, Behuwd, Groot- en Overgrootvader, PIETER INGELSE, in den gezegenden ouderdom van ruim 85 jaren. Dat zijn heengaan vrede was, lenigt onze smart. Namens Kinderen, Behuwd-, Klein en Achterkleinkinderen, Mej. de Wed. P. INGELSE— Overdorp. Middelburg, 25 Augustus 1906. Voor de vele en treffende blijken van deelneming, zoo van hier als elders ondervonden, bij het overlijden van onze geliefde echtgenoote en dochter CATHA RINA WONDERGEM, betuigen wij onzen hai-telijken dank. J. DOBBELAAR. J. WONDERGEM. Brigdamnie, 28 Aug. 1906. DANKBETUIGING. De 17 leerlingen, deelgenomen heb bende aan de door de Singer Maatschapij gratis aangeboden cursus in 't borduren en stoppen op de Singer Naaimachine, van 11 tot 25 Augustus te Goes gehouden, brengen hiervoor hartelijk dank aan de Singer Maatschappij en aan de juffrouw die met de leidiDg der cursus belast was en verklaren allen hoogst tevreden te zijn. Uit aller naam, J. M. VAN GENT. een goed beklante Inlichtingen bij de verkoopster Wed. C. RIODERHOF', Ierseke. De Notaris W. S. BOSCH, te Vlis- singen, zal op 's voormidd. 10 uren, in hpt koffiehuis van C. van der Lugt, aan de Tram halte te West-Souburg, in het openbaar HET I bestaande in: dubbel WOONHUIS met SCHUUR, BAKKEET, ERF en MOESLAND, aan den Abeelschen Zand weg, in de onmiddellijke nabijheid van de Tramhalte Abeele, gemeente Oost en West-Souburg, kad. sectie A nos. 890, 891 en 892, groot 59 Aren 70 Centiaren, thans bewoond wordende en in gebruik zijnde bij A. Cearisse. Te aanvaarden 1 November 1906. Grond- en polderlasten 1906 f 19,33. De op den grond aanwezige Schuur en Varkenshok van den bewoner, kan door den kooper worden overgenomen tegen eene bij de veiling op te geven som. Bezichtiging 27 en 28 Augustus 1906, van 's voormiddags 1012 en's namid dags 1 5 uur. van den koopprijs kan als le hypotheek op het te verkoopene gevestigd worden. Nadere inlichtingen ten kantore van voorn. Notaris, Nieuwendijk H 105, te V lis sin gen. is zoo juist ontvangen, waaronder velo Trapmachines der bekende voor- en terugwaarts werkende uitsluitend verkrijgbaar Hoofdkantoor voor Zeeland bij A. HUBREOTSF, Middelburg. Het BESTUUR van het Waterschap „de Breede Watering bewesten Ier seke" vraagt voor het amoreeren van den bestaanden en het bouwen van een nieuwen duiker, in den binnendijk van den Stormezandepolder, onder de gemeente Wemeldinge. Het bestek is vanaf Zaterdag 25 Au gustus 1906 tegen contante betaling van 0.25 verkrijgbaar bij de boek handelaars F. KLEEUWENS ZOON te Goes. OP des) voormiddags te 10 uur te Nieuwedorp, in de herberg bij Wed. H. Modderkreek»:, voor dhr. P. Verdonk en deerfgen. van Apa. Knopjes, ten overstaan van den Notaris JOH. PILAAR te Goes, van bestaande uit: aan het dorp Nieuwedorp, in den Nieuwen West Kraaijertpolder, groot 4 heet. 25 aren, ook zeer geschikt voor Koemelkers- of Vrachtrijdersbedrijf. Te veilen in 13 perceelen, in combi natiën en in massa. Bij het hoefje kunnen, behoudens toe stemming der eigenaren, in paeht volgen 5 H.A. 38 Aren 60 Centiaren Notitiën verkrijgbaar ten kantore van den Notaris. Notaris LIEBERT te Kapelle zal op Donderdag 30 Augustus '06, des avonds 6 ure, in de herberg van M. Korstanje te Wemeldinge, PUBLIEK VERKOOPEN: wassende in verschillende boomgaarden onder Wemeldinge. Breeder bij biljetten omschreven. voor het bestuur van het Gasthuis, te Goes, ten overstaan van Notaris MU- LOCK HOUWER, a. op Donderdag 6 September 1906, te Goes, op «het Slot Oostende", 's voor middags te 9 uren, van 15 PERCEELEN in Goes, Kloetinge en 's-Heer Hendriks- kinderen te Nisse, in de herberg van de Blaeij, 's middags te 1 uur, van 9 PERCEELEN in 's-Heer Abtskerke, s-Heer Arendskerke en Heinkenszand te Ovezande, in de herberg van Claeijs, 's namiddags te 3 uren, van 3 PERCEELEN in Ovezande en Iloedekenskerke b. op Vrijdag 7 September 1906, 's namiddags te 2 uren, te Vlake, in de herberg van G. Luijk, van 5 PERCEELEN in Schor e, Ierseke en Waarde. Inlichtingen te verkrijgen bij den Heer E. VAN DEN BOSCH, te Goes, en bij den Notaris, bij wien veilingsboekjes te bekomen zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3