Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Zuid-Amerika. Tusschen de kleine staatjes van Zuid- Amerika botert het niet licht, en in eigen boezem is het ook nog al eens oremus. Gisteren verhaalden wij al een en ander uit Peru. Thans blijkt het in Equador ook niet zuiver te zitten. De nieuwe regeering van EloysAlsaro die daar door een smadelijk legeroproer aan het bewind is gekomen, staat nog niet vast. Zij heelt reeds naar twee streken troepen moeten afzenden, om onlusten te dempen. De regeering tracht echter aan krachten te winnen, door een beroep op de vaderlandsliefde van de Ecuadoreezen, naar aanleiding van een grenssehennis, waaraau de Peruanen zich schuldig ge maakt boete» te hebben. Aau de Peruaansehe grens is het tot een kleine schermutseling gekomen, en bij de daarop gevolgde gedachtenwisseling is uitgelekt dat reedsj in 1904 een geheim verdrag tussehen Brazilië en Eeuador tegen Peru is gesloten. De twee eerstgenoemde staten hebben zich daarbij verbonden el kander gewapenden bijstand te verleenen, indien de Peruaansehe regeering gebied iu bezit mocht nemen waarop zij aanspraak maken. De Chileensohe regeering is iudei- tijd met den inhoud van dat verdrag iu kennis gesteld. Wat Chili betreft, daar is 't nog de ramp van Valparaiso, die de harten vervult. Zoo wordt gemeld, dat de miliionair Ed wards, bijna veertig millioen pesos bij de aardbeving verloren heeft. Bijna alle rijke families te Valparaiso zouden hun fortuinen verloren hebben Er zijn iu de baai van Valparaiso kleine eilandjes uit zee ver rezen, en de kustlijn heeft veranderingen ondergaan. In een gesprek over de aardbeving heeft Willard Hayes, de leider van den geolo- gischen dienst in de Vereenigde Staten, gezegd dat het Westelijk halfrond een „ruggegraatsaandoening" had. Hij zeide dat het Rotsgebergte en de keten der Andes tot de nieuwste bergen in de wereld be hoorden en dat hij bang was voor nieuwe beroeringen in tot nog toe verschoonde lauden als Peru en Mexico. President Riesco eu de minister van binnenlandsche zaken hebben zich naar Valparaiso begeven, om het oog te houden op de hulpverschafïiog enz. De President heeft last gegeven, barakken met zinken daken voor de onbehuisdeu op te richten. De Engelsohe huizen, die op Chili handel drijven, hebben een inschrijvingslijst ge opend. Rothschild en drie andere huizen hebben voor 2000 pdst. geteekend. Spanje. Te Bilbao is een algemeene werkstaking uitgebroken. De overheid heeft wegens den oproerigen geest van de 40 duizend en meer stakers uit die stad en omgeving den staat van beleg afgekondigd. Het kwam reeds tot een botsing te Castro Urdiales tusschen van Bilbao ko mende stakers en de burgerwacht wijl de staaers poogden den spoorweg af te snij den. De burgerwacht belette dit en werd daarop met steenen bestooktdit werd met geweervuur beantwoord. Er vielen 5 dooden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Moordrecht, J. N. Drost te Veenhuizen. Aangenomen naar Huisduinen door A. E. v. Griethuijsen caud. te Delft. Bedankt voor Terheyden door A. E. v. Griethuijen cand. Geref. Kerken. Beroepen te Boorubergum, G. D. Soheeps- m& cand. te Sehettenste Oud-Loos- drecht J. K. v. Haenngen te Genderen te Duisburg J. Veenstra te St. Anna- parochie. Geref. Gemeente. Bedank* voor Krabbendijke door L. Boone te St.-Pbilipsland. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Gouda W. Polman teJArn- eterdam. Aangenomen naar Rotterdam door H. A. Minderman aldaar. Geslaagd te Arnhem voor de hool'dacte de heer J. W. Leenhouts te Nieuw vliet. LiANDBOU W. Men meldt uit Zeeland Zoowel in dit gewest ala in het aan grenzende Noord-Westen van Noord-Bra bant, waar in de kleistreken aan de teelt van karwjj wordt gedaan, zijn de de finan- cieele uitkomsten niet slecht, daar per baal van 50 KG. tot f 15 is betaald. Het grootste doel is thans opgeruimd. Eigenaardig is het, dat dit jaar een commissionair in deze Streken voor het eerst ook het karwijkaf opkocht, wel niet tegen hoogen prijs, maar hot blykt nu, dat wat voorheen afval was, ook waarde heeftmen zegt dat dit kaf gebezigd wordt als verpakkingsmateriaal by glasverzendingen. Goes. Het zal den voorstanders der homoeopathie zeker aangenaam zijn dat de heer W. Rolvink, arts, homoeopaat, zich voor goed in Zeeland gevestigd heeft. Zijn woonplaats is Goes. Was zijne komst alhier eenigen tijd geleden wegens zijne ziekte vertraagd, en daardoor onzeker, thans, her steld, heeft dr. R. zyn praktjjk hervat, en is bereid van Goes uit ook do omliggende plaatsen en Middelburg, waar men zijn hulp mocht begeeren, te dienen. Bij de firma Bolland (P. A. H. Pieter man) alhier verscheen een wielrijderskaart van de eilanden Zuid-Beveland en Walche ren, Bergen op Zoom en Antwerpen. Deze kaart munt uit door fraaiheid en duidelijk heid van bewerking. De afstanden in kilo meters tusschen de verschillende plaatsen zijn aangegeven. De buitenplaatsen op Walcheren eo Zuid-Beveland zijn metroode cijfers aangegeven. Waar de fietstochtjes en de reizen per rijwiel zoo algemeen worden, mag van deze kaart gezegd worden dat zij voldoet in een algemeene behoefte. Zij doet den vervaar diger, die een bekend ambtenaar van den Prov. Waterstaat in Zeeland is en ep dit terrein zijn sporen reeds lang verdiende, alle eer aan. Middelburg. De Amerikaansche mil iionair Pierpont Morgan zal de Oud Goud en Zilvertentoonstelling alhier bezoeken. Hij huurde tegen Maandag acht kamers in de „Nieuwe Doelen". Heden werd de tentoonstelling bezocht door den Hertog van Orleans. Biezelinge. Ken jongentje van den mo lenaar te 's-Gravenpolder was eergister met. zijne moeder per fiets even naar familie alhier gekomen. De jongen ging met zijn neefjes op het erf spelen. Een „ros" die daar stond, vonden zij een zeer begeerlijk speelgoed. De pret was echter van korten duur, wijl 't genoemde knaapje met zyn hand tusschen het rad geraakte, met het treurig gevolg dat een paar vingers erg ge kneusd werden. Nadat heelkundige hulp was ingeroepen, werd het jongentje per rijtuig naar huis gebracht. Rilland. Een 12jarige jongen, van be roep koewachter zag dat een zoon van den hoefsmid v. B. alhier geld ontving van een voorwerp dat hij uit de smids winkel had verkocht en tevens ook dat het geld neergelegd werd door genoemde v. B. op de werkbank. Toen de smidsge zellen even waren vertrokken om koilie te drinken maakte de jongen van de ge legenheid gebruik en stal het geld. De smidszoon terugkomende, miste dadelijk het geld en zijn vermoeden rees al spoe dig tegen genoemden koewachter. De jongen evenwel ontkende. De zaak werd aangegeven bij de politie en nadat de eene uitvlucht op de andere was mislukt bekende de jongen de diefstal te hebben gepleegd. Van het bedrag had hij nog een gulden over, voor het andere had hy snoepgoed gekocht en verdeeld met zijn makkers. Bovenstaande leert ons goed op onze kinderen acht te slaan. Zoo jong nog en dan reeds misdadiger. Westkapelle, Heden Vrijdag viert de oudste mannelijke ingezetene dezer gemeente, dhr. Jacob Minderhoud Kz. zijn 90en geboortedag. Met recht mag het nog een krasse man genoemd worden, die in den boerenstand nog zelf zijn zaken regeltzijn nageslacht ziet hij tot in het vierde geslacht en kan dus bet-o ver-groot vader genoemd worden. En als eene bij zonderheid bovengenoemd, kan bovendien nog gemeld worden dat hij bezig is zijn 7Üen tarweoogst binnen te halen. Bij Kon. besluit is het recht van publiek entrepot voor de gemeente Zie- rikzee met ingang van 15 Augustus 1906 ingetrokken. De Si. Ct. no. 196 bevat o.a. de akte tot wijziging iu de statuten der Vereeniging tot oprichting en in standhouding van een ambachtsschool te Hulst. In een te Bergen op Zooni gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der „Nederlandsche Maatschappij voor kunstmatige oesterteelt, voorheen onder de firma C. L. de Meulemeester Co." werd als commissaris herkozen de heer Jos. van Raalte te Vlissingen. De klepperman van Vollenhoven. Dat in onderscheidene, vooral in platte landsgemeenten en dorpen nog steeds nachtwachten de ronde doen, om des nachts op onraad te letten en vooral op brand, is bekend. Minder bekend zeker en toch zeer eigenaardig zijn de ryirpjes welke de klepperman te Vollenhoven telkens opnieuw, des avonds en des morgens, met luider stemme den volke doet hooren. Des avonds begint hij zyn werk met het volgende aan te heffen Dooft vuur en licht, Sluit deur en vensters dicht, Gy moet slapen, Jk zal waken. Dat is myn plicht Met mijn ratel en mijn stok. Elf uur heeft de klok. En des morgens vroeg besluit hij zijn nachtwaak met de volgende dichterlijke ontboezeming, welke voor Vollenhoven's ingezetenen te gelijk een zeer gepaste en wijze vermaning inhoudt, aldus Ontwaakt, gy die slaapt, Want de dag die genaakt. Vreest God, Onderhoudt zijn gebod 1 Vijf uur heeft de klok. Een beer te Wijk is in het bezit van een kuiken met vier vleugels, vier pooten en een hondekopje. Het diertje heeft geleefd. Men meldt uit Enschedé Een ingezetene dezer gemeente ontving heden een rijksdaaldor die hem verdacht voorkwam. Het randschrift ontbrak doch de klank was goed. Toen hy hem echter eenige keeren liet vallen viel hij in vier stukken. Hij is vermoedelijk van ge hard staal. Te Deurne is een paard door bijen, die thans in grooten getale in de Peel rond zwermen, doodgestoken. De kop en de nek van het dier waren geweldig opgezwollen. Het hoofdbestuur van den „Neder- landsclien bond van vereeuigingen van den Haudeldrijvenden Middenstand bracht aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel verslag uit betreffende de ziens wijze van den Bond over de reorganisatie der Kamers van Koophandel. De meer derheid der aangesloten vereenigingen was tegen splitsing in tweeën, die eene econo mische scheiding zou maken tussehen twee partijen, die meerendeels dezelfde belan gen hebben, zoodat, in plaats van samen werking, strijd zou kunnen ontstaan. Daar tegenover beweerde eene minderheid de wenschelijkheid der splitsing, n. 1. een Kamer voor Groothandel en Industrie en een afzonderlijke voor den middenstand, daar beider belangen zelden samengaan, ja dikwijls met elkander in botsing komen. Ten opzichte der kiesbevoegdheid liepen de gevoelens uiteen. Met den eisoh om 12 maanden bestuurder te zijn voor het lidmaatschap stemde de meerderheid in. De handelsvereeniging „Rotterdam" advi seerde geen scheidingen van groot- en kleinhandel en behoud van een Kamer, terwijl de „Vereëmging voor winkeliers en Handelsbelangen" met algemeene stem men zich verklaarde voor de instelling eener afzonderlijke afdeeling of Kamer vau den middenstand. Steenkool in Noord-Brabant. Gelijk reeds gemeld, is dezer dagen de hoop, welke de ingenieur-directeur der rijks opsporing van delfstoffen in zijn onlangs gepubliceerd jaarverslag uitsprak, wer kelijkheid geworden, en is bij de staats- boring te Helenaveen de eerste steenkolen- laag doorboord. De kolenformatie geologisch het „productieve carboon" werd 894 M. onder zeepeil aangetroffen in bet begin was het gesteente door de na bijheid eener scheur sterk gestoord en bevatte het verschillende dunne verdrukte en vergruisde kolenlaagjes. Nadat de scheur zelf doorboord was, werd op 987 M. diepte eene goede laag van 60 c.M. dikte gevonden. De boring zal nu, in de hoop nog verdere lagen te treffen, tot eirea 1100 M. diepte worden voorLrezM On middellijk daarna worden zoo spoedig mogelijk op eeDige kilometers afstand, twee nieuwe boriDgen aangezet. Deze steenkolen vondst, zoo diep iu het land, en op zoo grooten afstand van eenig tot nu toe bekend kolenveld, wordt een ge beurtenis van het hoogste gewicht geacht, feitelijk gelijk te stellen met de ontdekking van een geheel nieuw kolenveld, waarvan de greDzen eerst langzamerhand bekend zullen worden, en dat wellicht eenmaal de thans zoo onherbergzame veen- en heidegronden in die streken, een geheel ander aanzien zal geven. Men gelooft niet dat diepten als deze te groot zijn voor exploitatie. Hiervoor komt het alleen aan op den rijkdom van het veld en op de mogelijkheid om de kolenlagen metschach ten te bereiken. Dit laatste wordt zeer bezwaarlijk, wanneer de op den vasten rotsgrond liggende aardlagen uit drijfzand bestaan. Zijn zulke waterhoudende zand lagen meer dan 500 M. dik, dan is die mogelijkheid vooreerst wel uitgesloten te achten. Is het drijfzand minder dik, dan kan men schachten maken met behulp der zoogenaamde bevriesmethode, die dan eehter zéér duur worden. Bestaan de dek lagen echter uit watervrije klei-of mergel- Jagen, dan is schachtbouw tot 1000 en meer meters diepte volstrekt niet bezwaar lijk en zulks is juist te Helenaveen het geval geblekenwaterhoudend zand is zoo goed als niet aangetroffen, zijnde dit reeds een buitengewoon gunstige omstan digheid. Of de kolenafzetting een voldoend aantal bereikbare lagen zal bevatten, om een winstgevenden mijnbouw mogelijk te maken, is na één enkele boriDg onmogelijk te zeggen, daartoe moet het geheele gebied eerst door een aantal boringen onderzocht zijn. (N. Crt.) Te Steenbergen is een 25-jarig meisje te water geraakt en verdronken. Het meisje leed aan eene zenuwziekte. Te Utrecht is een wielrijdster, terwijl zij naast de tram rijdende, voor een hit tewagen wilde uitwijken, onder den volg- wagen der tram geraakt, waardoor zij onmiddellijk gedood werd. Te Nieu- weschans (Gr.), sloegen paarden en wa gen van een voerman op hol, toen de spoorlijn moest worden gepasseerd. De man die den trein zag naderen, viel van den wagen. Hij werd inwendig zeer ern stig gekwetst, terwijl zijn beide beenen gebroken zijn. Men vreest voor zijn leven. Te Zevenbergen is een dronken man te water geraakt en verdronken. Op het Martinikerkhof te Groningen zat gisterenavond een man, die half ver hongerd scheen. Naast hem op de bank lag een stuk wittebrood, waarvan hij vol gens zijne verklaring niet kon eten, omdat het niet door zijn keel wilde. Hij had in geen vijf dagen gegeten en steeds onder den blooten hemel geslapen. Een groot glas melk, dat men hem bracht, ledigde hij in twee teugen. Later heeft hij zich aan het politiebureau vervoegd. Hij was een vroegere bewoner van het Domsterdiep aldaar. (N. Qron. Ct.) Op het terrein der badkolonie te Scheveningen kwam gisteren een groote waterrat, die uit een badstoel, welke door een dame was bezet, te voorschijn was gekomen. Groote ontsteltenis veroorzakend onder de dames en kinderen, wier vrees eerst week toen een der stoelenmannen, na een jacht van eenige minuten, de rust- verstoorster te pakken kreeg en hem doodde Omtrent liet terechtkomen van de rat in den muilen zandbodem werden allerlei gissingen geuit. Het meest aan nemelijke vermoeden was, dat zij inet het vuil uit het Ververschingskanaal in zee was geloosd. Meneer Oom Piet. Een dezer dagen kreeg de post een brief te bestellen met bovenstaand adres, waarbij de straat goed, inaar het huisnummer verkeerd was op gegeven. Toch werd de geadresseerde ge vonden. Op de achterzijde van den brief stond namelijk het volgende adres van een 7-jarigen jongen te Montfoort. Aan de post kwam men toen op het idee aan een bewoner in die straat, die deozelfden naam voerde, te vragen of de brief soms bij hem terecht was. En ziet 1 Meneer Oom Piet was gevonden. (L. en V.) Dinsdag werden éón-en-dertig werk lieden uit een mijnput te Anderlues opge haald uit de galery van 500 meters. Toen zij nog 200 meters van de opening waren geraakte de bak uit de kabels en door liep zeo nog een weg van 135 meters, links en rechts stukken steen en hout afrukkend en elk oogenblik dreigend om te kantelen. De werklieden poogden het belkoord te grijpen en een alarmsein te geven, maar velen kwetsten zich daarbij aau de handen en aangezicht, en het ge lukte niet. Eindelijk werd de machinist gewaar dat er iets haperde en, toen de bak nog 65 meters onder de oppervlakte was, stopte hij. Een der werklieden kon langs een in den muur vast gemaakte leer naar boven klimmen en verhalen wat er gebeurd was. Een opzichter, een ingenieur en een timmerman daalden nu langs de leer naar beneden, en, na het schermdak in orde te hebben gebracht deden zij met de grootste voorzichtigheid den bak verder ophalen die, had men niet gestopt, mis schien met zijn heele menschelyke vracht 500 meters diep zou gevallen zyn. Verschei den der werklieden zijn ziek van den door- gestanen angst. Kleine profijijes. De portier ven het stadhuis te Brussel ontving vroeger van eiken vreemdeling, die het stadhuis bezocht, een fooike, dat zelden minder, maar eerder meer was dan een 1 fr. Het gemeentebestuur oordeelde dat de stad zelf dit kleine prolijtje wel mocht hebben en het stelde een vaste inkomtaks van 50 centiemen in. En weet men wat dit opbracht gedurende de tien jaar dat die taks in voege is 12,061 fr. in 1896; 18,016 fr. in 1897; 12,418 in 1898; 14,042 in 1899; 14,830 in 1900 14,610 in 1901 15,650 in 1903; 17,120 in 190316,815 in 190419,155 in 1905 en 6,815 tot Juli 1906, te samen 161,532 fr. Dit gerekend aan den ouden portiers taks (gemiddeld 1 fr. per bezoeker) zou het dubbel bedragen hebben, 't Is niet om te gelooven 1 Waarlijk, men zou er het nederige postje van portier voor willen uitoefenen. (11. v. A.) Ken achttienjarige jongen van Schep- dael, België, was een bezoek komen bren gen aan zijne zuster, een dienstbode Hij had een revolver bij zich, en toonde die aan al wie hij van verre of van nabij kende. En zoo wilde hy ook aan zijne zuster de behandeling van het wapen toonen. Het vervolgens weer in den zak willende steken, deed hij dit zoo onhandig, dat het schot afging, hetwelk het meisje in het hoofd trof. Het kind viel dood neer. De Duitsche bladen maken melding van een eigenaardig geval van wraak neming. Van de gebroeders K., beiden bloemist, woonde de eene te Charlottenburg, de andere te Lichtenberg. Toen de vader van deze beiden stierf en het testament geopend weid, bleek, dat het grootste gedeelte van het vermogen aan den Charlottenburgschen bloemist vermaakt was. Daar was de Lich tenberger woedend over en hij zond zijn broeder tal van anonieme brieven, waarin onder bedekte termen het verwijt werd uitgesproken, dat de Charlottenburger zijn vader had van kant gemaakt en een valsch testament gefabriceerd. Ook kwamen in de dagbladen advertentiën voor die daarop zinspeelden. Ten slotte bedacht de be minnelijke broeder, die zich zoo misdeeld gevoelde een lijne wraak, Hij gaf aan een nieuwgekweekte Dahlia den naam „Erbschleicher", dat is het Duitsche scheld woord voor iemand die zich op onrecht matige wijze van een erfenis meester maakt en begon voor die nieuwe bloem een ten dentieuze reclame te maken. Iedere cir culaire of advertentie, voor die bloem verspreid of geplaatst, bevatte hatelijk heden aan het adres van zijn broeder. En ten slotte zond hij dezen een kennisgeving van het ter markt brengen van de nieuwe bloem en voegde daaraan allerhande be- leedigingen toe. Nu werd het den Char lottenburger toch te kras. Hij diende een aanklacht bij de justitie in de broeder werd tot 100 mark boete veroordeeld. Maar deze kwam in hooger beroep en vóór dit in behandeling kwam, hadden beide bloemisten zich verzoend. Over het slapen. Een Engelsch ge neesheer, dr. Acland, heeft oi. langs een voordracht gehouden over den slaap. Deze geneesheer is een groot voorstander van een langen slaaptijd, niet alleen, dooh voor namelijk voor kinderen in de groeijaren. Hij deelt zijne stellingen als volgt in1. voldoende rust is een physiologische nood zakelijkheid, vooral voor degenen, die nog niet volwassen zijn. Korte slaaptijd leidt tot vermindering van de levenskracht van het lichaam en tot een langzamer werking vau de lichamelijke en geestelijke ont wikkeling. 2. Een kind te weinig slaap gunnen, beteekent ziju groei tegenhouden. 3. Een kind voldoenden slaap toestaan be teekent niet, het aan luiheid gewennen, doch integendeel het leeren, hoe het voor zijn lichaam heeft zorg te dragen. 4. Het is even wreed eeu kind den noodigen slaap te onthouden, als het niet voldoende voed sel te geven. Er volgde daarop een andere genees heer dr. Couston, die voor den behoorlijken slaap voor volwassenen pleitte; volgens zijn beweren viel er in den loop der laatste dertig jaren in liet volksleven duidelijk een vermindering van het lichamelijk weer standsvermogen waar te nemen naar hij meende, was dit een gevolg van te weinig slaap. Deze geneesheer wees er op, dat slaap meestal als een uitstekend genees middel werkt, en dat in vele gevaó naar behoorlijken slaap en rusttijd een vei note ring in menige ziektetoestand intreedt. Het gescherm met vroeg-opstaan, het „bijgeloof aan te vroeg-opstaan", zooals deze speci aliteit het noemde, dient ernstig bestreden te worden. Zoo noetnde hy het ook een beklagenswaardige dwaling, te gelooven dat lichamelijke oefeningen het gebrek aan slaap vergoeden konden. Integendeel noemde hij het oefenen van lichaam en geest zonder de noodige rust te nemen, de kaars aan beide einden opbranden. Dan is er niet slechts de duur van den slaap, dus zijn lengte, doch ook zyn diepte. Een slaap, gestoord door lawaai, koude, licht of pijn, levert uit den aard slechts weinig gunstige gevolgen op. 's Winters heeft men meer slaap noodig dan in den zomer terwijl ook de oude bewering juist is, dat de eerste slaap de gezondste is. De volksoverlevering van den slaap vóór middernacht, is derhalve een zeer juiste physiologische waarheid. De afgetreden vorst van Samos Jauko Wythinos die op aandringen der ontevre den eilanders door een ander vervangen is, heeft geen aangenaam uitgeleide gehad. Hij wilde, nog voor zijn opvolger aange komen was, in stilte aan boord van de stoomboot naar Konstantinopel gaan. Maar in de haven van Wathy lagen vijf boo ten, dicht bezet met Samioten, die met blikken deksels, koehorens, doedelzakken en dergelijke lawaaiinstrumenten zulk een helsch spektakel maakten, dat hij flauw viel eD de valreep loslatende in zee ge slagen zou zijn, indien men hem niet bij» tijds gegrepen had. De Fransehe Spoorwegmaatschappij van het Noorden is van plan de locomo tieven van haar internationale treinen te voorzien van zeer groote acetyleenlan- taarns, waardoor de machinist twee- of driehonderd meter voor zich uit den weg kan zien. De eerste proeven moeten zeer goed voldaan hebben. Op het vereenigd aandringen der diplomatieke vertegenwoordigers van En geland, Amerika en Japan, heeft China beloofd, aau de Russisch-Chineesche grens douane-stations op (e richten. Eerst wan neer deze tot stand zijn gekomen, wil Japan zijn toestemming tot oprichting van douanebureau's in Dalny en AnluDg geven. Brusselsche zeden Dinsdag is te Elsene eene maatschappij gesticht van verlaten eohtgenooten. Talrijke bijtreders hadden den oproep beantwoord. Het doel der maatschappij isalle weken bijeen ie komen en elkander te troosten als hst noodig is. Op de eerste vergadering' is goed gelachen en vooral goed gedronken, zoodat de onderlinge troostmiddelen eigen lijk niet noodig waren. Volgens de stand- regelen wordt ieder lid, dat naar zijne vrouw terugkeert of hertrouwt, builen de maatschappij gesloten. Handelsbv. Antwerpen). In hare Amerikaansche schetsen in het Neue Pester Journal vertelt Eva Heli- wig dat de mannelijke dienstbode in Noord-Amerika tegenwoordig een zeer begeerd artikel is. De praktische Ame rikanen zijn tot de overtuiging gekomon dat de man, evengoed als in de keukeu van hotels en restauraties, in een gewoon huis te gebruiken is. De mannelijke dienst boden in Amerika toonen zich even be dreven in het koken als in het opmaken van bedden. Men vindt tegenwoordig vele advertenties in Amerikaansche bladen waarin een man „voor algemeen huiselijk werk" gevraagd wordt. Het loon is onge veer 20 tot 25 dollars in de maand en de kost. Een meisje dat wat meer weet, zegt Eva Hellwigi acht zich al gauw te goed om in de huishouding dienstbaar te zijn, zij wordt liever verkoopster, typiste of iets dergelijks. Maar vele mannen is het on verschillig waarmee zy hun brood ver dienen, zoo lang zy maar lust in hnn werk hebben. Amerika lijkt dus op den goeden weg met de oplossing van het dienst boden vraagstuk. In het mijndistrict van Onlario in Canada is een goudader ontdekt die 160 doll, goud per ton erts oplevert. De ader ligt in de buurt der rivier van Montreal en de ontdekking heeft een ontzaglijke opwinding veroorzaakt. Naar de Noordpool. Wellman heeft zich op het Deneneijacd uitgelaten, dat hij, niettegenstaande de ver traging bij het bouwen van het bal'onlu. a

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 4