Kerknieuws. Gemengde Berichten. terwijl de stadswacht aan het werk was om de burgers van water te voorzien. Menschen, die de aardbeving van San Fran- ebco hebben bijgewoond, zeggen, dat de vreeselijkheden van toen niets waren ver geleken met die te Valparaiso". Ook Santiago heeft aanmerkelijk geleden. Het plotselinge uitgaan van het electrisehe licht vermeerderde de ontsteltenis alsook eenige branden, die spoedig door de brand weer waren gebluscht. In de gevangenissen trachtten de gevangenen uit te breken, de bewakers losten schoten in de lucht om hen terug te drijven. Van de lieden, die in Santiago omkwamen werd een aantal door instortende muren gedood. Geref. Kerken. Beroepen te Marken J. Y Tiemersma, oand. te Arum. Bedankt voorj Boornbergum door G. H. Dijkstra te Gees. Jubileurn-Ds. W. II. Gispen. Te negen uur Zondagmorgen was er in de Keizers- grachtkerk te Amsterdam, waar ds. Gisps u zou optreden, nog plaats te krijgen maar een kwartier later niet meer; te 9'/s uur kon niemand meer in de kerk, die tot den nok toe gevuld wasvelen stonden op straat, en de honderden die kwamen moesten onverrichterzake terug. Te 10 ure betrad ds. Gispen den kansel. De gemeente zong Joieh aarde, juich alom den Heer. De grijze prediker sprak naar aanleiding van Ps. 89 2n ,,Ik zal de goedertieren heden des Heeren eeuwiglijk zingen" van «de goedertierenheden des Heeren als de stof zijner eeuwige verheerlijking". Aan het einde van den dienst zong de gemeente den leeraar toe «Dal 's Heeren zegen op U daal". (8'tand.) Middelburg. Door den Commissaris der Koningin in deze Provincie is aan de scherpschuttersvereeniging «Voor vader land en Koning'' te Neuzen een verguld zilveren medaille toegezegd voor den op 11, 12 en 13 September a. s. te houden schietwedstrijd. Op Vrijdag 24 Aug., muziekuitvoe ring, Molenwater, ten 7'/2 uur. Goes. Hedenmorgen 6'It uur brak in de Korte Vorststraat een fleseh, inhoudende 100 kilo zwavelzuur (vitriool) bestemd voor de firma Mulder. Het vocht liep door de goten, en kwam gedeeltelijk in het riool bij dhr. Nonnekes terecht. Een ondragelijke stank was hiervan het gevolg en was zoo sterk, dat de horloges in de uitstalkast van dhr. Gesquière, en bij sommige bewoners van het Papegaaistraatje het houtwerk aan de woningen zwart werd. Benoemd tot stationschef de heer Salomo te Swalmen (Limburg), inplaats van de heer Peijster die met 1 Sept. naar Drunen Heusden is verplaatst. Zoutelande. Dinsdag werd alhier de verkiezing gehouden voor een lid van den gemeenteraad, waarvoor als candidaten zijn gesteld de heeren: Js. Koppejan Ez. en K. Moens (vacature M. Melse). De stemming zal plaats hebben op 81 Augustus a.s. Als een bijzonderheid wordt gemeld dat bij den landbouwer A. L. alhier, op 20 April een broed kuikens zijn geboren, waarvan op 1 Augustus enkele poeljes de eerste eieren legden. De kuikens werden zonder krachtvoeder opgekweekt. Ter openbare terechtzitting der arron- dissements-rechtbank te Middelburg van 1.1. Zaterdag is de heer J. A. Dregmans, can- didaat-notaris te Axel, aangewezen tot plaatsvervanger van diens vader, den notaris Pieter Dregmans aldaar en zulks ge durende een maand, als zoodanig beëedigd. St. Jaristeeri. De landbouwer August Verstiaeten van Kieldreeht, ontmoette Zaterdag op den weg van hier naar St. Nicolaas, zijn knecht met twee aan elkan- dergekoppelde, metsintelsbeladen, wagens. V. wilde op een der in gang zijnde wagens klimmen, gleed daarbij uit en kwam tus- schen de wielen terecht. Daar de knecht de (paarden niet oogenblikkelijk kon stil houden, gingen de wielen den ongelukkige over het lichaam, cievreeselijk verminkt werd. Hij was oogenblikkelijk een lijk. Hij laat een weduwe met 6 kinderen na. (Zelandia). IJzendijke. Een ongewenscht vreemd bezoek kwam er Maandagmorgen bij den bakker P. Cruijsberg. Door het openstaade tuinhek liep een koe op haar over de achterplaats naar den winkel, terwijl ze eerst nog een kijkje nam in eene kamer, waar dc baas aan het schrijven was. Geen wonder, dat de bewoners danig verschrikt Oin bulp riepen. De knecht wist het afge dwaalde bee6t met een zacht lijntje achter waarts te krijgen uit den winkel, waarna het heel kalm denzelfden weg terugging. Gelukkig liep alles zonder glazenbrekerij, enz. af, wat anders bij zoo'n bezoek wel te wachten zou zijn. Bij Koninklijk besluit is verlof ver leend aan dhr. J. A. Prederiks, te Middel burg, architect, tot het aannemen der versierselen van ridder in de Leopoldsorde, hem door den koning der Belgen gesohonken. Rilland. Zoover het oog reikt ziet men in de Tweede Bathpolder en ook in een gedeelte van de Eerste een groene vlakte, die bij nader onderzoek zeekraal blijkt te zijn en aldaar welig tiert. Bij wijze van proef is men nu begonnen tusschen de zeekraal in de Twegde Bathpolder koolzaad te zaaien. De grond wordt even wel niet bewerkt, er wordt niet geploegd of geëgd, eenvoudig gezaaid. Wissenkerke. In een door besturen van verschillende vereenigingen in deze gemeente belegde vergadering is besloten om 81 Aug. a. s. wederom feestelijk te vieren en daartoe in den namiddag van dien dag te doen plaats hebben kinder optocht zoo mogelijk opgeluisterd door de muziek, kinderspelen en kindertractatie. Voorts fiets spelen met prijzen ook voor de fraaist gekroonde, 's Avonds zang en musicale uitvoering. In de raadsvergadering van j.l. Maan dag waren alle leden tegenwoordig, uitge nomen het lid J. C. Schippers, zonder kennisgeving. Onder de ingekomen stukken komen voor goedkeuring wijziging heffen kaai-, haven- en liggeld en kennisgeving ontvangst, (dus goedkeuring) der verorde ningen tot wijziging politie- en brandweer verordeningen begrooting post- en tele graafkantoor te Kortgene ad f 840, waarin deze gemeente betalen moet f70. Naar aanleiding eener opmerking van Gedep. Staten dat de rente der te sluiten leening uit de gewone middelen en niet uit de ge leende som zelve moet gekweten worden, wordt het daartoe in de vorige vergadering genomen betrekkelijk besluit in overeen stemming met die opmerking gewijzigd. Daarop wordt overgelegd de rekening 1905 van 't Burgerl. Armbestuur, waaruit blijkt dat de ontvangsten f 1149,065, de uitgaven f 935,67 en het goed slot alzoo f 213,395 be dragen. En uit de daarop voorgedragen begrooting blijkt dat voor 1907 ontvangsten en uitgaven worden geraamd op f 1078,395, met eene subsidie uit de gemeentekas van f 825. Rekening en begrooting worden onveranderd goedgekeurd. Eveneens wordt voorloopig onveranderd goedgekeurd de rekening der gemeente met eene ontvangst van f 23855,19s, een uitgaaf van f 21554,83 en alzoo een goed slot van f 2300,36. Over gelegd en aangeboden wordt daarop de gemeentebegrooting voor 1907, die bij de raadsleden zal worden rondgezonden. Daarna wordt de vergadering geschorst. Bij de heropening deelt de voorzitter mede, dat oninbaar zullen worden verklaard over 1905 L. en C. van der Moere P.zns., samen voor f 1,78s, wegens armoede der zoons en omdat de vader niet voor hen betalen wil. Voorts deelt de voorzitter nog mede, dat wegens schilderwerk in de hulpkerk te Kamperland door kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk is verzocht in dien tijd de open bare school voor godsdienstoefeningen te mogen gebruiken, wat anoniem wordt toe gestaan. Bij de daaropvolgende rondvraag worden de volgende opmerkingen te berde gebracht lo. vraagt dhr. Meulenberg of er geen einde aan dient gemaakt te worden dat er in de mestput van erven aan den Winter weg allerlei licht brandbaar vuil geworpen wordt, wat lang niet ongevaarlijk is met het oog op kinderen, die daar wel eens met brandende lucifers spelen. De voorzitter zegt daarnaar te zullen laten zien, doch de politie niet overal tegenwoordig kan zijn, waarop van de zijde van dhr. Meulenberg een gemompel van ontevredenheid op het politietoezicht volgt 2o. wijst dhr. De Looff op den stank die veroorzaakt wordt door den half gedichten vijver in de Kerkstraat, en vraagt of daar geen einde aan gemaakt kan worden De voorzitter zegt dat daar eene be schoeiing zal worden geplaatst, doch het open gedeelte water blijven moet voor geval van brand, waarop de heeren Van Damme en de wethouder van der Maas den voorzitter beduiden dat met dat water niet gespoten zou kunnen worden wegens den vuilen droes. De eerste geeft daarom in overweging den geheelen vijver te dempen en er een flinke welput te plaatsen, zooals door den voorzitter ook in 't begin der demping was beloofd. En zoo er geen welput kan, merkt dhr. Nieuwdorp op, maakt er dan een Hinken zinkput. De voorzitter zegt te zullen zien 3o. dringt dhr. Van Damme aan op toezicht op den drinkwaterput voor inen- sohen aan 't einde der Fransche pad, alwaar secrcetbakken worden uitgespoeld. De voorzitter zegt dat de politie niet op elk punt der gemeente kan zijn, doch zal er op doen letten 4o. wijst dhr. Nieuwdorp er op, dat de putten in de straat naar 't kerkhof, bij 't z. g. Londen, niettegenstaande de belofte van den voorzitter, nog niet verbeterd zijn. De voorzitter vindt het niet zoo erg; doch dhr. Nieuwdorp houdt staande van wel; 5o. wijst dezelfde er op dat het grind op 't havenplein zoo verspreid wordt, dat voor ander goed geen plaats overschiet. De voorzitter zegt daarvan nog niets te hebben gehoord, doch dhr. Nieuwdorp verzekert de waarheid er van en schrijft dat toe aan de lossers, die het grind maar neergooien om ze kwijt te zijn. 6o. uit dezelfde de klacht dat er nog zooveel kinders die in de school thuis hoor den voor koewachters gebruikt worden. De voorzitter zegt dat de commissies tot wering van schoolverzuim hierop dienen te letten 7o. vestigt dezelfde er nog de aandacht op dat door de calamiteuze polders aan de weduwe Fl. Molhoek een gezamenlijk pen- soentje is bezorgd van f 66, en vraagt of de gemeente zich ook niet tegenover zyn over leden bode tot iets verplicht gevoelt, al was het slechts de f 100 vol te maken. De voorzitter zegt dat dhr Nieuwdorp in de ontworpen begrooting een bevredigend antwoord zal vinden 8o. wenscht dhr. Marcusse een verbod van het berijden van 't aan te leggen voet pad te Kamperland met fietsen, als dat voetpad klaar is. De voorzitter zou daar bepaald tegen zijn. Wel wil hij medewerken tegen het berijden met kruiwagens of hondenkarren, maar waar in andere gemeenten fietspaden wor den aangelegd zou 't hier toch niet aangaan het vanzelf aangewezen pad daarvoor te verbiedenen 9o. vraagt dhr. Maris wanneer er nu toch werk gemaakt zal worden van het voetpad in den weg Hoveijn. Z. i. hebben B. en W. nu den besten tijd daarvoor weer voorbij laten gaan. De voorzitter zegt dat er zoo spoedig mogelijk werk van zal worden gemaakt. Waarop de vergadering wordt gesloten. De moordaanslag door den herbergier De K. zoo bericht men ons welke onder Sas van Gent heeft plaats gehad, geschiedde te Selzaete, vijf minuten over de grens. Genoemde herbergier was Zon dagavond uitgegaan. Zeggende minstens eenige uren te zullen wegblijven. Hij deed dit opzettelijk wijl hij zijn vrouw verdacht. Daarom keerde hij ook spoedig terug en vond toen de deur gesloten welke op zyn bevel na eenig dralen werd geopend. Hij doorzocht nu de woning en vond in de kleerkast een manspersoon, wien hjj, in drift ontstoken de doodelyke messtoken in den buik toebracht. Te Leiden hebben ten gevolge der staking dagelijks opgewonden relletjes plaats. Gistermiddag en avond was het aan de Heerengracht en aangrenzende straten al bijzonder erg. De politie moest herhaaldelijk van den gummistok gebruik maken. Het is vooral te doen om enkele arbeidende gezellen, die bij het verlaten der winkels door de politie naar huis worden gebracht. Gisterenavond gelukte dit niet altijd in één tempo, zoodat ze in een pakhuis moesten geborgen worden, totdat er ruim baan was gemaakt, waartoe heden voor het eerst bereden politie me dewerkte. Als eindelijk alle gezellen en vooral die van buiten zijn gekomen, bin nengebracht zijn, keert langzamerhand de rust weer terug. Het zyn niet alleen de uitgesloten timmerlieden, die de oploopjes veroorzakenzij worden thaus bijgestaan door werklieden van de Kon. Ned. Grof smederij en andere fabrieken. Te Arnhem is de staking der steen houwers afgeloopen. De gezellen hebben vrij wel hun wensohen vervuld gekregen. Alle werklieden zijn weer in het werk gesteld, zoodat er geen slachtoffers vallen. Zij hebben 4, 3 of 2 cent per uur meer veroverd. Het verschil over de zandsteenen is in dezen zin opgelost, dat thans voor alle zandsteen 24 cent per uur wordt betaedd, behalve voor Ulefangersteen, waarvan de architect Jos. Cuypers van oordeel was, dat het bewerken niet zoo schadelijk is. Voor overwerk krijgen de werklieden thans 25 pet. verhooging, terwijl de werk tijd van 11',2 uur op 11 uur gebracht is. Voor de bewerking van hard- en kalk steen vroegen zij 23 cent, doch zij moesten dit laten op 22 cent. Veel lof wordt ge bracht aan dej heeren J. N. van Munster (antir.) en kapelaan Evers, die als com missie van arbitrage, onvermoeid gepoogd hebben de partijen tot elkaar te brengen en daarin ten slotte op zoo bevredigende wijze slaagden. (N. R. C.) Men schrijft uit Sittard In het naburige grensdorp Susterseel is het volgende drama afgespeeld Een 25- jarige jongedochterwas in dienstbetrekking te Rheijdt en had aldaar verkeering aan geknoopt met een 56-jarige weduwnaar met 7 kinderen. Trouwbelofteu zouden gedaan zijn, doch het meisje keerde terug naar Susterseel, omdat haar ouders met het huwelijk niet instemden. Gisterenmorgen wachtte de verliefde weduwnaar het meisje op in den tuin harer ouders en loste twee revolverschoten op haar, waarvan een kogel het meisje rakelings langs den mond ging, de bovenlip raakte en twee tanden ver brijzelde een tweede schot, dat wel doode- lijk zal zijn, trof het meisje in de rechter zijde. De vader van het meisje kwam toegeloopen, de minnaar loste toen ook nog twee schoten op dezen en bij het vijfde schot nam hij zijn revolver in den mond en verbrijzelde zich de hersenpan. Te Amsterdam werd een 3-jarig knaapje door een bierwagen overreden en gedood. Te Assen is een 7-jarig knaapje in de hospitaalgracht gevallen en ver dronken. Een 50-jarige krankzinnige uit het ge6tieht Bloemendaal te Loos duinen is in een sloot bij de dokters woning geraakt en verdronken. Een korporaal naar de tuchtschool Daartoe is door den krijgsraad te Leeuwar den veroordoeld de korporaal M., te Assen, wegens desertie. Hij gaat er voor een maand heen en wordt tevens gedegradeerd tot soldaat, Men schrijft uit Arnhem Samen trokken ze er op uittwee be kende individuen, niet een handwagen de Rijnbrug over in de richting van Eist. Oogen, die het tweetal niet vertrouwden, hadden ze zien gaan. Er was zeker hier of daar in de buurt een doode koe of ander cadaver, dat binnengesmokkeld moest worden 1 Alzoo werd door de politie streng toezicht gehouden op de toegangswegen naar de stad. Eindelijk 't was reeds 9 uur daar kwamen beide sinjeurs, duwende een zwaar beladen handwagen met gevulde zakken, die bij onderzoek de overblijfselen eener koe bleken ta bevatten. Een keurmeester bevond 't heele zoodje schadelijk voor 't gebruik, nam het in be slag, en den heeren werd proces-verbaal aangezegd. Men meldt uit Amsterdam Eenigen tijd geleden bevatte een der bladen een correspondentie uit Amsterdam, waarin de directeur van het telegraaf kantoor aldaar beschuldigd werd op al te vertrouwelijke voet te staan met een of meer der vrouwelijke klerken. Vanwege het bestuur der posterijen werd daarop een grondig onderzoek ingesteld, maar geen enkele aanleiding voor de beschuldiging werd gevonden. Wel echter kwam men te weten, wie het lasterlijke stukje aan de krant had ingezonden, 't Bleek een com mies der telegrafie te zijn, die ten slotte erkend moet hebben, het leugenachtige verhaal te hebben verzonnen om den direc teur te treffen. Van ochtend, is hem in tegenwoordigheid van het personeel, op het telegraafkantoor te Amsterdam werk zaam, medegedeeld, dat hij bij Kon. besluit als oommies 2e kl. bij de telegrafie is ont slagen en dat hij met den rang van tele grafist op een ander kantoor zal geplaatst worden. Het Naardensche brood. De Neder- laudsche Bakkerscourant heeft eon onder zoek ingesteld naar aanleiding van de berichten, dat de miliciens in garnizoen te Naarden het hun verstrekte brood hadden geweigerd. Uit de te Naarden ontvangen mededee- lingen bleek dat het brood, dat Zaterdag 11 dezer werd verstrekt en gebakken was van een nieuwe partij meel, die de gar nizoensbakkerij te Naarden had ontvan gen, waarlijk „niet lekker" was, 't Had een bijsmaakje. Overigens was het brood evenwel zeer goed eetbaar en van een afkeuren van het brood door den officier van gezondheid, wijl het schadelijk voor de gezondheid zou zijn, was eenvoudig geen sprake, het was nog volkomen gaaf van kruim8tructuur had alleen, als reeds medegedeeld, een lichten bijsmaak en een zeer zwak-zuren geur. Men schrijft deze afwykingen toe aan het feit, dat 't meel wat gebroeid heeftdat was de verkla ring, die enkele Naardensche bakkers gaven en die ook wij, op grond van onze kennismaking met het brood, meenen te moeten geven. Echter moet met alle be slistheid worden ontkend, dat het brood oneetbaar was, ook al kunnen wij begrij pen, dat meD, by geen buitengewonen eetlust, 't liever liet staan. Resumeerende komen we tot de conclusie, dat hier waar lijk het sop de kool niet waard is en een geringe afwijking in den smaak en den geur van het verstrekte brood eenvoudig gebruikt is als een welkome aanleiding, om in het publiek eens geducht over het kazerneleven uit te pakken en te trachten 't als een wapen voor het anti-militairisme te gebruiken. Men meldt wit Assen Het brood, benoodigd voor de militairen in garnizoen te Assen, wordt geleverd door de garni- zoensbakkerij te Groningen. Heden is al het brood afgekeurd. Aan den bakker J. Timmer werd opgedragen 400 brooden te leveren. Naar wij vernemen, is, in ver band hiermede, een der drie bataljons, dat schietoefeningen op de Witterheide moest houden, niet uitgerukt. Het afgekeurde brood bleek door minder aangenamen smaak ongeschikt voor de consumptie, waardoor het algemeen geweigerd werd. In het gemis van het gewone ration kon gedeeltelyk worden voorzien door de ver strekking van 0.15 KG. brood, dat een drietal malen per week, afhandelijk van het menu van den dag, extra verstrekt wordt. Voorts werden de diensten aan merkelijk verlicht en werd het middag eten vroeger verstrekt. Later op den dag werd het gewone ration brood, ter plaatse gebakken, thans van goede kwaliteit, ver strekt. De minister van oorlog heeft bepaald dat aan gehuwde vrijwillige dienende onderofficieren en soldaten, die recht hebben op brood, in bet garnizoen eene vergoeding voor brood van f 0 05 per ration kan worden betaald, bijaldien zij daaraan de voorkeur geven boven het ontvangen van brood in natura. De gehuwde militairen, die aan de ver strekking van het ration brood in natura de voorkeur geven, ontvangen dit ter plaatse voor de uitdeeling vastgesteld en zijn ver plicht zelf zorg te dragen voor het over brengen van het brood naar hunne woniDg. Zij mogen daarvoor geen gebruik maken van de diensten van millitair personeel. Het hoofdbestuur van „Ons Belang", Vereeniging van onderofficieren en geëm ployeerden van den rang van onderoffi cier, behoorende tot de Nederlandsche landmacht, heeft een adres gericht aan de Tweede Kamer, waarin het te kennen geeft„dat het van algemeene bekendheid is, het lot van weduwen en weezen van onderofficieren voorziening behoeftdat door de vereeniging een onderzoek is ingesteld naar den iverkelijken toestand der hierbedoelde weduwen en weezen j dat bij dit onderzoek omstandigheden aan het licht zyn gekomen, zoo diep treurig, dat zoo spoedig mogelijke verbetering oen dringende eisch isdat ten opzichte van weduwen en weezenverzorging voor alle andere landsdienaren reeds lang eene voorziening is getroffendat het hier geldt de nagelaten betrekkingen van de meest van den Staat afhanbelyke dienaren; dat deze dienaren, uit noodzaak van staats belang, in eene rechtsverhouding zyn ge plaatst, welke het hun vrywel onmogelyk maakt op andere wy ze, dan door het recht van petitie, daarin verandering te ver krijgen dat het bestuur voornoemd ver meent, het daarom een nog grootere, zedelijke en materieele plicht van den Staat is, verbetering in den toestand der weduwen en weezen dezer dienaren te brengen dat ook het ontbreken van eene goede regeling, als hierbedoeld, eem der hoofdoorzaken is, van het verloop van het onderofficierskader. Redenen, waarom ge noemd hoofdbestuur, onder overlegging van nadere toelichting, en gedreven door den noodstand der weduwen en weezen van onderofficieren, met den meesten eer bied, doch zeer dringend verzoekt, maat regelen te treffen, tot instelling van een rijkspensioenfonds voor weduwen en wee zen van mindere militairen." Het weer is voor de tweede maal in dit seizoen plotseling omgeslagen in Tyrol. De temperatuur is de laatste dagen beden kelijk gedaald. Zondags was zij 6° C. Op de bergen ligt op een hoogte van 2000 M. dikke versch gevallen sneeuwbeneden valt een kille regen. Talrykc toeristen zitten ingesneeuwd in de toevluchiohutten in de bergen. De directeur van de Eisenachsche automobielfabriek, Reuter reed eergisteren met zijn wagen van 20 PK. naar Marienbad. Waarschijnlijk door te sterk remmen vloog de wagen plotseling over den kop. Reuter, zijn vrouw en een Hamburgsche dame, die voor plezier mee waren, werden er alle drie uitgeslingerd. De man liep een gecompli ceerde beenbreuk op, zyn vrouw ernstige inwendige kwetsuren en de Hamburgsche dame een zware hersenschudding. De broeder van den Paus, Angiolo Sarto, die brievengaarder is te Legrani bij Mantua en zeventig jaar oud, is dezer dagen bijna het slachtoffer van een be- rooving geworden. Maar de oude man wist zijn aanrander vast te grijpen en aan de politie over te leveren. Generaal Booth is onvermoeibaar, ondanks zijn 77 jaar. Hij is nu bezig aan een reis van het hooge Noorden van Schot land naar Plymouth in het Zuidwesten van Engeland. Dat gaat per automobiel en overal onderweg houdt hij toespiaken. Een oude invalide, die in het Eranger klooster bij Trier bezig was een beerput te leegen, viel daarin. Drie nonnen spron gen hem na, maar konden hem niet redden. De man is dood en de zusters zijn zoo ziek dat uien voor haar leven vreest. Te Klosterneuburg (Oostenrijk) heeft een zestienjarig dienstmeisje een aller- brutaalsten aanslag op haar meesteres gepleegd, omdat deze haar wegens nalatig heidmet wegzending had gedreigd. Zij nam voor de uitvoering van haar wraakplan uit een kast 21 geladen geweerpatronen weg en legde die in een haard in de keuken, waarin de vrouw des huizes 's ochtends zelve vuur placht aan te maken. Gelukkig voor deze werd de verdwijningderpatronen toevalligerwijs heel spoedig ontdektdit wekte argwaan, men ging aan 't zoeken en vond na eenigen tijd de patronen in den haard. Het meisje werd aanstonds in hech tenis genomen. Zy bekende volledig en uitte haar innig leedwezendat de aanslag was mislukt. Te Marseille zijn twee trams die zich op enkel spoor voortbewogen, tegen elkaar ingereden, met het noodlottig gevolg dat een conducteur gedood en drie beamten gekwetst werden. Een twintigtal reizigers kregen kneuzingen. Men meldt uit Vliermael bij Tongeren dat er bij menschengeheugen niet zoo veel pruimen zijn geweest als dit jaar. De inwoners hebben geen handen genoeg om ze te plukken en gedurende verscheidene dagen heeft men een bijzonderen trein noodig gehad om ze te vervoeren. Dat is een goede kaus voor de bewoners, want, ondanks den overvloedigen oogst blijven zij betrekkelijk duur, van 15 tot 19 frank de 100 kilos. (H. v, Antiv.) Een ongeluksrots. De Italiaansche genie-officier Calamari, die erop uit is gegaan met eenige duikers, heeft gunstig gerapporteerd over de moge lijkheid om de rots van Bajos Hormigas (Kaap Palos) door dynamiet te laten sprin gen. Zooals men weet is de Sirio daar den 4en Augustus vergaan en hebben in de laatste zestien jaren daar nu reeds 18 schepen zich te pletter op geloopen. De Italiaansche regeering zal nu die ongeluks rots zoo spoedig mogelijk doen opruimen. De Nieuwe Crt. schrijftwij ver haalden dezer dagen van de uitrusting van een stoomjacht, dat naar het eiland Diamantina op de westkust van Afrika koers zou zetten, om daar diamanten te zoeken, waaraan het eiland minstens even rijk moet zijn als de mijnen van Kimberley. De Xema zoo heet het jacht heeft werkelijk de Britsche eilanden verlaten nadat aan boord een vergadering was gehouden door den raad van administratie van het syndicaat, opgericht met het doel om de schatten van niemand buiten het syndicaat bekende eiland te gaan ver kennen. Bedoelde vergadering werd gepre sideerd door Sir Alexander Muir Mackenzie en bijgewoond door een aantal baronets en leden van het Parlement. Het schip heeft een lading ontplofbare stoffen cn jachtwapenen aan boord. Even voor het vertrek van het schip heeft zich echter een pikant incident voorgedaan. Een dame te Swansea wonende, heeft verklaard de weduwe te zijn van den gezagvoerder Jones, die het eerst vopt aan waf zette op

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2