ïïit mhést Afloop ferïoopinien enz. Openbare Yerkoopiiges. Marktberichten, Posterijen. Telegrafisch Weerbericht Watergetijen voor lerseke. in dit geval weer koren op den molen der Hongaren is. Zekere Gesa, Hongaarsch onderdaan en dienstplichtig, is naar de Yereenigde Staten getrokken en van 't jaar verscheiden keeren lastig gevallen met een bevel om voor den militieraad in Hongarije te verschijnen. Gesa denkt daar niet over en toen hem het geschrijf eindelijk begon te vervelen, richtte hij aan den betrokken Oostenrijksch Hongaarschen consul-generaal gindseh een heel leelijken brief vol scheldwoorden en beleedigingen tegen den keizer en de ministers. De consul-generaal zond dit stuk door naar Hongarije, na er eerst als kantteekening op gezet te hebben //Zeer gegrond, goed gemotiveerd der betrokken overheid in haar welwillendheid aanbe volen". Wat was het geval? De consul in Jquaestie was een goedhartig man en wilde Gesa graag helpen. Maar hij kende geen Hongaarsch en had hel sehimpstuk ongelukkigerwijs voor een verzoek om uitstel aangezien. Verviers is bezocht door een allerge weldigste hagelbui, die geen enkele straat lantaren heel liet, een ontelbaar aantal vensterruiten vernielde en alle planten plat sloeg. Bijna alle winkels en scholen moesten gesloten worden, voor het opruimen van het gebroken glaswerk. Er vielen stukken ijs ter zwaarte van 2 kilogram. Alle straten waren veranderd in rivieren waarop ijs- schollen van ettelijke centimeters dikte dreven. Sommige handelshuizen hebben voor meer dan 2000 frs. schade aan ge broken ruiten. De gansche verwoesting werd aangericht binnen den tijd van een kwartier. Keizer Wilhelm heeft in een gesprek met den eigenaar van de New- Yorker Staatszeitung te New-York, gezegd dal hij den wensch koesterde zelf de Yereenigde Staten te bezoeken en president Roosevelt, voor wien hij groote bewondering heeft, te leeren kennen. Een personentrein, die gisteren te 8 uur 30 van Brussel vertrokken was, reed bij het station Vieux Dieu, nabij Antwerpen, op een goederentrein, die letterlijk doormidden gereden werd. Vijf wagens werden ver brijzeld. Volgens de geruchten zijn er vele gewonden en gekneusden. Uit Essen komt het bericht, dat Kei zer Wilhelm de uitnoodiging van Mevrouw Krupp om aanstaanden October op 't feest te komen bij het huwelijk van hare dochter Bertha, de erfgename der zaak-Krupp, met den heer Von Bohlen en Holbach, heeft aangenomen. De Keizer zou bovendien be loofd hebben, dat hij vergezeld zou zijn van de Keizerin. Het opzienbarende berichtvolgenshet- welk bij manoeuvres te KrasnojeSelo scherpe patronen onder de losse ontdekt waren, wordt door andere berichten bevestigd. Men meent hier met een mislukten aanslag op den Tsaar te doen te hebben, daar deze het voornemen had te kennen gegeven de garde-manoeuvres bij te wonen, aan welk voornemen de Tsaar dan ook gevolg heeft gegeven Er zal een plan gepubliceerd worden voor een spoorlijn met dubbel spoor van New-York naar Chicago over Pittsburg. De kosten zijn geraamd op 360 millioen guldende baan wordt voor eleetrisoh bedrijf ingericht en zal 108 mijl korter zijn dan de kortste thans bestaande spoorweg verbinding tusschen New-York en Chicago. Uit Tirol en elders in de Oosten- rijksche Alpen komen talrijke berichten over bergongel ukken. Een vreeselijk avontuur hebben gehad de schilder Arnold uit Chemnitz, diens dochter en een Hon gaarsch luitenant. Dezen bestegen van Antholz uit den Almerhorn een bergtop van ongeveer 3000 meter. Tengevolge van vermoeidheid van juffrouw Arnold kwam men eerst om 12 uur boven en moest men toen een lange rust nemen, In tusschen waren uit het zuiden wolken komen opzetten en toen de bergbeklimmers terug wilden gaan, flikkerde het onophoudelijk om hen heen. Men trok in noordelijke richting naar de Patscher Alm, toen plotseling de bliksem- in de rotsen boven sloeg en een geweldige steenlawine veroorzaakte. Deze rolde vlak langs de reizigers heen, die als verlamd waren van schrik. Spoedig begon het hévig te hagelen. De drie benarde menschen ijlen nu naar beneden zoo snel zij kondeneensklaps hoorden zij een zwaar gekletter en werd de luitenant door m grooten steen ernstig aan den linkerarm getroffen. Arnold dekte met zijn lichaam zijn dochter tegen de aanrollende steenen en werd zelf gewond daarbij, totdat hij het evenwioht verloor en langs de steile helÜDg naar beneden rolde. De luitenant sprong hem na en greep hem op den rand van een afgrond. In hagel en nevel schar relde men nu verder tot men een soort van overhangende rots vond om een oogenblik te schuilen en op adem te komen. Die vondst redde hunhetleven, wantnauwelijks waren zij gezeten, of een verschikkelijke stroom van groote en kleine steenen kwam omlaag, te midden van een diepe duisternis. Toen eindelijk het onweer bedaard was, ging men verder en in een toestand dié zich eenigszins iaat denken, bereikte het gezelschap zijn hotel weer. Een ernstig spoorwegongeluk is Dinsdagmorgen voorgevallen in het station Bénédictius, nabij Limoges. Een goederen trein is met een snelheid van 80 kilometer in het uur tegen een losse locomotief aangebonst, die daardoor weer tegen een personentrein geworpen werd en hier groote schade aanrichtte, De machinist en de stoker van de locomotief werden ge dood, en vele riezigers in den personentrein gewond. Een hevig onweder heeft in enkele streken van den Congostaat gewoed. Het gebouw van de Katholieke zending te Lullaburg werd door den bliksem getroffen. Acht personen werden gedood. De neger bevolking moet krachtige hulp hebben verleend bij de redding der blanken. Tegen trustvorming. Door de groote jury te Boston zijn veroordeelende von nissen tegen 17 ijshandelaren en zes dito maatschappijen uitgesproken. Een staaltje van Dr. Bronsveld. Dr, Bronsveld begroet den oud min. Kuyper op de volgende wijze Dr. A. Kuyper is van zijn buitenlandsohe reis teruggekeerd, en oogst successievelijk de onderseheidingen, welke hem door de mohammedaansche en roomsehe vorsten, die hij bezocht, worden verleend. Ons is geen ander voorbeeld bekend, noch van een in functie zijnd, noch van een gewezen nederlandsch minister, die zich op de wijze van Dr. Kuyper overal waar hij zich vertoonde, wist te doen vieren. Wij hebben onder onze staatslieden onderscheiden oud-ministers, die men ge woon was premiers te noemen, maar ik herinner mij niet, dat zij ooit bij vreemde hoven en vorsten hebben aangeklopt, en zioh door Nederlandsehe gezanten en con suls in het buitenland lieten huldigen als prinsen van den- bloede. Ik kan mij dit feit niet verklaren. Dr. Kuyper is toch tot het ambtelooze leven teruggekeerd, en een gewoon burger van den staat geworden. Op een offieieele otvangst had hij dus geen aanspraak. Een opdracht, om bij de hoven van vreemde vorsten, in wier land hij vertoefde, zijn opwachting te gaan maken, had hij ook niet ontvangen. Wij zullen ons bepalen tot de opmerking, dat wij hier niets be speuren van de zoo hoog geprezen calvi nistische geringschatting van het schepsel. Dr. Kuyper heeft zich beklaagd over hem, betreffende onjuiste berichten, die in de pers de rondte hebben gedaan, en zijn met kruizen en groot-kruizen over dekt gemoed hebben gewond. Iemand als hij moest daarboven verheven zijn. Echter komt hem daarin thuis het loon voor het geen hij anderen heeft gedaan. Geen blad heeft zulk eenyjersooniyfcepolemiek gevoerd als juist de twee lijforganen van Dr.Kuyper, De Standaard en De Heraut, o, Welk een kleine en geniepige wijze van strijdvoeren was en is dien bladen eigen Bij gelegen heid van een verkiezing alhier berichtte De Standaard, dat terwijl de lijdende Prof. Fruin zich tegen de trappen van 't stadhuis had laten opdragen, om te stemmen, Dr. Bronsveld rustig thuis was gebleven aan de koffietafel. Den volgenden dag meldde De Standaard dat volgens een later bericht dr. B. wel had gestemd, 't Is een staal één uit vele van de kleiuo en persoonlijke manier van polemiseerea door ue Standaard gevoerd. Wie kwaad doet, kwaad ontmoet. En wanneer dr. K. nu over slechte manieren in de pers zich beklaagt, hebben wij geen deernis met hem. Hij is de vaderlandsche pers voorgegaan in het declineeren van het karakter zijner tegenstanders. Zijn polemiek is maar al te vaak niet alleen vinnig maar ook venijnig geweest. Ook als journalist is op hem het woord van toepassingeen groot talent, maar geen groot karakter. Ook daarom zouden wij 't niet betreurd hebben, dat de een of andere Sultan hem had benoemd tot groot vizier. Voor een man als hij is, valt er bijv. in Turkije vrij wat meer te hervormen dan in ons vaderland. Hoe edel gedacht en gezegd van dezen doktor Treurige moed. In Het Volk kwam dezer dagen een artikel voor, dat in hoofdzaak handelde over de wenschelijkheid om nu eindelijk den nachtarbeid der bakkers af te schaf fen een artikel, dat begrijpelijkerwijze begon met de gebruikelijke uitingen van minachting ten opzichte van den socialen arbeid, door het Kabinet-Kuyper ver richt, en, als wij zeiden, eindigden met den bakkers aan te sporen „eens flink aan te pakken". Dit artikel besprekend, zegt De Tijd „Eens flink aanpakken" moeten, naai de meening van Het Volk, de bakkers en wel om afschaffing van nachtarbeid te verkrijgen. Er is nu een goede kans om succes te hebben, schrijft de waarheid lievende redactie, die 't als 't ware dage lijks heeft over christelijke en katholieke „schelmen" enz. enz. Reden voor die goede kans vindt het blad in het verdwenen zijn van Dr. Kuy- per's bewind. „Door den val van het kabinet-Kuyper is voor de arbeiderswereld in Nederland de mogelijkheid geschapen om weer eens iets te beginnen met vereende kracht". Alsof de sympathieke beweging tegen den nachtarbeid der bakkers onder Kuy- per's bewind geen steun vond 1 't Fraaiste is ochter, dat het blad iets verder in zijn artikel zelf moet erkennen, dat een ontwerp van wet regelende deze materie is ingediend doorDr. Kuy per. Maar den arbeiders moet het voorge steld worden, alsof zij van Kuyper niet, van Veegens, „den radicalen minister" wel te wachten hebben een beëindiging van hun treurige bednjfstoestanden. Van dienzelfden minister Veegens, die voor eenige weken, bij gelegenheid der bak kerijtentoonstelling, door datzelfde „Volk" nog knapjes over den hekel werd ge haald. Er hoort moed toe, om zóó geschiede nis te schrijven, om zóó dê zaken voor te stellen, maar die moed is o.i. van een dooi en door treurige qualiteit. Volkomen juist; maar zoo heel groot is die moed toch ook niet. 'tls reeds sinds lang duidelijk, dat de „bewuste" ar beiders voor wie dit soort artikelen dage- lijksch brood is, geloovig het hoofd bui gen als de „Volk"-redactie zulke dingen vertelt. Dat wordt in die kringen dadelijk geloofd; als uit dien hoek iets wordt be weerd, al is het nóg zoo ongelooflijk, is het voor dien lezerskring onfeilbaar want immers het gaat „tegen Kuyper" en al wat in die richting wordt losgelaten is onge twijfeld „goed". (Nieuwe Hilver- en Vechtb.) Nationale en internationale land bouwtentoonstelling. De Haasbode bevat een warm geschreven artikel over de in 't volgend jaar alhier te houden groote landbouwtentoonstelling. Het blad roemt hetgeen verluidt omtrent de organisatie van de onderneming en prijst de regeering dat deze zoo loffelijk voort gaat om deze tentoonstelling moreel en materieel te steunen. Een krachtige spoorslag moge een ieder zijn de zoo trouwe en hoogst verdienstelijke mede werking der regeering. Want niet enkel zal zij steunen met de boven reeds gemelde subsidie, maar op het Malieveld, waar de tentoonstelling zal plaats hebben, zal ook een gebouw verrrij- zen, waarin de directie van den Landbouw onder de rubriek «Staatszorg voor den Landbouw" haar eigen expositie zal organiseeren. En wat het breed opgevatte en het van alle zijden gesteunde werk moge bekronen een nationaal permanent comité in 't leven te roepen voor geregelde landbouwtentoonstellingen in ons land. Uit dit werk van negen dagen worde dus een blijvende arbeid geboren. Intussehen oppert het blad de vraag, of de landbebouwende man zelf voor deze grootsche onderneming, diè hem toch 't meeste interesseert en 't meeste moet aangaan, wel genoeg warm wordt gemaakt. Is 't wel algemeen waar, dat in den landbouw al zooveel vooruitgang en verbetering is ver kregen Is dat in 't bijzonder wel waar voor onze zandboeren, onze hoogegrondsche telers, voor hen toch, die vooruitgang, verbetering 't hardste noodig hebben Wat we daarom zouden wenschen en noodig oordeelen Dat degenen, die nog al te zeer zitten vast geplakt in den ouden verkeerden behoudsgeest, die nog te weinig durf en te weinig onder nemingsmoed bezitteneen gebrek meestal voortkomende uit een ander gebrek te-weinig kennis, om 't betere van 'tnieuwe aan te pakken, die van 't nieuwe nog niet willen omdat zij 't nieuwe niet kennen, dat dezen allen door reclame door advertentie, door voorlichting in geschrift en levend woord, door gemakkelijke reisvoorwaarden, in één woord door alle moge lijke middelen van staatswege en door de ver- eenigingen massaal en individueel worden op- geëischt dringend en dwingend desnoods, om voor hun eigen belangen en de belangen van hun stand deze tentoonstelling te bezoeken en er zoo mogelijk een werkdadig deel aan te nemen. Dan, maar ook dan alleen verwachten ook w ijdat deze tentoonstelling iederen Neder- landschen boer een «excelsior"wij moeten altijd beter, hooger komen, zal toeroepen. Zoo zij het i Zien, begrijpen en doendaarmee moeten zij, die tot heden laks waren en suften, op de ten toonstelling beginnen. Zien, begrijpen en doen moeten zij na de tentoonstelling op hun eigen velden voortzetten. Wij lezen in onze Nieuwe Provinciale: Wonderlijke proletariërs. In gedicht en in hooggestemd proza, met de pen en het teekenstift, wordt dooi de soc.-dem. de lof van het proletariaat en den proletariër gezoDgen. Hij ie de redder der toekomst. De drager van een nieuwe, wereldveroverende idee, de ideaalmensch der toekomst. Wordt het kapitalisme altijd voorgesteld als een weigedant mijnheer, een trotsche „bourgeois" die proletariër wordt ons steeds geteekend, in gedicht en leekening, als een fiere fabrieksarbeider in werkmans gewaad, in de stoere vuist het houweel. Op zijn gelaal ligt niets dan trotsche over moed, achter hem straalt de zon van het nieuwe geluk. De fabrieksarbeider wordt als een held gehuldigd. De held, die het „klein-burger lijke" heeft afgeschud, en vol geestdrift zich schaart achter de roode vaan. De dichter Herman Gorter voelde zich in vergelijking met dien arbeider eens „een mager big", dat schuchter mee aan drong om van den draf der nieuwe we tenschap te eten. Mevr. Roland Holst be zong al even geestdriftvol zijn glorie. Ook onder de openbare onderwijzers, immers zelf proletariërs, volgden velen hun voorbeeld. Ook zij zeiden te willen strijden voor den arbeider en het arbeiderskind. Dit alles bedenkend, moet een artikeltje in de Volksonderwijzer toch wel ieder vreemd dosn opzien. In Rotterdam is er toch een schoolhoofd, datalscontrêlemiddelhetpenningbord heeft ingevoerd. Ieder onderwijzer heeft zijn nummer, dat hij bij komen en heengaan heeft op te hangen of af te nemen. Zoo kan het hoofd nauwkeurig zijn komst en vertrek kontroleeren. Over dit controlemiddel schreef nu de Volksonderwijzer het volgende treffende stuk profca -. ..Zooiets gebeurt nu iti Nederland, dat gebeurt in Rotterdam. WaarachtigIn op een na de grootste stad van ons land. Dat zijn me daar nu opvoeders der jeugd. Met een honderpenning bekrontoleerd door een duvelstoejagende boven- piet. We hebben geen minne, kleine naam voor handen voor zo'n ja, wat zeg maar, voor zo'n vent. Maar zegt 't alstjeblieft zoo verachtelik mogelik. Het opvoedings-instituut verlaagd nu op end op tot fabrieks-werkplaats, de onderwijzer vernederd tot fabrieksarbeider, nu ook geheel naar het uiterlijk, en meneer de bovenmeester zich zelf verheffend lot portier. Verwaande kwastGewoon bovenmeester is hem te min, met gouden letters sportier" d'r op. Dat slaat meer" enz. Dit staaltje toont duidelijk, dat onze soc.-dem. onderwijzers nog niet volkomen ingeleefd zijn in de nieuwe denkbeelden. Wat ze achten zich nog ver verheven boven den fabrieksarbeider „De school verlaagd tot fabriekswerk plaats". „De onderwijzer vernederd tot fabrieks arbeider". Foei wat „klein-burgerlijke" idee. De onderwijzer voornamer dan een ar beider Past dat nu De soc.-dem. doen tegenwoordig aanval op aanval op onze Christelijke arbeiders. Een heèl plan de campagne schijnt op gezet om ze te winnen. Maar ze vergeten het innerlijke van eigen partij. Zou 't niet goed zijn, dat deze onder wijzers eerst nog bewerkt werden, opdat ze van die akelige „klein-burgerlijke" manieren verlost worden We geven dit in vriendelijkeoverweging. Opleiding. Wat in dp, „Kroniek" van Hollandia over de opleiding tot onderwijzer wordt gezegd, verdient alleszins behartiging „De vijand ziet zeer wel in, wat het zwakke punt is van ons Chr. onderwijs. Onze opleiding. Tegen de Rijkskweekscholen met hun staf wèl-onderleide leeraren kunnen we nog niet op. Te weinig en te zwak zijn nog ènze kweekscholen. We hebben veel goeds, maar we zijn er nog lang niet. Onze Vrije Universiteit moest ons leeraren voor onze Kweekscholen leveren. Dat is een eisch des tijds. Waarlijk aan onze bestaande kweekscholen ligt het niet. Wij waardeeren ze. Er wordt daar waarlijk hard genoeg gewerkt. Eu ver dienstelijk genoeg. Doch waar zijn de mannen die den tijd en de gelegenheid kunnen hebben ons de boeken, de leerboeken vooral, te leveren, zooals de Rijkskweek scholen ze geven En onze tegenstanders, laten we toch niet doen alsof we blind waren, weten deze dingen zeer wel. En daarom wil men onze opleiding be moeilijken. W orden onze leeraars reeds bezoldigd, zooals het moest Het lijkt er niet naar. Laat men onzerzijds daarom wakende blijven. En de bezwaren eerlijk onder de oogen zien. Anders worden we toch nog verraden en verkocht. En dat we zeggen 't zonder een zweem van ironie door eerlijke lieden." St. Annaland. Door het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Su- zax/mpolder werd Dinsdag aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onder houd tot 30 April 1907 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de Waterkeering van bovengenoemden calamiteuzen polder. Begrooting f 1708. lnsohr. H. C. Berrevoets Jz., Kerkwerve, f 1648 J. de Jonge, Middelburg, f 1565 M. Kleppe, Scherpenisse, f 1500C. Bo- lier CzBi uinisse, f 1400C. L. van Dalen, Stavenisse, f 1390 J. Roskam Cz, Dordrecht, f 1365L v. d. Velde, Brui- nisse, f 1297 V. C. P. Bolier, Scherpe nisse, f 1250 J. van Vossen, f 1199 Joh. Eienbaas, f 1197, en Jb. Moerland Cz., f 1115. De drie laatste heeren wonen te St. Annaland. Den laagsten inschrijver is, onder nadere goedkeuring, het werk gegund. (M. G.) Tholen. De verbouwing en het on derhoud van het post- en telegraaf-kantoor alhier is door den minister vau Waterstaat opgedragen aan den laagsten inschrijver, dhr. J. C. Gelderblom alhier voor f i505. LAATSTE BERICHTEN. Westkapelle. Hedennacht omstreeks twaalf uur is een geweerschot gelost op het polderhuis alhierniemand werd ge kwetst. De dader is onbekend, Dinsdag 28 Aug. Goes, bij Koens door not. Liebert 8 uur een huis voor L. Ortelee. Woensdag 29 Augustus. Nieuwdorp, door not. Pilaar voor P. Verdonk c. s. 10 uur 1 hoefje met tuin, boomgaard, bouwland 425 A. In pacht kunnen volgen 5,3860 H. weiland en dijk. Scliore, bij Molhoek een herberg met schuur en tuin van Molhoek door not. Lie bert 2 uur. En meubelen, biljart, enz. Donderdag 30 Aug. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging een winkelhuis (bakkerij) Korte Burg D 14 door not. Verhulst. Woensdag 5 Sept. Cortgene, 10 uur in de Korenbeurs door not. Mulock Houwer voor dhr. A. C. Danckaarts 6,5220 H.22,7450 H. 17,5874 H. bouwland reap in Vliete, N. Noord-Beveland en Leendert,- Abraham polder den prinsendijk en den molendijk, resp. 7,85.50 en 1,26.40 H. Een onverdeeld '/5 in 1 dijken tiendrechten de groote en kleine Warmoespot 3/6 in den 6en blok van den Willem Adriaanpolder5/s in den 2en blok van den Willem Adriaan polder. En 4/8 in den 4en blok v. d. Frede- rikspolder. Donderdag 6 September. Middelburg, 1 uur in de Verge noeging door not. Hioolen voor den ont vanger der registratie het fort Rammekens. Pereeelsbesehrijving enz. ter inzage in het O. I. huis. Inl. de ontvanger voornoemd, en de hoofdopziener der domeinen. En om 8 uur eeu huis eu tuin Lange Singel straat 194 groot 165 cA. En 3 huizen Kapoenstraat A 16, Korte Giststraat A 130, en St. Pieterstraat A 77, resp. groot 48, 31 en 88 cA. Te zien 5 en 6 Sept. 10—12 en'.2-4 uur. Maandag 10 September. Wissekerke, 10 uur door not. Noordijke in de Kroon voor dhr. Janus de Looff, de hofstede Molenzieht in 20 pere. en in verschillende samenvoegingen. Dinsdag 11 September. Goes, de .jacht- en tiendvrije hovenie ring Roosjeshof met nieuw woonhuis, en 4 huizen en schuur van De Brandt door not. Pilaar 8 uur iu de Prins. Saam 1,9460 H. met 800 vruclitboomen en vele aal-, kruis- gp zwarte bessen. Woensdag 12 Sept. W o 1 f a r t s d ij k by Korstauje 10 uur een hofstede 43,4580 H. in polders Oud-Sabbinge, Zuiderland en Oosterland; de bouw- en weilanden zijn grootendeels jacht- en bijna geheel tiend vrij. Aan vaar dig rooven oogst 1907. Tweederden der koopsommen kunnen als le hypotheek tegen 4 op de perceelen gevestigd worden. En eenige tiendvruchten, alles door not. Paardekooper Overman. Vrijdag 21 Sept. 's-H eer Arendskerke, voor Jan van Iwaarden door not. Pilaar, lo. een tuin 328 e.A. tegenover het station 2o. 33140 c.A. tiendvrij bouwl. in den Noord- zak 3o. 1,9770 H. id. in Heinkenszand. September. K a p e 11 e door not. Liebert 8,3550 H.A. weiland onder Goes4,7580 H.A. id. onder 's Heer Abtskerke. MIDDELBURG, 16 Augustus 1906. De aanvoer was niet ruim goede vraag, tot genoteerde prijzen. Men besteedde voor jarige tarwe f k f nieuwe tarwe f 7,10 k f 7,20 jarige rogge f -,a f -,nieuwe rogge f 7.a f wintergerst f a f -, nieuwe zomergerst f 4,65 k f 4,75 haver f 0 a f -,paardeboonen f -,k tuin- boonen f a f witteboonen gelezen f a f ongelezen fk 1 ronde bruine boonen fk flange dito f-—k f -, groene erwten f -, af-,-, nieuwe kroonerwten f9.k f9,75; koolzaad f 12.k f 12,25 karwijzaad per 50 K.G. f 15,25 k f 15,50. Alles per H.L. Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f 0,65 k f 0,70 per '/z kilo. Eieren f4,20 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter f0,63 a f0,73 per '/2 kilo. Eieren f 4,20 per 100 stuks. Lijst van brieven en briefkaarten ver zonden aan onbekenden door bet post kantoor te Goes over de le helft der maand Augustus 1906. Briefkaarten; P. Vermaire, Ka- pelle, Mej. Saar de Haan, Venlo. En van Middelburg Binnenland. Brieven: wed. Sligting, Amsterdam, Ruidt, id., wed. H. N. Dikkenberg. Drie wegen, v. d. Hoeven, 's-Gravenhage, Aug. Bast. en CoRotterdam, Stienstra, Stiens, Mulder, Veere. Briefkaarten: Mejuff. D. Heijdt, Amsterdam, A. v. Zande, 's-Gravenhage. Buitenland. Briefkaarten: Genève, P. P. de Crane, Harzburg, Lerville, Ostende. naar waarnemingen in den morgen van 16 Augustus medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.0 te Horta, laagste stand 751.5 te Wiek. Verwachting (tot den avond van 17 Aug.) zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Westelijke wind, bewolkte lucht, waar schijnlijk droog weer. Weinig verandering van temperatuur. Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 16 Aug. 17 18 19 20 21 22 1.17 26 2.46 3.26 4.5 4 38 0.38 1.30 2.20 3.5 3.45 422 4.57 6.21 7.24 8.13 858 9 35 10.14 10.46 6.46 7.41 8.32 9.12 9.57 10.30 ll.fi

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3