RECLAMES. Wat is het goede middel? Kerknieuws, SchooSnieuws, Gemengde Berichten. Hetwelk hem genezen heeft, de Pinkpillen. Ondervraagt den heer Alphonse Anthoine, van La Louvière, wiens portret wij hier geven. Vraag hem of hy een goed middel weet tegen hoofdpijn, oorsuizingen, moei lijke spijsvertering, slapeloosheid, zwakte. Hij zal U antwoordende Pinkpillen. Zij zyn het die hem van al die kwalen verlost en genezen hebben. Heer Alphonse Anthoine. „Sedert 7 jaren, schrijft hij, had ik dik wijls hoofdpijn en hoorde in mijn ooren aanhoudende en vinnige suizingen; ik had geen eetlast en mijn spijsvertering was slecht. Dikwijls overkwam het mij des mor gens bij mijn opstaan meer vermoeid te zijn dan des avonds bij mijn naar bed gaan. Ik sliep heel slecht, was altyd vermoeid en pijnlijk, dat alles maakte mij zwaarmoedig. Jk heb vele middelen ingenomen, die my wel een weinig verlicht hebben, een korten tijd, maar zij hebben mij niet voor goed van alle die kwalen verlost. Na eenige dagen kwamen zij met dezelfde hevigheid terug. Toen wilde ik eens zien of de Pinkpillen, waarvan iedereen te La Louvière zoo veel goeds zegt, beter waren dan al die andere middelen. Ik heb ze gebruikt en inderdaad hebben zij mij machtig veel goeds gedaan. Gedurende twee maanden beu ik met de behandeling doorgegaan, en ik ben er goed en wel door genezen. Reeds voor eenige maanden heb ik met de behandeling opge houden en ik verklaar dat myne kwalen voor goed zijn verdwenen". De heer Alphonse Anthoine oefent het beroep van plateelbakker uit en woont in de rue Basse te La Louvière. De Pinkpillen zijn het ware middel dat U van de volgende ziekten geneest, waarop hunne uitwerking merkwaardig is bloed armoede, bleekzucht, zenuwlijden, alge- meene zwakte, maagpijnen, scheele hoofd pijn, nevralgie, rheumatiek, zenuwverslap ping, onregelmatigheden bij vrouwen, St. Vitus-dans. Prijs fl.75 de doos, f9.perödoozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depöthouder voor Neder land en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Huisduinen en te Terheijden A. E. v. Griethuijsen, cand. te Delft; Stiens R. Bruins te Knijpete Water graafsmeer P. de Looze te Oud-Vossemeer. Aangenomen naar Minnertsga door H. Guittart te Ilindelopen. Bedankt voor Hoornaar door G. Benes to Hoogblokland voor Langweer door H. Guittart te Ilindelopen. R.-K. Kerk. Helnkenszand. Hedenmorgen is de WelEerw. heer P. Aenstoot, rustend pastoor alhier, op 84-jarigen leeftijd over leden. Geslaagd te 's-Gravenhage a oor het Fransch dhr. A. J. Dekker van Schiedam, voor het Duitsch mej. M. A. Janssen van Maassluis, eu roor het hand teekenen dhr. F. A. Mooij te Haarlem. VHssingen. De naehtmailboot „Prins Hendrik", welke hedenmorgen hier raoest binnenkomen, heeft hedennacht omstreeks half twee ter hoogte van den Westhinder een deiect aan een der wielen gekregen, v'«erdoor het ten anker moest komeD. Na h«t defect hersteld te hebben, is het echip met eigen kracht naar hier kunnen stoo- men, waar het tegen 7 uur aankwam. De Duitsche trein tnet post en passagiers ver trok ongeveer 9 uur. Dhr. A. Schrouwen, voorheen con ducteur der brievenmalen alhier, die bij het trein-ongeluk te Bergen op Zoom een on geluk kreeg en daardoor ongeschikt werd voor genoemde betrekking, is nu voor vast aangesteld tot hoofd-brievenbesteller te Amsterdam. Op de Schelde zyn nog steeds zeer veel zeehonden, welke ontzaglijk veel visch verslinden. Een jager te Philippine, J v. Huik genaamd, hoeft deze week in twee dagen tijds elf zeehonden bemachtigd en bovendien nog verscheiden gewond, welke misschien later in andere handen zullen vallen. Gelijk bekend is, wordt voor eiken zeehond door het Rijk ƒ3 uitbetaald. (N. v. d. D.) Maandagavond is de bliksem ge slagen in de woning van den kleermaker De Cooker te Westdorpe. Hij kwam door den schoorsteen binnen, maakte daarin een groote massa roet los, dat den zoon het gelaat zwart kleurde, en vond, zonder schade aan te richten, door een opening een uitweg. De Staatscourant bevat de statuten der landbouwvereeniging Dreischor te Dreischor. Krabbendijke. De werkzaamheden aan den Oostpolder gaan verbazend vlug voor uit, en zullen zeer zeker voor het aange geven tijdstip klaar komen doch daarom zal het nog niet in orde zijn. Op dezen dijk staan de z.g. oestorloodsen over een lengte van ruim 100 Meter, op dat gedeelte ligt de dijk aan den waterkant zeer vlak en is er zwaar en sterk zoodat dit gedeelte niet in het bestek is opgenomen. Toch zal dit geen voldoende waterkeeriug zijn voor hooge vloeden zooals op 12 Maart j.l., om dat het gedeelte te laag is. Naar men zegt hebben de Gedeputeerden er het polder bestuur reeds op gewezen en zullen deze ia een eerstvolgende vergadering een voor stel ter tafel te brengen om ook dat ge deelte te verhoogen. De aannemer dhr. Boelhouwer uit Hardinxveld heeft reeds aangeboden om het uit te voeren voor het zelfde geld per kubieke Meter als waarvoor hij het andere heeft aangenomen. Dinsdag werd alhier een ladiDg vette varkens (8 stuks) per spoor aangevoerd, waarvan er een dood iD den wagen lag ver moedelijk door de hitte gedood. De eige nares wed. Lous weigerde ze in't eerst te ontvangen, doch nadat telegrammen gewis seld waren heeft zij de lading geaccepteerd, waarna Woensdag het doode varken wegende 436 pond onder politie-toezicht werd begraven. De wed. L. lijdt hierdoor een schadepost van ruim f100. Naar de N. R. C. verneemt is tot assistent-directeur der filiaalinrichting te Rotterdam van het Kou. Ned. Meteor. Instituut benoemd de heer O. D. Julius, oud zee-officier, leeraar aan de zeevaart school te Vlissengen. Men schrijft uit Zeeland aan de Tel. In de laatste dagen was de handel in Zeeuwsche mosselen zoo levendig, dat er geen tijd te vinden was voor het halen van mosselen en zaad uit de Zuiderzee. Ook wordt er tegenwoordig nogal Zeeuwsch zaad verhandeld, dat echter zeer duur is. Zoodra de warmte wat minder wordt, zul len van hier weer de schippers naar de Zuiderzee varen, om zaad en mosselen te halen. Wel is de mossel gekweekt uit het zaad, uit de Zuiderzee afkomstig, veel minder van visch, dan die voortkomen van echt Zeeuwsch zaad, doch gebrek aan het laatste is oorzaak, dat men het zaad uit de Zuiderzee niet missen kan. Tegelijk met het zaad worden dan ook groote mosselen medegebracht. Deze worden eenige weken in Zeeuwsche wateren ge bracht en dan te Antwerpen, Gent en Brussel als echte Zeeuwsche mosselen verkocht. De mosselen gelden thans 5 k 7 francs per bank van 90 kilogram. Op de druk bezochte Katholiekendag te Bergen-op-Zoom zijn onder meerde navolgende conclusien aangenomen De le afdeeling overwegendedat door den invloed van verschillende faktoren de economische toestand van vele werklieden zoodanig is geworden, dat hij dringend verbetering behoeftoverwegende, dat de werkliedenverenigingen, die werklieden van verschillende vakken omvatten, deze verbetering niet in voldoende mate kunnen bevorderen, zoodat de oprichting van vak verenigingen noodzakelijk en urgent is, spreekt den wensch uitdat de Katholieke vakmannen zioh allen vereenigen in Ka tholieke vakverenigingen, waarin zij onder eigen bestuur zelfstandig hunne vakbelan gen bevorderen, en dat de Katholieke vak verenigingen zich tot een diocesane or ganisatie vereenigen. (Met 48 tegen 31 st.) De 2e afdeeling, overwegendedat coöperatie niet strijdt tegen de rechtvaar digheid, nog tegen de naastenliefdedat belrijfs- en productie-coöperatie vooreen gedeelte van den middenstand nuttig en zelfs noodzakelijk kan zijnerkent het go d rejht van bedrijfs- en productie- coöperatie en spreekt den wensch uit, dat het bestuur van de „Hanze" de pogingen om tot eene nnttige of noodzakelijke o ö- peratie te geraken, zal steunen. De derde afdeeling enz, overwegende-, dat de boerenstand, wil hij zich handhaven en tot hoogeren bloei geraken, genood zaakt is in het bedrijf rekeuiDg te houden niet de gegevens der moderne landbouw kunde dat het landbouwonderwijs het b st zal beantwoorden aan zijn doel, wan neer het gevolgd wordt door de aanko mende jongelingschap, die, na op de lagere sehool een zekere mate van ontwikkeling te hebben opgedaan, reeds eenigszins be kend is met de praktijk van den landbouw dat eehter de moderne vooruitgang en de geest des tijds ook een grondige keDnis van den godsdienst meer en meer nood zakelijk makendat eveneens de jonge lingsjaren bijzonder geschikt zijn om de toepassing van de godsdienstleer in het dagelijksch leven te leeren kennen en begrijpen, spreekt den wensch uitdat alom voor onze jongelieden de gelegen heid worde opengesteld voor het volgen van landbouw- en godsdienstonderwijs, zich aanpassend aan de praktijk des leveQS, en dat de afdtelingen van den Boeren bond en hunne individueele leden dat onderwijs naar best vermogen zullen be vorderen en steunen. Conclusien van den heer J. W. Gold- schmitz te St. Janssteen De vierde afdeeling overwegende, dat het alcoholisme, d. i. het weergaloos gebruik van alcoholhoudende dranken, met al den nasleep van ellende voor de geheele maat schappij, hoofdzakelijk steunt op de drink gewoonten; dat, naast het geregeld gebruik van alcoholhoudende dranken door zooge naamde gewoonte-drinkers hetwelk de meest verderfelijke drinkgewoonte is er nog verschillende andere drinkgewoonten bestaan, welke als propagandisten van het alcoholisme moeten beschouwd worden, zooals schenken van drank by begrafe nissen, Nieuwjaar, openbare verkoopingen, enz. Spreekt den wensch uitdat de R. K. Drankweervereenigingen in ons bisdom den stryd tegen de drinkgewoonten voort zetten, ze stuk voor stuk pogen uit te roeien met den steun van alle drankbestrijders in het bijzonder en van alle katholieken in het algemeen. In de 5e en 6e afdeeling werden con clusien aangenomen in 't belang van R. K. Jongelingsvereenigingen, R. K. Militaire Tehuizen en de Diocesane Vereeniging voor Kinderbescherming in het bisdom Breda, met 't oog op de uitvoering der Kinder wetten tot stand gekomen. Uit de genomen conclusiën blijkt dat het een belangrijke goed geslaagde vergadering wasdat de Katholieken hunne sociale actie krachtig doorzetten dat zy den Pro testanten hierin ten voorbeeld zijn en dat deze vleugel der Chr. coalitie op zeer belangrijke punten met den andereD vleu gel Patrimonium en G. N. W. B. een stemmig is wat ook aan de staatkundige actie ten goede komt. Windhoos. Eergistermiddag woedde te Zandvoort een windhoos aan 't strand. Komende uit het Zuiden ging zy langs de strandstoelen van het Groot Badhuis, wierp aldaar eenige stoelen omver, nam 'n meisje op, dat pl m. 10 M. verder op het strand terecht kwam en ging toen over zee tot aan de badinrichting NeptunuDaar werden een paar badkoetsen omver geworpen en kwam een er van met de wielen naar boven gekeerd op den grond terecht. Bij de bad inrichting voor het Kurhaus werd een fruit- tent deerlyk gehavend, het dak werd er afgeslingerd en kwam op den Boulevard te lande. Een en ander geschiedde in een oogenblik. Telegraafdienst. Voor de uitoefening van hel Regeerings- toezieht op den telegraafdienst van spoor- of tramwegmaatschappijen, zijn thans naar Het Vod verneemt aangewezen de hoofdinspecteur en de hoofdingenieur der Telegraphic. Generaal Bergansius. Maandag vierde luiteuant-generaal Ber gansius zijn 7üen verjaardag. Volgens de Ress. Bode is hij weer zoo goed als hersteld. Hij heeft reeds van den geneesheer verlof gekregen,wandelingen in zijn tuin te maken en hoopt eerlang te mogen uitgaan. Men meldt uit Helenaveen, dat al daar kolen gevonden zyn, en wel op een diepte van bij de 1000 Meter. Te Dinxperlo hebben de rijks ambtenaren een wageu met paard van een groenlenkoopman uit Doetinckem aange houden, die eenige malen per week de grenzen passeerde om de markt te Bocholt in Pruisen te bezoeken. Het bleek, dat de vrouw van den koopman een partij suiker uit Pruisen onder hare kleeren binnen bracht naar Holland. Er werd proces verbaal opgemaakt en er moest een cautie worden gestort. Dinsdag arriveerde de gietstalen hoofdklok, bestemd voor de fraaie Wil- helmina kerk aan den Boezemsingel te Rotterdam. Deze klok is vervaardigd te Bochuin. Zij heeft van onder een middellijn van 1.75 M. en weegt omstreeks 2000 kilogram. Iu gethische letters draagt zy het opschrift „Jezus roept U, hoort Zijn stem". Deze soort klokken werd ket eerst geëxposeerd op de wereldtentoonstelling te Dusseldorf en trok daar algemeen de aandacht wegens den bijzonder schoonen klank. Te Amsterdam werd zij het eerst aangeschaft voor de kerk aan den 's-Gra- vendijkwalvervolgens werd een kleine geplaats in de kapel van het Diaconessen- huis later werd nog een aangekocht voor de Minahassa en thans deze. Onweder. Bij Nieuwes^hans is Dins dag de bliksem geslagen in de behuizing waarvan eigenaar en bewoner de heer Ijzer, diens echtgenoote en een dienst meisje. Het hemelvuur sloeg van boven aohter in de behuizing, waarin het voor eenigen tyd gewonnen hooi was geborgen en veroorzaakte brand. IJzer, die eerst onlangs van een ziekte herstelde, en zijn vrouw beiden ruim 80 jaren moesten uit de behuizing worden gedragen. Weldra l«g alles aan den grond. IJzer en echt genoote werden voorloopig bij familieleden onder dak gebracht Toen de redders niet meer noodig waren, werd hot een echte roofboel. De tuinvruchten werden vertreden, om de vruchten van de boomen te plukken, die in vry groot aantel om 't huis staan. Er is te Schevenltlgett berioht in gekomen dat de scheepsjongen Den Heyer toen zijn logger op de Noordzee een ande ren logger praaide en de bemanning bij elkaar aan boord gaande met elkander stoeide, over boord is geslagen en ver dronken. Te Meijel (L werd Dinsdag tijdens een ouweder een man die aan de deur stond door den bliksem getroffen en gedood. Ook ontstond er brand in 't huis. Dinsdagavond werd een paard te Gro ningen, gespannen voor een korenwagen waarop reeds een twintig zakken waren geladen, door een vlieg aan den kop ge stoken. Het dier schrikte dientengevolge zoodanig, dat het achteruit week, waar door de wagen van den wal op het schip waaruit het graan werd gelost, terecht kwam het paard bleef op den wal, doch geraakte van de been. In het schip was een meter-weger bezig met zijn werkzaam heden deze geraakte onder den vallenden wagen. Hy brak drie ribben en scheurde zijn borstvlies, zoodat zijn toestand niet zonder zorg is. In de regenbak bij de school te Drachten is een 7-jarig knaapje gevallen en verdronken. Hoe men handel drijft. Het venten bij de deuren is geen gemakkelijk vak, vooral omdat het voor den koopman ol de koopvrouw meesttijds onmogelijk is zijn waar aan te prijzen. Hij vele huizen wordt hij, reeds voor dat hij begonnen is te vertellen Wat hij wil, afgesnauwd met een „nait neudig vandoage". Waarschijnlijk om zich voor zulk een behande ling te vrijwaren en toch zijn belangen bij mevrouw of de dienstbode te kunnen voor dragen, tracht een koopman in papier en enve- loppes zijn waar te verkoopen, door alvast een partijtje papier en enveloppes te zenden in de hoop dat zijn vrijheid hem niet kwalijk zal worden genomen, en hij voegt er de volgende dichterlijke ontboezeming aau toe Zwaar valt het mij, dat moet ik erkennen, En hoop met Gods zegen, dat moet ik bekennen Dat het mag zijn de laatste maal dat ik UEd. [dit pakket aanbiedt. Help mede Mevrouw opdat ik niet zink in 't niet. to vel postpapier, to enveloppen en 5 goede [briefkaarten. Wanneer ik loop langs grachten en straten, Steeds in de hoop dit pakket kwijt te raken, Geloof mij Mevrouw, zulks zijn zeer moeilijke taken, Vooral als men zoo iets niet gewoon is, zeer [moeilijke zaken. 10 cent Mevrouw, is alles wat ik er voor vraag Als ieder in het koopen is niet al te traag, Dan keer ik vanavond naar moeder de vrouw [met het blijde bericht En ontvang dan tot loon een vriendelijk gezicht. Ten slotte deelt hij nog mede dat hij persoon lijk bescheid komt halen en dat er op zijn beleefdheid niets zal zijn aan te merken. Intusschen heelt hij dus anderen de zorg over zijn papiervoorraad overgedragen en heeft hij alle kans dat de meid het pakket verstommelt of dat de inhoud vuil wordt, en hij*op deze wijze voor goed geld zijn „negotie" kwijt raakt. (Prov. Gr. Crt.) Dame, bij 't uitstappen Conducteur, de tram rijdt toch om het kwartier, niet waar ConducteurNeen dame, om de vijf minuten. Dame Ja, ja, dat weet ik welMaar rijdt ie óók om 't kwartier Antwoord bevestigend. Dame, gerust gesteld, af. (Historisch). N. Ct. De uitslag van het referendum in den Diamantbewerkersbond, over het be stuursvoorstel om f 5000 aan de Leidsche stakers te geven, is, dat er zich 5133 bondsleden vóór verklaarden en 682 tegen, zoodat het voorstel is aangenomen. In de steenhouwersstaking te Arn hem is nog geen verandering gekomen. Het bedrijf ligt geheel stil, daar er geen z.g. „onderkruipers" aan het werk zijn. De gezellen worden uit verschillende krin gen der maatschappij, waar uien sympathie gevoelt voor hunne eischen, vrij goed gesteund en zullen het dus nog wel eenigen tijd kunnen uithoudeD. (N. R. C.) Kollektieve DienstweigeringDoor de miliciens der vesting-artillerie, in garni zoen te Naarden, werd gister het brood geweigerd, omdat het niet te eten was. Na onderzoek werd gelast ander brood te bakken, doch ook ten tweede male kon de garnizoensbakkerij geen goed brood leveren en werd het door allen slechts doorgebroken, even beroken en terugge bracht. Toen werd aan allen een klein wit broodje verstrekt, wat naar later be weerd werd, niet voldoende was voor de voeding. De 8ste kompagnie, liggende in de kazerne Oranje, heeft om deze reden reeds 's morgens gedurende eenigen tijd den dienst geweigerd. V.J Uitvoering van het Kon. besluit van 2 Juli 1906, houdende vaststelling van het invoerrecht voor sukade, geconfijte gember en geconfijte citroen- en oranjeschillen. By invoer van sukade, geconfijte gem ber en geconfijte citroen- en oranjeschillen, kan gehandeld worden in den geest van het 7de en 8ste lid der resolutie van 28 Juli 1906. Wanneer de aangever beweert, dat de hierbedoelde goederen gekocht zijn vóór 12 Juli 1906, kunnen deze voorloopig zon der betaling van invoerrecht worden toe gelaten, mits zekerheid gesteld worde voor het recht, dat volgens bovengenoemd be sluit verschuldigd is. Naar aanleiding van daaromtrent gedane vragen wordt medegedeeld, dat versche en droge citroen-,meloen- en oranjeschillen alsmede doorgesneden ceders vrij van rech ten kunnen worden toege! iten, ook bij invoer op zee- of ander zout water, met niet meer dan 25 pet. zoutgehalte. De Fransche bladen vermelden een treffend staaltje van een spiritistische op- j lichterij. Mevrouw Alexandrine Pottier te Parijs was weduwe en overtuigd spiritiste. Bijna dagelyks deed zy tafels dansen die dan de meest verborgen gedachten van tijdgenoot en voorgeslacht wisten mede te deelen. Haar séances waren wel par ticulier, maar het was toch niet zoo moei- !yk daar toegang te krygen. Een der meest trouwe comparanten, Louis Bamis, bleek een buitengewonen aanleg voor het vak te hebben en weldra moest mevrouw Pottier in hem haar meester erkennen. Het gevolg was dat de heer Barnis een grooten invloed op de vrouw kreeg en c'aarvan een zeer eigenaardig gebruik maakte. Hy deed haar een polis teekenea 1 van een denkbeeldige verzekeringsmaat- chappy, bracht haar zoover, dat zij hem hare juweelen van groote waarde ter hand stelde en eindelijk dat ze hem L00.000 francs betaalde voor een pakket waarde- looze effecten. Toen de arme vrouw totaal leeggeplunderd was, verdween de spiritist met het geld en liet de weduwe arm achter. Zy diende een aanklacht in by de politie en deze zoekt thans naar den oplichter. In de Amerikaansche zeebadplaats Newport speelde zich onlangs een komisch geval af. Hoofdpersonen daarin waren eon bekend lid der New-Yorksche aristocratie en een al te yverig fotograaf. Bedoelde millionair, de heer Lehr, bezit behalve zijn rijkdom ook nog een vrouw, wier portret te bezitten tot een der vurigste wenschen van den fotograaf behoorde, maar elke poging daartoe was mislukt. Op een morgen ging hij eenvoudig voor de villa van den heer en mevrouw Lehr staan entoen beiden naar buiten kwamen, had hy de schoonste gelegenheid om een kiekje van mevr. Lehr te nemen. Dit zien en met gebalde vuisten op den fotograaf toe te loopen, was voor den heer Lehr 't werk van een oogenblik. Er ontstond een hevig gevecht tusschen de beide mannen, waarby de heer Lehr trachtte het toestel kort en klein te slaan, terwijl de eigenaar zijn kleinood met waren heldenmoed verdedigde en ten slotte er mee in een naburigen juwelierswinkel de wijk nam, die weldra een echt slagveld geleek. Ten slotte slaagde men er in de vechtenden van elkaar te scheiden en den heer Lehr langzamerhand wat tot rede te brengen. Hij verklaarde zich bereid de schade aan de vernielde camera te ver goeden, onder voorwaarde dat de fotograaf hem de negatieven van de opname van mevr. Lehr zou geven. Op deze voor waarden werd de vrede gesloten. De heer Lehr ontving de platen, stapte, een weinig vermoeid maar toch innerlijk voldaan in zijn rijtuig en reed weg. Toen hij uit het gezicht was verdwenen, deelde de fotograaf echter in zijn vuistje lachend mede, dat hij toch niet alle negat ieven had afgegeven. En den volgenden dag gaven de New- Yorksche bladen boven de uitvoerige be richten over dit voorvalhet welgelukte portret van mevrouw Lehr, wier echtge noot voor geen geld wilde, dat haar portret in de courant kwam te staan Er is dezer dagen in één der Brus- selscbe kazernen een grap voorgevallen, die 't vertellen waard is. Een onderofficier, zekere sergeant F., was 's avonds nk 't appèl, stillekens er van door getrokken, de stad in. Oin in geval van contre-appèl te laten gelooven dat hij aanwezig was, had hij in zijn bed wat kleeren sainengemofield en een halve maan, d. w. z. een dier langharige borstels, waarmee men de spinnewebben wegneemt, 't Haar van den borstel stak juist boven het laken van het bed uit. Rond middernacht komt de officier der week onverwachts een ronde maken in alle kamers. Hij wordt vergezeld door den sergeant der wacht en een soldaat, die een lantaarn draagt, 't Is op den vooravond van een inspectie van den generaal. In de kamer gekomen, waar de borstel en de kleeren een slapenden man moeten verbeelden, vraagt de officier aan den sergeant bij hem Wie slaapt daar 't Is sergeant F., kapitein. Zóó, zeg hem, dat hij zich vóór de in spectie zonder mankeeren de haren laat knippen. Goed kapitein. Eu de ronde zet haren weg voort, terwijl de onderofficieren in de kamer met de grootste moeite een schaterlach bedwingen. Wat meent gewei: een officier te pakken gehad en een kameraad gered. Op verschillende plaatsen in Noord Italië hebben onweren groote ongelukken veroorzaakt. Bij Milaan zijn een aantal personen door den bliksem gedood en gewond te Bresoia sloeg hij in de eetzaal van een hotel, waar een veertig gasten bijeen waren er werden er twee gedood eu drie ernstig gewond. Te Lodi sloeg hij in een klokketoren en vernielde dezen, van daar sprong hij over op een naburig huis, schroeide van twee daar zittende dames het haar geheel weg en wondde een derde persoon in het gezelschap. Bij Venegeno sloeg hij in een huisje voor electrisohe stoomwisseling en deed een spanning van 3600 volts ontstaan in draden en toestellen, die slechts op een van 110 volts berekend waren. Verschillende per sonen, die hun eleelrische lampen wilden aansteken wegens de duisternis, kregen hevige schokken. Een boer werd door een vallenden draad getroffen en op de plaats gedood een groot aantal anderen werd gewond. De verwarring op taleDgebied in de Douaumonarchie en de onvoldoende kennis j van meer dan één taal bij gemeenschap- 1 pelijke rijksambtenaren, hebben andermaal tot een vermakelijk incident geleid, dat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2