LANDBOUWMACHINES. L. DE BRUIJNE, Openbare Verkooplngen. Iflsop Verkooplngen enz. Adwertantiën. K. M. SMITS, BARNABAS „DE OLIJFTAK", DwarÉÉ G 112, Melhn LEESTAFEL. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Predikbeurten Ger. Kerk. De Studieboeken, Atlassen, Woordenboeken, T e e k e n- en Schrijf behoeften Onze Kleine Vertrooster Prijs van elk f0.45, met premieboekwerk MACDUFF, „Druiven van Eskol" Prijs, f 0.90 OOSTERBAAN LE COINTRE, te Goes. Het adres voor een. best werkende In de gemeente Middelburg 1. Een WINKELHUIS met af zonderlijke BOVENWONING en ERF aan den Wal, wijk B no. 105, groot 72 Centiaren. 2. Een KOFFIEHUIS tevens in gericht tot Bierbottelarij met ERE en TUIN aan de Se- geerstraat, wijk H no. 102, groot 1 Are 21 Centiaren. 3. Een HUIS en ERF bij den Noordweg, wijk R no. 32, groot 24 Centiaren. 4. Een HUIS en ERF aan den Nieuwen Vlissingschen weg, wijk C no. 179, groot 2 Aren 41 Centiaren. 5. Een perceel BOUWLAND na bij den Nieuwen Vlissingschen- weg, naast het erf van het vorig perceel, groot 9 Aren 40 Centi aren. Heden overleed na een korte onge steldheid, onze geliefde moeder, be huwd- en grootmoeder, JACOBA DE RIDDER Wed. Aart Markusse, in den ouderdom van 62 jaar en 7 maanden. Uit aller naam, M. MARKUSSE. Kats, 8 Augustus 1906. Luiksohe student, die door het assisenhof tol levensdurenden dwangarbeid veroordeeld werd, heeft in de gevangenis van Leuven volledige bekentenissen gedaan. Men zal zich herinneren dat Cherpion de droevige held was van een liefdedrama. Hij werd veroordeeld omdat hij in een vijver bij Nijmegen, in den Heksendans, zijne minna res verdronken had. De veroordeelde heeft zich geschikt in zijn lot en gedraagt zich voorbeeldig in de gevangenis van Leuven. Te Ostende is in een slecht befaamde inrichting door de politie een goede vangst gedaan. Zij heeft daar n. 1. een bende valsche munters, bestaande uit 3 Belgen en een Pransehman gepakt, die er een vol ledige werkplaats hadden ingericht om hun bedrijf uit te oefenen. De vier heeren zitten nu te Brugge achter de tralies. Naar luid van de laatste berichten, moet het geheele aantal geredden van de Sirio 522 zijn. Er worden 270 menschen vermist. Er dreigt weer een oud monument van Italiaansche bouwkunst in te storten, n. 1, de toren van het Podestat-paleis te Bologna, een bouwwerk, dat nog van 1201 dateert. In New-York is eindelijk regen ge vallen, maar nu in zulk een overdaad, dat heel wat schade is aangericht. Een onder- grondsche spoorweg liep onder, zoodat de treinen niet verder konden. Toen de inhoud der riolen zich daarbij mengde, ontstond een paniek onder de reizigers waarvan eenigen, op gevaar af de zwaar geladen rail te raken, trachtten door het stroomende water heen het naastbijzijnde station te bereiken. Later werd de spoor weg leeggepompt. De verademing duurde echter niet lang, want onmiddellijk na het onweder begon de thermometer weer te stijgen. Tegen de trusts. De groote jury heeft de Standard Oil Cy. (John. D. Roc kefeller tot gevangenisstraf veroordeeld wegens het aannemen van verboden ra batten van spoorwegtarieven. Musoline, de bekende Calabrische struikroover, onderscheidt zich in den bagno op Elba door zijn voorbeeldig ge drag. Hij geeft zich vlijtig aan de studie over en heeft het in het Grieksch al een eind gebracht. Hij is nu bezig om de Ilias te vertalen. Musolino heeft ook verzen gemaakt, en verwacht dat een uitgever hem daar wel een paar honderd lire voor zal betalen. Hij heeft ook een bijzondere zorg voor zijn uiterlijk en heeft eiken dag veel tijd voor zijn toilet noodig. Verleden jaar zyn door de Engelsche post 820,041 aangeteekende brieven met een onvoldoend adres ontvangen. Zij be vatten 16,887 pd. st. aan geld en bank noten en 656,845 pd. st. aan wissels, cheques enz. Twee studenten uit Odessa, die we gens deelneming aan de muiterij van lui tenant Schmidt tot 15 jaar dwangarbeid in Oost-Siberië waren veroordeeld, hebben met een eveneens veroordeeld matroos even vóór Omsk uit den trein weten te springen na een tralievenster te hebben doorgevijld zij wisten per spoor hun vlucht voort te zetten. Belenzof, schuldig aan bankroof ten bate der Russische revolutionairen wordt door Zwitserland uitgeleverd. Het Bonds- gerecht heeft zijn exceptie, dat het een politieke roof was, verworpen, onder meer omdat de beroofde bank een particuliere onderneming was. Belenzof is over de Oostenrijksche grens gebracht, van waaruit hij aan Rusland wordt overgeleverd. Keizer Frans Jozef is toch een krasse man. Eerst zal hij in September de groote manoeuvres in Silezië bijwonen en daarna aan de vlootoefeningen in de Adriatisehe Zee bij Pola deelnemen. Hij bezoekt dan het eiland Lissa, waar de Oostenrijkers juist 40 jaar geleden d»Italiaansche vloot een nederlaag toebrachten en gaat van daar naar de vesting Trebinje in Herzoge- wina. Of hij ook in Bosnië zal reizen is niet bekend, maar deze eerste reis in de door Oostenrijk-Hongarije bezette gewesten is te merkwaardiger omdat vol gens het tractaat van Berlijn daar feitelijk nog de zij 't ook geheel nominale souvereiniteit van den Sultan bestaat. De besturen van niet minder dan 55 Silezisehe textielondernemingen te Bielitz, Biala en omstreken, hebben be sloten Maandag tot uitsluiting oveT te gaan. Zevenduizend arbeiders worden door dezen maatregel getroffen. Te Pola (Oostenrijk) zijn 70, en te Sirsdorf 142 soldaten op een marsch door zonnesteek getroffen. Eenige overleden aan de gevolgen. In een Engelsch tijdschrift staat een en ander over testamenten. Het langste Was zeker wel dat van een Engelsch geestelijke, die zijn vermogen aan de hoogeschool van Cambridge vermaakte hij had voor zijn laatste wilsbeschikking 400 bladzijden noodig. Als het kortste beschouwde men dat van een erflater, die de volgende zeven woorden neerschreef „Mevrouw X krijgt alles wanneer ik sterf". Doch dit record werd later geslagen door den heer Thorn te Streatham bij Londen, die slechts drie woorden noodig had, toen hij, door een beroerte getroffen, zijn vrouw en kinderen haastig bij zich liet komen en op een stukje papier neerkrabbelde ,iAlles voor moeder". Het papiertje werd door beide zoons als getuigen onderteekend »n later door den rechter als rechtmatig erJcfmcL Een rijk Engelschman gaf deze uiterste- wil-beschikking „Mijn echtgenoote, die door mijn domheid mijn vrouw is geworden, en die met een wilskracht, welke men heeft te erkennen, mijn naam door den modder gehaald heeft, vermaak ik jaarlijks 5 p. st., die haar echter in centen uitbe taald moeten worden, en voorts het koste- looze afschrift van mijn eerste, sedert gerechtelijk voor nietig verklaarde testa ment, waarbij ik haar als eenig erfgenaam van mijn vermogen van 130.000 pd. st aangewezen had." In een ander testament vermaakte de erflater zijn vrouw één cent, met de uit drukkelijke bepaling, dat dit bedrag haar in een enveloppe zonder postzegel toege zonden zou worden. Zooals men weet zijn de onder wijzers er nergens in Duitschland slechter aan toe dan in Mecklenburg, waar zij op het platteland veelal van landheeren met middeleeuwsche rechtsopvattingen afhan kelijk zijn. De schoolmeester E. leDam- merstorf, die dertig jaar lang zijn post had bekleed, had zich bij zijn landheer herhaaldelijk beklaagd, omdat hem zijn inkomen in natura in onvoldoenden toe stand werd geleverd, en omdat de eenige kamer van zijn woning, waar gestookt kon worden, zoo kil en vochtig was, dat hij er een ernstige gewrichtsziekte had opgedaan. Als antwoord kreeg hij bericht, dat hij op 24 October 1905 ontslagen zou worden. Hij verzette zich daartegen, en maakte, daar hij langer dan 20 jaar dienst baar was geweest, in elk geval aanspraak op pensioen. Op 12 September 1906 kreeg hij ten slotte toezegging dat hem een jaar- lijksch pensioen van 450 mk. uitbetaald zou worden, met de mededeeling, dat hij nu ook zijn woning moest ontruimen, indien hij niet met geweld daartoe gedwongen wilde worden. Daar zulk een uitzetting alleen wettig is bij besluit van de recht bank, weigerde de schoolmeester aan het bevel gehoor te geven. Op 28 October verscheen daarop de opzichter van het landgoed met een gendarm en vijf knechts, om den schoolmeester met geweld op straat te zetten. De man werd met zijn gezin en zijn huisraad in een leegstaande dag- loonerswoning gezet. Hij deed zijn beklag bij het ministerie en zijn advocaat diende tegen den landheer, diens opzichter en den gendarme een aanklacht in wegens huisvredebreuk en geweldpleging. Geen van beide stappen hadden eenige uitwerking. Eenigen tijd geleden heeft de schoolmeester ook de schamele dag- loonerswoning moeten ontruimen, daar hij anders naar een werkhuis gebracht zou zijn. De man leeft nu met vrouw en kin deren in een domeindtirp van zijn pensi oen van 450 mark. De inspecteur van 't onderwijs had hem nog voor zijn weg zending een goed getuigschrift voor zijne kundigheden en opvoedkundige bekwaam heid verstrekt. Maar de landheer heeft met dat al zijn zin kunnen doordrijven en den ongelukkigen onderhoorigen school meester nu tot armoelijden veroordeeld. Ons Tijdschrift, onder red. vanL. Buckman, A. J. Hoogenbirk, J. Lens, G. Schrijver en dr. J. v. d. Valk. Rotterdam. D. A. Daamen. No. 11 van dezen Jaargang bevat onder meer het slot van ds. Nieuwenhuis' belang rijk verhaal van „de vluchtelinggemeenten uit Vlaanderen enz. in de 16e eeuw"; een lijdensgeschiedenis der Vlaamsche kruys- kercken, die „den rijkdom der gemeenten in Hollant en Zeelant" ten gevolge heeft gehad. - Met een vergelijking van het zielental nu en voor 3 eeuwen laat de schrijver zien hoe heele dorpen van Gereformeerd Roomsch geworden zijn en tegelijk beroofd van hun nijverste handwerkslieden en wel vaartbronnen, die naar Holland, Engeland, Emden, Prederikstad a/d Eider (Remon- strantsche nederzetting), Transvaal, enz. zijn verplaatst. Vooral de Bijlagen sla men niet over. Een mooi opstel op to date is dat van dr. Van Lonkhuizen over Bilderdijk en Willem de Clercq, naar aanteekeningen uit Willem de Clercq's Dagboekeen waardig pendant van Van Ooaterwijk Bruins „Da Costa", een paar jaar geleden in O. T. opgenomen. Wat is en wordt die „oude met zijn stroeve trekken" toch onbillijk beoordeeld door velen die hem slechts uit kritieken van eenzijdige voorlichters kennen. Daar zijn bladzijden in dit opstel, aan mede- deelingen van een nuchter ooggetuige ontleend, die allicht een beteren kijk op hem geven. Dit opstel alleen reeds is een heelen jaargang van O. T. waard. Het volgende aantrekkelijke huiselijk tafereeltje schrijven wij over. (Willem de Clercq verhaalt): «(Het was den) 9 Sept. 1823. Wij gingen naar Da Costa, waar wij met Bilderdijk zouden dineeren, en wezenlijk, deze dag was weder recht genoeglijk en heerlijk, en herinnerde mij alles wat ik vroeger ook in dit gezelschap genoten had. Da Costa was stil zooals gewoon lijk in het bijzijn van Bilderdijk. Capadose was ook tegenwoordig. Ons onderhoud aan tafel was aangenaam en genoeglijk. Naderhand kwam Jerommo de Vries een uurtje praten, en had met Bilderdijk een familiariteit, die zonderling was en alsof zij gelijk in jaren waren, waarover hem de anderen dan ook nog wel eens persifleerden. Daarna bleven wij recht genoeglijk in de zijkamer zitten. Mevrouw Bilderdijk naast Caroline" (De Clercq's echt genoote), «en zich met haar onderhoudende over vroegere gebeurtenissen en vroeger lijden. Bilderdijk er tegenover in den grooten armstoel, Dan Da Costa, Capadose en ik. Nu redeneerden wij recht genoegelijk over vorige zeden, vorige dichters, en Da Costa haalde vroegere bundels van Bilderdijk voor den dag, die hij zelf niet meer bezat. En met veel genoe gen hoorde hij Da Costa met innig gevoel den „Floris de Vierde" (Vijfde „in het Hollandsch opzeggen, Nu werd Mevrouw Bilderdijk ge vraagd en zij las met innig getroffen hart D e Cananeesche Vrouw, een soort van romance voor. Inderdaad men moet haar zelve hare verzen hooren voorlezen om die te begrijpen. Naderhand las Bilderdijk 'n vers van zijn vrouw voor, waarin zij Lodewijk op zijn verjaardag aan sprak en hem aan haar onvergetelijken Julius herinnerde. De kleine Lodewijk die in een hoek van de kamer met zijne soldaatjes speelde, en liberalen en koningsgezinden tegen elkander liet optrekken, luisterde er geheel aandachtig naar.Nu stond ik op en improviseerde met zegen over de Christen-Wereld. Ons onder houd bleef belangrijk. Vondel kwam voor den dag. Wij lazen de ontzettende rei nit dejeruza- lem, alsook brokken uit de Maria Stuart,enz Meer schrijven wij niet over. Het was genoeg om den lezer tegelijk den geest van den Reveil het huiselijke leven van Bilder dijk en de belangrijkheid van 't opstel te doen proeven, en om Ons Tijdschrift nog maals bij wie 't niet kennen aan te bevelen. Want inderdaad de redactie doet al haar best dit O. T. degelijker te maken, en de poging slaagt uitnemend. Ook de „Terugblik" laat zich zeer aan genaam lezen. Het eerste gedeelte is een soort Apologie die best achterwege had kunnen blijven. Een criticus die de waar heid en die alleen, wenscht te dienen, behoeft zich van de critiek op zijn critiek niets aan te trekken. Hij ga maar stil zijn gang zooals hij meent dat hij 't moetmet het waarom heeft niemand temaken. De critiek is vrij en de pers is vrij haar mee ning te zeggen, ook over de critiek. Dinsdag 14 Augustus. Goes, 8 uur door not. Pilaar in de Prins voor wed. Kamp een huis Korte Vorststraat C 76. Vlissingen, in de Oude Vriend schap door not. Paap 8 huizen Badhuis straat 52 en 52aSarazijnstraat H 137a en b\ id. 137 en 137a; Pottenkade H 59 en Kasteelstraat O 386, resp. groot 143, 57, 53, 57 en 100 cA. Kijkdag 13 en 14 Aug. 1012 en 24. Woensdag 15 Aug. O.-S 0 u b u r gvoor J. de Klerk door not. Hioolen 3 uur in café Dorpzieht het liofsteetje op en met 8817 c.A. erf en moesland. Donderdag 16 Aug. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. v. Nimwegen het Hotel Belze nabij het spoorwegstation en de afrit van de tram naar Domburg. 2o. en 3o. twee huizen en tuintjes Seisweg R 84 en 85 resp. 96 en 91 0. A. 4o.— lOo. een hnis met gaBg en 7 pere. bouwterrein aan Klein Vlaanderen saam 1369 c.A. Te zien pere. 1 dagelijksde overige 15 en 16 Aug. 1012 en 2—4 uur. K a p e 11 e 7 uur bij Hanson door not. Mulock Houwer de oppervruchten in Kapelle, Biezelinge en Schore. K a p e 11 ebij wed. Hanson door not. v. Campen 6 uur oppervruchten in boom gaarden op hofsteden Boonman Sehore, v. Kruisen Hoedekensk erke en Zoeter Groe. Heinkenszand, door not. v.Cleef 10 uur vruchten van boomgaarden in Hein kenszand, 's-Heer Arendskerke, 's-Heeren- hoek. Ellewoutsdijk, 1 uur by v. d. Hage voor 7 jaar verpachten door Kerk voogden van Wemeldinge 6,3310 H., wei land in 3 perceeleD, Vrijdag 17 Aug. Middelburg, Koren- en Kinderdijk door not. HosaDg 10 uur afbraak, 4000 dakpannen enz. O.-S o 11 b u r g voor J. de Klerk 10 uur op Roosemburg door not. Hioolen inspan als 1 vierjarige ruin, 1 driejarige merrie, 1 kalfdragende vaars, 2 stieren, 2 varkens, 2 geiten, 2 menwagens, 1 melkkar op veeren met 2 stel wielen, 1 driewielskar, 3 ploegen, 5 eggen, veldgang, voorsleper, sleepdeur, 40 broeiramen en bakaarde, landbouw- en melkgereedschappen, veld vruchten, nagras. LAATSTE BERICHTEN. Den Haag. In de Oranje-kazerne is hedenmorgen door een ongelukkig toeval een grenadier door een schot uit een ge weer met scherpe patronen ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond. Er was geen opzet in het spel. Den Haag. De Minister van Binnenl. Zaken, Rink, verliet heden de residentie met verlof. Alle ministers die met verlof zijn, hopen 30 Aug. terug te zijn. Op H. M. verjaardag 31 dezer zal de Minister van Buitenl. Zaken aan de vreemde ge zanten bij het Hof een gala-diner aanbieden. Schoten. De stoomtram Haarlem Alkmaar heeft hedenmorgen een 40-jarige doofstomme vrouw nabij deze gemeente overreden en vermorzeld. Het lichaam werd 70 meter ver meegesleept. Londen, 10 Aug. Een journalist te Tokio zegt dat in China de vreemdelingen beweging overal toeneemt. Vooral te Peking. Ook de Japanners worden tot de vreemdelingen gerekend. Londen, 10 Aug. De Japanners blijken slechts zijdelings betrokken te zjjn ge weest in de rooftochten der robbenvangers. Daar Amerikanen enCanadeezendereeders er van zyn. Deze hebben zich eerst in Japan laten inschrijven om de verant woordelijkheid van zich af te houden. Petersburg. Tot. oppèr-priester van de H. Synode ia door den Czaar benoemd Peter Iswolsky, assistent van het minis terie van oorlog. Colijnsplaat. Bij de aanbesteding der havenwerken alhier was laagste inschrijver dhr. Hubrechtse, Wissenkerke, voor f 670, aan wien het werk is gegund. Nisse. Donderdag werd door de deurw. Hollmann Verhoek voor dhr. v. Selms te Rotterdam de volgende perceelen bouwland verpacht, voor den tijd van 7 jaar,ingaande rooven oogst a.s. Pere. 1, groot 164 roeden, voor f 24, aan O. de Jonge pere. 2,164 r., f 24,50, idem pere. 3,164 r., f 25,50, J. Otte pere. 4,178 r., f 28, P. Hoogestegerpere. 5. 178 r., f 24, W. Danepere. 6,185 r., f 22, J. v. d. Hiele Lz.pere. 7, 185 r., f 21, A. de Blauwe pere. 8, 185 r., f 22, A. Fierloo pere. 9,177 r., f 21, M. Meyer Jr.pere. 10, 177 r., f20, A. Fierloo; pere. 11, 177 r., f 25, H. Rijkpere. 12, 178 r., f 27, M. Nagelkerkepere. 13,178 r., f 18, H. Ryk; pere. 14,178 r., f 20, idem; pere. 15,176 r., f 20,50, idem pere. 16,176 r., f 21, idem pere. 17,176 r., f 25,50, idem pere. 18,19 en 20, 327 r., f 46,50, H. Nieuwenhuyze pere. 21 en 22, 267 r., f 36, C. van Boven en pere. 23, 24 en 25, 350 r., f 45, H. Rijk. Het is verpacht per hoop en alle pachters zyn van Nisse. De verkooping der veld vruchten voor dhr. Johs. Kloosterman te Goes braeht ©p haver f 77 per gemet en aardappels f92. Bruine boonen wegens onvoldoend bod onverkocht. Nisse. Ten overstaan van notaris Paar- dekooper Overman is heden verpacht voor dhr. L. Schouten c. s. te 's-Gravenpolder voor 7 jaren 5,16,30 H.A. bouwland in Sehouwersweel in 6 perceelen. Totale op brengst f615,31 of gemiddeld ongeveer f 47 per gemet. Scherpenisse. De laagste inschrijver voor de verzwaring der zeewering is dhr. Klos alhier, voor f 12895. B HG Bit LIJKE STAJVB. Van 8—10 Augustus. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. Roth, 27 j. jm. en M. M. Geldof, 26 j. jd. J. van Aken, 24 j. jm. en J. Bossehaart, 23 j. jd.M. P. Simonse, 21 j. jm. en J. M. de Visser, 20 j. jd.A. van der Bliek, 27 j. jm. en D. M. de Steur, 23 j. jd. H. vau den Broeke, 25 j. jm. en J. Kosten, 20 j. jd, Bevallen: J. L. van de Vijver geb. Bouwense, d.M. Montenarie geb. Schot, d.A. van Os geb. Hildesheim,z. J. Vermeulen geb. De Witte, z. Overleden: M. van Dalen, 4'/a m., d. GOES. Ondertrouwd: 10, Pieter Bakker, 23 j. jm. te Roozendaal en Krina de Munck, 21 j. jd. te Goes. Geboren: 8, Maria, d. v. Willem de Jonge en Maria KramerAndré Cor nells, z. v. Johan Marie van der Peijl en Adriana Deij. Overleden: 10, Leunis van Liere, 49 j., ongeh. Van 3—10 Aug. IERSEKE. Ondertrouwd: 3, Wil lem Kole, 30 j. jm. en Bregtje van Boven, 25 j. jd. Geboren: Marinus, z. v. Leendert Ver- sohuure en Adriana Elisabeth van Es 3, Dina, d. v. Joos den Herder en Johanna Slimmens8, Pieternella d. v. Foort Glerum en Huberta Bom. ZIERIKZEE, 9 Augustus 1906. Boter f 0,65 a f 0,80 per pond. Kipeieren f 0,75 Ét f 1.de 25 stuks. Eendeieren f-,Ét f-,de 25 stuks. VLISSINGEN, 10 Augustus 1906. Boter f0,Ét fl,50 per kilo. Eieren f 4,40 a f 4,80 per 104 stuks. THOLEN, 10 Augustus 1906. Tarwe*) f8,50 Étf8,75; Haver*)f-, Ét f-,Karwei f 15,50 èfl6.Rogge f -,Ét f Witte Boonen f k fBruine Boonen f -,k t -, Kleine Erwten f -,f -,Kroon- erwten f-,k f-,Gerst*) f7.k f7,75; Aardappelen f 1,50 f 1,75en Ajuin ff -, per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren f3,75 per 100 stuks. Boter i 0,6272 per '/2 K.G. naar waarnemingen in den morgen van 10 Augustus medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Be Bilt. Hoogste barometerstand 770.6 te Horta, laagste stand 749.7 te Kopenhagen. Verwaehting (tot den avond van 11 Aug.) matige Westelijke wind, zwaar bewolkte of betrokken lucht, mogelijk regen. Weinig verandering van temperatuur. Getrouwd SIMON HAGE en CHRISTINA JUMELET die, met de wederzijdsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele belangstelling vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Bruinisse, 10 Aug. 1906, Goes. Zondag 12 Augustus. Voorm. half 10 uur Ds. R. J. v. d. Veen. Bediening v/h Heilig Avondmaal. Nam. 2 uur: Idem. Nabetr. Avond 6 uurLezing. op de verschillende inrichtingen voor onderwijs in gebruik, zjjn te bekomen bij don Boekhandelaar Dam bij de Graanbeurs, Middelburg. De keurig bewerkte proefschilden van onze steeds zoo gunstig aanbevolen Scheur kalenders en zijn verzonden en de inteekening alom opengesteld. Op plaatsen waar nog niet gewerkt wordt, solide Colporteurs gevraagd, tegen hooge provisie, door de Uitgevers :-: IS BIJ Geregeld groote voorraad aan de pakhuizen van De Notaris H. R. STRUVE te Middel burg is voornemens op Donderdag 23 Augustus 1906, des avonds 8 uur, op de bovenzaal der sociëteit „De Verge noeging" aan de Groote Markt te Middel burg, publiek te verkoopen, Verhuurd voor f4.30 per week. De koeper heeft het recht tot over name van den geheelen koffiehuisinven taris en van alles wat tot de Bierbot telarij behoort. In eigen gebruik bij den heer J. WEIJNMAN. Verhuurd voor fl.per week. In de gemeente Koudekerke No, 4 en 5 in eigen gebruik by den heer F. v. d. Zaxden. Bezichtiging daags vóór en op den dag van verkoop van 1012 en van 24 uur, mits voorzien van een toegangsbewijs, ver krijgbaar ten kantore van voornoemden notaris STRUVE, Pijpstraat N 23 (bij de Molstraatj te Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3