Ingezonden Stukken LEESTAFEL. Aasbistedlngen. Openbare Verbooplnges. Afloop ïerkoopingen enz. Wolfaartsdijk. Woensdagavond werd door not. Mulock Houwer publiek ver kocht het woonhuis bewoond door K. Krijnssen ten verzoeke van J. Valkier. Kooper werd I. Flipse voor f700. Marktberichten. hoogte boven den horizon on^vew aUdeze. Grieksche politie. Een bediende van pen Pariisehe bank, van origine een Belg, had een paar honderdduizend franouitde kas genomen, en was met een jonge dame gevlucht naar Kerk vra by Corfu. Frankrijk heeft wel een uitlevenngstraotaal met Griekenland, maar de vluchteling rekende op de omkoopbaarheid van de Grieksche beambteD, en richtte zich in een mooie villa heerlijk in. Door brieven van zijn maitresse aan een vriendin kwam de Fran sohe potitie hun op het spoor. Er kwa men Fransohe politie-speurders naar Corfu, maar deze hadden hun rekening opgemaakt zonder den politie-commissaris van dat eiland. Deze waardige ambtenaar verborg voor een goede som het paartje ergens in de bergen, en de Fransohe politie kon naar haar prooi fluiten. Een tijdje later waagden de vluchtelingen zich weer in Kerkyra, maar toen liep hel mis. Er was weer eens een ander ministerie aan het bewind, en bijgevolg was er een andere politiecommissaris. En toen de Fransohe politie weer opdaagde, bleek die commis saris niet omkoopbaar te zijn, zoodat het paartje werd uitgeleverd. Bij het onder zoek te Parijs kwam ook de historie van de ontvluchting naar de bergen ter sprake, en de Grieksche (regeering heeft nu de stukken gevraagd, om ook zelf dat zaakje te onderzoeken. Scheepsrampen. De scheepsramp op de Spaansche kust heeft weer eens op treffende en schokkende wijze in herin nering gebracht, welke gevaren te allen tijde de scheepvaart bedreigen. Niet minder welsprekend dan de feiten, welke over de ramp der Sirio zijn bekend geworden zijn de cijfers der Lloyd-statistieken, be treffende de zeerampen, welke zijn voorge vallen in de eerste zeven maanden van dit jaar. Gedurende die zeven maanden zijn 147 schepen van meer dan 500 ton vergaan, tegen 149 in dezelfde maanden van 1905. Deze eijfecs hebben nitsluitend betrekking op sohepen, die totaal verloren zijn gegaan. De z. g. partieele scheepsrampen zijn dit jaar buitengewoon talrijk geweest. Van de 147 geheel verloren gegane schepen zijn er 43 gestrand, 30 gezonken of op zee verlaten, 25 in botsing geweest 10 vernield door brand of ontploffing, terwijl men van 11 nooit eenig» tijding heeft ontvangen. De regeering van het groothertog dom Luxemburg is voornemens een kanaal te graven, waardoor de voornaamste nijver heidscentra van Luxemburg met de Moezel verbonden zullen worden. Tegen de trusts. Uit Philadelphia wordt gemeld, dat 14 leden van de IJs- trust gevangenisstraf hebben gekregen wegens „samenzwering" om de ijsprijzen op te zetten. Van Juli 1905 tot Juli 1906 is in Engeland door houders van motorfietsen, wegens te hard rijden vervolgd, f120.000 aan boeten en f30.000 aan gerechtskosten betaald, waarvan ruim het derde deel alleen door Londenaars. Chamberlain heeft ontzettend veel last van jicht, vooral in zij» maag. Hij is op, zeggen zijn vrienden, en zijn fractie overlegt al over de te nemen maatregelen, indien hij eens mocht komen te vallen of duurzaam buiten gevecht gesteld wordt. Een admiraal te mater. Bij de vruch teloos gebleken pogingen om het bij Lundy-eiland gestrande Engelsohe slag schip Montagu vlot te krijgen, is bijna een zeer ernstig ongeluk voorgevallen. Admiraal Wilson, de opperbevelhebber der Britsche vloot, die uit een sloep de werkzaamheden gadesloeg, werd door een golf uit de boot geslagen. Slechts met de grootste moeite slaagden de Jantjes erin den vlootvoogd te redden. De schipbreuk van de Sirio. Het wordt tegengesproken, dat de aartsbisschop van Sao Paulo bij de ramp zou zijn omgekomen. De Koning heeft de orde voor verdienste ter zee verleend aan de gezagvoerders der schepen Joven Miguel en Vincente Lacomba Te New-York is een huwelijk ge sloten dat veel nieuwsgierigheid wekte. Henry Warr, de opperhoutvester in Cali- fornië, een particulier vriend van President Koosevelt, en vroeger behoorende tot het vermaarde regiment der Rough Riders, is getrouwd in den stijl v; n hetWildeWeslen. Bruid en bruidegom waren gekleed in leder, met hooge rijlaaar n Zij zagen er uit als riLederkous", de beroemde held van Cooper, of als de moderne Buffalo Bil. Hun kostuum trok tcozeer de aandacht, dat de jonge echte lieden het bruidsmaal in den steek lieten en snel naar het Verre Westen vertrokken Hun wittebroods weken brengen ze door in de wildernis in een blokhut. Bij de overgroote hitte te Berlijn is het gebleken, dat strooien hoeden op den kop der paarden een afdoend beschermings middel zijn tegen de felste zonnestralen. Onder de vele paarden, die aan hitte zijn bezweken, was er geen, dat voorzien was geweest van een strooien hoed. Om bij do paarden het knabbelen aan den strooien hoed tegen te gaan, bestrijkt men den rand met Fransche olie. Geheel ondoelmatig is het, bij groote hitte, natte doeken op den kop der paarden te leggen. Het water vêrdampt snel en de doek maakt het dier nog warmer dan het is. In een vergadering van schuldeischers TOS» de stad Zion ie besloten genoegen te nemen met 12,860,000 gld. schuldbrieven van 6 pCt., aflosbaar in vijftien jaar. Men was van meening dat de schuld gemakkelijk kon afgedaan worden door de fabrieken die tot de stad behooren, daardealgemeene inrichting van de bedrijven uitstekend be vonden was. De kantfabriek b.v. is een ruime bron van inkomsten. In een bijeen komst van 800 Zionisten hebben 798 zich voor Voliva als opvolger van Dowie ver klaard. Voliva is de man die de beweging tegen den profeet geleid heeft. Bonaparte, de Amerikaansche minis ter van marine, maakt bekend dat hij tegen de vleeschpakkers die aan de marinewerven te New-York, Philadelphia en Norfolk leveren, maatregelen zal nemen. Hij zegt, dat de overeengekomen prijs te laag is en dat de leveranciers slecht vleesch leveren, om nog winst te kunnen behalen. Te Philadelphia zijn veertien leden van de ijstrust in staat van beschuldiging gesteld, wegens een samenspanning om den prijs van het ijs in de hoogte te jagen. Te Chicago is de Milwaukee Avenue Bank mis gegaan. Het heet dat de spaar penningen van 22,000 beleggers, meest kleine luiden, grootendeels verloren zijn. Er is een tekort van ruim 2,400,000 gulden. De bank wordt door een verwoede menigte belegerd, die door politie in toom moet gehouden worden. Tegen den directeur Paul Stansland die vermoedelijk in Londen zit, en den kassier Herring zijn mandaten tot inhechtenisneming uitgevaardigd. Er schijnt met geld van de bank aan de beurs gedobbeld te zijn. De Polen in Oost-Pruisen. Er is weer een groot Duitsch riddergoed van 1600 H.A. in het district Osterode in Oost- Pruisen voor 285,000 Mk. in Poolsche handen overgegaan. Prinses Mathilde van Saksen-Coburg en Gotha is op 29-jarigen leeftijd te Davos overleden. Prinses Mathilde, in 1877 ge boren, is een Beiersche van geboorte, dochter van prins Ludwig en de meest geliefde kleindochter van den prins-regent Luitpold 1 Mei 1900 huwde zij met prins Lodewijk van Saksen-Coburg en Gotha, een ouderen broeder van vorst Ferdinand van Bulgarije. Reeds verscheidene jaren geleden deden zich verschijnselen voor, die op tering wezen. De prinses laat twee kinderen, een jongen en een meisje, na. De Keizer, die zich te Munster in Hannover bevindt bij cavaleriemanoeuvres, zal de familie Krupp te Essen gaan be zoeken. Het bezoek draagt een geheel particulier karakterde keizer blijft een dag logeeren en zal de nieuwe arbeiders woningen en verschillende fabrieken be zoeken. Te Norddeich op Norderney is een station voor draadlooze telegrafie voor de Duitsche rijkspost opgericht, dat bijna geheel Europa moet beheerschen (Napels en St. Petersburg zijn twee van de verste punten). Het station bestaat uit 4 ijzeren torens van 65 M. hoog, die elk 65 M. van elkaar zijn verwijderd en dus juist een soort kubus vormen, waarvan de 15 M. van den top het ontvangnet dragen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Hooggeachte Redactie 1 Gun me in een uwer kolommen een vriendelijke plaats voor een woord inzake de onthulling van het standbeeld van Willem Lodewijk, Graaf van Nassau, dien Friesland in groote liefde eens eerde als Us Heitd.i. onze Vader, en die waarlijk behoort tot de «Rechtvaardigen, wier nage dachtenis in zegening zal zijn". Toen Groen van Prinsterer immers voor 't eerst in zijn openbaar leven te Leeuwarden toefde om voor de Vrije School het hart der Friezen en der Friezinnen te winnen, heeft hij de beroemde rede voering gehouden, waarin hij herinnert aan het leven en de verdiensten van den Eerstgeborene van Graaf Jan, die, toen zijn vader hem terugriep, bleef, en kundig krijgsbevelhebber door eigen genie en staatsman uit de school van Prins Willem Frieslands onafhankelijkheid kocht met zijn levenskracht en helden bloed, met Maurits de Reductie van Gro ningen bewerkte, en met Oldenbarnevelt bij de sluiting van het Bestand de erken ning van Neerlands vrijheid verwierfdie in de bange crisis gedurende het Bestand het zich ter kwader ure verheffend Pro vincialisme heeft weerstaan en met het Recht der Kerk gehandhaafd de nieuw geboren Nederlandsche Natie. In die redevoering heeft Groen van Prinsterer gezegd: „Leeuwarden is de aan gewezen stad, waar eenmaal, aan de ver- dienstelijkslen uit een roemrijk voorge slacht dankbaar, HET NEDERL&.N DSCHB VOLK een STANDBEELD zal oprichten voor Willem Lodewijk". Deze voorspelling staat thans te worden vervuld. De Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer te Leeuwarden aangevoerd door haar Voorzitter, Dr. Sehoondermark wenschte een blijvende attractie te bekomen in het aan monumenten zoo arnoe Noordenhet Friesch Genootschap onder leiding van zijn Praeses, Mr. W. J. van Weideren Baron Rengers voelde zich, in historische geestdrift ont gloeid, begeerig om Us Heit het Stand beeld op te richten, waarom zijn jongste Biograaf had gevraagdmen toog aan den arbeidgelden werden verzameld, de medewerking van Professor Bart van Hoven verkregende toezegging, dat de Koninklijke hand bereid was het Stand beeld te onthullen, bekomen straks zal een opgetogen Friesland naar Leeuwarden opgaan en blij begroeten het prachtig Monument, dat op hoog voetstuk van gra niet heerlijk den Nassauvrijheidsheld uit beeldt in metaal. Dan er is in dit kostelijk doen een leemte. Niet algemeen genoeg was de samen werking van allen, die Willem Lodewijk in liefde gedachtig zijn. En in 't bijzonder zijn dit immers de mannen van Groen zij, die met Groen en met Willem Lodewijk zich noe men issu's de Calvin. Ook zij eeren voorzeker in dezen Graat den Nationalen Held en den Staatsman, die heel de Unie droeg op zijn hart, doch zij hebben hem daarbij lief, als den «in zeden zilver-reinen", innig-vromen christen, als den trouwen belijder van den Naam des Heeren, als 'n echten «Voedsterheer voor de Kerke Gods". Zij hebben even min als Groen zijn brieven kunnen lezen, zonder dat zijn beeld werd inge prent in een innig-liel'hebbend broederhart. Vergis ik mij, als ik beweer, dat er duizenden onder ons christenvolk zijn, die 't een voorrecht achten, om alsnog voor dit Standbeeld een bijdrage toe te zenden om ook mee te doen aan deze hulde voor Us Heit. Nu deed mij het comité verstaan, dat nog zeer welkom zullen zijn vele, zij het kleinere giften, opdat dit Monument in zijn volle schoonheid moge prijken. Daarom vraag ik bij dezen aan mijne geestverwanten om een regen van kleine bijdragen, opdat duizenden onzerzijds mee doen om uit groote liefde en ongeveinsden dank een werkzaam aandeel te hebben in het eeren van de nagedachtenis van den hoog-vereerden Nassauheld, en in het uitroepen van de Weldadigheid en Trouwe van Hem, die Willem Lodewijk aan Neder land gaf. M. i. zou het o. m. even practisch als liefelijk zijn, indien op al onze Christelijke Jongelingsvereenigingen en scholen een inzameling werd gehouden hierdoor zou ook het opkomend geslacht medewerken tot deze schoone daad van piëteit. De heer P. A. Bruinsma, Ruiterskwartier te Leeuwarden, zal gaarne de bijdragen in ontvangst nemen. Met grooten dank voor 't opnemen dezer regelen, blijf ik M. de R., Uw broeder in Christus, Dr. L. H. WAGENAAR. Middelburg, 8 Augustus 1906. (Deze oproep heeft onze hartelijke in stemming. Wie wil de eerste zijn Red.) De vriend des huizes, tijdschrift voor het Huisgezin, Red. ds. Schrij ver Neerbosch' Boekhandel. Het Augustus no. hetKo- ninginne no., het Kersen no.bevat 't portret van H. M. met bijschriften een en ander over het Kersenfeest van den Neerbosch-cent, met photo's. Dit tijdschrift wordt uitnemend geredigeerd en uitge voerd het verdient warme aanbeveling. Twijfel, door Bettexuit het Duitsch door Elisabeth Freijstadt. Kampen J. H. Kok. W ij mogen niet langer wachten met de recensie van dit nieuwe werk van Bettex, dat zooveel nieuwe oorspronkelijke ge dachten bergt, zooveel finesses uit de na tuur opmerkt en tot ons doet spreken, zoo krachtig den twjjfel aanpakt, en vooral in zijn 3e opstel «Openbaring" een boek reeds op zichzelf 1 bij zoo velerlei in natuur en genade den vinger ligt, opdat wij 'tniet achteloos zouden voorbijgaan. Aangrijpend is zijn betoog, zuiver de ver taling, netjes de uitvoering. Bettex' wer ken kan men niet beoordeelen wanneer men ze maar eens leestwie ze herhaal delijk leest, ontdekt er steeds nieuwe schoonheden in. De uitgever had bij dit werk 't daarbij niet passende groene ka dertje met de dobbelsteentjes achterwege moeten laten, de uitvoering zou er te schoo ner om geweest zijn. Wij ontvingen ter kennismaking 3 nommers van Bintang Hindia, Red. A. C. C. Clockener Brousson te Nijmegen. Direc teur-uitgever N. J. Boon, Amsterdam, Blauwburgwal 6. De uitvoering is prachtig. Vooral het Koninginnenummer (81 Aug bevat prach tige photo's. De inhoud is grootendeels maleisch. De abonné's op dit flinke tijd schrift ontvangen ter herinnering aan 31 Augustus een fraai kabinet-formaat portret van H. M. de Koningin op glacé-carton, gedekt door de vlag, en rustend op het Nederlandsche wapen, dat geflankeerd wordt door twee soldaten van het Ned. Indische leger. Het zal in Indië tegen lagen prijs ver spreid worden. Zaterdag 11 Augustus. St.Annalandll uur in het Gemeete- huis door het bestuur van den Suzanna- polder het maken van een opkisting met schorgrond, het aanvullen der beschadigde binnenbeloopen en het verhoogen van een gedeelte zeedijk. Woensdag 15 Augustus. Goes, 6 uur door dhr. Rothuizen voor dhr. Duivewaardt het afbreken van een huis Langevorst, en 't weer bouwen van eep nieuw ijs hef W apen van Zeeland. Aanwijzing 9 uur. Bestek k 40 cent bij dhr. Rothuizen. Dinsdag 21 Aug. Midddelburg, in het Militair Te huis door de vereenigiug Kinderzorg 2 uur het bouwen van een Kinderhuis Veersehe Singel. Aanwijzing 17 Aug. 3 uur. Inl. W. L. Huson Vlissingen en J. Baljeu Middelburg. Inschrijvers moeten lid zyn der Herv. Kerk. Bestek enz. ad. f 1.75 per stel. Woensdag 22 Augustus. Nisse, door B. en W. 11 uur, iu 't gemeentehuis lo. het vernieuwen en her stellen der torenspits2o. het maken eener bestrating met nieuwe keien3o. id. met oude. Aanwijzing 10 Aug. 10 uur. Bestek 94 uur ter inzage in de gemeentekamer. Inl. dhr. architect v. d. Weert te Goes. Bestekken a 50 bij dhr. burgemeester. Zaterdag 1 September. Borssele, door het besuur van deu cal. polder Borssele het uitvoeren vau zinkwerk en steenbestortiDg totverdediging van den oever van den polder. Raming f 25.200. Het bestek bij dhr. Beenhakker. Aanwijzing 24 en 27 Aug. 24 uur bij de directiekeet. Dinsdag 14 Augustus. Goes, 8 uur door not. Pilaar in de Prins voor wed. Kamp een huis Korte Vorststraat C 76. Vlissingen, in de Oude Vriend schap door not. Paap 8 huizen Badhuis straat 52 en 52a Sarazijnstraat H 137a en bid. 137 en 137aPottenkade H 59 en Kasteelstraat O 386, resp. groot 143, 57, 53, 57 en 100 cA. Kijkdag 13 en 14 Aug. 1012 en 24. Woensdag 15 Aug. O.-S o u b u r gvoor J. de Klerk door not. Hioolen 3 uur in café Dorpzicht het hofsteetje op en met 8817 c.A. erf en moesland. Donderdag 16 Aug. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. v. Nimwegen het Hotel Belze uabij het spoorwegstation en de afrit van de tram naar Domburg. 2o. en 3o. twee huizen en tuintjes Seisweg R 84 en 85 resp. 96 en 91 c.A. 4o.—lOo. een hnis met gang en 7 perc. bouwterrein aan Klein Vlaanderen saam 1369 o.A. Te zien perc. 1 dagelijksde overige 15 en 16 Aug. 1012 en 2—4 uur. K a p e 11 e 7 uur bij Hanson door not. Mulock Houwer de oppervruchten in Kapelle, Biezelinge en Sehore. Kapelle, bij wed. Hanson door not. v. Campen 6 uur oppervruchten in boom gaarden op hofsteden Boonman Sehore, v. Kruisen Hoedekenskerke en Zoeter Groe. Heinkenszand, door not. v. Cleef 10 uur vruchten van boomgaarden in Hein kenszand, 's-Heer Arendskerke, 's-Heeren- boek. Ellewoutsdijk, 1 uur bij v. d. Hage voor 7 jaar verpachten door Kerk voogden van Wemeldinge 6,3310 H., wei land in 3 perceelen. Vrijdag 17 Aug. Middelburg, Koren- en Kinderdijk dooi not. Hosang 10 uur afbraak, 4000 dakpannen enz. O.-S o u b u r gvoor J. de Klerk 10 uur op Roosemburg door not. Hioolen inspan als 1 vierjarige ruin, 1 driejarige merrie, 1 kalfdragende vaars, 2 stieren, 2 varkens, 2 geiten, 2 menwagens, 1 melkkar op veeren met 2 stel wielen, 1 driewielskar, 3 ploegen, 5 eggen, veldgang. voorsleper, sleepdeur, 40 broeiramen en bakaarde, landbouw- en melkgereedschappen, veld vruchten, nagras. Kloetinge, de oppervruchten door not. Mulock Houwer bij Akkenaar2 uur in boomgaarden in Kloetinge, Goes, 's-Gra- venpolder, Kapelle, Nisse, 's Heer Abts- kerke, Hoedekenskerke, 's Heer Arends kerke, en bij M. Steyn te Hoedekenskerke. En 64 A. aardappelen, gerst en bruine boonen. 's Gravenpolder, bij Verbeek door not. Overman appels en peren 10 uur in 's Gravenpolder, Hoedekenskerke, Oudelande, Baarland, Kapelle, 's Heer Abtskerke, 's Heerenhoek en Biezelinge. Maandag 22 Aug. Hansweert, by Luijk door not. Schram en Hioolen 11 uur voor dhr. J, v. Acker 1,2810 H. bouwl. onder Waarde 3,8060 id. onder Krabbendijke5,8640 H. bouw- weiland, rietveld en uitweg onder Vlake. In perceelen. Niet in massa's. Woensdag 22 Aug. Ritthem, op Welgelegen door not. Verhulst 10 uur 1 bruine min 17 jaar, 6 baatgevende melkkoeien, kalf vaars, 1 jarige vaars, melkgeit, loopvarken, 30 kippen, 10 kuikens, karnhond, menwagen met toebehooren, veer wagen, driewiels kar, kooktoestel, mutsaards, hooi, mest, landbouw-, zolder- en melkersgereed- schap enz. Oudelande, half 2 door not. v. d. Kloes een huis 181 cA. En 3804 oA. bouwl., zij kantweg en watergang bij wed. J. Louws. Donderdag 23 Aug. JsHeerenhoek,bij Hazen door not. Overman 10 uur 11630 c.A. bouwl. voor erven de Graag. Vrijdag 24 Aug. Krabbend ij ke, voor gebr. Krijger door not. Pilaarhalf 2 in het stationskoffie- huis lo. de ambachtsheerlijkheid van Krab bendijke met het recht op den titel en met 1,4445 H.A. zijkanten van wegen. 2o. het paohtrscht op gronde» in Oost Krabb, Nieuw Krabb, Maas, Monniken- en óost- pelders. Baarland, 12 uur door not. Overman voor C. Allaart meubelen, bedden met toebehooren, Statenbijbel, Franklein, Krui wagen, Loopvarkens. Dinsdag 28 Aug. Goes, bij Koens door not. Liebert 8 uur een huis voor L. Ortelee. Goes, 2 uur bij Boudeling door not. Pilaar appels peren en noten in 31 boom gaarden in Goes, Kapelle,Sehore,Kloétinge, 's Gravenpolder, Borssele, Ovezande,Wol- fertsdijk, 'sHeer Arendskerke, Driewegen, Oudelande en Rilland-Bath. Woensdag 29 Augustus. Nieuwdorp, door not. Pilaar voor P. Verdonk c. s. 10 uur 1 hoefje met tuin, boomgaard, bouwland 420 c.A. Augusta». Wissenkerke, door not. Noordijke uur in de Kroon voor dhr. Janus de Looff de hofstede Molenzicht. LAATSTE BERICHTEN. Wilhelminadorp. Een zoon van Jan Visser, oud 23 jaar geraakte hedenmiddag met zyn hand in de dorschmachine, waar door dit lichaamsdeel zoo goed als afge sneden werd. Dr. Coenen verleendespoedig heelkundige hulp. Rotterdam. Een hevige brand woedde heden nacht in de Vogelenzang. De brand ontstond in een lijstenfabriek, die geheel afbrandde. Den Haag. Bij kon. besluit is benoemd voor 1 jaar tot leeraar aan de Rijks- hoogere Burgerschool te Middelburg dhr. D. Kruyder, tijdelijk leeraar aldaar. En tot opzichter-machinist bij de rijks-kust- verlichting te Westkapelledelichtwachter- machinist aan boord van het ryks-licht- schip „Maas" K. Schraver. New-York, 9 Aug. De hitte blijft erg. Gisteren vielen 30 personen dood van de hitte, die heden 103 graden was. Londen, 9 Aug. Invloedryke Ameri kaansche bladen nemen zeer ernstig op de strooptochten door Jansche robbenvangers op de Aleoeten in de Amerikaansche wa teren gepleegd. Zy vinden er een aanlei ding in om hunne waarschuwingen tegen Japan te herhalen. Een botsing tusschen Amerika en Japan beschouwen zij slechts als een quaestie van tijd. Japan's handelingen in Mantsjoerije tegen Amerika zijn nog stuitender dan vroeger die van Rusland. Londen, 9 Aug. De wanordelijkheden in Kaapstad duren voort. Vele blanken zijn in hechtenis genomen. Alle regimenten vrijwilligers zyn op geroepen. Zij doen patrouilledienst in de straten. MIDDELBURG, 9 Augustus 1906. De aanvoer bestond uit Tarwe, enkele monsters Koolzaad en Karwijzaad. Bij geringe aanvoer, goede vraag, volgens noteering. Men besteedde voorjarige tarwe f k f-,nieuwe tarwe f7,10 k f7,20-, jarige rogge f -,éi f -,nieuwe rogge f-,k f-,wintergerst f-,4f-, nieuwe zomergerst f -,éi f haver f 0 k f -,paardeboonen f éi -,tuin- boonen f -,éi f -,witteboonen gelezen f éi fongelezen féi I ronde bruine boonen fa flange dito féi fgroene erwten f-, a f kroonerwten jarige f 9,50 éi f 9,60; nieuwe f 9,80 a f 9,90koolzaad f 12,75 k i 13,khrwijzaad per 50 K.G. f 15,25 k f 15,50. Alles per H.L. Opgaaf v. d. marktzetlers, handelaren. Boter f0,69 éi f0,73 per '/a kilo. Eieren f 4.per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter f0,70 a f0,73 per '/2 kilo. Eieren f4.per 100 stuks. Veilingsver eeniging Walcheren MIDDELBURG, 9 Augustus 1906. Aardappelen, blauwe, f2,10f2,40, idem schoolmeesters f 2,20, idem kralen f l,6of 1,70 zure-st. jan appels f 55,20, idem zoete f 6,40 f 7,20, hondsmuil 15,20, roode suiker peren i 4,50f 4,60, zure appels f 5f 5,10, alles per H.L.glasappels f2,50—f2,60 per kin tarwe appel 35 cent, zomeraagt 35 cent, oomskinderen 7I—81 cent, alles per vijf liter; zomerberge- motte 8—8'/j cent, Zierikzeesche suikerpeer 6 cent, zomerlouwtje 12>/j cent, poire madame 16 cent, pruimen 20 cent, morellen 30—69 cent, thomaten 15 cent, alles per K.G.snij- boonen 80—90 cent, suikerboonen (le soort) 43—66 cent, idem (3e soort) 73—95 cent, postelein 16—20 cent, alles per grietandijvie f 2,24—f 2,60 per loo struiksla 84—200 cent per 100 kropaugurken 16 cent per loo stuks j doperwten 17I/2 cent per 5 liter; bloemkool (le soort) 9—lo cent, komkommers (ie soort) 56 cent, idem (2e soort) 24 cent, roode kool 710 cent, meloenen (te soort) 4850 cent, idem (2e soort) 18—25 cent, alles per stuk; zilveruien 11—13 cent per K.G.tuin- boonen 23—25 cent per benpeën 2'/j3l/a cent, karoten 3—4 cent, ramenas 1—i'/j cent, rapen 4 cent, sjalotten 1—2 cent, selderij 3Y|—cent en pieterselie 3 cent, alles per bo«(

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3