RECLAMES. DBOUW. Kerknieuw*. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. een hond bespannen voertuigL. H., P. P„ Sint Laurens, M. B., E. L., Koudekerke, tot eene berisping; zijn trekhond niet voorzien van een aan den halsband bevestigd metalen ken- teekenJ. S., Middelburg, tot f l b. s I d. h. G. v. \V., Middelburg, tot 2 X f I b. s. I d. h. iedere b.als bestuurder van een voertuig zich niet gedragen naar de bevelen der politieJ A., Middelburg, tot (0,50 b. s. 1 d. h.als marskramer zijne waren ten verkoop aanbieden zonder kennisgeving: C. R., Breda, C' v. W., I'itthem (België), tot ft b. s. I d. h.noodeloos klimmen achter op een rijtuigH. v. d. H., Ylis'ingen, tot eene berisping; uithalen van een vogelnestC. v. T., Middelburg, tot f O.5O b. s. I d. h.en wegens droukenschap A. M., Vlis- singen, tot (2 b. s. tuchtschoolstraf voor een week, A. v. D., A. C., Middelburg, A. M. M., Koudekerke, tot f 2 b. s. 2 d. h.W. M. v. d. P., \V. P, J. B., Middelburg, A. F. Koudekerke, N. d. H., Meliskerke, tot f 3 b. s. 2d. h., M. M. v. H., Middelburg, tot 2 X f 5 b. s. 3 d. h. iedere b.nog is veroordeeld wegens laten loopen van vee op grond die beplant is J. D., Middelburg, tot f 5 b. s. 3 d. h. Bekrachtigd zijn de vonnissen, gewezen den 9, 16 en 3 Juni jl. respectievelijk tegen C. v. E., Middelburg en C. B., Vlissingen, waartegen de beklaagden waren gekomen in verzet. TE THOLEN. Men heeft veel gesproken over het ge val onzer buren, mejuffrouw VERCAU- TEREN te ïholen. Het deod zich zoo kort in de nabijheid voor, dat wij denken dat het u belang zal inboezemen. Mejuffrouw 0. Vercauteren, wonende C. 237 bij de Gasfabriek te Tholen, meldt onsVoordat ik gebruik maakte van Foster's Rugpijn Nierenpilien heb ik gedurende drie maanden verschrikkelijk veel pijn geleden in het benedengedeelte van den rug. Dit was zoo erg, dat ik mij haast niet moer bukken kon en wan neer ik voor een of ander huiselijke bezigheid in een gebukte houding moest zijn, was mijn lijden inderdaad ondrage lijk. Ik kon mij zelfs niet eens meer oprichten, wanneer ik op mijn stoel ge zeten was. De urine was troebel en be vatte erg veel bezinksel, ik had ook veel hinder van opgezwollen voeten en enkels. Eik oogenblik kreeg ik duizelingen en schemeringen voor de oogen. Menigmaal bekwam ik opstijgingen van het bloed naar het hoofd en benauwdheden, welke door plotselinge rillingen werden gevolgd. Bij het minste wat ik deed, was ik erg vermoeid en steeds had ik te lijden van een loom, afgemat gevoelik begon mij erg zenuwachtig en ongerust te maken, want ik dacht dat zich nog meer com plicaties in deze ziekte zouden voordoen, welke misschien tot e8n noodlottig einde mochten voeren. Hot was een zegen voor my, dat ik uw weldoende pillen leerde kennen, want nadat ik één doosje biervan ingenomen had, had er een groote verlichting in my plaats. Ik gevoel mij nu veel sterker en opgewekter en van de vroegere pijn kan ik weinig of niets meer waarnemen. Uit dankbaarheid zal ik dan ook steeds gaarne de goede hoe danigheden van nw pillen kenbaar maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen (water zucht). Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedig water afkomstig uit het bloed, dat door gedrongen is tot in bet weefsel der huid en dat eigenlyk had moeten worden uit gedreven door de filtereering indien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld, dat dergelijke gevallen volkomen genezen werden door Foster's Rugpijn Nierenpilien. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn-Nicrenpillen geeft, dezelfde die mej. Vercauteren gehad heeft. Wü waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkom t. Ze zij n te Goes verk rij gbaar bij de firma NATHAN EMANUEL, en te Middelburg bij den heer JOH. DE ROOS, VJasraarkt K 157. Toezending gescuiedt franco na ontvangst van postwissel k. f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Te St. Annaland woedt thans in de hevigste mate de vlekziekte onder de varkens. Slechts zelden herstelt een aan getast dier; de meeste dieren sterven reeds na een paar dagen. De in het voorjaar met serum ingeënte beesten bleven ge zond. Vele menschen laten thans hun varken nog inenten, some als de ziekte verschijnselen zich reede beginnen te ver- toonen. Het is echter al gebleken, dat het dsn te laat is. In de vorige week werden door een rijksveearts zelfs veertig dieren op één dag ingeënt. Vele zieke varkens of ziek gealachtte, worden naar elders verzonden. (N. R. C.) Nod. Herv. Kerk. Beroepen te Kesteren G. Th. C. Rappard te Bergambachtte Donkerbroek J. Slsenroeijer, cand. te Utrechtte Nieuw- B erta C. P. T. Abbing te Zweeloo (Dr.) Bedankt voor Renesse door F. Siumghe Dsunsté te Poortugaal. Uit Boskoop schrijft men aan de a; r. et..- Het kerkbestuur der Ned. Hervormde gemeente alhier heeft aan de afdeeling Gouda van het Leger des Heils welwillend toegestaan om op Zondag a. s. in het kerk gebouw der voornoemde gemeente een bijeenkomst te houden met het doel, het werken en het streven van het Leger des Heils meer bekend te makeu. Voor zoover ons bekend, is dit de eerste kerkelijke gemeente in ons land die aan bet Leger des Heils op deze wijze de broe derhand reikt. (Dit is onjuist. Immers met Paasehmaan- dag werd eeu dergelijke meeting in de kerk te Zierikzee gehouden ouder leiding van den Kapitein der afdeeling Goes. Red. Zeeuw.) In zake het voorstel der classis van Amsterdam om eene reorganisatie der kerk te beoordeelen, besloot de algemeene synode, in strijd met de conclusie der meerderheid van de rapporteerende com missie, zulks te doen. Een eerste gevolg zal daarvan zijn een voorstel tot wijziging der verkiezing en samenstelling der synode. Geref. Kerken. Beroepen te Vlissingen (A) H. J. Heida te Ierseke. Aangenomen naar Zevenhuizen door F. W. Geerds te Sellingen. Bedankt voor Dinteloord door G. de Jager te Bruinissevoor Bierum door F. W. Geerds te Sellingen. Geref. Gemeente. Beroepen te Krabbendijke L. Boone te St. Philipsland. Geslaagd op het Staats-examen tot toe lating aan de Universiteit te Utrecht o.a. de heer A. J. Sauervoor diploma A, dhr. N. C. M. A. v. d. Driesen voor diploma B dhr. J. C. J. de Meulemeester. Geslaagd te 's-Gravenhage voor de acte Engelsch L. O. de heeren A. de Kraker te Ternouzen en A. Wisse te Vlissingen. Idem voor de hoofd acte dhr. J. de Glopper te Dreischor. En voor de de acte Fransch dhr. W. F. Couman te Gouda. De heer R. v. d. Wal, hoofd der Chr. school te Brouwershaven, it benoemd als zoodanig te Kiel windeweer. Middelburg. Naar wij vernemen moe ten er geen termen bestaan om den Amsterdammer, die bij een winkelier hier ter stede een paar schoenen kocht zonder die te betalen, en bovendien f35 leende, te vervolgen. Hij is echter naar Amsterdam overge bracht, waar hij zich over hem ten laste gelegde verduistering van een rijwiel zal moeten verantwoorden. Het nieuwe informatiebureel van de Vereeniging tot bevordering van het vreem delingenverkeer alhier zal Woensdagna middag voor de leden ter bezichtiging worden gesteld. Bij kon. besluit is een pensioen verleend van f 690 aau K. S. de Neve, wed. C. J. Bottemanne Mzn, hoofd-opz. der visscherijpolitie op de Schelde en Zeeuwsche stroomen. Kr is medegedeeld, dat op de ten toonstelling van oud goud en zilverwerk zich 0. m. bevindt het kleinste boek ter wereld, ter grootte van een bruine boon, in 1674 gedrukt, mei het gedicht: Bloern- hofje", door G. van Lange. Dit is het kleinste en in verband daarmede mag wel vermeld worden, dat het grootste boek der wereld, eveneens uit Nederland af komstig is. Het is in den tijd der Stuarts (1660) uit Nederland naar Engeland ver huisd, en ten slotte terechtgekomen in het Britsche museum. Dit boek is 175 o.M. hoog en 175 o.M. breed en bestaat geheel uit groote kaarten. Het boek wordt af gesloten met drie groote zilveren haken. (N. R, G.) Vlissingen. H. M. Kruiser „Noord- Brabant'', welke ruim '2 maanden in 't dok te Middelburg lag voor het ondergaan v tn herstellingen onder de waterlijn is naar hier gesleept om aan de werf der K. M. //De Schelde'' verdere herstellingen te ondergaan. De heer J. M. de Zwarte, kapitein der prov. stoomboot op de Westerschelde wordt in het genot van pensioen gesteld, en in zijn plaats is benoemd tot kapitein de stuurman L. de Bakker en tot stuurman de matroos M. P. N. M. de Kunder, in gaande 1 Aug. j.l. De conducteur der brievenmalen A. H. de Koster wordt op verzoek op 16 Aug. a.s. overgeplaatst van Antwerpen nuar Vlissingen voor de lijn Vlissingen—Breda in de plaats van D. Hoek die laatst benoemd werd op het zeekantoor VlissingenQueen- borough. Zaterdagmiddag zyn aan het strand bijna twee personen een heer en een knaapje by het baden verdronken. Een Engelsohman zwom hen achterna en, ge holpen door den badman, mocht men beiden behouden aan land brengen. Het knaapje was reeds bewusteloos. By de directe belastingen enz. is met 1 Oct. tijdelijk belast met de waarneming var. het grenskantoor Bath R. Roseman, kommies-ontvanger te Termunterzijl. Vlissingen. Het vuurschip .Maas" is in het droogdok alhier opgenomen om enkele voorzieningen te ondergaan. Het schip moet o.a. opnieuw met zink beslagen worden. "Rilland. De wisselwachter M. van Boy#n alhier is met ingang van 6 Augustus benoemd tot arbeider-telegrafist met stand plaats te Baexem-Heythuizen (Limburg). Rilland. De aannemer Ten Siepen van het werk aan den spoordijk leed Zaterdag op Zondagnacht nogal wat schade. Op 5 i 6 plaatsen brak de voskaai aau den noordenkant van den dijk door, waardoor alle materiaal aldaar drijft. De machine om het overtollige water te verwijderen schijnt defect, zoodat het moeilijk gaan zal heden, Maandag, te werken. Rilland-Bath. Tot agent van politie te 's-Gravenhage is benoemd A. Vogel, thans tijdelijk brievenbesteller in wijk C alhier. Meliskerke Zaterdag werd door de schietvereeniging .Meliskerke" haar jaar lij ksche huishoudelijke schietwedstrijd ge houden. Er waren weder eenige prijzen beschikbaar gesteld voor het hoogst aantal geschoten punten. De le prijs werd behaald door den lieer K Sturm met 52 punten, 2e pr. H. Sloe, 51, 3e pr. K. Huijsman, 45, 4e pr. S. Tael, 43, 5e pr. P. de Zeeuw, 42, 6e pr. P. Kodde, 42, 7e pr. A. A. J. Brandes, 418e pr. J. Huijsman, 39, 9e pr. M. Bakker, 36, 10e pr. J. Alewijnse, 34, He pr. J. Jobee, 25, 12e pr. J. Dekker, 22, 13e pr. A. Janse, 18, en 14e pr. Adr. Jansemet 13 punten. Krabbendijke. De vreeselijke hitte der laatste week heeft hier haar sporen achter gelaten, welke voor den landbouw wel een schadepost zal zijn, n.l. de tarwe welke nog groen was, is als het ware verbrand, het stroo was in drie dagen wit, zoo ook met den haver. De ajuin die hier toch op vele plaatsen maar zwak staat, is door ds droogte en hitte nog veel meer achteruit gegaan, zoodat een dure prijs 't misschien nog kan goed maken. De suikerbieten, die hier over het algemeen prachtig staan, worden thans veelal geel van de droogte. Ook komt er veel gebrek aan drinkwater, zoodat hier met verlangen naar regen wordt uitgezien, opdat men dan bij die hitte geen slootwater meer zal behoeven te drinken. De werkzaamheden aan den Oost polder zijn in vollen gang. Over den ge- heelen dijk is draagbaar spoor gelegd en de kipkarren rijden af en aan. Ook wordt er nog bij geschuierd en is bovendien nog een ploeg bezig om den onderberm aan te leggen, welke wordt gemaakt met grond uit den polder zelve. In het schor is een flinke z g. voskaai gelegd, zoodat men ook met hoog water door kan werken. Wat wel de bevreemding van vele menschen opwekt is dat voor het grootste gedeelte de schor- grond van achter den Stroodorpe-polder wordt gereden, terwyl die voor den Oost polder gedeeltelijk blijft zitten. Door het werkvolk van dezen dijk wordt in daggeld f 2,50 gewonnen, terwyl zij bij aanneming nog meer kunnen verdienen. Aan het op 3 Augustus door de Staats spoorwegen te Boxtel gehouden examen voor arbeider-telegrafist (eerste gedeelte) slaagden de wissel wachter Korstanje en de hulpwisselwachter Van Kruiningen, welke thans beiden hun standplaats te Krabben dijke hebben. Hulpverplegers in tijd van oorlog. De deelnemers aan cursussen in verbandleer, gehouden door de vereeniging Eerste hulp bij ongelukken, ontvingen vanwege het ministerie van Landbouw, nijverheid en handel, een rondschrijven, waarin hun de gelegenheid wordt opengesteld zich te doen plaatsen op een bij het departement van oorlog gehouden lijst van personen, die zich beschikbaar stellen om in tjjd van oorlog behulpzaam te zijn bij de mili taire verpleging. Voor de toekomst ver binden zy zich tot niets, doch ze ver meerderen hun kansen op bestaanmiddelen in oorlogstijd door bij het legerbestuur of bij het Ned. „Roode Kruis" in dienst te kunnen treden. Bij oorlogsgevaar zullen uit de alsdan zich aanbiedende vrijwilligers de meest geschikten worden gekozen voor verpleging en vervoer van gewonden. Hbld De heer J. M. Mulder adjunct-in specteur der dir. belastingen, invoerrech ten en accynsen te Utrecht is benoemd &3 inspecteur derzelfde middelen te Leeuwarden 2e afdeeling. Bij het hevig onweder, dat in den naoht van 2 op 3 Augustus boven Veenen- daal woedde, verbrijzelde de bliksem een gedeelte van het dak en sloeg vervolgens in de slaapzaal van het vol&slogement van G. Aarsen in de Gortstteg, terwijl de bewor ers en een vijftal logeergasfeo reeds te bec1 lageD. Stukken hout, splinters, kalk en behangsel door elkander over een drietal aan 1 et eind geplaatste ledikanten ver- spreidend, liep hij langs een ijzeren ledi kant, drong bij een in een balk geslagen sp jker door de zoldering Daar beneden om, voor zoover als het na te gaan was, langs de gasleiding een uitweg te vinden, zond ïr den man, die zich in het ledikant bevoadj of de overige huisgenooten ook maar in 't minst te hebben gedeerd. Slechts een paar logeergasten waren door den schok, den schrik en het verblindende licht eenige uren ietwat versuft. - Een der grootste kruideniers te 's-Gravenhage zond dezer dagen bij wyze van reclame, aan zijn klanten een circulaire, waarin door een Laboratorium voor Chemisch en Scheikundig onderzoek" een verklaring werd afgelegd omtrent de deugdelijkheid zijner waren. Zou het grootste nadeel van het gebruik van vreemde woorden misschien niet zyn, dat zoo weinigen ze begrijpen? Vad Toen Zaterdagavond een jeugdig landbouwer, rader van 3 kinderen, naar Raaltc reed, sloeg het paard op hol en kwam in het dorp met zulk een kracht tegen een boom terecht, dat de berijder door den schok van zijn zitplaats viel en tussohen den wagen en den boom zoodanig bekneld werd, dat hij onmiddellijk op de plaats dood bleef. Door het breken vau het eenspan kwam het paard los en ver volgde toen zijn wilde vlucht, totdat het in het midden van het dorp tegen een huis terecht kwam, daar eenige ruiten verbrijzelde en tot staan gebracht werd. Te Steenbergen is een 60-jarige ar beider, bezig zijnde met het schoonmaken van een watergang, uitgegleden en in het water terecht gekomen. Daar er geen hulp iu de nabijheid was, moest de man verdrinken. Toen hij niet op zijn gewo nen tijd thuis kwam, gingen de huisge nooten den man en vader zoeken, waar door zij tot de treurige ontdekking van het ongeluk kwamen. Te Stiens is het 8-jarig zoontje van een arbeider Vrij dagmorgen ongeveer 8 uur door den blik sem getroffen en gedood. Uiterlijke ken- teekenen zijn niet aanwezig. De hoogst zwangere moeder zag het kind, dat op weg was naar school, zich omkeeren, waar schijnlijk om wegens het vreeselijke on weder naar huis terug te gaan, en toen vallenom niet weder op te staan. Te Leiden, terwijl in de werkplaats van een fabrikant van minerale wateren, een 19-jarige bediende bezig was met het vullen ran syphons spuitwater, sproDg een dezer toestellen. Door de hooge drukking en doordien de jonge man verzuimd had zich met het daartoe bestemd masker ge laat en hals te bedekken, kwamen de glasscherven met zulk een kracht tegen hem aan, dat o. a. één den slagaderen van den hals werd doorgesneden. Zijn toestand is zorgwekkend. Te Amsterdam is een man door een meelwagen overreden, aan beide beenen verwond en gedood terwijl een werkman op de Prinsegracht door het uitschieten van een haak, van een zolderschuit in 't water viel, onder de schuit terecht kwam en verdronk. Te Gouda is een 40-jarige ongehuwde pijp- maker in de gracht achter de groote Kerk geraakt en verdronken. Te Katwijk is een soldaat van het 4e bij het baden verdronken. Donderdagavond is in Den Haag, voor de variatie met omkeering der gewone rolverdeeling, een motorwiel rijder het slachtoffer geworden van het woeste rijden van een paardenbedwinger. De man werd namelijk met zijn machine, waaraan een mandenwagentje gekoppeld, aangereden door een dogcar, bestuurd door een voerman uit Delft, zoodat hij met zijn geheele toestel over den grond geslingerd werd en een in de mandenwagen zittende dame ernstig aan het linkerdijbeen ge kwetst werd. Te Zandvoort wilde een knaap een vlieger oplaten, toen op eenmaal het touw verward raakte in een telefoondraad. Hij klom den paal in om zijn gewaardeerd speeltuig te bevrijden doch greep bij ODgeluk in den geleiddraad der electrisohe tram. De zware electrische stroom die hem toen door het lichaam ging, verkoolde hem hand en arm, de ongeluk kige viel omlaag, bekwam ernstige hoofd wonden, werd bewusteloos weggedragen en stierf aan de gevolgen. Te Dwin- geloo ging een 16-jarige jongen met eenige kinderen in den stroom zwemmen. Spoedig verdronk hij. Een korporaal te Naar- den in garnizoen heeft zich Vrijdagochtend voor de deur van de woning zijner be minde doodgeschoten wijl het meisje hem had afgeschreven. Vrijdagmiddag is de opzichter van de gemeentewegen te Apeldoorn, toen hij, per fiets uit zijnde, wilde drinken, in het kanaal uitgegleden en verdronken. Een 18-jarige matroos op een te Maassluis thuis behoorende visschersboot is bij het uitwerpen van een lijn om een logger op sleeptouw te nemen over boord gevallen, de toegeworpen red dingsboei kon hij, wijl hij reeds te veel uitgeput was, niet meer grijpen, zoodat hij in de diepte is weggezonken. Een arbeider te Bellingwolde die uit een molen viel is aan de gevolgen overleden. Te 's-Gravenhage is een 16-jarig meisje dat vlak voor de in gang zijnde stoomtram de rails wilde oversteken, door de machine gegrepen, deerlijk verminkt en gedood. Atjeli. Dokter Diephuis is, terwijl hij te LhÖ-Nga wandelde, aangerand. Hij werd licht gewond. Lhü-Nga ligt aan de kust in Groot-Atjeh. Luitenant Christoffel. In Indische kringen in Den Haag beweert men te weten, dat de le luitenant H. Christoffel reeds vóór zijn vertrek uit Nederland aan gewezen zou zijn om, by aankomst in Indië bestemd te worden ter opsporing en vervolging van den onvindbaren vorst van Gowa. Zooals bekend is, verwierf luitenant Christoffel zich in Atjeh den naam van bijzondere gaven te bezitten tot het uitvinden en overvallen van de schuilplaatsen van verzetsmannen, en was dit aanleiding hem naar de Z. en O. af deeling van Borneo te zenden, waar het ons tot dien niet had mogen gelukken den ons vijandigen pretendent-sultan in handen te krijgen. Christoffel slaagde ook hierbij zijn eerste uitrukken wist hij 't toevluchtsoord van onzen tegenstander te bereiken, die bij de overvalliug sneuvelde. Een en ander maakt 't niet onwaarschijn lijk dat de gouverneur-generaal zijn oog weer op dezen officier laat vullen, nu de vorst van Gowa zich eerst iu Zuid- en daarna in Midden-Celebes aan alle onze vervolgingen weet te onttrek ten maar ook is 't door dit alles verklaarbaar, dat de nieuwtjes makende gemeente hem daar voor aangewezen heeft, ongeacht de be doeling der autoriteiten in Indië. N.R.C. Vivisectie. Door den Ned. Bend tot bestrijding der Vivisectie is aan den Minis ter van Binnenlandsche Zaken het volgend adres verzonden De ondergeteekenden, vertegenwoordigende het Hoofdbestaur van den Ned. Bond tot bestrij ding der Vivisectie, nemen de vrijheid de aan dacht van Uwe Excellentie te vestigen op enkele hunner wenschen, welke hieronder nader worden uiteengezet, zonder dat zij evenwel willen geacht worden tot het eigenlijke doel van den Bond ,,'t geraken tot geheele afschaffing der vivisectie" uit het oog te verliezen. Uitgaande van de onderstelling dat de publieke opinie nog niet krachtig genoeg bewerkt en ge vestigd is om een voorstel tot algeheele afschaf fing te ondersteunen, wijl het vraagstuk der vivi sectie door de overgroote meerderheid van medici en leeken nog niet gezien wordt m het licht van een moreeie quaestie, tevens echter overtuigd dat velen hunner tot zekere hoogte het standpunt deelen en gaarne het door hen „nood zakelijk" geachte kwaad tot het uiterste zouden willen beperkt zien, nemen zij de vrijheid u te verzoeken reeds enkele zoodanige beperkingen verplicht te stellen. Bij hunne vragen in deze is voornamelijk in het oog gehouden de wenschelijkheid om de nu nog onbegrensde vrijheid en gelegenheid tot het ver richten van vivisectie door onervarenen te bene men, en de jeugd te bewaren voor den verruwen den invloed van proeven op levende dieren zooals bij het onderwijs voorkomen. Wat zij zich dus veroorloven in de allereerste plaats te vragen is het navolgende 1. het verbod van vivisectie bij het onderricht aan alle Rijksinrichtingen van onderwijs, 2. het aanwenden van uwen invloed, opdat niet langer prijsvragen worden uitgeschreven, tot welker beantwoording vivisectie noodig is. Voorlshet niet langer toestaan van gelden, die thans nog van Rijkswege aan het verrichten van vivisectie op eenigerlei wijze ten goede komen. Ten slotte sluiten ondergeteekenden zich ge heel aan bij't vroeger door de Vereeniging voor Physische Therapie aan u vea ambstvoorganger gedaan verzoek tot instelling van leerstoelen in de Physische Therapie aan de Rijks-universiteiten welke richting in de geneeskunde niet, gelijk de thans overheerschende serum-therapie op vivi sectie berust Een dentisten-wereldrecord is onlangs in Mexico geslagen, waar men een olifant een zieken tand uittrok. De zieke tand, die zijn eigenaar veel pijn veroorzaakte, was twaalt Engelsche duim lang en had op de dikste plaats een omvang van 14 duim. Nadat de olifant aan ketens was vastgelegd en de kop ook op een doel matige manier was vastgemaakt, werd de bek opengesperd en de omgeving van den zieken tand met cocaïne behandeld om de pijn te verzachten. Daarop werd in den tand op een geschikte plaats een groot gat geboord, waardoor een ijzeren staaf werd gestoken, daaraan werden touwen beves tigd en hieraan trokken vier paarden met één ruk den tand uit. Te Milaan is door kwaadwilligen brand gesticht op de tentoonstelling, waar door een groep gebouwen vernield werd. Zy namen uit- en inwendig het belang rijkste wat de Sinplon-tentoonstellingbood. Zoowel de Italiaanache als de Hongaarsche afdeeling decoratieve kunst herbergde kostbare schatten aan marmer en meubelen, saam een ruimte van anderhalf hectare beslaande. De Hongaarsche afdeeling bestond uit een reeks zalen in grotvorm, met lijn geciseleerde lichtgrjjze gewelven, marmeren bassins en ingelegde vloeren. Het geheel maakte een tooverachtigen indruk. Ook het fraaie paviljoen der bouw kunst met zijn voornamen voorgevel in Nieuw Grieksehen stijl van den Milaan- sohen architect Locati werd met zijn be- langwekkenden inhoud een prooi der vlammen. De brandschade bedraagt 15 miljoen gulden. Het tentoonstellingscomitó verliest een zijner bezienswaardigste af- deelingen, voor welke de koning een eere- prijs van tienduizend lire had uitgeloofd. Vooral betreurt men het verlies van kostbare tapijten, geschilderde glazen en handschriften uit den archiefschat van den Dom te Milaan. (Het uitleenen van kunst werken wordt steeds gevaarlijker Het //Landesgericht" te Salzburg had dezer dagen een zeer eigenaardigen bedrieger te straffen, 't Was een zekere Adolf Lukesch, die voortreffelijke zaken maakte met pseudo-fotogratie. De man bezocht vooral dames van onzekeren leef tijd en bood dezen aan fotografieën te maken, welke de dames 10 jaar jonger zouden doen schijnen. Een kleine voor uitbetaling was noodzakelijk. Zoodra be taald was, deed de man een opneming, d. w. z. hij richtte een kiekkast op de dame en verborg zijn hoofd onder een zwarten doek. Een der dames wilde even wel het toestel wat nader bezien. Zij kwam toen totdemerkwaardigeontdekkiug dat de //fotograaf' een oude harmonica voor zijn verrichtingen gebruikte. De ont maskerde kwam er met 4 maanden af, daar vele fotografie-candidaten van een aanklacht afzagen, omdat ze niet bij de schande ook nog spot wilden oploopen, Ta Ostende is Prinses Albert, geboren Elisabeth van Beijeren, Zaterdag bevallen van een meisje. Zij hebben nu twee zoons en een dochter. De heer Gaston Menier, de eigenaar van een stoomjacht, is te Bergen bij den Duitschen keizer aan boord geweest en heeft aan diens tafel aangezeten. Volgens de Matin heeft de keizer ook met den Franschman over het Marokkaansche vraag stuk gesproken en toen gezegd„Men heeft mijne bedoelingen verkeerd begrepen en mijne opvattingen verdraaid. Als ik

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2