Hoofdonderwijzer gevraagd HET ADRES fiwarskade 6112 4* RECLAMES. Marktberichten. MIJN REDDER. li UliOJEliL lJKE STAND. AdwertenUën. Schoen- en Zadelmaker Landbouw-, Zuivel» en Industriëele Artikelen MIDDELBURG. Aanbevelend L. DE BRUUNE. V. alen der stad de ippij verwijderen spoor te maken, achtte dat te ver- Johnson echter van de nieuwe politie-agenten, doorwerken. De rkte daarop dat t werd uitgevaar tot een nadere ïoest worden ge- ison bekommerde Hij liet het werk e dat de straten 'an de gemeente beheerd worden, goedkoope tram voor zorgen dat ijd hebben, naar neld, Hamburger de landbouwers et verrichten van mwer in Hessen ienst, terwijl bij twee negerinnen •s en verzorgsters deigenaar in den afeerde aan een ie man personeel, hy een schrijven, in het gewenschte inkomen. Vreemd aan het station erin stonden. Ze men en bevielen ge zwartjes wer- nver, waar de be jel zeer groot is, industrie op veel n beslag legt, is t, veel werkvolk betrekken. Zoo uige dorpen, waar >n Nedersaksische een geheel inter- wyzen. Zoo telt bij Hannover, pen in het Kalen- hunne bevolking oaten en Serviërs. ieft de bevolking buitenlandsche In de cement-, jrken vele duizen- de.jaar de werk- re Rijn-Hannover- zal het Westdeel >om buitenlanders gen, als waarvan ncies een tweede in wij zen. an negers is thans zóó bescheiden de loonstandaard heeft ondergaan, et gezegd, dat het toekomst invloed jefenen. erite, nabij Saint van den directeur verschrikkelijke ïen. Zij passeerde en groote turbine en windvlaag haar iel deed geraken ird ettelijke keeren met 't hoofd tegen Het lijk was ge- n de laatste dagen ;ekomen, waarbij i gelaten hebben, is een arbeider uit tar edelweiss, over >n gevallen en ver- ingeluk gebeurde ïaar die bloempjes lar was het slacht- Op den Siedelen- sergeant-majoor zonder gids een liep gevallen en te drie opperhoofden nada aangekomen in stam uit Britsch lemens om koniDg ïun jachtvelden ie vreezen namelijk, winter van honger ier men voortgaat vild. De deputatie aden, waar ze um veel opzien zal keizer Frans egeeringsjubileum laken de Tsechen hun wensch naar ven. In Weenen is met de voorbe» jubileums-ten* loruitgang van het lartoe behoorende ik, onder de regee* in 't licht moet ïeemsche Landdag i demonstratie een Praag te houden, sht uit Moskou be lt plan dat te Se- Sveaborg tegelij- militaire opstand pro er te Sveaborg n de arrestatie vaö ompagnie voor het ;ebarsten. Daarbij en f liepen de jongere zee-officieren allen over tot de muiters, terwijl de oudere offi cieren door de opstandelingen ten gevangen genomen, ten deele gedood werden. Het plan was, dat de vier mui tende oorlogsschepen koers zouden zetten naar Kroonstad. Op de fabrieken „Roode Aarde bij Aken, hebben Woensdag 8G0 man het werk neergelegd. De directie verklaarde, dat, nadat zij in de laatste maanden twee maal vrijwillig het loon had verhoogd, aan de overdreven eischen der stakers geen gevolg kon worden gegeven. Deze vroegen niet minder dan een loonsver- hooging van 70 Als de stakers niet toegaven zou zij, de directie, hetgeheele werk, dat 4000 arbeiders brood geeft, laten stilliggen. De Londensche Graafscliapsraad, m. a. w. het stadsbestuur van Londen gaat een nieuw stadhuis bouwen. Voor het maken van plannen daarvoor kunnen architecten van alle naties mededingen. De mededinging is verdeeld in twee ge deelten, de voorloopige en de finale. Tot de voorloopige wordt iedereen toegelaten, uit de ingezonden plannen worden er dan ten minste 10 en ten hoogste 15 uitgekozen. De finale mededingen zal openstaan voor de ontwerpers der in de eerste mededingen uitgekozen plannen en acht bekende, door den raad aan te wijzen architecten. Ieder deelnemer in de finale mededinging zal 200 guinjes, f2520, uitbetaald krijgen. Het terrein, dat voor den aanbouw be schikbaar is, beslaat ruim 2 hectaren en zal ongeveer f7,200.000 kosten. Die plaats ligt aan deZuidzijde van de Theems tusschen de Westminster- en de Waterloo-brug. Uit Omsk wordt gemeld dat op 14 Juli daar de trein voorbijgekomen is, waarin met vijt politieke bannelingen, Marie Spiridonof zich bevond. De overheid had maatregelen genomen om dit ongemerkt te laten plaats hebben, en de wagen was reeds afgehaakt, toen afgevaardigden van alle werkliedengroepen verschenen, die eisohten. dat de veroordeelden hun zouden vertoond worden, anders zou men alle treinen aanhouden. De overheid zwichtte en liet zelfs toe dat de bannelingen een voor een uit den wagen kwamen om de menigte toe te spreken. Maria Spiridonof zeide dat het escorte bevel had, bij de eerste poging tol ontvluchting of ontzet, gebruik te maken van zijn geweren. Bij 't vertrek van den trein zong de menigte revolutionaire liederen. De heer Ferdinand Bolle, kassier bij een Parijsche exportbank, verzilverde op zekeren dag voor 150.000 frs. chèques, op verschillende namen, en deelde zijn vrien din, de beeldschoone Antoinette Bigouville mede, dat hij een rijke erfenis had ont vangen. Hij reisde met haar naar Korfoe, in het aangename bewustzijn, dat er tus schen Griekenland en Frankrijk geen uit leveringsverdrag bestaat. Door een brief, dien Antoinette aan een vriendin te Parijs had geschreven, kwam de Parijsche politie de verblijfplaats van het paartje te weten. Direct begaven zich twee Fransehe poli tiebeambten naar Griekenland en ver langden van de regeering, dat Bolle en zijn Antoinette uitgewezen en op een na burig staatsgebied gebracht zouden wor den, waar zij krachtens een bestaand verdrag met Frankrijk gearresteerd konden worden. De Grieksche regeering voldeed aan dien wensch en gaf de politie te Korfoe een desbetreffende opdracht. Toen men echter het paartje in hechtenis wilde nemen, vond men het nest leeg. Weldra bleek, dat de commissaris van politie te Korfoe Bolle ter rechter tijd van deze opdracht had kennis gegeven en al spoedig wist meD, dat dit het werk van de mooie Antoinette was, die den dienaar der ge rechtigheid in hare strikken had gevangen. De commissaris van politie werd ont slagen. Zijn opvolger wist, door geld en liefde omgekocht, Bolle en diens vriendin zes maanden lang uit de handen van de Grieksche regeering en de Fransehe poli tiebeambten te houden. Ten slotte echter drong de Fransehe regeering op krachtiger maatregelen aan en de vrijheid der beide vluchtelingen scheen ernstig bedreigd. Maar de Korfoesche politie wist raad en beval de beide vervolgden aan in de be scherming van een ouden, beruchten ban diet op den berg Paotocrator. Enkele maanden later had de bandiet zjjn be schermelingen geheel kaal geplukt en verklaarde, dat hij zijn protectoraat on mogelijk voor niets kon uitoefenen. Nu besloot, Bolle maar weer naar Korfoe terug te keeren. Daar had men hem echter nog niet vergeten. Er was weer een nieuwe commissaris van politie en deze beval het paartje direct in te schepen op een stoom schip dat Brindisi zou aandoen. Bolle had nu geen reddingsmiddelen meer. Zijn geld was in het bezit van den bandiet op den berg Paotocrator en de bekoorlijkheid van de mooie Antoinette had dezen keer in 't geheel geen uitwerking. En zoo geschiedde het dat de heer Bolle van Brindisi naar Parijs werd vervoerd en daar in de gevangenis terecht kwam. De exodus, welks deze week uit de Britsche metropol zal plaats vindon be looft de afmetingen te zullen aannemen Van een soort volksverhuizing. Zaterdag alleen zijn 800,000 menschen uit Londen Vertrokken, van wie de meesten met zo- jnervacantie. De Engelsche spoorweg- en Stoombootmaatschappij en verwachten dan ook een recordjaar voor het reizigersver- yosr uit en naar Londen. Ook het reizi- jwvervoer tusschen de Vereenigde Staten en Europa overtreft dit jaar alles, wat op dat gebied tot dusver was vertoond. In de vijf laatste jaren heeft de land aanwinning aan de westkust van Holstein door aanslibbing goede vorderingen ge maakt. Er is 5400 H.A. op de zee veroverd en 900 menschen hebben zich op dien vroe- geren zeebodem neergezet. In de laatste halve eeuw is het vasteland van Holstein met 15000 H.A. toegenomen, waarvan op dit oogenblik echter nog maar 9000 H.A. bewoonbaar zijn. Op dat land staan nu om streeks 600 woningen met 3500 mensehen. Ongeveer 6000 H.A. uiterwaarden zijn alleen als weideplaatsen voor het vee te gebruiken, daar zij bij hoog water onder komen te staan. Binnen enkele jaren zullen er zeedijken omheen gelegd worden. Men hoopt de geheele Dltmarsche Golf bij het land te voegen en zoodoende tienduizenden H.A. goeden grond te krijgen. Te Sioux City in den staat Iowa is onlangs zékere W. P. Royce in het huwelijk getreden met een juffrouw Loretto Patton ïlendrickson. Deze laatste is de dochter van een vrouw, die door Royce vermoord werd. Deze ongelukkige, die weduwe was, had de aandacht getrokken van Royce, die op haar verliefd was geworden, Zij beant woordde die genegenheid niet en uit ijver zucht schoot Royce toen nog een jongen van 17 jaar haar in dronkenschap dood. De dader kreeg zeventien jaar; maar na drie jaar in de gevangenis te hebben door gebracht, werd hem door gouverneur Cum mins de vrijheid teruggegeven. Het werd nu zijn voornaamste streven, vergoeding te schenken aan het dochtertje van de ver moorde. Hij leerde haar kennen, achten en ten slotte zijn zij getrouwd. De ambtenaren van de belastingen in de Vereenigde Staten zien zich dikwijls genoodzaakt, bij het openvallen van groote nalatenschappen vorderingen in testellen wegens het te weinig betaalde aan be- drijts- of inkomstenbelasting tijdens het leven. Een kras staaltje is het volgende: De directie der belastingen te Chicago heeft de erven van Marshal Field (den man van de reuzenwinkels) aangesproken voor een som van 1,5U0,00Ü doll. Bij het openvallen der nalatenschap was n.l. ge bleken dat in de laatste zes jaar door den groot-koopman geen belasting was betaald van 105,000,000 doll., welke daarvoor toch in de termen valt. Cver het loopendejaar zullen de erfgenamen bovendien nog I,000,000 doll, moeten neertellen. Iets dergelijks wordt gemeld van wijlen Russell Sage, den fabelachtig rijken New-York- schen geldschieter. Wegens plotselinge ernstige ongesteldheid van de weduwe is het testament tot dusver nog niet geopend Maar reeds doet het gerucht de ronde, dat de erfenis ongeveer het 50-voud zal blijken van het bedrag, waarvan door Russell Sage belasting werd betaald. Nog nimmer is de prijs der vette varkeus in België zoo hoog geweest als thans. Yavkensvleeseh is daar zoo duur geworden als bij ons kalfsvleesch. Men betaalt er tot fr. 1,30 en fr. 1,35 per kilo levend en tot fr. 1,80 per kilo schoon vleeseh. Deze buitengewone duurte wordt toegeschreven aan het gesloten blijven der grenzen voor den invoer van Nederlandsche varkens en biggen maar vooral aan het feit, dat in de laatste vier maanden door Duitsche handelaren een groot aantal var kens tegen hooge prijzen in België zijn opgekocht. De Belgische spekslagers heb ben zich daarom tot den minister van landbouw gewend, met verzoeklo. de grenzen open te zetten voor den invoer van Nederlandsche varkens en biggen en 2o. het invoerrecht van 15 eentimen, dat per kilo varkensvleesck uit Nederland af komstig, betaald moet worden, af te schaffen. De brand in het kasteel „De Palts" is, volgens een nader telegram uit Bingen, niet erg geweest. De bliksem was in een paar torens ingeslagen en op twee plaatsen brak brand uit. Met behulp van een blusch- toestel, dat een vereeniging van ingenieurs vroeger ten geschenke had- gegeven, was men het gevaar spoedig te boven. In de kamer die de Paltsgravin vroeger be woonde, is het vensterglas en het lood er om heen voor een deel gesmolten. De schade zal spoedig van overheidswege her steld worden. Er zal een groot stoomschip, de „Cambronian", worden uitgerust, dat de voornaamste havens der wereld zal be zoeken, om de producten der Engelsche nijverheid ten toon te stellen. Deze drij vende tentoonstelling zal in drie afdee- lingen worden verdeeld. In het ruim zul len o. a. machines worden opgesteld, tus- schendeks voedingsmiddelen, kleederen, schoeisel, enz., en op het bovendek spiri tualiën, goud- en zilverwerk etc. Een groot aantal passagiers zal kunnen medegaan tegen een som van ongeveer 4000 gulden per persoon. .Uit,deze prijzen hoopt men het grootste deel der kosten te kunnen bestrijden. Dat maakt reclame? Maandag liepen op een der drukste punten van Londen zes Hollandsche jongens „in nationale dracht", zegt een Engelsch blad, reclame kaarten voor een plezierreisje naar ons land uit te deelen. De nationale dracht blijkt, op een kiekje dat 't bewuste blad geeft! de dracht van een Marker visscher te wezenop klompen natuurlijk. -Gedurende de laatste maand is de publieke schuld der Vereenigde Staten met 9,421,114 dollar vermeerderd,' Solomko, een lid van de oude Doema, dien men bij de sluiting van het St. Peters- burgsche blad Mijsl niet te pakken kon krijgen, is na zijn terugkeer uit Soetsja gevangen genomen. Volgens een telegram uit Londen staat de Golf van Mexiko over een opper vlakte van 16 K.M2. in brand. Men ver onderstelt dat een petroleum bron in de golf het vuur voedsel geeft. Aan de „Evening Standard" is uit Coby in Zuid-Afrika gemeld, dat daar een vrouw is ingerekend, die er van verdacht wordt, meer dan honderd kinderen te hebben omgebracht. Aanleiding tot dit bevinden gaf het verdwijnen van een één jarig kind, waarvan het lijkje later in een vijver werd gevonden. Toen men den plas liet leegpompen, vond men meer dan vijftig kindergeraamten op den bodem. De ver dachte verklaarde, een gansche rij vrouwen te kunnen noemen, die schuldig zijn aan dezelfde misdaad. Het trouw gebleven deel van de bemanning van den kruiser Tamiat-Azowa, die weer ter reede van van Reval is aange komen, heeft de overhand op de muiters weten te behouden. Men verzocht hulp aan de infanterie en leverde daarop onge veer 150 muiters aan de overheid uit. De muiters werden aan wal gebracht en ge vangen gezet. De geheele bemanning is ontwapend. Aan boord van den kruiser bevonden zioh drie officieren, die door de muiters waren gevangen genomen. Een agitator is gevangen genomen. Men weet, dat admiraal Skrydlow benoemd is tot commandant van de Zwarte- Zeevloot. Een gemakkelijk baantje is dat niet, dit eskader staat bekend door zijn muiterijen. Admiraal Skrydlow lijkt echter als men het St. Petersburgsche Telegraaf- agentschap mag gelooven, wel de rechte man op de rechte plaats. Hij heeft den vertegenwoordiger van dit agentschap te Sebastopol een onderhoud toegestaan. Volgens den admiraal zijn de onlusten op de vloot niet te wijten aan economische eischen, maar komen zij voort uit de re- volutionnaire propaganda en het geringe aantal officieren. Woensdag bezocht de admiraal de ma trozen, die wegens muiterij van Novem ber veroordeeld zijn. Hij bleef met hen alleen en wees er hun op, hoe verkeerd zij hadden gedaan den krijgsraad, die over hen oordeelde niet te erkennen, want daardoor hadden zij hunnen verdedigers de mogelijkheid ontnomen, op eventueele onregelmatigheden in de instructie te wijzen. Toen de admiraal aan het slot van het gesprek de matrozen met broeders" aansprak, antwoordden eenigen „we zijn geen broeders meer, we zijn onrechtvaar dig veroordeelden". Skrydlow hernam daurop, dat het vonnis tot nogtoe niet bevestigd was geworden, voor hem waren ze dus nog broeders. Skrydlow bieef bij hen van zeven uur 's morgeus tot twee uur 's middags, waar door de matrozen zeer geroerd werden. De admiraal koestert niet de verwachting dat het een gemakkelijke taak zal zijn, de rust in de vloot te herstellen. Dat hokie-pokie-bazen en bierhuis houders uit de warmte een slaad je slaan, is te begrijpen. Maar ook andereu kunnen er, in navolging van een jongen bewoner der Spreestad, iets bijverdienen. Dit jong- mensch nam een plaats op een der warmste tramtrajecten en zoodra hij een zitplaats had weten te bemachtigen, verkwanselde hij die aan buiten op het balkon geroosterd wordende passagiers. Gedurende den bijna een uur langen zit wist hij deze manoeuvre eenige malen te herhalen en er zoodoende een voordeeltje uit te kloppen. Dinsdag 7 Augustus. Middelburg in de Vergenoeging Vlasmarkt half 10 verpachten domaniale tiendenen de lammertienden onder de gemeenten Middelburg, Veere, Arnemui- den, St. Laurens, Gapinge, Serooskerke, Vrouwepolder, Oostkapelle, Grijpskerke, Aagtekerke, Domburg. Woensdag 8 Aug. Gapinge, bij A. Dingemanse, 10 uur door not. Hosang inspan als 1 blauwe merrie 13 jaar, 1 blauwe ruin 7 jaar, 6 melkkoeien, kalfdragende vaars, 3 vette vaarzen, 4 anderhalf]., 7 kweekkalvers, 2 meikschapen, 4 lammers, karnhond, 80 kippen, 41 kuikens, veerwagen, 2 men- wagens met toebehooren, driewielskar, ploegen, windmolen, pongejs, kooktoestel, wasmachine, enz., landbouw-, melk- en zoldergereedschappeü, melkontroomer, victoriakarn. Etweide en nagras. Rilland, half 11 bij Colpaert door deurw. Hollmann en Verhoek voor dhr. H. A. v. Weel 75 gemeten aardappelen, beste blauwe en magnum bonums,groeiende in Zimmermanpolder. Wolfertsdijk, bij Korstanje door not. Mulock Houwer een huis en tuin Oude Kaai 408 c.A. van C. Krijnsen, 7 uur. Fignsart door not. Pellekaan 2 uur bij v. Dis en Punt de tiendvrije hofstede „Vredebest", 25,39,30 H.A. Donderdag 9 Aug. Middelburg, door not. Verhulst, 8 uur in de Vergenoeging 2 huizen Noord zijde Dam F 95, en met bleekveld Branderij molengang M 243. Kijkdag 8 en 9 Aug. 10-12 en 2-4 uur. Middelburg, 1 uur in de Abdij door not. Verhuist tiendvruchten Goes, door not. Houwer voor familie 1 empermr.n in de Prins 1 uur eikenhouten kabinet, dito rolbureau, dito chiffonnière, 4 veerenbedden met toebehooren enz. Kijk dag 8 Aug. 24 uur. N i s s ebij de Blaey 9 uur voor dr. v. Selius, verpachting door deurw. Holl mann en Verhoek in 9 perc., 5,1636 A. bouwl. en watergang. En om 10 uur.ver- koopen voor dhr. Joh. Kloosterman in 8 perc. haver, bruine boonen en aardappels. En om half 12 bij A. de Blay inboedel, o. a. eikenhouten kabinet enz. Wolfertsdijk, 5 uur bij Korstanj", door not. Pilaar voor J. Smallegauge, 6,5282 H. A. aardappels en suikerpeeën. En voor wed. Maehielse, 3,7932 H. A. aardappels en suikerpeeën. Dinsdag 14 Augustus. Goes, 8 uur door not. Pilaar in de Prins voor wed. Kamp een huis Korte Vorststraat C 76. Vlissingen, in de Oude Vriend schap door nol. Paap 8 huizen Badhuis straat 52 en 52aSarazijnstraat H 137a en bid. 137 en 137aPottenkade H 59 en Kasteelstraat O 386, resp. groot 143, 57, 53, 57 en 100 cA. Kijkdag 13 en 14 Aug. 1012 en 24. Woensdag 15 Aug. O.-S o u b u r gvoor J. de Klerk door not. Hioolen 3 uur in café Dorpzicht het hofsteetje op en met 8817 c A. erf en moesland. Donderdag 16 Aug. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. v. Nimwegen het Hotel Belze nabij het spoorwegstation en de afrit van de tram naar Domburg. 2o. en 3o. twee huizen en tuintjes Seisweg R 84 en 85 resp. 96 en 91 c.A. 4o.lOo. een hnis met gang en 7 pero. bouwterrein aan Klein Vlaanderen saam 1369 c.A. Te zien perc. 1 dagelijksde overige 15 en 16 Aug. 10—12 en 2—4 uur. Heinkenszand, door not. v. Cleef 10 uur vruchten van boomgaarden in Hein kenszand, 's-Heer Arendskerke, 's-Heeren- hoek. Vrijdag 17 Aug. O.-S oubarg, voor J. de Klerk 10 uur op Roosemburg door not. Hioolen inspan als 1 vierjarige ruin, 1 driejarige merrie, 1 kalfdragende vaars, 2 stieren, 2 varkens, 2 geiten, 2 menwagens, 1 melkkar op veeren met 2 stel wielen, 1 driewielskar, 3 ploegen, 5 eggen, veldgang, voorsleper, sleepdeur, 40 broeiramen en bakaarde landbouw- en melkgereedsehappen, veld vruchten, nagras. Nieuwdorp, door not. Pilaar voor P. Verdonk c. s. uur 1 hoefje met tuin, boomgaard, bouwland 420 c.A. Vrijdag 24 Aug. Krabben dijke, voor gebr. Krijger door not. Pilaar half 2 in het stationskoffie huis lo. de ambachtsheerlijkheid van Krab- bendijke met het reeht op den titel en met 1,4445 H.A. zijkanten van wegen. 2o. het pachtrecht op gronden in Oost Krabb, Nieuw Krabb, Maas, Monniken- en Oost polders. Augustus. Wissenkerke, door nol. Noordijke uur in de Kroon voor dhr. Janus de Looff de hofstede Molenzicht. LAATSTE BERICHTEN. Wolf aartsdijk. Heden (Zaterdag) ge raakte de arbeider J. v. d. Kreeke, alhier, werkzaam in den Wilhelminapolder bij den landbouwer Minderhout, met den voor sten vinger tusschen de raderen van de dorschmachine, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Er bestaat kans dat hij zijn vinger nog zal kunnen behouden. Veilingsvereenïging .Walcheren". MIDDELBURG, 4 Augustus 1906. Aardappelen, blauwe, f 2,04f 2,12, idem muizen f2,04f2,16, idem schoolmeesters f 1,50—f 2,04, idem kralen f 1,70—f 2,02, zoete St. Jan appels f 5,40, idem zure f 5,f 5,50, hondsmuil f5,20f6.tarwe appel f5,80, alles per H.L.Domeniska 40 cent, Zomer Aagt 40 cent, beiden per vijfkop Beuré Giffard f4-- per H.L.Oomkskinderen 6075 cent per vijfkop; meloen 5056 cent per stuk; pruimen 14 cent, morellen 44—60 cent, roode kruisbessen 1215 cent,alles per K.G.; perziken (ie soort) 10 cent, idem (2e soort) l'/23 c. per stukframbozen 13 cent per literbloem kool (le soort) 1617 cent, idem (3e soort) 2'/2 cent, komkommers (le soort) 67 cent, idem (2e soort) 2—4 cent, alles per stuk; stoksnijboonen f l,io, snijboonen (ie soort) 6570 cent, idem (2e soort) 4050 cent, suikerboonen (ie soort) 80100 cent, idem (2e soort) 6077 cent, alles per grietandijvie f1,05— f1,76 per loo struik; sla f0,40—f 1,60 per loo krop; augurken 13—20 cent per 100 stukpostelein 15—25 cent, tuinboonen 2325 cent, zuring 1 cent, alles per benkaroten l'/2—3V2 cent, sjalotten 1—3 cent, peen 2—3"/2 cent «zamenas l'/2 cent, selderij 2'/a cent, alles per bos; roode kool 6—10 cent per stuk. Veilingsvereenïging „Zuid-Beveland" GOES, 4 Augustus 1906, Aalbessen (zwarte) 5 cent, pruimen 13 a 16 cent, beiden per K.G.peren f 1,80 a f3,50, appels fl,7o a f2,15, beiden per kinperziken 3'/j a 5 cent per stuk. AXËL, 4 Augustus 1906. Oude Tarwe f8,50 f9.Nieuwe Tarwe f 0,a f 0,Rogge f 7,75 a f8,25 Nieuwe Wintergerst f7,50 a f 8. Zomergerst f 0,a f 0,Haver f 8. a f 8,25 Kookerwten f 0,a f 0,— Voererwten f 0,a f 0,—Paardeboonen f8,50 f9.Lijnzaad f 0,k f0,j Koolzaad f 0,— a 1 0,—Aardappelen f0,- k f0,—. Alles per 100 K,G» De Pinkpillen. De heer Louis 'de Donder, wever te Termonde, 61, St. Rochusstraat, schrijft „Ik ben een groote erkentelijkheid schul dig aan de Pinkpillen zij hebben mij ge nezen. Maar ik moet zeggen dat, voor zij mij genazen, ik langen tijd verschillende behandelingen gevolgd heb die mij niet de minste voldoening hebben geget en. Ik ben er dus toe gekomen te gelooven dat, zoo ik de Pinkpillen niet had genomen, ik in denzelfden slechten gezondheidstoe stand als vroeger zou zijn, inplaats van volmaakt welvarend te zijn. De Pinkpillen zijn mijn redder geweest. Een jaar lang was ik voortdurend in een staat van gejaagdheid die metzenuwachtige benauwdheid gepaard gingik was zeer zwak en het was mij onmogelijk des nachts te slapen. Over dag leed ik veel aan scheele hoofdpijnen zenuwaandoeningen. Nazonder succes verschillende medicijnen ingenomen te hebben, gebruikte ik de Pinkpillen en ben ik geheel en al genezen. Mijne zenuwen zijn gekalmeerd, ik heb mijne krachten teruggekregen, een uitstekende eetlust, goede spijsvertering en ben opgewekt". Wij kunnen U niet te zeer het gebiuik der Pinkpillen aanbevelen, zoo gij verzwakt, uitgeput, bloedarmoedig zijt, zoo uwe zenuwen overspannen zijn. Wij kennen de waarde van ons geneesmiddel. Terwijl gij regelmatig de getuigschriften van genezing door Pinkpillen leest, in de dagbladen ge publiceerd, zoo lezen wij de talrijke getuig schriften die wij dagelijksch ontvangen, zóó talrijk dat wij iederen dag meerdere bladzijden der couranten zouden noodig hebben om ze- te doen afdrukken. Beproef de Pinkpillen, de verbetering van uwen toestand, die gij zeker onmiddel lijk zult ondervinden, zal U bewijzen dat het in uw belang is de behandeling met de Pinkpillen door te zetten, en dat die behandeling U kan genezen. Zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie,algemeene zwakte, maagpijnen en rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos, f9. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depóthouder voor Neder land en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook eoht verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Van 26 Juli2 Aug. WEMELDINGE. Getrouwd: Jan Traas, 26 j. jm. en Jozina Laven, 27 j. jd. Geboren: Forra, d. v. Jan van Doorn en Maria Traas. Overleden: Jannetje, 4 mnd., d. v. D. Zuijdwegt en Apolonia Schipper. Telegrafisch Weerbericht naar waarnemingen in den morgen van 4 Augustus medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.8 te Biarritz, laagste stand 752.0 te Wiek. Verwachting (tot den avond van 5 Aug.) matige Zuidwestelijkewind,bewolkte lucht, waarschijnlijk droog weer. Weinig ver andering van temperatuur. aan de CHR. SCHOOL te Vrouwe- poltier, lid der Geref. Kerk. Salaris minimum. Vrije woning en tuin; geen vergoeding voor pensioenbijdrage. Sollicitatiën worden ingewacht vóór 12 Augustus bij den Voorzitter van het Bestuur Ds. F. W. J. WOLF. De ondergeteekende maakt het geacht publiek van Dom burg en Omstreken bekend, dat hij zich vestigd als in de O O S t S t r a a t. Onder verzekening van een vlugge en nette bediening beveelt hij zich min zaam aan. H. DEKKER Fz. DOMBURG, 6 Aug. '06. voor alle soorten is voortaan niet meer DAM maar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3