Btüteaiandseb Overzicht. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. cj In te vullenKeukenmeid, tweede meid, meid-alleen, of wat ook. 7) Hier op te geven welke bijkomende bezig heden nog mochten zijn overeengekomen, ook bijvoorbeeld voor 't geval dat de eene dienst bode het werk van de andere moet verrichten als die haar uitgaansdag heeft. Bl Deze termijn kan langer genomen worden als het gebruik dat meebrengt. Opgemerkt moet nog worden, dat een zoo danige overeenkomst vrij van zegel is endesver- langd kosteloos wordt geregistreerd. Bij de aanstaande herdenkingsdagen van groote mannen, waardoor naar men meent een klein volk groot worden kan mag men den driehonderdjarigen geboorte dag van onzen Admiraal de Ruyter noe men, en den 150sten geboortedag van Ja cobus Bellamy, den dichter van Roosje. Btide gedenkdagen vallen in het komende voorjaar in de maand Maart. Beiden zijn te Vlissingen geboren en dus zal Vlissingen middelpunt van de aan staande feestviering moeten zijn. Waartoe men zich ook in de Scheldestad aangordt. Men kent de verhalen uit den tyd van den gezangenstriid in de Ned. Herv. Kerk, aanleiding zoo dikwijls tot onstichtelijke tooneelen. Nog hier en daar kan men de echo van dien strijd opmerken. Zoo is er een dorp in Utrecht met de letter P. aan te duiden, daar wordt tot ontstichting der gemeente geregeld iederen Zondag slaggeleverd door den dominéen den organist. De dominé door prof. Visscher te rangschikken onder de één-gezangvers mannen wordt gedupeerd door den or ganist, die het gezangvers 't la galop speelt, zoodat de gemeente geregeld een of twee noten achter is. Eens probeerde de dominé het vers te laten overzingen, maar toen werd het nog erger, want de president-kerkvoogd ver bood het zingen. Nu is een aanklacht bij de justitie we gens storing der openbare godsdienst oefening aangebracht. Onverkwikkelijk tooneel. Tegenover het woelige Rusland en het onherbergzame Transvaal, waar men zich in haat en nijd onderling verteert staat het rijke, bloeiende, werkzame en krachtig gf r 'geerde Duitschland. Gedurig leert de statistiek ons de toe nemende welvaart van het Duilsehe rijk. Nu eens door zijn toenemende bevolking en dan weder doorzijn toenemenden handel. Nu eens door zijn machtig leger en dan weder door zijn groeiende marine. Nu eens door zijn kunstproducten en dan weder door zijn intellect. Nu eens door zijn fabriekswezen en dan weder door zijn havens. Nu eens door zijn wereldverkeer en dan weder door zijn strenge discipline. Nu eens door zijn veelreizende Keizer en dan weder door zijn zich op heel den aard bol vestigende Germanen. Duitschland beleeft sints 1870, het his torisch jaar der Duitsehe eenheid de gouden eeuw van zijn volksbestaan, gelijk Hol land in de 16de en Engeland in de 19de eeuw, zoo zal de 20ste, naar alles zich laat aanzien de eeuw van Duitschland zijn. De wetsovertreding van de Rotterdam- eche socialisten op j.l. Zondag, zie ons no. van gister, wordt in Het Volk van heden door het gemeenteraadslid H. Spiekman let wel een overheidspersoonaldus goed gepraat en ter navolging aanbevolen: Het bestuur van den Bestuurdersbond stond das voor de keuzeóf een meeting te houden met een optocht als 'n begrafenis, óf een meeting «iet een optocht, opgeluisterd door eenige mu ziekkorpsen, en daarmee de kans te wagen een proces op te loopen, wegens overtreding der Zondagswet van 1815. Wij kozen het laatste. De muziek ging mee, de manifestatie heeft een uitstekend verloop gehad, en van een proces-ver baal is tot nu toe nog niets bekend geworden. De burgemeester heeft dus volkomen zijn plicht gedaan door aan een, in elk geval toch nog bestaande wet formeel de hand te houden, en de politie heeft eenvoudig nagelaten om wegens overtreding cener wet, waaraan o p geen gebied meer de hand kan worden gehouden, onze manifestatie te bemoeilijken. Ziedaar een waarlijk loyale opvatting en een oplossing voor een moeilijkheid, die ook op andere plaatsen wel aanvaard zou kunnen worden! Komt er nog een proces-verbaal, dan kan ons de afloop slechts benieuwen. Veel beteekent dat natuurlijk niet. Een voorwaarde is: dat de politie een ootje toe knijpt. Gebeurt dat ook elders, dan behoeft van geen enkelen burgemeester verlangd te worden om aan een onwettige daad uitdruk kelijke sanctie te verleenen, maar dan gaan de optochten met muziek hun gang. En dat is toch het voornaamste Weer een staaltje, dat doet zien hoe bij die heeren deugd en ondeugd stuivertje hebben gewisseld. Vandaar het idealiseeren der revolutie. Als iets doodgewoons wordt spotten met gezag voorgesteld, en depolitieaangemaaad aan deze vertreding van wet en recht mee te doen. Wij zullen zien of ook maar één liberaal blad tegen deze schandelijke practijken van den soc.-dem. bondgenoot zal proles- teeren, en welk vrijzinnig-democratisch Raadslid of Kamerlid den moed zal grijpen om op dit misdrijf, door een overheids persoon aangemoedigd, en door de politie toegelaten, de aandacht te vestigen van den burgemeester van Rotterdam, of van de Rijksregeering, Wij zjjn nog een antwoord schuldig aan I de Nieuwe Zeeuwsche die ons vroeg of Bilderdijk, de dichter van Peterselie, nu toch werkelijk den naam genie verdient, in plaats van „talent", dien zij hem liever zag gegeven. Wij willen den schijn van onbeleefd heid tegenover onze geachte perszuster mijden. Daarom sta hier kort ons antwoord. Dat Bilderdijk, met zijn impressionis tisch gemoed, wisselende levensbeschou wing, en zondige natuur ook verzen schreef, waarvoor wij, terecht, den neus optrekken, kan hem zijn rang onder de genieën niet doen verliezen. Een genie dat de hem van God ge schonken gave misbruikt, houdt daardoor niet op een genie te zijn. Overigens laten wij gaarne in de waar deering van den dichter onze collega vrij om hem onder de talenten te rekenen. Bilderdijk is oen man van scherpe tegen stellingen geweesten de filosofen der vorige eeuw die hem wogen en te licht bevonden, hebben op deze tegenstellingen in dezen hunnen grooten tegenvoeter op het stuk van beginselen wel wat te veel den nadruk gelegd. En het is ook zoo die tegenstel lingen maken het soms moeilijk Bilderdijk te verstaan. Doch daartoe geraakt men niet door pole miek, maar door langdurige, doge studie. En hiertoe ontbreekt ons, journalisten, helaas, de tijd. Geen wonder dat bij een hitte van meer dan 80 graden Fahrenheit zwaar geleuterd wordt. Behalve de moordgeschiedenissen op den Amsterdamschen Zwanenburgwal en te Zonnemaire rust ons persnieuws uit het binnenland en vertoont het eigenaardig cachet van de vacantiedagen, Augustus zoo zeer eigen. Wij verheugen ons in de heerlijkheid van het gewone, en dat mag te meer ge waardeerd worden waar elders zoo bitter gestreden wordt. Denk slechts aan Frankrijk dat zijn affaire van Dreyfus, den onrechtvaardig veroordeelde naar het schijnt, den balling van het Duivelseiland, ten einde bracht, maar eerst na jaren van bitteren strijd, waarin karakter-zoDden en karakter-ge breken groepsgewijze te voorschijn traden. Denk aan Zuid-Afnka met onze talrijke stamgenooten, nog altijd levende onder de barensweeën van een vrij volk. Maar van een volk dat nog geen besef toont van politieke eerlijkheid en goede trouw door ouderlingen strijd doet ver loren gaan. Denk aan Rusland, waar de storm nog niet is opgestoken bij de gebeurtenissen der vorige week, maar waar het oude leven van oproer en werkstaking en on geregeldheden en moord tooneelen toch maar steeds voortgaat alle die symptomen te verioonen, die de revolutie voorbe reiden, welke, naar alle mensehelijke be rekening voor het Czaarenrijk met zijn 130 millioen inwoners wel niet te ontgaan zijn zal. En zeg dan zelf of de heerlijkheid van het gewone, niet te prijzen is Kennen onze JoDgelings-vereenigingen de vluchtheuvelzaDgen wel Zoo niet dat zij er dan eens kennis mede maken. Deze zangen zijn vrucht van rijke en diepe ervaring. Er wordt wel eens gezongen in verzen die niets zeggen. Goede woorden zeker, maar ze zeggen zoo weinig, ze spreken u niet toe, ze laten u koud. Het is een aaneenrijging van algemeene waarheden of een opeenstapeling van gemeenplaatsen. En dat zijn deze zangen nu juist niet. Daar spreekt warmte en bezieling uit. Daar worden woorden der Schrift be zongen en deheerlijkefeitendesEvangelies. Kerst-, Paasch- en Pinksterzangen, in onze eigen taal gedacht en gezongen. Een keur van honderd acht en vijftig zangen, welker kennismaking onze Jonge- lings-vereeniging verrijken zal. Kwaadspreken. Als van ons ten onrechte kwaad ge sproken wordt, laat het ons niet verbit teren. Volgen wij veeleer het voorbeeld van een wijsgeer der Oudheid. Toen den Romeinschen staatsman Cato door iemand werd medegedeeld, dat lasteraars de lee- lijkste dingen van hem uitstrooiden, gaf hij ten antwoord„Ik wil zoo leven, dat niemand hen gelooft." (N. v. d. D,) Royaal erkend. Reeds voor de heer v. d. Goes ona verzet tegen zijn stelling, dat Socialisme on Gods dienst vereenigbaar zijn, gelezen heeft, komt hy in zyn tweede epistel zelf het materieel aandragen om hem afdoend te bestryden. Schreven wij gister nog„En v. d. Goes zelf heeft ook wel dingen geschreven, die juist het omgekeerde van zijn stelling be- teekenden en wy dachten daarby aan zijn uitingen in De Nieuwe Tijd thans komt hij in Het Volk zijn betoog van het tegendeel toelichten met de volgende pikante mededeeling Wanneer wij zooals nu het woord »socia- lisme" gebruiken, dan bedoelen we niet enkel een bepaalde ekonomische leer, maar we be doelen het geheel van de levensbeschouwing, die wij vinden bij een steeds grooter wordend deel van de arbeidende klasse, vooral fliar, waar de kapitalistische het meest ontwikkeld zijn. Tot die wereldbeschouwing behoort geen enkele godsdienstige voorstelling, geen kerke lijk geloof. Daarom zeggen wij, en konstateeren daarmee een feit dat voor geen tegenspraak vatbaar is het socialisme is godsdienstloos. Dit wil dus niets anders zeggen, dan dat de werklieden in die landen welke gewoonlijk gerekend worden tot de meer beschaafde, geen godsdienst be zitten. De regel is niet zonder uitzonderingen. Evenwel heeft hij betrekking op een groote meerderheid. Men kan het af-, men kan het goed keuren, men kan het niet ontkennen. De klasse die het moderne proletariaat heet, is zonder de behoefte aan godsdienstig geloof. In deze aanhaling doet alleen aangenaam aan de rondheid waarmee erkend wordt dat het socialisme is godsdienstloos. Maar de erkenning zelf is ontzettend. Intusschen hoe dhr. v. d. Goes ook moge beweren dat de practijk van 't socia lisme den Chr. arbeiders tot meegaan met de socialistische beweging uitloktde leer van 't socialisme doet heel anders en dat achten wij hoe treurig ook op zich zelf gelukkig voor de Chr. arbeiders. Hartverscheurend is het om aan te zien hoe de trouwelooze Engelschman in Z. Afrika bezig is zijn ouden bondgenoot Kaffer te vervolgen en uit te roeien. Het moge waar zijn dat de Kaffer den kryg is begonnen, door in opstand te gaan. Maar het vermoeden ligt voor de hand dat hij door zijn broeder Engeland daartoe getart is geworden. En nu er eenmaal bloed heeft gevloeid,is geen andere uitweg meer mogelijkeenerzyds zich doodvechten, andererzyds uitmoorden dat zwarte ras, dat in 1900 zyn diensten be wees, doch op 't oogenblik niets presteert en nog daarenboven de hooggeroemde Britsche beschaving in den weg staat. Wel zijn hunne leidslieden dood en hebben de ontmoedigde Zoeloe's 't hoofd in den schoot gelegd; doch dit weet Engeland wel - die onderwerping is slechts tijdelijk en aan zijn kant is de dood van den Kaffer slechts een quaestie van tijd. Arme KafferNu plukt ge de vrucht van uw wandaden tegen de Boeren. Het schijnheilig Engeland maakte u wys, dat Zuid-Afrika uw land was. Het maakte u wijs, dat Engeland de roede in Gods hand was om de Boeren te tuchtigen, omdat ze bezit van uw land genomen hadden. En ge waart zoo dom om Enge land te gelooven. Met tienduizenden hebt ge direct of indirect Engeland bijge staan. Door die hulp zoo vriendelyk aanvaard voeldet ge u groot, meendet ge de gelijke te zyn van den blanke. De verstandigen onder u voorspelden 't reeds, toen ge dacht in Engelands gunst te staan. Zij zagen wel, waar het op uit moest loopen. De Kaffer van nature een bru taal beest moet op zyn nummer gezet. Al moest Engeland er ook een paar honderd man aan opofferen er onder moet ge. De hond, die de Boeren hielp verscheuren, moet nu weer aan den ket ting. En een stok voor den hond vindt Engeland altyd. Nog eens, arme Kaffer 1 Het gister door ons vermelde oproer te Sveaborg (Finland) was een poging om Finland vrij te krijgen van onder 't Russische juk. Te Helsingfors (hoofdstad van Finland) heeft het grooten schrik teweeggebracht. Sveaborg is een eilandvesting in de Finsche Golf, vóór Helsingfors, welks haven zij dekt. Het heeft een tuighuis, bomvrije magazijnen, 2 scheepsdokken, werven. Op 7 April 1808 kwam de ves ting door verraderlijke capitulatie van den Zweedschen commandant admiraal Cronstedt in handen van de Russen. Tijdens den Krimoorlog werd Sveeborg door een Engelsch-Fransche vloot platge schoten. Hoe de zaken er nu stonden De commandant der vesting had op 30 Juli 200 verdachte soldaten doen gevan gen zetten. Daarop stond een groot deel van het garnizoen op. Tegen tien uur in den avond werden eenige forten door de opstandelingen ge nomen. Twee officieren werden gearres teerd en te middernacht vielen alle forten in handen van de opstandelingen. Een deel der infanterie, dat trouw ge bleven was aan de regeering leverde een verwoed gevecht tegen de artillerie. Ka nonnen werden op de stad gericht en een honderdtal mannen werden gedood en gewond. De officieren der marine liejien naar de opstandelingen over. Ü6 matrozen op het Schiereiland Ska- toeden sloegen aan het muiten en heschen de roode vlag. Alle oorlogsschepen schoten op de op standelingen, die antwoordden met gewoer- en kanonvuur. De opstandelingen hebben 40 maxims. De bemanningen van twee torpedobooten zitten achter slot. De „roode garde" riep de algemeene werkstaking uit en vernielde den spoor weg op 80 K M. van Helsingfors, waar alle fabrieken en werkplaatsen gesloten zijn. In stryd met de officieele berichten verneemt men dat de opstandelingen ge wonnen hebben. Het oproer wordt steeds ernstigerde inwoners hebben zich bij de muiters aan gesloten, die hen van wapenen en patronen hebben voorzien. i Twee compagnieën infanterie hebben zich'aan de oproerlingen overgegeven. De commandant van Sveaborg, generaal Lai- ming, is door muitende matrozen gevangen gezet, generaal Ageef, commandant der artillerie, is gewond. Twee bataljons uit Abo hebben zich by de muiters aangesloten. Er zyn meer dan 500 dooden of gewonden. De muiters hebben de telegraaflijn doorgesneden. Andere muiterijen zijn op de Finsche gevolgd. Op het bericht van de ontbinding der Doema is het heele garnizoen van Desplagar in den Kaukasus opgestaan en heeft het den bevelvoerenden officier en acht andere officieren vermoord. De muiters maakten zich daarop meester van het plaatselyk bestuur en plaatsten schild wachts bij de kazernes, de post- en tele graafkantoren en andere openbare ge bouwen om de orde te handhaven. Te Krasnowodsk hebben soldaten, van werklieden vergezeld, getracht een aantal gevangenen die bij het jongste oproer te Tasjkent aehter slot waren gezet, te be vrijden. Een bataljon reserve dreef hen uiteen en nam eenige hunner in hechtenis. De gevangenen werden per schip naar Bakoe gezonden. In de stad en het gouvernement Samara zijn ernstige militaire oproeren uitge broken te Kroonstad zijn nieuwe onlusten uitgebroken. De telefoon tusschen Kroon stad en St. Petersburg is afgesneden. Evenals gister moeten wij er op wijzen dat het eenige lichtpunt in dezen nacht de oplossing der miniatrieele crisis is. Alleen maar het lichtpunt wordt kleiner en de nacht donkerder. Het ministerie toch is er nog niet. Slechts drie Staatslieden uit de vooruitstrevende partyen hebben zich bereid verklaard in het nieuwe kabinet zitting te nemen. Onder hen is graaf Heijden, een der twee demo craten die het manifest der Doemaleden weigerde te teekenen, een man van grooten invloeden de leider der octobristen Goetsjhof een algemeen geacht, zeer rijk, energiek, stoutmoedig liberaal, die als een tweede Mirabeau zich onverschrokken in de bres wil stellen om zijn vorst en land uit de moeilijkheid te redden Hy heeft met genoemden Franschen vrijheidsheld ge meen zijn zucht naar het avontuurlijke (hij streed in Zuid-Afrika aan de zijde der Boeren), zyn grenzenlooze eerzucht en schoon verstand. Moge hij 't er beter af brengen. Engeland. De aankondiging in Ii6t Engelsche La gerhuis van een grondwet voor Transvaal heeft de jingo's aan het huilen gebracht. De deputatie van Transvaalsche pro gressieven die zich op 'toogenblik in Enge land bevindt, is verslagen, ondanks de in stelling van een hoogerhuis. Met deze in stelling zijn aan den anderen kant weer niet alle liberalen ingenomen, ofschoon officieus verklaard is, dat het hoogerhuis voornamelijk dienen zal sm voor de be langen van de Kaffers te waken. Volgens de progressieve deputatie zul len de Boeren eerlang in de volksvertegen woordiging de meerheid krygen, en dan de inlijving te niet gedaan worden. Vele unionisten deelen in die opvatting en vree zen dat het einde van het lied zal zijn een vereenigd Zuid-Afrika. Maar volstrekt niet alle unionisten spre ken er zoo over. Velen hadden iets ergers verwacht. Vele liberalen betreuren, dat de Oranje kolonie vooreerst geen grondwet krijgt. De Friend van Bloemfontein noemt het een beleediging, de Engelschen in de ko lonie juichen. De liberalen hopen, dat het uitstel niet van langen duur zal zijn, en troosten zich middelerwijl met Churchills verklaring, dat de grondwet een bepaling bevat, waardoor de invoer van Chineezen binnen een vasten termijn zal eindigen, alsook dat de Engelsche regeering over elk wetsvoorstel, dat op eenigerlei wijze een vorm van slavernij of heerendienst wil invoeren, haar veto zal uitspreken. Iets van den geest van Gladstone proeft men in de toezeggingen van minister Churchill; wat te opmerkelijker is, dewijl deze vroeger uuionist was, en juist door de goddelooze staatkunde zijner geestver wanten in zake Transvaal, zieh gedrongen zag met hen te breken eu zich te voegen bij de liberale partij. Het telegram, dat Koning EJuard te Homburg de gast van den Keizer zou zijn, heeft verwondering gebaard en geruststel ling gebracht. Er blijkt toch uit dat de wraak-politiek van Frankrijk, welke al sinds jaren den grondslag vormt van het Franseh-Russisoh verbond, door Engeland niet gedeeld wordt, Er blijkt ook uit de goede invloed dien het liberale kabinet op den Koning uitoefent. En er kan ook uit blijken dat Koning Edward mede door de voorlichting van zyn nieuwe raadslieden en onder den invloed van den nieuwen koers in Engelands bui- tenlandsche staatkunde, het goddelooze bondgenootschap door Chamberlain be werkt, tusschen Engeland en Japan, gaat verfoeien, of voor den wasseuden invloed van dit Heidensche rijk, dat bestemd schijnt om zijn macht tot ver in Europa uit te breiden en een vreeselijke uiacht tegen het Christendom te zullen zyn, is terug geschrikt. In ieder geval de ontmoeting van Koning Edward en Keizer Wi. helm is een feit, waarvoor elk meelevend Christen oot moedig God mag danken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Andijk H. de Jonge te Peize. Bedankt voor Dordt door F. F. J. v. d. Plassche te Jaarsveld voor Klundert door A. J. W. v. Ingen te Bergsohenhoek. In de Dinsdag gehouden zitting der algemeene synode is tot secundus vaD het lid-ouderling der algemeene synodale com missie benoemd de heer P. J. Siegers te Vlissingen. Geref. Kerken. Drietal te GroningenN. Y. v. Goor te Halfweg; H. W. Laman te Zierikzee en G. Wielinga te Delft. Bedankt voor Seherpenzeel door M. M. Horjus te Brouwershaven. Chr. Geref. Kerk. Ter Synode, dezer dagen onder voor zitterschap van ds. H. Janssen van Leiden te Utrecht gehouden, werden"o.a. de vol gende besluiten genomen. Aan docent Wisse, werd onder dankbetuiging voor be langrijke diensten der school en der kerk bewezen, eervol ontslag op verzos k ver leend. Ds. De Bruijn, te Apeldoorn, werd in zijn plaats aan de Theologische School te Rijswijk benoemd. Een reglement voor de Generale Zendingskas werd vastgesteld en een bestuur gekozen. Omtrent het aan nemen van lidmaten uit andere kerkge nootschappen werd de bepaling gehand haafd, dat zij, die uit de Geref. Kerken of uit de Ned. Herv. Kerk tot de C. G. Kerk overkomen, openbaar in de gemeente zullen worden bevestigd. Breede besprekingen werden gevoerd over de vraag ot de predi kanten voortaan eene jaarlijksehe bijdrage zullen storten in de kas voor emeriti- predikanten, predikants-weduwen en -wezen. Dit voorstel vond geen alge- meenen bijval. Aan het gymnasium te Schiedam is tot leeraar benoemd de heer C. Bethe. In de garnizoensplaatsen het meest, maar ook in andere plaatsen onzer provincie is de verjaardag der Koningin-Moeder met opgewektheid gevierd. Wij volstaan met deze algemeene mededeeling. Tot lid der Nuts-commissie voor onderwijs is in de Juli-vergadering door het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen o. a. benoemd de heer Herman Snijders te Middelburg, lid van het hoofdbestuur. De Nieuwe Zeeuwsche schrijft Dezer dagen waren wij te Middelburg getuige van het volgendeOngeveer een half uur vóór het vertrek van een trein naar de richting Roozendaal kwam een meisje van naar schatting 16 jaar, zitten in de laten we zeggen verandah der stationswachtkamer. Zij was alleen. Een chie gekleed Joodje met „bewuste" allures, dartelde met blikken en passen een tijdje om het meisje, en een „pot bier" bestellend, zette zich ons fatje ongegeneerd en onbeschaamd naast haar, en vroeg of „de dame" ook naar Amsterdam reisde. „Nach Antwerpen", zei het meisje en onze man van de hoofdstad bemerkte, dat zij een Duitsehe was. Nu zullen we onze lezers niet vervelen met het senti menteel potjesduitsoh, dat de galante ridder verder uitkraamde, 't Meisje moest be- tooverd en werkelijk de man scheen er slag van te hebben tenminste ver moedde zij met een „net heer", te zullen reizen en vond het ten slotte goed met hem plaats te nemen in een, zooals hij zei, „gemüthliche coupé". Toevallig ging het „gemoedelijke" van die coupé voor hem verloren, doordat iemand, die toevalliger wijs den vogelaar doorgrondde, in dezelfde coupé plaats nam. Wij hebben aan dit stokje dat aan de werkelijkheid is ontleend, niet meer, maar ook niets minder toe te voegen dan den hartgrondigen wensch: Datoudersersleehts bij uiterste noodzakelijkheid zullen toe overgaan hun dochters al leen te laten reizen. Dit laatste moge gekleed staan of ge ëmancipeerd lijken, de meisjes kunnen er de dupen van zijn. Middelburg. Door de politie is gisteren ter zake van bedelarij in verzekerde be waring gesteld E. I. P. die zich tevens in zoo een kennelijke staat van dronkenschap bevondt dat hij per handkar moest worden vervoerd. Ook is door haar tegen zekeren B. prooes-veibaal opgemaakt wegens het dragen van verboden wapenen, het wapen is in beslag genomeD. Goes. Niet op 1 Augustus als de Goesche Courant abusief meldde, niet op 10 Augus tus, zooals elders werd vermoed, maar op Woensdag 8 Augustus zal de Symphonie een concert geven op de Groote Markt. Vlissingen. Hedenmiddag werd van de werf der Kon. Maatsch. „De Schelde" alhier te water gelaten Hr. Ms. torpedoboot „Krokodil", in aanbouw voor het Departe ment van Koloniën. Hedenmorgen is alhier gearriveerd bet Duitsch-Rijkspost-stoomschip „Prin- ze8sin" komende van Zuid- en Oost-Afrika. Het schip vertrok na ontscheping van pas sagiers en mail naar Hamburg. Domburg. Gisteren kreeg de werkman P. P., werkzaam aan de paalhoofden, een zware balk op een zijner beecen De man bezeerde zich ernstig en moest zich onder

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2