uit de pers. Openbare Verkoopinyen. Afloop Verkooplngen enz. Advertentiën. Het II11S eu ERF, CIJFER KUNDE, Posterijen. MEETKUNDE, LAATSTE BERICHTEN. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht met één September 1906 spreken. Wanneer iemand inlichtingen wenscht kan men zich bij mij vervoegen. Ook is het ten strengste verboden met dienstmeiden aan de deur te praten en zal zulks streng worden gestraft''. Men schrijft uit Winschoten Met den trein en met verschillende trammen kwamen hier arbeiders uit alle richtingen aan, die morgen na zich in 't hotel Giezen te hebben gemeld te Meeden z uilen gaan zichten onder toezicht der politie. Er worden nog velen verwachl. De steenbouwersstaking te Arnhem duurt nog steeds voort. Het verschil loopt thans nog over 1 cent per uur. De eenige werkman van buiten de stad, die zich had laten aanwerven, is nu ook vertrokken. Een enkele patroon werkt met een paar familieleden. Een strijd in de zeep-industrie. De fabrikanten van de zachte zeep hier te lande verzonden in het begin van deze maand eene circulaire aan de grossiers, waarin zij meedeelden, dat zij zich ver- eenigd hadden. Tengevolge der enorme concurrentie van de verschillende fabrikanten onderling en daartoe gedwongen door den groothandel, die hoe langer hoe meer tot fabelachtig lage prijzen ging verkoopen, is deze indus trie, die eens zoo belangrijk was, volgens de circulaire der fabrikanten, langzamer hand aan het verminderen. Daarom be sloten verschillende fabrikanten een naam- looze vennootschap op te richten, waarin elk fabrikant, naar verhouding van den omvang zijner fabriek, deelhebber is. Deze vennootschap, gevestigd te Gouda, werd genoemd de Nederlandsche Zeephandel. Zij trad in werking en belast zich alléén en uitsluitend met den verkoop der zachte zeep, geproduceerd door de 55 aangeslo tenen, om het zoodoende voor dezen on mogelijk te maken elkander te bestrijden tot schade der industrie en tot nadeel van den handel. Voorzitter is de heer B. Strube, te Meppelsecretaris de heer IJssel de Schepper, te Gouda. Al spoedig bleek echter, dat een aan tal grossiers zich niet konden neerleggen bij de voorwaarden svelke het syndicaat voor de levering van zijn zeep stelde, en het gevolg hiervan was, dat er zich nu twee maanden geleden, een Nederlandsche Grossiersbond vormde, onder leiding van de heeren B. Oosterhuis, te Amsterdam, voorzitter, en Th. H. RensseD, te Utrecht, secretaris. Dit bestuur confereerde met het syn dicaat. Het wees erop, dat de bij den Nederlandschen Bond aangesloten gros siers, bezwaar hebben tegen onderscheidene bepalingen, als lo. de contractverbinding van 10 jaar2o. het door de Nederland sche Zeephandel bedongen recht om te allen tijde de pakhuizen en boeken der grossiers te controleeren, enz. Om te zorgen, dat de tusschenhandel in het vervolg aan het fabrikaat iets zal verdienen, oordeelde het bestuur het namelijk noodig, ook den verkoopprijs aan banden te leggen, waar mee natuurlijk controle gepaard gaat. Tot eene overeenstemming kwam men eohter niet, en het syndicaat van fabrikanten dreigde met ingang van heden (1 Augustus) de aflevering van zachte zeep te staken, voor degenen, die de overeenkomst met haar nog niet geteekend hadden. Hier tegen zette de Nederlandsche Grossiers- bond zich schrap. Hij wist dat de bij haar aangesloten leden, de helft der zeeppro- ductie in Nederland verhandelen, en het bestuur besloot den 26sten Juli 11. tot de oprichting van een eigen fabriek van zachte zeepen, welke in Amersfoort zal worden gebouwd. De fabriek zal zoo spoedig mogelijk, waarschijnlijk over drie maanden voltooid zijn, en er is voor gezorgd, dat de leden ook in dep lusschen- tijd geen gebrek aan zeep hebben. Het laat zich aanzien dat de strijd hiermede niet geëindigd is. Integendeel, hij gaat nu eerst recht beginnen. Of het syndicaat van fabrikanten dan wel de coöperatie van grossiers het zullen winnen, zal de toekomst leeren. (A. R. C.J In den laatsten tijd worden, onder leiding van iemand verbonden aan het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, in den omtrek van Het Loo opgravingen gedaan met het doel voorwerpen te zoeken betrekking hebbende op de vroegere be woners der Vel uwe. Z. K. H. de Prins is verscheidene malen daarbij tegenw oordig geweest. (N. C Drie zoontjes van den heer Merison te Tief, kapelmeester van het stedelijk muziekkorps aldaar, gingen 's middags wandelen. Zij kregen het in hun hoofd, een ouderen broeder, die in Nijmegen soldaat is, te bezoeken. Evenwel brachten ze het niet verder dan Lent, omdat ze geen geld voor den overtocht met de veerpont hadden. Zonder slapen dit durfden ze niet uit vrees voor sprinkhanen, torren en mieren eten of drinken brachten zij den nacht door, tot ze door den bezorgden vader, die den heelen nacht had gezocht, teruggevonden werden. Omtrent den dezer dagen te Horn overleden armen rijke verneemt deA. R. Ct. nader Sedert ongeveer 60 jaren woonde in de gemeente Hom, een plaatsje bij Roermond, de familie R., bestaande uit twee broers en een zuster. Ze konden het goed met mekaar vinden en schenen onafscheidelijk te zijn, althans trouwplannen rijpten er voorshands niet. De broers oefenden het beroep van smid uit, de zuster deed dienst j»Js huishoudster en alles liep uitstekend, Later werd er een dienstmeid in huis ge nomen deze werd belast met de verzor ging van den veestapel. Water scheen geen van allen te kennen, of ze hadden er een afschrik van, nooit toch werden ze gezien met behoorlijke gezichten de man nen steeds bevuild met roet uit de werk plaats, de vrouwen met het stof van stal en haard. Zoo sleten zij hun eenzaam leven, de mensehen ontwijkend. Hun maal tijden bestonden steeds uit gerookt spek, brood, aardappelen, koffie en vooral sui ker. Geld opstapelen was hun lust en dat zij daarin volkomen geslaagd zijn, bewijst het feit, dat eenige jaren geleden een die venbende, welke destijds de omstreken onveilig maakte, haar slag wist te slaan, door uit den kelder een som van 7000 franken, bestaande uit louter verroeste stukken van vijf franken, welke in een roompot verborgen waren, te stelen. Naar men beweerde, zou meermalen door de dienstmeid, een echte zigeuner- type, gewag gemaakt zijn van geld, dat in den kelder verborgen zat. Dit schijnt die dievenbende, wier leden later door de rechtbank te Roermond werden veroordeeld ter oore zijn gekomen. De ontrooving van dit gedeelte van hun bezit gaf aan leiding tot deponeering vau het grootste andere gedeelte by een bankier te Roer mond. De oudste der twee broers zag men indertijd met een grq^an witten marktkorf, gevuld met gouxren munten, stadwaarts trekken. Weinig tijd later stierf op tamelijk hoogen ouderdom de zusterdit afsterven had een keerpunt in den levensloop der twee broers ten gevolge. De oudste der twee, die reeds 70 jaar was, kreeg trouwplannen. Zijn oog was gevallen op een 30-jarige robuste blondine, uit het naburige Neer. Deze was over de eerste kennismaking met den man niet bijster tevreden; zij vond hem zoo'n viezen, ouwen man. Doch deze had een probaat lokmiddelhij bracht haar naar de schuur en toonde haar een grooten, steenen pot, nam er het deksel behoedzaam af en liet haar den inhoud betasten. Het vonkte in d'r oogen bij het voelen van zooveel schat ten in baar geld en zij gaf het jawoord. Het huwelijk werd voltrokken en een jaar later werd de ruim 71-jarigegrysaard vader van een zoon, die 't jaar daarop gevolgd werd door een dochter. De beide kinderen werden evenwel niet door den vader erkend. De vrouw werd bedreigd met onterving. W eldra vertrok de andere broer naar verre bloedverwanten, aan wie hij zijn heele ver mogen, dat zeer hoog werd geschat, naliet. Deze nalatenschap gaf aanleiding tot het maken van ketelmuziek aan de woning der erfgenamen, die vier dagen achter elkander door een groot lawaai werden geplaagd. Men vermoedde n.l., dat deze lui ook goed en geld in hun bezit gekregen hadden, dat feitelyk toebehoorde aan de kinderen van den broer des overledenen. Alles liep zon der ernstige feiten af. Een gedeelte der nalatenschap werd teruggegeven. Het baar geld van den echtgenoot der jonge vrouw werd door de bemoeiingen van de auto riteiten belegd ten voordeele der twee jeugdige kinderen. Toch had de oude man nog geld weten te verbergen in zijn oude werkplaats, de smidse. De plaats waar het verborgen zat, maakte hij eenigen tijd vóór zijn dood bekend aan een zijner verwanten. Bij onderzoek werd gevonden, zooals vermeld, een fiesch met gouden munten en twee kruiken met zilvergeld, tot een gezamen lijk bedrag van, naar men zegt, 4000franks. Nog steeds is men zoekende naar een an deren buit, die er nog verborgen moet zitten en waaromtrent door den overledene slechts vage aanduidingen zijn gedaan. Het totale vermogen dezer lieden, wier leven, ondanks hun schatten, slechts een aaneenschakeling is geweest van ellende, wordt geschat op een ton. Te Emden (Oost-Friesland) werd op een overweg een daar passeerende wagen door de locomief gegrepen en aan splinters geslagen. Het paard was reeds over de rails en bleef ODgedeerd. Een der mannen werd direct gedood, de andere vreeselijk verminkt aau hoofd en borst, tengevolge waarvan hij eenige oogenblikken later overleed. Een jongen, die mede op den wagen zat, werden beide beenen afgereden. Zijn toestand is zeer ernstig. Te Turnhout werd een man wegens beleedigingen die hij uitbraakte uit een herberg geworpen, en kwam daarbij zoo onzacht op de straatsteenen terecht, dat hij stervend in een bloedplas opgenomen werd en in het gasthuis gebracht, daar overleed. In het gebied van Wildschönau, zoo meldt een telegram uit Innsbruck, heeft een wolkbreuk verwoestingen aangericht. Negen bruggen en een molen zijn door de baiten hun oevers getreden beken weg gespoeld. Een boer is verdronken. In Vorarlberg is de schade ook groot. Een treffend ongeluk is op de Theems bij Marlow gebeurd. Vijf heeren gingen Zaterdag in twee wherry's van Londen een tocht maken de rivier op. Gisteren ochtend ging het gezelschap baden. Een jongmensch van 22 zonk en kwam niet boven. Zijn vader, een schoolmeester, en een broer van 20 trachtten hem te redden, maar zonken ook. De twee anderen deden ook hun best, en bijna was ook een hunner omgekomen. De vader en zijn twee zoons verdronken. In Amerika komt men hoe langer hoe meer tot de overtuiging, dat de muggen en andere zomcr-ipsecten zeer veel kwaad doen. De statistiek van 1905 boekt ruim l'/3 millard gulden schade, door insecten aan de gewassen toegebracht. Derhalve overweegt men het invoeren van officieele vemietigingsoorlogen. Massachusets heeft reeds wetten in dien geest. De Fransche docter Blanchard beschouwt de muggen als de voornaamste verbreiders van de moeraskoorts en bepleit dringend hun be strijding. Vooral in Parijs doen de beesten veel kwaad. Stilstaande waters vormen een uitstekenden bodem tot voortplanting. Helaas bestaat er nog geen practisch ver nietigingsmiddel. Men heeft petroleum aangewend en daarmee in Amerika, Cuba en Egypte, waar de muggen een moeras koorts-epidemie met 2200 slachtoffers verwekten, goede resultaten verkregen. Petroleum doodt de insecten niet alleen, maar zij vernietigt ook de eieren en de hoogst gevaarlijke larven. De larven toch die in het water leven, moeten nu en dan aan de oppervlakte komen, om door middel van een buis, welke zich aan het achter einde van hun lichaam bevindt, lucht tot zich te nemen. De petroleum verhindert de verbinding van de buisjes met de lucht, zoodat de larven stikken. De karabiniers op Sicilië hebben eindelijk een goede vangst gedaan. Een beruchte bandiet, die sedert lange jaren de schrik eener geheele landstreek was, is door de karabiniers onscha delijk gemaakt. Dominico Larosa, zoo heette de man, had reeds verscheidene misdaden gepleegd en brandschatte alle bewoners in den omtrek van Raguse, toen hij Januari LI. door de kara biniers werd gearresteerd, maar het gelukte hem te ontvluchten, terwijl hij naar de gevangenis te Catania werd overgebracht. De brigadier, die hem had moeten bewaken, Carmelo Man- giafico genaamd, was daardoor des te meer ontstemd, daar men mompelde, dat hij in 't ge heim met den bandiet heulde. Om een einde aan die ongerechtvaardige verdenking te maken, zwoer de brigadier Mangiafico, dat hij den mis dadiger opnieuw zou vangen en niet rusten zou eer hij dat doel bereikt had. Na zeer ijverige en behendige onderzoekingen, kwam de briga dier te weten, dat Larosa dikwijls te Raguse kwam en hij besloot den bandiet daar te vangen. Toen nu Mangiafico vernam, dat de roover weer daar was, deed hij, tegen het vallen van den avond, het huis omsingelen en plaatste zijn mannen zoo, dat een vlucht onmogelijk was. Vervolgens klopte hij aan en eischte toegang in naam der wet. Larosa werd door de aan komst der karabiniers verrast, maar toch wilde hij zich zoo maar niet laten vangen. Hij klom op 't dak van het huis om op die wijze te ViUchten, doch ook daar was een karabinier geposteerd. Tusschen beide mannen» ontstond een verwoed gevecht. Larosa was met een dolk gewapend, maar hij slaagde er niet in, den karabinier te verwonden, waarop hij trachtte zich van diens karabijn meester te maken, die achter den schoorsteen stond. De karabinier was hem echter voor, greep het vuurwapen en bezigde het tegen hem. Een schot knalde en de bandiel viel, doodelijk gewond, van het dak op de straat, waar hij weldra een lijk was. De plattelandsbevolking vernam met groote vol doening den dood van den bandiet, die aan het hoofd van een bende, de bewoners zoolang op allerlei wijze geld had afgeperst. Onduldbaar. Onder dit kopje komt de Standaard'va. haar nummer van gisterenavond terug op „het Schoolbouw-geval", dat haar werd meegedeeld en door ons werd overgenomen in ons nummer van gisteren. De Standaard schrijft dan Het Schoolbouw-geval, waarop onze driestar in ons no. 10539 wees, kan niet zoo blijven. Wat een Kon. besluit over den bouw van gel delijk geholpen scholen bepaalt,, kan slechts gelden voor wat gebouwd wordt na de in werking treding. van het besluit. Een Kon. Besluit mag geen terugwerkende kracht hebben. De bepalingen van het Besluit mogen dus niet van toepassing zijn op wat gebouwd was vóór dien fatalen dag. Niet op wat geheel af was gebouwd, en niet op wat ten deele reeds af .was. Van het laatste was hier sprake. De school was driekwart af, en wel zoover af, dat zonder heel de school weer af te breken, volle toepassing van de bepalingen van het Kon. Besluit ondenkbaar was. Muren hooger optrekken kan men, maar mu ren verplaatsen eischt eerst muren afbreken. En dan nog moet er terrein voor verplaatsing zijn, wat hier niet 't geval was. De meest primitieve billijkheid had derhalve geëischt, dat de School-inspectie, vooral bij de groote bereidwilligheid van het Schoolbestuur om wat veranderd kon worden, alsnog te ver anderen, zijn eisch had laten varen voor wat be trof het niet meer te veranderen deel. Dat nu de School-inspectie ten dezen tegen recht en billijkheid inging, is tot daaraan toe. Dhr. Lohman wees er nog onlangs zeer terecht op, dat onze inspecteurs te veel theoretiseeren, en dat een Minister dan moet weten door te tasten. Dat hoopte, dat verwachtte het Schoolbestuur dan ook. Het ging naar Den Haag, en keerde volgoeden moed terug. Minister Rink, zoo dachten ze, zou de School inspectie wel tot de orde roepen. Toch liep het anders uit. De School-inspectie zette ook in Den Haag haar onpractische theorie door, en het School bestuur reed vast. Het zal daarom wel in orde komen. Er zal uit Onvoorzien wel nabetaling van subsidie komen. Maar hiermee is de zaak niet in orde. Van tweeën één. Of het Kon. Besluit laat hier het billijk en redelijk handelen toe,dn dan is het onvergeeflijk dat men o nbillijk en 0 nredelijk heelt gehan deld. Oftewel, het Kon Besluit zelf dwong om tegen alle billijkheid en redelijkheid in te handelen, en dan deugt 't Besluit niet, en moet dit hoe eer hoe beter aangevuld of herzien. Laten onze Schoolbesturen die in genoemd geval verkeeren, doen wat ze kunnen om ziek aan de bepalingen van het Besluit te confor- «tesrejt, Maar stuit dit af op onbillijke») geldelykso last of onuitvoerbaarheid, laten ze dan moedig volhouden, en desnoods in doleantie gaan bij de Staten-Generaal. Vrijdag 3 Augustus. Wissenkerke, door deurw. Gelner 9 uur bij wed. De Koster, inspan als 1 bruine ruin oud 16 jaar, 4 zeeme merries, (2 veulendragend) 14, 10, 7 en 2 jaar, 6 melkkoeien, 5 kalfvaarzen, id. eenjarige ossen en vaarzen, springstier oud 14 maan den, Utrechtsch wagentje, tnenwagen, driewielskar, kiekenrennen, hooi, stroo, mest, huisraad, veerenbed, jachtgeweer, enz. Vlissingen, Raadhuis half 10 de domaniale tienden en de lammertienden onder; Middelburg, Koudekerke, Bigge- kerke, Meliskerke, Westkapelle, Zoute- lande, Ritthem, Souburg en Grijpskerke verpachting door not. Loeff. Donderdag 7 Augustus. Middelburg in de Vergenoeging Vlasmarkt half 10 verpachten domaniale tiendenen de lammertienden onder de gemeenten Middelburg, Veere, Arnemui- den, St. Laurens, Gapinge, Serooskerke, Vrouwepolder, Oostkapelle, Grijpskerke, Aagtekerke, Domburg. Woensdag 8 Aug. Gapinge, bij A. Dingemanse, 10 uur door not. Hosang inspan als 1 blauwe merrie 13 jaar, 1 blauwe ruin 7 jaar, 6 melkkoeien, kalfdragende vaars, 3 vette vaarzen, 4 anderhalf)., 7 kweekkalvers, 2 Baarland. Hedenmorgen heeft een ongeluk plaats gehad, zekere J. d. P. zat op een paard van den landbouwer C. v. D. en ging daarmede op hol op het erf, met het noodlottig gevolg, dat hij er af viel, en zich zoodanig bezeerde dat hij naar zijn woning gebracht moest worden, en geneeskundige hulp is ingeroepen. Er is niets gebroken, maar hij heeft zich erg bezeerd. 's-Gravenhage. Benoemd tot boek houder bij het kadaster, dhr. C. Richel, rijksklerk te Goes; tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Hansweert, dhr. B. Eomijn, thans te Geldrop. Den Haag. De groote parade in het Malieveld op morgen ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin- Moeder zal gecommandeerd worden door kolonel Wagner van het 2e reg. veld artillerie en geïnspecteerd worden door den waarnemenden gouverneur der Resi dentie generaal De Meester. Het Loo. H. M. de Koningin-Moeder is hier te half elf ure aangekomen en werd ontvangen door Z. K. H. Prins Hendrik en Zijn adjudant, in een open rijtuig werd naar het paleis gereden. Morgen zullen hier geene feestelijkheden bij gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin- Moeder plaats hebben. Des avonds zal er concert zijn in het Oranjepark. Antwerpen, 1 Aug. Tot opvolger van dhr. Jan van Rijswijck is als burgemeester benoemd dhr. Hertogs. O. Souburg. Heden werd door not. Hosang verkocht: de hofstede Wel Gelegen, te Ritthem. Perc. 12. Woonhuis, schuur, bakkeet enz., groot 4 gemeten, 35 roeden, voor f 4013. Kooper dhr. I Tange, Middelburg perc. 3, gr. 1 gemet 3'Vroede. Kooper dhr. A. Pluimers voor f 731perc. 4, gr. 1 gemet 148 roeden. Kooper dhr. J. de Rijke te Gapinge, voor f 735. Perc. 5 gr. 1 gemet 100','2 roede. Kooper dhr. Tange voor f 901perc. 6 gr. 1 gemet 195 roeden. Kooper dhr.I. Cevaal, Souburg; perc. 78 groot 7 gemeten 220 roeden hoogste bod f 3391, niet gegund perc. 9 groot 4 gemeten BO'/z roede. Kooper dhr. A. van Sorge te Middelburg voor f 2060. Dreischor. Alhier is aanbesteed het verzwaren en verhoogen van den zeedijk aan den Nieuwe- of Jongepolder. Inge leverd 14 biljetten. Hoogste inschryver J. Beije Zierikzee voor f27690. Laagste W. Berrevoets Az., id. f13767. B UIlGIHiL IJ KM STANU. Vau 30 Juli1 Augustus. MIDDELBURG. Ondertrouwd: G. J. Koole, 25 j. jm. en E. M. J. C. de Zeeuw, 25 j. jd. Getrouwd: B. Langenbaeh, 22 j. jm. en F. J. Malgo, 21 j. jd.C. A. Sohuite, 36 j. jm. en A. P. Mallego, 42 j. jd. J. Visser, 27 j. jm. en F. E. JentiDg, 23 j. jd. B e v a 11 en: L. Antheunisse geb. Puijpe, d.C. van Tatenhove geb. Moens, z. E. Buijs geb. Maljaars, d. Overleden: F. H. J. Peeters, 80 j., man van M. Schrijver. GOES, G e b 0 r e n: 30, Gerardus Johan nes, z. v. Leonardus Buijsse en Elisabeth Faes1, Helena Maria, d. v. Arie van Leerdam en Hermina Bakker; Abraham Marinus, z. ,v. Jacob Marinus van Weele en Lena Zoutendam. Over de maand Juli. OVEZAND. Gehuwd: 6, Willem Korstanje, 30 j. j.m. te Oudelande en Jo hanna Smit, 33 j. j.d. te Ovezand, Geboren: 17, Pieternella, d. v. Fran» ciseus Koens en Adriana Polfliet; 25, Johanna, d.v. Jan Rentmeester en Pieter nella Zuidhof. DRIEWEGEN. Gehuwd: 6, An- thonie de Kunder, 49 j., weduwnaar van Anthonia Cornelia van Gelderen te Vlis singen en Johanna Bosman, 35 j. jd. te Driewe|en, Overleden: 6, Tannetje Pieter nella Almekinders, 7 weken. NISSE. Overleden te Boekei, 14, Pieter Boonman, 30 j.; 24, Maria Beulens, 71 j. vr. v. Jan van Eikeren. THOLEN. Ondertrouwd: J. C. van de Velde, jm. en A. M. de Jonge,jd.; J. Hekken, jm. en C. P. van Rijssel, jd. Getrouwd: J. C. Verkerke, jm. en C. W. Overbeeke, jd.A. Schot, jm. en J. van de Sande, jd.J. M. Schot, jm. en D. C. Russcherl, jd. G e boren: Elizabeth Hendrica Johanna, d. v. J. A. Zachariasse en H. H. Griep Adriana Cornelia, d. v. M. Verkamman en C. BaayJohanna Maria, d. v. A. Rooze en J. B. Jansen Johanna, d. v. J. Nelisse en P. van der ZandeRuis, z. v. D. Roukema en H. de Jonge. Overleden: Maria van Dijke, 68 j., wed. v. C. M. Deurloo. GOES, 31 Juli 1906. De aanvoer van Koolzaad en Karwij was niet ruim. Door benoodigden werden geno teerde prijzen langzaam ingewilligt. Koolzaad f12.a f12,50, Karwij f14. a 14,50 per H.L. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.26 k f 1.30 middenprijs f0,65, Part- f 0,70 per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3,60 k f4. middenprijs f 0.95, part. f 1,15 per 25 stuks. Opgaaf van de Landbouivmaatschappij. Boter f 1.24 a f 1.30 per K.G., rekenprijs f 1.28 per K.G. Eieren f3.60 a f4.per 100 stuks, reken- prijs f3.85 per 100 stuks. Eieren verkocht voor f0.62 de K.G. OOSTBURG, 1 Aug. 1906. Nieuwe Tarwe f 9,k i 9,25 per honderd kilo. Rogge f 6,25 k f 6,40. Nieuwe Winter- gerst f-,— k f—per honderd kilo. Zomergerst niet aanwezig. Haver f—i fper 100 kilo. Kookerwten f af -r Paardeboonen f k f Waar 'ter niet bjj staat, is deprjj sper H.L. Tholen, 1 Aug. Heden wareu ter paardenmarkt aangevoerd 54 stuks. De handel is nog al levendig. Lijst van brieven en briefkaarten ver zonden aan onbekenden door het post kantoor te Goes over de 2e helft der maand Juli 1906. J. G. v. Dubbeldam, DordlMadelle Wuichet, ParisMme. A. Mr. Maujean, Vichij. naar tvaarnemingen in den morgen van 1 Augustus medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.2 te Iledaix, laagste stand 754.4 te Valentia. Verwachting (tot den avond van 2 Aug.) zwakke tot matige Zuidelijke wind, heldere tot licht bewolkte lucht, droog weeriet» warmer. Voor de talrijke bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden broeder en behuwd- broeder den Heer GERRIT JOHANNES TEMPERMAN, betuigen wij onzen har- telijken dank. Goes, 1 Augustus 1906. A. M. TEMPERMAN— Wed. A. C. De Jonge. C. W. QUIST-Temferman. J. J. QUIST. W. TEMPERMAN Wz. A. M. TEMPERMAN- Ramondt. I. LUTEIJN. Amsterdam Haarlem Goes Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden oom den Heer GERRIT JOHANNES TEMPERMAN, betuigen wij onzen harteiijken dank. Goes, 1 Augustus 1906. W. DE JONGE A.Cz. J. J. DE JONGERamondt. ingericht tot Broodbakkerij, aan de Rouaanscbe Kade te Middelburgwijk G no. 117. Adres Notaris VERHULST. vroeger 8.10, tijdelijk yoor slechts 1.25, extra koopje. VORSTERMAN v. OIJEN, Handboek voor de theorie en praktijk der Meet kunde, 2 deelen, met 11 uitslaande platen, van ƒ5.40. VORSTERMAN v. OIJEN, Handboek voor de Gijferkunde, 3 dln., van/2.70. n«j C kloeke deelen, vroeger ƒ8.10, tij- IIB 9 delijk voor 25 stuivers. Profi teert van de gelegenheid. Te bekomen bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, te Rotterdam. Franco «a ontvangst Postwissel van slechts L?s, waarop vermeldPakket v, pijen-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3